D; 'Tien miljoen gulden is genoeg' 'Ik neem een geweldig risico' Sport Ook FC Lisse (zo) bij laatste acht Waardevol doelpunt George Weah Volleyballers SKC naast Donar Korfballers TOP imponeren niet WOENSDAG 7 APRIL 1993 CHEF» AO VAN K ROS ONDERWATER C HAZERSWOUDE-Di Zondag-vierdeklasser FC Lisse beeft zich gisteravond als ze- ventte ploeg gemeld voor de kwartfinales van de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup. De ploeg yap Fred André schakelde zater dag-vierdeklasser Hazerswoud- se Boys op eigen veld uit: 1-2. ""De club uit Lisse is goed verte genwoordigd in het bekertoer nooi. Eerder had het zaterda gelftal van FC Lisse de kwartfi nales van de LD-Cup al bereikt. De laatste kwartfinalist moet komen uit het treffen tussen LFC en Noordwijk. Dat duel Vverd gisteravond op het laatste moment door de scheidsrechter afgelast. De kwartfinale om de LD-Cup ziet er als volgt uit: Kat- wijk-UVS, LFC/Noordwijk-ARC, rLugdunum-FC Lisse (zo), Voor- schóten-FC Lisse (za). De wed strijden worden gespeeld op 20 april. In Hazerswoude-Dorp kende het zondagteam van FC Lisse gisteravond een voortvarende start. De vice-koploper van de vierde klasse A zette de thuis ploeg een half uur lang onder druk. Het rendement was niet echter dienovereenkomstig. De goed combinerende bezoekers, SCOREBORD PRUSVRAGEN 549.20. derde prijs: 322 die het middenveld tot hun do mein maakten, wisten in die pe riode slechts één van de kansen te verzilveren. Topschutter Paul Pijpers trok de eer naar zich toe door in de 29ste minuut raak te koppen: 0-1. Daarna kreeg Ha- zerswoudse Boys meer vat op het spel van Lisse. Maar de gast heer mocht zich voor rust niet op kansen beroepen. Na de pauze leek het pleit snel beslecht. Binnen twee mi nuten vergrootte Lisse de voor sprong toen ook Ronald van Dijk zijn hoofd er bij een voor zet van Laurens van der Voort goed bijhield: 0-2. Lisse verkeek zich evenwel op de onverzette lijkheid van wit-zwarten, die zich niet bij de feiten wensten neer te leggen. Het duurde lang aleer de spanning terugkeerde. Maar in de 82ste minuut werd het toch 1-2. Lisse-doelman Piet Warmerdam liet de bal bij een voorzet glippen en met goaltjes- dief Coen Warnau in de buurt is de afloop altijd voorspelbaar: 1- 2. Hazerswoudse Boys zag in de slotfase bijna nog kans om de gelijkmaker op het scorebord te brengen. Het goede voorberei dende werk van Roger van Vliet werd door Erwin Fransen voor een leeg doel evenwel niet op de juiste waarde geschat. De zondagvoetballers van FC Lisse revancheerden zich met de overwinning voor de uit schakeling van zowel de zater dag- als de zondagformatie, die twee jaar geleden beiden voor de LD-Cup door de Hazerswou- denaren vroegtijdig werden uit geschakeld. turun De Liberiaan George Weah scoort de belangrijke openingstreffer van Paris St. Germain in het UEFA Cup-duel met Juventus. Negen minuten na rust zorgde Roberto Baggio voor enige opluchting bij de thuisclub door de gelijkmaker aan te tekenen. Juventus kon in de slotminuut pas echt juichen. Opnieuw sloeg Baggio toe, maar de basis voor de return van de halve finale is wankel. Borussia Dortmund heeft een goede uitgangspositie veroverd voor het bereiken van de finale van de strijd om de UEFA-beker. Auxerre, een ronde eerder bedwinger van bekerhouder Ajax, ging op Duitse bodem met 2-0 ten onder. Borussia Dortmund miste gisteren Mill, Povlsen, Schulz, Reinhardt, Sippel en de nog niet speelgerechtigde Sammer. Karl en Zore scoorden. In de halve finale van het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars zorgde Parma voor een verrassing door in Madrid met 2-1 te winnen van Atletico. foto fpa DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Van Romario mag de verhuiswagen voorrijden EC VOETBAL Garcia 1-0 57 Asprilla 1-161. qisterwuk henri van der steen Asprilla 1-2 Toeschou\ UEFA-BEKER Borussia Dortmund (Dut 0 (0-0). 59 Karl l-( (Spa). Toeschouwers 60.000 schotland: Celtic Airdriec Hibernian - St. Johnstone 2-2. KORFBAL Zijn score mag er zijn: zeventien wedstrijden gespeeld, zeventien goals. „Niet slecht", vindt hij zelf. Maar niet slecht is niet goed genoeg, als het om Romario gaat. De Braziliaan is het dan ook helemaal eens met PSV: hij kan maar beter vertrekken. Hij is en speelt pok altijd de ster. „Westerhof wil discipline. Discipline moet er natuurlijk zijn, maar niet voor iedereen even veel. Westerhof behandelt mij niet als een grote speler." Hij is ook altijd bizar. „Als er niet heel veel verandert bij PSV, spelen ze over vier jaar in de eerste divisie. Echt, ik meen het. Alles is hier slecht, alles, alles. Ze moeten nieuwe grote spelers kopen en een stuk of zeven, acht spelers verkopen. Ik ben er een van." Derde ronde bekertoernooi Rijndelfland: KVS-HKWOns Eibernest 8-9, KZ Leiden- TOP 7-11, ONDO(sGr)-Phoemx 4-6, Avan- ti-Fortuna 1-14, Ready-VEO 8-3, Excel- sior-Futura 4-9, De Meervogels-Fides Pac ta 9-7 Di|kvogels-Pernix 7-7 Derde ronde juniorentoernooi: VEO-Die Haghe 3-9, Excelsior-Ready 6-4, Achilles- HKV/Ons Eibernest 5-11, DKC-TOP 4-9, ALO-De Danaïden 10-5, Pernix-Fortuna 4- 8, De Meervogels-ONDO(sGr) 3-4, Tempo- KVS.4-11 Loting kwartfinales (20 april): Phoenix-For- tuna. De Meervogels-HKV/Ons Eibernest, - a-Ready, Pern.x-TOP; juniören: KVS- gpd-verslaggever Een paar goaltjes tegen Porto, vanavond, en AC Milan, over twee weken, zouden daarbij wonderen kunnen doen. „PSV vraagt nu nog te veel voor me. Twee jaar geleden was ik 20 miljoen waard, nu niet meer. Tien miljoen is genoeg. Maar PSV vraagt veertien." Praten met Romario blijft een belevenis. „Ik ben voor dit sei zoen op tijd teruggekomen van vakantie. Normaal ben ik altijd een paar dagen te laat. Ik heb Westerhof iets willen geven, maar hij heeft me niks terug willen geven.". In de Rosep in Oisterwijk, vast verblijfoord van PSV voor grote wedstrijden, kijkt Hans Wester hof er niet eens van op, dat Ro mario op de avond voor een grote wedstrijd nog een af spraak heeft met een verslagge ver. Bij PSV kijken ze nergens meer van op, als het om Roma rio gaat. Sterker: ze zijn op hem uitgekeken. Andersom is dat ook het geval. Romario: „Van een relatie is geen sprake meer. Het is goeie- morgen, trainen en tot morgen. Dat is al tijden zo en dat lean natuurlijk niet. Jammer, jam mer". Hij eilcent ook zelf schuld. „Ik heb een moeilijk ka rakter, maar er zijn ook dingen gebeurd die niet kunnen. Wes terhof komt van een kleine club, hij is gewoon nog niet in staat groot te denken." Goed, hij wil dan wel toege ven een buitengewoon onna volgbaar, bijkans onhandelbaar figuur te zijn. En hij had en heeft wel degelijk privileges, zoals het recht 's middags de groep in de steek te laten en thuis te gaan eten. Hij haalt er akkefietjes bij om zijn gelijk te halen. „Twee we ken geleden was ik uitgenodigd voor de afscheidswedstrijd van Roberto Dynamite bij Vasco da Gama. Een duel in het stadion Maracana tegen La Corurta. Mocht ik niet. Het zal jou niets zeggen en Westerhof niet, maar mij wel. Het is vier jaar geleden dat ik in Maracana heb ge speeld. Zico was erbij, Roberto is een hele goeie vriend van me." Hij vertelt het met weerloze ogen en met de dictie van de hulpeloze die een en een niet meer kan optellen In een wereld vol getallen van zes en meer cij fers. Sommige dingen verande ren nooit. De klaagzang van Ro mario betreft veel oude koeien en trivialiteiten, maar de toon is ditmaal gezet: wegwezen, laat de verhuiswagen maar komen. Romario: „Monica wil nu ook weg, die ziet ook wel dat ik het niet meer naar m'n zin heb. Het elk ander land met een grote club. De interesse van Valencia is serieus. Ik heb twee keer met Hiddink gesproken, hij gaat het proberen." Vooralsnog bestaat dat pro beren uit wachten, want de prijs van Romario zakt met de week. „Valencia is een mooie club voor mij. Leonardo speelt er ook, een Braziliaanse vriend van mij. En Guus is er. Met hem heb ik altijd een goed confact ge had." In Spanje kan hij ook weer op zijn gemakje trainen, vermoedt hij. „Hoe meer ik train, hoe minder ik speel. Ik heb het vaak genoeg gezegd tegen Westerhof, maar ik moet net zo veel trai nen als de rest. En Westerhof traint al te hard en te veel." Bij het afscheid geeft Romario zijn nieuwste telefoonnummer. Zijn negende al weer in vier jaar. Het zal waarschijnlijk zijn kan Spanje of Italië worden of laatste zijn in Eindhoven. e achtste finales van de districtsbeker West 2 worden in het paasweekeinde afgewerkt. De wedstrijden EBOH-Noord- wijk, Sportlust-Quick Boys en FC Lisse (za)-DOSR worden op tweede paasdag gespeeld. Aan vang 18.00 uur Wouter Ver- heij, een 15-jarig talent van SJZ, gaat voor het Rotterdamse Sparta spelen. Verheij kwam dit seizoen een keer voor de hoofd macht van de Zoeterwoudse club uit Sport en Recreatie start op zaterdag 17 april een cursus squash voor beginners. Inlichtingen bij Aad van der Luit (071-315601) De Ronde van Nieuw Vennep (24 juni) is opge nomen in het nieuwe Haarlem- mermeerwielerklassement» Op zaterdag 17 april begint de honk- en softbalcompetitie. In de eerste klasse B (honkbal) zijn Alphians (Alphen) en Wasse naar ingedeeld. Met als tegen standers, PSV, Sat Tigers, Ter rasvogels. Tilburg, Levi's Tri- dens en VUC. De softbalhoofd- klasse bestaat uit: Alphians. An- tillian Stars, Smit&Dorlas, Ken- nemerland, Kokolishi, Shell, Raggers Thamen en TIW/Survi- vers Martin Kras behaalde de derde plaats in de Ronde van Schagen. Winnaar werd oud prof René Beuker De Sleutels en Bax 2 bij de mannen en Randstad Sport en Bax bij de vrouwen zijn op maandag 26 april finalist voor de LD Cup zaalvoetbal De inschrijving van de Run-Bike-Run van Swift - toer en AV Holland (zondag 9 mei) is begonnen. Inlichtingen bij Ben van Kordelaar (071- 121265) Sterzaalvoetballer Edwin Grünholz (ex-FC Den Haag) is door Ron Groenewoud geselecteerd voor het Neder lands zaalvoetbalelftal. Grün holz speelt momenteel alleen nog bij Ceverbo in de zaal De in de regio Leiden niet onbe kende Harry Loerts (ex-SJC) wordt trainer bij voetbalclub Spirit Aad Andriessen (ex- UVS) blijft nog een jaartje als trainer bij de amateurs van Sparta Drie 'regionale' wiel renners hebben zich geplaatst voor het kampioenschap van Nederland. Het zijn: nieuweling André van der Reep (Hillegom), junior Miquel van Kessel (Ter Aar) en amateur Bennie Gosink (Coevorden). De laatste komt uit voor de Stichting Casba Wo nen Het Duin- en Bollen streekvoetbaltoernooi begint aan zijn negende editie De wedstrijden worden in de maanden april en mei gespeeld bij Concordia Hillegom Auto coureur Rob van de Beek uit Nieuw Vennep neemt deel aan de Rally Londen-Sydiu I te Alphense soft balspeler ï.uigi Anasagasti (Alphians) is als der de honkman toegevoegd aan de nationale selectie ln Voorhout is de inschrijving van de tiende triathlon begonnen (02522- 15825) Korfbalclub KZ Leiden houdt op 30 april een sponsor loop voor de jeugd Het Ardens Weekeinde wordt in ere her steld. Het 'weekend' ging om twee klassiekers: de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. De organisatie overgweegt ook de Amstel Gold Race aan het klas sement toe te voegen Jeugd- renner Gerben van der Reep (Hillegom) werd winnaar in zijn leeftijdscategorie in Leeuwar den De stad Luik heeft zich voor 1995 kandidaat gesteld als etappeplaats in de Tour de France. Ook Valkenburg is in de race. De Limburgse organisatie denkt aan een tijdrit. Voor 1997 denkt het dorp aan de Geul aan het wereldkampioenschap wiel rennen Klaas lansen is de nieuwe voetbaltrainer van het Hillegomse SIZO Op 8 april begint in Nijmegen het natio naal kampioenschap schaken voor jeugd. Uit de regio staan Jeroen Willemze (Leiden). Erik van de Doel (Leiden). Dennis de Vreugt (Lisse), Jasmijn Thissen (Leiden). Arjen van Benthem (Leiden), lob Delamarre (Lei den), Remko van de Erf (Lei den), Linda lap Tjoen San (Lei derdorp), Edwin van Haastert (Zoeterwoude). Mark Irwin (Wassenaar), Machiei de Heer (Leiden). Maaike Delemarre (Leiden) en Marisca Kouwenho- ven (Wassenaar) op de deelne merslijst Op zaterdag 17 april houdt de LPSV in de l^idse Hout de 25ste Oranjeloop. Een uitstekende voorbereiding op de Singelloop op 30 april Gymnastiekvereniging DIO uit Hoogmade zoekt met spoed een leraar. In Ter Aar heeft igingAdvei I ingeschreven Voetbalclub SHO (Oud-Beijer- land) is terug in de eerste zater dagklasse. De kampioen in de andere tweede klasse wordt Ba- rendrecht of Spijkenisse De Leidse jeugdrenner Vincent van der Kooij behaalde de zesde plaats in Beverwijk. Zijn broer Ewoud werd elfde. Aljan de Boer kwam op de vijftiende plaats De Koudekerkse zeiler Roy Heiner won in Loosdrecht de Tulpwedstrijden. KOERSEN 1 19 7 2 G h' Swagerman. Nièt^estarC (Schoonhoven) 3.14,4 B U I T E INI L A N Vaclav Jezek, teamchef Tsjechoslowakije DS VOETBAL Gloriantranss R. Toto: w (De Leeuw) 2.41,9 - 1.21.0, 2. Helena King. 3. Hans van Camstra. Toto: winnend 2.90 plaats 1,60 1.80 2,00 koppel 9,40 tno 54.90 De'de koers, 2000 m. .1. Do nald Duke (Van der Meer) 2.37,4 1.18,7, 2 Balance Spring. 3. Go To Oldeson. Niet gestart: Gideon Kades. Toto: winnend 2,60 plaats 1,40 1,80 koppel 8,00 trio 73,90. Vierde koers. 2000 m: 1. Jeweled Road (Qnft) 2.38.9 - 1.19,5, 2. El Conté. 3. Elly R. Niet gestart: Glen Baldwin. Toto: win nend 3,30 plaats 1,80 4,30 5,40 koppel -25,10 tno 302,30. Vijfde koers. 244Ó m: -1- Tarport Randy (De Leeuw) 3.11,0 - 1 18,3. 2. Edo Stukje. 3. Future David. To to winnend 2,60 plaats 2,70 2,50 6,50 koppel 18,60 trio 1.172,60. Zesde koers, 1609 m 1 Famous Viola (Oorthui|sen) 205.5 - 1.18,0, 2, Hellen Mc Inally, 3. Herolf Teb. Niet gestart: Festalis. Toto: winnend 3,40 plaats 1,50 1,40 1,80 kop pel 3,80 trio 44,70. Zevende koers, 2000 -25,10 ti Oahhaam Toto; ve Shoeing. Niet gestart: uo.M.oa.M. ,ulü; «innend 2,60 plaats 1,70 2,10 3,60 koppel 6,80 trio 46,60, Dub- Wlwinnend (4-12): 13,20 Achtste koers, 2000 m: 1Firstborn Axkit (Lusink) 2.36,4 1.18,2, 2. Oonar Uithuizen, 3. Dagobert Duck. Niet gestart. Due North, Toto; win nend' 5,60 plaats 2,30 9,30 koppel 152,80 tno 745,20. Negende koersm 1609 2 05, 3 m: 1. Eloi Shoeing (Schalkers) si - 117,8. 2. EstrellaStar, 3. Chur- Toto: winnend 11,80 plaats 2,30 39yFlying Pacific. Toto: plaats 3.70 2,50 2,50 koppel 38.60 trio 394.50. Totalisator-omzet: 187.632,-. WIELRENNEN RONDE VAN BASKENLAND i. Echavi iminger (J C£S»li (Ita) 2.05. 4. Zulle (Zwi) 2 07. 5 Sownsen (Den), 6. Ampler (Dui) 2.10, 7. f daan (Ita). 8 Runkel (Zwi) 2.14, 9. Ri- praag dick van den polder gpd-verslaggever Vaclav Jezek is al vier keer opa. Op 1 oktober wordt hij zeventig jaar. Ooit heeft hij gezegd dat hij zich op z'n vijfenvijftigste uit de voetballerij wilde terugtrek ken. Maar daar is niets van te rechtgekomen. Begin van deze week heeft de voormalige coach van Feyenoord (1978-1982) zich door de voorzitters van de Tsje chische en Slowaakse voetbal bond laten overreden om nog eenmaal als 'teamchef de ver antwoordelijkheid op zich te nemen voor het Tsjechoslo- waakse elftal, dat uit zijn eerste vier WK-kwalifatiewedstrijden tegen België, de Faroer Eilan den, Roemenië en Cyprus slechts vier punten behaalde. „De kans dat we ons alsnog voor Amerika kwalificeren, schat ik op niet meer dan tien procent. We zullen uit de reste rende zes wedstrijden twaalf of elf punten moeten halen. Ik heb een geweldig risico genomen, maar, ach, wat kan mij op mijn leeftijd nou nog gebeuren? Ik *33 25. 150. Mulders 43 57. Opgave: Ateêween klassement: 1. Rominger 83:4.14. 2. Cassan. 0.04. 3. Zülle 0.06, 4 -Aehpier 0.09, 5. Furlan, 6. Runkel 0.13, 7*Btfiard 0.15. 8. Rebellm (Ita) 0.17. 9. Afeata (Me»), 10. Poeimkov (Oek). 15. fiCEnk, 33. Bouwmans 0.39, 80. Dek ker 15.36. 81 Theumsse. 84. Cordes. 97, Van Orsouw. 100. Van Aert. 127. Ni|boer 17.05. 145. Kokkelkoren 24.48. 148. Wunards 31 24 150 Mulders 41.36. Engeland moet Pearce missen Engeland moet in de kwalifi catiewedstrijden voor het WK voetbal tegen Nederland. Polen en Noorwegen aan voerder Stuart Pearce van Nottingham Forest missen. De verdediger liep een zware liesblessure op en heeft in tussen een operatie onder gaan. Pas in juni mag Pearce de training hervatten. kan een stootje velen en ik ben gewend om te incasseren." Waarom hebben ze bonds coach Milan Macala wegge stuurd en u teruggehaald? Jezek: „De 1-1 op en tegen Cy prus was voor Iedereen een ge weldige teleurstelling. Ook Ne derland weet dat het daar moei lijk voetballen is. Italië heeft er nog niet zo lang geleden even eens 1-1 gespeeld. De gelijkma ker was een gevolg van een per soonlijke fout van Glonek. Eer der hebben we van België verlo ren door een persoonlijke fout van Kadlec. Ik vind dat het volk wat te kritisch is geweest en dat men Macala deze fouten te zwaar heeft aangerekend. De voorzitters van de twee bonden vonden dat er Iets moest gebeu ren en dat men alles moest pro beren om de laatste kans te grij pen. Dat men mij heeft ge vraagd voor de functie van teamchef, was aan één kant ver rassend. We hebben hier een paar goede jonge trainers, maar die zitten allemaal bij een club. Voor hen is het natuurlijk niet interessant om een baan voor minder dan acht maanden te aanvaarden. Mijn contract ein digt op 17 november. Dan spe len we de laatste kwalificatie wedstrijd tegen België." De hoeveelste keer is het dat u het Tsjechoslowaakse elftal on der uw hoede krijgt? Jezek: „Ik ben van 1972-1976 bondscoach geweest. In 1976 werden we in Joegoslavië Euro pees kampioen nadat we in de halve finale Nederland hadden verslagen. In het seizoen '86-'87 ben ik assis:ent van Masopust geweest en in het seizoen 1989- 1990 tweede man achter Venglos." Bent u nog altijd aan een club verbonden? leiden chris hartman volleybalmedewerker Het blijft bij de mannen ongemeen spannend in de eerste klasse B van het voUeybaldistrict Zuid- Holland. Omdat SKC de derby tegen plaatsgenoot Graficon/Donar met 3-2 won. voeren beide ploe gen nu de ranglijst aan met 45 punten uit twintig duels. Netwerk en Kalinko zitten ook nog op het vinkentouw. In het rayon werd de vrouwenploeg van Orion kampioen. Donar-SKC was een boeiende ontmoeting, die exact twee uur duurde. Uitblinker bij Donar was aanvaller George Hageman, beste man van SKC was Jeroen van Seeters. In de afgeladen sportzaal Broekplein gingen beide teams tot het uiterste om hun kansen op de titel te behouden. De winst van SKC was terecht. De ploeg toonde zich net iets slagvaardiger dan de thuisclub. Setstanden: 12-15. 15-11, 12-15, 15-9 en 8-15. Het reeds gedegradeerde Orion verloor in de zelfde afdeling met 3-1 (13-15, 15-13, 15-6 en 15- 9) van VOY. In de andere eerste klasse verloren Gemini/Kangeroes 2 en NOVO 2 hun thuiswed strijden met 2-3. In beide duels stond niets meer op het spel. Tegenstander van Gemini was Mo- v'over. een team dat vooral via de zijkanten ge vaarlijk is. Bij Gemini ontbrak middenaanvaller Dirk Jan Zuilhof. Hij werd vervangen door Daan Meijs. De volgende setstanden verschenen op de borden: 12-15, 16-14,15-3,12-15 en 13-15. NOVO 2 trof Inter Amicos 2 als opponent. Beide teams speelden vrijuit, hetgeen een redelijk attractief schouwspel opleverde. Ondanks het gebrek aan wissels wonnen de Noordwijkers de eerste en derde set. De andere drie gingen naar naar Inter Amicos. Vrouwen De vrouwen van RW verloren roemloos met 3-0 van het tegen degradatie vechtende Punch. Al leen in het eerste bedrijf leek het spel van de Rijnsburgse equipe op volleybal. Mede door een lange serveerbeurt van Hedwig Stuivenberg bouwde RW toen een ruime voorsprong op IB IS). De set ging echter met 17-15 verloren, waar na bij de Rijnsburgsen de moed in de gympies zonk. NOVO kwam met de schrik vrij tegen Mov'over. De \Touwen uit Monster gingen in net achterveld voor iedere bal en brachten NOVO daarmee be hoorlijk in verwarring. Bovendien haperde de Noorawijkse aanval nog wel eens op belangrijke momenten. De beslissende vijfde set won NOVO op de valreep met 18-16. Daarvoor werden scores van 15-3,6-15, 10-15 en 15-7 genoteerd. In de hoogste klasse van net rayon werd het vrouwenteam van Orion kampioen door een 3-0 zege op Liusna. De overwinning werd binnen vijf tig minuten in Lisse bewerkstelligd. Jezek: „Tot de herfst van het vorig jaar ben ik general-mana ger geweest bij Slavia Praag. Ik ben nu nog de persoonlijk advi seur van meneer Kordel, een rij ke man uit Californië, die 250 miljoen kronen in Slavia heeft geïnvesteerd. M'n vroegere as sistent bij Sparta Praag, Jara- binsky, is op het ogenblik trai ner-coach en hij doet het uitste kend." Trekt u zelf de voetbalschoe nen nog wel eens aan? Jezek: „Nee. Helaas kan dat niet meer. Ik heb vorig jaar een ernstige operatie ondergaan aan de quadriceps, een spier in het bovenbeen. Voor de training van de nationale ploeg krijg ik twee assistenten, een uit Tsje chië en een uit Slowakije. Ada- mec wordt de man uit Slokwa- kije. Verder zal ik overleg plegen met een technische commissie bestaande uit Masopust. Novak en Urban. Ie hebt hier rekening te houden met de belangen van twee volken. Ik ben in Slowakije geboren, maar ik ben een Tsjechoslowaak, want m'n moeder kwam uit Slowakije en m'n vader was een Tsjech. M'n vader heeft zich in 1918 vrijwil lig bij de Slowaken aangesloten om tegen de Hongaarse bolsje wieken te vechten. Daar heeft hij nog een ridderkruis of iets dergelijks voor gekregen. Des ondanks moest ik als Tsjech Slowakije in de herst van 1939 verlaten, nadat het zich onder Duitse bescherming onafhanke lijk had verklaard." Hebt u nog contact met het Nederlandse voetbal? lezek: „Een Feyenoord-sup- porter stuurt me iedere maand Voetbal International en nog wat andere voetbalbladen. Bo vendien kan ik via de satelliet RTL 4 ontvangen. Natuurlijk volg ik ook het Nederlands elftal nauwlettend. Wat ik daarvan vind? Ik denk dat het binnen kort met een generatieprobleem te maken krijgt." Moeizame zege in bekertoernooi Rijndelfland leiden. bram v korfbalmedewerker Zonder te imponeren heeft TOP de kwartfinales van het beker toernooi van Rijndelfland be reikt. KZ Leiden hield lang stand, ging zelfs geruime tijd aan de leiding, maar bezweek in de tweede helft: 7-11. Ook Per- nix bereikte de volgende ronde, maar had daar wel een verlen ging (12-8 na 7-7) voor nodig. Fides Pacta werd uitgeschakeld door De Meervogels: 9-7. „Natuurlijk ben ik niet tevre den", reageerde TOP-coach Theo Korporaal. „Het was maar goed dat Barbara er weer was." Met vier goals vierde Barbara Romsom haar rentree, na een zoveelste blessureperiode. Zij was niet de enige nieuwkomer in de Sassenheimse ploeg. Mo nique Wicgerink was opnieuw van de partij, terwijl voor de ge legenheid ook Albert Verbaan zijn opwachting maakte in de hoofdmacht. Desondanks wist de hoofd klasser geen stempel op het du el te zetten. Het hardwerkend KZ I aklen Wist door ling balbe zit de TOP verdediging regel matig te ontregelen. Gedurende dv eerste helft had de thuis ploeg ook geruime tijd een voorsprong. Pas na de rust (5-4) wist TOP door te stoten, profite rend van een wegvallend twee de Leidse aanvalsvak. fcerco Langelaan, Barbara Romsom. Ron van der Willik en invaller Peter Boeren bogen de stand om naar 6-10. waarmee de hoofdklasser/K h Vfmtad «Vffl van de volgende ronde. De wind speelde een hoofdrol in het duel van Pernlx tegen Dijkvogels. Coach lanko Breed- veld zag zijn ploeg voor rust een 6-3 achterstand oplopen, die di- rekt na de hervatting nog-tot 7-3 opliep. Daarna kwam de om mekeer. Pim Bink (2), Jeroen Wayenberg en Erica de Rooy brachten een 7-7 eindstand op het bord, waarna Pemix in de verlenging door treffers van I ri ka Velders (2), Erica de Rooy, Pim Bink en Lian Tieleman doorstoomde naar 8 12. Ondanks windnaderl opende Fides Pacta sn-rk bij De Mecr- vogete Itenk van der Waah. Wendy van Hooven en René van der Vooren zorgden voor I 3. maar daarna raakte de klad (5-3) in het lÉte spel I >e ploeg van coach Steven Tims kon zelfs met de wind in de rug de achterstand niet meer over bruggen en verloor met 9-7. Tot overmaat van ramp verloor Fi des ook de zojuist teruggekeer de Jan Willem Meijer met een knieblessure.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27