Welzijnswerkers komen op straat 'De mensen moeten eraan wennen' Rijn- en Veenstreek Brutale beroving in bank Vergeefse zoekactie Alphense stortplaatsen vervuild door groenafval Langer wachten voor brug Morrend akkoord met extra geld Rijnakkoord Snookercentrum 4 aan Ouvertureweg Leimuidense boekhouder krijgt 15 maanden cel DINSDAG 6 APRIL 1993 CHEF GERT VISSER. 071-161417. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-1 Rijnwoude: 'Taak is volbracht' De welzijnswerkers voor ouderen en jongeren in Rijn woude komen op straat te staan. In de loop van dit jaar loopt van beide medewerkers de tijdelijke aanstelling af. Burgemeester en wethouders stellen voor de aanstellin gen niet te verlengen. De twee hebben volgens B en W hun taak volbracht. Vooruitlopend op een discussie over de gemeentelijke kerntaken kunnen de twee functies worden opgeheven. zo veel mogelijk werk door vrij willigers laten verrichten. Maar er zijn nog meer rede nen om de jongerenwerker te schrappen. Wanneer het Kou- dekerkse centrum een jonge renwerker krijgt, zouden ook de andere jongerencentra in de ge meente daarvoor in aanmerking moeten komen. Die hebben in het verleden al eens laten weten daar wel oren naar te hebben. Verlenging van de aanstelling van de jongerenwerker kan daardoor wel eens een erg dure grap worden. Ook al omdat zij zelf aangeeft dat haar aanstel- Het Koudekerkse jongerencen trum Het Honk heeft sinds au gustus 1990 een jongerenwerker in dienst. Zij is indertijd door de gemeente Koudekerk binnenge haald om in het dorp een jonge rencentrum op te zetten. Daarin is zij volgens B en W zo goed geslaagd, dat de jongeren nu in staat moeten zijn om het cen trum zelfstandig draaiende te houden. Als in augustus de drie jarige aanstelling afloopt, hoeft die daarom niet te worden ver lengd. De gemeente wil Videorecorder uit school gestolen alphen aan den run Uit een lokaal van een basisschool aan de Boterbloemweg in Alphen is een videorecorder gestolen. Om in de school te komen werd een ruit ingegooid. Inbraken in Alphense flats n den run» Bij een inbraak in een flat aan het Topaas plantsoen in Alphen is gisteravond voor een kleine zesduizend gulden aan geluidsapparatuur gestolen. De inbrekers braken het bovenlicht van het pand open. De bewoners ontdekten de in braak bij thuiskomst. Geluidsapparatuur werd ook gestolen bij een tweede inbraak in deze straat, vannacht rond half twee. Ook hier werd het bovenlicht opengebroken. De inbrekers hadden ook nog de videorecorder klaargezet, maar die moesten ze ach terlaten. De hond, die in de keuken was opgesloten, wist toch in de kamer te komen en heeft de daders kennelijk verjaagd. Personenauto gestolen in Alphen alphen aan den run Van een parkeerplaats aan de Lupinesingel gisternacht een personenauto gestolen. Het is een Nissan Bluebird van 1990. De auto is eigendom van een Alphenaar. Een 58-jarige Alphense vrouw is gistermiddag op brutale wijze van haar geld beroofd. Toen een bediende van een bank aan de Julianastraat haar uitbetaalde, griste een man het weg. Vervol gens maakte de dief zich uit de voeten. Een kwartier later rekende de politie twee Alphenaren (20 en 22 jaar), die zich in de Van Nes straat ophielden, in. Het tweetal had een deel van het geld bij zich. De Alphenaren waren zo onder invloed van verdovende middelen dat de politie hen nog niet kon verhoren. bodegraven Ongeveer 25 politiemensen hebben gisteren tevergeefs in Bodegraven gezocht naar twee zwaar bewapende mannen. De politie kreeg een anoniem tele foontje van een man die vertel de dat hij zojuist bij het AC-res- taurant aan de Goudseweg twee zwaar gewapende mannen had zien lopen. Na de grootscheep se zoekactie werd echter nie mand aangetroffen. Behalve de beller heeft ook nie mand anders de twee mannen gezien. De politie ging ervan uit dat het om een serieuze mel ding ging. Nu vraagt ze zich echter af of het soms een grap De politie van het district Waag en Wiericke stelt een na der onderzoek in. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie in Gouda, telefoon 01820-89911. alphen aan den run janet van puk De kleine stortplaatsen aan de Kennedylaan en het Wetering pad in Alphen zijn licht veront reinigd. Van 1988 tot eind 1991 is er 600 ton afval uit plantsoe nen gestort. Resten van ver brand hooi en van verbrande rietkragen zijn er de oorzaak van dat er nu zogeheten pak's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) in de grond zitten. De gemeente heeft de com- posteerplaatsen gesloten nadat in de zomer van 1991 was ge bleken dat de dump verboden was volgens de afvalstoffenwet. Alphen heeft nog wel gepro beerd door middel van een ge doogvergunning onder de re gels van deze wet uit te komen maar dat is mislukt. In hoge concentraties kunnen pak's kanker veroorzaken en de genetische eigenschappen van mensen en dieren veranderen. De licht verontreinigde grond in Alphen levert volgens een woordvoerster van de gemeente echter geen gevaar op voor de ling van zes uur per week eigen lijk veel te weinig is. De ouderenwerker is in okto ber 1990 in Hazerswoude aan het werk gegaan. Hij moest het overleg tussen de verschillende Rijnwoudse ouderenorganisa- ties tot stand brengen en een informatieboekje voor ouderen opstellen. Daarin is hij volgens B en W heel goed geslaagd. Het boekje is gereed en op initiatief van de ouderenwerker is on langs een senioren adviesraad opgericht. Ook de ouderenwerker gaat daardoor aan zijn eigen succes ten onder. Rijnwoude kan in het in het vervolg prima stellen zonder ouderenwerker, vinden B en W. De afdeling welzijn van de gemeente en de senioren ad viesraad kunnen zijn werk zon der problemen overnemen. De commissie welzijn buigt zich op woensdag 14 april over het voorstel van burgemeester en wethouders. RECTIFICATIE - In het be richt over een geschil tussen de Woningbouwvereniging Alkemade en een huurder is een fout geslopen. In de krant van zaterdag staat dat de rechter van mening is 'dat er wel een enkel aankno pingspunt is te vinden' voor de beschuldigingen van de buren tégen de huurder. De rechter geeft echter de huur der gelijk. alphen aan den run» Wachtende automo- blisten, voetgangers en fietsers werpen de zer dagen nogal eens boze blikken naar de brugwachter van de Alphense brug. Het open- en dichtdraaien van de brug gaat niet snel genoeg naar de zin van de wach tenden. Ze moeten inderdaad langer wach ten, vertelt een brugwachter. „Normaal duurt het 2,5 minuut voordat de brug is opengedraaid, nu doen we er 4 minuten over." De vertraging heeft te maken met de werkzaamheden die worden uitge voerd. De brug krijgt twee nieuwe 'heugel- stangen', die de brug omhoog trekken. Een zo'n stang is inmiddels al verwijderd, waardoor de brug 'op halve kracht draait'. Het karwei is vorige week maandag be gonnen. Vandaag en op dinsdag 27 april hoeven de Alphenaren overigens helemaal niet te mopperen: dan is de Oude Rijn bij de Alphense brug gestremd voor het scheepvaartverkeer. De brug wordt niet omhoog gedraaid tussen 7 en 22 uur. Op 29 april moeten de werkzaamheden afge rond zijn. Dan is ook het binnenwerk van de grote blauwe staanders vernieuwd. De Alphense brug wordt per 1 juli afgesloten voor het autoverkeer. FOTO BEN DE BRUYN Volautomatisch openbaar toilet in Alphen niet vaak bezet volksgezondheid. De grond is niet afgedekt. Wel is het de be doeling dat de compost wordt weggehaald. Probleem is dat de gemeente op dit moment niet weet wat ze ermee aan moet. Volgens de woordvoerster kan de licht ver ontreinigde grond opnieuw worden gebruikt in geluidswal len of bermen. Ook onderzoekt de gemeente of de compost kan worden gestort op het terrein van de voormalige asfaltfabriek aan de Prins Hendrikstraat. De ze vervuilde grond moet nog steeds worden schoongemaakt. Het is nu een rommeltje op het terrein en door de grond af te dekken met een laag compost krijgt het gebied 'een wat netter aanzien'. Als de gemeente geen andere plek kan vinden, moet de com post waarschijnlijk worden ver brand. En dat is erg duur: 200 gulden per ton. Voor de stort van compost waarin ook ver brand afval is verwerkt, wordt bijna nooit toestemming gege ven, aldus de gemeentelijke woordvoerster. unda welther Voor winkelpubliek in Alphen dat zijn plas niet kan ophouden is er sinds kort een uitkomst. Aan De Vest, tegenover winkel centrum Aarhof staat sinds twee weken een volautomatisch openbaar toilet, te gebruiken door heren én dames. Voor maar liefst een gulden heb je negeneneenhalve minuut de tijd om aan je behoefte te vol doen. Het gebouwtje is van buiten chic donkerrood, driehoekig van vosm en er staat in vier ta len een gebruiksaanwijzing op. Na een gulden ingeworpen te hebben kun je de deur open schuiven en kom je in een wit, futuristisch uitziend hokje. Er staat een klein wc'tje, zonder bril; aan de muur is een nog kleiner fonteintje gemonteerd en op de wanden zijn vierkante stickertjes geplakt die water, zeep en drogende lucht aandui den. Er is zelfs een minuscuul prullenbakje aanwezig. Na elk gebruik wordt het toilet auto matisch chemisch gereinigd. Hoewel het geheel er netjes uitziet, zal de gemiddelde ge bruiker zich waarschijnlijk niet helemaal op zijn gemak voelen, want in de gebruiksaanwijzing staat eveneens dat na tien mi nuten automatisch de deur weer open gaat. Bovendien gaat er dan een alarm af, vertelt be heerder Christiaan Mol. Hij legt uit: „Dat is voor het geval dat er iemand onwel wordt op het toi let." Als iemand dus te lang blijft zitten, kunnen Mol of zijn collega's ingrijpen. De beheer ders zitten aan de overkant, bij de pas geplaatste fietsenstalling. Van daaruit kunnen ze prima een oogje houden op het toilet. Behoefte Mol komt twee keer per dag het gebouwtje inspecteren. Via een achterklep in de buitenwand controleert hij of er nog vol doende reinigingsmiddelen in zitten en elke ochtend om acht uur houdt hij een 'visuele in spectie' van het toilet, zo staat het althans in de handleiding van de gemeente. Ook haalt hij elke dag het geld op. Op een ge wone dinsdagmiddag om half vier hebben er precies drie mensen gebruik gemaakt van het toilet. „Maar de dag is nog niet om", zegt hij opgewekt. „En het toilet is nieuw, de men sen moeten er nog aan wennen. En normaal gesproken halen we toch wel zo'n 10 a 15 gulden per dag op. Alleen op zondag is het wat minder." Hij verwacht ze ker dat het gebouwtje rendabel zal zijn. Een woordvoerster van de ge- Muziekschool Rijnakkoord moet in het vervolg meer aan dacht besteden aan haar begro tingen. Dat stellen burgemees ter en wethouders van Rijnwou de nadat de muziekschool de afgelopen twee jaar flink meer heeft uitgegeven dan was voor zien. Rijnwoude is bereid om haar aandeel in de overschrij dingen te betalen, zij het onder protest. Rijnwoude wil, evenals Ja- cobswoude, het liefst zo snel mogelijk een eind maken aan zijn verbintenis met Rijnak koord. Volgens de gemeenten is de muziekschool te duur. De overschrijdingen van de begro ting worden daardoor hoog op genomen. De bijdrage van Rijn woude kwam in 1992 bijna 22.000 gulden hoger uit dan be groot. In 1991 kreeg de gemeen te een nahefiing van 14.000 gul den. Het bestuur van de muziek school wast haar handen echter in onschuld. De overschrijdin gen zouden een gevolg zijn van zaken waar het bestuur geen vat op heeft. De opbrengsten van de lesgelden vielen tegen en vervanging van zieke docenten kostte meer geld dan was voor zien. Verder kostte de admini stratie van de muziekschool meer dan was begroot. Ook de andere gemeentes die deelnemen in Rijnakkoord - Leiderdorp, Alkemade en Ja- cobswoude - zijn akkoord ge gaan met het grotere tekort. Sa men moeten zij nu over 1992 een kleine acht ton bijdragen aan de muziekschool. 80.000 gulden meer dan v De verdieping van het bedrijfs pand van De Alphense Tijd schriftcentrale aan de Ouvertu reweg 81 in Alphen aan den Rijn wordt ingericht als snook ercentrum. De gemeente stelt wel als voorwaarde dat er abso luut geen horeca in het pand komt. Snooker lijkt een uitermate populair tijdverdrijf te worden in Alphen aan den Rijn. De ge meente krijgt het ene na het an dere verzoelc om vergunningen af te geven voor de biljartpalei zen. Het college besloot deze week een versnelde procedure te be ginnen om het bestemmings plan Ridderveld aan te passen. Daarin staat nu nog dat het pand aan de Ouvertureweg al leen als winkleruimte mag wor den gebruikt. B en W hebben geen bezwaar tegen een snook ercentrum, als er maar geen kroeg van wordt gemaakt. De twee ondernemers is gemeld 'dat op geen enkele wijze mede werking wordt verleend voor horecagebruik.' Minder medewerking krijgt de Alphenaar T. Moore. Hij vroeg enige tijd terug vergun ning voor het openen van een zogenaamde 'arcade'. Hierin zou onder meer plaats zijn voor snooker, maar ook voor darts, kaarten, tafeltennis en video- spellen. Moore. die het plan in diende toen hij arbeidsonge schikt was, heeft van de ge meente Alphen te horen gekre gen dat hij geen hoop hoeft te koesteren op medewerking. Moore wist nog niet waar zijn arcade moest komen. Veel Alphenaren maken nog geen gebruik v Ook dit meisje niet: ze doet maar alsof. meente meldt dat er grote be hoefte aan een openbaar toilet was. Gemeenteraadsleden heb ben er geregeld om gevraagd. Het plan is echter jarenlang uit gesteld omdat een openbaar toilet een prima doelwit zou zijn voor vandalen. Dit gebouw tje is echter van degelijke kwali teit, zo meldt de gemeentevoor lichtster. Het is geleverd door de firma Struyk uit' Oosterhout en het kostte 80.000 gulden exclusief BTW. Het bedrijf Mediamax heeft de aanschafkosten betaald en mag in ruil daarvoor een aantal jaren gratis reclame ma ken in de stad. Als alles volgens plan verloopt, zal de investering van het toilet er binnen vijf jaar uit zijn. Taboe De onderhoudskosten worden aan de leverancier uitbesteed. Deze worden geschat op 2500 gulden per jaar en dat bedrag moet gehaald worden uit het gebruik van het toilet. Het is ze ven dagen per week geopend, dus een snelle rekensom leert dat er dan tenminste zeven mensen per dag langs moeten komen. Het gebouwtje is geopend van acht uur 's ochtends tot half zeven 's avonds en op koop avonden tot half elf. Buiten deze tijden krijgen de bezoekers de gulden weer terug en moeten ze een boom opzoeken. Dit is dan toch weer een maatregel tegen eventueel vandalisme, want 's nachts is er immers niemand in de buurt die een oogje in het zeil kan houden, zo vertelt de gemeentevoorlichtster. Een voorbijgangster kijkt nieuwsgierig naar de gebruiks aanwijzing en loopt dan weer door. Een ander merkt op: „Het is eigenlijk nog een taboe, om te plassen in het openbaar." leimuiden/den haag uit Rijnsaterwoude. In totaal gun het (.in 17 "."'I gulden Ilel kon hij doen omdat hij als be stuurslid van de twee scholen het geld beheerde. Om niet door de mand te vallen vervals te hij rekeningen. Ook heeft hij een vrouw uit Uithoorn 15.000 gulden afhandig gemaakt. De officier eiste twee weken geleden 30 maanden cel, waar van 10 maanden voorwaarde uit Een 55-jarige boekhouder uit Leimuiden heeft vanochtend een celstraf van 15 maanden, waarvan vijf maanden voor waardelijk, opgelegd gekregen van de Haagse rechtbank. De man stond twee weken geleden terecht omdat hij tot vorig jaar juni enkele jaren lang geld ont vreemdde uit de kas van de ba sisscholen De Kleine Wereld uit Leimuiden en de Kinder Arcke

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17