Sport 'Alsof ik een enge ziekte heb' Davis Cup-team speelt op gravel tegen Zweden Oranje rammelt, maar doet nog mee Caniggia en Hassler verdacht Martin Centrum zet Bax de voet dwars ZATERDAG 3 APRIL 1993 Hard trappen Q Casba-rennerMark J Rasch doet niets lie ver dan hard trappen te gen de wind in op lange polderwegen. Hollandse klassiekers liggen hem wel vplv -chef rob onderwater. 071-161446 Jan Boskamp tekent een jaar bij brusselJan Boskamp heeft zijn contract als trainer bij An- derlecht met e^n jaar verlengd. De Nederlander werd enkele maanden geleden aangesteld als opvolger van de ontslagen Kroaat Peruzovic. Anderlecht haalde de oud-Feyenoorder weg bij Kortrijk. Djurovski in beroep na zware straf zei^t Milko Djurovski is door de tuchtcommissie van de KNVB voor zes duels geschorst. De Macedoniër, tijdens de winterstop door Cambuur Leeuwarden overgenomen van FC Groningen, bespuwde zaterdag na afloop van de met 2-3 verloren uitwed strijd tegen FC Den Bosch scheidsrechter Hugo Luyten. Djurovs ki is tegen de straf in beroep gegaan, zodat hij vanavond kan spelen in de thuiswedstrijd tegen MW. FIFA onderzoekt wangedrag Turken zürich De wereldvoetbalbond FIFA heeft gisteren een onder zoek gelast naar de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Tur kije - Engeland (0-2), die meetelt voor de WK-kwalificatie. Engel se spelers, officials en aanhangers werden door het publiek met voorwerpen bekogeld. Een Engelse begeleider werd in het ge zicht geraakt door een munt, andere Britten door koffie en wa ter. Engeland en Turkije komen in dezelfde groep als Nederland Leo Lampe uit rugbybestuur nieuwegein» De buitengewone vergadering van de Nederlandse Rugbybond (NRB) heeft het vertrouwen in penningmeester Leo Lampe opgezegd. In Nieuwegein kreeg het bestuur de steun van de afgevaardigden om Lampe weg te zenden: 84 stemmen voor, 29 tegen en 7 onthoudingen. Ton Strik uit Zoetermeer zal tot de jaarvergadering in juni de functie van penningmeester waarne men. Het bestuur werd gisteren aangevuld met drie leden: Joop Roosenboom van A Amstelveen, Willem van Houwelingen van Breda en oud-international Leo van Schoonhoven van AAC. Ten Kate meldt zich af voor CPC-loop den haac Marti ten Kate heeft zich met griep afgemeld voor de City-Pier-City-loop, vandaag in Den Haag en Scheveningen. De organisatie van de halve marathon breidde het deelnemersveld uit met de Zuidafrikanen Colleen en Darren de Reuck. Marcel Valk begrijpt verbanning bij ADO Den Haag niet Witte Tornado De Witte Tornado JL D keert na zeven jaar terug in de nationale wa- terpoloselectie. Leidenaar Stan van Belkum heeft er scorebord Nieuw Galgenwaard serieuze optie De KNLTB overweegt het Davis- cup-duel tussen Nederland en Zweden in het Utrechtse voet balstadion Nieuw Galgenwaard af te werken. De tennisbond wil dan voor de wedstrijd in de kwartfinales van het landen- toernooi, die van 16 tot en met 18 juli plaatsvindt, een tijdelijke gravelbaan op de grasmat laten „Dat plan is inderdaad één van de opties. Maar één van de vele opties", geeft Lodewijk Kal lenberg, voorzitter wedstrijdten- nis, desgevraagd te kennen. In de loop van komende week zal de bond een definitieve beslis sing nemen over de lokatie van de wedstrijd. Het staat in elk ge val vast dat de ontmoeting met Zweden op gravel wordt ge speeld. De Mets-banen in Sche veningen vormen een andere mogelijkheid. De ploeg van bondscoach Stanley Franker - bestaande uit Paul Haarhuis, Mark Koever mans, Jacco Eltingh en reserve Jan Siemerink - versloeg afgelo pen weekeinde op het rode steengruis van Barcelona ver rassend Spanje (2-3). De vier spelers en de toen door ziekte afwezige kopman Richard Kraji- cek hebben al toegezegd dat ze de week voorafgaande aan de wedstrijd tegen Zweden, afgelo pen weekeinde te sterk voor Cu ba (5-0), vrijhouden om geza menlijk te trainen. Het tafereeltje is nogal gênant. Terwijl in het Zuiderpark het merendeel van de selectie van ADO Den Haag de training afwerkt op een lekkere grasmat, staat iets verder op een select groepje van zes man te 'ploegen' op een kleine strook zand. De schifting is overduidelijk. Want dit mag dan een profclub anno 1993 zijn, er wordt gewerkt volgens de wetten van het straatvoetbal: de afdankertjes tellen niet mee en moeten het speelterrein verlaten. den haag rob van der zanden den van de rest, op het veld en in de kleedkamer. Alsof je een enge ziekte hebt. Ik kan begrij pen dat de trainer niet tevreden is over de prestaties van de laatste maanden (de ploeg is na een goede eerste seizoenshelft gezakt naar de achtste plaats, red.) en dat Den Haag een dure spelersgroep heeft. Maar dit is vreemd", zegt de 25-jarige mid denvelder die 91 wedstrijden speelde voor zijn werkgever. Valk: „Kijk, als De Ruiter ons niet in de basisopstelling wil hebben is dat vervelend, maar zijn goed recht. Maar hij maakt het mij en die anderen nu on mogelijk om ons werk te doen, al worden we wel doorbetaald. We kunnen niet eens fatsoenlijk trainen. En wat moeten clubs die mij eventueel willen overne men niet denken? Valk zal wel een lastig mannetje zijn, want hij mag niet meetrainen. Maar het gaat juist niet om proble men. Die waren er in het begin van het seizoen tussen De Rui ter en mij, maar die zijn uitge praat." wcs Valk heeft inmiddels met zijn vijf lotgenoten een gesprek ge had met Leidenaar Theo van Seggelen van de vakbond voor profs (WCS). De WCS wil dat De Ruiter de spelers weer on middellijk opneemt in de groep, omdat het contract een verwij dering uit de selectie niet toe laat. Gistermiddag vlak voor de training rolde er een fax binnen van de vakbond. De Ruiter is er niet van onder de indruk: „We gaan maandag of dinsdag wel praten met de bond. Voorlopig verandert er hier niets." De voormalige bondscoach van het Olympische team zegt in zijn recht te staan. „Ik be schouw de spelers niet als me laats of zo. Ze zijn niet afge dankt, maar gewoon te duur en kunnen beter elders spelen, desnoods voor een seizoen", al dus De Ruiter die zelf vast in het zadel lijkt te zitten en moest in grijpen omdat volgens hem 'de totale groep al twee jaar niet Maar al is het zestal gedegra deerd, 'afdankertjes' is hier niet het juiste woord. De kenner ziet meteen dat er op het zand weliswaar geen spriet gras is te bekennen, maar wel enkele heel goede voetballers. Cor Lems en Marcel Valk om er maar een paar te noemen. Types die een team wat extra geven en vorig jaar in de eredivisie tegen Ajax en Feyenoord onmisbaar wa ren. Nu worden ze als oud vuil behandeld, al zouden ze dat bij Den Haag zelf graag iets anders formuleren. Maar er is geen andere temi waarop technisch manager en coach Nol de Ruiter een schei ding heeft aangebracht. Lems, Valk, Albert van Oosten, Frans Danen, Danny Hoekman en Leo Schellevis zijn overbodig verklaard en worden niet langer beschouwd als volwaardig lid van de selectie. Ze drukken te zwaar op de begroting van de eerste-divisio- nist, mogen weg en krijgen in sommige gevallen een vrije transfer zodat ze voor andere clubs niet te veel hoeven te kos ten. Voor Lems en Valk (beiden fullprof) ligt het iets ingewikkel der. Hun contract loopt nog een jaar door en ze moeten dus wel wat geld opbrengen. Maar voor alle zes geld hetzelfde: Den Haag is ze liever kwijt dan rijk. Douchen Het Zuiderpark is geen verbo den terrein voor het uitgekotste zestal. Maar het is allesbehalve gezellig om op deze manier naar het werk te gaan. In feite wordt ze het werken onmogelijk gemaakt. Het is inmiddels al zo ver dat het halve dozijn niet al leen apart traint, maar zich ook apart omkleedt en doucht. Koudekerker Marcel Valk, die drie jaar terug UVS verruilde voer een profavontuur, schikt zich in zijn lot, maar kan weinig begrip opbrengen voor de plot selinge ingreep. „Je voelt je knap lullig. We worden geschei- Het Nederlands ijshockeyteam is bij het WK voor B-landen één overwinning verwijderd van het Olympisch kwalificatietoernooi, dat in september wordt gehou den. Oranje schakelde gister avond in de zesde wedstrijd concurrent Denemarken moei zaam uit: 6-4. In de spectaculai re laatste periode (1-3) verspeel de de thuisploeg bijna nog de royale marge. Morgen in de zware, afslui tende wedstrijd tegen de laatste belager Polen, dat eerder op de dag Japan met 7-1 overmeester de, valt de beslissing over de tweede plaats. Koploper Groot- Brittannië is gezien het simpele programma (Roemenië, China) voor beide landen niet meer te achterhalen. De eerste twee Eu ropese teams van het B-WK mogen in de nazomer met drie andere landen (kampioen C- groep, degradant A-groep en winnaar Azië-beker) strijden om het twaalfde en laatste startbe wijs voor de Winterspelen in Lillehammer. Revanche Het duel met Denemarken, stond voor Nederland in het te ken van de revanche. De ploeg van bondscoach Larry van Wie ren had na de midweekse ne derlaag tegen Groot-Brittannië (2-3) iets goed te ma"ken. In fy siek en mentaal opzicht ver- Tommy Speel (links), goed voor twee doelpunten, schaatst voor de Deen Jesper Duus langs. Het duel kende een grimmig karakter. foto ani toonde Oranje weinig gebreken. Technisch en taktisch ging ech ter opnieuw het nodige fout bij Nederland, dat na elf dagen nog altijd zoekt naar het juiste rit- Van Wieren had in zijn basis team een opvallende wijziging aangebracht. Niet Marcel Nij- land, de uitblinker van het ener verende duei met Groot-Brit tannië, maar Chad Kambeitz verdedigde het Oranje-doel. De laatste had furieus gereageerd op zijn bijrol in de topper tegen de Britten. Van Wieren gunde de kleine sluitpost van Rotter dam wijselijk een nieuwe kans, ook al omdat de jeugdige Nij- land enige rust verdiende. Kam beitz deed tegen de Denen, die eerder in Eindhoven van Polen (3-7) en Groot-Brittannië (0-4) verloren, in en uit zijn kooi goed werk. Niettemin kiest Van Wie ren voor het duel met Polen vrijwel zeker weer voor de doel man van Geleen. In de eerste periode (2-0) haalde Nederland een dikke voldoende voor inzet en vecht lust. De meeste persoonlijke duels met de agressieve Denen werden op kracht en karakter gewonnen. Maar het aanvals- spel liet opnieuw Grimmig Oranje scoorde dankzij Speel en Herckenrath. Topschutter Li vingston deed bij beide treffers het voorbereidende werk. Het tweede doelpunt van Nederland kwam tot stand met één man minder op het ijs. In de tweede periode (3-1) kreeg de strijd een grimmig karakter. De Denen, wanhopig .vechtend voor hun laatste kans, toonden zich Marcel Valk mag niet meer uitkomen voor ADO Den Haag. „Dit is vreemd." presteert'. Ex-bestuurslid Loek van Driel, lid van de technische staf, onderschrijft de mening van de trainer. „We hebben nie mand buiten gezet. Een jongen als Marcel Valk moet hier niet weg, maar we zijn wel bezig om hem elders onder te brengen. Het is pijnlijk dat hij hier niet is geslaagd en nu wordt losgela ten. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat hij een van de beste spelers is van Den Haag. Bij een eredivisieclub met acht teamgenoten die hem continu bij de les houden, groeit hij uit tot een topper, daar ben ik van overtuigd." Die club zou wel eens FC Utrecht kunnen worden. (Van Driel: „Er zijn veel meer clubs voor hem in de markt. Valk: „Ik heb zelf nog met geen enkele club contact"). De eredivisionist en Den Haag overwegen een ruil tussen Willem van der Ark rome«sid/anp slechte verliezers en zochten voortdurend ruzie. Denemarken was kort na de hervatting via Nielsen eveneens succesvol bij een numerieke minderheid, met dank aan de falende verdediger De Vries. Amper een halve minuut later bracht Speel uit powerplay de marge weer op twee treffers. De volgende doelpunten van Berte- ling en Geesink vielen inovertal-s' De Argentijn Claudio Caniggia en de Duitser Thomas Hassler worden verdacht van cocaïne gebruik. Gisteren werd bekend dat het tweetal voetballers van AS Roma door het lot werd aan gewezen voor de dopingcontro le op 21 maart na afloop van de competitiewedstrijd tegen Na- poli. In de eerste urinestaal van één van beide spelers werden sporen van de bewuste hard drug aangetroffen. Hoewel niet eerder dan maandag de uitslag van de con tra-expertise bekend is, gingen gisteren in de Italiaanse pers de beschuldigende vingers una niem uit naar Caniggia. Niet al leen omdat hij een landgenoot is van Diego Maradona, de be kendste snuiver uit het voetbal circuit. Caniggia was in 1989, toen nog als speler van Hellas Verona, al eens betrokken bij e-affaire. Een dealer noemde na zijn arrestatie de namen van zijn beste klanten, onder wie de Argentijnse aan valler. Bewezen werd er niets. Bovendien gold cocaïne destijds in het Italiaanse voetbal niet als doping. Als Caniggia de schuldige blijkt, wacht hem een straf van maximaal twee jaar schorsing. Maradona kreeg vijftien maan den. Edoardo Bortolotti van Brescia kwam er wegens het zelfde vergrijp met een jaar uit sluiting vanaf. De Kenyaan John Ngugi, vijf voudig wereldkampioen veldlo pen, heeft volgens bondscoach Danson Musyoki uit angst ge weigerd mee te werken aan een onverwachte dopingcontrole omdat hij kou had gevat en daartegen een medicijn kreeg voorgeschreven. De 29-jarige Ngugi kreeg in februari huisbe zoek van een medisch team dat hem wilde controleren op het gebruik van spierverstcrkende voetbal Kloeg. Toeschouwers: 2100. Gele t buitenl.voetbal Wattenscheid - Bavern Mun- 23-32 Dortmund 23-29 Nantes 1-0, Paris St. Germain Toulon 2- 0. Sochaux - Bordeaux 0-1, St. Etienne - Marseille 0-2. Strasbourg - Monaco 3-0, mes 1-1. Marseille 30-42 Bordeaux 30-39 Monaco 30-40 Par.sSG 30-38 schaken Ter Apel KLOOSTERSCHAAKTOERNOOI Inhaalduel eerste ronde: Ni|boer (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0 Stand na vier ronden: 1 Hansen (Den), Khalifman (Rus) en Va- ganian (Arm) 2 1/2, 4 Ni|boer, Van der tennis Mannen, 900.000 gulden.kwarttinales: Novacek fTsj/4) - Larsson (Zwe) 7-6 4-6 7- 6, Emilio Sanchez (Spa/7) - Furlan (Ita) 6- (Spa/3)3-6 6-l 6-2. HILTON HEAD Vrouwen, 1,6 miljoen gulden. Achtste fina les: Graf (Dui/1) - Frankl (Out) 6-1 6-3, Sa- batini (Arg/3) - Gorrochategui (Arg) 6-1 6- 4, Katenna Maleeva (Bul/6) - Hy (Can/12) 5-7 4-0 opgave, Hack (Dui) - Gigi Fernan dez (VSt/13) 6-1 6-4, Rubin (VSt) - Gaval- don (Mex) 6-1 2-6 6-1 Kwartfinale-, Graf - Rubin (VSt) 6-1 6-2, Capriati (VSt) - Coet- zer (ZAf) 6-4 6-0, Sabatmi (Arg/3) - Katen na Maieieva (Bul/6) 6-4 6-2. Mannen, 900.000 gulden Derde ronde: Chang (VSt/2) - Rusedski (Can) 6-2 4-6 7- 6, Simian (Fra) - Matsuoka (Jap) 6-1 6-2, wielrennen HEL VAN HET MERGELLAND Profs en amateurs, eerste etapp foto archief (Bel). 4 Moerman (Bel). 5 Ruylot (Bel). 6 Kr.stensen (Den), 7 Goffin (Bel). 8 Van de (nu als huurling in het Zuider park) en Valk. Ook is verhuur van Valk een optie. Voordat het zover is traint Marcel Valk nog gewoon een poosje op een stukje zand on der leiding van assistent-coach Heini Otto. Nou ja trainen. Beetje jongleren, partijtje voet- baltennis en wat andere recrea- tievormen. Valk: „Dit hou ik geen week meer vol." /en (Zevenaar), allen zelfde ti|d iver (Bel). 3 Koljaseva (Rus). J). 5 Longo (Fra) Algemeen ijshockey Isen 5-3. 57 Aalborg 5-4, 58 Hartogs Scheidsrechter Hansen (Noo) Toe 1(1-0 1-1 5-0). Stand: Groot Bnttanme 5- zaalvoetbal EERSTE DIVISIE: JBS-Ceverbo 4-5, Gooi land-Brezan u.fgst JSB-DRC 3-4, Martin Centrum-Bax 3-3. Home Center-Jan III 0- 7. FV Snoekie-Scagha 5-3 Ceverbo 20-36 HomeC 20-19 -FV Snoekte 20-26 DRC 20 18 Bax 20-25 JSB 20-15 Brezan 19 22 Jan III 20 15 JBS 20-22 Gooiland 19-11 Martin C 20-20 Scagha66 20- 9 TWEEDE DIVISIE: McDonald s Toplicht 8 1, Kawin-Rozet 3-4, RGC ZWL 6 5, Frans Maas HMSH 4-3. Alter Boys VD Cammen 6- Boerenburg-FC Tybex 4 6 McDonald s 20-31 FC Tybex 20-20 Frans M 20 28 RGC 20-19 vd Cammen 20-28 Kawm 20-14 Claudio Caniggia gisteren tijdens de training in Rome. foto ap middelen. Vier dagen na dat voorval onderging Ngugi, die door zijn weigering vier jaar schorsing riskeerde, wel een do- pingtest. sportagenda voorschoten ij van oosten In de derde periode (1-3) ver loor Nederland de greep op de wedstrijd. Het aandringende Denemarken bleef zich misdra gen emgrossierde in tijdstraffen. Het Deense offensief resulteer de in treffers van True, Nielsen en Aalborg. Twee minuten voor tijd stelde Hartogs de vijfde overwinning voor Nederland veilig. medewerker De promotiekansen van Bax hangen na gis teravond aan een heel dun draadje. Bax moest van Martin Centrum winnen om ge lijke. tred te hbuden met FV Snoekie. In sporthal de Vliethorst kwamen de Voorhou- ters echter niet verder dan een 3-3 gelijk spel. Zonder de 'Rijnsburgers' Ron de Jager en Wim Hooymans, de zieke Marten Bax en Jeffrey Forée moest Bax tegen het sterk spe lende Martin Centrum vechten voor.cén schamel puntje. Van de vervangers Marcel Tolsma, Theo van Kampen en Daniël Mo- nasso, haalde alleen de -laatste een ruime voldoende. Martin Centrum, zonder Jan van der Reijden, rook bloed en zag boven dien kansen op een revanche voor de eer dere 3-2 nederlaag. Na vijf minuten viel de eerste doelkans te noteren. Patrick Scheurwater stuitte op aangeven van Van Kampen op de uitste kend keepende lohn Erades. Daarna namen de Voorschotenaren het initiatief over. Ma- rijn Mokveld hield Bax overeind totdat Pa trick Heymans in de tiende minuut de doel man met een geplaatst schot kansoos liet: 1-0. Twee minuten later zorgde Cees van Tongeren met een prachtig afstandsschot zelfs voor 2-0. Even leek Bax overspeeld tc worden. Bax vond via Monasso. na negen tien minuten, toch dc aansluiting: 2-1. De slotfase van de eerste helft was voor Bax. Op slag van rust zorgde Koet uit een vrije trap voor dc gelijkmaker 2-2. Na dc rust kende Man in Centrum een vliegende start. Nadat Van Tongeren en Marcel van den Burg diverse malen alleen voor Mokveld waren verschenen, nam de thuisploeg in de zesde minuut via Peter van den Burg weer de leiding: 3-2. Na deze tref fer raakten dc gemoederen enigzins verhit. Zo ontsnapte Van Tongeren aan een defini tieve uitsluiting nadat hij 'vliegende keep' Mokveld had nagetrapt. Het leverde Bax een man-meer-situatie op, die slechts uil- mondde in een schot op de paal van Koet. Vijf minuten voor tijd profiteerde Scheur water van een chaotische situatie voor het Voorschotense doel: 3-3.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21