Een goede metaal-cao werkt gewoon beter voor iedereen. T F - Bi WNDFNV 3ENSDAG 31 MAART 1993m Waar wordt de metaal zo moe van? Onverstandig. Zo moet de opstelling van de metaalwerkgevers helaas worden genoemd. Zij hebben het immers op een staking laten aanko men. Net nu de recessie de metaal- en electro- technische industrie in een ijzeren greep dreigt te krijgen. De in de FME verenigde metaalwerkgevers willen nog steeds niet serieus onderhandelen over een gezonde cao. En daar worden de 200.000 werknemers in de metaal behoorlijk moe van. Zo gaat de metaal kapot. Nog beter dan de werkge vers weten de werknemers dat ijzer niet met handen gebroken kan worden. Maar laten we wel zijn: in een gezonde cao hoort een aanvullende WAO-regeling. En daar willen we best met z'n 11 i r industrie- en voedingsbond allen aan mee betalen. Dat is echter niet het einde van het verhaal. Dat verhaal begint namelijk bij minder werk druk, betere banen en gezondere arbeidsomstan digheden. Zo komen er minder werknemers in de WAO. Daarvoor hebben de vakbonden produktieve plannen op tafel gelegd. Gezien de prijsstijgingen is 2,5 procent meer loon niet onredelijk. En de bestaande regeling voor vervroegd uittreden dient te worden voortgezet. Metaalmoeheid leidt op den duur tot scheuren. En zelfs tot breuken. Zo ver willen wij het niet laten komen. De werknemers in de metaal zijn liever moe van hun werk dan van een niet gezocht conflict met de werkgevers. Daarom roepen wij de FME op serieus te onder handelen over een nieuwe cao. Dat is in het belang van de gehele bedrijfstak. En van onze economie. We laten de metaal niet kapot maken. Unie BLHR vakbond voor administratief, technisch en commercieel personeel.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 26