Kermis één keer naar Splinterlaan Regio Zoeterwoude wil drempels leggen in Westeindseweg Dagcentrum gehandicapten onderdak in Voorschoten Obstakels moeten weg uit De Kempenaerstraat Felicitas verloren voor Leiderdorp 'De gasten zullen weieens om zeven uur wakker worden WOENSDAG 31 MAART 1993 17 Politie betrapt snelheidsovertreders LEiDERDORP/zoETERWQUDEDe politie van Leiderdorp heeft gister middag een snelheidscontrole gehouden aan de Persant Snoep- weg, ter hoogte van het Sint Elisabethziekenhuis. Van de 273 passanten kregen er 17 een bekeuring, 8 zijn gefotografeerd. De hoogst gemeten snelheid was 87 kilometer waar 50 was toege staan. De politie heeft gisterochtend aan de Industrieweg in Zoeterwoude-Rijndijk ook een snelheidscontrole gehouden. Van de 148 passanten kregen er 10 een bekeuring. De hoogst geme ten snelheid was 74 kilometer, waar 50 was toegestaan Katvvijker botst twee keer tegen pijler oegstgeest Een 28-jarige Katwijker had gisteren wel erg diep in het glaasje gekeken. De man reed met zijn personenauto tot twee keer toe tegen een pijler van het Rijnzichtviaduct in Oegst geest. Na de tweede botsing kreeg hij zijn vervoermiddel niet meer aan de praat. Vervolgens verliet hij de plaats des onheils en verdween lopend in de richting van zijn woonplaats. Even later werd hij op de Rijnsburgerweg in Oegstgeest door de politie in gerekend. Na een blaastest op het politiebureau in zijn woon plaats bleek de man dermate veel te hebben gedronken dat zijn rijbewijs werd afgenomen. Vanaf1994 weer op Laan van Ouderzorg De Leiderdorpse kermis rond Koninginnedag gaat dit jaar naar de Splinterlaan. Wel wil het gemeentebestuur het evenement vanaf 1994 terughalen naar de Laan van Ouderzorg. Het college blijft van oordeel dat dit de beste locatie is. B en W van Leiderdorp verga derden gisteren over de kermis- kwestie. Het punt stond op de agenda omdat de commissie beroep en bezwaar van de ge meente onlangs bepaalde dat de kermisvergunning voor dit jaar moet worden ingetrokken. Dit advies is overgenomen, volgens een woordvoerster van de gemeente op grond van 'het vertrouwensbeginsel'. „Er zijn in de loop van de tijd bij omwo nenden verwachtingen gewekt. Hen is verteld dat de locatie Laan van Ouderzorg slechts tij delijk is. Het college wil daaraan dit jaar tegemoet komen." Des te opvallender is het dat B en W in de toekomst alsnog naar de Laan van Ouderzorg willen met de attracties. „Het college blijft erbij dat dit de bes te locatie is", verklaart een voorlichtster op het gemeente huis. Zegsman J. Kok van de om wonenden van de Laan van Ou derzorg is verheugd over het in trekken van de verguning voor dit jaar. Het verbaast hem al leen in hoge mate dat de ge meente vanaf 1994 weer terug wil naar de Laan van Ouder zorg. „Dat wordt een krom ver haal natuurlijk. Eerst zeggen dat je je beloftes over tijdelijkheid inlost, maar dan later gewoon weer terugkomen met de ker mis." Kok voorspelt voor vol gend jaar dezelfde problemen als dit jaar. „Het hele verhaal met bezwaarschriften begint dan weer opnieuw." De keuze van het college voor de Splinterlaan is verrassend. Alom werd aangenomen dat de hoek Acacialaan/Hoogmades- weg het beste alternatief was. Ook de comissie beroep en be zwaar kwam tot die slotsom. De Splinterlaan is in ieder geval een tijdelijke locatie. Het luna park komt er op een stuk grond dat is gereserveerd voor wo ningbouw. Bezoekerscentrum krijgt opknapbeurt Het bezoekerscentrum in duin gebied Meijendel in Wassenaar wordt opgeknapt. Het centrum richt zich na de werkzaamhe den vooral op voorlichting over het duingebied via foto- en vi deomateriaal. Ook wordt aan dacht besteed aan de laatste ontwikkelingen, zoals de herin richting van Meijendel en de diepte-infiltratieprojecten die op stapel staan. Tijdens de werkzaamheden in het bezoe kerscentrum, die beginnen op 1 april en duren tot medio juni, kunnen bezoekers voor infor matie over Meijendel terecht in een keetwagen. Geluidswering rond 'gat' Rijksstraatweg Er komt een tijdelijke geluids wering rondom de gesloopte panden naast café De Sport aan de Rijksstraatweg in Wassenaar Het college van B en W wil 32.000 gulden beschikbaar stel len voor de bouw van een schutting met begroeiing, du- het verkeerslawaai voor omwo nenden danig moet beperken De bewoners klagen al enige tijd over toename van de herrie, sinds een aantal panden langs de weg is verdwenen. Binnen kort worden weer twee panden gesloopt. Uit metingen is geble ken dat het geluidsniveau bo ven het toelaatbare ligt. VVV Warmond kruipt onder Leidse vleugels warmond De VVV Warmond heeft haar zelfstandigheid prijsgegeven Afgelopen week heeft zij een contract getekend met de Leid se VW. Grofweg houdt het con tract in dat de 'grote broer' de Warmondse collega's, waar no dig, ondersteuning zal geven te gen een vasle vergoeding. Voor de Warmonders en de bezoe kers aan het watersportdorp verandert er hoegenaamd niets. Zaken als de openingstijden en dergelijke blijven zoals ze wa De samenwerking is noodza kelijk omdat de kleine War mondse VW niet kan voldoen aan de nieuwe eisen die de overkoepelende ANW aan de aangesloten kantoren stelt. Het gaat onder meer om het aantal uren dat de VW open moet zijn en de faciliteiten waarover zij dient te beschikken, zoals een koppeling met het landelijk do cumentatiesysteem en het na tionaal bespreekbureau. De Warmondse VW. onderge bracht in een uiterst bescheiden hoekje in een plaatselijke boek handel, kan niet opeigen kracht aan dergelijke eisen voldoen. Voorzitter J. de Winter van de Warmondse VW heeft vrede met de gang van zaken Zijn enige angst is dat de ANW Warmond niet de zogeheten S status geeft waarom is ge vraagd. Deze status geeft kleine- kantoren zoals in Warmond be paalde vrijstellingen, die dan door een groter (A-)kantoor als in dit geval Leiden moeten wor den ingevuld. De Wlnta daar over „Simpel gesteld moet Lei den voor ons doen wat wij te kort komen." De uitspraak van de ANW wordt een dezer da gen verwacht. En als deze nu eens negatief voor Warmond uitvalt? De Winter „Tja. dan weet ik het ook niet meer. In het contract met Leiden is wel een clausule opgenomen dal de overeenkomst wordt ontbon den als we geen S-kantoor wor den. Ik vrees dat Warmond in dat geval alleen een informatie een trumpje overhoud t Pizza's en kleding maken in voormalig kantoorgebouw De Westeindseweg is te ge vaarlijk voor kinderen, die de weg moeten oversteken om bij de Klaverweideschool en de Corbuloschool te komen. De gemeente gaat waar schijnlijk drempels aanleggen om het verkeer af te remmen. Over maatregelen om de verkeerssituatie veiliger te maken is in februari overleg gevoerd tussen de gemeente Zoeterwoude en de ouderra den van de basisscholen. Ook de ouderraad van kinderdag verblijf 't Waterhoentje was bij deze besprekingen betrok ken. De Westeindseweg maakt deel uit van de doorgaande route door Zoeterwoude. De woonwijken liggen aan de ene kant, de scholen aan de andere kant van de weg. Vlak voor de scholen ligt, in de Westeindseweg, een tunnel. Het verkeer zou op dat punt al afgeremd moeten worden, leiderdorp In de Merelstraat in Leiderdorp is een personenauto gestolen. omdat hier regelmatig ge vaarlijke situaties ontstaan door overstekende school- jeugd. De gemeente heeft gezocht naar mogelijke verbeteringen op korte termijn. Daar zijn twee mogelijkheden naar vo ren gekomen. Er zou een stopverbod kunnen komen op de Westeindseweg, vooral voor auto's van ouders die hun kinderen afzetten of op halen. De tweede mogelijk heid is het leggen van ver keersdrempels om het uit de tunnel komende verkeer af te Voorlopig heeft de gemeen te gekozen voor deze laatste oplossing. Er worden tijdelijke drempels neergelegd die te zijner tijd worden vervangen door definitieve. De kosten voor het plaatsen van de drempels zijn geraamd op 11.310 gulden. Het voorstel wordt morgen, donderdag 1 april, behandeld in de com missie Grondgebied. Het gaat om een VW-Golf uit 1982. De diefstal moet zijn ge pleegd tussen afgelopen zater dagen dinsdagmorgen. De vestiging van een dagcen trum voor verstandelijk gehan dicapten in een kantoorgebouw aan dé Witte de Withlaan in Voorschoten is zo goed als ze ker. De gemeente Voorschoten is bereid om de komst van het dagcentrum op korte termijn mogelijk te maken. Met de ver bouwing van het pand kan ver moedelijk nog voor de zomer worden begonnen. Het dagcen trum kan dan begin volgend jaar worden geopend. Het initiatief voor het dagcen trum is afkomstig van de Leidse Stichting Voorzieningen Gehan dicapten (SVG). Het dagcen trum in Voorschoten dient ter vervanging van twee dagcentra, die nu nog in Oegstgeest en Lei den zijn ondergebracht. Voordat de verstandelijk ge handicapten in Voorschoten te recht kunnen, moet het voor malige onderkomen van zorg verzekeraar Zorg en Zekerheid grondig worden verbouwd. Er moet een lift in komen en het twee verdiepingen tellende ge bouw moet in aparte ruimtes worden verdeeld. Het is de be doeling dat de verstandelijk ge handicapten er 'arbeidsmatige' activiteiten gaan verrichten, zoals het maken van kleding en pizza's. Hiervoor zijn afgeschei den werkruimten nodig. Dage lijks zullen ongeveer negentig mensen in de leeftijd van 17 tot ongeveer 65 jaar in het dagcen trum in Voorschoten worden opgevangen. Het gaat om men sen met een verstandelijke han dicap, maar geen ernstig zwak zinnigen. Algemeen directeur G. Gerding van de SVG: „Het zijn mensen die niet zonder begelei ding in het gewone bedrijfsle ven kunnen werken. Ze hebben een beschermde omgeving no- dig." Strobreed AJs het aan de gemeente Voor schoten ligt, wordt de SVG geen strobreed in de weg gelegd. Zo wil de gemeente de SVG vrijstel ling verlenen voor het gebruik van de locatie aan de Witte de Withlaan die eigenlijk een 'kan toorbestemming' heeft, aldus een gemeentewoordvoerder. „Vooropgesteld dat er geen be zwaren van omwonenenden zijn, kan de stichting nog voor de zomer beginnen met de ver bouwing." In de loop van april krijgen omwonenden de gelegenheid om bezwaar aan te tekenen te gen de vestiging van het dag centrum. De algemeen direc teur van de SVG heeft zelf al het nodige gedaan om de omwo nenden op de hoogte te stellen van de plannen met het kan toorgebouw. Onlangs organi seerde hij een informatie avond, waarop de plannen uit de doeken werden gedaan. „We wilden niet dat de buurt uit de krant zou moeten vernemen over onze plannen." Uit de reacties van de omwo nenenden zegt Gerding .niets te hebben geproefd van enige weerstand tegen mensen met een verstandelijke handicap. „Integendeel, er waren zelfs mensen bij die vroegen of de accommodatie niet ook voor buurtfeestjes kon worden ge bruikt. Gerding houdt zelf overi gens nog een flinke slag om de arm over de vestiging van het dagcentrum in Voorschoten. Zo moeten de onderhandelingen met de verhuurder van het kan toorgebouw over de huurprijs en over de geplande verbou wingen nog worden afgerond. Oude auto gestolen in Leiderdorp Wandelaars krijgen weer de ruimte Uitstallingen van winkels aan de Oegstgeester De Kempenaer straat blokkeren de blindegelei- destrook en parkeerplaatsen. Na klachten van de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Ne derland (WN) wil het gemeen tebestuur daaraan 'paal en perk stellen'. De uitstallingen moe ten weer keurig binnen de per ken blijven en wandelaars, kin derwagens en rolstoelen moe ten weer ongehinderd hun weg over de winkelstraat kunnen vervolgen. De voorzitter van de winke liersvereniging 'Oegstgeest Ac tief. J. Schohaus, is verontwaar digd dat de WN met de klach ten naar de gemeente is gestapt. „Waarom wendt die vereniging zich niet tot de winkeliers, dan kunnen we dit soort problemen samen oplossen. We moeten toch samen door het leven." Schohaus erkent dat uitstallin gen van vooral bloemen en planten het trottoir versperren. „We lossen dit zelf wel op", zegt hij toe. Schohaus vindt wel dat ook de gemeente verantwoordelijk is voor de situatie in de De Kempenaerstraat. „We hebben al verschillende keren aan de gemeente gevraagd om het vuil nis op andere momenten op te halen, omdat de grote vuilnis bakken het trottoir ook blokke ren. Bovendien moet er wat ge daan worden aan het tweerich- De Kempenaerstraat in Oegstgeest. Uitstallingen van winkeliers versperren voetgangers de weg. tingsverkeer voor fietsers, want dat is ook gevaarlijk. En er staan drie lantaarnpalen op de blin- dengeleidestrook met een om bouw eromheen die groot ge- winkeliers gaan binnenkort met noeg is om een paard aan te elkaar om tafel zitten om een parkeren", vindt hij. oplossing te vinden voor de ob- Het gemeentebestuur en de stakels in de winkelstraat. Voor worden die tijd wil Schohaus al met zijn collega's bekijken of de uitstal lingen anders neergezet kunnen Vestiging in politiebureau van de baan Het binnenkort leegkomende rijkspolitiegebouw aan de Van der Valk Boumanweg lijkt uit beeld als bedrijfspand voor fe licitas. De firma voor produkt- promotie heeft een verzoek voor een bouwvergunning in getrokken. Dit betekent dat Felicitas verloren gaat voor Leiderdorp. De directie heeft geen andere panden in de ge meente op het oog. Onlangs liet Felicitas de ge- politiebureau te willen ver bouwen. F.r zou onder meer een extra verdieping op het gebouw komen. De aanvraag voor een bouwverguning werd «in langs weer ingetrokken. Volgens directeur Verhoef van Felicitas 'omdat het steeds minder waarschijnlijk is dat de vestiging daar doorgaat Wethouder I. Veldstra (ruimtelijke ordening) liet vo rige week nog weten dat Feli citas op zoek is naar een ander pand in Leiderdorp of daar buiten. Het is het college een lief ding waard dat de onder neming in leiderdorp blijft. „Met het oog op de werkgele genheid hopen we Felicitas binnen onze grenzen te kun nen houden aldus Veldstra Die hoop lijkt ijdel. Verhoef dat de firma wel wat panden op het oog heeft, maar dat die niet in Leiderdorp staan. Hij wil nog niet kwijt voor welke panden de onderneming be langstelling heeft. De directie heeft wel steeds gezegd in de buurt van leiderdorp te willen blijven met het oog op de vele werknemers die in de regio De produktpromotie-firma wil zo snel mogelijk uit haar huidige bedrijfsruimte aan de Splinterlaan omdat die te klein is geworden. Op. het terrein zijn inmiddels verschillende noodlokalen gebouwd die dienst doen als kantoorruimte. Begin februari, toen de ver huisplannen van Felicitas be kend werden, waren er al be denkingen tegen vestiging in het |M>litiegebouw dat in juni vrijkomt. Er moet nogal wat aan worden vertimmerd om het geschikt te maken voor be drijfsruimte. Verder twijfelde de directie omdat het vele vrachtverkeer dat f elicitas be dient overlast zou kunnen ver oorzaken voor de buurt. 'Rustdam' eerste kampeerboerderij in Leidse regio Kamperen bij de boer, op een prachtige boerderij met een hooiberg, met honden, poezen, kalkoenen, koeien, kalveren en een stal met vijftig schapen en zestig lammetjes. Dat kan bin nenkort bij boer Jan Versteegen op kaasboerderij Rustdam, een boerenbedrijf aan de Zuid- buurtseweg in Zoeterwoude- dorp. Jan en Coby Versteegen ont vangen op zaterdag 9 april, paaszaterdag, de eerste gasten op de eerste natuurcamping in de Leidse regio. Boerderij Rust dam heeft dan zo'n vijftien plaatsen beschikbaar voor cara vans en tenten. De gasten moe ten lid zijn van de Stichting Vrije Recreatie. Leden van deze club stellen geen hoge eisen aan comfort en accommodatie. Daarentegen betalen ze ook niet veel meer dan een knaak per nacht. Boeren die een deel van hun land ter beschikking stellen aan de Stichting Vrije Recreatie moeten wel voldoen aan een paar voorwaarden. De mini mum-eis is: koud stromend wa ter en bomen in de omgeving van de kampeerplaats. „En hier zijn nog andere leuke dingen te doen ook", zegt Jan Versteegen. „Er is viswater in de buurt, een zwembad, gelegenheid genoeg om te roeien en te fietsen. Het strand is niet zo ver en als de Jan Versteegen is een boer in hart en nieren, zeer betrokken bij de natuur. Niks geen keurig, nette, opgeruimde modelboer derij. In en om de hoeve is het gezellig rommelig. Een eeuwen oude kastanje siert de voortuin en de linden voor het woonhuis zijn onlangs gekortwiekt. Rob, de man die de bomen na halsbrekend geklauter van hun takken heeft ontdaan, kampeert al jaren in de 'vrije natuur'. Als rasechte Hagenaar zoekt hij de ze campings, waarvan er zo'n 1200 over het hele land ver spreid zijn. op voor de rust. „Geen disco, geen supermarkt, geen gejaag. gewoon even tot rust komen", zegt hij. Achter de monumentale boerderij liggen twee terreintjes waar deze zomer menig kam peerder zijn tentje zal opzetten. „Een stukje gras voor de tenten en een verharde plek voor een paar caravans. Kijk, daar zijn mijn eerste gasten", wijst de Zoeterwoudenaar. Een koppel ganzen heeft het mooiste plekje van de kampeerwei uitgezocht. Zuivel- en Kaasboerderij Rustdam aan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwoude is de eerste boerderij v dergelijks willen, dan is de stad maken We maken hier ook boerenkaas en kinderen kun nen eens meelopen om de die ren te voeren. Verder zien we wel hoe het loopt, het ons ook allemaal vr eerst." „De gasten die hier komen krijgen te maken met een boe renbedrijf'. zegt Coby. „Ze zul len 's morgens om zeven uur wel eens gewekt worden door de machines. Het is een bedrijf en daar moeten ze rekening mee houden, de bezigheden van alle dag gaan gewoon door. En als dat niet bevalt, ja dan moeten ze hier niet komen."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17