Sport Haarhuis leeft op in Hollandse sfeer _C. ClIN h IJshockeyteam komt tegen Roemenië met de schrik vrij sssar1-" Seizoen ADO Den Haag na debacle in Venlo voorbij Financiële genoegdoening voor wielrenner Schalkers ZATERDAG 27 MAART 1993 CHEF AD VAN KAAM, PLV,-CHEF Rijbewijs De achttienjarige Alphense Sandra van der Sloot heeft nog geen rijbewijs maar kent elke bocht van het circuit van Zandvoort Daviscup-team gelijk op met Spanje: 1-1 De nationale tennisploeg heeft de mogelijkheden voor een stunt in de eerste ronde van het toernooi om de Da- vis Cup opengehouden. In een oer-Hollandse sfeer, toe gejuicht door uitzinnige Oranje-fans, werd gisteren na de twee enkelspelen een hoopgevende 1-1 stand bereikt. De verrassende overwinning van Paul Haarhuis op Sergi Bruguera (6-3, 4-6, 4-6, 6-3, 6-2) werd weliswaar gevolgd door een nederlaag van Mark Koevermans tegen Carlos Costa (7-5, 3-6,1-6,1-6), maar de vorm en de moraal van de Oranje-equipe beloven veel voor de komende dagen. barcelona rob v De Spanjaarden zijn allesbehal ve gerust op een goede afloop tegen Nederland dat als under dog naar Barcelona afreisde. Verenigde Staten onthutsend zwak MELBOURNE RTR Het Amerikaanse Daviscup^ team is de campagne van 1993 onthutsend zwak be gonnen. Brad Gilbert en Da vid Wheaton sloten de eerste dag van de ontmoeting tegen Australië op op het gras van Kooyong in. Melbourne af met een achterstand van 2-0. Nog één nederlaag in de res terende drie partijen en de bekerhouder moet een de gradatiewedstrijd spelen. De Verenigde Staten treedt in Australië aan zonder Jim Courier, Pete Sampras en Andre Agassi. Voor de Ameri kanen had het snelle gras heel wat verrassingen in pet to. Veteraan Brad Gilbert raakte zo gefrustreerd dat hij driemaal met zijn racket gooide en een waarschuwing kreeg. De 29-jarige Wally Masur versloeg Gilbert in iets meer dan drie uur: €-3 6-7 (6-8) 6-4 6-2. Woodforde maakte er tegen Wheaton in eveneens vier sets 2-0 van: 3- 67-6(7-1)6-4 6-4. Om de thuisploeg nog meer te frustreren gaat bondscoach Stanley Franker vanmiddag waarschijnlijk ook nog 'gooche len' met de dubbel. Gisteren verklaarde Franker dat hij over weegt om het ingeschreven duo Haarhuis/Eltingh te wijzigen. Dat mag tot 13.00 uur, een uur voor aanvang van het cruciale treffen dat bepaalt welke land met een voorsprong de zondag ingaat. Niet bepaald een onder geschikte partij dus. Franker heeft diverse opties en op de Spaanse tv maakte men gisteravond al de Neder landse dubbel Koevermans/El- tingh bekend. Dat lijkt de minst voor de hand liggende optie. Hoewel Franker verstoppertje speelde en geen namen wenste te noemen, werpt hij misschien wel een geheim wapen in de strijd in de persoon van Jan Sie- merink, al ontkende hij dat gis teren met klem. De Rijnsburger werd woensdag opgeroepen als vervanger voor de zieke Richard Krajicek en leek vooral voor spek en bonen naar Spanje te zijn gekomen. De linkshander heeft wel oren naar een optre den met bijvoorbeeld zijn oude dubbelpartner Jacco Eltingh. „Ik vind de baan snel en hard, gek genoeg is er weinig verschil met hardcourt. Ik wil en kan spe len", aldus de 22-jarige reserve. Rustdag Haarhuis gaf al aan dat hij best een rustdag wil. Met een zware vijfsetter in de benen (hij stond vier uur op de baan) lijkt het de Delgado winnaar Catalaanse Week Barcelona Pedro Delgado heeft de dertigste editie van de Cata laanse Week op zijn naam gebracht. De winnaar van de Tour de France in 1988 zegevierde gisteren in het tweede deel van de vijfde en laatste etappe, een tijdrit over twee kilometer in Bar celona. Het eerste deel van de vijfde rit leverde een zege op voor de Duitser Steffen Wesemann. Grensrechter Bachramov overleden zurich» De vroegere scheidsrechter Tofik Bachramov is onlangs in zijn vaderland Azerbajdzjan op 66-jarige leeftijd overleden. Bachramov stond in de Finale van het toernooi om de wereldtitel in 1966 in Londen tussen Engeland en Duitsland als grensrech ter in het middelpunt van de belangstelling. Op zijn advies keur de de Zwitserse arbiter Gottfried Dienst een omstreden doelpunt van Geoff Hurst (3-2) goed, waarna Engeland uiteindelijk met 4- Katwijk - UVS voor LD-CUP leiden» Op het bondsbureau van de Afdeling Leiden is gisteren de loting verricht voor de kwartfinale van de LD-CUP. Aardigste wedstrijd die uit de beker tevoorschijn kwam: Katwijk - UVS. Het duel wordt op dinsdag 20 april gespeeld,"net als de wedstrijden Voorschoten - FC Lisse (za), de winnaar van LFC - Noordwijk te gen ARC en Lugdunum tegen de winnaar van de wedstrijd Ha- zerswoudse Boys - FC Lisse (zo). Titelstrijd jeugd bij DIOK leiden DIOK organiseert vandaag op sportpark De Morsch het nationale kampioenschap voor de jeugd in de leeftijd tot 14 jaar. De wedstrijden worden in toernooivorm afgewerkt. Van de partij zijn clubs als HRC, Dukes, British School, Haarlem en Amster dam. DIOK zelf is favoriet voor het kampioenschap. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur. De finale is rond 15.00 uur. Martin Centrum verliest bekerduel Dordrecht» De zaalvoetballers van Martin Centrum zijn gister avond in de vierde ronde van de KNVB-beker met duidelijke cij fers uitgeschakeld door Ceverbo: 6-0. Voor de thuisploeg scoor den Ludwig (2x), Grünholz (2x), Keulsdam en Van Leeuwen. Zestigjarige tafeltennisser in ereklasse oegstceestHet tafeltennisteam van Pecos Oegstgeest ontmoet vanmiddag (17.00 uur) in de degradatiepoule van de nationale ereklasse het noodlijdende Tempo Team uit Amsterdam. De hoofdstedelingen treden aan met de ervaren Appie Rijnders. De routinier is 60 jaar. Swift schakelt Bollenstreek uit nieuw vennep e De handbalsters van Bollenstreek zijn gisteravond in de halve finale van de landelijke beker uitgeschakeld door Swift uit Roermond. Bollenstreek verloor met 18-27. 27-jarige Brabander raadzaam om een dag bij te komen. „Dat is zeker te overwegen", aldus de man die Nederland op een 1-0 voorsprong zette. ,,lk ben erg moe en de vraag is hoe ik me zaterdag voel. Jan en Jacco zou den kunnen spelen, dat zou mij ten goede komen voor het en kelspel van zondag." Het Spaanse duo Sergi Casal/Emilio Sanchez is gewaarschuwd in elk geval. Dat is de Spaanse ploeg so wieso, want de Nederlanders blijken op het rode gruis opval lend goed uit de voeten te kun nen. Omdat de thuisploeg al weken traint op de baan en de Nederlanders (op Koevermans na) van het hardcourt-circuit komen, waren de verwachtin gen voor Frankers ploeg niet te hoog gespannen. Maar Paul Haarhuis speelde 's middags erg sterk tegen de nummer 16 van de wereld, Sergi Bruguera. Na een slecht begin (0-3) kwam de 27-jarige Brabander (ATP-ran- king 50) knap terug en pakte de eerste set door zes games op rij te scoren. In de tweede liet hij op 4-4 vele kansen onbenut en werd gebroken. Het leek het be gin van het einde, want de 22- jarige Bruguera won de tweede en derde set met 6-4. Na de kor te pauze echter knokte de dege lijke Haarhuis zich overtuigend naar de overwinning in een par tij die door de harde wind meer spannend dan goed te noemen was. Hij sleepte er met 6-3 een vijfde set uit en hield in tegen stelling tot de Spanjaard zijn ze nuwen in bedwang in de finale: 6-2. Haarhuis was eerlijk genoeg om te erkennen dat Bruguera niet zijn beste tennis speelde. „Maar dat lag ook aan mij, ik heb steeds zijn gevaarlijke fore hand ontweken en op de back hand gespeeld. Deze zege geeft de ploeg in elk vertrouwen voor de rest van de wedstrijd, onge acht de uitslag van Mark." Bruguera was zwaar teleurge steld over zijn prestatie in zijn Paul Haarhuis balt zijn vuist na de verrassende overwinning op Sergi Bruguera. woonplaats. „Ik ben geen mo ment echt in de wedstrijd ge weest. In feite heb ik me alleen maar bezig gehouden met het binnen de lijnen houden van de ballen." De verrassende Hollandse opening leek aanvankelijk een vervolg te krijgen met Mark Koevermans. De gravelbijter uit Rotterdam die via de Davis Cup zijn geschonden imago weer wil oppoetsen speelde in de eerste set voor zijn doen werelds ten nis en won, 7-5. Het was te veel gevraagd om dit niveau vast te houden en Carlos Costa (num mer twaalf van de wereld) nam langzaam het initiatief over. De met een fluwelen backhand ge zegende Barcelonees trok uit eindelijk aan het langste eind en bracht de balans in evenwicht: 3-6, 1-6, 1-6. „Na de eerste twee sets kon ik het tempo niet meer bijbenen", zei de verliezer. De winnaar van de vanmid dag te spelen dubbel zit goed. Bij een eventuele nederlaag hoeft Nederland nog niet te wanhopen. Haarhuis is boorde vol zelfvertrouwen en kan tegen Carlos Costa opnieuw pieken. En Bruguera zit niet lekker in zijn vel. Zeker niet als hij aan de overkant van het net Koever mans ziet opduiken. Daar ver loor hij in zes partijen al vier keervan. Spaanse politie niet gediend van jolige studenten BARCELONA» ROB VAN DER ZANDEN De Spaanse politie heeft na tuurlijk nog nooit van Thialf gehoord. Daarom wisten ze zich gisteren geen raad met de invasie van Oranje uitge doste Hollandse supporters die de vallei van Hebron in Barcelona even op stelten zetten. Ze maakten van het tennisstadionnetje een soort Heerenveen, maar lang zou het niet duren want de veilig heidsagenten grepen in. Toen na de overwinning van Paul Haarhuis een Oran je-polonaise over de tribunes trok, vonden de dienders het welletjes. Het moest afgelo pen zijn met het lawaai en net geloop over de voorna melijk lege stoeltjes. De bra ve 'tennishooligans' die lou ter voor een sfeerrijk decor zorgden moesten inbinden anders zouden er hardere maatregelen komen. Daarbij werden in het stadion alle bierpompen onmiddellijk ge sloten. Hoewel de tweehonderd supporters die de 2000 Span jaarden op de tribune volle dig overvleugelden de feest vreugde niet lieten bederven, was het na de boodschap veel stiller in Vall d'Hebron. Daviscup-tennis staat voor chauvinisme en emotie, maar niet bij de Spanjaarden die liever bij het voetbal uit hun dak gaan, maar voor een tennisinterland tegen Neder land hun neus 'ophalen en liever thuisblijven. Subsidie De tennisbond had alles in het werk gesteld om een Thi- alf-sfeertje te creëren in Bar celona. Dat lukte dus maar gedeeltelijk. De KNLTB liet 200 supporters overkomen. Het waren voornamelijk stu denten uit Groningen die ge subsidieerd door de bond naar Spanje waren gekomen. De reis- en verblijfskosten bleven zo beperkt tot het be drag van 160 gulden per per soon. In totaal was de bond met dit gebaar een halve ton kwijt. Theo Kruger (donker shirt) in duel met de Roemeense doelman Hutan. foi EINDHOVEN GPD Het Nederlands ijshockeyteam is na twee wedstrijddagen nog altijd zonder puntverlies. Na de monsterzege op China moest Oranje gisteren tegen Roemenië heel wat harder werken om de tegenstander op de knieën te krijgen: 4-2. Het Roemeense team kreeg vlak voor de wedstrijd een grote klap te verwerken. Mircea Cos- tea, de 67-jarige tijdelijk team manager van de ploeg, overleed even voor aanvang van het duel aan de gevolgen van een hart aanval. De journalist van Gzeta Sporturilor zal lot maandag manager Eduard Pana vervan gen. „Het was een enorme klap voor ons team", vertelde coach Anton Crisan na afloop. „Het is uiteraard heel moeilijk om op zo'n moment je gedachten bij de wedstrijd te houden. Maar goed, het kon niet anders. In het weekeinde zullen we over leggen wat ons verder staat te doen." De Roemenen speelden on danks de schokkende gebeurte nis toch een puike partij. In de tweede periode wisten de Oost europeanen zelfs een 2-0 ach terstand ongedaan te maken. Crisan: „We wisten dat Neder land bang voor ons was. Dat was op het ijs goed zichtbaar." Een zelfde verrassing als vorig jaar in Oostenrijk, toen Roeme nië Oranje in de vierde wed strijd een punt (2-2) afsnoepte, bleef uit. Nederland stelde uit eindelijk in de slotperiode orde op zaken. „We toonden gewoon te weinig respect voor de tegen stander", meende Larry van Wieren. Roemenië is op de mondiale ijshockeykaart een nog kleinere natie dan Nederland. Met twin tig clubs en 1200 geregistreerde spelers bereikte het land in de jaren zeventig hoogtepunten door zich voor de Spelen van 1976 en 1980 te kwalificeren. In 1989 was Roemenië echter afge zakt tot in de D-poule. Door de overwinning hand haafde Nederland zich op kop van de ranglijst. Eerder op de dag versloeg Polen het nietige China met 21-1 en verbeterde daarmee ruimschoots de pres tatie van het gastland, dat op de eerste dag met 15-1 zegevierde. brouwer de koning Martin Schalkers heeft eindelijk zijn gelijk gehaald. De Voor- houtse wielrenner kreeg giste ren bericht dat hij de bodem procedure tegen zijn voormali ge werkgever TVM heeft gewon nen. De rechter bepaalde dat Schalkers, wiens contract op 31 december 1991 was ontbonden, zijn misgelopen inkomsten tot juni 1992 alsnog krijgt uitbe taald. Schalkers toonde zich giste ren een opgelucht man. Om fi nanciële genoegdoening te krij gen moest hij een jaar lang pro cederen. „Ik ben blij dat ik nu eindelijk van die rechtszaak af ben", zei Schalkers. „De be wijslast lag bij mijn voormalige UVS-BLAUW WIT Broodvoetballer q Oud-Roodenburger 2/ Hennie de Romijn wil met NEC naar de eredi visie. „Want dat is toch de ambitie van iedere brood voetballer" SCOREBORD VOETBAL 10, 23 Graef 2-0 37 Den. 3 0. 41 Steiler 3-1. 54 VerDerne 4-1. 71 Graef 4- 1, 79. Derix6-1 Scheidsrechter Schaap. NAC 2-2 (0-1). 25. 1, 74 Ten Voorde 2. 90. De Visser 2-2 (si dsrechter: Van der Ende. 11 500 Gele kaart De Jong i), Brood (NAC). 27-38 Graafschap 27-34 27-37 RBC 28-37 ADO Der 27-36 Zwolle BOWLEN L5IDEN ZUID-WEST Maandag vroeg: Kriek 60,5: Spies 42: li- fort 40 Maandag laat: PBS 53, De Valk 48,5; Ladan 44 Dinsdag vroeg: Bowling Stones 54, Verboon 2 46. KMK 45 Dins dag laat: Giganten 53. Van Hemen 1 4 7,5. Van Hemen 2 47,5 Woensdag vroeg: Van Bostelen 61; Boot 50: Luba 43 Woensdag LEIDERDORP Maandag: HBE 1 410.5; Jobaak 395.5; Lugthart 1 448: TZT 425,5; Eagles Champ 135; Mummy's 123. Dinsdag laat: Sunlanes 154, Thai Tjon 119; Le-Duc e Zwan 98 Maandag laat: Dinsdag vroeg: Ploegmey 135; Kraska 120; Padjes 102. Dinsdag laat: Pinhitters 121: Bergerac 116; Hot van Eden 114 Woensdag: Champ 131; Schilt 370; Wamero 342,5; Auto Beugelsdi|k 341.5. PAARDESPORT Den Bosch INDOOR BRABANT 1.50 m, na barrage: 1 Le Jeune (Bel) 0-35.46. 2. Bidegard (Zwi 0-37,34, - Roelofs L 0-39.14 an 0-39,34, u Z 4-32,45 0-39.34, 9. Raymakers (Ned) Rmne- 4-32,45 1,40 m, na barrage: 1 Raymakers (Ned) Raspoetin Z 0-31,93. 2. Van der Vleuten Olympic Baitazar 0-32.07. 3 Bril TENNIS WV heeft gisteravond in stadion De Koel ADO Den Haag een ge voelige tik uitgedeeld. De Venlonaren wonnen het eerstedivisieduel met 6-1. Koudekerker Marcel Valk werd door arbiter Schaap met twee gele kaarten vroegtijdig weggezonden. De achterstand van de ploeg van Nol de Ruiter op koploper WV bedraagt nu acht punten. De Hagenaars zijn na de winterstop volkomen van slag. Enkele weken geleden verloor ADO Den Haag ook al met 6-1 van RBC, en jongstleden zondag won TOP in het Zuiderpark met 2-3. De hoop op een plaats in de nacompetitie lijkt nu vervlogen te zijn. De VW'ers Graef (2), Derix (2), Babangida en Verberne passeer den de Haagse doelman René Stam, die ook nog bestraft werd met een gele kaart. Marco Meijer scoorde tegen. werkgever. Maar TVM heeft de rechter niet duidelijk kunnen maken, dat het mij tijdig van mijn ontslag bij de wielerploeg op de hoogte heeft gebracht." „Ik hoop dat wat ik heb mee gemaakt, in de toekomst niet meer voorkomt. Al heb ik daar over mijn twijfels. Het schijnt tegenwoordig voor te komen, dat renners al in het begin van het seizoen een handtekening zetten onder hun eigen ontslag brief. Dan is de werkgever inge dekt voor het geval liij de renner op een later tijdstip inderdaad moet ontslaan. Maar als cou reur zou ik zo'n brief nooit on dertekenen. Volgens mij kom je in geval van ontslag niet eens in aanmerking voor ccn uitke ring." 1 6-3 6-7 6-4 6 2, Wood Hiasek 7-5 6-1 6-2. 6-4 3-6 6 7 ov - Steeb 6-4 6-1 4-6 6-7 4-6. Olhóvsky Stich 5-7 1-6 6-1 5-7 0-2 Tsierhas 66-26-1 fenen: Oosti Boetsch 2-6 6-7 1-6, Antonitsch - Forget 4-6 2 6 3-6 Kalmar: Zweden - Cuba 2-0 Edberg Pinc 6-2 6-2 6-2. Kulti - Tabares 6-3 6-0 4-6 6 3 Aarhus: Denemarken - Tsjechië 0-2 Carl WIELRENNEN strepen (Bel), 4 Baffi (Bel). 115 Theun.sse. 1 rit. 1 Delgado (Spa) 12 km in 16 38. 2 Dufau* (Zwi) 0 10. 3 Cubino (Spa) 0 14 Eindklassement 1 Delgado 20.12 34 Cubino 0 14, 3 Dufau» 0 28. 4 Hamp sten 0 34, 5 Geffi 0 37, 6 Maun 0 46. 7 tontoya 0 57, 8 Jalabert 1 04. 9 Gastor IJSHOCKEY »-2 (1-0 2-1 2-0) 15 Speel 1-0, 21 Her Zaharia 2-1, 34 Gliga 2 Suafmintjien Nederland 10, Roem China-Polen 1-21 (0-7 0-8 1-6) ZAALVOETBAL Crab assurantiën BVxtel. 224700 Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersmgel 61Leiden EERSTE DIVISIE: Home Center Gooiland HOOFDKLASSE ACS Wally Sport 4-2 Sleutels )b dn WW 18 IA THBBoys 7 26 TlBdoB 18-12 Eigeman 18 25 ACS 17-10 Coret 19-19 Lugdunum 17 8

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25