Nieuwe zomer, nieuwe helden De traditie gaat verder Circuit-toernooien 1993 DE PUNTENTELLING b Tennisspecial '93 Jeroen Boogmans (21) meldde zich vo rig jaar bij Zee en Duin met de vraag of competitietennis er voor hem inzat. De Katwijkse club had wel oren naar de B- speler, echter een plek in het eerste team was niet voor hem weggelegd. De gevestigde orde in casu jan-Willem Lugthart en Leon Damen waren de vas te waarden voor het eerste zodat Boog mans in het tweede werd opgesteld. Van de zomer bewees hij echter het ongelijk van Zee en Duin toen hij als enige speler de 'onoverwinnelijke' jan-Willem Lugt hart in de finale van de Leidse Hout pootje lichtte. In de finale van de club kampioenschappen deed hij dat nog eens dunnetjes ever, zodat Zee en Duin niet meer om hem heen kon. In de aan staande competitie staat hij dan ook naast Lugthart en Damen opgesteld. „Voordat ik naar Leiden kwam speel de ik in Zwolle bij ZLTB. Dat was ook in de tweede klasse. Van de vier singles won ik er drie, dus het niveau kan ik wel aan", aldus Boogmans. De tweedejaars fysiotherapiestudent is van plan om van de zomer meer regio-toernooien af te werken. Vorig jaar viel een beetje in het water door een blessure. „In ieder geval speel ik Leidse Hout. Daar moet ik m'n titel verdedigen. De Masters wil ik wel halen. Ik vind dat ik er bijhoor. Maar ik ga ook een aantal we ken naar Frankrijk met Marco Visser om daar een paar toernooien te spelen." Trainen heeft hij van de winter niet zo gek veel gedaan. Een uurtje in de week was genoeg om het balgevoel te hou den. „Ik heb het idee dat als ik 's winters minder train het lekkerder gaat. Een maal buiten sta ik weer langer op de baan", aldus Boogmans, die voor zijn huidige studie het eerst anderhalf jaar op de school voor journalistiek probeer de. Met Zee en Duin gaat hij vol ver trouwen de competitie in. „In principe speel ik een single en de mixed met Ju dith Verhoeff. Ik denk dat het wel goed gaat. Ik weet hoe de tweede klasse qua niveau is. Maar het is maar net hoe je ingedeeld bent." Patrick VVijffelman Voor Patrick Wijffelman (18) gaat dit Êar een kleine droom in vervulling als j voor het eerst in het vlaggeschip van de Leidse Hout zijn opwachting maakt. De C-master van vorig jaar dwong via zijn prestaties de plek af. Voor hem is de competitie dit jaar het belangrijkste. „Volgens mij heeft iedereen dat wel. Als je bij een club speelt, wil je het eerste halen", meent Wijffelman. „Nu zit ik Wie gaan het dit seizoen maken? Wie gaan er in de B-categorie een aanval doen op de gevestigde or de? Of blijft er in de B-top van een status quo sprake? Wie zijn de New Kids on the Block die de bol werken deze zomer proberen te doen instorten? Het aanstaande toernooiseizoen is bestemd voor Jeroen Boogmans, Patrick Wijffel man, Ingrid Kruit en Carlijn Buis om zich tussen de Leidse tennis- elite te scharen. Ingrid Kruit: kwalificaties bij Unicum halen, Roomburg goed spelen en de Masters be reiken. foto archief vasthouden. Dan heb je een goede kans." Ingrid Kruit Ingrid Kruit is zestien jaar en in staat om dit jaar hoge ogen te gaan gooien. Als jong meisje maakte ze al furore door twee jaar achter elkaar de Masterstitel bij de D- en C-vrouwen te winnen. Vorig werd haar prestatie weliswaar verbeterd door Jolanda Mens die op de D- en C-ti- tel de B-overwinning liet volgen. Kruit bereikte de Masters wel, maar speelde in het afsluitende toernooi geen rol van betekenis. Dit jaar waarschijnlijk wel. Eind vorig seizoen maakte ze de over stap naar Dekker, de club waar ze dit jaar in de tweede klasse haar debuut maakt. „Vorig jaar heb ik na de competitie wat problemen gehad met de techni sche commissie van de Merenwijk. Toen ben ik op zoek gegaan naar een andere club. Dekker bood me een mooi pakket aan", meent Kruit. Bij De Meren wijk kon ze wel in het eerste komen, maar dan was de consequentie dat er drie vrouwen in het team zouden spe len. „Bij Dekker heb ik het prima naar m'n zin. Ik heb afgelopen winter twee uur in de week training gehad en daar naast mocht ik vrij spelen wanneer ik wilde." Wat betreft de competitie weet ze niet wat haar te wachten staat. „Het is de eerste keer dat ik tweede klasse speel. Ik ben ongeveer even sterk als Ly- dia Jonkman (haar teammaatje bij Dek ker). Meer kan ik niet zeggen." Naast de competitie gaat ze in teder geval proberen om de kwalificaties van het Unicum A-toemooi door te komen, maar voor de rest legt ze zich vooral toe op het spelen van B-toernooien in het Leidse district. „In ieder geval wil ik op Roomburg goed spelen en de masters halen. Echt gemakkelijk zal dat niet gaan. De rest van de speelsters is im mers ook vooruit gegaan." Carlijn Buis Uit Voorhout kwam vorig jaar de revela tie van het seizoen. Opeens was daar Carlijn Buis, die in de C-toernooien huis hield en elke opponente een kopje klei ner maakte. Met een ongekend fanatis me was ze week in week uit in C de sterkste op de Leidse tennisbanen. Het resulteerde in een Masterstitel en in een uitnodiging van Matchpoint om daar te komen trainen. In de tennisschool van Frank Vahle en Gert-Jan Minnee bereid de de 16-jarige Unicumse zich voor op het komende seizoen. Met het gevolg dat de B-top in Leiden er een geduchte concurrent bij heeft dit jaar. Zelf is ze bescheiden. „Ik zou het echt niet weten wat het volgende jaar brengt. Ik doe gewoon mijn best en probeer het zo goed moge lijk te doen. Vorig heb ik een keer aan een B-toernooi meegedaan en toen ver loor ik meteen dik van Ingrid Kruit. De rest is gewoon veel meer ervaren dan ik. Ik kom net kijken." Bij Matchpoint trainde ze met onder andere Marieke Bethlehem en Jolanda Mens, speelsters die zich gaan toeleggen op de A-toernooien. „Misschien kom ik wel ver in B als de rest A-toemooien gaat spelen, maar voor mij is school het belangrijkste. Tennis komt op de tweede plaats. Bij Unicum gaat ze vierde klasse spe len. „Ik zit in een ontiegelijk leuk team", vindt ze zelf. „Volgens Eric Bolten, onze captain, moeten we promoveren. Zelf weet ik het niet. Ik doe gewoon mijn best." Het moge duidelijk zijn: de'New Kids on the Block zijn er klaar voor. De Leidse B-top is gewaarschuwd. Carlijn Buis: 'School is belangrijker dan tennis.' foto archief erin en ik wil mezelf bewijzen. Ik vind het in elk geval terecht dat ik erbij zit." De scholier vind zichzelf niet het 'kleintje'; een logisch gevolg van de sfeer bij zijn club. „Bij Leidse Hout ga je so wieso met ouderen om. Ik ben hier wel geaccepteerd. Als je goed tennist kom je er vanzelf bij. Er zit hier geen kloof tus sen het eerste en de rest." Hoewel zo goed mogelijk presteren in de competitie zijn doelstelling is hoopt Wijffelman in de toernooien ook zijn mannetje te kunnen staan. Een plaats op de B2-lijst is voor hem ingeruimd, nadat hij vorig jaar in C veel won. Daar toe trainde hij van de winter bij TTO. „Ik denk dat ik in B2 aardig kan mee komen, al moet ik wel constanter wor den. Bij TTO heb ik vooral met de Leid se Hout getraind en niet met de rest van de Leidse B-spelers. Ik weet dus niet hoe ik er voorsta." In het begin van het toemooiensei- zoen hoeft men niet veel van Wijffelman te verwachten. „Ik ben een slow-starter. Altijd geweest. Vorig jaar won ik wel vroeg in het seizoen De Munnik, maar was nog lang niet in topvorm. In BI wordt je er dan snel uitgekegeld. Maar als ik een beetje mazzel heb met de lo ting kan ik wel ver komen. De Masters is niet echt mijn doelstelling. Ik hoop na tuurlijk wel dat ik erbij kom. Het is een kwestie van in topvorm komen en die Jeroen Boogmans: 's zomers ook naar Frankrijk om te tennissen, foto archief Patrick Wijffelman: bij De Leidse Hc kloof tussen het eerste en de rest. foto'archief Tennisspecial '93 Nieuw tenniscircuit kent vertrouwde opzet Het Leidsch Dagblad Tennis Cir cuit dat dit jaar wordt afgewerkt, verschilt in opzet nauwelijks van het circuit zoals dat vorig seizoen nog werd georganiseerd onder auspiciën van de KNLTB in sa menwerking met de intussen door Damiate overgenomen Leidse Courant. Ook dit jaar zal voor het vijftiende jaar in successie weer in drie enkelspel-categoriën (BI, Cl en Dl) en op een dub belspelonderdeel (D30+) om plaatsing voor het Masterstoer- nooi worden gestreden. In BI, Cl en Dl is kwalificatie voor de 'Masters' zeker als in het eindklasse ment een plaats' in de top-acht wordt R C U I T afgedwongen. Dertig-plus dubbels ont vangen een uitnodiging voor het evene ment als een toernooi winnend is afge sloten. Dat Masterstoernooi wordt ook dit jaar weer op het park van de TC Uni cum (Haarlemmerweg, Leiden) gehou den, nu van 6 tot en met 12 september. Selectie De selectie in de enkelspelen vindt plaats op basis van het al jaren gehan teerde systeem van puntenwaardering dat elders op deze pagina kan worden aangetroffen. Bij gelijk eindigen (vooral van belang als het wel of niet om plaat sing voor de 'Masters' gaat) geeft het aantal behaalde toernooi-overwinnin- gen de doorslag. Indien die vergelijking geen duidelijkheid verschaft, zal achter eenvolgens naar het aantal bereikte fi nales, halve finales en kwartfinales wor den gekeken. Als dit alles geen resultaat heeft, zal via loting worden bepaald wie zich voor het afsluitende toernooi kwali ficeert. 'Open' toernooien Punten voor het single-circuit kunnen slechts in 'open', niet leeftijdsgebonden toemooi-onderdelen worden behaald. De omvang van het deelnemersveld be paalt het aantal punten dat kan worden veroverd. De totalen worden door de or ganisatie van het tenniscircuit bijgehou den. Publicatie van de diverse ranglijs ten heeft elke woensdag (vanaf 16 juni) plaats in het Leidsch Dagblad. In de reeks circuit-toernooien is de districtsti telstrijd (eveneens op Unicum) het eni ge opgewaardeerde evenement. De on derdelen worden op dit toernooi een ca tegorie hoger ingeschaald dan waarin ze op grond van het werkelijk aantal deel nemers thuishoren. Die opwaardering Een nieuwe zomer, na een nederlaag. geldt slechts voor de punten. Het aantal deelnemers dat punten verovert, blijft dat van de categorie waarin dat onder deel werkelijk thuishoort. Plus-dubbelaars De regel die wil dat leeftijdsgebonden onderdelen niet meetellen voor het cir cuit, gaat vanzelfsprekend niet op voor het 30+ dubbel onderdeel. Voor het Masterstoernooi zullen alle dames- en herendubbels worden uitgenodigd die een D30+ toernooi winnend hebben af gesloten. In die gevallen dat een speler met verschillende partners twee of meer toernooien heeft gewonnen, bepaalt de speler of speelster zelf met welke part ner aan het Masters wordt deelgeno men. De uit de boot gevallen partner kan vervolgens met een andere partner aan het toernooi deelnemen. Het Leidsch Dagblad Circuit staat on der auspiciën van de KNLTB, District Leiden. Meer informatie wordt gaarne verstrekt door het Leidsch Dagblad, af deling tenniscircuit. Telefoon: 071-161446. 31 mei - 6 juni 7juni-13juni Het Leidsch Dagblad tenniscircuit omvat dit seizoen veertig (40) toernooien. Op die evenementen worden negentig (90) onderdelen verspeeld die meetellen voor het LD cir cuit. Dl 30+ dubbels. Forescate MVKV BI; Cl; Dl; Dl 30-f dubbels. Dl 30+dubbels. TCLangeraar 21 juni - 27 juni 14 juni -20 juni LTCLisse BI; Cl; Dl; 01 De Merenwijk, L 28 juni -4 juli B1;C1;D1.D1 30+dubt winnaar finalist verl. 1/2 verf. 1/4 verl. 1/81 finalist finalist finalist Stercategorie j 192-256 deeln. 9 7 6 4 Categorie 1 96-191 deeln. 8 6 5 4 3 Categorie 2 48-95 deeln. 7 5 4 3 Categorie 3 24-47 deeln. 6 4 3 M Categorie 4 12-23 deeln. 5 <3 V 2 1 Categorie 5 6-11 deeln. FT" 2 1 5 juli -11 juli 12 juli -18 juli Hillegomse TC TV Boskoop BI (heren), TVAIki Dl 30+dubbels. 01; Dl 30+du Dl; Dl 30+dubbels 19 juli - 25 juli 26 juli -1 augustus 2 augustus - 8 augustus 9 augustus -15 augustus BI; Cl; Dl; Dl 30+ i Dl 30+dubbels 16 augustus - 22 augustus B1;C1;D1.D130+ 23 augustus - 29 augustus 30 augustus - 5 september BI.Cl; Dl 30+dubt 6 september -12 september BI. Cl; Dl; D 30+

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 45