DEKKER Jolanda Mens leert van nederlagen TENNISSEN m CTO TENNISPARK VAM LEEUWEN TENNIS GOLF SQUASH PARTY Dekker ft Martine Griekspoor wil 'gewoon goed' worden CHOTEL •rackets «schoenen «kleding PORT Badstraat 13-Katwijk-Tel. 01718 - 75180 iiiiiiimiiiiiim VOORAL UW VIS WENSEN HERENSTRAAT 48 TEL 12 48 10 Hooftstraal 80 Alphen a/d Rijn Tel 01720-73322 Met onze autotelefoons staat u altijd op ADVANTAGE HETVO°VER"»N! Heerlijk buiten jaarlidmaatschapskaart Seizoenlidmaatschapskaart (zomer/winter) Ochtend- en middagkaart Clublessen - privélessen Ruime parkeergelegenheid Bespanning en reparatie-atelier HOOGMADESEWEG 41B - LEIDERDORP tel. 071 -41 41 98 U kunt liJ worden van de Tennisvereniging Dekker Tennis. Het lidmaatschap geelt tevens recht op binnen spelen tegen geredu ceerd tarief. Daglidmaatschap v.a. 175,- Huur uw vaste buitenbaan, v.a. 330,- p. uur (28 weken). Losse baanhuur binnen of buiten in de :omer- periodc v.a. 25,- p. uurp. baan. TENN1SSCHOOL CAREL DE BRU1JN De romerlespenode bestaat uit" 12 lessen v.a. ma. 1*J april t/m zo. 11 juli 1993. Lcstanevcn: mini's v.a. 125.- p.p., jeugd v.a. 195,- p.p. en senioren v.a. 250,-p.p. Leden van T V. Dekker Tennis krijgen een koning van 20 op alle lestarieven. ledereen kan leren golfen bij Dekker Golf op de schitterende Driving Range met 18 over dekte en 18 open afslagplaatsen. Clubhuis met terras en uitzicht op de Kagerplassen, drie korte par 3 holes en een putting green van 1200 m'. Vanaf zaterdag 17 april start de kennisma kingscursus van 5 weken. Deze cursus kost 100, p.p. incl. ballen, clubs en video inst- Jaarhdmaatschap Senioren 200,- (entree geld/ 100,-). jaarlidmaatschap Junioren 100,- (entree geld/ 50.-). Een dagpas kost 10,-. De trimspor U kunt lid Dekker Squ; Daglidmaat 250,-per ja i. 190,-. va. /II,- V Onlangs is onze nieuwe, schitterende "Elephant Club" geopend. De dagelijkse capaciteit van onze feestzalen is hiermee op ruim 500 personen (700 m2 en 500 :it- plaatsen) gekomen. Dekker Warmond kan uw kleine en vooral grotere bijeenkomsten nu nog beter de ruimte geven in de luxe ambiance die u van ons kent. De "Elephant Club" biedt de volgende voorz ieningen: airconditioning, uitstekende licht en geluidsinstallatie en diverse bars. De ideale lokatie voor uw feesten, evene menten, recepties, produktpresentaties, ver gaderingen, etc. De ruime, eigen parkeerterreinen, zorgen ervoor dat het comfort begint bij de entree... it 3-** DEKKER DAAGT U UIT.. voor een vriendschappelijke ontmoeting op topniveau! Tennis, squash, golf en na sportieve inspanning lekker van onze hars of gezellig bij de open haard. Ervaar de "kracht" van een olifant. ontspannen aa voor: tennis, squash, golf party's; dekker tennis warmond - veerpolder 14 - warmond - tel 01711-19301 Tennisspecial '93 Jolanda Mens zet haar zinnen vooral op het volgende seizoen. Dan wil ze bij de nationale selectie komen. foto archief VOORHOUT GERT-JAN ONVLEE Het gaat nog altijd goed met Jolanda Mens. Eerder dan de nu 15-jarige Voor- houtse verwachtte, heeft ze inmiddels de aansluiting met de nationale sub-top in haar leeftijdsklasse tot en met zestien gevonden. ,,Ik sta nu ergens rond de vijftiende plaats. En dat is beter dan waar ik vooraf op rekende. Ik denk nu dat ik ook in deze leeftijdsklasse de top kan bereiken." Vorig seizoen behoorde Jolanda Mens in de leeftijdscategorie tot en met veer tien bij de besten. Na haar overwinning in het eerste Audi A-toernooi verdween ze niet meer uit de top drie en die ran- Jdng leverde haar toen de nodige nutti ge, want leerzame reisjes met de Neder landse selectie op. „Ik heb in Frankrijk gespeeld, meege daan aan het Europees kampioenschap in Griekenland en met de Europa Cup in Italië. Ja, daar heb ik veel ervaring op gedaan, ben ik weer een stuk sterker ge worden." Een tripje naar Japan zat er voor Jolanda Mens net niet in. „Daar voor hadden we in Italië bij de eerste zes moeten eindigen en dat lukte net niet. Jammer." Dat nationale team behoorde voor dit seizoen logischerwijs niet tot de moge lijkheden. Als eerstejaars is het uiterst lastig om je in de selectie te spelen. „Dan moet je wel heel erg goed zijn." Van haar leeftijdgenotes behoort alleen Chantal Reuter tot de top drie. „En die is dus ook echt goed." Jolanda Mens heeft haar zinnen wat dat betreft dan ook op volgend seizoen gezet. In de winter van 1993 moet die plaats in de selectie worden veilig ge steld. Een gezien de ontwikkelingen reële mogelijkheid, maar voordat het zover is, zal er de komende zomer nog heel wat werk moeten worden verricht. Zullen er nog heel wal wedstrijden moe ten worden gespeeld. Hoewel het is overleg met trainer Gert-Jan Minnee sa men te stellen programma nog niet he lemaal rond is, verwacht Jolanda Mens dit seizoen niet al te vaak meer in Lei den aanwezig te zijn. „Ik zal zeker een aantal sterke jeugd- toernooien spelen en verder denk ik dat ik vooral A-toemooien ga afwerken. In Leiden blijven dan hooguit twee of drie toernooitjes over." De speelster die in drie opeenvolgende seizoenen in D, C en B drie Masterstitels veroverde, zal ook geen competitie meer spelen in het Leidse district. Waar oorsponkelijk werd gedacht aan het derde ldasseteam van De Boekhorst, is het nu eersteklasser Iduna uit Utrecht geworden waar Mens deze competitie haar kunsten zal verto- „Het zou sowieso het laatste jaar wor den bij De Boekhorst. Maar dat zit er dus niet meer in." Mens werd door Iduna-trainer Imko van Gorkum ge vraagd naar Utrecht te komen en na lang beraad besloot Jolanda op dat aan bod in te gaan. „Ik heb daar inderdaad lang over nagedacht. Het is toch een gok. In de eerste klasse kom je van alles tegen en je weet vooraf niet of je dat ni veau al aankunt. Aan de andere kant is het leuk om door het hele land te reizen, te spelen tegen sterke tegenstandsters die je niet kent. Daar kan je alleen maar van Ieren. Ook als je verliest. Want van nederlagen leer je vaak meer dan van overwinningen." Met trainer Minnee werkt Mens er echter vanzelfsprekend aan om zoveel mogelijk te winnen. Nu en in de toe komst. „Waar m'n top ligt, dat weet ik echt niet. Ik doe gewoon m'n best om zo goed mogelijk te tennissen. En dan zie ik wel waar ik uitkom." Tennissen is heel belangrijk voor Jolanda Mens. Maar ook school wordt niet vergeten. De Voorhoutse weet zich in september in de vierde van het VWO, een zwaar schooljaar wacht haar. „Ja, ik weet dat het moeilijk wordt om alles goed te combineren. Maar het moet kunnen. Desnoods moet ik als het niet anders kan maar een uurtje minder trainen of Op dit moment maakt ze tien, elf trai ningsuren in de week. Een aantal dat de kwaliteit van het schoolwerk slechts licht aantast. „Maar echt gemakkelijk is het niet. Als je uit school komt, heb je vaak geen zin om direct aan je huiswerk te beginnen. Dan moet je trainen en daarna heb je ook wel weer even nodig voor je achter je boeken kruipt." Vooralsnog gaat het echter goed. Zoals Jolanda Mens ook op het vlak van blessures weinig tegenslag heeft onder vonden. „Het kan van het ene op het andere moment afgelopen zijn", reali seert ze zich terdege. „Dat merk je nu weer met Ruby Pennings. Die ging hart stikke lekker, maar raakt nu door bles sures zo ver achterop dat je niet weet of ze dat ooit nog kan inhalen. Zelf heb ik vorig seizoen m'n enkel verzwikt. Dat was m'n ernstigste blessure. Dus dat valt wel mee." NIEUW VENNEP GERT-JAN ONVLEE Ze was in september vorig jaar opval lend aanwezig tijdens het Masterstoer- nooi. Niet zo zeer door haar prestaties, de districtskampioenc in D won in haar poule niet een wedstrijd. Maar wel door haar verschijning. Niet alleen mocht de toen net elf jaar geworden Martine Griekspoor zich de jongste deelneem ster ooit noemen, maar ook de wijze waarop ze zich over de banen van Uni cum bewoog, maakte indruk. Zelf zegt ze in het circuit goed met iedereen te kunnen opschieten. En echt verwonder lijk is dat niet. Speels, vrolijk, positief - met dat soort eigenschappen maak je weinig vijanden. Een winter verder blijkt er in huize Griekspoor weinig veranderd. Er wordt nog altijd gelachen. Martine geeft moe der Marry en vader Aart nog altijd een kus voordat er wordt getennist („Een krachtzoen") en ze wil nog altijd „ge woon goed" worden. Een mogelijkheid die er ook nog immer inzit. Op de natio nale ranglijst voor meisjes tot en met twaalf jaar bezet ze de vierde positie. En dat mag bepaald veelbelovend worden genoemd. Dat wordt in Nieuw Vennep ook on derkend. Vandaar dat Martine zich met ingang van september naar alle waar schijnlijkheid leerlinge van het Amster damse Calandcollege zal mogen noe men. Een in het Landelijk Overleg On derwijs Topsport (LOOT) ingepaste school waar Martine de mogelijkheden zal krijgen zich zo optimaal mogelijk met haar sport bezig te houden. Natuur lijk: leren zal ook in Amsterdam centraal staan, maar tijd voor trainingen (op dit moment zo'n tien uur in de week) en het spelen van toernooien zal eenvoudi ger te verkrijgen zijn dan de laatste jaren het geval was. Tijdens de eerste week van de afgelo pen krokusvakantie bijvoorbeeld. Marti ne Griekspoor werd 'gewoon' op de ba sisschool in Nieuw Vennep verwacht, maar diende eveneens in Friesland aan te treden voor een ranglijst toernooi. Het werd uiteindelijk Friesland (met een dagje school op vrijdag), maar dat kostte de nodige moeite. De vakantiespreiding was aan het gezin Griekspoor duidelijk even niet besteed. Martine vindt het 'gaaf dat ze volgend schooljaar in Am sterdam bivakkeert. „Gewoon leuk. Wat ik ga doen? HAVO. Atheneum zou wel kunnen, maar dat kost me teveel tijd." Moeder Marry verduidelijkt: „We heb ben het met onze oudste dochter Maris- ka meegemaakt. In de vierde van het atheneum vielen school en tennis ge woon niet meer te combineren. Dat wil len we nu voorkomen. En als het alle maal goed gaat kan Martine na de HA VO altijd het atheneum nog gaan doen." Het is duidelijk. De voorwaarden voor een tenniscarrière worden gecreëerd. En waarom ook niet. Het meisje dat op 5-jarige leeftijd bij het hek achter het huis met zus Mariska en nog wat oudere broer Jacco haar eerste volleys sloeg, ontwikkelt zich goed. Is deze winter weer een stuk sterker gaan spelen (ook door de specifieke looptraining die ze bij Ajax-trainer Laslo Jambor volgt) en zal komend seizoen als C2-speelster in Cl en B haar kunnen mogen tonen. Een serieus doel deze zomer is de nationale titelstrijd die begin augustus in Gronin gen wordt verspeeld. Daarna zal ze twee weken op vakantie gaan („Zonder rac kets of tennisschoenen"), want hel sei zoen is dan zwaar en lang genoeg ge weest. „Vorig jaar heb ik eigenlijk een maand te lang getennist. Met de Mas- Martine Griekspoor, talentje uit Nieuw-Vennep. ters was ik echt helemaal op. Het was te wel leuk om mee te doen, maar goed spelen zat er gewoon niet meer in." Is de planning voor dit jaar nog dui delijk, voor de komende seizoenen tasten Martine en haar ouders („M'n particuliere chauffeurs") nog in het duister. Met districts-leraar Jacky Rear- don zal de weg worden uitgestippeld die Martine in elk geval naar haar persoon lijke top moeten voeren. „Voorlopig gaat het steeds beter. Vooral het lopen is door die training in Amsterdam een stuk vooruit gegaan. Vroeger was ik vaak foto loek zuyderduin te laat, dronk ik nog een kopje thee voordat ik naar de bal toeging. En m'n volley is ook al heel g Martine vooralsnog, niet in. F.n of zij ooit zo goed zal worden als Steffi Graf. ze weet het zelf niei. Maar ze heeft veel plezier in tennis. „Ik ga het steeds leuker vinden, misschien wel omdat het steeds beter gaat." F.n zo lang dat het geval is, gaat het goed. Vindt ook Martine: „Wat ik wil worden? Tennis- prof. Elke dag zo goed mogelijk tennis sen. Dat lijkt me erg leuk."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 44