GE JO KOUSENHUIS TiNNlSSOKKEN dolle feestweken hij Hans Verkerk Masterstoernooi weer op Unicum Voor al uw Haarlemmerstraat 8 Leiden TENNIS Al? Keukens voor kostprijs 9990.- donderdag: en vrijdag koopavond LET OP 16.995. 2495 nolte Alle Masters op een rij COLOFON Ace Het leukste tennis winkelt je van Leiden heeft ee naanbieding die zijn weerga niet kent. 2 blikken Pro Kennex tennisballen voor ƒ20,- Natuurlijk goedgekeurd door de KNLTB. En zolang de voorraad strekt. Ook tijdens het nieuwe tennisseizoen maken zij w graag met u tennis. V> Doezastraat 29 2311 HA Leiden tel. 071-127060. Type 1001, leverbaar in de kleur naar keuze Compleet met oven, kookplaat, afzuigkap, koelkast en spoelbak, in onze actieopstelling van 320x200 ve tekening) van 18.762.- LLV Info-line 01722-5564 Type Sierra, in onze actie-opstelling van 280x160 cm', incl ELECTROLUX oven. kookplaat, afzuigkap, koelkast, spoelbak en kraan van 24.260 - Wanneer deze afbeelding op een artikel is aange bracht betekent dat, dat u het artikel voor een nóg dóllere prijs kunt kopen! Kroon-coller Dit jaar introduceert Hans Verkerk de 3 dol le feestweken. Dat betekent 3 weken lang actie met elke week 2 koopavonden. Al bent u op zoek naar een keuken van 2495.- of naar één van 40.000.-, Hans Verkerk is in elk merk de goedkoopste met het beste ad vies en met de beste garantie. Kom langs en profiteer van onze té dolle dagen! Type Denver, in onze actie-opstelling van 280x160 cm* incl. oven, kookplaat, afzuigkap, koelkast en spoelbak Tennisspecial '93 Leids tenniscircuit is aan vijftiende uitgave toe Een circuit dat niet alleen in de regio in middels een begrip is geworden. Ook ver buiten Leiden wordt met respect ge sproken over de wijze waarop in het Leidse district de rode draad door de tennistoernooien wordt gesponnen. In andere districten werden eveneens po gingen ondernomen om tot een derge lijk circuit te komen, maar vreemd ge noeg sloeg het idee nergens zo aan als hier. Jan Siemerink is zonder twijfel de grootste topper die de Leidse Masterstitel voor zich opeiste. Maar er waren meer sterke en op vallende winnaars en winnaressen in de geschiedenis van het Leidse tenniscircuit. Dat circuit is nu aan de vijftiende jaargang toe. Na vier jaar Match en tien seizoenen Leidse Courant, vaart het circuit dit jaar voor het eerst onder de vlag van het Leidsch Dagblad. Initiatief Het initiatief om een tenniscircuit te or ganiseren, werd vijftien jaar geleden ge nomen door Arnold van der Capellen en Willem Spierdijk. Dit tweetal zag in een dergelijk initiatief een goede manier om de tennissport in Leiden op een hoger plan te brengen. Het B-circuit zou ook sterkere spelers van buiten Leiden aan trekken, waardoor het niveau in Leiden wel moest verbeteren. In de praktijk werkte dat niet volledig uit zoals beide initiatiefnemers dachten. Weliswaar de den niet-Leidenaars met enige regel maat Leiden en het afsluitende Masters toernooi aan; het beeld werd toch voor namelijk bepaald door 'Leiden' zelf. Ze ker nadat de organisatie door de vorig jaar ter ziele gegane Leidse Courant werd overgenomen en het B-circuit werd uitgebreid met een C- en D-cate- gorie en weer wat later met de dubbe lende D-dertigplussers. Want waar 'bui ten Leidse' B-toppers nog wel speciaal naar Leiden toekwamen (en komen), is dit in C- en D-kringen een vrijwel onbe kend fenomeen. Deelnemen aan het Masterstoernooi, het verwerven van die speciale Master- strui; menig tennisser zal zich dat ook dit seizoen weer ten doel hebben ge steld. Zoals ook de nodige spelers en speelsters zich ongetwijfeld zullen heb ben voorgenomen aan het einde van de jaargang tot Master te worden ge kroond. De geschiedenis leert dat dat laatste duidelijk niet voor iedereen is weggelegd. Zoals het al helemaal uit zonderlijk is dat een speler of speelster meer dan een titel verovert. Niet zo gek dus dat de naam van Jolan- Bionda Zonderop is in de geschiedenis van het Leidse tenniscircuit de houdster van een triest record. Tot vijf keer toe plaatste de Ripse zich voor een Mastersfinale; vijf keer ook trok Zonderop aan het kortste eind. foto archief da Mens vorig jaar met gouden letters in het grote Masters-boek is bijgeschreven. Na in 1990 D-winnares en in 1991 C-Master te zijn geworden, pakte de toen veertienjarige Voorhoutse vorig jaar ook maar direct de titel in B. Een unieke prestatie die vooralsnog uniek zal blijven, zo lijkt het. Tot vorig jaar behoorde Mens met haar twee kampioenschappen overigens ook al tot een redelijk select groepje. Voor haar hadden slechts Erik Bolten, Nathalie van der Voort en Ingrid Kruit Bcategorie Dcategorie Ccategorie Herendubbels D30+ Damesdubbels D30+ de dubbelslag in D en C gemaakt, terwijl Patrick Wijffelman zich in 1992 bij dit gezelschap sloeg. Een categorie hoger (C en B) waren het in volgorde van op komst de intussen tot een wereldtopper uitgegroeide Jan Siemerink, Heieen van den Berg, Martijn Krans en Marco van Trigt die het circuit tweemaal winnend afsloten. Herman van der Capellen, Jac queline van Wijk, Cindy Berkhout (allen tweemaal in B), Jacqueline Paauw (2x in C) en het twee keer succesvolle dubbel Corry van Grieken en Janny den Hollan der completeren het gezelschap van meervoudige winnaars en winnaressen. Record Waar winnaars zijn, zijn verliezers. Zo ook in de inmiddels rijke Masters-ge- schiedenis. Het moet echter wel heel vreemd lopen wil in de nabije of verre toekomst een speler of speelster het trieste record van Bionda Zonderop nog breken. Vijfmaal plaatste de Ripse zich voor een Mastersfinale; vijf keer ook trok Zonderop aan het kortste eind. Het be gon in 1985 met een nederlaag in D te gen Marie Louise Goedhart, een jaar la ter was Carola Geerlings haar in C net de baas en op het hoogste niveau waren het Suzanne Gadroen en Cindy Berk hout (2x) die Zonderop in de beslissen de partij voorbleven. Scoort Zonderop derhalve extreem hoog, ook Madelijn Damen, Stephan Faas, Yvonne van Hensbergen en Bart Blok weten wat het inhoudt een Mastersfinale te verliezen: ze deden dit allen tweemaal. Een verloren wedstrijd betekende echter voor hen niet onmiddellijk een verloren toernooi. Want als er in de af gelopen periode iets duidelijk is gewor den is het wel dat het bereiken van het afsluitende Masterstoernooi vaker nog als doel wordt gezien dan het uiteinde lijk ook winnen van een titel. De strijd om de acht plaatsen die recht geven op deelname is dan ook heftig. En kanshebbers willen nog wel eens op merkelijke dingen doen als het om de plaatsing voor het 'Masters' gaat. Zoals in 1990. Toen de strijd in het HED onge meen spannend was en Arjan Stadt, Hanno van der Mark en Talbert Boef in de laatste toemooiweek van het seizoen met hun drieën moesten uitmaken wel ke twee inderdaad op Unicum in actie zouden komen. Stadt en Boef probeer den via het toernooi van Zuid-West bin nen te komen, Van der Mark ontbrak daar evenwel op het appél. Stadt ver wachtte dat Van der Mark zijn punten op het toernooi van Botesa aan het ver zamelen was. Hoewel hem telefonisch werd medegedeeld dat Van der Mark daar niet meespeelde, vertrouwde hij de zaak absoluut niet. Dus trok Stadt op z'n snorfiets vanuit Leiden naar Bodegraven om daar met eigen ogen te kunnen con stateren dat de organisatie niet had ge jokt. Opgelucht keerde Stadt al snorrend naar Leiden terug. Zijn seizoen kon niet meer stuk. Aan deze tennisbijlage werkten mee-. TEKST: Gerrit Jan van Geen, Ad van Kaam, Rob Onderwater, Gert Jan Onvlee, Rob van der Zanden. Har Meyer EINDREDACTIE: Ad van Kaam, Gert Jan Onvlee, Rob van der Zanden VORMGEVING: Ron van Haastregt GRAFIEK: Peter de Graaf FRONTFOTO. LoekZuyderduin

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 43