Een ring heeft de voorkeur bij man WARNECKE MODES# Voorjaar Rockport DresSport: de schoenen van president Bill Clinton VRIJDAG 26 MAART 1993 Breeatraat 151. 2311 CN Leiden, lel 071 -12 45 86 Italiaanse mode merhen PENNYBLACK BLACKY DRESS t BLUES CLUB PRISMA I - TANDEM f f ESPRIT Jyr GIRBAUD (jeans) ALLEGRI onvergetelijk mooi met mode Breestraat 35-37, leiden, Tel. 071 -134094 damesmode is er voor de modieuze vrouw zoals U! U kunt er terecht voor maat 36 alswel maat 52. Zij biedt U een grote keuze in japonnen, pakjes, regenmantels etc. Ook niet te vergeten de mooie sortering cocktailkleding. w\\ 10<W Mannen en siera den, het blijft een precaire zaak. „Het hangt een beetje af van de volksaard,"' zegt goudsmid Rob van Gerner, die zelf alleen een heel fraai horloge draagt. „In zuidelijke landen, bijvoorbeeld Italië, dragen mannen bijna net zoveel sieraden als vrouwen. „Kom je bij een juwelier in Amerika, dan kun je als man kiezen uit wel dertig verschil lende soorten armbanden; dat kun je je hier gewoon niet voor stellen. Maar toch zie ik ook bij ons een tendens naar mooi be werkte sieraden voor mannen. In eerste instantie vooral ringen en niet alleen klassieke zegelrin gen maar ook ringen met apar te, kleurige steensoorten zoals lapis lazuli." Af en toe maakt hij ook voor mannen een stoere armband. Mannen die zo rond hun 40ste lak (kunnen) hebben aan de groep en iets kiezen dat ze zelf mooi vinden. Van Gerner:,,Als mannen een sieraad bij je be stellen hoor je vaak Dat heb ik nu altijd al gewild Bladerend in zijn boek met ont werpen wordt de stijl van Rob van Gemer duidelijk: sober, met iets afgeronde contouren; de materialen voor zichzelf laten spreken. Ook verraadt het boek dat Leiden een universiteitsstad js, de driekantige professoren- steek komt in goud en zilver, zijn collectie voor, naast allerlei ander'beroepsgereedschap'. „Dit soort sieraden wordt veel cadeau gegeven bij promoties of jubilea zegt Van Gerner. Oud ambacht Voor de sieraden die hij zelf maakt, heeft hij geen ontwerp- studio nodig, zelfs geen teken tafel. Een paar krabbels op een kladje; de rest 'in het hoofd' en vooral in samenspraak met de klant, zo werkt goudsmid Rob van Gerner. Goudsmid is zijn officiële, beschermde titel edelsmid is dit niet maar toch kijkt hij wat bedenkelijk als hij zo wordt genoemd. „Je krijgt zo gauw het stempel van oud ambacht opgedrukt, zegt hij. En ons vak is geen oud ambacht, het is heel modern. Naast het zelf maken van sieraden zijn voor mij dienstverlening, voor lichting en gewoon praten met klanten heel belangrijk." En hij heeft gelijk, het woord goudsmid associeer je direct met technieken die al eeuwen worden toegepast; met prachti ge kunstvoorwerpen; met oma's granaten; met iemand die je bij een speciale gelegenheid be zoekt. En ook dat valt niet te ontkennen. Maar de moderne goudsmid houdt de trends in de gaten en vergeet ook de mensen met het kleinere budget niet. Want, zegt Van Gerner, „er hoeft geen groot prijsverschil te zijn tussen een 'confectiering' of een die naar een idee van de klant is ontworpen. Het hangt er vanaf hoe ingewikkeld je een ontwerp maakt en natuurlijk welke materialen je wilt gebrui ken." Om de afstand tussen klant en goudsmid wat te verkleinen •heeft Van Gerner zijn pandje aan de Leidse Maarsmansteeg 21 vrijwel geheel gelaten zoals het was. Een gezellig 14de eeuws pandje, waarin vroeger ook een populaire juwelier was gevestigd; hier en daar een heel moderne touch, zo van: verle den en heden gaan hier samen, ook in het werk. De ring Sieraden, ze zijn zo oud als de mensheid. In de oudheid ver sierde de mens zich met schel pen, stenen,, tanden enz. Na de ontdekking van metalen en hun toepassingen kwam de edel smeedkunst tot ontwikkeling. Wereldberoemd zijn bijvoor beeld de sieraden en andere edelsmeedprodukten, gevonden in het graf van de Egyptische heerser Toetanchamon. Naast pure opsmuk het laten zien hoe rijk je bent hebben sieraden ook altijd een symboli sche betekenis gehad. Vooral de ring. De ring wordt gezien als een eeuwigheidssymbool. Er is geen begin en geen einde aan; een liefdesteken bij uitstek, maar ook een symbool van macht. Zo gebruikten mannen in het oude Griekenland een zegelring om het handschrift te waarmer ken en mochten bij de Romei nen alleen senatoren een gou den ring dragen ter onderstre ping van hun functie. In de middeleeuwen werd de vinger ring het symbool voor huwe lijkstrouw. En wie de ring van de bisschop kust, bewijst niet alleen zijn trouw aan de kerk; maar onderwerpt zich daarmee ook aan het gezag van deze functionaris; althans symbo lisch. „Tegenwoordig wordt het sie raad meer gebruikt ter onder streping van de persoonlijkheid. Maar daarmee is het symboli sche karakter niet verdwenen." vindt Rob van Gemer. „De ene vtouw draagt met veel elan tien ringen, terwijl de andere zich gelukkig voelt met een of twee. Daarvoor gelden geen regels, ook het modebeeld heeft daar op slechts zijdelings invloed. Het heeft alles te maken met karakter en gevoel." henriette van der hoeven Rob van Gemer, een moderne vakman. FOTO Zwanenzijde 1 Leiden Tel. 071 - 21 11 71 Huid- lenteprogramma Reinigings- en vitaliserende behandelingen Lijsing Schoonheids behandeling Pedicure Manicure Body-peeling Karwendelpakking Lichaamsmassage Onthei ren Via de nieuwste harsmethode of definitief d m v. aldatron, de mo dernste apparatuur d.m.v. radiogolven K VOOR HUIDBEHANDELINGEN AAMSGERICHTE THERAPIEËN brikant. die sinds enige tijd op de Nederlandse markt opereert. De DresSport-serie is dan ook iets bijzonders. De schoenen ogen heel klassiek (o.m. bro gues) maar hebben het comfort van een sportschoen. Op de Presidential Shoe bijvoorbeeld hebben 13 'proefkonijnen' een marathon uitgelopen, zonder voetproblemen. Licht I Iet meest opvallende aan de schoen is het gewicht, nog geen 300 gram. Dat is grofweg een derde van wat een dergelijke schoen in de traditionele uit voering weegt. In de schoen is dan ook veel kunststof ver werkt. „Maar", zegt Evert Rotte veel. manager van Rockport in Nederland, „er is natuurlijk wel gezocht naar materialen die het 'ademende' leer zoveel mogelijk benaderen. Zo is voor de bin nenzool Texon gebruikt, een kunststof die anderhalf keer zo veel vocht opneemt als leer en die bovendien vormvast is". De uit drie lagen opgebouwde loopzooi is vederlicht en vangt de schok van het lopen (een ontwikkeling uit de sport schoen) perfect op. De inlegzool (los) bestaat uit drie lagen: een materiaal dat vocht opneemt en afvoert; een koolstofiaag, die trarispiratie- geurtjes tegen gaat en een laag van een kunststof die zich naar de voet vormt. Rockport schoenen heb ben namelijk geen voorgevormd voetbed, dat zou de voeten lui maken volgens de ontwerpers. „Boven dien", zeggen zij, „passen bij een voor gevormd voetbed de voet en de voetbe weging zich aan de schoen aan. Wij vinden dat het juist andersom moet zijn Het bovenwerk tenslotte is van een heel zacht kalfsleer, met een voor name glans. Naast de DresSport heeft Rockport nog de volgende se- Chevigrion Kleding, schoenen, tassen, mannencosmetica en nu ook zonnebrillen van het Franse merk 'Chevignon'. Wat de vorm betreft: nostalgie viert hoogtij, terug naar de tijd van James Dean en de Harley Davidson. Dit model 'Biker' kost 250,-. Meer informatie: Buchmann, tel. 09 32T3 664 71 40. In trendy ondergoed Mannen willen hun eigen 'lingerie'. C&A kon er niet onderuit en brengt daarom dit voorjaar in vrijwel alle filialen modieus mannenondergoed. Volgens de Duitse van oudsher gedegen en behoudende ondergoedfabrikant Gebroeders Mey zullen de mannen massaal en gretig gaan grijpen naar onderbroek en hemd FOTO» PR Meestal gebruik je de uitdruk king negatief: 'Ikzou niet in zijn schoenen willen staan'. Maar zijn er geen momenten dat je wenst in de schoenen van de Amerikaanse president Bill Clinton te staan? Rockport ver vult die wens voor het bedrag van 329. Dat is namelijk de prijs van the Presidential Shoe de schoen van de president) uit de DresSport-colIectie i deze Ameri kaanse schoenfa- ries: Casual Dress (vrije tijd) Perfor mance (een echte wandel schoen) Outdoors (hiking) Nau tical (een comfortabele boot schoen) en Fitness (een echte sportschoen). Gepakt en gezakt Van rugzakken en heuptasjes kun je in de vakantie veel plezier hebben. In de Kiplin-serie Slingshot twee rugzakken: Buddy 79) en Tramp 89) en een gordeltasje 39). Ze zijn te koop in Indian rood, geel, blauw en zwart en gemaakt van nylon. Meer informatie: tel. 0 20 - 668 14 23. Alle schoenen zijn er in de ma ten 39 tot en met 50 en in drie breedtematen. De prijzen lopen van 219 tot 449. In het najaar hoopt Rockport ook een vrouwenlijn te lance ren. henriette van der hoeven De Presidential Shoe, Bill Clinton kreeg bij zijn aantreden twee paar cadeau. foto PR

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 24