Invallers bewijzen ongelijk Advocaat Ploeg Museeuw oppermachtig in Dwars door België 'Jammer van dat laatste doelpunt' Ziekte Krajicek klap voor Oranje Sport Nederlands rugbyteam zit zonder bondscoach Cyprus verrast Tsjechië Slowakije limassol In Groep 4 van de kwalificatieronde voor het eindtoer- nooi om de wereldtitel heeft het gecombineerde team van Tsje chië en Slowakije een punt verspeeld. In Limassol hield Cyprus gisteren voor 3000 toeschouwers verrassend met 1-1 stand. De RCS-ploeg kwam in de 34ste minuut door een doelpunt van Mo- ravcik op voorsprong. Kort na de rust bracht Sotiriou de gelijk maker op zijn naam. Italië heeft geen kind aan Malta Palermo» Italië heeft in groep 1 van de.kwalificatie voor het eindtoernooi om de wereldtitel voetbal de koppositie overgeno men van Zwitserland. De ploeg van bondscoach Sacchi versloeg gisteravond Malta met 6-1Mancini van Sampdoria scoorde voor 45.000 toeschouwers in Palermo twee keer en bereidde twee treffers voor. Mario van den Ende fluit in Marseille den haag Scheidsrechter Mario van den Ende leidt op woens dag? april de wedstrijd Olympique Marseille - Glasgow Rangers. Het duel is waarschijnlijk van beslissende invloed in groep A van de Champions.League. Jaap Uilenberg fluit op donderdag 22 april de tweede halve finale in het toernooi.om de Europa Cup voor bekerwinnaars tussen Paris Saint Germain en Juventus. De Munnik: vier circuitonderdelen leiderdorp» Het tennistoernooi van De Munnik, dat in de week van 7 tot en met 13 juni wordt verspeeld, kent vier onderdelen die meetellen voor het Leidsch Dagblad-circuit. In BI, Cl en Dl kunnen dan punten worden vergaard. De winnaars van het Dl 30+ dubbelspel plaatsen zich voor het Masterstoernooi, dal van 6 tot en met 12 september op de banen van Unicum wordt afge werkt. De 43-jarige Ben Manshanden heeft na een gesprek met hel bestuur van de Nederlandse Rugbybond besloten niet verder te gaan als coach van de natio nale rugbyploeg. Manshanden, die in augustus Theo Snijders opvolgde, ondervond te veel te genwerking van een aantal spe lers. Wie bij de eerstvolgende wed strijd van het nationale team, zaterdag 2 mei tegen Polen in het kader van de FIRA-competi- tie, als coach optreedt, is nog niet bekend. De naam van Theo Snijders wordt reeds genoemd, maar het bestuur heeft hierover nog geen besluit genomen. Snij ders is door een aantal spelers weer naar voren geschoven, hoewel hij vorig jaar afscheid nam na degradatie van Neder land uit de B-poule. Voor minder dan vijf doelpunten deed Dick Advocaat het niet. Met het halve dozijn treffers dat Oranje gisteravond in Nieuw Galgenwaard op de teller bracht, kreeg hij er zelfs één meer. Dus was er alle reden voor de bonds coach om in zijn nopjes te zijn. „Welke uitslag je ook neerzet, voor de buitenwereld is alleen 20-0 voldoende. Je weet tevoren dat het 6-0 maar ook 8-0 of 10-0 kan wor den, maar daar heb je wel een tikkeltje geluk voor no dig". utrecht albert geesing gpd-verslaggever Het waren mooie woorden van Advocaat, maar niet helemaal conform de waarheid. In werke lijkheid ontnam hij Oranje een unieke kans om een korfbalsco re neer te zetten door voor de verkeerde aanvallers te kiezen. Met de keuze voor twee lange spitsen (Erik Meijer en René Ey- kelkamp) bereikte hij alleen dat het tweetal elkaar drie kwartier lang hopeloos voor de voeten liep. Het Nederlands elftal kreeg in die periode slechts één uitge speelde kans. Met Meijer en de hopeloos fa lende Eykelkamp koos Advocaat voor een duo dat in de ruimte staat en miste Oranje de aanval lers die ruimte maken. Noch tans liet de bondscoach het tweetal tot de rust aanmodde ren, alvorens hij van het dwaal spoor op de goede weg kwam. Eerder in het kwalificatie-toer nooi overkwam Oranje dat ook al tegen Polen (bij een 2-0 ach terstand) en vier weken geleden tegen Turkije toen de 'kleine ge neraal' halverwege de falende tactiek repareerde. Publieksheld Met de komst van Ronald de Boer, na Regi Blinker en Erik Meijer gisteravond de derde de butant in de vaderlandse fanta- sieploeg, liep het een stuk beter. Er deden zich ook meer kansen voor. Dat werd nog beter toen de ook al nimmer imponerende Blinker het veld moest ruimen en tot grote voldoening van de 12.500 toeschouwers werd ver vangen door publieksheld Peter van Vossen. Vanaf dat moment gloorde ineens een monsterze ge en kwamen de doelpunten voort uit heuse aanvallen. Op aangeven van Witschge kopte Van Vossen nummer vijf in, vijf minuten later stond John de Wolf aan het eind van de aanvoerlijn Van den Brom, Wit schge en Ronald de Boer, die een slim overstapje maakte. Het was één van de weinig schaarse hoogtepunten in een onwezen lijke wedstrijd. Die zich pakweg 88 minuten op de helft van San Marino afspeelde. Het veredel de campingelftal manifesteerde zich daarbij als een hoogst on sympathieke ploeg, die niet schroomde herhaaldelijk de botte bijl te hanteren. Het leverde Meijer elf minu ten na de rust een fikse elle boogstoot op. De stormram van het zuiden, na Schapendonk (22 februari 1981 tegen Cyprus) de eerste international van MVV, lag twee minuten dizzy op de grond. De boosdoener was Mauro Valentini, maar huis schilder William Guerra werd door de stuitend slecht fluiten de Oostenrijker Grabber naar de kleedkamer gestuurd. Het paste allemaal voorbeel dig in deze karikatuur van een voetbalwedstrijd. Daartoe droeg Oranje in flinke mate bij. Hel Nederlands elftal kreeg de vroe ge voorsprong (Van den Brom, derde minuut) waarop Advo caat tevoren zo vurig had ge hoopt, maar daar bleef het lang bij. Oranje had zelfs de hulp no dig van de tegenstander (eigen goal Claudio Ganti) om een kwartier voor rust op 2-0 te ko men. En produceerde pas tien minuten later (Winter) het eer ste schot op doel van de komiek Stefano Muccioli. Het was maar goed voor Oranje dat Advocaat in al zijn wijsheid had gekozen voor De Wolf. De Feyenoorder haalde als één van de weinigen een ruime vol doende en demonstreerde in het luchtruim voor Muccioli de agressie en de scherpte, die een absolute vereiste om een verde diging te slopen. Acht minuten na de rust zette De Wolf zijn voorhoofd krachtig tegen de bal uit een vrije schop van Witsch ge, een kwartier later bracht Ro nald de Boer vanaf elf-meter de tussenstand op 4-0. nadat Van den Brom was neergelegd door Manzaroli. De verplichte walk-ovei; bracht Oranje uiteindelijk zes treffers, dezelfde score als Enge land op Wembley bereikte. „Probeer maar eens een gaatje te vinden in een verdediging als alle posities dubbel bezet zijn. Zo simpel is dat niet. Vraag dat maar eens aan Ajax". zei Advo caat. doelend op de mislukte jacht op doelpunten tegen Auxerrc. „We moeten er in de uitwedstrijd ook zes maken." Nederland: De Goev De Wo" en FfanH de Boer Winter. Wouters Van oen Brom o Witschge. Overmars. Me.jer. EyKe"4irii|5 (46 Ronald de Boen en Bi.nker (68 vnf» San Marino: V Matteen Zanot John van den Brom breekt de ban voor Nederland met een kopbal die doelman Stefano Muccioli van San Marino te machtig is (1-0). Wielrenner Johan Museeuw steekt in een blakende vorm. De snelle Belg verzekerde zich gisteren van zijn derde overwinning van het nog prille seizoen. Mede dank zij prima werk van zijn ploeggenoten schreef Museeuw in Waregem de 48ste editie van Dwars door Bel gië op zijn naam. Hij verdiende met zijn sprintzege vijftig punten voor de wereldranglijst. Eerder was Museeuw succesvol in de Grote Prijs Wielerrevue en in een etappe van Parijs - Nice. De wedstrijd over 200 kilometer kreeg hij de eerste helling, Les Hauts tussen Ronse en Flobecq, enige tekening. Na 84 kilometer vormde zich een groep van 34 renners, waarin vrijwel alle kansheb bers waren vertegenwoordigd. Bij de beklimming van de Valken berg in Brakel was de voorsprong van de kopgroep op het peloton gegroeid tot ruim vier minuten. De GB-ploeg van Museeuw domineerde de strijd in de voorste gelederen. Het team bleek te hebben geleerd van de fouten, die tij dens de slotfase van Milaan - £an Remo waren gemaakt. Na twee tempoversnellingen van Museeuw en zijn Italiaanse teammakker Franco Ballerini kwamen uiteindelijk vier renners los van de mede vluchters. Wilfried PeeterS voegde zich bij zijn twee ploeggenoten, die alleen nog concurrentie van Jo Planckaert hadden te duchten. De Belg was tegen de numerieke meerderheid in de eindfase Bekersucces Barcelona en Real kansloos. Na bijna vijf uur won Museeuw de sprint van Ballerini, op zes seconden gevolgd door Planckaert. Beste Nederlander was Mi chel Cornelisse op de achtste plaats. Pagnin De Italianen laten zich gelden in de Catalaanse wielerweek. Giste ren schreef Roberto Pagnin de derde etappe van Llivia naar Lloret de Mar over 187 kilometer op zijn naam. Eerder zegevierde zijn landgenoot Eabio Baldato in de eerste rit. In het algemeen klasse ment geven drie Spanjaarden. Gaston. Cubino en Delgado, nog al tijd de toon aan. Gert-Jan Theunisse is de eerste Nederlander op de elfde plaats, 25 seconden achter de koploper. Barcelona en Real Madrid, de voornaamste kandidaten voor de Spaanse titel, maakten gisteren in de eerste wedstrijden voor de kwartfinales van het bekertoernooi geen fout. Barcelona won in en tegen Valladolid met 3-1, Real nam in het Bernabeu-stadion ruim afstand van de 'Koninklijke' uit Socicdad: 4-0. Barcelona nam binnen het kwartier een veilige voorsprong. Ver dediger Guardiola en de Deen Laudrup zorgden voor 0-2. Na de rust nam Salinas de derde treffer voor de ploeg van Johan ruijff voor zijn rekening. Tussendoor scoorde de thuisclub nog tegen. Valencia, met Guus I liddink op de bank, won met 2 I hij tweede divisicclub Villarreal. Het duel Zaragoza - Oviedo eindigde onhe slist (1-1). Muccioli moet zes keer 'vissen utrecht «jan mennega gpd-verslaggever Stefano Muccioli werd twee we ken geleden als nationale held bejubeld. De Sanmarinese be volking, een slorige 20.000 in getal, schreef de historische 0-0 tegen Turkije immers voor.een belangrijk deel toe aan hem, de reserve-ballenraper van San Marino. Ook Dick Advocaat, hoogstpersoonlijk getuige van het eerste WK-punt van de zui geling van het internationale voetbal, stak hem een pluim op de hoed. Muccioli had volgens de bondscoach van Oranje 'de wedstrijd van zijn leven' ge keept. Tegen Nederland is de mede werker op een scheikundig la boratorium van een geneesmid delenfabriek er niet in geslaagd nieuwe roem te vergaren. Met onorthodoxe reddingen maakte hij een nogal komische indruk, van de veranderde lerugspeel- regel leek hij nog nooit gehoord te hebben. Muccioli kwam han den en voeten te kort om aan voerder Jan Wouters en zijn kornuiten van doelpunten af te houden. Zes maal moest de poort wachter van de 'Repubblica di San Marino' de bal uit het net halen. Muccioli: „liet was een zware wedstrijd en ik was in het begin knap nerveus met al die mensen op de tribune. Maar na die slechte beginfase, hebben wij het eigenlijk niet eens zo slecht gedaan." Met de zes treffers die hij moest incasseren, bereikte Muccioli overigens bijna zijn doel. In een doldrieste bui had hij vooraf beweerd er zeker niet meer dan vijf door te laten. „Jammer genoeg is me dat niet gelukt. De laatste twintig minu- ten hebben ons de kop gekost. Toen zijn wij ingezakt. Maar dat is ook logisch, zij zijn professio nals, wij eenvoudige amateurs. Toen wij met tien man verder moesten, zag ik het even hele maal niet meer zitten, maar wij hebben toén alles gegeven en zijn daardoor op de been geble- Muccioli zei het alleen jam mer te hebben gevonden dat Van Basten. Gullit en Rijkaard op het appèl hadden ontbroken. „Ik had ontzettend graag tegen ze gespeeld. Zo'n kans krijg ik andere kant was het misschien ook goed dat ze er niet hij wa ren. Dan was het vast niet bij 6- 0 gebleven. Nu hoef ik me ner gens voor te schamen. Benedct tini heeft er tegen Noorwegen tien doorgelaten, en zes tegen Engeland. Zo slecht heb ik het dus niet gedaan." Was hel voor Muccioli voort durend alle hens aan dek, Ld de Goey had net zo goed een vrije avond kunnen nemen. De 26- farige keeper van Feyenooed kreeg in zijn derde interland één schotje, van i abio i rant Inl, te verwerken en moest verder werkeloos toekijken. Dat hij de bal toch nog tien maal beroerde (zeven keer voor de rust, drie keer erna), had hij te danken aan zijn ploeggenoten, die af en toe een balletje op hem terug speelden. De Goey: „Ik had me erop in gesteld, ik wist dat dit zou ge beuren. Toch was hel voor mij zaak geconcentreerd te blijven en te wachten op die ene moei lijke bal, die in iedere wedstrijd komt. Alleen vanavond kwam die bal niet. Ik heb een bal op doel gehad en dat was nog een slap schot ook. Met léven oord, in de voorbereiding, heb ik ook wel eens van dit soort wedstrij den gespeeld. Maar ik kan me niet herinneren dal ik ook zo weinig te doen heb gekregen". barcelona rob van der zanden Het nieuws dat Richard Krajicek vanwege een keelinfectie ver stek moet laten gaat in de Davis Cup-wedstrijd tegen Spanje is keihard aangekomen in het Ne derlandse kamp* Het plotselin ge afhaken van de captain bete kent een klap in het gezicht van de Oranje-equipe, die door een gebrekkige voorbereiding toch al niet in bijster opgewekte stemming naar de ontmoeting in Barcelona toeleeft. Bondscoach Stanley Franker, die terstond reserve Jan Sieme- rink naar Spanje liet overko men, stond er gisteravond be droefd bij op de oefenbanen van het 'centre municipal de tennis Vall d'Hebron', waar vo rig jaar het olympische tennis toernooi werd afgewerkt. Terwijl de regen gestaag viel en de duisternis intrad, ver werkte hij met de spelers de slechte boodschap, jacco El- tingh en Paul Haarhuis sparden met elkaar, maar dat had weinig zin onder die omstandigheden. Het gravel en de ballen waren zo zwaar, dat de coach zijn spe lers na een half uur liet inruk ken. Mark Koevermans pro beerde het desondanks nog even, maar brak de training ook vroegtijdig af. Hoewel de Nederlanders nog flink moeten wennen aan de ge malen baksteen, werd hun ook deze mogelijkheid nog eens ontnomen. Het kan er allemaal nog wel bij. De Davis cup-wed strijd tegen Spanje is omgeven door ellende en tegenspoed. Angina Krajicek arriveerde vanwege de gewonnen dfibbelfinale met Siemerink in Key Biscayne via Monaco pas dinsdag in Bar celona. Bij aankomst voelde hij zich al niet lekker, 's Avonds stond hij een uurtje op de baan, maar dat ging niet van harte. Gisterochtend had hij last van keelpijn en een lichte koorts. Een geraadpleegde arts beves tigde het vermoeden: Krajicek had angina. Hij kreeg anti-bioti- ca voorgeschreven en vloog on middellijk terug naar Neder land. „Het was niet verantwoord om morgen te spelen", aldus de ongelukkige Hagenaar. „Toen ik opstond, voelde ik me dood ziek. Later ging het weer een beetje, maar ik ben gewoon niet fit genoeg om een wedstrijd te tennissen. Ik vind het vervelend dat mij dit overkomt. Tenslotte heb ik met mijn programma re kening gehouden met de Davis Cup. Zo heb ik een toernooi in Azië laten schieten voor dit du el." Franker probeerde na de ver regende training in de catacom ben de moed er in te houden. „Onze kansen zijn door het wegvallen van Richard niet klei ner geworden. Hij kwam hier al met een achterstand, had nog maar twee dagen om aan het gravel te wennen", aldus de keuzeheer. Later op de avond begroette Franker invaller Siemerink. De eerder uit de boot gevallen linkshander komt bij de groep als reserve en vierde man. De Rijnsburger moet volgende week al weer verschijnen op het toernooi van Osaka in Japan. Franker zou graag zien dat Sie merink daar vanaf ziet. De bondscoach maakte giste ren een gespannen indruk. Op de baan maakte hij openlijk ru zie met een hem niet welgevalli ge Nederlandse journalist. Later vroeg hij bij de balie van het tenniscomplex om een veilig heidsagent 'zodat deze man kan worden buitengesloten van mijn persconferentie'. Een ge- Jan Siemerink, die op het punt stond naar Japan te vertrekken, werd gisteren plotseling door bondscoach Stanley Franker naar Barcelona geroepen. FOTO ANP forceerd optreden op een onge past moment. Haarhuis, de nieuwe leider van de Nederlandse ploeg tegen Spanje, wilde, in tegenstelling tot Franker, het wegvallen van Krajicek niet onderschatten. „Als het Nederlands voetbalelf tal tegen San Marino een paar spelers mist is dat op te vangen. Dit ligt even anders." Opgelucht Zonder Krajicek, de nummer 11 van de wereldranglijst, is Oranje flink gekortwiekt. De Spaanse coach Juan Bautista Avendano reageerde verbaasd en opge lucht. „Is Krajicek al naar huis? Dat is even een verschil. Mis schien moet ik nu ook mijn op stelling wijzigen. Ik ga er ten minste vanuit dat Koevermans nu zeker speelt. Hij is immers een gravelspecialist." Avenda no, die met Carlos Costa en Ser- gi Bruguera de nummers-12 en 16 van de ATP-lijst kan opstel len, zei te vrezen dat het vertrek van de Nederlandse vedette niet bevorderlijk is voor de publieke belangstelling. „Krajicek is ook in Spanje beroemd. Zonder hem is Nederland als tegenstan der voor de toeschouwers veel minder interessant geworden." De Spanjaarden hebben nog geen blijk gegeven van massale belangstelling voor het duel. Van de 4000 plaatsbewijzen is slechts éénderde in de voorver koop aan de man gebracht. Avendano: „De mensen wach ten af. Je moet niet gek opkijken als het in het straks opeens is uitverkocht." In het tennispark van Vall d'Hebron is sowieso nog niet veel te merken van een Davis cup-koorts. De banen van het complex waren gisteren vooral bezet door recreanten, die tus sen de buien door een balletje sloegen. Koevermans zag in de trieste ambiance toch nog een lichtpuntje. „Op zo'n manier lijkt het hier Nederland wel. Spelen we toch nog een beetje thuis".

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27