Leython heeft meer fitte spelers nodig Sport Blangé al zeker van Italiaanse play-offs LUSV geeft Oikos geen schijn van kans Russische handballers oppermachtig Bollenstreek houdt zicht op play-offs Korfbaltitel ook dit jaar voor Deetos ry MAANDAG 22 MAART 1993 CHEF AD VAN KAAM. PlV -CHEF ROB ONDERWATER. 0 De derdedivisionisten VCS en Gemini/K draaien beter dan Leython, NOVO en DAC in de tweede divisie. VCS won met 3-2 van Radius 2. Gemini pakte de draad weer op met een 3-0 overwinning op Skania. Alle tweededivi sionisten uit de regio verloren. Bij Leython (0-3 bij WS) raken wekelijks meer spelers geblesseerd. De vrouwen van Leython boekten een nuttige zege op DVC (3-2). leiden. cerrenes WS'92 - Leython 3-0 (15-10, 15-10,15-13) Het toekomstperspectief wordt voor Leython met de week som berder. Zoals het er nu naar uit- i de Leiderdorpers rechtstreeks af op wedstrijden. In het duel tegen WS in Vlissingen moest Ley thon vooral wennen aan de gi gantische hal. Behalve Robert Maassen ontbrak ook Rob van Dalen, die op de training zijn enkel scheurde. Daardoor be schikte Leython niet over een Nederland is met zeker vier volleyballers actief in de play-offs van de Italiaanse competitie. Parma, de club van spelverdeler Peter Blangé, sloot de reguliere competitie gisteren als eerste af. De landskampioen verloor op de 26ste speeldag met 0-3 van Milan, maar was al zeker van de eerste plaats. Parma eindigde met 44 punten, evenveel als Treviso van Ron Zwerver en Jan Posthuma. Treviso versloeg Prato met 3-2, na 18-16 in de vijfde set. De club van kledinggigant Benetton behaalde ook 44 punten, maar had een minder setsaldo. Net als Parma en Trevi so zijn de nummers drie, vier en vijf - Milaan, Ravenna en Ronald Zoodsma's Montichiari - vrijgesteld van de eerste ronde in de play offs. De nummers zes tot elf spelen de komende weken voor drie plaatsen in de kwartfinales, waarin de top-vijf pas weer in actie komt. De kwartfinales gaan over maximaal drie wedstrijden, halve eindstrijd en finale volgens 'best of five'. Schio, van de opnieuw voor de Nederlandse ploeg opgeroepen Rob Grabert, kan zich in de eerste ronde van de play-offs nog onder de beste acht scharen. Ro ma, Brescia en Spoleto degraderen naar de A2. De laatste wedstrijd in de play-offs is half mei, waarna Peter Blangé zo snel mogelijk wordt geopereerd aan zijn rechterknie. Hij mist daardoor de World League voor de nationale ploeg en hoopt voor het EK in Finland weer fit te zijn. Winst voor Siemerink/Krajicek key biscayne In het tennistoernooi van Key Biscane hebben Jan Siemerink en Richard Krajicek (Ned) gezegevierd in het dubbel spel. Het Nederlandse duo versloeg het duo Stark/Patrick McEn roe (VSt) met 6-7 6-4 7-6. NK-titel Miranda Bavelaar den haag Miranda Bavelaar is gisteren tijdens het NK-schoonsr- pingen in Den Haag Nederlands kampioen geworden. De Leidse bereikte de eerste plaats in de categorie tot 15 jaar. Dat gebeurde met 170.40 punten. Het tweede lid van springschool De Mor genstond, Fleur Emst, bereikte de eindstrijd niet. De Leidse springster viel met 115.00 punten buiten de finales. Jeugd Brazilië wereldkampioen Sydney Brazilië hoeft voorlopig niet te vrezen voor gebrek aan voetbaltalent. Het Zuidamerikaanse land won zaterdag in Syd ney de wereldtitel voor spelers tot 20 jaar. In de finale werd Gha na met 2-1 verslagen. Engeland werd derde, gastland Australië vierde. leiden ger renes volleybalmedewerker LUSV blijft koploper in de pro motieklasse door een verplette rende overwinning op Oikos. RW lijkt langzamerhand in rus tiger vaarwater te komen na de 3-1 zege op DVC. Bij de vrou wen won DAC de streekderby van Leython 2 met 3-1. LUSV liet geen spaan heel van Oikos in de eerste twee sets (15-3, 15-7). Alleen in derde set kon Oikos iets terugdoen, niet zozeer door eigen kunnen, als- wel omdat de concentratie bij de studenten afnam. Op tijd voerde LUSV de servicedruk op en zette het het blok beter, zo dat de zege niet in gevaar kwam. RW trof een zwakke tegen stander en werkte ook een zwakke wedstrijd af in tegen stelling tot vorige week. DVC speelde een 2-4 systeem en RW is juist ingesteld op een 1-5, zodat er nogal wat fout ging. Na 15-10 winst in de eer ste set kwam RW met 10-14 achter in de volgende. Toch won het nog met 16-14, maar de verslapping zette door. In de derde set kwam DVC met 11-15 terug. Invaller Kees van Duin, die vaak geen basisplaats krijgt omdat hij niet kan trainen, viel vervolgens goed In en stond aan de basis van de 15-12 winst in de vierde set. Hij brengt en thousiasme in de ploeg en dat is hard nodig. Vrouwen VCS werd in het begin wegge- serveerd en had niets .in te brengen bij Delta 2 (15-4). In de reserve-aanvaller, waardoor Rob Mudde, die zelf weer de spelverdeling voor zijn rekening nam, beperkt was in wisselmo gelijkheden. Elke set nam Ley thon een voorsprong (in de der de set zelfs met 7-0, maar die kon het niet vasthouden. Leto Print/S - DAC 3-0 (15-11, 15-9,15-3) DAC hield in de eerste set tot 10-10 gelijke tred met Leto. Me de door ongelukkige beslissin gen van de scheidsrechters ging het daarna mis met de Alphena- ren. Er was geen spirit en vecht lust, waardoor de overtuiging totaal ontbrak. Als oorzaak kan aangevoerd worden, dat DAC Robert-Jan Batenburg miste (geblesseerd) en op de training van deze week Menno Groene- wegen zag afhaken met een en kelblessure, terwijl tot overmaat van ramp tijdens de wedstrijd Rogier Noomen uitviel met een gescheurde hamstring. VCS - Metal/Radius 2 3-2 (15-11, 7-15, 15-8, 3-15, 15-13) Een weer compleet VCS werkte een spannende strijd af met de Gouwenaren, die pas in de vijf de set een winnaar opleverde. Het begin was voor VCS, dat re gelmatig via 7-7 en 11-8 naar de zege liep. Een slechte pass op een diepe service van Radius veroorzaakte een terugval (3-7). In de derde set kwam Kees Ou wehand op de plaats van Chris van de Hoge en werd in het achterveld Ruud Marchand steeds ingezet; passend en aan vallend was dit de beste set. Door concentratieverlies ging lepe Roosjen (8) van Gemini maakt een aanval af tegen Skania. de vierde set verloren, maar in de vijfde leverden lange rally's en goed blokkeren een verdien de zege op. Gemini - Skania 3-0 (15-10, 15-6, 15-13) Trainer/coach Leon Jungschla- ger was tevreden met het resul taat. zin tegenstelling tot vorige week waren blok en verdediging goed. Hij had teruggegrepen op de opstelling van eerder dit sei zoen en dat kwam het spel ten goede. De libero werd goed er werd prima gecombineerd. Vrouwen Utrecht - Gemini/K 3-1 (14-16, 15-13, 15-3, 16-14) Gemini startte dramatisch. Het kwam met 11-2 en 14-7 achter, maar ging ineens beter spelen en knokte punt voor punt terug met goed aanvalsspel. Na de setwinst ging het vervolgens in de tweede set weer mis na een discutabele netfout ten gunste tweede en derde set werd de passing beter en ook de opslag beter verzorgd: tweemaal 11-5. De vierde set ging gelijk op tot 10-10, waarna Delta de beslis sende punten maakte (15-11). In de vijfde set nam Delta een 8-5 voorsprong die niet meer kon worden goedgemaakt (15-10 en 3-2). Ook Ridderveld en Gemini 2 speelden vijf sets. Ridderveld opende sterk en won met 15-11 de eerste set, ging goed door tot halverwege de tweede en stortte toen in. Persoonlijke fouten de den de score stokken en Gemini kreeg alle kans op toeren te ko men (15-12). Gemini (met Lin da Gommans weer in de gele deren) probeerde nu een ande re opstelling uit, maar moest daarvoor de tol betalen: 15-10. In de volgende twee sets viel Ridderveld terug. Gemini kreeg vat op de taaie verdediging en bij Riddervled was de fut eruit: 15-10,15-10. DAC zorgde voor kleine ver rassing door het sterker geachte Leython 2 met twee ex-eredivi siespeelsters te verslaan. In de eerste twee sets floot de scheidsrechter op techniek, waardoor de spelverdeling van Leython nog wel eens afgefloten werd. DAC won die sets meer op verdediging dan aanval (15-9, 15-13). Toen de scheids rechter ,de teugels liet vieren en het lange blok van Leython nog meer pakte, kwam dat team via 15-10 terug. In de vierde set scherpte DAC de serve aan en in de spannende slotfase buitte het de fouten van Leython goed uit: 15-11. De Rus Talant Doejschebajev vliegt langs de Fransman Fréderic Voll in de finale v schap handbal. stockholm sip Rusland is zaterdag in Stockholm wereldkam pioen handbal geworden. Het team van bonds coach Maximov verpletterde in de Finale van de dertiende editie Frankrijk met 28-19. Het brons kwam in handen van gastland Zweden, dat in de strijd om de derde plaats Zwitserland met 26-19 versloeg. Het toernooi om de wereldtitel eindigde in een anti-climax. De finale was voor 13.924 toeschou wers een eenzijdige gebeurtenis en bovendien hadden de Zweedse supporters gehoopt op een eindstrijd tussen Rusland en Zweden, maar in de voorronde was die illusie al wreed verstoord door de Russen: 30-20. Van de Russische ploeg maakten negen spelers ook deel uit van het team van het GOS (Gemene best van Onafhankelijke Staten) dal olympisch kampioen werd in Barcelona. De Fransen hielden veertig minuten stand tegen de Russen, toen stortte de formatie van Constantini in elkaar. De brandstof was op. De 'Haantjes' waren niet meer opgewassen tegen de fysiek sterke tegenstander. Doetsjebajev met vijf en Koedinov met acht doel punten waren de produktiefste schutters. Voor Frankrijk was het bereiken van de finale al een groot succes. Zeven jaar geleden speelden de Fransen nog in de C-groep tegen Nederland. Ter wijl de nationale handbalploeg bleef pendelen tussen de C- en B-groep, stootte Frankrijk, onder meer dankzij forse financiële steun van sponsors, door naar de wereldtop. Met als uiteindelijk re sultaat zilver op het hoogste niveau. van Utrecht. De terugslag kwam in de derde set, maar in de vier de stond Gemini er weer. Het ging nu gelijkop, tot een paar domme persoonlijke fouten Ge- mini de das omdeden. DVC - Leython 2-3 (15-4, 0-15, 15-11,8-15,9-15) Ook Leython kende een slechte start, vooral omdat de pass en set-up niet lekker liepen. In de tweede set waren de bordjes verhangen. Leython serveerde FOTO LOEK ZUYDERDUIN nu goed met aces van Inge Smits en nu was er wel een ver volg op het goede blokkeerwerk. In de derde set ging het toch weer fout, maar in de laatste twee sets kwam de uiteindelijke zege regelmatig tot stand. De scheidsrechter, die de wedstrijd niet zo goed aanvoelde, gaf in de derde set Paula Fikkert ach tereenvolgens geel en rood naar aanleiding van een gebaar van haar na een onterecht afgeflo ten blokbal. handbalmedewerker De handbalsters van Bollen streek hebben in de eredivisie gelijkgespeeld tegen Aalsmeer. Het resultaat (20-20) betekent dat Aalsmeer zich nog in de kopgroep van vier heeft ge handhaafd en betere kansen heeft om aan de play-offs om het nationaal kampioenschap deel te nemen dan Bollenstreek. Toch is Bollenstreek nog niet uitgeschakeld. Maar dan moet het komende week wel winnen van Quintus in Kwintsheul en dat is altijd een lastig karwei. Quintus, dat gisteren dat gelijk speelde tegen degradatiekandi daat VZV (16-16), maakt overi gens allerminst een sterke in druk. Op papier heeft Bollen- streek zelfs als wordt verloren van Quintus nog kansen. Aals meer krijgt zowel V&L als Swift nog tegenover zich. Bollenstreek zag tegen Aals-, meer Gerrie van Jaarsveld ge confronteerd met een persoon lijke dekking. Toch produceerde de topschutter van Bollenstreek negen treffers. Aalsmeer kon te gen de 6-0 dekking van Bollen streek moeilijk aan de cirkel vrijkomen, terwijl de breakout zelden lukte in de smalle hal in Nieuw-Vennep. Aalsmeer had niettemin op 19-20 met nog twintig seconden te spelen de zege binnen handbereik. Irma Vernooy bracht echter Bollen streek op de drempel toch nog een punt met een verwoestend hard laag schot. Voor Bollen streek scoorden: Van Jaarsveld (9x), Vernooy (6x), Nicoleta Bo- riceanu (3x), Ellen Warmerdam en Ingrid Besseling. Olympia '72 verloor vaA AAC 1899 na een goede eerste helft met 17-11. De 5-1 dekking van Wassenaarse eerstedivisionist werkte toen voortreffelijk. Con centratieverlies na rust gaf de Arnhemse ploeg vele mogelijk heden en resulteerde in een ne derlaag, die gezien het krachts verschil in de eerste helft te hoog uitviel. Elly van Leeuwen kreeg halverwege de tweede helft een rode kaart voorgescho teld. Luttele minuten later moest Nicole Donners na een harde charge van een Arnhemse verdedigster geblesseerd het veld ruimen. Voor Olympia scoorden: Donners (4x), Tieske bram en michel v korfbalmedewerkers Sport of spectakel. Voor het Korfbalverbond is de zaalfinale om het kampioenschap van Ne derland het onbetwiste hoogte punt van het jaar. Een swingend Ahoy' (alle 8832 kaarten waren al vier maanden geleden ver kocht) was het decor waarin Deetos zaterdagavond voor de derde maal op rij de landstitel greep. Streekgenoot PKC bleek niet bij machte een 10-8 voor sprong vast te houden en werd in de slotfase van het van span ning zinderende treffen met 13- 12 geklopt. Bijna was het uitgedraaid op een reprise van de zaalfinale van 1980. In de Leidse Groen- oordhallen gaven Deetos en PKC elkaar niets toe. zodat na een verlenging (15-15) strafwor- pen uitkomst moesten brengen. Deetos, met de huidige coach John Boogers, trok ook toen aan het langste eind. Dertien jaar la ter bleef het spectakel beperkt tot de tweede helft. Deetos do mineerde voor rust zonder groots te spelen en kreeg pas na achttien minuten de eerste tref fer tegen (3-1). Aanvoerder Jan de Jager, onlangs gehuldigd als korfballer van het jaar en met zes goals topscorer, hield de Pa- pendrechters echter in het spoor van de titelverdedigers (5- 4 rust). Naarmate het duel vorderde nam de spanning toe. Met Aart Heibeek en Bianca van Gent in de ploeg kreeg Deetos na 8-10 weer greep op de wedstrijd. Mi- relle Fortuin, korfbalster van het jaar. herstelde met haar eerste doeltreffende acties 4iet even wicht. waarna Heibeek 11-10 maakte. In de laatste drie minu ten kwam PKC nog tweemaal terug, maar uiteindelijk bleek de tweede goal van aanvoerder Oscar Mulders (13-12) goed voor de titel. van Duinen (3x), Diana van Rooden (2x) en Angelique Schonk en Henny Wissink. HVS won in de tweede divisie simpel van een pover Wings: 16-11 (rust 8-6). Bij HVS werkte de 5-1 verdediging naar beho ren. Wings zag geen kans om daar gaten in te boren. Zonder problemen pakte HVS de over winning. Wings geloofde daarbij niet in eigen mogelijkheden en leek zich op voorhand al te heb ben verzoend met een neder laag. Voor HVS scoorden: Irma van der Bosch en Sylvia Hoevers (beiden 4x), Lenie van der Bosch en Eugenie van Gijlswijk (beiden 3x) en Hanneke Mar tens (2x). Foreholte verloor in de derde divisie kantje boord van Sprongschot, 13-12, rust 4-5. Bij Foreholte speelden Esther van de Nieuwendijk, Linda Rotte veel en Sabine Visbeen niet meq, maar de jonge Voorhoutse ploeg ging daar niet aan tenon- der. Voor Foreholte scoorden: Esther Hoek (4x), Peggy van Drongelen (3x), Anja van der Ploeg en Nicolette van Kesteren (beiden 2x) en Kim Geerlings. De mannen van Saturnus speelden in de tweede divisie gelijk tegen het in degradatiege vaar verkerende Wings: 19-19 (rust 11-7). Het ene punt was nog te danken aan Hans Blansjaar, die een zeven-meter- worp koel benutte. Saturnus had in de eerste helft het beste van het spel. De tweede helft bracht een fel Wings binnen de lijnen, dat voor iedere bal knok te. Dat de Haagse ploeg daarbij enkele malen over de schreef ging, werd door de arbitrage ge tolereerd. Voor Saturnus scoor den: Jan Tielemans en Don Ol- sen (beiden 4x), André van Es, Hans Blansjaar en Nico Mooren (allen 3x) en Winfred van Bo- heemen (2x). Rijnstreek degradeerde uit de derde divisie ondanks een sterk optreden tegen Atomium: 25-24 (rust 14-11Met nog enkele mi nuten te spelen leidde de ploeg uit Alphen nog met 22-23. Het sloperswerk van de Atomium opbouw resulteerde evenwel toch nog in winst. Voor Rijn streek scoorden: Wim Rijn en Sjaak van der Vlies (5x), Gerard Rijn en Rene Duiveman (4x), Mark Stigter (3x), Coen Olders (2x) en Bouke Witte. Naam: Manfred Vink Leeftijd: 18 jaar Club: Die Haghe Beroep: scholier MEAO Van der Stoep verbetert records lommel Yvonne van der Stoep ligt op schema in haar voorbereiding voor de Europese kampioenschappen in Valencia. De gewichtheftster uit Voorschoten verbeterde gisteren in het Belgische Lommcl drie Ne derlandse records in de gewichtsklasse tot 64 kilo. Door 70 kilo te trekken en 85 kilo te stoten kwam Van der Stoep tevens aan een re cordtotaal van 155 kilo. Henk de Tombe, een junior van De Spartaan, legde beslag op de vierde plaats in het open jeugdkampioenschap. Hij trok 60 kilo, stootte 72,5 kilo en realiseerde een totaal van 132,5. M aterdaga- M j vond m tm rond kwart over zes klonk het in een uit verkocht sportpaleis Ahoy'. 'en met nummer veertien, Manfred Vink'. De droom van elke korf baller was voor hem werkelijk heid geworden. Met zijn club Die Haghe stond de Leidenaar (ex-De Algemene, ex-Fides Pac ta) in de juniorenfinale om het kampioenschap van Nederland. Ruim een uur later was de Haagse ploeg landskampioen, na een 7-8 zege op de junioren van Blauw Wit Heerenveen. „Onbeschrijfelijk gaaf. Vanmid dag hadden we getraind in een lege zaal. Als je dan terugkomt, al die mensen, dat gejuich. On der het spelen heb je het pu bliek niet zo door. Alleen als er gescoord wordt." Het is het dus wel waard ge weest, al dat reizen op en neer naar Den Haagf „Zonder meer. Bij Fides Pacta had ik dit nooit gehaald. Vorig jaar waren we er met Die Haghe al dicht bij. Op één punt heb ben we het toen niet gehaald. We wonnen in de voorronden wel van Achilles (de latere kam pioen, red maar tegen I >Y< kregen we in de laatste minuut de gelijkmaker tegen. Dit jaar zijn wc de voorronden wel doorgekomen. Dus stonden we in de finale." Je haalde het einde van de wed strijd niet. Een kwartier voor tijd haalde coach John Tims (ook al geen onbekende in Leiden) je bij een stand van 6-3 naar de leant. Teleurgesteld? „Natuurlijk had ik graag de wedstrijd uitgespeeld, maar kampioen word je met zijn al len. Mijn schot ging vanavond niet zo lekker en bovendien had ik een langere heer tegenover me en had weinig mee onder de korf. Paul Nccrvoort is een hal ve kop groter dan ik; dat heb je nu eenmaal als je de kleinste uit het team bent." Volgend jaar in de 'grote'finale? „Dit maak je maar één keer mee. Volgend seizoen speel ik in de senioren en Die Haghe speelt nog in de overgangsklas se. Een zaalfinale zit er voor mij dus niet in, althans voorlopig niet."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21