Alphense Boys heeft nog hoop Arbiter uitblinker in Koudekerk Alphia eist periodetitel op Ter Leede maakt reclame UVS en Voorschoten kwartfinalist Sport MMO zorgt voor nieuwe bekerstunt VNA laat titelkans glippen MAANDAG 22 MAART 1993 19 Misstap Holland biedt weer perspectief Hoewel Alphense Boys na nederlagen tegen ADO '20 en Holland het contact met de koploper in de hoofdklasse was kwijtgeraakt, kwam de Alphense ploeg door een re mise (0-0) tegen Tonegido gistermiddag toch weer aan een touwtje te hangen. Holland verloor namelijk onver wacht van Hollandia (1-0), zodat de achterstand voor de Alphenaren iets kleiner werd (vier punten). Ofschoon AB- trainer Paul Bahlmann c.s. zich al met het idee verzoend hebben dat de titel niet meer haalbaar is, kan de laatste serie van zes wedstrijden de spanning nog volledig terug brengen. Als Alphense Boys samen met ADO '20 in de wachtkamer wil blijven zitten, moet het zich op zijn minst schotvaardiger tonen dan gisteren in Voorburg. Tone gido kreeg daar de kans om het veel betere Alphense team de genadeklap toe te dienen. Het aanvalstrio Harry de Haas, Rai- ner Brunings en Eduard van der Star miste in kansrijke situaties echter de juiste precisie. Daar door kwamen de roodwitten goed weg in een wedstrijd, die overigens geen winnaar ver diende. Want over twee helften gemeten was het gebodene van twee kanten te mager. De amu sementswaarde was eveneens laag. Dat was opmerkelijk om dat beide ploegen elkaar altijd op het scherp van de snede be kampen. Tonegido en Alphense Boys hebben wat met elkaar. Vlak voor de winterstop liep het in Alphen spaak bij Alphense Boys, dat met negen man (Pie- ter van Zoest en Marcel de Jong kregen een rode waas voor hun ogen) een nederlaag incasseer de. In blessuretijd, dat wel. De Alphenaren wilden zich in de return revancheren en leken in de openingsfase weinig te gengas te krijgen. Met Koos van Zoest als frequent inschuivende laatste man was de pressie op het Voorburgse doel hoog. Al snel werd echter duidelijk dat de afwerking aan Alphense zijde te wensen overliet. Het spitsen- duo Sander Beuk en René de long stond niet op scherp. Beuk miste een kans voor open doel. Langs de lijn werden zijn ver richtingen nauwlettend gadege slagen door een scout van FC Utrecht. In de tweede helft moest Beuk zelfs plaatsmaken voor Pieter van Zoest, die na lange tijd zijn rentree maakte. Beuk werd ten koste van Stanley Macnack naar het middenveld teruggehaald. Het mocht niet baten. Tonegido, dat vier spe lers miste, bood de bezoekers weinig speelruimte. Terwijl Al phense Boys het initiatief zocht, iieten de Voorburgers zich te vreden de counterrol opdrin gen. Want dat ligt de ploeg van John Karelse wel. Nadat de kansjes (René de Jong, Koos van Zoest, Peter Gerse) de Alphense ploeg niets hadden opleverd, moest Johan Garrelfs aan de an dere kant al zijn talenten aan spreken om Brunings het sco ren te beletten. Marcel de Jong verleende op de doellijn boven dien assistentie. De Haas, die zich enigszins fortuinlijk door de Alphense verdediging wurm de, strandde even later in het zijnet. De ijverige spits kreeg in de rommelige tweede helft vlak voor tijd een herkansing, maar schoot naast. Robert van der Laan miste na rust de kans om Alphense Boys naar winst te schietên, toen de bal door Pieter van Zoest panklaar was gelegd. Tonegido - Alphense Boys: 0-0. Alphense Boys: Garrelfs; Marcel de Jong, Koos van Zoest, Feldmann, Van Dijk; Macnack (Pieter van Zoest), Van der Laan, Parinussa, Gerse; René de Doelman Jan 'Ballie' zonder zijn boekje hoogmade mark bakker voetbalmedewerker Ook Jan 'Bailie' van Leeuwen heeft zijn eigen boekje. De sluit post van MMO noteert net als Jan Reker de wijze waarop te genstanders een penalty ne men. Gisteren had 'Ballie' niets aan zijn boekwerk. MMO trad in het bekertoernooi immers aan tegen het onbekende Wil helmus, een heuse eersteklasser uit Voorburg. Toch ranselde de doelman na de reguliere negen tig minuten (1-1) twee Voor burgse strafschoppen uit het doel. Voldoende om de eerste klasser uit het bekertoernooi te Na afloop wilde de bejubelde goalie zijn geheim niet prijsge ven. .Als de nemer van de straf schop niet in mijn boekje staat, kies ik meestal een hoek. Ik heb daar een foefje voor dat ik na tuurlijk niet in de krant wil heb ben. Maar je ziet het resultaat, het werkt." Ook in de reguliere speeltijd plukte de veertigjarige doelman een handvol onmogelijke ballen uit zijn hok. Slechts één keer moest Van Leeuwen de gang naar het net maken. Een ogen schijnlijk makkelijk schot van Alex van der Harst werd in de kluwen van Hoogmadese verde digers van richting veranderd en hobbelde langs 'Ballie' in het doel. In de vijftig minuten voor de Voorburgse openingstreffer hadden de gasten legio moge lijkheden om zeep geholpen. Zelfs met alleen Van Leeuwen nog voor zich kregen Steve Fa- ber en Patrick Preuter de bal niet tussen de palen. Het enige wapenfeit van MMO was een verre uittrap van Van Leeuwen, waarna aanvoerder Hans Dis seldorp de bal naast knalde. In de tweede helft, na de snelle 0-1 van Van der Harst, kreeg de thuisploeg meer grip op de geel zwarten. Met lange trap pen van achteruit werd Wilhel mus, dat wordt getraind door Ruud de Groot, meer op eigen helft gedrongen. Zowaar leverde het opportunistische voetbal van de thuisploeg enkele kans jes op. Nadat Hans van Goozen een prachtige lob van de doel lijn weggekopt had zien worden en Eric Borst het doel te hoog had gezocht, werd het tien mi nuten voor tijd toch nog gelijk. Een voorzet van Eric Borst werd door neef Ed van dichtbij via de grond achter invaller-doelman Eric Beest tussen de palen ge kopt: 1-1. In de resterende speeltijd kregen Rob van der Meer en Marcel Wolvers zelfs kans om de held van Hoogmade te worden. Die titel was gisteren echter voor 'Ballie'. MMO - Wilhelmus 1-1. MMO wns 52 Van der Harst 0-1. 79 Ed Borst 1-1 Scheidsrechter Vooren Toeschou wers 200 MMO: Van Leeuwen, Van Tot. Jansen, Van der Geest, Ene Borst Van Tot Van Goozen Mooren (Wolvers) Disseldorp Van der Meer. Ed Borst Remise is genoeg voor SVLV usse» Vierdeklassers FC Lisse en DOSR kwamen gisteren op Sportpark Ter Specke een gelijkspel overeen (1-1). Het betrof een wedstrijd voor de eerste periode. In deze extra competitie, waarin SVLV vori ge week DOSR met 4-0 versloeg, lijken de beste papieren voor de Voorschotenaren. Het in grote getale opgekomen publiek (250) zag DOSR al snel een voorsprong nemen. Marco van der Meer strafte een fout in de Lisser defensie beheerst af. DOSR bleef domineren. Diep in de tweede helft kwam Lisse toch nog verrassend langszij. Een inzet van Patrick Paardekooper werd door Dennis lloogen- doorn afgerond: 1-1. Zondag staat het treffen tussen SVLV en Lisse op de rol. Een remise is voor SVLV genoeg. koudekerk ruud pattiapon voetbalmedewerker De absolute uitblinker in het duel tussen degradatiekandi daat Koudekerk en middenmo ter Hazerswoudse Boys (0-0) was de Dordtse scheidsrechter Nederlof. Dat geeft te denken, want bij voorkeur behoort een arbiter zijn werk in de anonimi teit te doen. Helaas was het ni veau van de derby in de vierde klasse B van een zo laag gehalte dat Nederlof zonder enige con currentie kon worden uitgeroe pen tot man van de wedstrijd. Koudekerk, dat voor de winst zou moeten gaan, kon niet en Hazerswoudse Boys wilde blijk baar niet. Voor het gros van het publiek, dat met 250 man voor een aardige bezetting langs de lijn zorgde, was verveling troef. Het was vooral de duim van Ne derlof, regelmatig opgestoken bij een goede actie van de grensrechters, die voor wat af leiding zorgde. De leidsman verdiende dit positieve gebaar zelf ten volle want hij floot zoals het hoort; duidelijk en conse quent. Voor de voetballers gold he laas niet hetzelfde. Hazers woudse Boys voetbalde niet naar het aanwezige talent. Jan Dirk van der Gugten, Marcel Roos en Coen Warnau - om er enigen te noemen - zijn op vier de klasse-niveau bovenmodale voetballers, maar zij maakten het tegen de degradatiekandi daat in elk geval niet waar. Wel licht is het een verklaring voor de lage stand op de ranglijst. Koudekerk moet het met heel wat mindere spelers doen, hoe wel Ron Paling zich dat niet hoeft aan te trekken. De voor malige spits, die gezien de stand op de ranglijst zich nu bezig houdt met het overeind houden van de verdediging, is klasserijk maar moest het werk in aanval nu voornamelijk aan Mark Bak ker overlaten. Dat was te weinig want Bakker is vooral sterk aan de bal maar mist pure snelheid. Daarvoor zou Roald van der Wal moeten zorgen, die even wel te weinig durf in zijn spel legt. Het zijn belangrijke rede nen waarom Koudekerk de ach terstand op TAW slechts met één puntje wist terug te bren gen. Over twee weken, als de ploeg uit Ter Aar de tegenstan der is, zou dat er wel eens een tje te weinig kunnen zijn. Koudekerk - Hazerswoudse Boys 0- 0. Scheidsrechter Nederlof Toeschou wers 250 Gele kaarten Paling (Kou dekerk), Heemskerk (Hazerswoudse Boys) Koudekerk: Dorrepaal; Van Asch. Pa ling, Filippo, Hakkebrak, Visser, Van Velthoven, Smit; Van der Wal, Bakker, Van Diggelen (Hockx) Hazerswoudse Boys: Blokker, Van Klaveren. Van der Gugten, Cadel, Van Soest, De Gelder (Van de Honck), Roos, Heemskerk. Van der Post, War- Linkerspits Claus Zwaan van Hazerswoudse Boys aan de bal. Marcel de Roos kijkt toe. De bezoekers zijn hier in de meerderheid. foto ben de bruyn Koploper De Sleutels op scherp tegen GWS leiden ruud pattiapon voetbalmedewerker Alphia heeft de derde periodeti tel van de Leidse zaterdafdeling in de wacht gesleept. De Alphe naren versloegen in Zoeterwou- de HVZ op eenvoudige wijze met 5-0 en veroverden de twee de plaats op de ranglijst. De Sleutels behoudt, met twee wedstrijden meer dan het niet spelende Valken '68, voorlopig de koppositie. De Vlietbewoners wonnen met 2-5 bij GWS. In Katwijk deelden MVKV en SVLV de punten Daar stokte de score op 1 -1 HVZ - Alphia 0-5.30. Van Wienngen 0- 1, 54 Leverock 0-2, 56 De Gans 0-3, 66. Bakker 0-4, 78. Van Oostrum 0-5 (pen.). Scheidsrechtér. Heemskerk. Toeschouwers: 100. Gele kaarten; De Jong, Van Weerlee (HVZ). Rode kaart: Van der Velde (HVZ) De rode kaart van doelman Walter van der Velde in de 25ste minuut van de eerste helft was van cruciaal belang. In eerste instantie zou een vervanger uit de kantine worden geplukt maar dat werd door arbiter Heemskerk om uiteenlopende redenen niet toegestaan. Uit eindelijk nam veldspeler Ton Kramp plaats onder de doellat. Hoewel Kramp enkele schoten stopte moest hij toch vijfmaal de bal uit het net halen. Het le verde Alphia de derde periode- titel op. GWS - De Sleutels 2-5 (0-2) 25 Velt- man 0-1, 35 Groenendijk 0-2 (pen 55. Van der Broek 0-3, 65. Van der Broek 0-4, 75. Van der Broek 0-5, 80 Van der Mei| 1-5, 85. Hulzinga 2-5. Scheidsrechter Kaddouri Toeschou wers: 80 Gele kaarten: Van der Meij, Comet (GWS), Veltman (De Sleutels). Het was een gemakkelijke zege voot; De Sleutels. De Leidenaars speelden scherp, met in het achterhoofd de nog verse ne derlaag tegen MVKV. Dat merk te GWS, dat vrijwel geen weer werk kon bieden. Pas in de laatste minuten, toen de scherpte er bij De Sleutels een beetje af was, mochten de Sas- senheimers tegenscoren. Voor GWS was er toch nog een posi tief puntje te melden. Trainer Ger Bontje verlengde zijn con tract met een jaar. MVKV - SVLV 1-1 (1-0) 30 Blanken 1- 0, 50 Nielen 1-1 Scheidsrechter: Scheerstra. Toeschouwers: 60. Aan de uitslag wilde niemand tornen. In de eerste helft nam MVKV terecht een voorsprong, omdat het in die periode beter speelde. Peter Ouwehand en Martin Oudshoorn schoten op de paal en Rick Curfs trof daar na nog de lat. Na de doelwisse- ling was het woord aan SVLV, dat de stand gelijk trok. Bas Ho- man miste nog een uitgelezen kans om de zege binnen te ha len. voetbalmedewerker De ontmoeting tussen Ter Leede en Rijsoord de nummers één en twee in de landelijke hoofd klasse A is uitgegroeid tot pure reclame voor het vrouwenvoetbal. De zeshonderd toeschouwers kregen zaterdag een doelpuntrijk duel voorge schoteld, dat het team uit Sassenheim met 4-3 De openingszet deed thuisclub Rijsoord. Een solo van Nathalie Hoogwerf werd doeltreffend afgerond door Patricia Ansink. Caroline Bouw man antwoordde voor Ter Leede door eveneens een solo te doeltreffend af te sluiten. Opnieuw kwam Rijsoord aan de leiding, via een knappe vrije trap die door Ingeborg Baars werd ingekopt. Ter Leede had het geluk dat het vlak voor rust opnieuw langszij kon komen door een afstandsschot van Anette Beerendon. In de tweede helft speelde Ter Leede voetbal, waarmee het bij vlagen Rijsoord overklaste. De basis voor de zege legde Linda Schoonoord, die van de rand van het strafschopgebied doel trof. Caroline Bouwman kopte de 4-2 binnen. Terwijl Ter Leede de overwinning al aan het vieren was, werkte de attente Nathalie Hoogwerf opnieuw de aansluittreffer binnen. Gelukkig voor Ter Leede bleef het hierhij en de Sassenheimse ploeg lijkt met nog drie wedstrijden te gaan, i één opnieuw tegen Rijsoord, op weg om de titel te prolongeren. In de eerste klasse behaalde Katwijk een klei ne maar zeer nuttige 1-0 zege op Zwart Wit '28. In een scrimmage voor het doel van Zwart Wit speelde Marian Boogert Angela Verdoes aan, die trof doel. Vlak voor tijd waren dezelfde speel sters op weg naar een tweede treffer, maai een bloedstollende situatie werd tot twee keer toe het houtwerk getroffen. Winst was er in de tweede klasse ook vc Leiden, dat KMD met 1-0 de baas bleef. Ook hier had het 2-0 moeten zijn maar Karin var Oever miste een penalty. Maaike Philippo had minder moeite met een corner, die zij ineens de slof nam. Ook Quick Boys had geen moi met hekkesluiter Lugdunum dat met een nederlaag naar huis werd gestuurd. In de eerste klasse zondag was Sleutels het met slechts negen vrouwen aantredende UDO met 8-0 ruimschoots de baas. Docos werkte te gen Scheveningen een spannend inhaalduel af. Tot halverwege de tweede helft ging het gelijk op. Docos kwam door twee treffers van Marlies van Egmond weliswaar tot twee keer toe aan de leiding, maar Scheveningen toonde even zo vele keren de veerkracht om terug te komen. Een kopbal van gelegenheidsspits Yvette Snijders, die normaal het doel verdedigd, brak echter de weerstand. Het derde doelpunt van Marlies v Egmond bezegelde de 4-2 overwinning. Nico van Dam (5) probeert SJC-middenvelder Richard Smit af te stoppen. foto henk bouwman leiden mark bakker voetbalmedewerkerk SJC en Altior zijn uit de LD-cup geknikkerd. Ten kostte van bei de clubs hebben UVS en Voor schoten zich voor de kwartfina les geplaatst. SJC moest op ei gen veld met 2-0 het onderspit delven tegen UVS. Altior ging zaterdag onderuit tegen het be zoekende Voorschoten: 0-4. Tot de rust wist SJC naast UVS te blijven. De Noordwijkers bestreden de blauw-witten in een hoog tempo met fysiek voetbal. Tien minuten na de hervatting nam UVS voor het eerst afstand van de thuisploeg. Een vrije trap van Hans van Leeuwen bereikte op links Ed gar van Tol. Diens voorzet werd door Hans de Kruys achter de sluitpost tegen de touwen ge kopt. Tien minuten voor tijd verdubbelden de gasten uit Lei den de voorsprong. Bij een scrimmage voor het Noordwijk- se doel was Walter de Kievit de slimste: 0-2. Altior ging dit weekeinde voor de derde keer op rij onder uit. Voor de verandering ge beurde dat nu op zaterdag. Al- tior-speler Wim Fransen is dan ook erg gelukkig met de marge die de Langeraarders in de competitie hebben opgebouwd. „De voorsprong in de competi tie is nog steeds vrij ruim. Ik denk dat we anders nooit kam pioen zouden worden." In de beker doet de Blijleven-equipe inmiddels niet meer mee. Vier deklasser Voorschoten won dikverdiend in Langeraar. Voor rust zorgde Jan de Graaf door middel van een kopbal en een schot voor een geruststellende 2-0 voorsprong. Na de hervat ting kon Marcel van Tol van ver vrij doorlopen naar het vijande lijke doel en 3-0 op de borden brengen. Altior zelf bracht door een eigen doelpunt de 4-0 als eindstand in de statistieken. Vriendschappelijk Roodenburgen Lugdunum be nutten de vrije zondag met een onderlinge oefenpartij op Sport park Noord. In de eerste rond gang kwam Lugdunum op voor sprong door een doelpunt van Harm de Vos. In de tweede helft boog Roodenburg de achter stand weer om in een 3-1 zege. Richard Gottmcr, Marcel van den Burg en Peter Kruit beves tigden de klasse van de tweede klasser 3-1. Ook de voetballers van LFC en Foreholte kunnen geen zon dag zonder voetbal. In de eigen thuishaven kwam LFC in de 75ste minuut op voorsprong. Een goede aanval van de Leide naars werd door Maatoug met een doelpunt bekroond. Vijf mi nuten later kwamen de bezoe kers uit Voorhout weer op gelij ke hoogte. Voorhouter Nico van Rijn kopte uit een voorzet de gelijkmaker tegen de touwen: 1- Zaterdagvierdeklasser Oegst- gcesl oefende thuis tegen het een klasse hoger spelende I>el- óm en wem mei 9 I na een 0 0 ruststand. VNA verspeelde gisteren door puntverlies tegen de Kickers de laatste kans op het kampioen schap in de zondagafdeling. Een positie in de nacompetitie kari, ten koste van Stompwijkse Boys, nog worden afgedwon gen. Geen eenvoudige taak ge tuige de maximale score die de Stompwijkers na een 1-0 over winning in en tegen Alphen nog steeds bezitten na drie wedstrij den in de vierde periode. Dit weekeinde werd eveneens een achterstallige wedstrijd voor de eerste periode afgewerkt. Die le verde voor Leidsche Boys het derde competitiepunt op als ge volg van een puntendeling met ASC (2-2). ASC - Leidsche Boys 2-2 (1-1). 25 Van der Klugt 1-0. 27 Peter Kooien 1- 1. 80 Bax 2-1, 85 Peter Kooien 2-2 Toeschouwers 150 Scheidsrechter Braun leidsche Boy* toonde Bisteren veer kracht Mooie afstandsschoten van Pt ter Kooien brachten de bezoekers na- waardoor gezien de spelverhoudingen een terecht gelijkspel tot stand kwarn. Eindelijk dus weer een punt voor Har Luiten, die Maurits Hurjjtneijer met VNA-'Kickers 1-1 (W). 30 Abdelfetah 1-0, 45 Erwm Móllers 1-1 Toeschou wers 500 Scheidsrechter Stassen Gele kaarten Van der Broek (VNA). Van Acker (Kickers) Aangezien VNA geen concurrentie had van andere leidse ploegen die op het u was er nogal

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19