Lamlendig FC Lisse haakt als eerste af Katwijk snakt naar sterkere tegenstanders Gebrek aan trefzekerheid breekt Rijnsburgse Boys op ARC verliest van 'recreantenteam' Van der Kleij redt Quick Boys in Hoek AAAANDAG 22 MAART 1993 CHEF AO VAN KAAM. PIV -CHEF ROB ONDERWATER. 0 Hoewel de finale in het za terdagvoetbal nog moet beginnen, hebben de spe lers van FC Lisse hun rug nummers reeds ingeleverd. De ploeg van Ruud Bröring was zaterdag in eigen huis niet vooruit te branden en maakte zonder omwegen duidelijk te willen afhaken in de kampioensrace van de eerste klasse A. Noord- wijk, dat nog wel even plank gas geeft om het ve ge lijf te redden, profiteer de dankbaar van de lam lendigheid op Ter Specke en ging met de winst naar huis: 1-3. LISSE ROB VAN DER ZANDEN Een week geleden kondigde zich het onheil voor Lisse al een beetje aan. In de 'slechtste wed strijd van het seizoen' werd nog wel gewonnen tegen Rozenburg (2-1), maar de manier waarop dat ging, beloofde weinig goeds. De wanprestatie bleek geen in cident. Zaterdag trok de ploeg de lijn door met een stevige ne derlaag die vooral te wijlen was aan een gebrek aan bezieling en concentratie. De pijp is leeg, dat moest ook Bröring constateren. „Dit is een deceptie, maar het moest er een keer van komen. We wonnen zes keer op rij, dat is in deze klasse al een wereldprestatie, maar we hadden nog eens zes keer op rij moeten winnen om kampioen te worden. Dat is te veel gevraagd voor deze ploeg, die de druk en de spanning kennelijk nog niet helemaal aankan. Ach, we zijn ook net bezig met het smeden van een kampioensploeg. Het komt wel." De Noordwijkse coach zei eerder in de competitie al dat Noordwijk-doelman Arjan van Heusden voorkomt vlak voor tijd met een katachtige redding dat de inzet van Radjin de Haan (10) in het doel be landt. Kees Smit (links) en Hein van Heek (midden) van Noordwijk kijken gespannen toe. foto henk bouwman Quick Boys er 27 jaar over deed om de titel in de eerste klasse te veroveren. Waarom zou Lisse het dan in 27 maanden moeten doen? Een terechte constatering misschien, maar het blijft vreemd dat Lisse het ijzer niet wil smeden, nu het heet is. Er is geïnvesteerd in een ploeg die 'kampioenswaardig' is en de vraag is maar weer hoe dat team er volgend jaar uitziet. Agressie De^geelhemden krijgen Quick Boys nog op bezoek, maar ma ken zich geen illusie meer over de titel. Het was alsof Lisse voor de derby met Noordwijk reeds de overtuiging miste voor een gooi naar het kampioenschap. De scherpte ontbrak en omdat de Noordwijkers (zonder de zie ke René van Staveren en de ge schorste Kees Zethof) wél een portie agressie inbrachten, was al na een kwartier duidelijk dat Lisse een zware middag tege moet ging. De bezoekers speelden be paald niet groots, maar de inzet maakte veel goed en leverde zelfs de beste kansen op voor Rik van Dijk en Timo Gerlof. Dat Lisse mocht rusten met een 1-0 voorsprong (knap doelpunt van René Ras) was dan ook vol ledig onterecht. Direct na de pauze zette Noordwijk de zaken recht. Na een hoekschop van Rocky Pitty - die soms hele leuke dingen liet zien en qua creativiteit een lichtpunt was in deze oerlelijke wedstrijd - duwde Timo Gerlof de gelijkmaker binnen. De bal sloeg via het hoofd van de routi nier vanaf zestien meter als een granaat in. Dat kon nooit ge zond zijn voor de hersenpan, maar Gerlof en zijn kameraden waren na de wereldgoal in ho gere sferen. Van Heusden Hoewel de aanvallers van Lisse (Robert Vermin, Radjin de Haan, Jelle Visser) in het stuk nauwelijks voorkwamen, was de thuisploeg na rust wel iets ge vaarlijker. Maar Noordwijk-kee- per Arjan van Heusden stak in een glansvorm en kreeg op de doellijn een keer een andere uitblinken rechts back Martin van Kins, die zijn tegenstander Vermin tot een fi gurant maakte. Omdat voor Lisse toch alles tegenzat kon de blunder van keeper Paul Veenboer er ook nog wel bij. Na een afgeslagen voorzet nam de Noordwijkse in valler Cees Nulkes de bal ineens op zijn schoen, ver buiten 'de zestien'. De bal landde kort voor het doel en stuiterde zo over de graaiende doelman heen. Het zijn van die vreselijke schoten waarvan keepers nachtmerries krijgen, maar Veenboer kon toch moeilijk worden vrijge pleit. De stuit was absoluut niet onverwacht en hij ging te vroeg liggen in plaats van naar de bal toe te gaan. De sluitpost ont kende na afloop te hebben ge blunderd, de meesten hadden het anders gezien. Bijrol Lisse probeerde het in de slot minuten nog wel, maar speelde vooral tegen zichzelf. Dat Noordwijk-spits Pitty zijn goede wedstrijd mocht bekronen met een knappe solo en een dito goal (slimme pass van voor stopper Piet Barnhoorn) was leuk voor trainer John Eelman en zijn mannen. Maar om te onderstrepen dat dit FC Lisse uitgeteld is, was het overbodig. Lisse krijgt vanaf nu een bijrol letje in de 'Champions League' van de eerste klasse A. Het doet voor spek en bonen mee. FC Lisse - Noordwijk 1-3 (1-0) 37 Ras 1-0. 54 Gerlof 1-1. 84 Nulkes 1-2, 90 Pitty 1-3. Toeschouwers 2900 FC Lisse: Veenboer. John Vermeulen. Van Duivenbode. Polman. De Keizer. Ras. Van der Zwel. Van der Putten, Van Hensbergen (Nulkes). Bamhoom, Smit; Stoik. Van Di|k, Smits, Gerlof Benauwde slotfase tegen Serooskerke a BROUWER DE K Katwijk hoeft voorlopig niet meer op de kleintjes te letten. Na de benauwde overwinning van afgelopen zaterdag tegen hekkesluiter Serooskerke (3-2) kan de koploper van de eerste klasse A zich opmaken voor de wedstrijden tegen DOVO en Ex celsior Maassluis. Op papier stukken sterkere tegenstanders dan het nietige Zeeuwse clubje, dat vanuit kansloze positie nog bijna naast Katwijk was ge kropen. Waarschijnlijk is het elf tal van trainer Arie Lagendijk toe aan een meer tot de ver beelding sprekende tegenstan der. Niet voor niets was de thuis wedstrijd tegen Serooskerke voor de Leidse oefenmeester de laatste uit een reeks. Tegen de 'kleintjes' Scheveningen, Hoek en Serooskerke moesten zijn spelers van Lagendijk ten min ste vijf punten bijeen sprokke len. Een kans op een bonuspunt volgens de rekenmeester, om dat Katwijk in de twee andere duels het volle pond had ge haald. Geen zinnig mens hield er op sportpark De Krom echter reke ning mee, dat de oranje-hem den die bonus wel eens konden mislopen. Binnen een kwartier stond Katwijk overtuigend met 2-0 voor. Hoewel de concentra tie daama verslapte, leek het zwakke Serooskerke daarvan onmogelijk te kunnen profite ren. Het tegen degradatie strij dende team van trainer Jan Meulmeester was al blij als het de helft van de tegenstander be trad. De verhoudingen verander den merkwaardig genoeg, toen Marco de Ridder Katwijk met een prachtdoelpunt definitief in veilige haven dacht te hebben geloodst. De actieve aanvaller kopte de bal uit een voorzet van de andere Marco (van der Plas) onhoudbaar voor doelman Mi chel Jansen van Galen in de kruising (3-0). Terwijl de thuis club nog stond na te genieten, verscheen John van der Have aan de andere kant vrij voor Teun van Duyvenbode. De Kat- wijkse doelman kon niets meer doen dan de bal uit het net ha len (3-1). Door de op zich onschuldige treffer was de koploper op slag vergeten hoe gunstig het eerste kwartier van de wedstrijd was verlopen. Met aantrekkelijk voetbal creëerden de Katwijkers een reeks mogélijkhe.den, waar van Dennis Jan Mieras (met een onhoudbaar afstandsschot) en De Ridder (idem) er twee in een doelpunt omzetten (2-0). Daar na werd snel duidelijk dat Kat wijk zich niet geroepen voelde op dezelfde vóet verder te gaan. Omdat de Zeeuwen er net zo over dachten, was er lange tijd Hans Zwaan, tegen Serooskerke niet in beste doen, wordt in de rug gedekt door Jaap van der Velde. geen sprake meer van een wed strijd. Tot Serooskerke reageer de op de derde Katwijkse treffer, die een hectisch laatste half uur inleidde. Want toen de gasten eenmaal het net hadden gevonden, trok ken zij zich niets meer aan van de reputatie van de tegenstan der. Van der Have, die een uur lang slechts was opgevallen door irritant gedrag, testte Van Duyvenbode dertien minuten voor tijd nogmaals. Uit de re bound scoorde Kees-Pieter Ge- schiere de 'aansluitingstreffer' (3-2). Omdat in voetbal nu eenmaal alles mogelijk is, moest Katwijk vervolgens op zijn tellen passen. Weliswaar kregen Pim Lange- veld en Kees Krayenoord nog juwelen van kansen, maar zo lang zij die niet benutten, bleef Serooskeerke in de race. Pas bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Zwaans had Kat wijk de bonus definitief in de knip. Daardoor kon Arie Lagen dijk met een opgeruimd ge moed verder rekenen. „Voor de laatste zes wedstrijden", zei hij, „denk ik dat wij aan acht a ne gen punten genoeg hebben voor de titel. Ons huidige pun- tenaantal is al opmerkelijk hoog. Aan het feit dat we na een perfecte start gingen meevoel - ballen met Serooskerke, wil ik niet te veel woorden vuilmaken. Ik kan me niet voorstellen dat iets dergelijks ons tegen meer foto henk bouwman tot de verbeelding sprekende tegenstanders als DOVO en Ex celsior Maassluis weer over komt." Katwijk - Serooskerke 3-2 (2-0) 4 Mieras 1-0, 14. De Ridder 2-0, 60 De Ridder 3-0, 61 Van der Have 3-1, 77. Geschiere 3-2; Scheidsrechter Zwaans, Toeschouwers 2000, Geel Mieras (Katwi)k), Den Hollander, Van der Have, Dieleman (allen Seroosker ke) SCHEVENINGEN ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER Rijnsburgse Boys heeft moeite met scoren. Na twee doelpuntloze gelijk spelen moesten de naar Scheveningen meegereisde supporters het zaterdag opnieuw de volle negentig minuten zonder treffers van de geel zwarte brigade stellen. Pas in blessuretijd kon Fred Bodaan doelman Alex Straten van dichtbij verschalken na een voorzet van Ron de Jager. Het deed er alleen niet meer toe, want via twee doelpun ten was Scheveningen al in veilige ha- veVi geloodst. Onterecht overigens. Zo slecht speelden de mannen van Arie Kurver helemaal niet. Goed, in de aanvangsfase was de ploeg onzeker, maar dat is niet vreemd als men be denkt dat de Rijnsburgers zich onder de rode streep van de eerste klasse A bevinden. Nadat de zenuwen waren weggeëbt, waren de bezoekers zeker gelijkwaardig of zoals Kurver overdre ven stelde: „Van dit Scheveningen be horen wij gewoon te v Het zit de eens zo gevreesde ploeg echter niet mee. Dat bleek uit de wijze waarop het eerste doelpunt van Sche veningen tot stand kwam. Een volledig mislukte vrije trap van John Blok ca ramboleerde zo maar voor de voeten van Michel Lier die Marcel van Delft simpel omspeelde en de openingstref fer binnen prikte. De wapenfeiten van de bezoekers bleven daarentegen on beloond. Zo spatte in de eerste helft een schitterend schot van Ron de Jager uiteen op de lat en werd een kopbal van Martin de Louw van de doellijn ge haald. Ook de gastheren troffen in die fase één maal het houtwerk, toen sluit post Van Delft een bal buiterv het straf schopgebied te zacht wegkopte. Alex Groen mikte echter op de paal van het verlaten doel. Na de pauze was er sprake van één lange Rijnsburgse aanvalsgolf, maar met name Ron de Jager en invaller Piet Janmaat ontbeerden het fortuin. Of de klasse, want zelfs alleen voor de keeper kon Janmaat geen succes behalen. Lier wreef in de slotfase nog wat zout in de Rijnsburgse wonden door nogmaals te demonstreren hoe dat (een doelpunt maken) nu precies moet. Van wanhoop is in de Rijnsburgse gelederen echter nog geen sprake. Ei genlijk gelooft niemand dat het elftal dat enkele seizoenen geleden nog jaar lijks meedeed in de titelstrijd, zal de graderen. Voor aanvang van de wed strijd werd dan ook de moed erin ge houden door te constateren, dat het vlaggeschip al drie wedstrijden lang geen kaarten meer had ontvangen. Za terdag sneuvelde echter deze positieve reeks doordat enige malen aan de noodrem werd getrokken om de coun ters van Scheveningen in de tweede helft af te stoppen. Dick Heemskerk mocht daarbij van geluk spreken dat scheidsrechter Harbrink niet zo snel rood trekt. Scheveningen - Rijnsburgse Boys 2-1 (1-0). 34 Lier 1-0, 89 Lier 2-0. 90 Bodaan 2-1 Toe schouwers 1200 Scheidsrechter Harbnnk Geel Groen. Buis (Scheveningen). Heemskertt. Marcel de Jager (Ri|nsburgse Boys) Rijnsburgse Boys Marcel van Delft Carti (Ca- melto). Jaco van Delft Marcel de Jager Dik Heemskerk Bodaan Vonk. Hooi|mans De Louw, Ron de Jager Den Haan (Janmaat) Quick Boys heeft in Zeeuws Vlaanderen op de valreep de volle buit gepakt. Tegen de gradatiekandidaat Hoek voor kwam aanvaller Frenk van der Kleij in blessuretijd dat de ploeg van trainer Hans van der Zee nog meer averij op liep in de race om het kam pioenschap. Quick Boys, dat koploper Katwijk nog steeds op twee punten volgt, won in Hoek met 2-1. „Gezien het aantal kansen een verdiende uitslag", aldus Van der Zee. Met een over winning had hij echter geen rekening meer gehouden. Ver in blessuretijd, die overigens terecht wegens blessurebe handelingen voor Richard Hoogervorst en Martin Steen- voorden werd bijgeteld, prikte Van der Kleij alsnog de win nende treffer achter de uitge lopen doelman VVim Verpoor- Eerder in de wedstrijd had de rossige spits zijn ploeg op voorsprong gezet. Al na een kwartier tikte Van der Kleij glijdend een voorzet van Edwin Otte, in de diepte aan gespeeld door Ronald van Dijk, in het doel. Na deze openingstreffer kregen Van der Kleij en Fred Kanbier in één-tegen-één situaties nog twee grote scoringsmogelijk- heden. Hoek kwam - toen de ver wachte 0-2 uitbleef - nog voor rust langszij. Een vrije trap van Geert lan de Smet kopte de lange Mark de Kunder achter doelman Marco Ruwaard, de vervanger van de geblesseerde Tom van der Niet. De Smet was de beste man bij Hoek. De kleine linkshalf haalde regelmatig de achterlijn en zette gevaarlijk voor. Na rust bleef de wedstrijd boeien. Beide elftallen wei gerden genoegen te nemen met een gelijkspel. Quick Boys eiste een strafschop na dat Jaap van Duyn door Ver- poorte onderuit was gelopen, maar kreeg deze niet. Hoek was ook kansrijk. De Zeeuwen zochten met hoge ballen De Kunder (hij bezorgde Hans van der Plas een lastige mid dag), die met zijn doorkop ballen gevaar stichtte. Os mund Ogali en vooral VVim Zoetewey profiteerden echter niet van de geboden moge lijkheden. Halverwege de tweede helft moesten de Quick Boys-spe lers Martin Steenvoorden en Richard Hoogervorst kort na elkaar wegens blessures het strijdperk verlaten. Martin Rog en Jan Jeroen Schaap wa ren hun vervangers. Hooger vorst verstapte zich na een luchtduel en liep een spier blessure op. Steenvoorden hield aan een confrontatie met Leo Kayser een gekwetste enkel over. Beide spelers ho pen volgende week weer van de partij te zijn. Ook Gert Aandewiel, die tegen Hoek aan de kant bleef met een verrekte knieband, verwacht zaterdag tegen Scheveningen zijn rentree te maken. Leo nard Pluimgraaff speelde za terdag op de positie van Aan dewiel. Versterking ln het laatste kwartier her vond Quick Boys zich, mede door het sterke spel van de in vallers die eerder een verster king dan een verzwakking waren. Voordat Van der Kleij in de extra-tijd het winnende doelpunt scoorde, kreeg hij nog een goede kans om de wedstrijd in een eerder stadi um te beslissen. Na afloop deden zich nog wat onsmakelijke taferelen voor. De spelers van Quick Boys ontmoetten op hun weg naar de kleedkamers enkele heethoofden van de plaatse lijke H-side, die het verlies niet konden verkroppen. Het opstootje werd snel in de kiem gesmoord. Hoek - Quick I Van der K 90 Van d Kaland. Toeschouwers. 1200 - Quick Boys 1-2 (1-1) 16. >r Kleii 0-133 De Kunder 1 -1 i der Kleij 1-2. Scheidsrechter Quick Boys: Ruwaard. Van Dijk. Pluimgraaff, Hoogervorst (Schaap). Van der Plas, Jaap van Duyn. Otte, Onnodige nederlaag tegen slap DOVO ALPHEN A/D RUN NICK VIRWOERP MEDEWERKER „DOVO kan veel beter". Wim Eilander, de oefenmeester van DOVO. bezigde na afloop van de confrontatie van zijn team met ARC deze ouderwetse schoolmeesteropmerking. De vrijblijvendheid waarmee DO VO de ontmoeting had afge werkt, had Eilander flink geër gerd. ARC profiteerde niet van de slappe instelling van de Vee- nendaalse ploeg. Vlak voor tijd liet de Racing zich een verdiend punt ontfutselen: 1-2. De ditmaal in het zwartwit gehulde Alphenaren lieten daar door de kans om afstand te ne men van de degradatiezone on benut. DOVO loonde zich op Zegersloot geen schim van de formatie, die vorige week Quick Boys aan de rand van de af grond had gebracht. Eilander: „Tegen Katwijk en Quick Boys zijn de jongens meer gemoti veerd. De wedstrijd tegen ARC leefde totaal niet bij ze." Middenmoter Voor de nummer drie op de ranglijst aller lijden van de za terdag-eersteklassers staat er niet veel meer op het spel. DO VO is in de eerste klMM A de enige middenmoter. Alleen de derde periodetitel zou het sei zoen nog wat glans kunnen ge ven. Veel belangstelling voor dat prijsje leek de Eilander-brigade zaterdag niet te hebben. „Ze hebben als recreanten lopen voetballen", gaf Eilander de in stellingvan zijn pupillen weer. Toch begon DOVO sterk. De roodwitten verschenen na ac ties van de vaardige linkerspits Freek Wittenrood diverse malen kansrijk voor het doel van de bij voorzetten nogal eens misgraai- ende Remco Iuinenburg. maar rechterspits Wim van Silfhout richtte weinig uit met de kan sen. Al had hij eenmaal de pech dat zijn inzet door de actieve Paul Dijkman van de doellijn werd gehaald. Nadat het openingsoffensief van tie bezoekers was geluwd, meldde ARC zich. De Racing, zonder de geschorste Jan Wou ters. bediende zich tegen IX)VO nu eens niet voortdurend van de lange trap, maar poogde via combinatievoetbal tot resulta ten te komen. Een loffelijk stre- Trainer Aad Koren: „Met San der Dijkman op het middenveld erbij krijg ie toch wat meer voetbal in de ploeg. Daarnaast kregen we van DOVO meet ruimte dan we gewend zijn. zo dat combineren eenvoudiger werd." Met name Johan Boer kwam daardoor goed tot zijn recht. De Alphenaar was overal te vinden en strooide met prima passes en voorzetten. Het was dan ook niet vreemd dat Boer aan de basis stond van de treffer die Paul Dijkman halverwege de eerste helft voor zijn rekening nam. De middenvelder kopte ha een voorzet-op-maat van Boer de bal hard in de boven hoek: 1-0. Antwoord DOVO had echter snel een ant woord op Dijkmans vijfde com petitietreffer. Nadat voorstop per Jacques Key spits Teunis Wenneker had gevloerd, nam Wcnneker de toegekende vrije trap meteen en creëerde zo doende een één-tegen-één situ atie voor Wittenrood met Wal ter van der Weiden als oppo nent. De technicus stuurde Van der Weiden het bos in en gaf daama Tuinenburg het nakij ken: 1-1. Na rust viel er weinig meer te genieten. Het spel werd van twee kanten rommelig en er lukte niet veel. Nadat Paul Dijk man een droomkans had laten liggen, leek het duel rustig op 1 - 1 te eindigen, maar Teunis Wenneker dacht daar anders over. Hij strafte vlak voor tijd zwak uitverdedigen van Sander Dijkman genadeloos af. Na een pass van Boer kreeg Key in bles suretijd nog de kans om de ge lijkmaker te laten aantekenen. Vrij voor doelman De Bruin trof hij slechts de paal. ARC-OOVO 1-2 (1-1) 24 Paul Dijkman 1-0, 27 Wittenrood 1-1, 84 Wenneker 1 -2 Scheidsrechter Gremmcn Geel m Laar en Ris tic (DOVO) Toeschou Bonefaas Key, Hoogenduorn (Van Harselaar). Bloemheuvei Paul Dijk man Boer. Sander Dijkman Leuntssen (Van Meggetenj. Laros

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17