Ajax klopt weer aan de deur PSV laconiek bij puntverlies Het moest er toch een keer van komen. Sport AVERO Ook Cruijff verslaat Hiddink Bosman hoort er weer helemaal bij Bayern zet FC Köln in de hoek United en City in evenwicht: 1-1 MAANDAG 22 MAART 1993 LEEUWARDEN CPD Ajax ruikt de titel. De hoofdste delijken rekenden gisteren in Leeuwarden tamelijk eenvoudig af met Cambuur (1-3) en zien het ontredderde PSV tot hun grote genoegen voortdurend hele en halve mispassen maken. De marge tussen beide nationa le giganten bedraagt nog slechts één schamel puntje in het na deel van de Amsterdammers, die de aloude rivaal Feyenoord, dc derde gegadigde voor het landskampioenschap, eigen handig een kopje kleiner den ken te kunnen maken. Want Ajax krijgt de spierballenvoet ballers uit Rotterdam, die tot dusver evenveel verliespunten hebben, nog op bezoek. Ajax verzuimde in Leeuwarden het doelsaldo (beslissend bij een gelijke eindstand) nog wat meer gewicht te geven. De Am sterdammers lieten, vooral in de slotfase, legio riante mogelijk heden liggen de score naar 1-5, 1-6 of wellicht zelfs 1-7 uit te bouwen. Stefan Pettersson, Ro nald de Boer, nogmaals Petters son en de Fin Jari Litmanen misten evenwel scherpte om de goed keepende Fred Grim te passeren. De massaal uitgerukte, vaak fanatiek meelevende Friese aanhang (13.500; een recor daantal dit seizoen) was na exact negentien seconden al doodstil. Toen keken hun favo rieten reeds tegen een 1-0 ach terstand aan. Dennis Bergkamp, in stelling gebracht door Ronald de Boer, was de Amsterdamse schutter. Vlak voor de rust gaf de topscorer van de eredivisie Grim, voor wie Liverpool be- De kleine Mare Overmars kan ook in de lucht 'uit de voeten'. Beneden hem vecht Michel Kreek een gronddu- el uit met twee Cambuur-verdedigers. foto anp langstelling zou hebben, op nieuw het nakijken. Dc toekom stige Milanees bracht Ajax daar mee weer aan de leiding, want Sonny Silooy had Cambuur na acht minuten een helpend handje toegestoken door in ei gen doel te koppen. De Friezen konden ook wel enige hulp gebruiken. Aanval lend hadden zij amper iets te bieden, omdat Milko Djurovski na een half uur al was leegge- speeld. De conditioneel onder maatse Macedoniër noteerde in het begin een aantal fraaie ac ties, maar deed daarna alleen nog voor spek en bonen mee. Wonderlijk genoeg liet Theo de Jong hem de wedstrijd uitspe len. De coach van Cambuur liet naderhand weten dat zijn ploeg een topdag had moeten hebben om tegen Ajax te kunnen stun ten. En die superdag, waarop De Jong had gehoopt, had Cam buur niet. Ook al voetbalde het bepaald niet sprankelend en sprong het nogal slordig om met de vele mogelijkheden, Ajax is gister middag geen moment in de problemen geweest. Clarence Seedorf werd nog vervangen door Dick van Burik. een ne gentienjarige verdediger, die zijn competitiedebuut in de Amsterdamse hoofdmacht maakte. Van Burik was nog maar net binnen de lijnen of Mare Over mars schoot Ajax definitief in veilige haven. De snelle aanval ler reageerde perfekt op een dieptepass van Ronald de Boer en gaf Grim van dichtbij geen schijn van kans, 1-3. GPD-VERSLAGGEVER PSV heeft van de drie titelkandi daten het gemakkelijkste Test programma. In theorie. Maar in theorie was het zaterdag thuis tegen Willem II gewoon 4-0 ge worden. De praktijk was weer eens anders, het werd 1-1. Wil lem II was er niet eens blij mee. Snel de film van de wedstrijd nog eens terugspoelend, wist Willem li-trainer Jan Reker na afloop ook niet goed raad met zijn gevoel. „Ik ben tevreden, maar ik weet niet of ik blij moet zijn". De coach wilde natuurlijk charmant blijven ten opzichte van zijn oude club. Reker had moeten zeggen: „Ik kan onmo gelijk tevreden «zijn, we hadden moet winnen". Hij viel nog wel uit naar grensrechter Souisa, die door Reker 'een schande' werd ge noemd. De vlaggenist was ech ter geen haar slechter dan scheidsrechter Reygwart, de ar rogantste aller fluiters in het be taalde voetbal. De Amsterdam mer hangt al jaren de pseudo- Derks uit; ook Reygwart mag zo nu en dan graag de uitslag van een wedstrijd bepalen. Zo blies hij zaterdag voor het einde toen Willem II in blessu retijd kansrijk op weg was naar de goal van Van Breukelen. Er was toen exact twee minuten en 50 seconden extra gespeeld, hoewel een blessure van Fes- kens alleen al ruim drie minu ten vertraging had gebracht. De penalty die hij PSV bij 1-1 gaf, was een interpretatiefout, EREDIVISIE maar dat kan gebeuren. Lins- kens werd volgens Reygwart door Bogers van de sókken ge lopen. Vanenburg zorgde voor gerechtigheid door te missen, Reker liep tevreden terug naar zijn plaats. PSV knoeit derhalve rustig verder. De praatjes van Hans Westerhof na afloop worden ook steeds korter. Wat moet hij ook zeggen? Westerhof heeft in middels toegegeven bij het ma ken van de opstelling rekening te houden met het feit dat bankzitters het slechter doen op de transfermarkt dan basisspe lers, zodat hij niet kan doen wat hij twee maanden geleden aan kondigde: selecteren op presta- Het lijkt ook onbegonnen werk bij PSV het kaf van het ko ren te scheiden. Willem II toon de dat nog eens fijntjes aan. De ploeg van Reker speelde niet best, maar goed genoeg om met een gelijkspel naar huis te gaan. Zonder blij te zijn dus. Want de betere kansen waren voor Wil lem II, dat voor de openingsgoal van Van Geel (45e minuut) en na de gelijkmaker van Linskens (50ste minuut) nog legio moge lijkheden had te scoren. Bij PSV doen ze laconiek. Westerhof: „We hebben een punt verloren, maar we staan nog steeds bovenaan". En Berry van Aerle: „We spelen slecht, maar nog steeds niet zo slecht dat de supporters het veld op komen, zoals bij Feyenoord ooit". Ook een schrale troost is een troost. NysSther 1-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 900. Gele kaart: Van Wattum (Dordrecht) en Dnessen (Fortuna). RKC - Den Bosch 4-2 (2-0). 10. Boogers 1-0, 34. Boogers 2-0, 52. Boogers 3-0, 52 Derksen 3-1. 59 Van Eek 3-2. 79. Brands 4-2 (strafschop). Scheidsrechter: Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 5709. Feyenoord 1-2 (0-2). 22. Blin- TOPSCORERS Cambuur - Ajax 1-3 (1-2). 1. Bergkamp 0- 1. 7. Silooy 1-1 (eigen doei). 43. Berg- I 1-1(0-1). 43. Van Geel 0 Linskens 1 -1Scheidsrechter- Reyi Toeschouwers: 27.400. Gele kaar EERSTE DIVISIE I. lokhoff 5-0, 87 Van Hooydonk 6-0 kaart- Baden, De Romi|n (NEC), De V beme en Xhofleer (Helmond Sport) AZ - De Graafschap 2-3 (2-2). 8 Va-, Rcon 1 -0. 27. Buskermoien 2 0. 32 Vink 2-1, 42. De Vnes 2-2, 71. Godee 2-3. Scheidsrechter Lum- ge. Toeschouwers: 2643. Rode kaart 23. Van Roon (AZ) wegens slaan naar tegenstander. Ge le kaart: Koorman, Trentelman (De Graafschap) Veendam - RBC 4-4 (2-2). 10 Piebes 1-0. 26 •r Duin 4-3. 81. Van Gastel 4 4 Scheidsrech r: Boot. Toeschouwers: 3500. Gele kaart. D (0-0). 89. Baas 10. Scheidsrechter: Takacs. Toeschouwers: 1439. Gele kaart: Zuurman, Kemna en Coolen (Hera- Telstar - Eindhoven 0-1 (0-1). 20 Borrenbergs Pothoven 2-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 6800 Gele kaart- Bosvelt en Arts (Go Ahead E), Hoogma. Kool en Pahlplatz (FC Twente). Roda JC - MVV 0-0 Scheidsrechter: Schuurmans Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Deiahaye (MVV). Sparta - FC Groningen 1-0 (0-0). 80. De Getrouwe 1-0. Scheidsrechter. Kloeg. Toe schouwers. 3500. Gele kaart: Bogarde (Sparta), Huizingh en Roossien (Gronin- 24 16 5 3 37 55 - 21 Graafsr 24 15 6 3 36 63 - 19 "BC 25 13 6 6 32 46 - 24 ADODi Torken 2-3. Scheid: 25 13 5 7 31 39 - 30 24 9 9 6 27 3d - 19 24 9 8 7 26 31 - 27 25 9 8 8 26 30 - 22 9 20 22 - 32 24 5 3 16 13 22 57 25 3 7 15 13 24 - 60 DeGra; 25 3 5 17 11 16 - 57 straf, T Babangida 3-0. Scheid- Sterk. Toeschouwers; 1129. Gele an Utrecht en Taument (Excelsior). 26 15 6 5 36 58 - 26 26 17 2 7 36 58-38 *n 27 14 8 5 36 62 - 38 27 14 8 5 36 48 28 6 10 28 40 - 32 26 9 6 11 24 36 -'47 27- 7 8 12 22 36 50 27 5 9 13 19 27 5 9 13 19 1. Bergkamp (Ajax) 2. Meiier (MVV) 3. Romario (PSV) 4. Ronald de Boer (A|ax) 5. Kiprich (Feyenoord) 6. Van den Brom (Vitesse). Pettersson TOPSCORERS Hooidonk (NAC) 21 Vlutsaers (RBC) 20 (VVV). Lammers (NAC) 19 Laan (AD0 Den Haag) 15 JC) 11 hoven) BUITENLANDS VOETBAL Gistermiddag om elf yoor vijf stegen vanuit de voet balstadions in Italië kreten van vreugde en opluchting en dank baar applaus op. In het scala van het voetbal, zoals San Siro vaak wordt genoemd, Weer klonk Verdi's triomfmars. Be kerhouder Parma had zojuist met een bijna traditionele 1-0- zege een einde gemaakt aan de ongeslagen status van AC Milan in de Italiaanse competitie. „Het zat er een keer in. Dit is het eindpunt van een mooie reeks, maar voor mij tevens het beginpunt van een nieuwe se rie", liet voorzitter Berlusconi na afloop sportief weten. I lij fe liciteerde de ploeg die Milan na 58 wedstrijden beentje lichtte. „Dit record blijft misschien voor decennia in dc boeken. Er is voor mij geen reden om boos of ongerust te zijn. Ik ben alleen maar trots op mijn jongens. Ze, hebben in de afgelopen twee jaar een onwaarschijnlijke pres tatie geleverd. Misschien wor den wc door dit verlies nog wel populairder", wilde de voorzit ter nog even*kwijt. Zinderend Het hart van Berlusconi moet hebben gebloed in de zinderen de slotfase waarin Milan wan hopig nog naar de gelijkmaker /.Qcht. Capcllo had zelfs de ver geten topscorer Aldo Serena (ex-Inter) via een invalbeurt zijn debuut laten maken in de com petitie. Een andere bij Milan ondergedoken oud-internatio nal Fernando de Napoli maakte ook deze ondergang mee, ter* wijl de drie Nederlanders afwe zig waren. Savicevic en Papin konden het gemis niet compen seren. Zij lieten verschillende kansen ongebruikt. Parma- doelman Balotta toonde zich een bekwame vervanger van de Braziliaan Taffarel en hield zijn doel schoon. De surprise komt voor het grootste deel op naam van Fausto Asprilla. De Colombiaan die de provincieclub woensdag naar de halve finale van de Eu ropa Cup II loodste, besliste de wedstrijd met een directe vrije trap in de 50ste minuut, nadat Tassotti een solo van Melli hardhandigonderbrak. De nederlaag komt niet ge heel onverwacht. Sinds een paar weken lijkt Milan net als vorig seizoen last te hebben van voor jaarsmoeheid. Tien dagen gele den verloor de topploeg al bij AS Roma voor de beker en bij Lazio behaalde Milan slechts Statistisch gezien verdient Milan een pluim. Op 26 mei 1991 startte de ploeg de onge slagen reeks in de competitie uitgerekend met een 0-0 tegen Parma. Een week eerder had de roodzwarte formatie met 2-1 verloren bij Bari. Voor trainer Capello was het verlies een ge heel nieuwe ervaring sinds bij terugkeerde op de bank bij Milan. De aanhang trakteerde de coach na afloop op een staande ovatie om hem op te beuren. Hij kon er nog wel cm glimlachen, al leek hij meer óp een boer met kiespijn. Guus Hiddink moest zaterdag opnieuw toezien dat zijn Valen cia nog niet volwassen genoeg is voor de absolute Spaanse top. Na de 1-2 tegen Real Madrid verloor de Nederlandse trainer op eigen veld ook van Barcelo na: 3-4. De beslissende tegen treffer kwam opnieuw in de slotfase tot stand. Valencia staat nu op de vijfde plaats, elf punten achter koplo per Barcelona. Hiddink, die on langs zijn contract met één jaar verlengde, is er nog niet uit hoe hij het gat met de echte elite kan dichten. Cruijff, die even eens zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis zette, heeft daar al jarenlang minder problemen mee. In het Luis Casanova-stadion waren 48.000 toeschouwers ooggetuige van een spectaculai re wedstrijd. Barcelona nam na twee minuten de leiding toen Nadal de trage verdediging van Valencia verschalkte. Negen mi nuten voor de rust werd het 1-1 toen de Bulgaarse spits Penev een strafschop benutte. Goi- coechea had Arroyo gevloerd. Na de hervatting had Valencia het voordeel van een vroeg suc cesje. Penev stelde aanvoerder Fernando in staat te scoren: 2-1 Beguiristain en Laudrup gaven Barcelona weer het voordeel, dat Alvaro een kwartier voor tijd dacht uit te vlakken. Met nog twee minuten op de klok kopte Bakero de bezoekers alsnog naar de volle winst: 3-4. Bar celona had sinds het seizoen 1985/1986 niet meer in Valencia kunnen v Anderlecht stonnt naar de titel CIJFERS Real Madrid raakte een punt verder achterop. Na de verras sende uitschakeling door Paris Saint Germain in de kwartfina les van de UEFA-beker, kwam Real niet verder dan 1-1 bij Bil bao. Butragueno zette de Ko ninklijke vlak voor de rust op voorsprong, Urrutia maakte in de 76ste minuut de gelijkmaker. La Coruna bleef derde door een simpele 5-0 tegen het ook zon der Theo Vonk nog stijf onder aan staande Burgos. Sporting Gijon is het spoor enigszins bijster. Sinds trainer Bert Jacobs eind vorig jaar in de Spaanse pers werd getipt als de nieuwe man voor Real Madrid, is de Noordspaanse club aan het afglijden. Gisteren werd met 2-6 verloren bij Albacete. Dos Santos maakte drie doelpunten. Anderlecht stormt naar de titel. Geholpen door de falende con currentie bezit de Brusselse club na 27 speeldagen tien pun ten voorsprong, met een duel minder gespeeld. Zaterdag zette John Bosman de koploper op het goede spoor tegen FC Antwerp (2-0). Num mer twee Standard Luik verloor bij SK Beveren met 0-1. Ware- gem volgt na de overwinning op Lierse SK als derde op veertien 'punten. Titelverdediger Club Brugge leed de zevende compe titienederlaag, 0-1 in en tegen Mechelen. Rinus Israel was zaterdag avond namens Oranje aandach tig toeschouwer bij de topper tussen FC Antwerp en 7\n- derlecht. Met blessures van Van Basten, Gullit en Kieft kampt bondscoach Dick Advocaat met aanvallende problemen voor het WK-kwalificatieduel tegen San Marino. De twee Neder landse spitsen van de Belgische lijstaanvoerder, Bosman en Van Vossen, waren alternatieven. De assistent-bondscoach zag ze in Antwerpen beiden aan het werk. Gisteravond kregen ze een uitnodiging. Bosman keerde na de komst van Jan Boskamp als trainer bij /\nderlecht terug in de basis, de in Oranje goed presterende Van Vossen maakte de omgekeerde weg. Van vaste keus tot bankzit ter. Bosman bewees zijn waarde zaterdag door een grove blun der van Antwerp-doelman Sto- janovic na een half uur af te straffen. Kort daarna verliet dc Nederlander licht geblesseerd het veld, waardoor Van Vossen de kans kreeg zich in de kijker te spelen. De Zeeuw slaagde maar gedeeltelijk. Anderlecht besliste het duel vijf minuten voor het einde via een treffer van Boffin. De voornaamste achtervolger van de koploper, Standard Luik, zag de achterstand oplopen tot tien punten. De ploeg van Arie Haan liep in Beveren tegen een nederlaag op door een treffer van B,ogaerts. Standard kwam niet veFder dan een afgekeurd doelpunt van Queranta en een schot op de lat van Ritchkov. Waregem nam de derde plaats van Club Brugge over door Lierse met 2-1 te verslaan. De Nederlander Henri Krüzen nam een doelpunt voor zijn re kening. Club Brugge verloor bij Mechelen met 2-0. Eykelkamp was betrokken bij het eerste doelpunt, de toekomstige PS- V'er Ingesson nam de tweede voor zijn rekening. Brugge speelde zonder Booy, die heeft aangekondigd aan het einde weg te willen. Hans Dorjee begon bij zijn nieuwe werkgever met een forse nederlaag. Genk zette AA Gent met 3-0 aan de kant. De Maltees Busuttil schoot na amper dertig seconden raak, Claessens zorg de voor 2-0, waarna Busuttil op nieuw scoorde. Europees voet bal lijkt voor de ploeg van Dor jee, Viscaal en Verkuijl heel ver weg. RWDM won met 2-0 van het als laatste geklasseerde Lom mei. Edwin van Ankeren miste voor RWDM in de slotfase nog een strafschop. Doelman Hans- sen van Lommei ontving rood. MUNCHEN SIP Bayern Miinchen beeft zich zaterdag in de Bun- desliga ook niet door het tegen degradatie vech tende FC Köln van de wijs laten brengen. De ploeg van Jan Wouters won met 3-0 en bleef daardoor na 22 wedstrijden lijstaanvoerder. De voorsprong op belager Eintracht Frankfurt groei de tot vier punten. De concurrent verloor giste ren met ruime cijfers van Borussia Dortmund: 0- Dc Bavern, dat dit ;rwinning slechts één keer verloor, was geflatteerd. I C. Köln bood heftig tegenstand en schiep zich een hand- ■vol kansen. De vroege openingstreffer van Ziege, na goed voorbereidend werk van Wouters, in de dertiende minuut betekende een geduchte rug gesteun voor de thuisclub. Littbarski, die van Bayern bloemen kreeg nu hij aan het eind van het seizoen de Bundesliga verruilt voor Japan, liet voor de rust twee fraaie mogelijkheden onbenut om FC Köln aan de ge lijkmaker te helpen. Na de hervatting had Rudy pech met een vrije trap legen de lat van het Bayerndoel. Negen minuten voor tijd zette Wo- hlfart Bayern op 2-0 en twee minuten later gaf Scluipp de Keulenaren de genadeslag. Eintracht j-'rankfurt verloor dc aansluiting met Bayern. De nummer twee werd in het laatste kwartier verslagen door nummer vier Borussia Dordmund. Zore. Falkcnmaypr (eigen doel) en Chapuisat bezorgden het duel een enerverend slot. Aston Villa heeft zaterdag in de Engelse eredivisie het heft in handen genomen. De ploeg won zelf in eigen stadion met 2-0 van Sheffield Wednesday en zag koploper Norwich City (0-3 bij Wimbledon) en bet op gelijke hoogte bivakkerende Manchester United (1-1 bij stadgenoot City) in de fout gaan. Aston Villa heeft nu twee punten voorsprong op Man chester United en Norwich Ci ty, dat echter een wedstrijd meer heeft gespeeld. Het gat •r Sheffield Wednesday is al opgelopen tot vijftien punten. Dwight York, international voor Trinidad, was de grote man op Villa Park. Hij maakte beide doelpunten, al in de tweede minuut en in de 55ste. York kreeg later nog een fraaie kans op een hattrick, maar de nationale doelman Chris Woods voorkwam dat met een schitterende redding. De politie verordonneerde dat liet duel tussen Manches ter City (met de Nederlander Michel Vonk) en Manchester United op Maine Road al in dc ochtend moest worden ge speeld na problemen met hooligans twee weken geleden bij de bekerwedstrijd van City tegen Tottenham. De Ierse aanvaller Niall Quinn gaf de thuisclub twaalf minuten na de pauze de leiding met een kop bal, waar de Deense doelman Schmcichcl geen kijk op had. De Fransman Eric Cantona moest er in de 71ste minuut met een briljante kopbal aan te pas komen om het gelijkspel voorde Mancunians te redden. Het betekende zijn zevende treffer sinds hij in november van l eeds United overkwam. Lazio 24-27 Atalanta BELGIE: Beveren - Standard Luik 1-0. FC Charleroi 2-2. RWDM - Lommei 2-0. FC Antwerp - Anderlecht 0-2, Ware gem - Lierse 2-1. Cercle Brugge - Ekeren Standard 27-36 Mechelen 26-30 Waregem 27-32 Antwerp 27-30 DUITSLAND: Bayer Leverkusen - Hambur ger SV 1-1. Borussia Moenchengladbach - FC Kaïserslautern 2-2, Bayern Munchen - FC Köln 3-0, VfB Stuttgart - VfL Bochum 4-1, Werder Bremen - Schalke'04 2-0, Wattenscheid'09 - Dynamo Dresden 2-1, FC Saarbrücken - Bayer Uerdingen 3-3. FC Nürnberg - Karlsruher SC 0-0. Boruss Dortmun Bayern Sheffield Wednesday 2-0, Coventry City 0-0. Liverpool - Everton 1 0, Oldham Athletic - Queen's Park Rangers 2- Blackburn 32-4 SCHOTLAND: Celtic - Rangers 2-1. Dun dee - Aberdeen 12, Falkirk - Airdrieomans SPANJE: Valencia Sporting Gi|on 6-2. Logrones - Tenerife 2- 27-39 Valencia Bordeaux St, Etienne 0-0, Le Havre I'-: III 0. Lynn Toulouse 1-0, I - Montpellier 1-1, Monaco - Sochaux 29-37 St.Etie Wacker 0-3. Austria Wien - Wac bruck 2-0. SV Salzburg - Rapid V Wiener SK -VSE St POlten 1-0 GRIEKENLAND: Athin 3. PAOK - Apollon 2-0. Panat rinthos 4-0, Olympiakos Pira a Mar - Salgueiros 1-0. Boavisi Porto 25-41 Boavista 25-30 Benlica 25-38 Belenerises 25-27 Sporting 25-32 Mantimo 25-26

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16