Er zijn mensen die maar wat graag ƒ60.000,- zouden neertellen voor de Chevrolet Beretta. W Het Motorhuis Racisme in Leidse sport valt mee Bowlers leveren knappe series af Sport VRIJDAG 19 MAART 1993 B-ploeg naar WK-shorttrack den haag Nederland stuurt een B-ploeg naar het toernooi om het WK shorttrack voor landenteams. De selectie met daarin on der meer Alex Velzeboer en Anja van der Poel is gisteren onder leiding van de vroegere shorttracker Charles Veldhoven naar Bu dapest vertrokken. Volgende week staat de individuele mondiale titelstrijd in Beijing op het programma. Door de volle agenda was de schaatsbond wel gedwongen een alternatieve selectie naar de Hongaarse hoofdstad af te vaardigen. De A-schaatsers, met onder meer de Olympische deelneemster Monique Velze boer, reisden een dag eerder al naar China af. De ploeg voor het WK in Budapest. Mannen: Alex Velzeboer, Smit, Wolvers, Ver geer en Van de Meer. Vrouwen: Van Dam, Spaanstra, Hak, Rö- ben en Anja van der Poel. De ploeg voor het WK in Beijing. Man nen: Duyvelshoff, Mare Velzeboer, Hoogeveen, Lijtsman en Bar- tels (reserve). Vrouwen: Monique Velzeboer, Esmeralda Ossen drijver, Di Lella, Ernst en Landman (reserve). 'Utrecht' nog lang niet olympisch Atlanta Voor olympische accreditatie heeft het anti-dopingla- boratorium te Utrecht nog een lange weg te gaan. Dit was bij de vergaderingen van het Internationaal Olympisch Comité in At lanta de mening van professor Manfred Donike. Volgens Donike is 'Utrecht' goed bezig. „Maar voor de olympische accreditatie zal het een reeks van testen goed dienen te doorstaan. Op dit moment is Utrecht pas in fase 1de aanvraag voor olympische erkenning met een opgave van de analystische mogelijkheden." De fases 2 en 3 voorzien er in dat in Utrecht een aantal prefcon troles met goed gevolg worden verricht. Pas dan zal de medische commissie van het IOC de olympische accreditatie toekennen. „Een en ander kan tussen zes maanden en een jaar zijn beslag krijgen." Rusland en Frankrijk in finale Stockholm* Rusland en Frankrijk hebben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om het wereldkampioenschap handbal. De eindstrijd wordt morgen in Stockholm gespeeld. Rusland won gisteren met 30-20 (11-8) van het gastland Zweden, dat ti telverdediger is. De Russen zijn nog ongeslagen. Frankrijk verzekerde zich voor het eerst in de historie van een plaats in de eindstrijd door Egypte met 19-16 te verslaan. Muzikale kür voor paarden De internationale paardesportfederatie (FEI) lijkt bereid met een traditie te breken om de toekomst van dressuur als Olympische sport veilig te stellen. Bij de FEI heeft het idee post gevat de kür op muziek in de toekomst te laten beslissen over de verdeling van inviduele medailles. Mogelijk is deze snel in populariteit ge stegen discipline al in 1996 bij de Zomerspelen van Atlanta te bewonderen. De deelnemers aan de landenwedstrijd rijden in het plan nog de klassieke Grand Prix. In de strijd tegen racisme op en rond de voetbalvel den is nog een lange weg te gaan, waarbij het gezonde verstand zal moeten zege vieren. Maar wellicht dat er over twintig jaar een beetje vreemd tegen deze mate rie, die ons nu zo bezig houdt, aangekeken wordt. En dat zou de boel er een stuk vrolijker op maken. Zo luidde ongeveer de conclu sie na een avondje argu menten uitwisselen over de discriminatie, die in de Leidse sportwereld overi gens nogal schijnt mee te vallen. leiden- wanrooy Althans, in het uit vier man be staande forum wekten twee man (sportopbouwwerker Aad van der Luit en KNVB-bestuurs- lid Albert Klunder) die indruk, terwijl de andere twee (Sparta- speler Glenn Helder en Jamal Tchiche, voorzitter van het sa menwerkingsverband van Marokkanen en Turken in Lei den) daar toch wat genuanceer- der over dachten. Vooraf ge gaan door een fakkeloptocht met driehonderd deelnemers door de stad was er gisteravond in het LVC met Ruud Paauw (Leidsch Dagblad) als forumlei der een levendige discussie over sport. Aan de hand van een aantal stellingen werd geprobeerd klaarheid in de materie te bren gen. Soms lukte dat, soms ook niet. Wat vooral opviel was dat de meeste voorbeelden van ra cisme niet door middel van cij fers van een extra dimensie voorzien konden worden. Glenn Hélder daarentegen hield een gloedvolle inleiding, waar de meeste van de honderd aanwe zigen wel mee overweg konden. De kem van het betoog van de voetballer was dat racisme wel degelijk aanwezig is en dat het erger lijkt te worden. „Als voet baller probeer ik me daar tegen te wapenen door respect af te dwingen en dingen te negeren." Klunder wees er op dat in heel het voetballand een actie met zwart-witte veters aan de gang is. Van der Luit vond weer dat er binnen sportvernigingen een commissie moest komen die ui tingen van racisme van de eigen leden moet gaan beoordelen. „Voorlichting geven is belang rijk," vond Tchiche. En zo wa ren er diverse ideëen hoe je dis criminatie zou kunnen indam men of voorkomen. Ongelijk Iedereen was het er over eens dat de ongelijke behandeling tussen allochtonen en au tochtonen in de sport uit den boze dient te zijn. Een discrimi nerende voetballer dient bij voorbeeld direct een rode kaart te krijgen. „Of misschien een witte kaart", vond Tchiche, die daarmee niet iedereen op zijn hand kreeg. De vraag was ook of sportbon den en verenigingen wel moeite genoeg deden om allochtone sporters op te nemen. De me ningen verschilden, maar de aanwezigen vonden het toch ook moeilijk om de schuldvraag te beantwoorden. Een van de meest opmerkelijke beweringen kwam uit de mond van Helder, die er op wees dat de meeste problemen voortsproten uit conflictsituaties. „Bij amateurs heb je te maken met racisme, in het betaalde voetbal is het er ger. Maar het begint pas echt als het slecht gaat met je tegen stander. Die slingert dan van al les naar m'n hoofd. In het begin werd ik agressief, maar je komt er al snel achter dat dat geen zin heeft. Dat ze het alleen maar doen om je uit je spel te halen." ad van kaam. PLV.-chef rob onderwater. C leiden* carole massee bowlincmedewerker Paul Meka scoorde met een totaal van 666 pins een knappe serie in Alphen aan den Rijn. Ook in de andere bowlinghuizen vielen een aantal mooie series. In Noordwijkerhout zette Kees van Dijk een totaal van 660 neer. Zeven pins meer dan de prestatie van Freek Duivenman in Zuid-West. Mike van der Stok bowlde in Leiderdorp 836 pins om in vier games. Paul Meka bowlde de hoogste serie in Alphen aan den Rijn via games van 229,220 en 217. Rob Lageweg bleef steken op een to taal van 628. Met 618 pins mocht Tiny van Es zich de beste da- Ger Lagerwey bleef in Noordwijkerhout met een game van 234 net onder de beste game van Kees van Dijk, die een reeks 200,237 en 223 bowlde. Nico van der Valk kwam tot een to taal v 1629. Freek Duivenman was in Zuid-West met games van 224, 196 en 233 de enige bowler die in de zeshonderd eindigde. Natasja Hogewoning behaalde bij de dames de hoogste serie met 552 pins. In Leiderdorp zorgde naast Mike van Stok ook Jacques Prins voor een uitschieter met zijn game van 255 pins. In de w< dagleague is TZT van de eerste plaats verdreven. Het team, da maandenlang de lijstaanvoerder was, verloor van Bakkerij Bart Lugthart behaalde daarentegen een monsterscore tegen hekke sluiter Bowl Bouli's en neemt de koppositie over. Auto Hoogeveen werd in Noordwijk van de eerste plaats ver dreven in de maandagleague. Het trio verloor van de nummer zes Waasdorp. In de late dinsdagleague verloor de nummer twee Thai Tjon kostbare punten tegen Passchier, dat de volle winst pakte. Thai Tjon staat nu nog één punt voor op Le-Duc. Terry/ Travis bowlde de hoogste game met een score van 242. Gert van Dam behaalde een game van 224. In Holiday Inn deden de bowlers het na de hoge scores van vorige week iets rustiger aan. Rene Zevenbergen was met een se rie van 784 nog het beste op dreef. Zijn hoogste game telde 232 pins. Peter Korenhof was bij de wedstrijden over drie games het beste in vorm. Met een game van 210 scoorde hij een totaal van 592. Frarjcoise van de Heuvel en Janny van Egmond deden bij de dames goede zaken met serie van respectievelijk 224 en 223 pins. De twee toppers in Sassenheim leverden geen verrassingen op. Lijstaanvoerder in de maandagleague Akerboom won van Drag- ontown, dat nu een plaatsje op de ranglijst zakt. In de trioleague moest Auto Beugelsdijk het onderspit delven tegen koploper prominent Hotel. p En da's dom. Want de Chevrolet Beretta kost slechts 41.950.- Maar we begrijpen het wel. De Beretta zit standaard i met zaken die u altijd gewend was als extra te betalen: stuurbekrachtiging gasgevulde schokdempers brede 195/70 R14-banden getint glas stereo radiocassettespeler met autoreverse en digitale klok air bag ABS toerenteller sportieve bekleding zuinige 2.2-liter 4-ciiinder-injektiemotor 5-ver- sneilingsbak metallic lak 3 jaar officiële GM US-car garantie en 3 jaar Break-Down Service door heel Europa. En ja, zelfs z'n bloedmooie uiter lijk zit bij de prijs inbegrepen. GENERAL MOTORS DRIVE THE NEW AMERICAN STYLE Vondellaan 80,2332 AH Leiden, telefoon 071 - 3518 00. Het Motorhuis Katwijk, Ambachtsweg 1,2222 AH Katwijk, telefoon 01718-23200. Het Motorhuis leidschendam, Veursestraatweg 280b, 2265 CL Leidschendam, telefoon 070-3209336. Oosterman Auto B.V., Thorbeckestraat 12406 CM Alphen aan den Rijn, telefoon 01720-76141 Genoemde prijzen inclusief B.T.W., exclusief kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 30