Golfbaan in Leiderdorp nog ver weg Kooreman en de variatie Regio Monument krijgt opknapbeurt Montessorischool groeit tegen de verdrukking in Oegstgeest op dood spoor KOOREMAN VRIJDAG 19 MAART 1993 chef «gertvisser.0 warmond» Dit landhuis aan de Warmondse Middendorplaan is een van de panden die op de nieuwe Warmondse monumentenlijst staan. Voor de restauratie van het landhuis geeft het ministerie bijna 58.000 gulden. Het koetshuis van huize Oostergeest, de toren van Mariëngaerde, de Zwanburgermolen en een woning aan de Jan Steenlaan krijgen eveneens een bijdrage om renovatie te betalen. foto wim dijkman Oegstgeest wil ook onderzoek naar 'debacle' vuilverbranding De gemeenteraad van Oegst geest vindt ook dat de Tweede Kamer moet onderzoeken wat er fout is gegaan bij de voorbe reidingen voor een vuilverbran dingsinstallatie in in Leidschen- dam. De CDA-fractie vroeg gis teravond zelfs om een parle mentaire enquête naar het de bacle. Oegstgeest wil het voor stel voorleggen aan de Gemeen schappelijke Vuilverwerking Leiden (Gevulei), een samen werkingsverband van verschil lende gemeenten in de Leidse regio. Wanneer de Gevulei niet naar de Tweede Kamer wil stappen, zal Oegstgeest Den Haag zelf om een onderzoek vragen. De moderne vuilverbranding bij Ypenburg zou worden ge bouwd door 35 gemeenten in Zuid-Holland. Na een lange pe riode van voorbereiding bleek vorig jaar dat het vuilaanbod op langere termijn niet voldoende zou zijn om de moderne instal latie rendabel te laten draaien. Toen werd besloten het project af te blazen. De 35 gemeenten hadden er echter al veel geld in gestopt: voor Oegstgeest gaat het om een strop van twee mil joen gulden. Al eerder hebben andere gemeenten de wens voor een groot onderzoek naar de gang van zaken uitgespro ken. VRIJE TIJD Koppelklaverjassen Leiderdorps Drumfanfare Ta- marco houdt zondag 21 maart een koppelklaverjas- en sjoel middag. De bijeenkomst begint om twee uur in het clubgebouw aan de Splinterlaan. Deelname kost tien gulden per koppel. Natuurwandeling Bij het landgoed 't Huis te War mond start op zondag 21 maart om twee uur een natuurwande ling onder leiding van gidsen. Thema: 'De voorjaarsbloemen'. Snelheidsduivel raakt auto kwijt leiderdorp» De rijkspolitie van Leiderdorp heeft gisterochtend assistentie verleend bij de achtervolging van een snelheidsduivel. Een 30- jarige Rotterdammer reed over de rijksweg A4 met snelheden van rond de 180 kilometer per uur. De Amsterdamse poilitie zat de man achterna, maar kon hem niet te pakken krijgen. De ingeseinde politie van Leider dorp wist de man uiteindelijk tot stoppen te dwingen. Zijn auto is in beslaggenomen. 'Heb ik iets van je aan soms?' wassenaar Een bewoonster van de Wassenaarse Seringenlaan had gistermiddag in eerste instantie-niets door. Toen ze haar straat inreed zag ze een jongen lopen met een leverkleurig suède jack dat haar bekend voorkwam, maar ze besteedde hier verder geen aandacht aan. Tot ze bij thuiskomst ontdekte dat in haar woning was ingebroken en dat een leverkleurig suède jack was verdwenen. De daders zijn niet meer gevonden. Lampen van truck gestolen zoeterwoude» Twee lampen, zogeheten verstralers, zijn gisteren gestolen van een vrachtauto, die stond geparkeerd op het indu strieterrein in Zoeterwoude. De lampen waren gemonteerd op het dak van de wagen. Ze zijn samen achthonderd gulden waard. Auto rijdt brommer aan zoeterwoude Een 34-jarige bromfietser uit Leiderdorp is giste ren met kneuzingen opgenomen in het ziekenhuis nadat hij was aangereden op de hoek van de Hoge Rijndijk en de Vijf Meilaan in Zoeterwoude-Rijndijk. De bromfietser reed op de Vijf Meilaan en werd aangereden dooreen 24-jarige automobilist uit Schie dam, die afsloeg en geen voorrang verleende. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. Autodief slaat toe in Voorschoten voorschoten De' auto van een 41 -jarige Voorschotenaar is in de nacht van 17 op 18 maart gestolen in Het Wedde. De autodief ging ervandoor met de auto, met daarin een autotelefoon, enke le zonnebrillen, een cd-speler met een tiental cd's en een lange winterjas. Vlakbij die plek werd in diezelfde nacht ook een po ging tot autodiefstal gedaan, maar de dief slaagde er alleen in om het linkerportier van de auto te beschadigen. De 42-jarige ei genares deed aangifte van de poging tot diefstal. Verkeerscontrole in Leiderdorp leiderdorp» De politie heeft gisteren tussen 9.00 en 10.00 uur een verkeerscontrole gehouden op de Persant Snoepweg in Lei derdorp. Zes automobilisten gingen op de bon wegens het nege ren van een rood verkeerlicht, drie kregen een prent omdat ze gebruik maakten van de verkeerde voorsorteerstrook. Brandweer bevrijdt bejaarde uit auto wassenaar Een 84-jarige automobiliste is gistermiddag naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding op de Rijksstraatweg in Wassenaar. De vrouw wilde vanaf de Raaphorstlaan (bij het voormalige die renpark) de Rijksstraatweg oversteken en zag daarbij een nade rende vrachtauto over het hoofd. De 28-jarige chauffeur uit Dordrecht kon haar niet meer ontwijken en ramde de wagen in de flank. De bejaarde raakte beklemd en moest door de brand weer uit haar auto worden bevrijd. Ze kwam er met wat kneu zingen vanaf. Tasjesrovers vangen bot leiderdorp» Een 50-jarige Leiderdorpse vrouw is gisteren op de Laan van Ouderenzorg in haar woonplaats het slachtoffer ge worden van een poging tot tasjesroof. De vrouw liep over de stoep toen ze van achteren werd inghehaald door een bromfiets. De duo-passagier probeerde haar tas uit de hand te grissen. De poging mislukte. De politie heeft slechts een vaag signalement van de daders. Nieuwe deelnemer polderonderzoek oegstgeest Oegstgeest wil meedoen aan het Leidse onderzoek naar de milieu-effecten van bebouwing van de polders in de Leidse regio. De gemeenteraad eist*bij die deelname echter wel dat ook de milieu-effecten van bebouwing in de Broek- en Si- montjespolder worden onderzocht. Wanneer blijkt dat bebou wing van die polder met ongeveer 600 woningen schadelijk is voor het milieu, wil het gemeentebestuur alsnog protesteren te gen de woningbouw. Oegstgeest blijft plattegronden missen oegstgeest Een vreemdeling in Oegstgeest moet voorlopig nog de weg vragen aan een voorbijganger. De Amsterdamse firma Publex wil wel plattegronden neerzetten en beheren, maar wil in ruil daarvoor vijf bill-boards plaatsen. Het gemeentebestuur heeft de beslissing over de reclamezuilen uitgesteld, omdat een deel van de gemeenteraad de plattegronden liever in eigen be heer wilde neerzetten. Dat zou echter 62.000 gulden kosten en dat vond het college weer te duur. nieuwbouw of aanbouw. Een ding is zeker, zo kan het niet langer, daar is iedereen van overtuigd. De schoolgebouw barst ei genlijk nu, met 358 leerlingen, al uit zijn voegen. „Goedbe schouwd voldoet het gebouw niet meer aan de normen van deze tijd", zegt directeur Bert Nuyterrrians. „Er zijn, gerekend naar het aantal leerlingen, te weinig toiletten, er is geen fat soenlijke kamer waar we men sen kunnen ontvangen, de akoestiek is slecht en de kamer voor de leerkrachten is veel te klein. Als we daar met z'n allen in willen, moeten we bij elkaar opschoot." De school telt nu elf klasloka len en één speel-leerlokaal. Nuytermans wil daar graag veertien plus twee van maken. „De jongste kinderen zouden een eigen plek moeten hebben. In sommige gevallen storen we elkaar, maar dat kan nu niet an ders." Een deel van kleuters huist in de noodlokalen en een ander deel in het grote gebouw. De directeur wil ze graag alle maal bij elkaar. De noodlokalen staan niet in verbinding met het hoofdgebouw en kinderen die naar de documentatieruimte willen moeten altijd buitenom. Toch is Nuystermans niet pessimistisch over de toekomst van zijn school. Er liggen na tuurlijk plannen. De plek van de school was een van de locaties voor de bouw van het nieuwe raadhuis. Als dat was doorge- gaaan zou er ook een nieuwe school moeten worden ge- De Oegstgeester Montessorischool hoeft zich niet druk te maken over het aantal leerlingen. In het jaar 2000 loopt het aantal, volgens directeur Nuystermans, op tot dik 400. foto jan holvast bouwd. Nu dat niet het geval is zal er toch iets moeten gebeu ren, hetzij uitbreiding, hetzij toch nieuwbouw. Met ingang van het nieuwe schooljaar kan Nuystermans voorlopig even ruimer ademha len. De school krijgt er dan in elk geval twee noodlokalen bij. Maar volgens berekeningen zijn er nog voor het jaar 2000 al rond de 380 leerlingen. Direc teur Nuytermans verwacht dat het er dik vierhonderd zullen worden. De school groeit-dus tegen de verdrukking in, terwijl veel andere scholen noodge dwongen moeten samengaan. „Een aanwijsbare reden waarom wij nog steeds blijven groeien kan ik niet geven. Mon- tessori-onderwijs is anders, er zit een filosofie achter. We wer ken met specifiek materiaal. De rol van de leerkracht is anders dan in het regulier onderwijs. De afstand tot de leerling is klei ner, ieder kind wordt individu eel benaderd. Het aanleren van rekenen en taal is anders. Kin deren leren elkaar te helpen en zelfstandig te handelen." Volgens de directeur maken ouders nu ook veel bewuster een keuze. Vroeger gingen kin deren naar de school die het dichtst bij huis lag of de school die aansloot bij het geloof. „Nu kiezen ouders een school waar van het systeem ze bevalt. En het Montessori-onderwijs heeft z'n kwaliteit wel bewezen. Het voldoet blijkbaar aan de ver wachtingen die ouders van het onderwijshebben." De school aan de Lange Voort is geen typische wijkschool. „De kinderen komen echt uit alle hoeken van Oegstgeest. Dertig procent van onze leerlingen komt zelfs van builen mi/r ge meentegrenzen, uit Rijnsburg, Noordwijk. Sassenheim noem maar op. Bij de gesprekken met ouders laat ik ze altijd de school zien, met alle nadelen en over volle klassen. Als ouders dan deze school voor hun kinderen kiezen, is dat echt een heel be wuste keuze." Wie dacht dat Rakelings langs verkeersbrigadier Een 35-jarige Leiderdorper is gisteren op de bon geslingerd omdat hij een verkeersbrigadier op de Fronkenlaan bijna van de sokken reed. De politie contro leerde bij de oversteekplaats omdat volgens een woordvoer der 'het verkeersgedrag bij over steekplaatsen nogal te wensen overlaat.' Gebouw aan Lange Voort Oegstgeest is veel te klein oegstgeest «gerry repel De druk is even van de ketel. Met het besluit geen nieuw ge meentehuis te bouwen in Oegstgeest is de locatie van de Montessorischool aan de Lange Voort voorlopig weer even vei liggesteld. En nu maar afwach ten wat er verder gaat gebeuren met de school. Wordt het MEUBELPLEIN LEIDERDORP TELEFOON 071-894300 Een golfbaan in het Leiderdorpse recreatiegebied De Does lijkt nog toekomstmuziek. Wethouder J. Veldstra heeft nog niet gereageerd op de maanden geleden inge diende plannen van initiatiefnemer A. van Leeuwen. Voor een ruil tegen zijn tennisbanen aan de Hoogmade- seweg voelt hij zelf weinig. leiderdorp Roy klopperde onzekerheid, wachtend op antwoord van de wethouder. Hij heeft zijn plannen voor de golfbaan nog niet verder uitge werkt. „Als de gemeente er niet aan wil, zou dat verloren tijd zijn." Hij is er nog altijd van over tuigd dat een golfclub in Leider dorp zou scoren. „Velen spelen nu in Wassenaar of Alphen, maar daar moet je tegenwoor dig 3500 gulden inschrijfgeld betalen. Lidmaatschap in Lei derdorp wordt veel goedkoper, omdat ik de de banen groten deels zelf aanleg. Dat scheelt de helft van de investeringskos- Van Leeuwen, beheerder van het gelijknamige tennispark aan de Hoogmadeseweg, ontvouw de zijn ideeën voor een negen 'holes' tellende golfbaan op 4 oktober vorig jaar bij wethouder Veldstra (ruimtelijke orde ning/066). Zij beloofde binnen een maand te reageren. Tot nu toe heeft Van Leeuwen echter nog niets gehoord. Vijf weken geleden nam hij contact op, waama hem door een ambte naar werd verzekerd dat hij bin nen vier weken wat zou horen. Het blijft evenwel stil. De initiatiefnemer heeft geen goed woord over voor de af wachtende houding van Veld stra. „Het gemeentebestuur is een grote puinhoop. Afspraken worden niet nagekomen, je hoort gewoon helemaal niets." De verantwoordeljke wethouder meldt desgevraagd 'dat de aan vraag nog in behandeling is' en wil dus niets kwijt. Van Leeuwen wil de golfbaan aanleggen in De Does, dat een agrarische bestemming heeft. Jaren geleden is wel een be stemmingsplan gemaakt dat voorzag in een vuilstort en re creatie, maar dat is vernietigd vanwege procedurefouten. Om de golfbaan mogelijk te maken, moet de gemeente dus opnieuw de oude bestemming wijzigen. Intussen zit Van Leeuwen in In Leiderdorp wordt gespecu leerd over een mogelijk hand jeklap tussen het college en Van Leeuwen. De gemeente heeft het oog laten vallen op zijn ten nisbanen als mogelijk woning bouwlocatie. Hoewel nog onze ker is of het sportcomplex, sa men met de naastgelegen ten- nishal van De Munnik, inder daad moet wijken, ligt een ruil voor de hand: Van Leeuwen le vert zijn tennispark in en de ge meente gaat akkoord met de golfbanen. Van Leeuwen voelt hier even wel niets voor. „De golfbaan staat helemaal los van mijn ten nispark. Aan die tennisbanen heb ik tien jaar lang gewerkt. Die ga ik echt niet inleveren." oegstgeest» „Het college staat wat daadkracht betreft op een dood spoor. Wij wachten op de signalen van een meerderheid van de raad. Ik spoor u aan uw schouders er onder te zetten daagde Scheen- stra de raadsleden uit zelf een op lossing voor de gebrekkige ambte lijke huisvesting aan te dragen. Het college van Oegstgeest maakt voorlopig geen plannen meer voor een nieuw raadhuis. Burgemeester S. Scheenstra zei dat gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergade ring. Vorige week wees de raad het collegevoorstel af om een nieuw raadhuis aan de Lijtweg te bouwen. afwisseling afbreuk doet aan de identiteit, moet voor de verandering eens bij Kooreman langs gaan. Daar zie je tot welke ideeën de collectie van Kooreman je kan brengen. Met bijvoorbeeld kleurige stoffen, veel rotan, licht grenen en glad modern leer. Typisch Kooreman dus!

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19