LSHG nadert Noordwijk rap LOHC verrast in Groningen Arbiter hindert De Algemene OSGis Leiden de baas Lisse verzuimt kans te grijpen Sport Daphne Marchand van Groen Wit wordt kampioen MAANDAG 15 MAART 1993 leiden stefan faas hockeymedewerker De hockeysters van Leidse Stu denten zijn gistermiddag twee punten dichter bij de koppositie in de derde klasse B gekomen. Het op de tweede plek staande LSHG won met 9-0 van Hermes, terwijl het op kop staande Noordwijk een 2-0 nederlaag leed tegen middenmoter Rei gers. In de overgangsklasse A bleef Alecto na een afgekeurde treffer met lege handen staan. Overgangsklasser Alecto kwam met een 2-1 nederlaag te rug uit Amsterdam, waar het Pi- noké ontmoette. Een aanvanke lijk sterker Pinoké opende na een kwartier de score uit een mooi opgezette aanval. Tien minuten later bracht Christine Elias, op aangeven van Eugenie Westerduin, de Leiderdorpse vTouwen terug in de wedstrijd. Het tweede part begon met een ruim veldoverwicht voor Alecto. Jet Kruidenier 'scoorde' al spoe dig door de bal nog net in de cirkel aan te tikken. De arbiter keurde deze treffer echter af, doordat het aanraken van Krui denier hem ontgaan was. Uit een in een counter verdiende strafcomer haalde Pinoké de volle winst binnen. Het duel tussen bezoeker LO HC en Gooische bleef doelpunt loos. In het eerste deel had Lei den het beste van het spel. Na rust speelde Gooische sterker en verdiende het een kwartier voor het einde een serie straf- comers. Uit één van die comers ontstond een Oegstgeester te genaanval. waarbij Sophie van Hoytema onderuit werd ge haald. Ellen Palm miste de daaropvolgende strafbal. Op eigen veld verloor Room burg met 0-3 van Overbos. Ge heel tegen de verhouding in kwam Overbos na tien minuten op voorsprong uit een korte corner. Roomburg-speelster Meike de Boer creëerde nog wel twee goede kansen, maar scoor de niet. Overbos vergrootte de marge door het benutten van nog een strafcomer en strafte een Leidse verdedigingsfout af. In de uitwedstrijd tegen Hoorn behaalde Forescate een 2-0 overwinning. Marjorie Zaayer doelpuntte zowel voor als na rust. Beide keren kwam de voorzet van de stick van Ro- mee Zwaan. De eerste helft bood Hoorn goede tegenstand met enkele uitvallen, maar die verwerkte Forescate-doelvrouw Marije Hennus uitstekend. Derdeklasser Alphen kwam met lege handen terug van het uitduel tegen Pollux; 3-1. Na zestien minuten scoorde Pollux uit een strafcomer. Vier minu ten later was een defensie-fout van Alphen er debet aan dat Pollux de voorsprong uitbreid de. Ellen Heins scoorde echter nog voor rust tegen uit een strafcomer: 2 -1Na rust was het alleen nog Alphen wat de klok sloeg. Desondanks stelde de thuisploeg in de slotfase de zege veilig uit een counter. Catwijck had de beste schut ters in de gelijk opgaande thuis wedstrijd tegen Kikkers, wat de 4-0 winst opleverde. Pas tien minuten voor rust slaagde Au- ketien Dijkstra erin de score voor Catwijck te openen. Nico- lette Verkade volgde negen mi nuten later met een treffer uit een fraaie strafcomervariant. Na de pauze doelpuntten ook Sandra van Dijk en Petra Doe len. Leidse Studenten behaalde een ruime winst op bezoeker Hermes: 9-0. Het trainen van de afgelopen weken op positiespel wierp zijn vruchten af. Na het maken van de openingstreffer verzorgde rechterspits Milou Heiligers meerdere malen de assist. Nicoline Klaarenbeek, Jet van Beuningen. Sietske Meinesz (strafcomer) en Ima Boevé (twee strafballen) tekenden voor de overige treffers. Lijstaanvoerder Noordwijk verloor met 2-0 van Reigers in Hoofddorp. Reigers profiteerde goed van de matige inzet en de slechte Noordwijkse opbouw. De ruststand was weliswaar nog 0-0, maar met een velddoelpunt en een countergoal in het twee de deel behaalde Reigers de overwinning. Thuisploeg Hisalis overtuigde tegen het incomplete Magnus uit Schagen: 14-0. De BDgls kwamen van de stick van Peggy Wijtzes, Kike de Rooij, l.aura Daly, Marieke Overgaag, Merle Klein en Eveline Vink. Staartploeg pakt kostbare punten De hockeyers van LOHC hebben gistermiddag met 2-1 gewonnen van Groningen. De onderaanstaande ploeg van coach Cees Koppelaar heeft de punten hard nodig in de poging tot handhaving in de overgangsklasse A. In de tweede klasse A boekte Leidse Studenten een ruime zege: 4-1 leiden stefan faas hockeymedewerker De krachtmeting tussen staart ploeg LOHC en middenmoter Groningen viel uit in het voor deel van de uitspelende Oegst- geestenaren. LOHC startte over tuigend, maar had moeite met het afronden van de kansen. Halverwege het eerste deel kwam Groningen beter in de wedstrijd. Dat weerhield LOH- C'er Peter van der Meer er ech ter niet van nog voor rust 1-0 te scoren uit de rebound van een strafcomer. Halverwege het tweede deel kwam Groningen eveneens uit een korte comer langszij. Eelco Leeuwenburgh werd tien minuten voor het eindsignaal matchwinnaar met een goal uit een scrimmage. In de eerste klasse A deelden bezoeker Roomburg en Ever green de punten: 1-1. Het duel speelde zich voornamelijk af tussen de 23-meterlijnen. De ploeg uit Maassluis kwam op voorsprong na een snoeihard schot uit een strafcomer, die via de stick van Lukas van Schaik hoog in het doel belandde. Zes minuten voor het eind trok zijn broer Rutger met een goal uit een strafcomer de stand gelijk. In Breda won het ongeïnspi reerde Forescate met 2-1 van Zwart Wit. Dirk Jaap Engelen opende na vijf minuten de score voor de Voorschotenaren. In het tweede part breidde Reinoud de Haas, na een pass van Wouter Eikenhout, de voorsprong uit naar 2-0. Uit eén scrimmage redde Zwart Wit de eer. Op eigen terrein begon Leid se Studenten rommelig, maar kwam na rust sterk terug: 4-1. Zoetermeer had voor de pauze een veldoverwicht en creëerde meer kansen. Een aanval over rechts leverde Zoetermeer het openingsdoelpunt op. Na de pauze keerde het tij en dicteer de LSHG het spel. Het over wicht drukte zich uit in treffers van Frans Otten, Marc van Pap- pelendam, Ivo Bloys en Allard de Vries. Noordwijk kwam met een 4-1 nederlaag terug uit Beverwijk, waar het tegen Overbos speel de. De thuisploeg had met de pauze een voorsprong door twee countergoals. Enno Lok horst gaf Noordwijk in het twee de deel hoop met een tegentref fer, maar de Beverwijkse spitsen sloegen nog twee keer raak. In de derde klasse A behaalde Alecto in Naaldwijk de volle winst tegen Westland: 0-5. Voor rust ging het nog gelijk op en doelpuntte alleen Alecto-speler Eric Kruis. Na rust werd het Lei derdorpse overwicht groter en scoorde Kruis een hattrick. Alexander Hagen onderstreepte de suprematie van Alecto. Ondanks beter spel van Al phen bleef het in het thuisduel tegen Culemborg op een 1-1 ge lijkspel steken. Een velddoel punt van Jeroen Peetoom uit een rommelige situatie zette Al phen na vijf minuten op voor sprong. Culemborg trok de stand pas in de slotfase gelijk uit een scrimmage. In Nieuwerkerk ging Catwijck met een 4-0 nederlaag tegen De IJssel de boot in. De Katwijkers onderschatten het spel van de thuisploeg en keken al met de doelwisseling tegen een 3-0 achterstand aan. Ook in de tweede helft hadden de Katwij kers te weinig vechtlust. Alkemade dolf tegen Bleis- wijk met 3-0 het onderspit. Na de rust resulteerde het achterin één op één spelen van Alkema de wel in meer kansen, maar niet in treffers. Het fel gestarte Hisalis stuur de Heerlijkheid met een 5-0 ver lies terug naar Schoorl. In het eerste deel scoorden Robbert de Waard en Lars Dobber. Na rust vergrootte De Waard de marge met nog een velddoelpunt. Martijn van Schaveren verzil verde een strafbal en doelpunt te vervolgens nog een keer. De stemming zat er bij De Algemene na de wedstrijd beter in dan tijdens het duel. Het kampioenschap vergoedde natuurlijk veel. FOTO HENK BOUWMAN vinkenveen bram van cent korfbalmedewerker Door een 9-8 zege in de beslis singswedstrijd tegen DKV heeft De Algemene zaterdag het kam pioenschap in 2E in de wacht gesleept. De ploeg van coach Ruud van Vliet was, evenals de tegenstander uit IJmuiden, reeds verzekerd van promotie zodat het niet erg belangrijk meer was. Mede door het warri ge optreden van ariter Van Praagh bleef de ontknoping van het seizoen kwalitatief echter ver onder de maat. „Eeuwig zonde dat ze op het bondsbureau niet doorhebben dat ze niet zo'n man moeten sturen", verwoordde trainer Wim van Huis de teleurstelling. „Het begon al toen hij met een wit shirt wilde fluiten", viel zijn IJmuidense collega hem bij. „Hij had niet eens door dat wij ook met een wit shirt spelen." Het bleek een voorbode van wat komen ging, want tijdens de wedstrijd ontpopte de arbiter uit Bodegraven zich, ongewild, als bron van irritatie. Alleen doordat de ploegen met elkaar op goede voet stonden bleef al les binnen de perken. Alfred Lambooy bracht De Al gemene met 2-0 aan de leiding, maar hierna viel de Leidse ploeg stil. DKV profiteerde maar ge deeltelijk en bleef bij 2-3 even eens steken. Met treffers over en weer liep de score op via 5-4 halverwege op naar 8-8. Met nog bijna twintig minuten te gaan raakte de strijd vervolgens in een impasse. Het optreden van de arbiter maakte de malai se alleen maar erger. Aan Leidse zijde kon het duo Alfred Lambooy/Ton Bey (ver vanger voor de vakantie vieren de Ramond Terwiel) geen tem po houden, terwijl ook DKV ver terugviel. Met Miranda van der Lelie en Jeroen Weijermars voor Brenda Venema en Ton Bey werd De Algemene beduidend gevaarlijker. Een actie van Weijermars was vijf minuten voor tijd aanleiding voor de vrije worp, waaruit Alfred Lam booy zijn ploeg naar de zwaar bevochten 9-8 zege schoot. Pernix Pernix is zaterdag Nederlands kampioen geworden bij de C- aspiranten. De Leidse jeugd- ploeg was in de finale Atlantis volledig de baas en won simpel met 4-1. In de voorronden was alleen het duel tegen PKC met 4-5 verloren gegaan. Voor een groot deel van de ploeg was het al de tweede iandstitel, want bij de pupillen was het achttal vorig seizoen ook al oppermachtig. Die erva ring kwam de door Alice Tiele- man en Sjoerd van der Kooy be geleidde ploeg zaterdag goed van pas. De opening tegen Til burg verliep uitstekend, al slonk de 4-1 marge in de slotfase nog weg naar 4-3. WION bleek daar na een taaie tegenstander en pas in de slotfase wisten Inge Treur en Birgitta Nielsen een 4- 5 achterstand weg te werken. Door het goede doelsaldo, op gebouwd ten koste van Drach ten (7-1 met drie goals van Huig Schoonderwoerd en twee van Frans Treur) kon Pernix zich in de slotronde een 4-5 nederlaag tegen PKC permitteren. Atlantis was in de finale ver volgens volstrekt niet bestand tegen de Leidse ploeg. Inge Treur, Irene van der Burg, Inge Homberg en Ewout van der Kooy zorgden voor 4-0, waarna de Mijdrechters alleen de eer (4-1nog mochten redden. Voor Pernix, i.e. aanvoerder Timon Zuurmond stond daarna de hoofdprijs klaar. Basketballers uit Leidse regio op gala leiden Bij het All Star-gala dat zaterdag in de Maaspoort in Den Bosch plaatsheeft zijn vier basketballers uit de Leidse regio gese lecteerd. Marcel Huybens (Den Bosch) speelt met het team van zuid mee. De Leiderdorper geeft samen met broer Erik (Akrides Haarlem) ook acte de présence bij de dunkwedstrijd. Bij de vrouwen zijn Renate Sluys (MSV), Anja Kuyt en Marie-José Allers (Grasshoppers) uitverkoren. Esther van der Bosch en Lida Hoog- ervorst van Lisse en Marjolein ter Laak en Caroline van der Salm van MSV doen bij het driepuntsschieten mee. Mirelle Fortuin ontvangt korfbalprijs bunnik» Mirelle Fortuin (Deetos) en Jan de Jager (PKC) zijn uit geroepen tot korfbalsteren korfballier van het jaar. Suzan van Oosten (Fortuna) en Arjan Tiekink (EKC Naas) werden door de lezers van het Nederlands Korfbalblad als beste debutanten uit verkoren. Ben Crum werd coach van het jaar. leiden rob beurse turnmedewerker Tijdens de zaterdag in Wad- dinxveen gehouden provinciale tumkampioenschappen ver overden drie leden van Leidse gymnastiekverenigingen de titel 'Provinciaal kampioen D 1993'. Bij de mannen/jongens waren dat Michel Noordervliet (klasse 3) en Koen van Leeuwen (klasse 2) beiden van Excelsior. Bij de meisjes tot en met tien jaar was dat Daphne Marchand van Groen-Wit. Van de overige turn verenigingen uit de Leidse regio wist slechts Hou Vast uit Ha- zerswoude tot de ereplaatsen door te dringen. De spanning was bijna tast baar in tumhal de Sniep in Waddinxveen en de juryleden waren streng in hun oordeel. Bij de meisjes tot en met tien jaar, waar als enige verplichte oefen stof werd gedraaid, betekende dat relatief lage cijfers, terwijl er kwalitatief gezien toch uitste kend geturnd werd. Waar an ders totaalscores van 32 of meer punten verwacht konden wor den, kwam kampioene Daphne Marchand van Groen-Wit nu niet verder dan 30.5 punten. Van de dertien deelnemende meisjes staken er meer onder dan boven de middelmaat uit. Bij de overige vrouwen wed strijden werd geturnd volgens de zogenoemde 'keuze D' norm. De deelneemsters uit de Leidse regio konden zich hier geen enkele keer bij de eerste drie plaatsen. Bij de deelne mende mannen bleek er veel kaf onder het koren te zitten. Voor de verenigingen uit de Leidse regio was dat gelukkig niet aan de orde. Excelsior liet zien dat het bij de beste man nen turnverenigingen hoort. Michel Noordervliet vocht zich ondanks een wat tegenvallende prestatie op het paard-voltige toch naar een eerste plaats in klasse 3 D. (43.55 punten). Ook Koen van Leeuwen werd eerste in 2D. Verder stond Hou Vast uit Hazerswoude in deze klasse ook zijn mannetje met John van Swieten op een tweede (44.15 punten) plaats. Excelsior legde nog op twee tweede plaatsen beslag: in klasse 4 D was dat Frans Noordermeer (38.15 pun ten) en in klèsse 6 D was dat Dennis Noordermeer (46.85 punten), terwijl Mark van 't Wout van DOS-Alphen hier derde werd (44.65 punten). basketbalmedewerker Luba Leiden kreeg gisteren een gevoelig verlies te verwerken. Voor de tweede keer op rij gaf de ploeg de wedstrijd in de slot fase uit handen. Zeven secon den voor tijd ging OSG er met de winst vandoor: 55-53. Leiden zakt hierdoor naar de vijfde plaats in de promotiedivisie. Leiden heeft het altijd moei lijk gehad met OSG. De Utrech ters waren Leiden dit jaar al eer der de baas in de Vijf Meihal. Leiden, dat nog steeds met bles sures kampt en gisteren maar met zes man was afgereisd naar Utrecht, had het vooral in het begin moeilijk. Er werd matig verdedigd met het gevolg dat OSG er aan alle kanten voorbij liep. Tiemen Winkel besloot een zoneverdediging toe te passen en dat had meer resultaat. Bij rust stond er wel een fors ver schil op het scorebord: 35-22. Na de basketwisseling ging Leiden er nog wel vol tegenaan, maar verloor op het eind de concentratie. Vier minuten voor het eind was de stand 53-53. beide ploegen kregen de bal er niet meer in. Leiden probeerde geforceerd te scoren en de pas ses waren onzuiver. Simpele aanvallen werden verprutst met het gevolg dat OSG de laatste aanval kreeg en zeven seconden voor tijd de winst veilig stelde. Anthony van Eyck nam met 28 punten meer dan de helft van de scores voor zijn rekening. De mannen van Lisse kregen gisteravond in en tegen Amstel veen geen kans om tot een goed resultaat te komen. De fhuis- ploeg, die op de tweede plaats staat, bleek veel te sterk: 93-72. In de eerste klasse van het rayon west was MSV opnieuw een maatje te groot voor DVZ/ Grasshoppers. Van een span nende kustderby was derhalve Lisse kon het tegen BCA niet redden. Marleen Droogh demonstreert haar schottechniek. FOTO LOEK ZUYDERDUIN geen moment sprake. De Noordwfjkers namen al snel een 21-2 voorsprong. Grasshoppers kwam echter sterk terug. Bij 40- 33 was er weer sprake van een wedstrijd. MSV heerste de twee de helft. Via 65-50 tilde de kop loper de stand naar 85-50 en Grasshoppers kwam er niet meer aan te pas. Scores MSV: Steen voorden 25, Van Velzen 24. Grasshop pers: Van Weeren 14, Strong 10. Beekhuis 10. Blitz hielp MSV een handje op weg naar het kampioen schap. De Voorschotenaren, die zelf geen rol van betekenis spe len, klopten het als tweede ge klasseerde Veenland in eigen huis: 86-94. Hulp van MSV is nu hard nodig leiden gerrit-jan van geen basketbalmedewerker Het lijkt erop dat de strijd in de elite B van de vrouwenbasket- baleredivisie tot het laatste mo ment spannend blijft. Lisse had zaterdag de kans om BCA '60 vast op de negende plaats te zetten, maar verzuimde die te grijpen. Door het verlies (53-62) staat de Apeldoomse ploeg nu gelijk met Lisse op de achtste plaats. MSV profiteerde daarvan en nam de koppositie weer over na de winst op Canadians: 55- 78. DVZGrasshoppers besloot het seizoen met een forse ne derlaag tegen Den Helder: 60- 31. Niettemin plaatsten de Kat- wijksen zich toch voor de play offs, omdat Rotterdam Zuid niet kon verrassen tegen Tonego: 58-70. Lisse krijgt het nog moeilijk in de elite B. Met nog vier wed strijden te gaan zal Lisse de hulp van MSV hard nodig heb ben, wil de ploeg verstoken blij ven van het spelen van degra datiewedstrijden. MSV komt BCA '60 nog twee keer tegen, Lisse nog eenmaal in Apel doorn. Het onderlinge resultaat, dat bij gelijk eindigen van be lang is, is voorlopig met 3-2 in het voordeel van BCA '60. Zaterdagavond ging het nodi ge mis. Lida Hoogervorst raakte na zes minuten in een rebound duel geblesseerd aan haar nek en moest het veld verlaten. Op dat moment stond Lisse nog voor (17-11). langzaam raakte de thuisploeg het initiatief kwijt. De laatste voorsprong werd zes minuten voor rust gemeten: 32- 21. BCA '60 nam het daarna over. De Apeldoomsen liepen uit naar 23-28 bij rust. Lisse bleef de tweede helft achter de feiten aan lopen. Het nam verkeerde beslissingen in de aanval en maakte een hoop persoonlijke fouten, waardoor de opponent veel aan de vrije worp-lijn stond. Even nog kwam Lisse dichtbij (47-50), maar het moest de bezoekers toch laten gaan. Scores Lisse: Van der Bosch 15, Van der Hulst 8, Lindaard 7, Van Ruiten 7. MSV MSV boekte in Amsterdam oen niet soepele, maar uiteindelijk toch ruime overwinning op Ca nadians. De reeds gedegradeer de ploeg moest MSV al voor ruSt (32-44) laten gaan. Marloes Driessen speelde weer na een duimblessure. Hoewel gedegra deerd, deed Canadians er toch alles aan om een goed resultaat neer te zetten. De zone-verdedi ging die de Amsterdamsen op de vloer legden had echter wei nig succes. MSV schoot van af stand met scherp (in totaal tien driepunters) en kwam zo toch nog eenvoudig aan de winst. Renate Sluys, die volgende week meespeelt in de all-starwed- strijd, ging voorop in de strijd. Ze schoot 6 op 7 tweepunters, 3 op 8 driepunters en pakte 9 steals. Scores MSV: Sluys 26, Ter Laak 14, lanson 10. Driessen 10. DVZGrasshoppers wist vrij dag al dat plaatsing voor de play-offs een feit was. Coach iü- ce Strong ging daarom met de mannen mee en liet assistent- coach Joris Zandbergen de coaching verzorgen in Den Hel der. Bij rust (28-21) zat Grasshoppers nog redelijk in het spoor van de thuisploeg. Omdat Marie-José Allers uitviel met pijnlijke achillespezen stok te het scoren in de tweede helft. Nog maar tien punten konden de Katwijksen toevoegen aan het totaal en bleven zo kans loos.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23