Avanti draait goed mee in eerste divisie De Zijl/LGB eindelijk zesde Magere oogst Leidse volleybalteams Sport RW is nu in balans Sierag bij titelstrijd succesvol MAANDAG 15 MAART 1993 22 '.-CHEF ROB ONDERWATER. C Terwijl de teams in de eredivisie in verband met de na tionale Top-12 in Scheemda niet hoefden te spelen wer den in de lagere landelijke klassen wisselende resultaten geboekt. Eerste divisieploeg Avanti deed met een 10-8 winst thuis tegen SKF goede zaken. Scylla daarentegen kwam in eigen zaal tegen GKB/Salamanders niet verder dan 4-14 verlies. De reserves van Pecos/Oegstgeest kwa men na de 9-9 in en tegen Veldhoven met gemengde ge voelens thuis. LEIDEN RON HOOGENPAM TAFELTENNISMEDEWERKER Het Hazerswoudse Avanti draait goed mee op het op een na hoogste niveau. Tegen Red Stars uit Venray werden tien be langrijke punten gepakt, het geen de ploeg een tweede plaats opgeleverd heeft. Koploper SKF heeft vier punten meer dan Avanti, maar beide ploegen hebben al twee keer tegen el kaar gespeeld. De extra punten in de strijd om de titel moeten dus gepakt worden tegen de mindere goden Spaarne en Middelburg. Voor Avanti scoor den Ronald Vijverberg en Mi chael van der Haar een drie. De vermoeide Robert de Groot be machtigde twee punten, terwijl Edwin Vente niet verder kwam dan een winstpotje. In de eerste divisie, poule 2, zit het met de reserves van Pecos/Oegstgeest wel snor na het verdienstelijke gelijkspel in en tegen Veldho ven. De twee zeges van Ron Schipaanboord geeft echter weinig reden tot juichen. Dat moet minstens ook gezegd wor den van de eenmaal scorende Paul de Jong. Het spel van Mar co van der Meijden (2x) is rede lijk stabiel. Wim Gertennaar baarde opzien met drie winst partijen. Ook in de dubbel sa men met Van der Meijden scoorde hij winst. In elk geval moet Scylla hal verwege de competitie lijdzaam toezien hoe ook de Westlandse formatie De Salamanders met een forse winst (14-4) uit Leiden vertrokken. Hoewel de kansen voor Scylla minimaal zijn, rest de Leidse ploeg nog vijf duels Kantebeen moet maar thuisblijven scheemda» Wat Bettine Vriesekoop betreft moet Frits Kantebeen, de privé-coach van Mirjam Hooman, in de toekomst maar ge woon thuis blijven. De Top Twaalfwinnares brak gisteren na haar overwinning op Gerdie Keen duidelijk een lans voor bonds coach Jan Vlieg. Vriesekoop: „Vlieg tolereert te veel van Hooman en Kantebeen. Hij is voortdurend aan het pappen en nathou den. Nu moet hij maar eens voor de ploeg kiezen." Vriesekoop is het duidelijk zat dat de de bondscoach tot een soort manager conflictbeheersing is gedegradeerd. Dat dit alles een erfenis is uit het tijdperk dat zij nog met Gerard Bakker langs de groene tafels trok, lijkt ze enigszins te zijn vergeten. Records voor Inge de Bruijn Dordrecht» Zwemster Inge de Bruijn heeft zaterdag bij de natio nale winterkampioenschappen het nationaal record op de 100 meter vlinderslag (25 meterbaan) verbeterd. De Nautilus-zwem ster tikte aan in 59,65 seconden, bijna 0,4 seconden sneller dan de 1.00.04 seconden, waarmee zij sinds 16 februari van dit jaar (Sheffield) recordhoudster was. Inge de Bruin pakte in Dordrecht nog een record. Op de 50 meter rugslag was ze sneller dan ooit. Met haar tijd van 29,35 haalde ze driehonderdste van een seconde van de oude toptijd af. Casper van Dam dook als eerste Nederlander op de 50 vlinder onder de 25 seconden (24,96). Rugslagtalent Naomi van der Woerd scherpte de aspirantenrecords op de 50 en 100 meter AZC trekt opnieuw Europa in WATERPOLOMEDEWERKER Na een half jaar competitie is De Zijl/LGB eindelijk op die plek terecht gekomen waar het aan het begin van het seizoen zijn zinnen op had gezet. De 10- 12 overwinning op het in moei lijkheden verkerende Het Y was goed voor de zesde plaats. Het kan er wel eens op uit draaien dat in het laatste week einde van de reguliere competi tie in een onderling duel die fel begeerde zesde plaats wordt be twist. Het Y legde zaterdag in dat streven De Zijl geen stro breed in de weg. Hoewel de uit slag anders doet vermoeden had de Leidse ploeg geen kind aan de Amsterdammers, die de ze week nog een dreun te ver werken kregen. Wegens het meespelen van een ongerech tigde speler kreeg Het Y vier punten in mindering waardoor het nu met drie punten op de laatste plaats bivakkeert. De Zijl, dat in Mark van Belkum (zeven treffers) zijn uitblinker kende had geen aandacht voor de pro blemen van Het Y en legde in de eerste periode al de basis voor de overwinning (1-4). De marge bleef zo'n drie doelpun ten in het voordeel van De Zijl, dat door de 12-10 overwinning gesterkt naar het einde van de competitie kan toeleven. Ande re doelpuntenmakers De Zijl: Ligtvoet 2x. Dubbeldeman, Van Reyn en Kerkvliet ieder lx. AZC Alphen deed zaterdag goede zaken. Door het verlies van VZC tegen AZPC werd de 'Keiploeg' voor het eerst sinds 1965 weer Nederlands kam pioen. Dit houdt tevens in dat AZC volgend jaar met zijn jonge ploeg een rondgang langs de Europese velden mag maken. Een prestatie waar geen enkele om zich te rehabiliteren voor het ver weggezakte niveau. Zo wel Martin Groenewold, Jeroen Koudstaal, Patrick van Mever- den en Lars Wittebrood werden betrapt op slechts één zege. In de tweede divisie verloor het Katwijkse Rijnsoever de lastige strijd tegen Hoonhorst met 8-2. Ook voor dit team is het na vijf speelronden en een vijfde plek (21 punten) oppassen geblazen. Tegen de nummer twee grepen Marco Cecchi en Johan van Meurs eenmaal winst, terwijl Gert-Jan Van Duin een nul no teerde. Na de maximale 10-0 winst tegen hekkesluiter TTCV is Docos de trotse koploper in de derde divisie groep 4. De se rieuze concurrenten zijn echter het Oegstgeester Pecos 3 (9-1 winst tegen Vriendenschaar) en Combi'67 uit Krommenie. Zoals verwacht maakten Michel van der Kooy, Dick van der Loo en Armin Ramic tegen het zwakke TTCV geen fouten. De Treffers uit Roelofarendsveen verbaas den door de reserves van Scylla met 8-2 op te rollen. Zij namen en passant de koppositie in de derde divisie in. Een miraculeu ze partij. Koos van Beek (3x), Robert Thijssen (3x) sloegen Ronald Vijverberg en Edwin Vente (voorgrond) dubbelden voor Avanti naar winst. FOTO BEN DE BRUYN uiteindelijk in de derde game toe. Hans van der Zwet won een potje. In de vierde divisie verstevig de TOV uit Noordwijk de twee- Lucas en Noordink een maal de plaats middels een 6-4 triomf winst beproefden. De vrouwen op De Back Hands. Van der van Pecos/Oegstgeest lijken na Voort won drie partijen, terwijl de 9-1 winst tegen Rhenus 2 met vlag en wimpel kampioen te worden in de tweede divisie. Miranda Karsdorp en Karin van der Heiden bleven ongeslagen. leiden ger renes volleybalmedewerker De Leidse vertegenwoordigers in nationale competitie brach ten het niet tot een overwin ning. Bij de vrouwen was het al niet beter. DAC - Ekspalvo 1-3 (13-15,15-11,15-17,3-15). Zoals de setstanden al laten zien kwam DAC nog heel dicht bij de punten. In de eerste tot derde set speelde het heel goed (en zeker beter als de vorige weken) en was het alleen aan de pech met de wissels te wijten, dat twee sets net verloren gingen. DAC miste twee spelers en kwam in de eerste set DAC met 10-13 voor, maar enige onge lukkige aanvallen deden de ba lans naar Ekspalvo doorslaan. Ook in de derde set stond DAC nog voor (nu met 13-14). De vierde set werd na een 3-2 voorsprong een desillusie. Eks palvo liet toen geen spaan meer heel van DAC. Harderwijk - NOVO 3-0 (15-8,15-9,15-4). Doordat er twee spelers met vakantie wa ren, Rik Dobbinga nog gebles seerd was en het tweede team een belangrijke wedstrijd moest afwerken tegen DOS, had NO VO de vijf overgebleven spelers aangevuld met de A-junior Fred Bal. Helaas voor hem, kon NO VO de pass niet brengen, zodat de aanval er amper aan te pas kwam en ook hij op de buiten positie weinig ballen kreeg. Harderwijk acteerde bloed fana tiek en op de sprongservice, die door vijf van de zes spelers werd uitgevoerd, had NOVO toitaal geen vat. Samengevat door Macco Korteweg-Maris: „Het liep voor geen meter." Leython - Leto/SR 0-3 (6-15,14-16,6-15). Leython ken de een primeur; het had Rob Mudde - de trainer/coach - op de positie van spelverdeler ge zet. Helaas voor hem kwam de pass te onzuiver, zodat hij te weinig kon variëren. Letoscoor- de wel heel gemakkelijk en scoorde via de buitenkant veel vuldig. In de tweede set kwam Leython met 8-13 achter. Toen sloeg de vlam in de pan en op 14-14 was de stand weer gelijk. Na enige zeer lange rally's trok Leto aan het langste eind. In de derde periode probeerde Mud- de vergeefs nog door veel te wisselen de juiste samenstelling te vinden. Radius 2 - Gemini/K 3-1. Met Gemini blijft het elke week weer afwachten hoe de ploeg zal spelen. Dit keer werd het een nederlaag tegen de num mer acht van de ranglijst, waar door de promotiekansen prak tisch verkeken zijn. nos - vrs 3-1 (15-11,15-10,9-15,15-5). Koplo per DOS liep snel naar 7-0, voordat VCS met leuke combi naties wat meer grip kreeg. Het kwam tot 8-6, voor DOS weer overnam. Ook in de tweede set kwam VCS af en toe nog terug, zonder echt een bedreiging te vormen. Daarna zakte DOS iets weg In de vierde werd VCS snel weggespeeld. Toch een redelijk goede wedstrijd van de Sassen- heimers. Vrouwen Gemini/K - Radius 2 0-3 (8-15,9-15,9-15). In tegenstel ling tot de verwachtingen, geba- AZC-aanhanger op voorhand had durven rekenen. Zelf won nen de Alphenaren zaterdag met miniem verschil (11-10) van het zich sterk verwerende PSV. Pas in de vierde periode nam AZC afstand van de Eind- hovenaren, die zich nog al eens van fysiek spel bedienden. Vlak voor tijd leek PSV zelfs nog de gelijkmaker in de touwen te ja gen toen doelman Wim Vermeulen volgens de Eindho- venaren een overtreding maak te die beslist met een persoon lijke fout gehonoreerd had moeten worden. Er volgde ech ter geen fluitsignaal en AZC trok zodoende aan het langste eind. Remco Pielstroom scoorde vier keer. De gebroeders Bart en Kimmo Thomas ieder 3x. Op de prestaties van LZ is geen peil te trekken. Nu werd in een vlotte wedstrijd Nereus met 10-9 aan de kant gezet. Door de opmars van Rotterdam behoort 11 nog steeds tot de degradatie kandidaten. LZ begreep dat en vond in het uitdobberende Ne reus een ideale tegenstander. In de laatste periode maakte de Leidse ploeg zich al op voor een feestje toen Frans van de Brink 10-7 liet aantekenen. Ben Olde Othof scoorde drie keer. Schamel Vivax strijdt in de competitie nergens meer voor. Behalve de bekerfinale op 3 april tegen Merwede is de rol voor de mid denmoter in de eerste klasse uitgepeeld. Op 30 april vertrekt Vivax voor een tiendaagse po lotrip naar Israel. Tot die tijd is men veroordeeld tot het nako men van de sportieve plicht. Het siert Vivax wel dat in het ge wonnen treffen tegen streekge noot Katwijk (6-4) punten niet cadeau werden gedaan, hoewel het treffen uiterst schamel was. Er viel niet veel te genieten in seerd op het goede spel van vo rige week, speelde Gemini een heel matige pot. Gemini ser veerde nog wel redelijk, maar de 'aanval liet het (vooral op mid) afweten, ook al door een matige pass. In de derde set via (4-4 naar 4-9) dook speelster Mieke Kuipers met haar hoofd op de spelersbank en moest ge blesseerd uitvallen. In de ont stane consternatie voerde Radi us de stand op naar 14-6. Leython - SVC 1-3 (15-10,1-15,8-15,7-15). De on genaakbare koploper SVC stond toch even raar te kijken, toen Leython zomaar de de eerste set greep. Maar het nam in de vol gende ondubbelzinnig wraak. In de laatste twee sets kwam Leython nog wel voor te staan, maar zo gauw SVC haar ritme weer vond, was het gebeurd met Leython. LEIDEN» GER RENES ■ïfll Katwijk-speler Mare Sieval (zwarte cap) probeert Serge Dietz (Vivax) het schieten te beletten. Poelmeer. Het wekte dan ook geen verbazing dat doelpunten spaarzaam waren. Vivax kreeg nog de beste kansen om tot een veelvoud van het aantal doel punten te komen maar zocht zijn heil te veel in de boogbal als wapen. Katwijk doelman Leo Schaap had daar goed het oog op. De stand in aanmerking ge nomen kwam Katwijk nog tot aanvaardbaar spel. De Katwij- kers moeten wel want met nog vijf wedsrijden te gaan waart het degradatiespook rond. Zelf ziet Katwijk nog wel kansen om ook volgend jaar in de eerste klasse uit te komen. De debu tant ontvangt alle zwakke broe ders nog in eigen huis. Wedstrij den waarin men het slot van de competitie nog een goede wen ding kan geven. Puntenwinst behoorde zaterdag al tot de mo gelijkheden. Aan het einde van de derde periode bracht Paul van der Putten de ploegen weer op gelijke hoogte (3-3) en leek Vivax het nog behoorlijk lastig te krijgen. Katwijk-doelman Schaap zette zijn ploeg met lan ge halen aan het werk en dwong daarmee collega-doelman Noordermeer tot een aantal goede reddingen. Een sterke opleving van Hans Treisburg deed de winst toch bij Vivax be landen. Voor Katwijk scoorden Leendert de Jong, Alex Sieval, Paul van der Putten en Kjelt Boonstoppel elk eenmaal. Bij Vivax werd Hans Treisburg (2x) topscorer. WZK boekte een ruime 18-8 overwinning op het zwakke Nautilus en zijn daarmee nog steeds in de race om het kam pioensschap van de tweede klasse. Hugo Bregman scoorde maar liefst zeven keer. Derde klasser Sassenheim liet veel kansen liggen tegen De Meer koeten maar won toch met 8-5. Raymond Kerkvliet scoorde 3x. Koudekerk presteerde sterk FOTO HENK door met 10-5 van koploper ZWV te winnen. De Zaanse ploeg werd compleet aan flar den gezwommen door de ploeg van Mark Kimpel. Eric Bergsma scoorde deze keer niet maar was wel de juiste vormgever voor Koudekerk. Alkemade zit in hevige degradatienood na het 7-6 verlies tegen het toch niet grootse VZV. De vrouwen van De Zijl gingen met 9-7 ten on der tegen de reserves van Bran denburg, terwijl LZ na een moeizaam begin toch nog de Watervlo met 10-4 op de knieën kreeg. De vrouwen van Alkema de verloren met 2-0 van de IJs- selduikers. In de promotieklas heeft RW eindelijk de juiste samenstelling gevonden. Elke man staat nu op de juiste plaats en de balans in het team is er nu. Met Michiel Schoof (ex-LUSV) en de jonge Arjen de Man (zeventien jaar) op mid loopt hét als een zonne tje. Ook passend blijkt De Man een gigant. De zege op VS Haag kwam heel regelmatig tot stand via 7-15,10-15,11-15 en was erg nuttig, daar ook de staartploe- gen punten blijven halen. LUSV herstelde zich prima van de misstap van vorige week. Bij DVC won het ruim met 0-3 en handhaafde het zich aan de kop. Bij de vrouwen miste Gemini 2 wlat basisspeelsters, maar kwam door een sterke opslag toch goed uit de startblokken (15-6). Daarna kon DAC wat te rugdoen. Gemini 2 bleek te traag en verloor veryolgens drie keer op rij (9-15,9-15,11-15). Vorige keer had Gemini de Alp- hensen verrast, nu waren de rollen omgedraaid. Leython 2 en Voy waren aan elkaar gewaagd in de eerste set, maar door wat opslagfouten op de beslissende momenten won Voy met 11-15. Leython, dat de volgende set won, kon het ni veau niet vasthouden. In de vierde verloor Leython na 14—14 door de scheidsrechter wat sneu met 14-16. Ridderveld verloor onver wacht met 3-0 bij Rentokil/ZVH 2. Nu had ZVH haar ploeg voor de tweede helft van de competi tie anders samengesteld, maar coach Piet Bijl wenste dat niet als excuus voor het matige spel te gebruiken. Ridderveld liet het zelf afweten en kon op de be slissende momenten geen vuist maken, omdat het te angstig speelde (15-10,15-4,15-8). LEIDEN «TACO DE VRIES ZWEMMEDEWERKER Natasja Sierag was ook in het tweede weekeinde van de Ne derlandse winterkampioen schappen zwemmen in Dordrecht goed voor veel me dailles. De zwemster van LZ pakte er in totaal vijf. Daarvan waren er twee van goud. Marcel de Natris en Chester Marsman deden namens De Zijl van zich spreken. Natasja Sierag blijkt in haar jaargang 1979 een klasse apart. Na de medailleregen van vorig weekeinde was het ook in het tweede deel van het kampioen schap raak. De Leidse was de snelste op de 100m vlinder in 1.08.06 en de 200m wisselslag in 2.26.42. Die laatste tijd is een nieuw kringrecord. Belangrijker voor Sierag was echter de offi ciële selectie voor de EJK-jeugd en de 8-landen wedstrijden in Dortmund. Naast die twee hoofdprijzen werd Sierag derde op de 200m en 800m vrije slag en de 100m rugslag. Chester Marsman zwom voor De Zijl onder meer de 200m vlinder en pakte naast een nieuw kringrecord ook de eerste plek in een tijd van 2.05.28. In de A-finale lag hjj met clubge noot Robin Sprinldiuizen in het water, die in zijn jaargang vier de was geworden. In die finale werd Marsman in een iets min dere tijd vierde. Op de 400m wissel werd hij eerder in het weekeinde derde bij de man nen. Datzelfde deed Sprinkhui- zen in zijn jaargang ('74/'75). In de A-finale tikte Sprinkhuizen net iets eerder aan. Clubgenoot Marcel de Natris zwom een sterk NWK en zag dat dit week einde bekroond. Op de 100m wissel voor mannen werd hij met 58.4 derde in de A-finale. Op de 50m vrij zwom De Natris 23.68. Dat was goed voor een vierde plek. Van Iterson Stefan van Iterson ('79) van LZ veroverde vier plakken. Op de 400m wissel was het in 5.04.36 een gouden. Zilver was er op de 400m vrij, 200m rug en de 200m vlinderslag. Fleur Bakker, ook van LZ, kwam met drie keer een tweede plaats net iets te kort dit weekeinde. Vooral het zilver op de 800m vrije slag was een te leurstelling. Bakker zwom onder haar kunnen en finishte in 9.10.43. Voorts was er zilver op de 200m vrij en wisselslag. Jorien Kleiwegt ('79) van De Zijl zakte naarmate het week einde vorderde iets weg, maar had op vrijdag toch een mooie tijd gerealiseerd. Op de 800m vrije slag bezette ze met 9.31.24 welliswaar een vierde plaats, maar de tijd betekende wel een nieuw clubrecord. Op de 200m vrij kwam ze ook als vierde bin nen. De estafetteploeg van De Zijl tekende in 7.43.57 voor een derde plek op de 4x200m vrije slag. Remco Singeling zwom vorige week al erg sterk en deed dat nu weer. Bij de jongens '78 werd de LZ-zwemmer twee keer tweede, op de 200m rug en de 400m wissel, en een maal derde op de 200m vlinder. Zijn presteren op dit NWK heeft hem de selectie voor de jeugd invitatiewedstrij den irt Luxemburg opgeleverd. Wandy Kater van De Zijl was bij de vrouwen even constant als vorige week, maar greep weer naast de prijzen. Wel zwom ze een nieuw kringrecord op de 100m rugslag: 1.06.09. In de B-finale verbeterde ze die tijd nog met twee honderste. Op de 200m wissel bereikte ze de A-finale, waarin ze met 2.22.8 zevende werd. Milan Verhoop ('80) werd op de 200m vlinder vierde in 2.40.86. Die prestatie evenaarde Micha'Prins in zijn jaargang 1978 door na 2.23.66 aan te tikken. Christian Fischer uit Katwijk van Rapido zwom in zijn jaar gang '76 een gouden race op de 2.08.08. Revanche LZ organiseerde dit weekeinde de Speedo revanche-wedstrij den. Deze wedstrijd, voor deel nemers uit de-jaargangen '83, '82 en '81 leverde Michael van Schaik van LZ vier medailles op. Op de 50m vlinder realiseerde hij 34.2 en evenaarde daarmee de beste jaargang prestatie ooit. Het record staat al sinds 1977, maar Van Schaik heeft nog de rest van dit jaar om het te ver beteren. Ook op de 100m vrij en rugslag was hij de snelste. Op de 1 OOrn schoolslag moest hij twee jaarganggenoten voor laten gaan. Sven Meijers van De Zijl was goed voor een tweede plaats op de 200m wissel in 2.43.0.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22