Invallers houden derby op nul-nul Lisse met schrik vrij Tiental ARC beperkt schade - c g Revanche Leiden op RCL: 4-0 Katwijk zet ook Hoek opzij: 0-3 Sport sr Ter Leede nadert titel MAANDAG 15 MAART 1993 LISSE «CHRIS HARTMAN Sportpark Ter Specke. Zater dagmiddag. Aangenaam voor jaarszonnetje, redelijk wat pu bliek, windstil, veld als een bil jartlaken. Kortom alle ingredi ënten voor een aantrekkelijke partij voetbal zijn aanwezig. FC Lisse. Rozenburg en scheids- r rechter Van Egmond missen echter een kans voor open doel, want leuk is het gebodene geenszins. Slechts de Lisse-aan- hangers voor wie de punten heilig zijn, kijken na negentig minuten geploeter vrolijk naar het scorebord: FC Lisse - Ro zenburg 2-1. Dat de thuisclub, een titel kandidaat nota bene, bitter wei nig heeft laten zien beseft ook trainer Ruud Bröring: „Onze slechtste wedstrijd van het sei zoen. Het enige positieve dat ik kan bedenken is dat we gewon nen hebben. Al moet ik er wel bijzeggen dat het moeilijk voet ballen is onder leiding van deze scheidsrechter. Je mag echt niks." Ook Rozenburg-trainer Jan Rab zal niet toetreden tot de fanclub van de inwoner van Nunspeet: „We zijn hier duide lijk benadeeld door deze man." Arbiter Van Egmond wilde maar één ding in de Bollen streek, en dat was opvallen. En ere wie ere toekomt: hij slaagde daarin met glans. Reeds in de zevende minuut liep Radjin de Haan tegen een gele kaart op. Het slachtoffer: ..Ik zei alleen maar dat het volgens mij geen buitenspel was. Erewoord." Nog geen minuut later kreeg Henk Kuipers, verdediger van Rozen burg, geel gepresenteerd we gens een opmerking. Rab had ook al het lef zijn mond open te doen. Hij werd naar de tribune verwezen. Bröring: „Van mij mag de KNVB in het vervolg do ve scheidsrechters sturen. Dat is ook niet alles, maar nog altijd beter dan het aanstellen van domme mensen. De kunst is af en toe eens niets te horen. Deze scheidsrechter hoorde werkelijk alles. Ik weet van mezelf dat ik op de trainingenTiiet sterk fluit. Maar volgens de jongens doe ik het toch een stuk beter dan de ze meneer." In de 26ste minuut leverde een te hoog geheven been Kuipers een tweede gele kaart op. Een rode (Rab: „Die gaf-ie met een grijns op z'n ge zicht.") volgde, met als gevolg dat het Rozenburgse elftal een tiental werd. Op het moment van de uitsluiting leidden de be zoekers overigens met 0-1. In de veertiende minuut zag Erik van de Ridder dat geen mens in de Lisse-defensie reageerde op een door hem genomen vrije trap. Zonder dat de bal door ie mand beroerd werd, huppelde hij even onverwacht als fortuin lijk over de doellijn. Toen al was duidelijk dat Lisse creatieve spelers als Emiel Waayer en Jel- le Visser node miste. Van een fatsoenlijke aanvalsopbouw was geen sprake, een gang van za ken waar ook later in het duel geen verandering in zou komen. Desondanks verscheen voor de pauze René Ras tot twee keer toe vrij voor doelman Perry Hoogstad. In beide gevallen faalde Ras. Ook inzetten van Leon van der Zwet en Robert Vermin leverden geen succes op. In de tweede helft probeer de Bröring het met vier spitsen. Leon Hoep nam de plaats in van middenvelder Arnold Vermeulen. De entree van Hoep was een verbetering. Zowel de gelijkmaker (De Haan) als de winnende goal (Ras) bereidde de invaller voor. Van Egmond zou trouwens Ruud Bröring. foto»archief Van Egmond niet zijn als hij niet nogmaals de aandacht op zich vestigde. Eerst hoorde hij Rozenburger Henri Hecker wat mompelen en trok meteen geel. Vervolgens zag de arbiter een geheide strafschop voor Rozen burg over het hoofd. Ralph Pol man haalde Patrick Bekker on deruit, zonder dat een sanctie volgde. Kort voor tijd had Pol man nogmaals geluk toen een blunder van hem door dezelfde Bekker niet werd afgestraft. FC Lisse-Rozenburg2-1 (0-1).14 0-1 Van de Ridder, 54 De Haan 1-1. 74 Ras 2-1 Scheidsrechter Van Egmond Toeschouwers 1100 Gele kaart: De Haan (FC Lisse), Kuipers (2), H Hecker (beiden Rozenburg) Rode kaart: Kui pers (Rozenburg) FC Lisse: Veenboer; De Keizer, Van Duivenbode, Polman, J Vermeulen; A Vermeulen (Hoep), Van der Zwet (Bremmer), Van der Putten; Ras, De SCHEVENINGEN NICK VERWOERD ARC kende zaterdag in het duel met Scheveningen een start, waarop Ajax de laatste tijd in Europees verband patent lijkt te hebben. De Alphenaren ston den dankzij een goal van Robin Leunissen al na 44 seconden op voorsprong. Daarna kwam de equipe van Aad Koren er echter nauwelijks meer aan te pas. Een rode kaan voor Jan Wouters vergrootte de problemen nog. „Vanaf dat moment was het vrouwen en kinderen eerst," schetste Koren de manier waar op de roodzwarten trachtten de schade te beperken. De opzet lukte. Verder dan de vlot na Wouters vertrek gescoorde ge lijkmaker kwam de thuisclub niet: 1-1. Koren toonde zich zeer con tent met dat resultaat. „Een uur lang hebben we met tien man tegen een Scheveningen ge knokt, dat vol op de winst speel de. Met elkaar hebben we een punt verdiend. Dat moet goed zijn voor de moraal." Krijgstaal van Koren. Voor wat betreft de instelling van zijn troepen lijkt de oud-UVS'er zich inderdaad geen zorgen te hoeven maken. De wilskracht is bij ARC dit sei zoen trouwens toch wel aanwe zig. De veldbezetting kan even wel een probleem worden. Wouters krijgt een schorsing aan z'n broek en datzelfde lot wacht Ard Hoogendoom, die te gen zijn zesde gele kaart - sanc tie: twee wedstrijden - opliep, en Rob Vermeer (derde boe king). Scheveningen is ARC's lotgenoot op het gebied van schorsingsperikelen. Arbiter De Flaan gaf vlak voor tijd Michel Lier rood, nadat de aanvaller Rob Vermeer een tik had gege ven, en drie van Liers teamge noten zagen eveneens een kaart. Zij het een gele. Flet vier tal kan een schorsing tegemoet zien. Niet zo vreemd dat coach Leen de Graaf niet echt blij was. „ARC kwam hier alleen voor een punt. Dat hebben ze met een soort handbalverdediging voor elkaar gekregen. Wij zijn veel sterker geweest, maar we hebben dat niet in doelpunten kunnen uitdrukken. Dat is frus trerend. Een paar spelers heeft dat niet goed kunnen verwer ken en toonde geen discipline. Daardoor zitten we weer met problemen voor de komende wedstrijden. Jammer." De twee rode en vijf gele kaarten, die De Haan op Houtrust trok, pasten in de wedstrijd. Er werd name lijk van twee kanten agressief gespeeld en daarbij ontbrak re gelmatig het respect voor el- kaars ledematen. Strijd volop derhalve. Voetbal op eerste klas-niveau ontbrak echter. Misschien mag dat in deze fase van de competitie, waarin naast ARC en Scheveningen nog ze ven andere teams kans lopen te degraderen, ook wel niet meer verwacht worden. En toch be gon het zaterdag zo mooi. De bal was nog maar net aan het rollen of hij lag al in het net. Bij een wilde trap van Vermeer stond de Scheveningen-defen- sie te snurken, zodat Leunissen zomaar vrij baan had. Beheerst liet de spits z'n eerste competi tietreffer aantekenen: 0-1. De groenwitten schrokken wakker en draaiden de bezoekers de duimschroeven aan. Een reeks hoekschoppen en scrimmages was het gevolg. Met veel kunst en vliegwerk bleef het massaal verdedigende ARC, dat Leunis sen en Van der Plas voorin hield om achter de bevrijdingstrap- pen aan te jagen, overeind. Bij een uitbraak werd het zelfs bij na 0-2. maar Van der Plas stuit te op doelman Straten. Vanaf de 34e minuut moest de Koren- -brigade het met tien man doen. Wouters liet zich door spits John Blok intimideren en vergat zich. Vlaggenist Nedcr- stigt zag de trap tegen Bloks be nen en Wouters kon gaan. Met alleen nog uitblinker Leunissen aan het front verdedigde ARC zich. Raymond Buis scoorde weliswaar snel de 1-1, maar daarna hielden de Alphenarem die Van der Plas nog een mooie kans zagen missen, dapper stand. Vooral ook dankzij Rem- co Tuinenburg, die een paar in zetten van Blok fraai pareerde. Bij een schot van Harold Tja-, den, dat de lat schampte, had ARC geluk. In blessuretijd - Lier was er inmiddels ook uit - was de Racing via Leunissen en Van der Weiden nog dicht bij een onverdiende zege. Scheveningen-ARC1-1(1-1).1 Leu nissen 0-1. 41 Buis 1-1 Scheidsrech ter De Haan Rood Wouters (ARC» en Lier (Scheveningen) Geel Tellier Ver baan, Cramer (Scheveningen) Hoog endoom en Vermeer (ARC) Toeschou wers 800 ARC: Tuinenburg, Van det Welden, Vermeer, Wouters Hoogen doom, Key, P Dijkman, Boer, Laros (Van Harselaar), Van der Plas (S Dijk man), Leunissen Naam: Marcel van De|ft Leeftijd: 17 M Club: Rijnsburgse -p. Boys Om kwart 2 schreeuwde hij het nog uit van de pijn. Tijdens het inschieten voor de wedstrijd tussen de Al van Rijnsburgse Boys en die van Ex celsior M. was de pink van zijn linkerhand zwaar uit de kom geschoten. Een wedstrijdje kee pen zat er zo op het eerste ge zicht bepaald niet meer in. Maar, Marcel van Delft speelde zaterdagmiddag zelfs nog twee wedstrijden. Twee? „Twee. De wedstrijd van de Al was een half uurtje bezig toen ik werd gehaald. Jan Blankespoor was bij het eerste uitgevallen en ik moest hem vervangen." „Iets van oh jee. Ik wist dat het kon gebeuren, maar eigenlijk vond ik het niet leuk. Je moet toch je maatjes in de steek la- Nog zen u wach tig geu vest? „Nee. helemaal niet. Daar kreeg ik ook de tijd niet voor. En ik had natuurlijk wel wat zelfver trouwen. Het was vorige week in Rozenburg ook goed ge gaan." n je pink trou- „Een beetje. Je voelt zoiets na tuurlijk wel. Maar er zat een hoop tape omheen." En iKtlgende week? Weer Al? „Afwachten maar hoe het mèt Jan gaat. En of ik wel wordt ge vraagd als hij niet kan spelen." SASSENHEIM RON HOOGENDAM Ter I>eede boekte niet alleen een 3-1 overwinning op het ar me DVO'32, maar zag tevens de concurrentie punten verliezen. De Sassenhcimse ploeg staat nu met nog drie duels te gaan drie punten voor op naaste belager De Jodan Boys. In de wedstrijd tegen DVO speelde Ter Leede een goede eerste helft en kwam via Peter Scheltusop 1-0. Nadat Pietcr Kruik de stand op schitte rende wijze naar 2-0 had getild leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Niets was minder waar. Want na de pauze sloop even de gemakzucht in de Sassen- heimse ploeg, hetgeen de 2-1 betekende. Maar de mouwen werden op tijd opgestroopt. Een lange doeltreffende solo van Ro nald Vonk leverde Ter Leede een verdiende 3-1 zege op. Ter leedc-DVO'32 3-1 (2-0). 15. Schelt us 1-0, 35. Kruik 2 0. 59. De Bruin 2-1, 82. Vonk Scheidsrechter: Sikma. Toe schouwers: 350. Rocky Pitti van Noordwijk (rechts) komt niet los van Rijnsburgse Boys verdedigers Jaco van Delft (links) en Ron Carli. foto loek zuyderduin in de buurt van een treffer was. In die slotfase via sterke Martin den Haan, maar ook vlak voor rust. Toen de doorgebroken Piet Janmaat (terug van heel lang geblesseerd weggeweest) zich nog door doelman Arjan van Heusden liet verschalken en ook Ron de Jager en De Louw niet tot scoren kwamen. Moge lijkheden waar Noordwijk overi gens niet alleen die door Gérlof gemiste kansen tegenover kon zetten. De kopbal net voorlangs van Kees Smit bijvoorbeeld, of die kopbal van Rocky Pitti tegen de paal. Op die momenten stond bij Rijnsburgse Boys Jan Blankespoor nog onder de lat. Vaste waarde Blankespoor viel evenwel na een half uur spelen opnieuw geblesseerd uit, om vervangen te worden door Mar cel van Delft. De 17-jarige, die een week eerder al goed speelde tegen Rozenburg, deed het opnieuw uitstekend. Waarmee Kurver zowaar nog een lichtpuntje overhield aan de zo povere der by. Rijnsburgse Boys - Noordwijk 0-0. Scheidsrechter Veltrop Toeschouwers 1500 Rijnsburgse Boys: Blankespoor (Mar cel van Delft). Jaco van Delft. Carli. Marcel de Jager, Heemskerk, Vaartjes. De Louw. Hooymans. Vonk, Ron de Ja ger. Janmaat (Den Haan) Noordwijk:Van Heusden. Van Kins, Van Staveren. Smit. Van Roon, Stolk. Van Dijk, Smits, Carter (Gertof). Van Heek, Pitti. Het kon bijna geen toeval zijn dat zowel Timo Gerlof (tot twee keer toe) als Martin den Haan in de slotfase weiger de de derby tussen Rijnsburgse Boys en Noordwijk (0-0) te beslissen. Beide invallers hadden immers, met de 1500 toeschouwers op sportpark Middelmors, lange tijd vanaf de kant kunnen constateren dat deze tweestrijd eenvou digweg geen winnaar verdiende. Die erie winnende goal mocht gewoon niet worden gescoord. Dus kopte Gerlof naast en mikte hij z'n lob riant over, en plaatste Den Haan de bal centimeters langs de verkeerde kant van de j paal. RUNSBURG GERT-JAN ONVLEE Onzin natuurlijk, Gerlof en den Haan zullen bij hun doelpogin gen ongetwijfeld andere ge dachten hebben gekoesterd. Maar feit is en blijft dat het tweetal er met die missers voor zorgde dat geen van beide ploe gen zaterdag meer kreeg dan waar het, gezien de reglemen ten van de KNVB (een«punt voor een gelijkspel), recht op had. Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver en collega John Êelman waren het roerend met elkaar eens: „Dit was degradatievoet bal." Het was slecht geweest, daar in Rijnsburg. Heel slecht. En om nu te zeggen dat het ene elftal meer had gebracht dan het andere, neen, ook daarvan was volgens beide aan het eind van dit seizoen bij hun club ver trekkende trainers geen sprake geweest. Dus hield het tweetal het er maar op dat met het winstpunt onmiddellijk ook het enige hoogtepunt van de mid dag was genoemd. Eelman: „We kunnen beter, hebben de laatste weken ook beter gevoetbald. Maar vandaag zat dat er abso luut niet in. Excuses? Ja, die zijn altijd wel te bedenken. De be langen zijn groot. Het is en blijft een derby. En het is een slecht veld. Dat zijn factoren die het moeilijk maken. Daarbij is Geert-Jan Balcker geblesseerd, René van Staveren niet fit. Maar dan nog moet Noordwijk tot meer in staat zijn." Een prettige wetenschap voor Eelman, die weet dat zijn ploeg er in het grote veld van degra datiekandidaten in IA met twee winstpunten meer aanzienlijk beter voorstaat dan de oppo nent van zaterdag, Rijnsburgse Boys. De stand op de ranglijst en het nog resterende programma (met onder meer ontmoetingen tegen Katwijk, Lisse en DOVO) maken Kurver inderdaad niet tot een echt vrolijke trainer. Desondanks ziet de* geboren optimist nog voldoende moge lijkheden tot behoud van de eerste klasse status. „We staan na de winterstop met zes uit zes op een gemiddelde van een punt. Als we in de laatste zeven wedstrijden hetzelfde gemiddel de scoren redden we het. Of we dat gaan halen? We hebben een goede kans. Vandaag is weer de nul gehouden en we komen ook nog tegenstanders tegen waar wellicht twee punten te halen zijn. Serooskerke bijvoorbeeld, dat is een wedstrijd die we moe ten winnen, waardoor je een eventuele nederlaag weer kunt opvangen." Ook het treffen van zaterdag, Scheveningen uit, wordt door Kurver als een mogelijkheid op een extra punt gezien. Maar dan zullen de geelzwarten zich voor al in aanvallende zin krachtda diger moeten tonen dan afgelo pen zaterdag. Ron de Jager en Leon Vonk kampen met een forse vormcrisis en de speler die aanvallend wel wat kan afdwin gen, Martin de Louw, vertolkt inmiddels wekelijks een hoofd rol als centrale man op het mid denveld. Het pleit dus niet voor Noordwijk dat Rijnsburgse Boys desondanks enige keren dicht antwoord schuldig. Ook in de tweede helft, toen Leiden korte tijd de touwtjes wat liet vieren. Niettemin was het Paul Kerkhof die zowel Erwin Pfundt als Vis ser het bos instuurde en vrij simpel de 0-3 aantekende. In de slotfase was het de voor Bink in gevallen Maurice van Berkel die het sublieme samenspel met De Bruin tot 0-4 promoveerde." Leiden was gewoon een klasse beter," erkende Ferry van Ha ver. „Het probleem bij ons is het middenveld. We zullen de laaste wedstrijden moeten knokken. In deze wedstrijd heb ben ze naar vermogen gespeeld, maar misschien kunnen ze niet beter." De woorden van zijn collega Peter Ciere spraken boekdelen: „Het was een mak kie vanmiddag..." De verre uitbeurt tegen Hoek leverde Katwijk zaterdag n winstpunten op. De 0-3 overwinning kwam de koploper van eerste klasse A ook bepaald toe. Maar echt eenvoudig was karwei nu ook weer niet te noemen. Hoek, bezig aan een sterke reeks (vijf punten uit de laatste drie wedstrijden) was beslist niet van plan Katwijk vrij doorgang te verlenen. De kustbewoners, zonder de geschorste Henry Pouw, mochten dan het beste van het spel hebben en ook via Carlo van Zeist aan de leiding komen, Hoek bleef wel degelijk meevoetbal- len. Zo ook in de tweede helft, toen de thuisclub via de grieperige Osmund Ogali en (vooral) John Alleman zelfs dicht in de buurt van de gelijkmaker was. „Dat zijn beslissende momenten in zo n partij," wist ook trainer Arie Lagendijk later. „Als die gelijkmaker valt, wordt het voor ons een heel moeilijke klus. Nu gaat die bal er niet in en staan wij even later met 0-3 voor." Verantwoordelijk voor die doeltreffende oprisping van Katwijk was Kees Krayenoord. Eerst vond de rechterspits met een halve omhaal het doel van Hoek, vervolgens was hij aanwezig voorbereidend werk van Leen van der Marei en Hans Zwaan eenvoudig te verzilveren. „Een goede wedstrijd van Katwijk," vatte Lagendijk later sa men. Lagendijk is er vooral over te spreken dat Katwijk dit sei zoen de partijen tegen de 'kleintjes' beter afwerkt dan vorig jaar. „Maar elke wedstrijd is er een. Zaterdag moeten we tegen Serooskerke. Dan moet de ploeg er weer helemaal staan." Van een lonkend kampioenschap wil lagendijk nog niets w ten. „De zaak ligt heel simpel. Natuurlijk willen we kampio worden. Maar Katwijk is op dit moment niets meer en ni« minder dan een van de vier kandidaten. Over zeven wedstrijden i Zeist 0-1, 65 Krayenoord 0-2, Leiden heeft in de streekont- moeting met RtL ondubbelzin nig revanche genomen voor de vorig seizoen geleden thuisne derlaag (2-4). De ploeg van de scheidende trainer Peter Ciere legde alle zwakke plekken van de Racing bloot en weet zich na de simpele 4-0 overwining nu een serieuze kandidaat voor de derde periodetitel. De positieve inbreng van de gebroeders Wally en Ferry van Haver ten spijt, de lamlendige vertoning die de Leiderdorpse voetballers op de goed verzorg de grasmat legden is zelfs de vierde klasse onwaardig. Het lijdt geen twijfel dat RCL met de wedstrijden tegen Ter Leede (thuis),'s-Gravenzande (uit) en mededegradatiekandidaat SEV (de laatste wedstrijd thuis) voor de boeg zware tijden wacht. De mouwen zullen in die duels ex tra opgestroopt moeten worden en de neuzen moeten dezelfde richting opwijzen. Het geloof in eigen kunnen was zaterdag,te gen het strijdvaardige Leiden ver te zoeken. Op alle fronten van Raymond Klinkenberg, zijn klasse. De I>eidse spits, die later wegens een opspelende lies blessure gewisseld werd, liep RCL's laatste man Visser er vol ledig uit en schoot het leer fraai over de kansloze Wim Nobbe: 0-1. Vanaf dat moment gros sierde RCL in slordige passes. Leiden profiteerde met name op het middenveld naar harte lust en sloeg veelvuldig een bres in de rommelige defensie. Na dat Rob Lentz een fout van Ro nald van Wattum met de 2-0 had afgestraft en meteen ge blesseerd uitviel- bleef RCL het troefde Leiden, zowel op tech niek als in handelingssnelheid, RCL af en zodoende kreeg de derby nimmer een gelijkwaar dig karakter. Slechts twee reële scoringskansen vielen er voor RCL te noteren. In de eerste mi nuut toen Edwin Grootendorst zijn kopbal net over zag gaan. En in de beginfase van de twee de helft - de stand was toen al 0-2 - bij een poging van Niek Oosterlee (schot naast). Voor de rest was het Leiden wat de klok sloeg. Na pakweg tien minuten demonstreerde Rob Bink, na een goede pass

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21