EWR aast op kabelnet Leiden Regio Voorschotense jager wil niet met geweren naar Leiden 'Cultuur uit cultuur-arme Bollenstreek' De Koe melkt een koe DONDERDAG 11 MAART 1993 In een luxe limousine onder het genot van een glas champagne over de weg zweven naar je geliefde restaurant. Het lijkt op de verpakking van een huwelijksaanzoek in Love Letters, maar het kan tegenwoordig in Leiden en Alphen. 1 op 2 De zeer ruim spierwitte Cadillac I Fleetwood is een kj schoolvoorbeeld tl van Amerikaanse protserigheid en energieverspilling )e auto bij uitstek dus is lekker aan de geneugten des levens over te geven. Dat kan sinds enkele weken via de limoservice van restaurant Jill's (Morsstraat 6) in Leiden en restaurant Alfreds Diner (Cornelis Geellaan 43) in Alphen aan den Rijn. ten gat in de markt, vindt eigenaar Erwin Rozendal, en bij uitstek de gelegenheid om de gang naar de twee restaurants flink te stimuleren. „Het loopt uitstekend", vertelt sales manager Marcelle Buur. „I lecl veel positieve reacties, al veel reserveringen voor de komende weken. Ie krijgt totaal verschillende t jongeren. Vaak zit er een verrassingselement in; de limoreservering als cadeau bij een verjaardag of een huwelijk". Voor zover bekend is de limo service een primeur voor Leiden en Alphen. Ie in een mooie auto laten rondrijden kon natuurlijk al. bijvoorbeeld bij De Jong in Leiden, maar de koppeling met gelegd. De 'Caddie' wordt gereden door Erwin Rozendal en zijn personeel, in keurige chauffeurskostuums gehuld. Er zijn chauffeurs en chauffeuses. „Sommige mensen hebben een duidelijke voorkeur voor een vrouwelijke chauffeur. Het moet natuurlijk allemaal wel heel stijlvol gebeuren, je moet het met een bepaalde flair brengen", zegt Buur. De limousine rukt twee tot drie keer per dag uit, waarbij met name in Leiden in de smalle Morsstraat nogal intensief met het 'bakbeest' moet worden gemanoevreerd. In het mondaine Alphense park Rijnstroom is aanzienlijk meer ruimte en valt de wagen veel minder uit de toon. Alfred's Diner is daar te vinden in het verbouwde badhuis van een voormalig weeshuis. Leiden en Alphen bieden een diner per limousine. Alphen voegt daar nog een lunch aan toe. Gemeenschappelijk kenmerk is dus de champagne, die in de auto door de chauffeur wordt ingeschonken. Ook een uur rondrijden zonder eetarrangement is overigens mogelijk. De prijzen variëren van 80 tot 150 gulden. Voor dergelijke bedragen kan je je dus gedurende korte tijd een rijke stinkerd wanen, die zo uit een glamour-serie zoals Dynasty is weggelopen. Maar helaas, maandag wacht dan weer de Kadett in de file en de standaard-hap in de kantine. Koot en Bie hebben hun nieuwe Keek op de Week logo al weer bij het vuilnis gezet. Neerlands bekendste opniniemakers von Met een koffer vol geweren van Voorschoten naar het politiebu reau in Leiden. Dat ziet een Voorschotense jager helemaal niet zitten. De man, die niet met zijn naam in de krant wil, is zo bang onderweg te worden beroofd, dat hij de politie heeft gevraagd hem hierbij persoon lijk te begeleiden. Nu de politiekorpsen van Lei den en Voorschoten zijn sa mengevoegd, wordt de aan vraag en afhandeling van wa penvergunningen vanuit Leiden geregeld. Voorschotense sport- schutters en jagers moeten ech ter nog in hel computersysteem in Leiden worden ingevoerd. De politie wil dat ze mét hun wa pens naar het bureau aan de Langegracht in Leiden komen, om zich te laten registreren. De Voorschotense jager wil best komen, maar verlangt dan wel politiebegeleiding, schrijft hij in een brief aan de politie. Hij houdt zijn hart vast bij het idee dat criminelen lucht heb ben gekregen van het feit dat al le legale wapens in de Leidse re gio de komende tijd naar het bureau in Leiden worden ge bracht. De Voorschotenaar heeft op zichzelf geen bezwaar tegen een controle. „Ik.vind het logisch en terecht dat het verschaffen van jachtaktes en andere vergun ningen die met vuurwapens te maken hebben, zeer nauwkeu rig worden gecontroleerd." Dit kan volgens hem niet streng ge noeg, gezien het grote aantal il legale wapens dat in ons lapd in omloop is. Daardoor krijgen le gale houders van vuurwapens een slechte naam, vindt hij. Het probleem is alleen dat de Voor schotenaar niet het risico wil lo pen te worden beroofd. „Óf de wapens moeten wor den gecontroleerd bij de hou ders thuis," oppert hij als twee de mogelijkheid. „Dan kan de politie gelijk zien hoe de wa pens daar liggen opgeslagen." Hij beseft dat dit voor de politie een arbeidsintensieve en kost bare zaak is. „Maar ik zie mij nog steeds niet met mijn wa pens, acht in totaal, over straat lopen." De Leidse politiewoordvoer der D. Graveland vindt de klacht van de Voorschotense ja ger vergezocht. „Die meneer gaat toch ook op jacht. Dan loopt hij zelfs open en bloot met zijn geweren. De politie kan hem dan toch moeilijk ook be scherminggeven." Vooralsnog is de Voorschote naar de enige die de vrees voor beroving heeft geuit naar de po litie. „Men heeft tot 1 april de tijd om met wapens langs te ko men op het bureau. Ik vraag me toch af hoe iemand daar lucht van zou moeten krijgen. Als je boodschappen gaat doen, kun je de politie kwalijk vragen om extra op je huis te letten omdat een inbreker wel eens langs zou kunnen komen." Rijnwoiide meldt zich als eerste aan De Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) wil naast de exploitatie van Stadskabei ook het kabelnet in de hele regio Rijnland overnemen. Gisteren presenteerde de EWR het plan voor de regionalisatie van het kabelnet. Het energiebedrijf bedient 225.000 aansluitingen voor gas, water en elektriciteit in 25 gemeenten en is er klaar voor om via de dochtermaatschappij Kabelexploitatie Maatschappij Rijnland (KMR) ook het kabelnet te exploi teren. Inmiddels heeft de gemeente Rijnwoude zich al bij de KMR aangesloten. waarschijnlijk zullen volgen. Maar ook in Alphen, waar we het kabelnet nu nog bij wijze van dienstverlening verzorgen, hopen we exploitant te wor den", zegt algemeen directeur van de EWR J. 1 laijkens. De kabelabonnee in de Leidse regio zal straks 14,75 gulden per maand moeten betalert voor het abonnement als de Energie- en leiden frank buurman Voor de EWR is het van groot belang om in elk geval de ge meente Leiden als klant binnen te halen. „Dat zou ons al vrijwel het minimale aantal aansluitin gen geven om de exploitatie verantwoord te kunnen opzet ten, zeker als je er van uit gaat dat de randgemeenten dan Watervoorziening Rijnland de exploitatie ter hand neemt. Dat bedrag wordt dan betaald voor een basispakket waarin 30 tele visiekanalen en 62 radiopro gramma's zijn opgenomen, meer dan het huidige aanbod. Momenteel variëren de tarieven van 12 tot 20 gulden in de ver schillende gemeenten, die als machtiginghouders zelf het ta rief mogen vaststellen. Het tarief hangt samen met het bedrag dat voor overname van het kabelnet moet worden neergeteld. „De gemeenten kunnen het zelf bepalen. Als er een flink bedrag moet worden neergelegd voor de overname, gaan de abonnementsprijzen ook flink omhoog, omdat de ex ploitant het geld weer moet te rugverdienen. Daar hebben wij niet voor gekozen", aldus Ha- ijkens. Voor het Leidse kabelnet zijn naast de EWR ook de commer ciële kabelbedrijven Casema en de NKM in de markt. Casema, vrijwel volledig eigendom van de PTT. heeft een sterke positie in de Bollenstreek. Een com mercieel bedrijf zal mogelijk meer geld bieden voor het Leid se kabelnet dan de EWR. In dat verband werd al een bedrag van 40 miljoen gulden genoemd. „Een dergelijk bedrag zou naar ons idee betekenen dat de tarie ven voor de consumenten moe ten worden verdubbeld", stelt Haijkens vast. Duidelijkheid over de toekomst van het Leidse kabelnet is pas over enkele maanden te verwachten. Om streeks juli hoopt de EWR ook met andere gemeenten over eenkomsten te sluiten. Verbouwing gemeentehuis Valkenburg blijkt duurder valkenburg-» - De Valkenburgse raad is giste ren schoorvoetend akkoord ge gaan met de verbouwing van het gemeentehuis in dit dorp. Verschillende fracties waren 'geïrriteerd door de aankondi ging dat het werk opnieuw duurder is uitgevallen. Pas na een ter plekke bedachte bezui niging. stemden ze in met het collegeplan. De fracties maakten duidelijk dat ze bang waren voor een tweedè 'brandweer-kazerne-af- faire'. Daarbij werden de kosten ook voortdurend overschreden. Na het nodige overleg werd een besparing gevonden op de nieuwe air-conditioning. Het gemeentehuis bleek toe te kun nen met een eenvoudiger appa raat. De verbouwingskosten werden op die manier gedrukt tot 515.000 gulden. De spierwitte Cadillac Fleetwood. Je krijgt totaal verschillende mensen in de auto, en zeker niet alleen jongeren". foto ben de bruyn den dat het \Vel erg moderne ontwerp toch niet dié uitwer king en uitstraling had die aan een nieuw embleem met toebe horen kon worden toegeschre ven. Ondanks dat de twee jacks 'inclusief waren, vonden ze ook de prijs van 1,2 miljoen een beetje veel. Tot zover deze gespeelde 'keek' op het post-moderne, Holland se leven, met Kees van Kooten en Wim de Bie in de hoofdrol len. De serieuze grappenmake rij van het duo over het gebruik van nieuwe logo's kwam juist op het moment dat de gemeen te Leiden ook haar nieuwe em bleem presenteerde. En het is voor welke ovenheidsinstatie dan ook, altijd uiterst pijnlijk om door Koot en Bie in de ma ling te worden genomen. Hun humor is dodelijk accuraat. Maar de gemeente trok zich er niets van aan en bleef haar ei gen nieuwe tekentje haast bo- vennatuurlijkeeigenschappen toeschrijven. Een nieuw sleutel logo zou voor openheid, een duidigheid, klantgerichtheid en eenheid zorgen, anders leg je daar geen ton (lees; honderd duizend gulden) gemeen schapsgeld voor op tafel.. Of, is de gemeente misschien toch wakker geschud door de opmerkingen van de voorzitters van het Simplistisch Verbond. De personeelsadvertenties die in verschillende kranten staan, zijn nog met het oude leeuwen logo afgebeeld. Misschien zijn er in het stadshuis dan toch be denkingen gerezen. Wie weet. Want behalve het logo zal ook de bijbehorende spreuk 'Leiden, monumentale stad met toe komst' moeten verdwijnen. Dat wordt dan al snel 'Leiden, post moderne stad met verleden' en daar komt echt geen personeel op af. Frank Buurman en Loman Leefmans tel: 071-161418 Besturen volwassenenonderwijs samen De besturen van het Boerhaave College Leiden en de Aletta Ja- cobsmavo uit Lisse gaan 17 maart samen. Per 1 augustus fuseren de twee scholen. Die fu sie vloeit voort uit een nieuwe wet die regelt dat scholen voor volwassenenonderwijs mini maal 500 leerlingen moeten hebben. De Aletta Jacobsmavo VRIJE TIJD Tweedehandsbeurs In het buurthuis Stevenshof is op vrijdagochtend 12 maart weer een tweedehandsbeurs met kinderkleding en speel goed. De deuren van de grote zaal in het buurthuis aan de Trix Terwindtstraat 4 zijn open van 9.00 tot 11.30. Handvaardigheidscursus De Stichting Ouderenwerk heeft weer plaats op de cursus crea tieve handvaardigheid in Rondedans aan de Julianastraat 74. Momenteel is er les op AGENDA VRIJDAG 12 MAART Leiden Tweedehandsbeurs met kinderkle ding en speelgoed in buurthuis Ste venshof. Trix Terwindtstraat 4. van 9.00 tot 11.30 uur. Bingo bij Speeltuinvereniging Mors- kwartier, Lage Morsweg 14. aanvang 20 00 uur. Klaverjassen en sjoelen bij LFC. Sportcomplex Boshuizerkade. aan vang 20.00 uur. Klaverjassen, jokeren en sjoelen bij Speeltuinvereniging Stevenshof. C. van Bruggepad 2. aanvang 20.15 Leiderdorp Filmmiddag, org. Vereniging Oud Mi litairen Indiëgangérs, in de Schep- pingskerk, Van Poelgeestlaan, aan- vang 14 00 uur Oegstgeest is te klein om zelfstandig te kunnen voortbestaan. Het samengaan van de scho len biedt de mogelijkheid om het onderwijsaanbod in de Duin- en Bollenstreek uit te breiden. Het nieuwe bestuur streeft er naar om in Lisse ook verschillende vakken op havo- en vwo-niveau en deeltijd-me- ao aan te bieden. maandagochtend van 10.00 tot 11.30 uur, maar er is de moge lijkheid de les te verhuizen naar de woensdagochtend. De kos ten bedragen 4,50 gulden per maand. Belangstellenden kun nen bellen naar Rondedans tel.: 071-233210. Bloemschikken In buurthuis 't Spoortje begint donderdagavond 11 maart een cursus bloemschikken. De cur sus bestaat uit vijf lessen, en kost 15 gulden. Inschrijving kan in buurthuis 't Spoortje, Bern- hardkade 40. rijnsburg 'Krachtig en Kleurig', dat wordt het motto van het Rijnsburgs bloemencorso 1993. Joop van Egmond toonde gisteren tijdens de zogenoem de keuzeavond voor het nieuwe corsojaar zijn ont werpen voor de praalwagens en versierde perso nenauto's. Strakke lijnen en gebogen vormen zijn de basis van zijn ontwerpen. Van Egmond zei te hopen dat hij 'de ziel en het oog van het publiek mag strelen'. Hij noemde het corso ook 'cultuur in een verder cultuur-arme Bollenstreek'. De voorzitter van de stichting Rijnsburgs Bloemencorso, Jan van der Mey, benadrukte gisteren nog eens dat promo tie voor bloemen onmisbaar is en dat het corso een goede manier is om het publiek kennis te laten ma ken met de bloemenhandel. Zomerkermis blijft aan Wantveld in Noordwijk noordwuk paul de vlieger Het ziet er naar uit dat de Noordwijkse zomerkermis nog ten minste een jaar blijft be staan. Een meerderheid van de Noordwijkse politiek voelt na melijk niets voor het voorstel van B en W om het evenement af te schaffen. Alleen het CDA wil dat de kermis met ingang van dit jaar verdwijnt, vanwege de overlast die de omwonenden van het Wantveld er van heb ben. Het voortbestaan van de Noordwijkse zomerkermis was gisteren andermaal punt van discussie binnen het Noord wijkse gemeentehuis, vanwege de relatie die er ligt tussen het evenement en de begroting van de Noordwijkse VW. Al acht tien jaar wordt in de badplaats in de zomer een kermis gehou den en al even lang gaat het geld dat de kermisexploitanten betalen voor een plek op het Wantveld naar de VVV. Vandaar dat VW-directeur J. Broekmeulen een paar weken geleden ontstemd reageerde toen duidelijk werd dat B en W van de kermis afwillen. Hij zag zich plotseling geconfronteerd met een gat in zijn begroting ter grootte van 31.000 gulden. De directeur kreeg gisteren de hel pende hand toegestoken van vrijwel alle fracties binnen de Noordwijkse raad. leiden Door op het schoolplein van het Christelijke Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft een levensechte koe te melken, gaf rector P. de Koe gisteren het startschot voor een milieu-actie van de school. Het doel van de actie is al het plastic op school uit te bannen. Vanaf nu kunnen de leerlingen hun drankjes nuttigen uit duurzame kunststof mokken in plaats van de milieu-onvriendelijke plastic wegwerpbekers. foto jan holvast

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14