Politiepost Woubrugge verhuist Gevaarlijke slingers verdwijnen 'Weinig last van stropen' Provincie legt bouw Alkemade aan banden Rijn- en Veenstreek Alphenaren wachten op uitbreiding tuin Stank onhoudbaar Hoop voor Mammoef n CHEF CERT VISSER. 071-161417. PLV -CHEF JANET VAN DUK. 071-161443 1 regio kees van kuilenburg I Met ingang van diezelfde da- turn krijgt ook Hazerswoude- I Dorp weer een politiepost. Het j bureau wordt ondergebracht in I het cultureel centrum, de voor- malige Michaëlschool. De ope- ningstijden zijn maandag en woensdag van 15-17 uur. De bureaus in Roelofarends- veen en Hazerswoude-Rijndijk zijn vanaf 1 april op koopavond en zondag niet meer open. Bei de bureaus zijn van maandag tot en met zaterdag open van 9- 17.30 uur. Dan is er altijd ie mand aanwezig om mensen te woord te staan. Als de bureaus of posten gesloten zijn, wordt er automatisch doorgeschakeld naar Leiderdorp. Dit bureau is open van 7-23 uur, maar er is altijd iemand aanwezig. De veranderingen werden gisteren bekendgemaakt tijdens I een bijeenkomst over de werk- 1 wijze van het district Rijn en I Braassem van het politiekorps I Hollands-Midden. De politiepost in Woubrugge verhuist, omdat het pand aan de Kruisweg volgens voorlichter - J. Oppelaar voor de bevolking niet zo gemakkelijk bereikbaar is. „De brug over de wetering is een beletsel. De mensen gaan niet naar de overkant. Boven dien verkeert het oude pand in zo'n slechte staat, dat verhui zing noodzakelijk was." Alle groepen of werkeenhe den zoals ze nu officieel heten, krijgen contactmedewerkers. Die politiemensen, de oude wijkagenten, zijn actief in de di verse dorpen. Zij zijn tijdens de spreekuren op de politieposten. „De mensen kunnen daar ko men praten over bijvoorbeeld burenruzies, relatieproblemen en dergelijke. Aangifte doen is nu nog niet mogelijk, omdat de politieposten niet op het com puternet zijn aangesloten", al dus Oppelaar. Volgens districts chef T. Visscher is het de bedoe ling dat er in de toekomst wel aangifte kan worden gedaan in de dorpen. De 'contactmédewerkers' zijn volgens Visscher ook geregeld in de dorpen te vinden. „Ze zijn herkenbaar en aanspreekbaar voor de bevolking." Het is de bedoeling dat na de zomerva kantie de wijkagenten aan de slag gaan. Dan moet bekend zijn welke politiemensen op welke pasten gaan werken. alphen aan den run» De kinderboerderij in het Bos- park in Alphen kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken. De Stichting Alphense Kinderboer derijen begint daarom een wer vingscampagne. Vooral nu er lammetjes, biggen, kuikentjes en jonge konijntjes op de boer derij rondlopen, is hulp wel kom. Om de belangstelling te wek ken wordt in het wijkcentrum in Kerk en Zanen een mini-ten toonstelling over de kinderboer derij geplaatst met een aantal jonge dieren en worden In de wijk folders bezorgd. De stichting staat zaterdag (13 maart) met een kraampje op de markt op het Thorbecke- plein. Voorts is de kinderboer derij woensdag 17 maart 's avonds van acht tot negen uur open om belangstellenden over het vrijwilligerswerk te informe ren. Een informatieboekje is aan te vragen bij M. Dieho, tel.: 01720 - 45252. alphen aan den run ruud sep De vele Alphenaren die voor een vriendelijk prijsje hun tuin willen uitbreiden moeten nog even geduld hebben. De ge meente Alphen is niet van plan, uitgezonderd enkele wijken, openbaar groen te verkopen. De verkoop is in strijd met de be stemmingsplannen. Wanneer de gemeente daar tegenin gaat, kan zij in de toekomst schade claims krijgen. Omwonenden kunnen name lijk bezwaar aantekenen, ook nadat de grond al verkocht is. Hierdoor zou het kunnen ge beuren dat de gemeente ge dwongen wordt verkochte grond weer terug te kopen. Om te voorkomen dat de gemeente in die situatie terecht komt, moeten de mensen buiten de aangewezen wijken nu netjes op hun beurt wachteij. Het verkopen van kleine stuk jes openbaar groen aan particu lieren blijkt minder eenvoudig dan de gemeente Alphen had gehoopt. De gemeente wacht nog op toestemming van de provincie om de eerste lapjes snippergroen aan de Grashof en de Helmhof te mogen verko pen. En met ingang van dit jaar moet de gemeente de stukjes grond onderzoeken op bodem vervuiling voordat ze in de ver koop kunnen. Om iedereen die zijn tuin voor een vriendelijk prijsje een paar meter wil uitbreiden te kunnen helpen, moet de ge meente ten slotte een uitzend kracht inhuren. Die mag om te beginnen de aanvragen uit de componistenwijkafhandelen. Vervolgens kan die extra kracht aan de slag om nog dit jaar het snippergroen aan de Barnsteenstraat, de Zeewinde en de Haagwinde, de Wielingen, de Grijpensteinstraat en het No- renwerk en in Zwammerdam in de verkoop te doen. Fit Recreatie, gevestigd aan de Populierenstraat in Roelo- farendsveen, mag uitbreiden. Het bedrijf, dat onder meer zonnebanken en gezichtsbrui- ners maakt, wil op de tweede verdieping het dak uitbouwen. De hoogte van het pand wordt daarbij opgetrokken tot 9,5 me ter. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening wees gis teravond twee bezwaarschriften tegen het plan af. Beide be zwaarmakers zijn bang dat de privacy van de omwonenden door de uitbreiding wordt aan getast. I. Lek,, de indiener van het bouwplan, maakte de commis sie duidelijk dat dat niet het ge val is. „Er is geen sprake van een dakterras, maar van een plat dak. Dit wordt alleen ge bruikt als onderhoud aan het dak nodig is of in geval van brand. De bezwaren zijn sterk overtrokken." De commissieleden deelden die opvatting, zo bleek na be raad achter gesloten deuren. alkemade marieta kroft De provincie Zuid-Holland legt de woningbouw in Alkemade aan banden. De gemeente wil tot het jaar 2005 850 huizen neerzetten, maar de provincie staat er slechts 329 toe. Inclusief de woningen die worden ge bouwd ter compensatie van huizen die verdwijnen. Volgens de provincie betreffen dat er 112. Dat betekent concreet, dat Alkemade de komende twaalf jaar maximaal 214 woningen extra mag bouwen. De provincie vindt dat Alke made te weinig rekening houdt met het feit dat de gemeente in het Groene Hart ligt. Elke ge meente hierin mag maar zeer beperkt bouwen. Tussen het jaar 2005 en 2010 kunnen er nog wel wat wonin gen worden gebouwd. Volgens roelofarendsveen Peuterspeelzaal De Mammoef kan haar gebouw aan het Onel- plein in Roelofarendsveen mis schien toch geheel verbouwen. De raadscommissie voor ruim telijke ordening reageerde gis teravond verdeeld op het voor stel van B en W om slechts uit breiding met één lokaal toe te staan. PvdA en Groen Links zijn van mening dat de speelzaal in twee fases kan worden verbouwd. Daarvoor is ruim 200.000 gul den nodig. Dat is iets meer dan de provincie kunnen de nieuwe huizen het beste worden neer gezet op lege plekken in het centrum van Roelofarendsveen. Gedeputeeerde Staten van Zuid-Holland vinden dat de ge meente Alkemade ook veel te hoog van de toren blaast als het gaat om de ontwikkeling van glastuinbouwgebieden en be drijfsterreinen. Alkemade zegt dat er behoefte is aan minimaal 18 hectare. De provincie staat slechts maximaal 15 hectare be drijfsterrein toe. De afgelopen jaren is er bij Nieuwe Wetering een nieuw glastuinbouwgebied gekomen en daar kunnen nog enkele bedrijven bij. Maar dan is het afgelopen, stellen GS. Wethouder Nugteren van ruimtelijke ordening wilde geen reactie geven op de standpun ten van de provincie. de helft van het bedrag dat voor de gehele verbouwing is bere kend. CDA en WD hielden zich nog wat op de vlakte. Speelzaalvoorzitter L. van der Klauw maakte de commissie duidelijk dat de inrichting van alleen een derde lokaal geen oplossing is voor de ruimte nood. „De bouw van een ver bindingsgang tussen de lokalen, een ruimte voor de hoofdleid ster en bijkomende zalen zijn van essentieel belang om een goede peuteropvang te kunnen bieden." WOENSDAG 10 MAART 1993 Bier gestolen uit vrachtauto hazerswoude-dorp» Bij een transportbedrijf aan de Belgiëlaan in Hazerswoude-Dorp zijn gisternacht alle vrachtauto's openge broken. De buit bleef echter beperkt tot enkele kratjes bier. Auto na halfjaar terug rijpwetering» Een Opel Ascona, die een halfjaar geleden in Hoogmade werd gestolen, is gisteren in Rijpwetering gevonden. De auto stond geparkeerd op de H.P. van der Poellaan. Een be woner maakte de politie er op attent dat de wagen daar al enige tijd stond. Later bleek, dat het om de auto van een Hoogmade- Schotelantenne van gevel geschroefd woubrugge» Van de gevel van de kantine vai ging aan de Vingerhoedtstraat in Woubrugge is gisternacht de schotelantenne gestolen. De inbrekers gingen ook het clubhuis binnen en namen de afstandsbediening en de bedieningskast van de schotel mee. Om het pand binnen te komen braken zij een raam open. De waarde van de gestolen apparatuur bedraagt 1500 gulden. Fancy Fair voor Ronald McDonald roelofarendsveen Leerlingen van de Paus Johannes de 23ste- mavo in Roelofarendsveen houden vrijdag 12 maart (van 14-17 en 19-22 uur) een fancy fair met rad van fortuin in hun school aan de Pieter de Jongstraat. 'The Young Fashions', een groep van 25 leerlingen, verzorgt om 14.30,16,19.30 en 21 uur een modeshow. De opbrengst van dit evenement is bestemd voor het Ronald McDonald-fonds en het Foster Parents-plan. Het politiebureau aan de Kruisweg in Woubrugge gaat dicht. Met ingang van 1 april verhuist de post naar het pand van gemeentewerken aan de Vrouw Geestweg. Evenals nu het geval is kunnen de inwoners van Wou brugge daar twee keer in de week - op dinsdag en don derdag van vier tot zes uur - terecht voor het zogenoem de spreekuur. Bijna wekelijks moeten nieuwe verkeerszui- len worden neergezet bij de wegversmallin gen in de Benthuizense Heerewegh. Door de drie verspringende verhogingen - links, rechts, links - in de weg moeten de auto's flink slingeren om het dorp in te komen. En vooral voor' vrachtwagens is dat slingeren soms iets te moeilijk. De gemeente Rijnwoude wil de wegver smallingen daarom weghalen, twee jaar, nadat ze zijn aangelegd. Niet alleen de slin ger in de weg verdwijnt, ook de versmalling die wat meer naar het oosten ligt moet er aan geloven. Het is immers onmogelijk om de wegversmallingen iets te verbreden. Daarvoor is de Heerewegh te smal. Doordat de zuiltjes met de regelmaat van de klok omver worden gereden, kost het onderhoud van de wegversmalling de ge meente handenvol geld. Het vervangen van een omvergereden zuiltje kost zo'n 300 gul den. De schade verhalen is er niet bij, om dat degene die een zuiltje omver heeft gere den nooit te achterhalen is. De smalle fietsstroken zorgen er voor dat veel fietsers en bromfietsers niet over de voor hun bestemde strook rijden. Dat ver oorzaakt gevaarlijke situaties. Vorig jaar re gistreerde de politie twee ongevallen bij de wegversmallingen. Hierbij vielen overigens geen gewonden. Het zit er niet in dat de versmallingen in de toekomst worden ver vangen door andere verkeersremmers, zoals drempels. Volgens de gemeente rijden veel automobilisten weliswaar te hard over de Heerewegh, de snelheidsovertredingen zijn niet schokkend. Drempels aanleggen is gezien de veengrond waar de weg op ligt geen goed idee: de weg zou op die manier binnen de korste keren verzakken. Kinderboerderij op zoek naar vrijwilligers Fit Recreatie mag uitbreiden roelofarendsveen roelofarendsveen Ze zijn ten einde raad. Al vele jaren hebben de ondernemers van de Sotaweg in Roelo farendsveen last van stank. In een brief aan de gemeente Alkemade slaken T. Norder van snackbar De Schelp, M. Hogenboom van café-biljart Hogenboom en Vriend van de ABN/AMRO-bank een nood kreet. „Er hangt een zeer ster ke lucht die bij vlagen onze bedrijven terroriseert. Perso neelsleden klagen over hoofd pijn door de lucht." Zelf hebben ze alles wat in hun macht ligt gedaan om 'van deze verschrikkelijke lucht af te komen'. Maar zon der resultaat. Nadat ze een loodgietersbedrijf hadden in geschakeld, zijn ze samen tot de conclusie gekomen dat er bij de ondernemers zelf niets verkeerd of defect kan zijn. Met klem vragen zij de ge meente Alkemade om het rioolsysteem in de buurt gron dig te laten controleren. B en W zijn bereid tot een compromis. Een rioleringson- derzoek wordt binnenkort uit gevoerd. Als daaruit blijkt dat de stank wordt veroorzaakt door de gemeentelijke riole ring, dan betaalt de gemeente Alkemade de kosten. Mocht blijken dat de het aan de riool aansluitingen ligt, dan kunnen de ondernemers een rekening verwachten. Enkele jaren geleden heeft de gemeente Alkemade al een bedrag van 10.000 gulden be schikbaar gesteld voor een rio- leringsonderzoek. Dat onder zoek is echter nooit uitgevoerd omdat werd verondersteld dat de stank afkomstig was van de conservenfabriek Ruiten Troef. Dit bedrijf heeft inmiddels een aantal maatregelen genomen, zoals het toevoegen van ijzerchloride aan het rioolwa ter. Deze stof zorgt ervoor dat er geen stank vrijkomt. Deson danks houden de klachten Ruiten Troef wordt wel bij het binnenkort uit te voeren onderzoek betrokken. Moge lijk voegt de fabriek te weinig ijzerchloride toe aan het riool water. Beroepsvisser Dirk Kraan doet het in de zomer rustig aan Beroepsvisser Dirk Kraan uit Leimuiden wordt er wel eens moedeloos van. Steeds vaker gebeurt het dat hij zijn visfuiken beschadigd uit het water haalt. Hij wijt dit aan een toename van het aantal recreanten in het plassengebied, het werkterrein van de 61-jarige visser. „Je kunt zeggen dat de recre atie de beroepsvisserij belem mert. Vooral de laatste jaren wordt dat erger." Zo erg zelfs, dat Kraan de visserij in de zo mermaanden maar op een laag pitje heeft gezet. "Dan neem ik zelf ook maar vakantie", lacht de Leimuidenaar. .Anders ben ik toch alleen maar bezig met het herstellen van de fuiken." Kraan is één van de ongeveer tien broepsvissers die in het ge bied rond Alkemade, Ja- cobswoude en Nieuwkoop zijn boterham met de visserij ver dient. In geheel Nederland zijn er nog zo'n 3Q0 beroepsvissers. Kraan vist op brasem, snoek baars, baars, snoek en paling. Al dreigt de paling wel van het to neel te verdwijnen. Volgens Kraan is er niet altijd sprake van opzet als een fuik wordt vernield. „Veel recrean ten kunnen niet met hun han den van de fuiken afblijven. Niet dat dat direct vandalisme is, maar ze willen gewoon even kijken of er wat in de netten zit als ze langsvaren. Soms trekken ze alleen maar uit nieuwsgierig heid de fuiken los en zitten wij met veel schade. Maar het ge beurt ook dat de fuiken, die bui ten de vaarroute staan, worden stukgevaren. En schade verha len is er niet bij. De laatste jaren heb ik slechts één keer meege maakt dat iemand die schade had aangericht zich bij mij meldde", aldus de Leimuide- Verlies Bovendien raakt Kraan op zo'n manier ook veel vis kwijt. „Het verlies is niet in geld uit te druk ken, omdat je niet weet wat er in zat." Het overkomt Kraan niet vaak dat er echt vis uit de fuiken wordt gestolen. De rijks politie te water in Maarssen sig naleerde onlangs dat visstrope- rij in de omgeving van Aalsmeer een steeds groter probleem wordt. „Dat valt in ons gebied gelukkig mee", zegt Kraan. Een constatering die wordt beves tigd door een woordvoerder van de rijkspolitie in Leiderdorp. „Incidenteel komen wij in de rapporten berichten over stro perij tegen." Kraan meent dat stroperij zich vooral voordoet in de di recte omgeving van de grote steden. „Voor collega's daar is dat inderdaad een probleem, dat steeds groter wordt. Zoals ook op het IJsselmeer. Daar wordt vis door organisaties uit de fuiken gestolen. Die werken zelfs met speedboten. Zo erg is het gelukkig niet in onze omge ving, maar het is erg goed dat de aandacht er op wordt geves tigd. Als de politie dan ook nog oog heeft voor de vernielingen, is dat een goede zaak. Tenslotte is het hard werken. Dan is het niet leuk als je voortdurend te maken krijgt met die vervelende voorvallen." De beroepsvisser uit Leimui den merkt op dat visstropen zich altijd al heeft voorgedaan. Zowel zijn grootvader als vader had er om de haverklap mee te maken. „In die tijd waren het nog de echte stropers, die de fuiken voor ons leegden. Meestal was het ook wel bekend ten uiteraard wel betrapt wor den, Dat is veranderd. Nu heb je met onbekenden te maken. Dan is het lastig zoeken. Maar gelukkig is de politie in dit ge bied ook extra alert. Daardoor wordt het stropen, althans wat mij betreft, goed in de hand ge houden." Dirk Kraan: 'In de vakantiemaanden luier ik maar wat. Anders erger ik mij voortdurend aan de overlast van de recreanten.' FOTO wim dijkman VRIJE TIJD Milieubus De milieubus van het energie en watervoorzieningbedrijf Rijnland staat vrijdag 12 maart weer op de markt aan de Schoolbaan in Oude Wetering Iedereen kan daar terecht voor adviezen en tips over het zuini ger omgaan met energie en wa- Bingo In clubgebouw de Vierhoek aan de Alphense Vorselenburgstraat houdt de speeltuin- en buurt vereniging Vreugdeoord op 12 maart een superbingo. Aan vang: 20 uur. Rommelmarkt De Alphense muziekvereniging Crescendo houdt op zaterdag 13 maart van 10-15 uur een rommelmarkt in de Sint Jozef zaal aan de Paradijslaan. De op brengst is bestemd voor het aanschaffen van nieuwe unifor men en instrumenten. Bingo Basisschool Aeresteijn in Lange- raar houdt zaterdag 13 maart haar jaarlijkse bingo-avond. De ze wordt gehouden in de ont moctingsruimte van de school aan de Langeraarseweg. De aanvang is acht uur. i de verkeerszuiltjes op de Heerewegh in Benthuizen kost driehonderd gulden. Vervanging Van FOTO BEN DE BRUYN

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17