9 ER Kamiel Maase gaat met de besten mee Sport Schakers van LSG wachten nog twee spannende competitieronden El ZEI DAT I TUSSENIN I 1 UVwé* ACHTERAF MAANDAG 8 MAART 1993 Geslaagde test Van Helden karlsruhe Robin van Helden heeft een week voor de WK in- dooratletiek een geslaagde snelheidstest afgelegd. De Neder landse midden-afstandsloper, die in Toronto voor de 1500 meter heeft gekozen, won bij wedstrijden in Karlsruhe de 800 meter. Zijn tijd van 1.47,39 gaf reden tot tevredenheid. De Graaf derde op wintertriathlon celeen Koudekerker Ronald de Graaf is gisteren bij de winter triathlon van Geleen (14km lopen, 45km fietsen, 25km schaat sen) derde geworden. De wedstrijd werd gewonnen door John Engelen in een tijd van 2 uur en 58 minuten. Harko Schaafsma van De Zijl LGB viel door materiaalpech bij het fietsen uit. Ploeggenoot Blöte eindigde op de achttiende plaats gevolgd door Rob Oudshoorn op de dertigste plaats. Bij de vrouwen be haalde debutante Miranda Duivenstein een verdienstelijke ze vende plaats met een tijd van 4 uur en 24 minuten. Harm Wiersma houdt voorsprong surhuisterveen Het tweede duel tussen de beide Nederlandse spelers in de kandidatenmatch om de uitdager van damwereld- kampioen Tsjitsjov aan te wijzen, leverde opnieuw geen beslis sing op. Na 37 zetten en drie uur spelen aanvaardde Wiersma het remise-aanbod van Clerc. Wiersma leidt na de vijfde partij met vijf uit vier. Clerc is met drie uit drie tweede en Baljakin der de met twee uit drie. Voorzitter polst Timman en Karpov linares Florencio Campomanes, voorzitter van de wereld schaakbond FIDE, heeft gesprekken gevoerd met de groot meesters Timman en Karpov. Beide spelers werden in de kandi- datentweekampen uitgeschakeld door de Brit Nigel Short. Vol gens de reglementen van de FIDE kunnen Short en Kasparov worden gediskwalificeerd voor de strijd om de wereldtitel omdat zij onlangs te kennen hebben gegeven de voorwaarden van de federatie niet te accepteren. Bij diskwalificatie van Short en Kasparov zou de FIDE volgëns de regels kunnen besluiten een tweekamp om de officiële wereldtitel tussen de eerstvolgende kandidaten te houden. ROBONDERWATER, C Bataven-vrouwen winnen brons op NK-veldloop Met zijn achtste plaats was Kamiel Maase gisteren de enige regionale atleet die zich bij het NK veldloop in Har derwijk heeft kunnnen meten met de toppers. De Bata ven grepen naast de verwachte teammedaille. Het vrou wenteam van De Bataven veroverde daarentegen wel verrassend brons. toen bleek in mijn eindsprint dat ik ondanks de vermoeidheid toch een extra voorraadje reser ves over had." Maase zette zelfs zo hard aan dat hij een gat van tientallen meters met Marcel Versteeg bijna dichtliep. Ver steeg zag hem net op tijd ko men, zodat het voor Maase de achtste plaats werd. Maase zette gisteren op magi strale wijze de kroon op een bij zonder geslaagd cross-seizoen. In alle vier de wedstrijden in het nationale cross-circuit waaraan hij deelnam, eindigde de Leidse chemie-student bij de eerste tien. Ook met alle toppers aan de start kon Maase dit herhalen. De pupil van Bram Wassenaar ging van start af mee met cory feeën als Gommer, Dirks, Ver- Steeg en Ten Kate. Henk Gom mer won het NK-cross voor Tonnie Dirks en René Godlieb. „In de vierde ronde had ik het moeilijk", zei de Bataaf ach teraf. „Ik dacht dat ik erdoor heen zat, zeker toen Van Vlaan deren en Korevaar versnelden. Maar ze vielen wat terug en Van der Veer Als tweede en derde regioatleet nestelden zich Theo van der Veer (Holland) en Erik Bakker (Spartaan) als 42ste en 45ste nog vóó het sterk ^uitgedunde legioen Bataven. De Van der Veer toonde zich gedul dig en werkte zich knap op van af zijn oorspronkelijke zeventig ste plaats. Bakker zette met zijn prestatie een dikke streep door zijn magere t' Door de vele afwezigen (on der wie Jan-Dirk Hazeleger, Huub Fragt en Joost la Lau) konden De Bataven als ploeg de hooggespannen verwachtingen niet waarmaken. Naast natuur lijk de schitterende Maase bleef het voor Jaap van Duyvenvoor- de (48ste), Han Kulker (51) en de goed lopende Jan Kortekaas (60) en Ben Kerkvliet (65) bij een officieuze vierde stek. Tim Brouwer de Koning (AV Hol land) nestelde zich op de 59ste plaats nog tussen hen in. Verrassend genoeg was er toch eremetaal voor De Bata ven. Ondanks de afwezigheid van onder meer Joke Kleyweg pakten Regina Hazeleger, Suze Groen in 't Woud en Lenie van der Plas het brons. Hazeleger eindigde individueel het hoogst met een zeventiende plaats. Van de Katwijkse was vooraf meer verwacht, maar de voor- sluimerende kuitblessure weerhielden haar van een top prestatie. Groen in 't Woud en Van der Plas liepen een groot deel van de race rond de veer tigste plaats. Mede door goede samenwerking stegen de twee veteranen boven zichzelf uit door als 34ste en 36ste aan de finishlijn te arriveren. In de korte cross (slechts offi cieus tellend als NK) revan cheerde Bataaf Michel Ver- steegen zich voor het mislukte NK-indoor van vorige week. Over krap vijf kilometer liep de Leidenaar zich sterk naar de ne gende plaats. Ruim achter hem liep ook clubgenoot Mark van Bel een goede race (negentien de). Hans Wesseling (Bataven) en Marijn van der Ploeg plaats ten zich eveneens bij de eerste 25. Willem Bopn was dit week einde de beste wegatleet uit de regio. In Dordrecht greep hij de tweede plaats in een halve ma rathon met een tijd van 1.09,52. Gé van Veen veroverde gisteren de veteranenprijs in de Purmer- endse Munnikkenloop. Na 25 kilometer realiseerde hij een tijd van 1.29,20. In Brielle echter ging mede marathon-teamlid Luuk Steenbergen met 1.24,51 aanzienlijk harder. Jan Jansen (AV Holland) vier de zaterdag met een tiende plaats in de Waddinxveense Langs de Gouwe-loop zijn ren tree na een langdurige blessure. Ineke Vis (Batavqn) won daar bij de vrouwen in 36.53, ruim twee minuten voor nummer twee Weijers. Een andere regio atleet die gisteren goed liep was Fred Sluys. Sluys pakte in een Winterswijkse wedstrijd over tien Engelse mijlen de zesde plaats in 54.06. schaakmedewerker Het uur van de waarheid lijkt aangebroken in de eerste klasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Philidor stelde zich definitief veilig door een ruime zege op De Pion uit Roosendaal. LSG gaat echter nog twee spannende slotronden tegemoet. Dit weekeinde lieten de spelers een kostbaar match- punt liggen tegen het sterke Het Witte Paard uit Sas van Gent. LSG krijgt echter nog de op pa pier zwakste teams van Ween- ink en Krimpen. Paniek lijkt daarom wat voorbarig. De wed strijd tussen Philidor en De Pion begon chaotisch.-Na drie kwar tier waren slechts acht van de tien borden aan Leidse zijde be zet. Bakker bleek op vakantie te zijn, waardoor Fresco alsnog opgetrommeld werd. De Heer was wel thuis, maar was na een zware nacht niet met zijn hoofd bij de wedstrijd. In vliegende vaart werd hij naar het speello kaal gebracht, waar hij slechts enkele seconden over had. Wie een uur te laat komt, heeft na melijk reglementair verloren. De overige spelers waren PSV- aanvoerder Adri van Tiggelen in VI: Westerhof kan ook best eens boos worden, al ge beurt dat niet veel. Zo haa ik op het bord in de kleedkamer waar de trainingstijden op worden ge schreven, de middagtraining weggewreven. Gewoon een gein tje. Maar toen hij dat zag, werd hij toch kwaad! je mag alles', zei hij, 'maar je blijft met je poten van mijn bord af. Idem: „Ik heb in mijn leven maar één keer een boete gehad, van Renze de Vries bij FC Groningen. Ik had kritiek geleverd in een krant en moest vijfhonderd gulden be talen. Maar kort daarop vroeg De Vries me een nieuwe zaak van hem te openen. Toen kreeg ik dat geld terug, haha!" PSV-trainer Hans Westerhof in Pa- „Er is een grote be hoefte om mensen in een hokje testop pen en ze daar vooral maar in te houden. Ik sta te boek als een wat duffe naïeveling. Het zij zo." Adjunct-hoofdredacteur Johan Derksen in VI: „Hans Dorjee was de ideale man geweest om de rust in het Oos terpark te laten terugkeren. Jammer voor FC Groningen dat Riemer van der Velde daar niet aan heeft gedacht. Wielerbaas Peter Post in Vrij Nederland: „Het meest positieve dat Rooks heeft gedaan, is ontslag nemen. Was in vijf minuten geregeld. Een fax van hem, een fax van mij. Had hij het niet gedaan, had ik het gedaan." john de Bever in Elf over zijn fascinatie voor Feyenoord. „Het is een monumentale club, maar mijn echte liefde gaat uit naar jullie coach, Wim van Hanegem. Verdomme, wat een prachtkerel is dat!Als ik mocht kiezen tussen elke week spelen voor Dordrecht of de tassen dra gen van Willem, dan wist ik het wel. Van Hanegem heeft meer voetbal in zijn linkerpink dan alle coaches in het betaalde voetbal bij elkaar. Ploegleider Peter Post in Vrij Nederland over ex-prof johan van der Velde. „Regen, wind, het Interesseerde hem geen moer. Slecht weer was een voordeel, vond hij. Dan was je meteen van tachtig procent van het peloton af Weg met de mietjes. Ach, Van der Velde. Wat een kerel. Lief met zijn kindertjes en zo, maar op de fiets, wat een branie, wat een vent. Van der Velde stond voor zijn werk. Al tijd in de weer. Rijden! Doen! Ik praat nu over zijn goede tijd, hè. Als de accu leeg is, is het over. Op is op." Idem over de metamorfose van Johan Cruijff tot 'echte heeri: „Rinus Israel en Piet Keizer zijn wel gebleven wie ze waren. Heb ben nog steeds maling aan alles. Als Piet zich een week niet wil scheren, doet hij dat niet. Piet wil dat sjieke gedoe niet. johan wel, hij is een man van de we reld geworden. Wil hij ook. Tuurlijk. Anders was hij nu trai ner van Terrasvogels ofZandvoortmeeu- Ajax-perschef David Endtin Elf over Edward Metgod, ex- Haarlem thans Spar- „Bij de keeper vielen twee dingen meteen op: Edward Metgod was een groot talent én hij was de slechtst geklede keeper van het betaalde voetbal. Hij koos vreemde kleurencombinaties. Oranje kousen, zwarte broek, groene trui of hij droeg een oranje trui met daaronder een lange zwarte broek en blauwe kousen. Er zat geen logica, geen verband in die combinaties en dat merkwaardige kaleidoscoop van kleuren ondermijnde onge merkt de waardering voor Met god. Je zag zijn klasse minder snel door dat afschuwelijke tenue." Tom van 't Hek, bijna huisarts, in Het Parool tegen een pa tiënt, die verontwaardigd rea geerde, toen deze de coach van de Kampong-vrouwen met een grote sigaar ontwaarde: „Meneer, al had ik er tien in mijn bek gehad, tegen u blijf ik volhouden dat roken slecht is voor de gezondheid. Idem:. „De hockeysport wordt gedomi neerd door wat ik de CDA- coaches noem. De komst van de gediplomeerde trainers is een ramp voor het hockey. Ik hoorde laatst een coach trots zeggen dat de D-jeugd net zo speelde als da mes I. En wat zie ik: rekkende B- meisjes en uitlopende C-jongens, ik ga ervan over mijn nek. Die academisch gevormde trainers hebben de creativiteit van de jeugd vermoord. nauwelijks onder de indruk van dit rommelige begin. Slinger land opende de score al na tweeëneenhalf uur, na een ope- ningsfout van zijn tegenstander. Ook Van Haastert en Kuijff had den al snel een goede stelling. De laatste zorgde voor 2-0. De Graaff verloor van Penson, maar daarna ging het hard. Van Maanen zorgde voor 3-1 en na een remise van De Greef zorg den Van Haastert en De Niet voor de overwinning (5'/*-l'/*). Vriend won een eindspel met een pluspion van Schuurmans. De Heer, die immers bijna een uur te laat kwam en hierdoor slechts weinig bedenktijd had, maakte toch remise aan bord twee. Dat Fresco aan bord tien verloor viel hem nauwelijks kwalijk te nemen. Hij komt nor maal voor het vierde team van Philidor uit. Daarmee kwam de eindstand op 7-3 voor Philidor, dat zich hiermee definitief losmaakte van de degradatie- Ook het vlaggeschip van LSG kreeg de kans een stap in de goede richting te zetten. Al na tweeëneenhalf uuf kwamen zij op voorsprong door een over winning van de jeugdige inval ler Van Blitterswijk. Zijn tegen stander offerde een kwaliteit, maar kreeg de kous op de kop. Dat betekende de tweede over winning in twee partijen voor Van Blitterswijk. Tolenaar pakte aan bord zes een vergiftigde pion en werd hardhandig weg- geofferd (1-1). Ook Sikkel kwam in de problemen, offerde een stuk om de stelling gecompli ceerd te houden, maar zijn te genstander weigerde het stuk en wikkelde rustig af naar een glad gewonnen eindspel. Stel ling en Thiele konden met hun kleine plusjes niets aanvangen en moesten berusten in remise. Toen ook kopman Konings in tijdnood een lastige stelling om zeep hielp, kwam de stand bij de eerste tijdcontrole op 2-4. Desondanks zag het er nog niet zo somber uit voor LSG. Benschop had een pluspion, Van Putten en Heemskerk had den beiden een duidelijk beter eindspel en alleen de stelling van Oei was onduidelijk. Van Putten bedacht een fraai mat- net en bracht de marge terug op één punt. Benschop zorgde ver volgens voor de 4-4 door haar tegenstander langzaam maar zeker weg te zetten. Heemskerk had veel vertrouwen in zijn stel ling, maar in zijn winstpoging ging hij tot ongenoegen van teamcaptain Termeulen te ver. Alleen Oei was toen nog bezig, maar van hem viel niet te ver wachten dat hij zijn iets slechte re eindspel zou winnen. Uitein- delijk maakte hij remise en be paalde de eindstand op 47* - 5 Nu moet LSG in de laatste twee ronden bewijzen dat het in de eerste klasse thuishoort. Stand le klaSse KNSB: l.B.S.G. 14 54'/* 2.0rtec 12 42'/* 3.H.W.P. 10 38'/* 4.De Pion 8 33 5.Philidor 7 35'/* 6.H.M.C. 7 32 7.H.S.G. II 4 32 8. LSG 4 307* 9.Weenink 3 29'/* lO.Krimpen 1 2Vh, Herstel Timman linares «afp/rtr Jan Timman staat in het toer nooi van Linares weer op een score van vijftig procent. Voor de derde keer liet de 40-jarige Amsterdammer een nederlaag volgen door een overwinning. Zaterdag trok Timman in de achtste ronde de zaken recht te gen Artoer Joesoepov. Met wit strafte Timman een veel te opti mistisch offer van de Rus af. Eerder in het toernooi liet Tim man nederlagen tegen Anand en Kasparov volgen door zeges op respectievelijk Karpov en Ljubojevic. In de derde en vier de ronde remiseerde hij tegen Sjirov en Gelfand. De korfbalwedstrijd KZ Leiden 2 - Het Zuiden 3 ging gis termiddag niet door. Was dit een veldduel geweest dan had er geen haan naar gekraaid, maar deze ontmoeting zou plaats vinden in de Drie Octo- berhal. De oorzaak was een plasje van circa dertig centime ter in diameter, precies op de middellijn. „Het kwam uit de air-conditioning volgens de zaalbeheerder", vult KZ Leiden- aanvoerster Els van Lunteren aan. „Eén druppel per dertig se conden hebben we getimed." Voor scheidsrechter Micka was het reden om er maar niet aan te beginnen en de ploegen, bei de overigens al gedegradeerd naar de afdelingscompetitie, weer terug te sturen naar de kleedkamers. „Niet eens over dreven", aldus Els van Lunte ren, „Volgens de regels had hij groot gelijk. Want stel eens dat er net iemand op die gladde plek uitglijdt en zijn enkelban den scheurt." „Tijdens de training hebben we zoiets in die hal ook al eens meegemaakt, maar toen was het te verhelpen. Nu was niet zo'n plasje dat je even opdweilt en er vervolgens een helft geen last meer van hebt. De ploegen hadden eigenlijk liever ge speeld, maar de scheidsrechter vond het risico te groot. We hebben er verder geen drama van gemaakt, wént er stond niets meer op het spel. Maar als ik uit voor zoiets uit Rotterdam was gekomen, had ik er toch goed de schurft in gehad. En als de bond dwarsligt moeten we misschien volgende week weer opdraven." Achter de groene ta fel valt de beslissing over de promotie kansen van KZ Leiden. Eén punt achterstand heeft de Leid se tweedeklasser op DKC, maar er loopt nog een protestzaak. Ter discussie staat een straf- worp die arbiter Kosse KZ Lei den zou hebben onthouden in het duel tegen Kwiek, dat in een 12-12 gelijkspel eindigde. Bij het nemen van een vrije worp werd de aangever onregle mentair gehinderd, maar in plaats van een strafworp kende de arbiter slechts een nieuwe vrije worp toe. Ook na afloop van het duel, toen aanvoerder Aldo Spadon officieel protest had aangetekend; weigerde Kosse de strafworp te laten ne men. Othij hierin de steun krijgt van de protestcommissie blijkt spoedig, want het bij een voor KZ Leiden gunstige uit spraak noodzakelijke beslis singsduel moet uiterlijk over twee weken worden gespeeld. ry M ij kwamen met dui- ■W j zenden. Jong en oud. m A Sommigen hadden hem nooit zien spelen, anderen waren getuige geweest van zijn grootste voetbaliriomfen. West Ham nam zaterdag af scheid van zijn dierbaarste voetbalzoon, Bobby Moore. De onberispelijke verdediger met het vaste rugnummer zes stierf kortgeleden aan kanker, op 51- jarige leeftijd. Het werd een emotioneel afscheid. Bijge woond door 24.679 supporters, het grootste aantal dat dit sei zoen Upton Park in Oost-Lon- den bezocht. Moore won de harten van de voetballiefhebbers als aanvoer der van het Engelse elftal dat in 1966 wereldkampioen werd. Twee van zijn ploeggenoten, -Jar aiif* Jf jp Een deelneemster aan de marathon van Los Angeles maakt reeds op het vijfkilometerpunt gebruik van de verkoelende brandspuit. Het kwik liep gisteren in Zuid-Califomië op tot dertig graden. foto epa Geoff Hurst en Martin Peters die bovendien samen met hem bij West Ham speelden, waren zaterdag aanwezig bij de fare- well-party in Upton Park. Zij legden voor de wedstrijd te gen Wolverhampton een krans,' die de vorm had Moore's West Ham shirt met rugnummer zes, in de middencirkel. Moore's weduwe Stephanie, zijn dochter Roberta en zijn vader keken toe met tranen in hun ogen. Het publiek stond er muisstil bij. In de afgelopen week vonden voor het stadion hartverscheu rende taferelen plaats. Huilende supporters die boeketten bloe men, kransen, slingers neerleg den uit respect voor hun overle den idool. In het stadion was zaterdag het veld omringd door bloemen. De ingang naar Up ton Park leek op een gewijde plaats. De weg en hekken waren bedolven onder vlaggen, sjaals, shirts, kransen en bloemen. Twee fans van de Wolves betra den het veld en legden onder ovationeel applaus hun eigen krans in de cirkel voor Bobby Moore. Er waren afscheids- boodschappen van andere clubs, van andere landen. „Goodbye voor een grootse voetballer die altijd zal voortle ven in de herinnering van allen aan Gwladys Street (Upton Park) enEverton FC." Een andere: „Aan Bobby Moore, overleden maar niet vergeten. We zullen je missen, vooral de Kop... Liverpool FC". Er lagen bloemstukken van de Noorse bond, van de Italiaanse, de Franse, van Bordeaux. In de opstelling van West Ham ontbrak het nummer zes. De Engelse voetbalbond gaf haar fi at aan dit eerbetoon. Midden velder Bishop droeg nummer twaalf. De minuut stilte voor de wedstrijd bezorgde menig toe schouwer kippevel. In het programmablad vertolkte West Ham-manager Billy Bonds de gevoelens van de trouwe supportersschare. „Wij hebben niet alleen een oud-spelerver- loren die wij intens bewonder den, maar een kameraad." Nu zal wel eens blij ken hoe de goege meente oordeelt over de klassejustitie waarvan Renze de Vries het slachtoffer is, zo is de mening van Chris van der Weide. Hij is de initiatiefne mer van een grootscheepse handtekeningenactie om bij de Koningin gratie te vragen voor de veroordeelde oud-voorzitter van FC Groningen. Van der Weide vindt het absurd dat De Vries wegens ontduiking van belastinggelden en sociale pre mies straks voor acht maanden de gevangenis in moet. „Hij is fout geweest en heeft straf verdiend, maar dit gaat alle perken te buiten", zegt Van der Weide, handelaar in speelauto maten uit Emmén. „Die man heeft niets voor het eigen gewin gedaan. En omdat oudbestuur ders van Ajax en RKC er met veel lichtere straffen afkorrfèn, heb ik het gevoel van klassejus titie."' Van der Weide houdt er reke ning mee dat hij in het Noorden een miljoen handtekeningen verzamelt. Hij heeft het plan om alle noordelijke voetbalclubs aan te schrijven met het verzoek mee te werken aan de handte keningenactie. „Het idee is nog vers en hoe ik het precies aan pak, weet ik nog niet", zegt hij, „maar ik heb een goede secreta resse en die kan veel werk ver zetten." Het werkbezoek van een inspectieteam van het Internatio naal Olympisch Comité a geleid. Dè Chine se hoofdstad is kandidaat voor de organisatie van de Zomer spelen in 2000. De twaalf IOC-vertegenwoordi- gers werden met alle egards ontvangen. Langs de route van het vliegveld naar het hotel wer den ze begroet door tienduizen den met vlaggetjes zwaaiende mensen die speciaal hiervoor even hun werk mochten laten rusten. De autoriteiten willen met de Olympische Spelen de interna tionale aandacht op het bestaan van China als economische we reldmacht vestigen. De slogans, die door dè hele stad zijn opge hangen, verhalen over een open karakter alsmede vrede en voor uitgang voor een betere wereld. De inspecteurs van het IOC, die langs alle voorziene locaties worden geleid, bezochten eer der Sydney. De Australische stad wordt beschouwd als de voornaamste concurrent voor Beijing. Ook Manchester, Istan bul, Brasilia, Milaan en Berlijn hebben zich kandidaat gesteld. Het 'Stanley in Oran je' klinkt niet langer uit de monden van de Ajax-supporters. 'Stanley in Ajax 2' roepen ze tegenwoordig. Het is snel bergafwaarts gegaan met de keeper die het zou gaan maken in Nederland. Stanley Menzo kan zich met zijn vliegbrevet achter de hand helemaal gaan concentreren op een carrière als piloot, waarbij het niet te hopen is dat hij ook in die functie op de cruciale momenten voor de verkeerde oplossing kiest. De indraaiende hoekschop in Auxerre die door Menzo op amateuristische wijze in het doel werd geduwd, betekende de druppel. De vreselijke blun der was de laatste aflevering in- de lange serie 'Menzo's mis sers'. Het is een bekend ver schijnsel dat elftallen die qua voetbal de pan uitswingen, het moeten doen met een minder waardige keeper. Bij hét samba voetbal van de Brazilianen hoorde altijd een wat sullige ballenvanger (Leao) en ook bij de balvaardige.Fransen barstte het van de 'perenplukkers' (Et- tori Bats)En veroverde het 'dream team' van Ajax zelf twin tig jaar geleden de wereld niet met een doelman - Heinz Stuy - die de bal vaak als een hete kro ket behandelde? En waar heeft Bruce Grobbelaar zijn populari teit mede aan te danken? Juist, aan die stomme blunders. Ze hadden hun charme, de grab- belaars. Maar bij de perfectio nist Stanley Menzo ligt dat an ders. Bij hem was een fout niet om te lachen, maar om te hui len. Een fout bij de Ajacied was ook altijd een doelpunt, erger: een heel belangrijk doelpunt. Het was de tragiek van Menzo dat als hij zijn dag niet had, de hele wereld meekeek. Hij is nu afgeschilderd als ie mand die een gevaar betekende voor het miljoenenbedrijf Ajax en niet geschikt is voor zijn vak. Dat verdient deze atletische sportman niet. Stanley zal daar om terugslaan. Hij verhuist naar Italië en zal met zijn nieuwe club in een Europa Cup-finale tegen Ajax uitkomen. Penalty's zullen de beslissing brengen. Als Stefan Pettersson zijn aanloop neemt voor de beslissende pin gel is de afloop bekend... ROB VAN DER ZANDEN

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 26