MSV betaalt tol voor skivakantie Grasshoppers nog in de race Bollenstreek met de hakken over de sloot Fides Pacta bereikt met degradatie dieptepunt in historie Afscheid TOP in stijlvol decor Sport AAAANDAG 8 MAART 1993 ROBONDtRWA'E Vrouwen BV Lisse weer op kop De vrouwen van Lisse voeren sinds gisteren de elite B in de basketbaleredivisie weer aan. In het hol van de leeuw werd MSV verslagen: 50-64. De mannen van Luba Leiden deden het in de strijd om de derde plaats in de promotie divisie minder goed. Voor de tweede keer dit seizoen was Zwijndrecht te sterk: 82-79. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Het grootste deel van de selectie van MSV was afgelopen week op wintersport. Coach Rick Driessen kreeg daarvoor de re kening gepresenteerd. Zijn zus Marloes liep in de sneeuw een gebroken duim op. Omdat Ca roline van der Salm al gebles seerd was en Yvonne van der Put nog steeds in het buiten land vertoeft, was MSV danig verzwakt. Lisse maakte daar handig gebruik van en besliste de wedstrijd al in de eerste helft. Tot 11-12 ging de strijd gelijk op. MSV liep vervolgens even uit naar 19-12, maar werd door Lisse snel weer achterhaald: 19- 22. Lisse speelde de laatste fase van de eerste helft gecontro leerd en kon een gat slaqn van 26-27 naar 26-42. Bij rust bleef die marge op het scorebord staan: 32-47. De tweede helft bracht geen spektakel meer. Lisse maakte geen fouten en liep via 40-58 naar 50-64. Scores MSV: Sluys 14, Vlieger 12. Lisse: Van Ruiten 13, Van der Bosch 12. Mensen 9, Van der Hulst 9. M. Droogh9. Luba Leiden speelde in en te gen Zwijndrecht in een directe confrontatie om de derde plaats. Pas in de slotfase werd het duel uit handen gegeven. De thuisploeg opende sterk en liep snel uit naar 26-14 in de tiende minuut. Leiden had tot die tijd moeite gehad met sco ren. Bij rust was het gat al bijna gedicht: 43-40. De tweede helft gaf eenzelfde beeld. Zwijnd recht sloeg een gat naar 64-55 en Leiden kwam die tegenslag weer te boven. lack Ginjaar bevestigde zijn goede vorm door vijf driepun ters te scoren en hij hield daar mee zijn ploeg in de race. Twee minuten voor tijd kwam Leiden voor het eerst op voorsprong, maar lang duurde dat niet. Knullig balverlies bracht Zwijndrecht weer aan de leiding en die stond het niet meer af. Het noodschot van Peter ter Haak bij 82-79 miste precisie, zodat de twee punten in Zwijndrecht achterbleven. Scores Leiden: Ginjaar 21, Hofstede 13, Ter Haak 12, Wals 11Van de Wetering 11Van Eyk 10. De mannen van Lisse hebben hun bestaan in de eerste divisie voor een jaar verlengd door de confrontatie met Flash '82 win nend af te sluiten: 94-79. De ploeg uit Den Bosch daalde door dit resultaat af naar het rayon. Flash wekte niet de indruk dat het vocht voor de laatste kans. De Bosschenaren speel den de hele wedstrijd in een zo neverdediging, zelfs toen het op grote achterstand kwam. Jörgen Goudswaard voelde zich daar prima bij. De Lissese guard schoot zuiver van buitenaf en liet 21 punten noteren. Omdat de ploeg van Gerard van der Worp ook weer uit de blessure problemen is, kwam ze niet meer in gevaar. Bij rust (54-38) was Lisse al in veilige haven en speelde zo freewheelend naar de overwin ning. Scores Lisse: Goudswaard 21, Koot 19, Verhaar 16. In de eerste klasse van het rayon west won BV Alphia van Punch: 76-68. DVZ/ Grasshop pers hield één helft stand tegen Veenland, maar moest daarna afhaken: 87-101. MSV blijft de belangrijkste kampioenskandi daat door de zege op DAS: 81- 72. Marianne Schuit (6) is Inge ten Vaatwerk te slim af en scoort twee van de achttien punten. DVZ/ Grasshop pers won de belangrijke ontmoeting simpel: 65-38. foto loekzuyderduin KATWIJK GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Het ziet ér naar uit dat DVZ/ Grasshoppers toch de play offs gaat halen. Met medewer king van concurrent Rotter dam Zuid, dat afgelopen woensdag de zekere winst te gen Voorburg liet glippen (53- 55) en Groningen, dat zater dagavond allerminst geïnspi reerd aan de wedstrijd begon en dus ook een pak voor de billen kreeg van de Katwijkse ploeg: 65-38. Wint Grasshoppers volgen de week van Den Helder of verliest Rotterdam Zuid van Tonego dan is de vierde plaats een feit. Op 24 maart mag Grasshoppers dan voor de eer ste wedstrijd in de halve finale om het landskampioenschap naar Haaksbergen. Dat zou dan een bekroning van een goed seizoen zijn. Het mag de laatste weken dan wat minder zijn gegaan, een vijfde plaats in de eredivisie zou te weinig eer zijn. Groningen, dat voor de tweede keer de reser veshirts vergeten was en zo doende in de gele reservekle ding van Grasshoppers moest spelen, kon dat alleen maar beamen. De ploeg die de laatste zo goed op dreef was en als bewijs daarvan van Den Helder en Tonego won, kreeg een lesje. Grasshoppers vocht duidelijk voor de laatste kans en legde een felheid aan de dag die de opponent volledig overdonderde. Misschien vestigde Grasshoppers wel een record in de eredivisie door in de eer ste helft slechts zeven punten tegen te krijgen. Hot was bijna gênant om te zien wat Gronin gen presteerde. Bal na bal le verde de Groningse ploeg in. Via 11-0 na acht minuten en 23-2 113 zestien minuten be reikte Grasshoppers de rust bij 26-7. De bezoekers lieten het er niet bij zitten en probeerden een afgang te voorkomen. Op eens scoorde Groningen wel (34-22 na zes minuten) en leek het nog een wedstrijd te wor den. Grasshoppers was echter los en liet het niet verder ko men. De aanvallen werden zuiver afgerond en Groningen zag de inhaalrace snel stran den. Marie-José /Miers, die haar oude vorm hervonden heeft, en Marianne Schuit stonden op scherp. Zij sloegen keer op keer een bres in de verdediging. Groningen had zich inmid dels al neergelegd bij de ont hutsende nederlaag. Coach Glen Pinas, die samen met Grasshoppers-coach Lace Strong uitverkozen is om tij dens de all-starwedstrijd het team van respectievelijk Noord en Zuid te coachen, liet zijn wisselspelers de wedstrijd uitspelen. Grasshoppers vierde de overwinning aan de kant. Scores Grasshoppers: Schuit 18. Allers 18. Boon 9 LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Bollenstreek won gisteren nipt van Hellas, 18-17, na met de rust al een 1Ó-7 voorsprong te hebben opgebouwd. De inhaal race van Hellas in de tweede helft leek resultaat te hebben toen de voorsprong van Bollen streek geheel teniet was gedaan, 17-17, en Hellas in balbezit de laatste veertig seconden kon uitspelen. Len aanval werd ech ter onderschept door Ellen War merdam en die maakte de brea kout zelf vakkundig af: 18-17. De zege was overigens ver diend. Bollenstreek domineerde de eerste helft zodanig dat de marge bij de rust voor Hellas geflatteerd was. Maar in de tweede helft begon Hellas over donderend. De voorsprong was ras verdwenen, 10-10, en daar na ontstond een gelijkopgaande strijd met Hellas als toonaange- De inzet van de Haagse ploeg kreeg zoals vermeld geen gun stig gevolg dankzij Warmerdam. Het halen van de play offs wordt door de twee punten die Bollen streek in het weekeinde haalde (vrijdag werd verloren van SLW) een moeilijke opgave. Voor Bol lenstreek scoorden Gerrie van Jaarsveld 6, Merlvn Perik en In- grid Besseling 3. Lllen Warmer dam. Nicoleta Boriceanu en Ir ma Vernooy 2. Olympia '72 was niet opgewas sen tegen lason en verloor roy aal: 11 20, rust 5-10. De griepe rige Nicole Donners. anders met haar sprongschoten en snelheid van bewegen de gang maker in de Wassenaarse aan val, kon de ploeg ditmaal niet motiveren. Het gemis aan voldoende wisselspeelsters wreekte zich weer en liet zich ditmaal nog sterker voelen omdat behalve Nicole Donners ook Tieske van Duinen niet helemaal griepvrij bleek. Even leek het erop dat Olympia toch nog tot daden in staat was. Iason had echter vol doende kracht over om de in haalrace van Olympia (9-13) op te vangen en nog eens hard toe te slaan: 11 -20. Voor Olympia scoorden Nicole Donners 6. El- ly van Leeuwen en Conny van der Werf 2 en Angel ique Schonk. HVS handbalde tegen Groene Ster een helft, de tweede, maar dat was uiteraard niet voldoen de om de riechtt eente helft, zonder bezieling en tempo, goed te maken. Dat het verschil tussen beide ploegen niet zo groot is als de uitslag (19-12) doet vermoeden, bleek in de tweede helft. De rust leverde Groene Ster namelijk een voor sprong op van 10 treffers: 13-3. Voor 11VS scoorden: Sylvia Hoe vers 4. Tineke Heemskerk 2, en Lenie van der Bosch, Hanneke Martens, Anita Hogervorst en .Irma van der Bosch. In de derde divisie verloor Fo- reholte met 10-18, rust 2-11, van Verburch. Bij Foreholte werden Anja van der Ploeg en Linda Rotteveel danig gemist. Vooral de felle Van der Ploeg zou wellicht hebben kunnen voorkomen dat Foreholte een slechte eerste helft afwerkte. Felheid in zowel defensief als offensief opzicht kwam nu pas in de tweede helft, waarin Fore holte ook een treffer meer scoorde dan Verburch Genoeg was dat uiteraard niet. Voor Fo reholte scoorden: Kim Geerlings 3. Esther Hoek. Nicolette van Kesteren, Esther van de Nieu- wendijk 2 en Sabine Visbeen. De mannen van Saturnus ver loren van degradatiekandidaat Velo: 20-19, nist 12-12. De Wa- teringse ploeg speelde alles uit de kast en Saturnus fungeerde als speelbal. Zelfs strafworpen waren gisteren niet aan Satur nus besteed. Drie kansen om vanaf de zeven meter te scoren werden niet benut. Weliswaar was strafworpspecialist André van Es niet aanwezigen ontbrak ook libero Wim van Leeuwen, maar daaraan mag het verlies niet worden geweten. Voor Saturnus scoorden: las per Olierook en Nico Mooren 1. Winfred van Boheemen, Don Olsen en lan Tielemans 3 en Hans Blansjaar en Marcel Nieu wenhuyzen. Ri|nstreek bleef in de derde divisie tot 9-8 in de tweede helft gelijk op spelen tegen Hercules. Toen kreeg Coen Olders een tijdstraf en walste Hercules het Alphense verzet plat 9-14. Het werd uiteindelijk 13-20, rust 8 8 In de Alphense ploeg vestigde Rene Duiveman. ex-Niloc, de aandacht op zich met zijn on verzettelijk spel. Het euvel bij Rijnstreek is dat de aanwezige kwaliteit geen eenheid vormt Anders zou Rijnstreek zich met de beste ploegen uit de derde divisie kunnen meten. Voor Rijnstreek scoorden: Mark Stig ter 5. Sjaak van der Vlies en Coen Olders 2 en Rene Duive man, Harmu Sial. Bouke Witte en Wlm Rijn. co bij het voorverdedigen en de aanval zat vast, met een straf- worp van Jeroen Waayenberg als enig wapenfeit. Na de paal- wisseling hadden de Leidenaars het initiatief meer in handen (12-12). Twee gave acties van Erika Velders, resulterend in een treffer en een door Waayen berg benutte strafworp, bete kenden 13-12 en 14-12. Door hard werken en een goal van in valler Pim Bink bleef de voor sprong in stand: 15-14 eind stand. Voor Fides Pacta betekende het 18-15 verlies tegen Diamco degradatie naar de tweede klas se. De fusieclub is in zijn twin tigjarige geschiedenis nog nooit tot dit niveau afgedaald. De ploeg van Steyen Tims raakte zoalë zo vaak dit seizoen in het begin achterop (9-6 rust) om vervolgens weer sterk terug te komen (11-11). Conchita Prins, goed voor vier goals, en René van der Vooren brachten Fides zelfs met 11-13 aan de leiding. Deze opsteker bleek echter de inleiding voor een fatale slotfa se, waarin de thuisclub met 16- 13 alle hoop op een goed resul taat doofde. De Danaïden kon in zijn laatste zaaloptreden vrijuit spe len, terwijl Victoria moest win nen om degradatie te vermij den. De formatie van Ruud Schreuder nam tweemaal een ruime voorsprong (10-7 en 13- 10) om die vervolgens toch weer kwijt te raken (16-16). Invaller Marcel Keijzer en Heiko Locher zorgden voor 18-16, waarna de bezoekers in gehaast spel ver vielen om aan hun noodlot te ontkomen. Tevergeefs: 20-16. Gezien de personele bezetting gaf Fiks goed weerwerk aan kampioen Albatros. De begin- aanval telde in de tweede helft twee junioren met Adinda Hooimeijer en Saco de Visser, die later nog geblesseerd uitviel voor Harald van Rijn. Deson danks dicteerden de Oegstgees- tenaren vanaf 6-6 tot 10-11 al door het scoreverloop door An- nemieke van der Gugten (2), Adinda Hooimeijer, Jaap Riet dijk en Matthijs de Visser. In de laatste tien minuten scoorde Al batros evenwel drie keer op rij en dat bleek beslissend voor het 13-12 verlies. Reeds verzekerd van promo tie had De Algemene een over winning op ADOS nodig om kans te houden op het kam pioenschap. De Leidenaars boetten na een goede opening scherpte in, zodat de thuisclub weer even kon aanklampen (7- 7). Diane Hoppenbrouwer (3), Alfred Lambooy (2), Wilma Sin- teur en Arnoud Lambooy stel den toen alsnog in rap tempo orde op zaken: 9-15. Na het kampioensfeest werd Tempo ruw ontnuchterd door Kwiek, dat verrassend met 15- 14 won. ,,Wij zijn net op tijd kampioen geworden. De ploeg is duidelijk aan het einde van haar latijnaldus coach Nico Oskam na de eerste thuisneder laag. Met enig geluk hield KZ Lei den de hoop op promotie Ie vend met een benauwde 13-12 zege op De Bermen. Maikel Martens (2), Annelies van der Blom en Aldo Spadon zorgden na 5-4 (rust) voor 8-5 en 9-6, maar deze ruime voorsprong bracht geen rust In de ploeg. De degradant bleek nog gedreven genoeg om zich terug te vech ten tot gelijke hoogte (12-12). In de laatste minuut miste Aldo Spadon een strafworp, maar Annelies van der Blom pikte de bal gelijk op om 13-12 te ma ken. Gelukkig bleek De Bermen even later vanaf de stip niet zo slagvaardig. Crescendo was voor het duel tegen Jodan Boys 'verbannen' naar de Drie Octoberhal. De groen-witten moesten duidelijk wennen aan het effect van de manden, waarop de schoten steeds grillig wegstuitten (4-3 rust). Gert Jan Hensing, goed voor een hattrick, Saskia Baak, Marlies Brouwer, Neel van Eg mond en Wijnand Alberts kon den pas in het laatste kwartier na 5-5 het bestaande krachts verschil in de score tot uitdruk king brengen: 11 -8 winst. Bij Velocitas was alle priori teil bij het tweede gelegd, zodat de vier open plaatsen in het eer stc met spelers uit het derde en vierde gevuld moesten worden Dat kon vanzelfsprekend niet goed gaan tegen het hoog ge plaatste Korbis: er werd na 9-2 (rust) met liefst 19-6 verloren Ine Goedegebuur was als enige tweemaal trefzeker. René van der Vooren scoorde viermaal voor Fides Pacta in het cruciale duel tegen Diamco. Zijn inbreng kon de 18-15 nederlaag noch de degradatie uit de eerste klasse afwenden, foto archief De slotdag van de zaalcompeti tie heeft nog niet alle beslissin gen over kampioenschap, pro motie en degradatie gebracht. De Algemene en DJCV moeten een extra duel spelen om het kampioenschap van 2E. KZ Lei den is afhankelijk van de pro testcommissie om nog in aan merking te komen voor promo tie. Fides Pacta besloot het sei zoen in mineur met een 18-15 nederlaag tegen Diamco. waar door degradatie naar de tweede klasse onvermijdelijk werd. Even dreigde Pernix in de problemen te komen toen IJs- selvogels in het tweede kwartier van 7-5 naar 8-10 (rust) vloog. De verdediging nam te veel risi Het afscheid van TOP uit de overgangsklasse was tenminste niet geruisloos. In het laatste duel tegen middenmoter KVS wonnen de Sassenheimse korfballers met 11-10, sprokkelden zo nog twee pun ten bijeen en eindigden tenminste niet als laatste. Het spel zonk echter bij vlagen al tot een niveau waarbij ook een eersteklasser weinig eer mee inlegt. Het wegvallen van de laatste overgangsklasser is zeker een zware klap voor het korfbal in de Leidse regio. De promotie van KIOS uit Nieuw Vennep is daarvoor maar een schrale en vooral afstandelijke compensatie. Ook de korfbaltop zal de trip- jes naar Sassenheim missen, want een avondje De Wasbeek stond garant voor vol le tribunes met uitbundig publiek, een muur vol kleurrijke spandoeken en korfbal op klanken van een huisorkest. Het randgebeuren was zaterdag voor het laatste duel tegen KVS weer perfect in orde met als intro voorzitter De Graaf, die het 400-ste TOP-lid welkom heette, maar te vens de degradatie van zowel TOP 1 als 2 moest memoreren. Even pijnlijk was de tekst, op een bekroond spandoek 'Als TOP gaat stunten pakken ze punten'. Juist dat ontbrak er aan dit seizoen. Alleen tegen topper NKC'51 zorgde TOP voor een aan sprekend resultaat, maar toen gold de ploeg poraal ook nog als titelkandidaat. Albert Verbaan van TOP zit bij de pakken neer. Hij heeft zojuist gewonnen van KVS, maar een week eer der was het doek voor zijn team al ge vallen. foto henk bouwman Inmiddels verzoend met-de degradatie („Na de nederlaag tegen Oranje Zwart had ik het te kwaad, toen wist ik dat het gebeurd was") joeg de Hagenaar gedreven langs de lijn. Hij was een roepen de in de woestijn, want TOP speelde bij vlagen erbarmelijk, leed knullig balverlies en was niet tot enige aanvalsopbouw in staat. KVS, ook niet in goede doen, profiteerde eigenlijk niet eens en de 4- 6 ruststand was veelzeggend. Hun Sassenheimse opponenten probeerden zich na de hervat ting te revancheren. Hoewel zij daar in eerste instantie niet in slaagden, werd het tempo wel omhoog getrokken. Gerco I^angelaan begreep de hint toen langs de lijn Jan de Vroomen en Egbert Dijk stra zich warmliepen en scoorde prompt tweemaal achtereen: 8-8. In het vervolg had TOP het initiatief en nam het door Linda Dan- nijs en Sandra van Rookhuijzen tot tweemaal toe een voorsprong. Toen het offensief in de slotfase stokte, stelde Aad Wiegerink vanaf de stip de zege veilig: 11-10.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23