LOHC houdt stand tegen Gooische: 0-0 Maassen wijst Leython de weg Gelijkspel Alecto Vlam in de pan bij waterpoloderby Sport Boekaniers verslaat LSHG Promotieklasser LUSV moet slikken LZ weerstaat DZV in vrouwentopper MAANDAG 8 MAART 1993 22 V PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 0 leiden stefan faas Overgangsklasser LOHC hield gistermiddag een punt over aan het duel met Gooische. Eersteklassers Room burg en Forescate verloren kansloos. uitverdedigen er debet aan dat Zwart Wit de marge vergrootte. Johan Biekart kon op een voor zet van Bas Koning de eer red den, maar schoot naast. Bezoeker Leidse Studenten won vrij gemakkelijk met 0-4 van Oude Maas. dat een zeer verdedigend concept hanteer de. Vrij snel in de eerste helft kwam het openingsdoelpunt van de stick van spelmaker Marc van Pappelendam. Ben kwartier later brak ook Bob Jan Dietrich door de Oude Maas verdediging heen en scoorde. Na de pauze begon LSHG nog feller en vergrootte wederom Van Pappelendam de marge op aangeven van Steven van Rand wijck. Een lobje uit de rebound onderstreepte het Leidse over wicht. Het duel van Noordwijk met bezoeker Randwijck eindigde in een 2-0 winst voor de Amstelve- ners. Voor de pauze ging het ge lijk op en deden zich weinig kansen voor. Een kwartier na de doelwisseling verzilverde Rand wijck een strafbal. Hierna speel den de kustbewoners achterin één op één. Een fout van Enno Lokhorst strafte Randwijck af met nög een goal. Op de Bloemerd overtuigde AJecto tegen hel veel zwakkere Gouda: 7-0. De eerste helft scoorde Alexander Hagen een hattrick met louter velddoel- punten. Bric Kruis. Mare Post- huma, Hagen en Hugo Kranen hockeymedewerker De overgangsklasse wedstrijd tussen LOHC en bezoeker Gooi sche bleef doelpuntloos. Leiden was van meet af aan de betere, maar bleef steken op de afron ding. De Oegstgeeste; verdedi ging draaide goed en gunde de opponent uit Bussum nagenoeg geen kansen. LOI IC'er Joost van der Hout had in het begin goe de scoringsmogelijkheden, die alle nut naast belandden. Aan voerder Onno te Rijdt raakte twee weken geleden gebles seerd, wat tot gevolg had dat oud-hoofdklassespeler Peter van der Meer zijn rentree maak te. Op eigen veld dolf Forescate met 1-2 het onderspit tegen Kromhouters. De eerste helft le den de Voorschotenaren veel balverlies en hadden weinig or ganisatie achterin. Kromhouters profiteerde goed en bracht de ruststand op 0-2. Na de doel wisseling kreeg forescate de opponent uit Tiel wèl onder druk. Reinoud de Flaas redde de eer met een veldtreffer. Thuisploeg Roomburg ging met 0-3 ten onder tegen Zwart Wit. De Bredanaars lieten Roomburg het spel maken en wachtten hun kansen geduldig af. Zwart Wit opende de score uit een overtalsituatie in het eerste deel. Na rust was slecht burg (strafbal) breidden de marge verder uit. In een uitwedstrijd dolf Al phen met 3-2 het onderspit te gen koploper Doorn. De hard knokkende Alphenaren kwa men aanvankelijk met 1-0 ach ter. Mare Duffhues trok de stand gelijk na een diepte-pass van Mare Boelens. Peter de Blois scoorde de tweede Al phense treffer in een rebound na een korte corner. Vijf minu ten later kwam Doorn langszij. In de slotfase haalde de thuis- iploeg de de winst binnen uit een strafcorner. Catwijck stuurde Nieuwkoop met een 1-0 nederlaag terug naar huis. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. Invaller Henrik Houwaard had twee keer bijna succes met een tip- in. Een door een Nieuwkoopse verdediger te hoog gestopte in zet van André Tibbe leidde tot een strafbal, die Martijn Houw aard verzilverde. In de Rijnstreekderby hielden Bodegraven en Alkemade el kaar volledig in evenwicht: 0-0. Beide ploegen hadden veel kan sen, maar de keepers deden goede zaken en keerden de schoten. Na het 2-0 verlies tegen be zoeker Uitgeest is de kampi oenskans voor Hisalis verkeken. De ruststand was 1-0 na een treffer via binnenkant paal in de eerste helft. Het aanvallende spel van Hisalis an rust zorgde voor veel gaten in de defensie, waar Uitgeest gebruik van maakte door de tweede goal te Het Leids Studenten Hockey Gezelschap (licht shirt) oefende zaterdagmiddag op eigen veld tegen het ge legenheidsteam Boekaniers. Na een 0-1 ruststand zwichtte Leidse Studenten met 1-4 voor Boekaniers dat uitsluitend (ex)-hoofdklassers herbergt. Martijn van Westerop opende de score voor de gasten halverwege het eerste deel van de wedstrijd. Daar na kwamen beide teams voor de rust niet meer tot scoren. Vier minuten na de hervatting redde LSHG- doelman Bart Oort fraai op een inzet bij een strafbal van Gert Jan Schlatmann. Even later soleerde Bastiaan van Ede toch langs de Leidse goalie: 0-2. De Leidse ploeg scoorde daarna tegen. Ivo Blois versloeg de hui dige nationale keeper Bart Looije (1*2). Marinus Moolenburgh en Schlatmann breidden de score uit tegen de kampioenskandidaat in de tweede klasse. foto henk bouwman Overwinning Lawson overschaduwd door ongeval Dayton a Reutervan 57 ronden verloor James onderbroken. Het was het 25ste Adamo (36) de macht over het dodelijke ongeval op het fameu- Eddie Lawson won gisteren de stuur. Hij reed dwars door de ze circuit sinds de opening in Daytona 200 op spectaculaire vangrails en kwam tot stilstand 1959 en het tweede in dit jaar. wijze, maar zijn overwinning tegen de muur. In januari overleed stockcar- werd overschaduwd door een coureur Booher. Vier van de 25 dodelijk ongeval. In de zevende De race werd niet afgevlagd of doden we leiden «gerrenes volleybalmedewerkerk De winterstop heeft Leython Soed gedaan. De Leiderdorpers aalden uit de ontmoeting met Lkspalvo onverwacht twee kost bare punten. Bij de vrouwen in de landelijke competitie verloor zowel Gemini als Leython. Ekspalvo - Leython 2-3 (15-4,16-14,14-16,9-15,10-15). Leython kwam met 2-0 achter en op 14-13 in de derde set leek de 3-0 nederlaag een feit. maar vanaf dat moment werden de rollen omgedraaid en tot ieders verbazing eindigden de Leider dorpers sterk met 2-3. Zonder Paul-Jacques Verhoeven en met een grieperige Rob van Dalen, had Leython slechts zeven fitte mannen over. De eerste set was na 13-1 snel verloren. Ook in de volgende set maakte Leython aanvankelijk niets klaar, maar na 13-3 begon het ineens te lo pen en kwam men nog heel ver terug. Het geloof in eigen kun nen was er plotseling en Ley thon nam in de derde periode een 5-13 voorsprong. Op 14-13 leek Lkspalvo de strijd te gaan beslissen, maar een technische fout bracht de opslag terug bij Leython, dat vervolgens uit maakte. Coach Rob Maassen gooide het concept nu om. De omzettingen bleken goud waard. De rollen waren volledig omgedraaid. Leython bracht dan ook de laatste twee sets vrij eenvoudig op zijn naam. VCS- W1K/OVM 2-3 VCS was door de wintersportva kantie van enkele spelers onvol ledig, maar wist op basis van een grote inzet aan WIK toch een punt te ontfutselen. DAC - Donki Sjot 1-3 (15-7,12-15,9-15,9-15) Aanvankelijk leek DAC het wel te redden en haalde de eerste set nog ruim binnen, maar in het vervolg leek het wel of de spelers er met hun gedachten niet bij waren. De verdediging miste steeds meer en op de cru ciale momenten werd er fout geserveerd, Toen de tweede set dan ook net aan verloren ging, ging het in de laagste twee al leen maar minder. NOVO - I)eltall./AMVJ 2 0-3 (9-15,6-15,9-15) Koploper AMVJ bleek zoals ver wacht een zeer goede ploeg, die met degelijk spel en veel fraaie combinaties NOVO naar de ne derlaag speelde. Maar deson danks speelde NOVO een prima wedstrijd en werd het eigenlijk geen moment weggespeeld. Re den was wellicht het feit, dat pien al voor het nieuwe seizoen een verbintenis had kunnen af sluiten met Hans Broere, die de nieuwe trainer/coach van de Noordwijkers zal worden. Rik Dobbinga was geblesseerd, zo dat er wat omzettingen nodig waren. Spelverdeler Carlo de Jong kon het hierbij uitstekend vinden met buitenaanvaller Ferry van Ruiten en Pieter Keu- ning bleek weer een uitstekende vervanger van Dobbinga. Win nen zat er niet in. Zo spelend wordt AMVJ kampioen. Vrouwen TDK/Brevok - Gemini/K 3-0 (15-11,15-4,15-9) Een incompleet VCS ontfutselde WIK/OVM toch een punt. Een succesvolle smash. Uiteraard was de strijd tussen de nummers twee en twaalf een ongelijke, maar in de eerste en laatste set speelde Gemini toch heel redelijk. Zonder de gebles seerde Trea Zikken en Mieke Kuiper, waardoor Gemini enorm gehandicapt was, begon de ploeg in de ruime zaal van ■Brevok met een 6-2 achter stand. Ina Lavreysen bracht in een servebeurt de stand echter terug tot 6-7 door op de mee- stoppende aanvalster van Bre vok te serveren. Tot 11-11 ging de strijd gelijk op; toen liep Bre vok naar 14-11 doordat Gemini drie keer niet aan aanvallen toekwam. Toen de middenaan- val daarna uitsloeg maakte Bre vok het uit. la het tweede be drijf werd Gemini weggeser- veerd, maar in de derde stond de ploeg er weer. Eigenlijk werd die set een kopie van de eerste. Via 6-4 en 6-7 werd het nu 10-9 voor Brevok. weer door diep te serveren. De aanval van Gemini werd genoodzaakt alleen via de buitenkant te spelen. Uiteinde lijk kwam het klasseverschil dus wel uit. RVC/Libanon - Leython 3-1 (15-8,7-15,15-10,15-8) Leython verloor in Rotterdam voor het eerst in de tweede competitiehelft. De veertien da gen stilstand waren enerzijds prettig - om de blessures te kunnen laten genezen -, ander zijds was het ritme danig ver stoord. Het leidde tot misver standen. De start was slecht: na 8-0 kwam Leython nog op 8-6, maar ondanks veel servicewis- Overtuigende zege Foresecale leiden stefan faas hockeymedewerker De hockeysters van Forescate hebben gistermiddag met een overtuigende 3-0 zege gewon nen van Weesp. Overgangsklas ser Alecto en LOHC in de eerste klasse kwamen niet verder dan een gelijkspel. Een aanvankelijk sterker Alec to moest in het thuisduel met SCHC genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. Al in de twee de minuut bracht Christine Eli- as de Leiderdorpse vrouwen op voorsprong met een direct schot uit een strafcorner. SCHC liet zich door deze vroege te genslag niet uit het veld slaan en maakte nog voor rust gelijk. Daar bleef het ook bij. Op eigen veld deelde LOHC de punten met Kameleon: 1-1. Een Oegstgeester verdedigingsfout in de twaalfde minuut resulteer de in een Hilversumse treffer. LOHC kwam tien minuten later langszij door een tip-in van El len Palm. Na de doelwisseling vertoefde LOHC meer op de helft van Kameleon, creëerde veel kansen, maar scoorde niet. Het sterk aanvallende Fores cate won thuis met 3-0 van Weesp. Marije Wiegant opende de score en Dominique Linge- man maakte tien minuten'later 2-0 uit een korte corner. Fores cate begon na rust trager. De strakke dekking van Weesp stond alleen nog een goal van Marjorie Zaaijer toe. Roomburg kwam met lege handen terug uit Wassenaar waar het had aangetreden tegen Groen Geel: 1-0. Een vrijstaande Haagse aanvalster kaatste na tien minuten de enige treffer tussen de palen. Even later kon de vrij voor de keepster staande Veerle Kuipers gelijk maken, maar pushte naast. Ook de solo van Johanneke Langenbach hal verwege de tweede helft onder schepte de Groen-Geè]defensie voortijdig. In de derde klasse A verloor Alphen van bezoeker HDS: 1-2. De eerste twintig minuten wa ren de Alphense vrouwen beter op tik. Na de Alphense treffer van Ellen Heins nam HDS het initiatief over. Hoewel Noordwijk al in de eer ste minuut op achterstand kwam. trok het de thyiswed- strijd tegen Haarlem toch naar zich toe: 2-1. Na rust bracht de jarige Mara van der Heiden, op aangeven van Renate van der Bent. Noordwijk langszij. Van der Bent haalde uit een strafcor ner de winst binnen. In Nieuw Vennep kwam het sterkere Leidse Studenten niet verder dan een 1 -0 winst tegen Kikkers. Nicoline Klaarenbeek werd matchwinnaar met een in de eerste helft hoog ingescho ten velddoelpunt. In Amsterdam verloor Cat wijck de op natuurgras gespeel de ontmoeting met VW. Voor rust doelpuntte VW drie keer. In de tweede helft liep de Am sterdamse voorsprong uit door nog een velddoelpunt en een verzilverde strafbal. In en tegen Castricum leed Hisalis een 2-0 nederlaag. leiden gerrenes foto henk bouwman selingen. maakte men geen punt meer. In de volgende set waren de rollen omgedraaid én met 7-15 leek alles weer moge lijk. Libanon, dat slechts zeven speelsters had meegenomen, bleek echter zoveel routine in huis te hebben, dat enige sim pele opdrachten van de coach voldoende waren om het taai verdedigende Leython een ne derlaag toe te brengen. In de vierde set leek het er nog even op (0-5). maar toen stortte de ploeg geheel in. volleybalmedewerker ln de promotieklas moest LUSV even slikken. Op eigen bodem ging het de boot in met 0-3 le gen VS Haag (6-15,12-15,8-15). De studenten misten drie spe lers, maar coach Pieter Goosen wilde dat absoluut niet als ex cuus aanvoeren. Uit in Den Haag was het eerder dit seizoen immers ook al moeilijk geweest en kennelijk ligt dat spel hen niet erg. Het betekent dat LUSV nog maar één punt voorsprong heeft op de achtervolgers. RW was gewaarschuwd. Vo rige keer dacht men tegen ZO- VOC 2 aan zes spelers genoeg te hebben om dat team op te rol len. Nu had men tien man mee genomen. Van de drie invallers werd uiteindelijk alleen Onno Pirens in de tweede en derde set gebruikt vanwege zijn sterke passing. In de eerste set duurde het tot 3-9, voordat RW de zaak onder controle had. Vanaf die stand was het een bekeken zaak. Die set werd 15-10 en daarna waren nogrrlaals 15-10 en 15-8 voldoende voor de 3-0 winst. Keryl Poelmans ontbrak bij de Rijnsburgers. Bij de vrouwen boekte Gemi ni 2 een prima 0-3 zege bij VOY. Daar Linda Gommans nog uitgeschakeld was met een schouderblessure, stond nu Pe tra van Wissen op haar midpo- sitie. Toen de eerste set (15-11) eenmaal binnen was liep Gemi ni soepel naar de winst (15-10.15-7). Het kon in de der de set daarom makkelijk Saskia Rozema uit het derde opstellen, zonder dat de kwa geva Ridderveld kende een goede start tegen Be Fair, nam een 5-0 en 6-2 voorsprong, maar moest toen wisselen omdat Jacqueline van Betnmelen zo ongelukkig viel samen met een medespeel ster, dat zij met een scheur in het ellèboogkapsel naar hel zie kenhuis moest. Het ritme was weg en Be Fair profiteerde met 9-15. In de tweede set pakte Ridderveld de -draad weer op. Via 5-6 en 8-7 werd het 12-13, maar in de beslissende fase werden er toch weer fouten ge maakt (13-15). De derde set 4e- verde hetzelfde beeld op: nu werd het 10-5 en 14-8, waarna domme fouten een 14-16 ver lies brachten. DAC (nummer twaalf met tien punten) pakte na lange tijd weer eens een puntje; tegen Rentokil/ZVH 2 (nummer acht met zeventien punten) werd het 3-2. Carolien Wille speelde een prima wedstrijd. VCS had alleen in het begin wat moeite met Rijswijk 3. dat toen riog aardig tegenstand bood. Toen die set met 15-12 binnen was, waren de volgende twee slechts een formaliteit met 4-15 en 2-15. Toen was het slechts een kwestie van serve ren. want er kwam niets meer terug. Tegen Delta 2 speelde Ley thon 2 heel enthousiast en ze ker in tje eerste set bij vlagen zelfs heel goed. Toch ging die op het nippertje naar Delta, dal derde stond op de ranglijst (15-13). Daarna viel de pass weg en konden ook de wissels de ploeg er niet meer bovenop brengen. Wel kwam Leython nog vaak terug, maar gevaarlijk kon het niet meer worden (15-7,15-6). waterpolomedewerker De vrouwen van LZ 1886 en DZV zijn de enig overgebleven titelkandidaten in de tweede klasse. De belangen waren aan het duel af te zien. In de eerste periode had het team van Wim Siera duidelijk een overwicht. Dit resulteerde in een aantal numerieke meer derheden. Bij de derde moge lijkheid scoorde Yvonne Flippo de verdiende 0-1. In de tweede en derde periode nam DZV het initiatief over. LZ kwam aan aanvallen bijna niet meer toe. De Leidsen leunden zwaar op hun overigens uitstekend geor ganiseerde verdediging. Mede hierdoor kon DZV pas in de derde periode 1-1 scoren, ln de laatste periode hadden beide ploegen kansen. Door dit ge lijkspel blijft LZ een punt voor op de Delftse opponent. De vrouwen van De Zijl/LGB en Alkemade verloren van res pectievelijk Alliance 2 (5-6) en De Schelde (3-8). Mannen Vlvax heeft tegen DZV een 9-8 nederlaag geleden. In de begin fase was Vivax onder leiding van de uitstekend spelende Serge Dietz duidelijk de betere. Dit resulteerde in een 1 -3 voor sprong. Hierna verloor Vivax een periode lang de greep op de wedstrijd. DZV profiteerde dankbaar en kwam met 5-3 voor. Vivax miste topscorer Ar jan I^urence, F.do den Boef was zijn vervanger. Den Boef is een speler van uitersten. Zijn 4- 5 was van grote klasse, ook liet hij echter rustig twee keer zijn man gaan, waardoor DZV evcnzovele treffers kon aante kenen. Vivax knokte weer terug naar 5-6. Vlak voor het verstrij ken van de derde periode ver keek goalie Joep van Duinho ven zich echter op een schot van zeker achttien meter (6-6). In de vierde periode was DZV de gelukkigste. Topscorer Vi vax: Serge Dietz 5. Katwijk blijft in de hoek waar de klappen vallen. Zonder Ronald I leemrood, Arco Guyt en Alex Sieval was titelkandi daat Het Ravijn te sterk. De 8- 16 nederlaag was gezien de personele bezetting nog draag lijk. In Nijverdal werd het 23-4. De Katwijkers probeerde met lange aanvallen en een pres sing de Nijverdallers in te to men. Vooral in.de tweede en vierde periode lukte dit rede lijk. Goals Katwijk: Hans Schaap en Mark Sieval 3, Kjelt Boonstoppel 2. WZK herstelde zich goed van de nederlaag vorige week. NZC werd met 10-9 verslagen. Ook nu dreigde het in de laatste pe riode bijna mis te gaan. Een 8-4 voorsprong werd weggegeven (8-9), maar de mannen van coach Paul Belt wisten nu wel de kracht op te brengen om te rug te komen en wonnen ver diend. Alkemade en Koudekerk vochten in de derde klasse een streekderby uit. Vooral de eer ste twee perioden dicteerde Koudekerk de wedstrijd. Hal verwege leidden de Koudeker kers dan ook met 1-8. Hierna werd de wedstrijd harder. Alke made slaagde er niet meer in de Koudekerkers te achterha len. Uitslag 7-13. Sasenheim kon de toppositie niet waar maken. Er werd ver loren met 6-5 van Aquafit. Wegsturen Van Belkum breekt De Zijl/LGB op tegen AZC leiden dirk kloos waterpolomedewerker De Zijl/LGB en AZC voerden zaterdag weer een tumulteuze uitvoering op van de streekderby. In Leiden won AZC met 9-13. LZ 1886 verloor met 7-3 van ZPB. Het breekpunt in de wedstrijd AZC-De Zijl/LGB lag in de derde periode. De tot dan toe gelijkopgaande strijd kende een 4-5 stand toen Mark van Belkum wegens een slaande beweging uit het water werd ge stuurd zonder vervanging. Met 6 tegen 7 was het voor AZC hierna een koud kunstje om de zege naar zich toe te halen. Beide ploegen hadden een verschillende visie op het gebeuren. AZC teammanager Andre de Jeu: ..In tegenstelling tot de wedstrijd in Al phen was de Zijl/LGB nogal fysiek bezig. Op zich was de overtreding van Mark van Bel kum misschien niet zo heel zwaar, het was meer een optelsom van een aantal overtre dingen waarvan Mark nu de dupe werd." Rob Schouten van De Zijl/LGB had wat anders gezien: „Wat Mark deed was niet goed, maar hij werd natuurlijk wel vastge houden en probeerde zich los te worstelen. AZC-doelman Wim Vermeulen maakte een trappende beweging en stak zijn middelvin ger omhoog. De scheidsrechters keken er naar en deden niets. Een periode daarvoor werd Rob Dubbeldeman tot twee keer toe recht op zijn gezicht geslagen. De scheids rechters keken er weer naar en deden niets. AZC was net zo fysiek bezig als wij." Scheidrechter Peter Wiering tenslotte: „Het was voor mij duidelijk. Mark kreeg van mij een vrije worp, maar haalde voor het nemen vol uit naar achter, niet in een reflex maar bewust en dan is er maar één straf. Die andere incidenten heb ik niet gezien en dus kan ik daar niet voor fluiten. Het is ove rigens de eerste keer in mijn carrière dal ik iemand er uit stuur zonder vervanging." De tot dan gelijkopgaande wedstrijd was natuurlijk beslist. AZC liep uit naar 5-12. In de laatste periode wisselde AZC-coach Fred Kransstauber zijn volledige basiszevental. waardoor De Zijl/LGB de stand nog een draaglijk aanzien kon geven. Eindstand 9- 13. Periodestanden 2-3. 4-5.5-10 en 9-13. LZ 1886 speelde een barslechte wedstrijd tegen ZPB. ZPB legde een zone-verdediging in het water, waartegen LZ 1886 totaal niets in te brengen had. De ZPB-goalie werd dan ook nauwelijks op de proef gesteld. Omdat de LZ-verdediging ook goed sloot, vooral goalie Arjo Bunnik was op dreef, stond het halverwege pas 1 -0. In de derde periode viel de beslissing. Arbiter Donatz floot bijna elke aanval van LZ voortijdig af. ZPB profiteerde dankbaar en liep weg naar 4 -1In de laatste periode bleef de LZ-aanval machteloos waardoor de wedstrijd met 7-3 als een nachtkaars uitging.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22