Katwijk heeft hulp arbiter niet nodig Situatie blijft voor RB nog altijd zorgelijk Ter Leede loopt weer punt uit Sport KNVB berispt Jan Reker MAANDAG 8 MAART 1993 21 Derde thuisnederlaag Utrecht FC Utrecht is afgehaakt voor Europees bekervoetbal. Het verloor gisteren voor derde opeenvolgende keer in Nieuw-Galgenwaard. Door een laat doelpunt van Prince Polley (0-1) vergrootte FC Twente het uitzicht op een plaatsje in UEFA-cup-toemooi. Moedeloos moet Fafié worden van het slechte spel en dito re sultaten van Utrecht, dat uit de laatste zes duels slechts twee puntjes haalde. Bovendien scoorde de van de tweede plaats getuimelde club al ruim vijfhonderd competitieminuten niet meer. ARC komt er op eigen veld niet aan te pas Doelpuntloze deling bij Rozenburg Rijnsburgse Boys heeft negentig minuten vergeefs gewacht op een bevrijdende treffer. Het vier-puntenduel in en tegen Ro zenburg leverde de Rijnsburgers zaterdag nauwelijks problemen op, maar meer dan een doel puntloze remise haalden zij er niet uit. Daardoor blijft de situa tie voor de brigade van trainer Arie Kurver in de onderste re gionen van de eerste klasse A nog altijd zorgelijk. Zonder een Blankespoor on der de lat - zowel Jan als Rini is geblesseerd - had Kurver de achterhoede afgegrendeld. Laatste man Ron Carli en voor stopper Dick Heemskerk moes ten invaller-doelman Marcel van Delft van de plaatselijke Al' zo veel mogelijk uit de wind houden. Dat lukte goed. En de keren dat Van Delft in actie moest komen deed hij dat be kwaam. De problemen lagen bij de Rijnsburgers vooral in de voor ste linie. Mogelijkheden creëer den zij voldoende, maar Leon Vonk liet de bal in kansrijke po sitie van zijn voet springen. Na een handig overstapje van de zelfde speler weigerde Menno Vaartjes te profiteren. Wim Hooymans volgde het voor beeld van zijn medespeler door bij een volgende gelegenheid te zacht in te schieten. Hoewel Rijnsburgse Boys, dat de geschorste Huug Aandewiel miste, voor twee punten naar Rozenburg was afgereisd, over heerste tevredenheid over het voorkómen van tegentreffers. „Een goede verdediging dient als basis", aldus Dick Heems kerk. „Het zat tegen Rozenburg wel snor achterin. Als we nu voorin ook nog wat meer geluk krijgen, komen we wel uit de problemen." Alhoewel ARC en FC Lisse in dezelfde klasse uitkomen is er wel degelijk sprake van klasseverschil tussen de twee. De Lissenaren maken deel uit van de om de titel strijden de top-vier, die zich in het klassement nadrukkelijk van de overige ploegen heeft afgescheiden, terwijl de Racing tot de teams behoort, voor wie slechts lijfsbehoud telt. Op Zegersloot was het klasseverschil zaterdag duidelijk zichtbaar. De geelblauwen voetbalden beduidend beter dan ARC en boekten een even logische als verdiende ze ge: 2-4. ALPHEN AAN DEN RUN •NICK VERWOERD MEDEWERKER De winst hield de formatie van Ruud Bröring in de race. Met nog maar drie uitwedstrijden voor de boeg en vijf ontmoetin gen op het eigen Ter Speck- e-complex, waar Lisse tot nu toe veertien punten uit acht duels behaalde, lijken de titel- kansen zeker aanwezig. Temeer daar de concurrenten Excelsior Maassluis en Quick Boys nog op bezoek komen. Op de matige mat van Zeger sloot maakten de bezoekers hun aspiraties in de eerste helft waar. De beweeglijke Lissena ren vonden elkaar blindelings en combineerden er lustig op los. De door Bröring gepredikte offensieve speelwijze leidde in het eerste kwartier al tot een aantal kansrijke situaties. Steeds wist men een mannetje vrij te spelen bij de achterlijn. Doel man Remco Tuinenburg onder schepte de voorzetten echter bekwaam. Zijn collega Paul Veenboér maakte in de acht tiende minuut een minder ster ke indruk. Bij een hoekschop van Johan Boer verkeek de goa lie zich lelijk, zodat Jacques Key in kon knikken. Paul Dijkman gaf het laatste tikje: 1-0. Een domper voor de Lissena-- ren, die zelf meer recht hadden op een voorsprong. Zij lieten zich echter niet ontmoedigen. Bröring: „Een compliment aan de jongens. Zij hebben getoond over een grote mentale weer baarheid te beschikken." Uit de manier waarop Lisse na de te genvaller doorspeelde sprak zelfvertrouwen. Dat bleek te recht. Tien minuten na Dijk- mans goal bediende Edward van der Putten de door tegen strever René van Meggelen over het hoofd geziene René Ras, die bij de tweede paal de bal met de borst aannam en vervolgens droog raakknalde: 1-1. Visser Nog geen honderd tellen later - Veenboer had inmiddels Key van 2-1 afgehouden - stond Van der Putten opnieuw aan de basis van een doelpunt. Hij gaf een wegdraaiende voorzet, waar Tuinenburg net niet bij kon, en zagf tot zijn genoegen de bal bij Ras belanden. Diens inzet werd door de sterk spelende Jelle Vis ser koppend van een koerscor rectie voorzien: 1-2. ARC-coach Aad Koren ver ving even later Van Meggelen door Sander Dijkman. Koren: „René werd te vaak door Ras overlopen. Sander is meer een klever." In de slotfase van de eerste helft kregen beide teams nog een kans. De intelligent spelende Radjin de Haan schampte met z'n poging de lat en Key liet na een voorzet van Johan Boer, de gevaarlijkste AR- C'er, een riante mogelijkheid Radjin de Haan torent boven de ARC'er Jan Wouters uit. Op de voorgrond zijn René Ras en Arjen van Harselaar toeschouwers, foto ben de bruyn onbenut. Hij kopte voor een leeg doel naast. Na de pauze slaagden de Brö- ring-pupillen er niet meer in het niveau van de eerste rond gang te bereiken. Hun spel werd rommelig. Bij ARC was dat al het geval. De tweede helft was dan ook minder aantrekkelijk, al waren er nog wel enkele hoog tepunten. Zoals de 1-3, die Van der Putten liet aantekenen. Hij pegelde de bal in de bovenhoek, nadat De Haan uit een hoek schop van Robert Vermin het leder voor hem panklaar had gelegd. Paul Dijkman bracht een kwartier voor tijd de Racing weer dichterbij. Een voorzet van Key werd door Veenboer fout beoordeeld, waarna de midden velder zo maar 2-3 in kon kop pen. In gevaar kwam Lisse ove rigens niet. De Alphense aanval len hadden daarvoor te weinig om het lijf. Vlak voor tijd be paalde De Haan na een voorzet van Leon van der Zwet met het hoofd de eindstand. ARC - FC Lisse 2-4 (1-2). 18. P Dijk man 1-0, 28. Ras 1-1, 30. Visser 1-2, 65. Van der Putten 1-3, 74. P Dijkman 2-3, 89. De Haan 2-4. Scheidsrechter De Vries. Geel. Boer (ARC). Toeschou wers: 1000. ARC: Tuinenburg; Van der Weiden, Vermeer, Wouters, Van Harselaar; P Dijkman, Laros, Boer. Van Meggelen (S. Dijkman), Key, Leunissen (Van der FC Lisse: Veenboer; De Keizer, Van Duivenbode, Polman, Wajer Ras (Vermeulen), Van der Zwet, Van der Cambuur houdt UVS in toom LEIPEN RUUD PATT1APON VOETBALMEDEWERKER In de eerste divisie A van de Landelijke Jeugd heeft UVS het duel tegen Cambuur niet in winst kunnen omzetten. De Friezen hielden de Leidse hoog vlieger op 0-0. Roodenburg liep een divisie lager tegen Hollan- dia forse schade op. Niet alleen zag trainer Jan Zoetemelk zich genoodzaakt zijn doelman we gens racistische uitlatingen aan het adres van de tegenstander te wisselen maar werd zijn ploeg ook nog eens op een 9-1 nederlaag getracteerd. Het bete kende degradatie van de blauw zwarten. Quick Boys deed het beter. De Katwijkers wonnen uit met 0-1 van WOG. UVS - Cambuur 0-0. De ploe gen deden weinig voor elkaar onder. Met name de verdedi gingen o\fcrheersten de wed strijd en hielden de aanvallers goed onder controle. Het was een zeer spannend duel waarin UVS het moest doen zonder Marco Akerboom (geschorst), Maikel van Wieringen (gebles seerd) en Jaap Schinkel (met va kantie). Dat scheelde voor de Leidenaars voornamelijk in kopkracht. De beste mogelijk heden aan Leidse kant waren voor Barry Dubbeldeman en Mohammmed Bougrine die evenwel een potdichte Friese defensie tegenover zich vonden. Aan de andere kant pareerde doelman Eric van Tol enkele malen succesvol vervaarlijke schoten van Cambuur. Hollandia - Roodenburg 9-1 (3-1). Hoewel Roodenburg bij rust tegen een 3-1 achterstand aanhikte was het niet echt de mindere van de tegenstander uit Hoom. De ommekeer kwam toen bij de vierde treffer van Hollanaia de Leidse doelman Patrick van der Wiel het nodig vond enkele racistische opmer kingen aan het adres van de (donkere) Hoomse doelpunten maker te richten. Trainer Jan Zoetemelk (hij zal zijn contract met Roodenburg niet verlen gen), wisselde direct daarop de losgeslagen doelman voor veld- speler Hendrik van Amsterdam. Het gedrag van Van der Wiel was overigens door zijn mede spelers aan Zoetemelk gemeld. WOG - Quick Boys 0-1 (0-0). De Katwijkers lieten in de eerste helft vele kansen onbenut en het duel leek op 0-0 uit te lopen. Nadat de WOG-sluitpost een iftmndwchot vn Ronald Pronk niet onder controle kon krijgen, liep Rob Barendse de enige tref fer van de wedstrijd binnen. Overtuigende winst op Scheveningen Zelfs zonder de hulp van de scheidsrechter heeft Katwijk zich gemakkelijk ontdaan van middenmoter Scheveningen. Op sportpark De Krom wilde ar biter Kordic het elftal van trai ner Arie Lagendijk zaterdag al vroeg in de wedstrijd numeriek voordeel geven. Maar nog net op tijd besloot de Haarlemse Joegoslaaf zijn rode kaart voor de onschuldige linkerverdediger Joop Roeleveld in te trekken. Die laatste beslissing was te recht, net als de grote zege (5-1) van Katwijk, dat weer alleen aan de leiding gaat in de eerste klas- „Ik schrok me rot", zei Roele veld na afloop, „toen de scheidsrechter die rode kaart trok. We zitten toch al krap in onze spelers, dus een schorsing kunnen we helemaal niet ge bruiken. Bovendien snapte ik niet wat ik had misdaan. Ik vroeg de scheidsrechter meteen om uitleg - in het Engels, want hij spreekt geen woord Neder lands -, maar hij zei niets terug. Kordic communiceert in het veld alleen met fluitsignalen en kaarten. Gelukkig pleegde hij wel overleg met zijn grensrech ter. Die heb ik zojuist nog be dankt. Want hij maakte de scheidsrechter duidelijk dat hij had gevlagd voor buitenspel van Katwijk, niet voor een over treding van mij." Op het moment dat Kordic zijn flater erkende en de rode kaart introk, hield Schevenin gen nog gelijke tred met de thuisclub. Na een aarzelend be-, gin had Marco de Ridder een vrije trap van Marco van der Plas met zijn hoofd tot doelpunt gepromoveerd (1-0). Aan de an dere kant boekte Michel Lier succes bij de tweede achtereen volgende keer dat hij zijn bewa ker Carlo van Zeist op snelheid klopte (1-1). Vervolgens brak de 'episode Roeleveld' aan. Eerst kreeg hij terecht een gele kaart voor vasthouden van Hans Zwaan en daarna ten onrechte een rode. Zwaan Een sterk kwartier voor de pau ze besliste de wedstrijd vroegtij dig in het voor van Katwijk. Op de voorzetten van de linkerflank had de zwakke laatste linie van Scheveningen, dat door het ont breken van de middenvelders John Blok en Harold Tjaden uit balans was, geen antwoord. Van der Plas kopte de bal op aange ven van«De Ridder via de grond langs doelman Alex Straten (2- 1). Zwaan knikte vijf minuten later uit een voorzet van Van der Plas onhoudbaar in de lin kerbovenhoek (3-1). Vrijwel di rect na de aftrap slalomde Pim Langeveld door de achterhoede van Scheveningen om voor de verandering met de voet voor 4- 1 te zorgen. De tweede helft was daardoor een formaliteit. De vijfde Kat- wijkse treffer (van De Ridder op aangeven van Langeveld) dood de het laatste restje hoop bij de gasten. Zij werden nog wel 'be nadeeld door scheidsrechter Kordic, die een duidelijke handsbal van Johan de Kroon in zijn eigen strafschopgebied door de vingers zag. Omdat het scorebord inmiddels al 5-1 aan gaf, maakten de Scheveningers daarover weinig ophef. Hoewel de strijd was gestre den raakte Lagendijk toch nog in hoog tempo door zijn wissel spelers heen. Pal na de reguliere vervanging van Van der Plas door Leen van der Marei moest ook Edwin Verhoogt zich uit zijn trainingspak hijsen. Den nis-Jan Mieras kon namelijk geen stap meer verzetten van wege een hamstring-blessure. Toen vervolgens ook Langeveld ging lopen trekbenen, leek niet Scheveningen maar Katwijk het duel met slechts tien spelers te moeten beëindigen. Maar zo ver liet de met kramp kampen de middenvelder het - op karak ter - niet komen. Katwijk - Scheveningen 5-1 (4-1) 13 De Ridder 1-0, 16. Lier 1-1, 34. Van der Plas 2-141Zwaan 3-142. Lange veld 4-160. De Ridder 5-1scheids rechter: Kordic. Toeschouwers 1500. Geel: De Ridder (Katwijk), Roeleveld en Tellier (beiden Scheveningen) Katwijk: Van Duyvenbode; van Zeist, Langemaat, Pouw, De Kroon; Lange veld, Mieras (Verhoogt), Van der Plas (Van der Marei); Krayenoord, Zwaan, De Ridder. Willem Il-trainer Jan Reker is door de KNVB be rispt naar aanleiding van zijn uitlatingen aan het adres van scheidsrechte Hugo Luyten. Reker was het oneens met de beslissing van Luyten die het veld van FC Twente eind januari afkeur de. Reker vond dat er best gespeeld had kunnen worden en hij zei in het openbaar dat Luyten zich had „laten ompraten" en „manipuleren". De oefenmeester uit Vessem is door de voetbal bond veroordeeld tot de kosten van het onder zoek. Reker: „Hoe hoog dat bedrag is'weet ik nog niet. Dat kan zo maar 1500 gulden zijn, ter wijl je er normaal met een boete van 500 vanaf komt. Ik wacht even af tot de rekening komt en dan ga ik mogelijk alsnog in beroep." Het heeft weinig gescheeld of trainer Looij- en was bij zijn debuut voor FC Groningen meteen al.naar de tribunes verwezen. Scheids rechter Luijten wilde de ex-trainer van Sankt Gallen dat lot kennelijk besparen. Luijten liet het dan ook bij een stevige reprimande na Inoijens opmerkingen over een gele kaart voor zijn middenvelder Gall. Péter Bekkering, gadegeslagen door zijn ploeggenoot Rob Lentz, omspeelt zijn directe tegenstander. Leiden raakt uit zicht periodetitel In de derde klasse zaterdag deed Ter Leede uitstekende za ken. Zelf boekte de ploeg van Wim van Harskamp een simpe le 1-4 zege bij Die Haghe, ter wijl concurrent De Jodan Boys een punt verspeelde. RCL schoot met een 2-2 deling bij DVO niets op en staat daardoor nog steeds in de buurt van de rode streep. Leiden ten slotte verloor thuis kansloos met 0-2 van Monster. Die Haghe - Ter Leede 1-4 (1-2). 20 Crooy 0-1, 25. Van Laar 1-1, 40 Van der Harst (ed) 1-2, 70 Natzijl 1-3, 85. Grosman 1-4 Scheidsrechter Mole naar. Geel: Faber (Ter Leede) Toe schouwers: 250. k(Jet was geen grootse wed strijd. Ter Leede speelde met name in de eerste helft onder het normale niveau. De vroege treffer van Erwin Crooij, na een perfecte voorzet van Willem Pieter Keuning, vormde geen bevrijding voor de Sassenheim- se kampioenskandidaat. Die Haghe kxeeg door de niet in topvorm verkerende defensie een aantal kansen. De gelijkma ker was dan even logisch als te recht. In de tweede helft had Ter Leede de zaakjes aanmerke lijk beter voor elkaar. Nadat Gert van Beelen was ingebracht voor Erwin Crooij kreeg Ter Leede meer grip op de wed strijd. De doelpunten van Peter Natzijl en Eric Grosman vorm den het bewijs voor de Sassen- heimse overmacht. Na afloop bereikte Ter Leede de heuglijke mededeling dat be lager De Jodan Boys een punt had verspeeld. Daardoor groei de de voorspong van de geelro den tot twee punten. DVO, Lei den, RCL en 's Gravenzande zijn de tegenstanders in de res terende duels. DVO-RCL2-2(2-1).2 Visser0-1. 30 Wapenaar 1-1, 45 Wapenaar 2-1, 70 RCL bevindt zich nog steeds in de buurt van de gevarenzone. Het duel met DVO was een uit gelezen mogelijkheid om de te genstander op twee punten achterstand te zetten. Daar zag het in de beginfase overigens wel naar uit, na de snelle treffer van Remco Visser. Maar het fy siek sterk spelende DVO kwam sterk terug. Ronald van der Maat schoot RCL weer op gelij ke voet. Daarna kreeg het zwal kende RCL weer grip op de wedstrijd. De kansen voor de winst waren aanwezig, maar de Leiderdorpers sprongen on zorgvuldig met de kansen om. Leiden - Monster 0-2 (0-1). 25 Van René van Delft legde Leiden za terdagmiddag hoogstpersoon lijk aan banden. De ex-prof van FC Den Haag was een voortdu rende plaag voor de ploeg van Peter Ciere, volgend seizoen werkzaam bij Rijswijk. In de eerste helft kon I.eiden de te genstander nog bijhouden. Na 5 minuten had Rob Bink zijn ploeg' aan een voorsprong kun nen helpen, maar de spits faal de. Ook Maurice van Berkel en Lau Heijman volgden het voor beeld van Bink. Daarmee zijn de wapenfeiten van de thuis ploeg vermeld. Monster bepaal de daarna het wedstrijdbeeld, met René van Delft als middel punt. De voetballer bekroonde zijn schitterende wedstrijd met de tweede treffer. Voor Leiden vormde de ne derlaag een bittere tegenvaller. De ploeg maakte zien op de strijd om de derde periode, maar de nederlaag van zaterdag heeft de rood witten terugge worpen op de ranglijst.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21