Zekerheid van punt gaat voor de aanval SJC heeft tegen Docos 'het geluk van de kampioen' Lugdunum en WSB bakken er weinig van Alphense Boys gokt en verliest MAANDAG 8 MAART 1993 19 Roodenburg en Foreholte hebben veel respect voor elkaar Niet eerder dit seizoen trok Roodenburg zoveel toe schouwers als gisteren tegen Foreholte. De Leidenaars voetbalden er echter niet veel beter door. Sterker: zij lie ten zichzelf door het aanmerkelijk lager geplaatste Fore holte, dat voor het eerst in zijn bestaan op sportpark Noord speelde, zelfs een punt afsnoepen: 1-1. Een te rechte uitslag. De kwaliteiten van Roodenburg zijn bekend. De ploeg heeft een degelijke verdediging, een aar dig middenveld en twee goede vleugelspitsen (Patrick Kamper veen en Peter Kruit) met daar tussenin een zeer goede spits: Marcel van den Burg. Juist hij was gisteren op Noord niet van de partij. Van den Burg moest vanwege een schorsing een wedstrijd brommen. Misschien was zijn absentie wel het grote verschil tussen winst en gelijk spel. Hoe anders valt het te ver klaren dat Roodenburg zo onge lukkig met de enkele goede kan sen omsprong. De coach van Roodenburg, Cees Verver, de vervanger van de zieke Eelco Fielemon, had Van den Burg gemist. „Niets ten nadele van de andere jongens, maar hij is een speler die in de voeten aangespeeld kan wor den. De rest wii de bal liever op snelheid krijgen. Hij schiet de ballen er ook wat makkelijker Eerbied Over de gehele wedstrijd geno men, was de Kooiclub iets ster ker. Voor rust was er zelfs een periode waarin de Voorhouters helemaal niets te vertellen had den. Toch sleepten zij na ne gentig minuten een vol punt uit het vuur. Belangrijk in de strijd tegen degradatie. Verver sprak met gepaste eerbied over de Voorhoutse ploeg: „Een niet te onderschatten tegenstander, dat hebben ze andermaal bewe zen. We mogen tevreden zijn met een punt. Natuurlijk wilden we wel winnen, maar in de rust hebben we afgesproken in ieder geval geen kans meer weg te ge- Foreholte, dat revanche wilde nemen op de vorige week gele den nederlaag tegen Westlan- dia, was in de tweede minuut al op voorspong gekomen. Fred Arroyo gaf een steekpass op de kruisende Rob van Duin, wiens stuiterende schot lastig genoeg was voor doelman Marcel Vink: 0-1. Een eigen doelpunt van rechtsback Joost Deutekom, nog geen tien minuten later, bracht de score weer in even wicht. Deutekom had geen goed contact met zijn doelman Ralph van der Hulst, waarna hij onder druk gezet door Kamper veen de bal in de verste hoek plaatste: 1-1. Lip Na de spraakmakende opening zakte Foreholte wat weg. Roodenburg - dat in Voorhout eerder met 4-1 had gewonnen - domineerde, maar kreeg voor rust slechts één goede kans. Mark Helder draaide weg van de verder sterk spelende Gert Jan van Rijn, waarna zijn schot net geen doel trof. De voorstop- per- de tijdelijke vervanger van de met een teenbreuk kampen de Theo van Kampen - liet zich verder niet verrassen, hoewel hij vlak voor rust enigszins aange slagen leek, nadat hij de schoen van Ron van der Linden voluit op zijn bovenlip had gekregen. De scheur in zijn lip moest tot drie keer toe worden gedicht, waarna deze na afloop werd ge hecht. In de tweede helft waren er Roodenburger Rob Pret probeert in t Jan van Rijn kijkt toe. wel kansen over en weer, maar beide partijen leken genoegen te nemen met een punt. De angst om te verliezen, is in deze fase yan de competitie te groot. Luynenburg en Ton Arroyo wa ren met twee schoten voor Fo ri het duel tegen Foreholte druk uit te oefenen. Joost Deutekom (3) zet hem de voet dwars. Gert foto henk bouwmaty reholte nog een beetje gevaar lijk, de grootste kans viel echter voor Roodenburger Rob Pret. Op aangeven van Helder, uitge weken naar rechts, nam de ver dediger de bal ineens op zijn slof, waarna Van der Hulst met een reflex de bal net over de lat kon.tikken. Roodenburg - Foreholte 1 lurg: Vink; Heymans, Pikaar, Rijn (Ton Arroyo) (Buyn), Helder, Kamperveen. Foreholte: Van der Hulst; Deutekom. Verhart, Gert Jan van Rijn, Roffelsen, Hooymans (Ligtvoel), Fred Arroyo, Ulj- Luynenburg; Van Duin. Nico van Ontluisterend verlies UDWS LEIDEN MAARTEN WIGGERS VOETBALMEDEWERKER Na de verdiende puntendeling tegen rivaalVEP (2-2) blijft Blauw Zwart meedraaien in de top van de derde klasse. Voor UDWS liggen de zaken geheel anders. De 5-1 afstraffing die NSV'79 hen gisteren toebracht, brengt de Leidenaars langzaam rich ting de degradatiezone. Blauw Zwart - VEP 2-2 (1-2). 20 Sou- werbren 0-1, 35 Van Breukelen 0-2. 45 Van de Kooy 1-2, 50 Twan l'Ami 2- 2 Scheidsrechter Vink. Toeschouwers 250. Geel Laqerberg (Blauw Zwart), Souwerbren (VEP). Trainer Roel den Hartog kon zich wel vinden in de 2-2 eind stand. Het was hem opgevallen dat er gisteren een goed collec tief op het veld stond. Blauw Zwart blijft door dit gelijkspel in de race voor de tweede plaats in de eindrangschikking. Aan het eind van het seizoen levert deze positie (als SJC, winnaar van de eerste periode, kampioen wordt) een plek in de nacompe- titie op. Tegenstander van gisteren VEP en WSB zijn in deze strijd de naaste concurrenten. NSV'46 - UDWS 5-1 (3-0). 3 Van de Star 1-0, 30 Van de Zwet 2-0, 42 Van de Star 3-0. 70 Van de Star 4-0, 75 Vork 5-0. 80 Jansen 5-1 Scheidsrech ter: Hilt Toeschouwers 150 Met UDWS kan het óf heel hard vriezen öf heel sterk dooien: een middenweg bestaat niet. Gaat het balletje rollen dan zijn de Leidenaars met hun sterke techniek niet meer te stoppen. Maar als het maar even tegen zit, dan gaan de 'koppies' om laag en dient er zich een grote nederlaag aan. De gasten uit Noorden open den binnen drie minuten de score. UDWS kwam deze men tale tik niet meer te boven. Vol gende week in het cruciale duel tegen Soccer Boys mag UDWS laten zien wat het echt waard is. LEIDEN MAARTEN WIGGERS VOETBALMEDEWERKER Lugdunum liep voor de tweede keer dit seizoen tegen WSB averij op. Opnieuw hadden de Leidenaars de nederlaag geheel aan zich zelf te danken. De Noodwijkerhouters speelden lange tijd op het zelfde grauwe niveau als Lugdunum, maar ontdekten op tijd dat er gisteren in de Kikkerpolder meer te ha len viel. In een kort slotoffensief stelde WSB eenvoudig een 0-1 winst veilig. Cees van Tongeren was schuldig aan het enige doel punt. Hij moest het antwoord schuldig blijven op een actie van WSB-aanvoerder Paul Warmerdam. De baltovenaar had de afgelopen week op de training een spiertje in zijn rug verrekt. Voor aanvang van de wedstrijd leek alles in orde, maar tijdens het duel schoot de pijn er weer in. Daardoor kon Van Tongeren op dat moment niet met zijn tegenstander mee draaien. Warmerdam bereikte na die actie de tot dat moment nauwelijks opvallende Robèr Marijnen in vrije positie. De goaltjesdief prikte de bal een voudig achter Marcel Ijzen- doorn. De Noordwijkerhoutse treffer zat al enige minuten in de lucht, want vlak daarvoor moest de paal redding brengen op een in zet van John Janssen. Overigens kwam ook hier de pass van Warmerdam, die zijn directe te genstander op fraaie wijze uit kapte. Daarmee zijn meteen alle kansen van WSB de revue ge passeerd. Cees van Tongeren zorgde voor Lugdunums enige gevaar: de Leidse aanvoerder laomde op slag van rust een vrije trap van ver buiten het strafschopgebied tegen de paal. Fer Nijhuis weet nu wat hem De doelman WSB, Michel van Haren, is net iets eerder bij de bal dan Harm de Vos van Lugdunum. foto henk bouwman te wachten staat. In de laatste vier wedstrijden van de regulie re competitie valt voor de Lei denaars na dit knullige verlies geen eer meer te behalen. Met een gat van zes punten met koploper SJC is directe promo tie uitgesloten. Het is nu zaak om zo ongeschonden mogelijk de nacompetitie te bereiken. Daarom was Nijhuis niet bij zonder ingenomen met de on nodige gele kaart die Harm de Vos kreeg vanwege bakkeleien met René van der Meer, die ook geel zag. Het aantal kaarten dat Lugdunum kreeg (één) stond echter niet in verhouding met de vijf gele prenten die WSB ontving. Toch speelden de be zoekers niet buitengewoon hard. Het grote verschil was dat WSB welgeteld tien minuten bij de les was, waar Lugdunum ge durende de gehele wedstrijd niet vooruit was te branden. Lugdunum - WSB 0-1 (0-0). 88. Marijnen 0-1. Scheidsrechter Wezen berg Toeschouwers: 400. Geel De Vos (Lugdunum), Van de Berg, Valke- ma, Paul Warmerdam, Van der Meer, Nulkes (WSB). Lugdunum: IJzendoom; Van As, De Rooy, Van Tongeren, Cees Prins; Brus- see, Onstenk, Verver, Van Berkel, Mi chel Prins, De Vos (Marcel Pnns) WSB: Van Haren; Van de Berg, Jans sen, Nulkes, Valkema, Caseley, Van der Meer, Paul Warmerdam, Manjnen, Sander Warmerdam (Parlevliet), Van Wielingen. NOORDWUK GERRIT-JAN VAN GEEN De gemoederen bij Docos lie pen hoog op aan het eind van de ontmoeting met SJC. De Morschbewoners konden het moeilijk verkroppen dat zij de 2-4 voorsprong hadden wegge ven. De wedstrijd, die voor ge boden spel een vijf verdiende maar voor spanning en sensatie een dikke negen, stond dan ook in het teken van scheidsrechter Terol uit Den Haag. Met het uitdelen van kaarten - in totaal zeven gele en een ro de - stond hij geheel in zijn ge lijk. Bij het toekennen van de strafschop die SJC op 4-4 bracht, wees hij wel heel mak kelijk naar de stip. Toen SJC ook nog eens in de 97ste minuut via Piet Hazenoot de winnende 5-4 scoorde was het hek helemaal van de dam. Resultaat is wel dat de Noord- wijkers, mede door het gelijk spel dat VEP behaalde tegen Blauw Zwart (2-2), weer een stapje dichterbij het kampioen schap in de derde klasse zijn ge komen. De voorsprong op de nummer twee is inmiddels drie punten, terwijl Docos gevaarlijk dichtbij de rode streep komt. Trillen „Ik sta nog te trillen op m'n be nen", verklaarde SJC-trainer Ben van Leeuwen na afloop. „Ik heb met het zweet in m'n han den gestaan. Dat we hier win nen is misschien het geluk van de kampioen." Een gelijk spel was meer ver diend geweest. SJC had over het geheel wel een veldoverwicht, maar Docos was doeltreffender in het afronden van kansen. De Noordwijkers begonnen furieus en drukte de bezoekers terug op eigen helft. Dat resulteerde in de tweede minuut al in een kans voor Remco Martens. De rechtsbuiten joeg de bal van dichtbij over het doel. Acht minuten later was het wel raak. Menno van Rooijen krulde een vrije trap van acht tien meter subliem over de muur heen en liet doelman Paul Goulmy kansloos: 1-0. Het leek een aanzet te zijn tot meer. Do cos speelde het echter slim. Het liet SJC komen en wilde via de counter tot scoren komen. Het lukte al snel. SJC speelde ach terin op lijn kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. De eer ste de beste aanval over links werd afgerond. Dennis Stuif zand kopte de voorzet door en Hans van Marwijk knalde op het randje van buitenspel de volley schitterend in: 1-1. Hands SJC bleef echter drukken en kwam via Remco Martens snel weer op voorsprong. Vanaf dat moment begon de scheidsrech ter de hoofdrol voor zich op te eisen. Hij kende Docos een strafschop toe na vermeend hands van Jos de Haas. Hans van Marwijk liet zich deze bui tenkans niet ontnemen. De middenvelder die in de tweede helft zou ontpoppen tot beste man van het Veld schoot de bal beheerst in. Docos bleef na rust afwach ten. Uitblinker Hans van Mar wijk zette in de 54ste minuut met een steekpass Johan de Ridder vrij voor de keeper die de 2-3 koeltjes inschoot. Een kwartier later rondde hij zelf een assist van De Ridder af. Do cos leek op rozen te zitten. Nog in dezelfde minuut was de spanning volledig terug. Mark van Kesteren tikte van dichtbij de 3-4 in. De 4-4 kreeg SJC op een presenteerblaadje van de scheidsrechter. Terol constateerde een handsbal in het voor een vrije trap opgestel de muurtje van Docos. Robert Pont had geen moeite met de strafschop. Het werd nog erger voor de bezoekers. Een vrije trap in de 97ste minuut van opnieuw Van Rooijen belandde via de lat weer terug in het veld waarna Piet Hazenoot vrij kon inkop pen. Docos voelde zich bestolen, SJC had het geluk van de kam pioen. SJC - Docos 5-4 (2-2) 10. Van Rooijen 1-0, 14 Hans van Marwi|k 1-1, 22 Mar lens 2-1, 38 Hans van Marwijk 2-2 54 De Ridder 2-3, 70 Hans van Marwi|k 2- 4 71 Van Kesteren 3-4, 74 Pont 4-4, 97 Hazenoot 5-4 Scheidrechter Terol Toeschouwers 400 Geel Van Keste ren. De Haas, Yener (SJC). Herman van Marwi|k, Cor van der Krogt. Hamer- linck. Dirk se (Docos) Rood Ronald De- vilee (Docos). SJC: Van der Meer: Koeman (65 Van der Zalm), Peschier, De Haas (65 Kaestner) Van Kesteren. Pont Van Rooijen. Hubert. Martens. Yener, Haze noot Docos: Goulmy, Bram Devilee, Ronald Devilee. Leo van der Krogt. Herman van Marwijk Van Teylingen (46 Ha- merlinck). Hans van Marwi|k Cor van der Krogi, Dirkse (79 Marco Stuifzand), Dennis Stuifzand. De Ridder UTRECHT WIM VAN WANROOY Alphense Boys heeft gisteren lang mogen geloven in een voorzetting van de slag om het kampioenschap van de hoofd klasse A. Zelfs toen de reguliere speeltijd er tegen en bij koplo per Holland op zat (2-2), was er nog steeds hoop dat de ultieme jacht op de winnende treffer zou slagen. In de blessuretijd was echter niet de Alphense équipe, maar Holland nog een maal succesvol. In plaats van de achterstand nog tot twee pun ten terug te brengen, groeide het verschil op de ranglijst door de 3-2 nederlaag tot zes punten. „Tegen een ploeg van het ka liber Holland is die marge in de acht nog resterende wedstrijden niet meer goed te maken", moest Alphense Boys-tTainer Paul Bahimann zich in de nega tieve uitkomst schikken. Het ging niet van harte omdat de Alphenaren voor de derde keer dit seizoen op belangrijke mo menten in de extra tijd de boot ingingen. Tegen Tonegido en ADO '20 was het al eerder ge beurd. „Het is ons niet gegund. We hebben natuurlijk zelf het risico genomen om na de gelijk maker vól op de winnende tref fer te blijven spelen. Met een gelijkspel zouden we niets op geschoten zijn", vond Bahl- „We zijn er natuurlijk geluk kig mee. We hebben ook wel iets meer afgedwongen", oor deelde de winnende trainer Melbi Raboen, die zijn contract bij Holland met een jaar heeft verlengd. De Haagse trainer in Utrechtse dienst kon daarbij wijzen op het succesvolle eerste part toen de thuisploeg een be hoorlijk overwicht wist op te bouwen. En daarin een verdien de 2-1 voorsprong nam tegen de gehavende Alphense ploeg, waar Van der Laan, Parinussa, Pieter van Zoest, Marcel de long en Bakker door schorsingen en blessures niet de minste toe schouwers waren. Vooral op het middenveld bleek Alphense Boys uit zijn doen. Bahimann: „Logisch als je daar drie van de vier plaatsen moet wijzigen. Pas na rust, toen we meer de diep tepass gingen hanteren, konden we vat op Holland krijgen." Toen keek Alphense Boys al tegen een 2-1 achterstand aan. Na een onstuimig eerste kwar tiertje veroverde Holland de lei ding uit een benutte strafschop van Hennie Lettinck, nadat lim my Crawfurd de aan het einde van het seizoen naar PC Utrecht vertrekkende Etienne Kelders had gevloerd: 1-0. Het zag er toen dreigend uit voor de Al phense ploeg. Geheel onver wacht en ook tegen de verhou ding in kwamen de bezoekers zelfs langszij toen een vrije trap van Sander Beuk uiteindelijk door Peter Ouwerkerk, die na lange tijd zijn rentree in de ba sis vierde, werd binnengetikt: 1 1. Door die opsteker hervond Alphense Boys zich enigszins. De druk van Holland nam waf af, maar op zijn beurt nam de thuisploeg eveneens onver wacht weer een voorsprong, na dat Garrelfs zich flink verkeken had op een plotselinge uithaal van Edwin Brouwer: 2-1 Dat Holland voor rust niet méér afstand nam, was voor Al phense Boys een meevaller. Met de al genoemde aangepaste strijdwijze, en de even gedurfde als noodzakelijke één-op-één achterin, konden de rood-wit- ten zich vervolgens gelijkwaar dig tonen. Het was niet vol doende om de kampioen in spe te overtroeven. Weliswaar ver dween een afstandspegcl van invaller Ruud Verlooy op won derschone wijze achter Hol land-goalie Ad Hogeveen (2-2), voor het verder wel sterk aan dringende Alphense Boys was op kleine kansjes na geen winst weggelegd. Integendeel: Toen iedereen zich al met een remise verzoend had, schoot Brouwers na ruim negentig minuten /i|n tweede en beslissende treffer binnen. Bahimann: „Hoe het nu ver der moet, weet ik niet. We zul len eerst deze domper moeten verwerken. De schorsingen, on gekend hoog in aantal, en bles sures hebben zich in dit duel gewroken. Normaal hebben we meer te bieden." Holland - Alphense Boys 3-2 (2-1) 18 Hennie Leftinck 1-0, 24 Poter Ou- werkerk 1-1, 38 Edwin Brouwer 2-1. 74 Ruud Verlooy 2-2 92 Edwin Brou wer 3-2 Scheidsrechter Bekkers Toe schouwers 1000 Geel Stanley Macnack Jimmy Crawfurd (Alph Boys). Edwin Brouwer, Frans Adelaar (Holland) Alphense Boys: Ganelts, Crawfurd Koos van Zoest Fetdmarrn Van Dij* Van Wrtlmarschen (Verlooy). MacnacK Gerse, Ouwerkerk Reno de Jong. Beuk

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19