Acties op Oude Rijnsburgerweg Dat gaat me ook nog een jurkie kosten Regio Clubhuis Shawano's herrijst uit de as Voorschoten: woonboot moet snel weg College weer op wijkbezoek Kooreman en 'light antique9 VRIJDAG 5 MAART 1993 CHEF GERT VISSER, 071-161417. PIV -CHEF JANET VAN DIJK.O 'Gemeente Oegstgeest moet maatregelen nemen De transportbedrijven die werken voor het Oegstgeester plantenteeltbedrijf Sierafor BV mogen op de Oude Rijns burgerweg niet harder rijden dan 30 kilometer per uur. Directeur F. Keijzer van Sierafor heeft de bedrijven in een fax hiertoe opdracht gegeven. Hij komt met deze actie te gemoet aan de wens van de buurtbewoners die in een woonwijkje op de kop van de weg wonen. De bewoners vinden dit niet voldoende, zij willen dat de gemeente Oegstgeest maatregelen neemt. Gebeurt dit niet, dan ko men er acties. niet meer over Sierafor." Nu rij den volgens hem dagelijks zo'n veertig grote vrachtauto's en honderd personenauto's over het smalle weggetje. Keijzer ontkent dit, maar Strijk zegt dat hij de aantallen auto's heeft bij gehouden en een en ander ook op video heeft vastgelegd. Hoewel Strijk tevreden is over het optreden van Keijzer, vreest hij dat goede wil alléén niet ge noeg is: ,,Over een maand zijn -de chauffeurs die 30-kilomete- rafspraak alweer vergeten." Daarom wil hij dat de gemeente op korte termijn drie maatrege len neemt: het weggedeelte tus sen Sierafor en het kruispunt met de Rijnsburgerweg moet worden geasfalteerd, er moet een stoep komen en de ge meente moet een 30-kilometer- bord plaatsen met de tekst 'Denk aan onze kinderen', zo dat de chauffeurs steeds aan hun verplichting worden herin nerd. Als de gemeente niet binnen OEGSTGEEST WILFRED SIMONS De bewoners vrezen dat het drukke vrachtwagenverkeer spelende kinderen en fietsers op de smalle weg fataal wordt. C. Strijk, de woordvoerder van de bewoners, noemt de maatre gel van Keijzer 'heel sportief. Maar als de gemeente verder niet ingrijpt, volgen harde ac- 'ties, zo dreigt hij. Keijzer schrijft in zijn brief aan de transportbedrijven dat Sierafor 'niet zal nalaten harde maatregelen tegen u en uw fir ma te nemen' als de chauffeurs toch te hard rijden. Maar Keij zer verwacht dat iedereen zich aan de afspraak houdt, zodat 'u nog lang voor Sierafor BV zult rijden.' Strijk zegt niets tegen Sierafor 'als zodanig' te hebben: „Wij maken alleen bezwaar tegen de verkeersaantrekkende werking van het bedrijf. Als het kruis punt gereconstrueerd wordt en de weg verbreed, hoor je ons een maand verbetering in het vooruitzicht stelt, komen er 'harde acties'. Strijk: „We gaan dan het verkeer blokkeren, zo dat het op de Rijnsburgerweg een gigantische puinhoop wordt. De actie richt zich tegen de gemeente, want het zit ons écht hoog. Zij heeft zo'n groot bedrijf aan de smalle Oude Rijnsburgerweg toegestaan en zij moet ons dus ook uit de brand helpen." Een verkeersexpert van de ANWB heeft enkele weken gele den op verzoek van de buurtbe woners de situatie op de Oude Rijnsburgerweg bekeken. Vol gens hem is die inderdaad on veilig. Hij vraagt de gemeente dan ook om verbeteringen, te meer daar de weg deel uitmaakt van een ANWB-fietsroute. De gemeente heeft de brief nog steeds in behandeling. De poli tie in Oegstgeest onderzoekt nu of het kruispunt inderdaad zo onveilig is als Keijzer en Strijk beweren. Volgens gemeente woordvoerster B. Rozemond is de uitslag van dit onderzoek nog niet bekend, maar wordt het wel elk moment verwacht. De gemeente onderzoekt ook wat precies de activiteiten zijn van Sierafor. Als het geen echt teeltbedrijf is, mag het niet aan de Oude Rijnsburgerweg geves tigd zijn. Het terrein heeft na melijk een agrarische bestem ming. Napoleon is nog steeds op rooftocht WASSENAAR GERRY REDR Een blokje om over de Lange Kerkdam, Zijllaan, Santhorst- laan en Middelweg, maar geen spoor van Napoleon. Zou de Wassenaarse kater de strijd dan toch hebben opgegeven? „Nee hoor, er is nog niets veranderd i de wil Scoutingdub de Shawano's is teleurgesteld dat Oegstgeest geen financiële steun heeft gegeven voor de wederopbouw van het afgebrande club huis. „We doen zoveel voor de vijftig kinderen die hier komen, daarvoor had de gemeente toch wel wat bij kunnen lappen?", vindt beheerder P. Chrispijn. foto jan holvast VOORSCHOTEN Wie moet de vorige week uitge brande woonboot aan de Voor- schotense Kniplaan eigenlijk weghalen, nu de bewoonster is overleden? Die vraag houdt de gemoederen in Voorschoten be zig. Het wrak kan in elk geval niet te lang blijven liggen, meent de Voorschotense wet houder F. ten Have. „De boot zou kunnen zinken, of bij storm kunnen losslaan." Het probleem is echter dat de gemeente Voorschoten niet ver antwoordelijk is. „Maar we hou den de zaak wel in de gaten", stelt J. van der Does, hoofd bu reau juridische zaken van de ge meente. Hij probeert momen teel na te gaan of het slachtoffer erfgenamen had. Verder is het Hoogheemraadschap van Rijn land, verantwoordelijk voor het waterbeheer, gisteren op de hoogte gesteld van de situatie. Het enige wat op dit moment vaststaat, is dat er voor het wrak geen nieuwe woonboot in de plaats mag komen. Voor een nieuwe ligplaats wordt geen vergunning gegeven. Dit laat het bestemmingsplan niet toe. Voor de bewoonster gold nog een speciale overgangsregeling. OEGSTGEEST UESBETH BUITINK Twee stenen muren, metalen hutkoffers en kruiwagens waren in de zomer van 1991 de enige zaken die de brand overleefden. Het houten clubhuis van de Oegstgeester scouts de Shawano's brandde verder he lemaal af. Naast zwembad Poel meer restte weinig meer dan smeulende as. Anderhalf jaar later staat aan de Abtspoelweg weer een hou ten clubhuis van de scouting- club voor jongens. Na vele weekeinden en avonden van vrijwilligerswerk durft beheer der P. Chrispijn te zeggen dat het gebouw bijna af is. „Geluk kig was het oude clubhuis goed verzekerd we hebben 90.000 gulden teruggekregen. Zelf heb ben we nog eens 40.000 gulden op tafel gelegd. We waren aan het sparen voor uitbreiding, dus dat geld hadden we liggen." Het gebouw ruikt nog naar pas gezaagd hout. De ruimte voor de welpen, de jongste scouts, ligt achter de hoofdin gang. De zaal is nog kaal, met aan de muur alleen wat posters van Donald Duck en op een ta fel een modelspoorbaan. De hokjes voor de patrouilles, groe pen van vijf welpen, zijn al wel Idaar. Afgescheiden door een wandje van halve boomstam men staan in elk hokje wat stoe len. De verkenners kunnen te recht in een soort bar. De tie ners hebben met posters van een wulpse Madonna en van andere idolen al meer een eigen hok van de ruimte gemaakt. „Bij de brand zijn ook alle meu bels in vlammen opgegaan. Maar van ouders, kennissen en de kraak hebben we weer heel wat gekregen", wijst Chrispijn op een paar afgeleefde banken. „Het maakt niet zoveel uit dat er veel oude troep tussen staat, binnen een paar maanden ziet alles er toch even uitgewoond De Roans en de Stamleden zijn de scouts van 17 jaar en ou der. Hun ruimte ligt helemaal achter in het gebouw. Posters van een verleidelijke dame in zijden pyjama en van biermer ken drukken een duidelijk stempel op de zaal: men only. De brand en de nasleep ervan zit Chrispijn nog altijd dwars. „Wie het precies heeft gedaan is nog altijd niet bekend. Maar dat er is ingebroken was duidelijk. Die lui konden hier natuurlijk niets waardevols vinden en hebben toen alles in de hens ge stoken. Ik werd om vijf uur 's ochtends uit mijn bed gebeld, maar toen was het al te laat. Al dat hout brandt als een tiere lier." De Shawano's hadden ge hoopt op meer financiële steun. ,,We doen zoveel voor de vijftig kinderen die hier komen, daar voor had de gemeente toch wel wat bij kunnen lappen? En de landelijke scouting heeft ook niet gereageerd op het bericht over de brand. Dat vind ik heel teleurstellend." De officiële opening van het nieuwe gebouw laat nog even op zich wachten. De Shawano's willen de laatste klussen eerst afmaken. Pas in oktober denkt Chrispijn een open dag te hou den. „Dan is er ook een groot kamp met tenten en zo. Ieder een moet dan maar komen kij ken." Snelheidsduivels op Oosteinde in Stompwijk de klos VOORSCHOTEN De reactie van de Zoetermeerse automobilist is laconiek als po litieman Bert Meerman hem meldt dat hij een bekeuring krijgt, omdat hij te hard over het Oosteinde in Stompwijk heeft gereden. „Dat gaat me ook nog een jurkie kosten", merkt hij la chend op tegen zijn passagier. „Ik heb de afspraak met m'n vrouw dat zij een jurk mag ko pen, als ik een bekeuring krijg", verklaart hij zich nader. „Dan wordt het toch niet meer dan een Zeemannetje", mompelt de verbalisant zachtjes. De 'prent' kost de chauffeur namelijk maar 50 gulden, om dat hij op een snelheid van 74 kilometer is betrapt. Had hij één kilometer per uur meer gere den, dan was de man het dub bele kwijt geweest. De Zoetermeerder was giste ren één van de 26 automobilis ten die de maximum-snelheid van 60 kilometer per uur wat al te royaal overschreden. De hoogst gemeten snelheid be droeg dit keer 'maar' 99 kilome ter per uur. De snelheidscontroles zijn veertien dagen geleden begon nen, nadat zich op het Oostein de weer eens een ernstig onge luk had voorgedaan ter hoogte van het transportbedrijf GTO. Een over het Oosteinde rijdende personenauto botste op een vrachtauto van de Stompwijkse transporteur, die vanaf-het be drijf de weg opreed. Herhaalde lijk doen zich op deze plaats ernstige ongelukken voor. Vol gens medewerkers van het be drijf zou de volgende 'klap' de 25ste keer zijn. Herhalen „De uitrit van het bedrijf ligt vanaf Zoetermeer ongeveer 100 meter van een bocht. Als een auto met een veel te hoge snel heid aan komt razen is de ellen de niet te overzien. Dergelijke situaties doen zich nogal eens voor. Een vrachtauto heeft, dat is berekend, vijftig seconden nodig om de weg op te komen", 'Met het zweet in de handen de wijken en een ontmoeting met de wijkbewoners in het ac tiviteitencentrum De Bosch- bloem aan de Baron Schimmel- penninck van der Oyelaan. Be woners kunnen met de leden van her college van gedachten wisselen over zaken die de wijk bezighouden. Het Voorschoten se college legt jaarlijks minimaal twee bezoeken af aan een wijk of buurt in Voorschoten. Burgemeester en wethouders van Voorschoten springen za terdag 27 maart weer op de fiets voor een wijkbezoek. Dit keer is Boschgeest aan de beurt. De tocht wordt vervolgd naar de Bloemenwijk, Roucooppark en Veurseweg en aansluitende we gen. Op het programma staan onder meer een fietstocht door Funke, een bewoonster van de Lange Kerkdam, wel kwijt. ,,Er is geen afrastering rond de tuin geplaatst en het dier wordt evenmin binnengehouden. Napoleon is een zwarte kater die al ruim een half jaar de schrik van de Wassenaarse buurt is. Omdat het dier als ge volg van een nierziekte een di eet heeft, gaat hij regelmatig op rooftocht. En krijgt hij z'n portie niet goedschiks dan moet het maar kwaadschiks. Napoleon vecht niet alleen met andere katten, hij valt ook mensen aan. De gemeente heeft de eige naar van Napoleon eind januari schriftelijk opgedragen de agressieve kater binnen te hou den. Dit verzoek wordt blijkbaar met voeten getreden. Mevrouw Funke is een van de mensen die regelmatig aanvaringen heeft met de kater. Napoleon komt brutaal via het kattenluik haar keuken binnen en doet zich te goed aan het eten van de poe zen van de bewoonster. En wie daar iets van zegt kan een ge mene haal krijgen. De buurt heeft genoeg van de streken van de kater en wil dat de gemeente afdoende maatre gelen neemt Aanstaande maandag komt de zaak van ka ter 'Keizer' Napoleon aan de or de tijdens een hoorzitting om 15.30 uur in het Wassenaarse raadhuis. Ongeduld leidt tot ongeval op rijksweg A4 geest is vanoch tend een auto over de kop geslagen door het ongeduld van een andere weg gebruiker. De bestuurder, een 25-iarige Leidenaar, zag achter zich met hoge snelheid en lichtsignalen een auto aanko men en week uit. De wagen ging vervolgens voor de Leide naar rijden en remde af. Door dat de Leidenaar plotseling moest remmen raakte zijn auto in een slip, vloog in de berm en sloeg daar over de kop. Omdat de man zijn gordels droeg, had hij alleen een verstuikte pols. Omdat onbekend is wie de be stuurder van de andere wagen was, vraagt de politie getuigen zich te melden via telefoon- 071-155440. Politieman Bert Meerman bij één van de betrapte bestuurders. „Onze controles hebben toch effect. De ge middelde snelheid is behoorlijk teruggelopen." legt adjudant W. van der Kroft uit. „Op aandringen van de ge meente en ook de omwonen den zijn we met deze actie be gonnen. Het is de bedoeling dat we er nog enige tijd mee door gaan en het daarna zo eens in de week herhalen. Op die ma nier hopen we te bereiken dat er minder hard wordt gereden", aldus de adjudant. Volgens Bert Meerman en Henk Eleveld van de Leidschen- damse politie loopt het aantal processen-verbaal dat zij en hun collega's dagelijks uitschrij ven terug. Gisteren werd gecon troleerd van 9.00 tot 11.00 uur. Een deel van de betrapte rijders krijgt binnenkort de acceptgiro of dagvaarding thuis. Anderen, die het wel erg bont maakten, worden naar kant van de weg gedirigeerd en ter plekke verba- liseerd. „De eerste dagen zaten we dik aan de 150 processen-ver baal. Soms was het niet bij te schrijven. Woensdag waren het er maar zes. Vandaag dus weer een uitschieter naar boven", vertelde Eleveld gisteren. „Uit eindelijk was dat ook het doel toen wij er twee weken geleden aan begonnen. De snelheid op het Oosteinde moet omlaag. Dat lukt steeds beter. De gemid delde snelheid ligt zo'n 20 kio- meter lager dan bij het begin foto jan holvast van de controles. Uitschieters naar 120 kilometer of meer zit ten er gelukkig helemaal niet meer bii", merkt adjudant Van der Kroft op. Rustig Opvallend is dat de meeste au tomobilisten de prent rustig ac cepteren. „Als ik me heb omge draaid, vervloeken ze me waar schijnlijk wel", denkt Meerman hardop, „maar over het alge meen zijn de reacties rustig en beschaafd. Naar schatting zo'n vijftien procent is vervelend of zelfs onbeschoft. Maar ook daar blijf je rustig bij. Al vind je het dan wel minder vervelend om een bekeuring uit te schrijven." Bij het transportbedrijf GTO wordt het werk van de politie met veel belangstel ling gevolgd. „Er is door ons al alles aan gedaan om de ge vaarlijke situatie te verbete ren. Er staan een spiegel en waarschuwingslichten." Ook heeft het bedrijf a geboden om mee te betalen aan een verkeerslichtenin stallatie. „Maar dat is afge wezen door de provincie" vertelt Jaap Vellekoop var GTO. „Ook een achteruit gang naar het Oosteinde mag nog steeds niet. Daardoor zouden onze chauffeurs veel meer uitzicht hebben. Zij zit ten nu met met zweet in hun handen achter het stuur, als ze het Oosteinde op moeten. Zelf doen we er alles aan om die jongens zo goed mogelijk te helpen. Maar vorige week moest een monteur voor zijn leven springen toen hij i personenauto wilde laten stoppen. Dat is toch wa zinnig?" „Reed ik te hard?", vraagt een aangehouden Gouwenaar ver baasd als Eleveld hem op de hoogte brengt. „Ik reed keurig tachtig, dus is er niets aan de hand", merkt hij zelfverzekerd op. „Op dit stukje is het zestig meneer", merkt Eleveld op ter wijl hij de automobilist de 'prent' overhandigt. „Ik moet iemand even snel naar Leiden brengen", zegt een Bleiswijkse bestuurder van een gloednieuwe BMW, die met 94 kilomer het meetpunt van poli tieman Gerrit van Egmond is gepasseerd. Ook de Bleiswijker zal zich tezijnertijd bij de rech ter moeten verantwoorden, om dat zijn snelheid veel te hoog bleek te zijn. „Dan maar tien minuten later", zegt dp passa giergelaten. De 'light antique' collectie van Kooreman is vermaard om zijn natuurlijke uitstraling en verfijnde, ambach telijke afwerking. Van de nieuwe serie zijn enkele stukken speciaal gelakt in de Lloyd Loom tinten zodat verschillende materialen nog beter op elkaar worden afgestemd. De 'light antique' meubelen staan bovendien bekend om hun vriendelijke praktische functie. Typisch Kooreman dus! MEUBELPLEIN LEIDERDORP TELEFOON 071-894300

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15