Feyenoord: nog meer blessures Ajax ontspannen naar Auxerre Sport UVS loot SJC in derde ronde LD-Cup Bergkamp speelt mee Vanenburg wijst met vingertje DINSDAG 2 MAART 1993 9si Vierlandentoernooi in Leiden leiderdorp» De velden van Roodenburg, Noordwijken Alphense Boys dienen in september als basis voor nationale elftallen van voetballers onder de achttien jaar. Behalve Nederland nemen België, Schotland en Italië deel aan het vierlandentoernooi, dat de afdeling Leiden ter ere van haar 90-jarig bestaan organiseert. Op 14 september is de eerste speeldag in Alphen aan den Rijn. Twee dagen later komen de teams naar Noordwijk. In Leiden volgt op 18 september de derde wedstrijddag. Nieuw bestuur Alphense Boys alphen aan den rijn De commissie van goede diensten heeft voor hoofdklasser Alphense Boys een nieuw bestuur ontworpen. Na vanaf 6 januari actief aan de slag te zijn geweest, presenteerde de werkgroep onder leiding van sportwethouder Wim de Jong gisteren een zevental, dat na de goedkeuring van de ledenverga dering (15 maart) aan het werk kan. Twee leden van het oude (demissionaire) bestuur keren terug: voorzitter Jan de Rijk en lid Jan Verwoerd. Stevens verhuist naar Roda JC eindhoven» PSV en Roda JC hebben overeenstemming bereikt de overgang van Huub Stevens, die trainer Adri Koster Kerkrade moet vervangen. PSV heeft daarbij een vergoeding be dongen. De transfer kan alleen nog afketsen, als Roda niet tot een afvloeiingsregeling met Koster komt. René Vandereycken is weg als trainer bij de Belgische eerste klasser AA Gent. Directe aanleiding was de nederlaag van afgelo pen zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Beveren, 0-3. Ook Maifredi ontslagen bij Genoa genua» Na 21 wedstrijden in de Italiaanse competitie is Gigi Maifredi de tweede trainer die dit seizoen is ontslagen bij Ge noa. Voorzitter Spinelli maakte het wegsturen van Maifredi gis teren bekend. Genoa, de club van John van 't Schip, maakt een sportief dramatisch seizoen door. Eerder kostte dat Bruno Giorgi zijn baan. Jeugdtrainer Masselli krijgt de verantwoordelijkheid voor het eerste elftal. Boerenburg op weg naar middenmoot leiden» Het zaalvoetbalteam van Boerenburg lijkt op weg naar de middenmoot. De Noordwijkers, die lange tijd onderaan de tweede divisie bungelden, versloegen gisteravond in Leidschen- dam verrassend het sterker geachte ZWL met 4-2. In diezelfde divisie won titelkandidaat VD Cammen met dezelfde cijfers van FC Tybex: 4-2. In de hoofdklasse deelden Snackbar CoTet en Lugdunum de punten: 4-4. Kees van Rijn volgt Jos Cozijn op oude wetering» Kees van Rijn wordt bij Alkmania de opvolger van trainer Jos Cozijn, die de standaardploeg uit Oude Wetering zeven jaar gediend heeft. Van Rijn, die momenteel de B-selectie onder zijn hoede heeft, tekende voor een jaar. UVS treft SJC als tegenstander in de derde ronde van het toer nooi om de Leidsch Dagblad Cup. Bij de loting op het bonds- bureau van de KNVB in Leider dorp bleek dat de Leidse zonda geersteklasser op dinsdag 6 april naar Noordwijk moet. LFC ontvangt zaterdagtopper Noordwijk, Altior krijgt Voor schoten op bezoek en Hazers- woudse Boys speelt thuis tegen de winnaar van het duel FC Lis- se (zondag) - SVOW, dat voor aanstaande donderdag op het programma staat. De vier winnaars voegen zich bij het kwartet dat zich in de voorronden al rechtstreeks plaatste voor de kwartfinales. Katwijk, Lugdunum, ARC en FC Lisse komen pas op dinsdag 20 april v i cup-verband in ac- In andere categorieën is het toernooi al verder gevorderd dan bij de standaardelftallen. Het resultaat van de rest van de loting is: Reserve elftallen KNVB (22 april): Docos 2 - UVS 3, ARC 2 - Roodenburg 2, Quick Boys 2 - Rijnsburgse Boys 2, RCL 2 - UDWS 2; vrouwen (10 of 12 april): DSVP - Ter Leede, KFC Oliveo - De Sleutels; A-junioren (10 of 12 april): UVS Al - Ter Leede Al, Rijnsburgse Boys Al - ARC Al; B-junioren (10 of 12 april): UVS BI - Roodenburg WSB BI, UDO ARC BI - Kat wijk RCL/ Rijnsburgse Boys BI; C-junioren (10 of 12 april): Quick Katwijk Cl - DOSR Cl, UVS FC Lisse Quick Boys Cl - winnaar poule 2. ROTTERDAM GPD Feyenoord is aan de vooravond van de confrontatie met Spartak Moskou in de kwartfinale van het Europa Cup Il-toernooi nog dieper in de zorgen gedrukt. Tij dens de laatste training op het bijveld van het Feyenoord-sta- dion zagen de trainers Van Hanegem en Meijer hoe John Metgod moest afhaken met een flinke spierblessure in het bo venbeen. Het had verdacht veel weg van de kwetsuur die John de Wolf dwong het Nederlands elftal te verlaten in de aanloop naar de interland tegen Turkije. De Rotterdammers kampten al met het probleem dat Henk Fraser (geschorst) en John van Loen (niet speelgerechtigd) af wezig zijn en dat De Wolf en Peter Bosz tot het laatste mo ment vraagtekens zullen vor men, de ellende met aanvoer der John Metgod schopte de voorbereiding nog verder in de Geert Meijer en Willem van Hanegem zullen daarom pas laat kunnen beslissen in welke formatie Feyenoord zal aantre den tegen de Russen, al waren zij gisteren al hoopvoller over het meespelen van De Wolf en Bosz dan in de voorafgaande Spartak Moskou daarentegen kent nauwelijks problemen. De Moskovieten keken gisteravond tijdens de eerste en laatste trai ning in Rotterdam met bewon dering naar de groene grasmat in de Kuip. In eigen land is tot april geen voetbalveld normaal betreedbaar. Trainer Oleg Romantsev van Spartak Moskou zag Feyenoord afgelopen weekeinde voor het eerst aan het werk en zei diep onder de indruk te zijn. Niet zo verwonderlijk, want de Russi sche coach bleek na ruim een uur te zijn vertrokken. Op dat moment leidde Feyenoord te gen Go Ahead Eagles al met 4-0. De tegentreffers in het laatste kwartier heeft hij nooit meer ge- Romantsev: „Maar dat zegt me ook weinig. Ze hebben mis schien bewust gas terug geno men voor de wedstrijd tegen ons. Wat ik tot die 4-0 van Feye noord zag was van grote klas- Romantsev vindt Feyenoord een „sterke, goed gebalanceer de ploeg" die voldoende Eu ropese kwaliteit in huis heeft om zijn Russische sterrenfor matie dwars te zitten. „Rob Wit- schge, Jozsef Kiprich en John Metgod zijn de grote uitblin kers. Metgod verzorgt de gehele opbouw en heeft nog steeds een goede pass in huis. En er is vol- AUXERRE» GPD Of Auxerre, de Franse dorpsclub en tegenstander van Ajax in de kwarfinale van de UEFA cup, ook zwakke pun ten heeft? Louis van Gaal: „Iedereen heeft zwakke pun ten. Ook ik." Stilte in het spelershome van Ajax. Zelfs de mond van voorzitter Michael van Praag viel open. het kleine Auxerre niet serieus neemt. Integendeel. Louis van Gaal noemde de Franse mid denmoter zelfs een 'boven- modale club'. „Vooral de aanval en het middenveld hebben in druk op me gemaakt", vond de Noordhollandse coach. „Een hele lastige tegenstander." Alsof het bandje weer wordt afgedraaid. Hoe was het ook al weer voor het treffen met het Portugese Guimaraes? 'Een las tige tegenstander'. Casino Salz burg? 'Moeilijk', luidde het oor deel. Kaiserslautern dan? „Ver schrikkelijk sterk." Het is, gaf assistent Gerard van der Lem eind vorig jaar al toe, „allemaal best hier en daar wat aangedikt. Om de ploeg op scherp te zet ten. Ton Pronk (Ajax-spion, red) had natuurlijk binnen vijf mi nuten in de gaten dat Guima raes niets voorstelde. Maar dat ga je toch niet aan je ploeg ver tellen?" Daarom is ook nummer vier van de nieuwste Europese toer 'boven modaal en lastig'. Louis van Gaal had de allerslechtste wedstrijd van Auxerre mogen aanschouwen; tegen degrada- Zwakke punten? De technisch directeur van Ajax? De man zonder fouten, meesterbrein van De Meer, een blinde vlek? Van Gaal genoot van de stilte. Op het hoogtepunt: „Dat was dus een grapje." Van Praag bul derde, Van Gaal krulde een op vallende glimlach van oor tot oor. De plotselinge aanval van humor van de technisch direc teur typeerde gisteren de ont spannen sfeer bij de houder van de UEFA cup. In het spoor van de technisch directeur volgden - natuurlijk - zijn spelers. Alphons Groenen dijk bijvoorbeeld. „We moeten met een Fokker naar Auxerre. Als dat ding maar iets hoger gaat dan de aandelen." Of Mar- ciano'Vfnk: „Nee, na het punt verlies van PSV tegen Den Bosch richten we ons helemaal op Feyenoord. PSV telt niet meer mee." Ook dat was om te lachen. Ajax zoekt even een rust- puntje. Maar de vrolijke manier van benadering wil niet zeggen dat de houder van de UEFA cup tiekandidaat Lille. Geen partij voor Ajax, wist hij toen. Dat zou hij nooit aan zijn spelers mogen vertellen. „Hoe kan het", vroeg Van Gaal zich daarom hardop af, „dat een ploeg die trots bo venaan staat ineens geen punt meer haalt? Sinds de loting, sinds ze weten dat ze tegen Ajax moeten spelen, hebben ze niet meer gewonnen. Behalve afge lopen vrijdag (2-0 tegen Mont- pellier) dan. Dat moet een re den hebben. Ik denk dat dat met Ajax te maken heeft. Ze houden zich alleen maar met die twee wedstrijden tegen ons bezig." „We hebben", ging de uitleg van Van Gaal verder, „hetzelfde AUXERRE GPD eindhoven «GPD Okay, hij wil wel heel even pra ten. Hij gaat er zelfs even bij zit ten. Binnen tien seconden staat Gerald Vanenburg alweer geagi teerd op. „Nee, daar heb ik geen zin in, daar wil ik het niet over hebben. Ze zeggen maar." Ze zeggen het inderdaad alle maal maar: „Vanenburg zit in een enorm diep dal. Ja, over een transfer valt te praten. Vanen burg weet dat we ons heel soci aal zullen opstellen." Aldus Kees Ploegsma gisteren. En: „Vanenburg heeft mo menteel een groot geestelijk probleem. Hij heeft dat pro bleem de laatste jaren voor zichzelf voortdurend gebagate- lisecrd. Nu geeft hij het toe." Al dus Rob Jansen van de WCS gisteren. Vanenburg zelf gaf gisteren niks toe. Of toch: „Ik speel slecht, ik heb nog nooit zo lang zo slecht gespeeld." Daarbij bleef het, voor wat de zelfkriti sche opmerkingen betrof. Het vingertje'ging vervolgens weer razendsnel naar andere spelers en (onvermijdelijk) naar de pers. .Als ik goed speel, speelt PSV goed. Dan hoor ik niemand. Als PSV slecht speelt, wijst iedereen naar mij. Lach wekkend is het." Sommige dingen veranderen nooit, lijkt het wel. Vanenburg Dennis Bergkamp speelt mor genavond vrijwel zeker tegen Auxerre. De aankomend miljo nair heeft al geruime tijd last van zijn rechter enkel. Dan Pe tersen is in Amsterdam achter gebleven. De Deense rech terspits is weer geblesseerd. Dennis Bergkamp zou afge lopen zondag niet hebben ge speeld tegen Volendam. Hij zou gespaard worden. Het competitietreffen werd afge last. De topschutter trainde gisterochtend niet met de groep mee. „Ik zal dinsdag avond eens kijken hoe het er voorstaat", zei Bergkamp. „Maar ik kan spelen, ja." Dan Petersen is voor de zo veelste keer uit de roulatie. Dit keer is de Deense belofte door een opvallende blessure uitge schakeld. Vorige week werd er en wrat op zijn voet wegge haald. Dit seizoen haalde Pe tersen niet meer dan vier keer het einde van een wedstrijd. Jari Litmanen en Clyde Wijn- hard maken wel deel uit van de zestien man tellende ploeg. De uitwedstrijd tegen Auxer re zal door ongeveer 1.300 Ajax-fans worden gevolgd. De Amsterdammers kregen van de Franse club niet meer dan 1.000 kaarten. Volgens voorzit ter Michael van Praag kon en wilde Auxerre, met een sta dion van 17.000 plaatsen, niet meer aanbieden. Daarom heb ben zo'n 300 supporters kaart jes in Frankrijk gekocht. SPORT OP TV 15.00-17.00 EURO; Tennis: ATP 17.00-17 15 Did 2 Sport Heute. 18 00-19 00 EURO Eurogoals. 20.00-22.00 EURO; Golf: PGA Eur 00.00-01.00 EURO: Eur gue 01 00-01.30 EURO: Eurosport m De kans dat John de Wolf tegen Spartak Moskou meedoet is nog steeds aanwezig. De verdediger doet hier wat strekoefeningen. foto anp gens mij geen defensie die zo goed de buitenspelval han teert." ondervonden tegen PSV. Die ploeg draaide ook niet. Maar uitgerekend tegen ons stegen ze boven zichzelf uit. Daar zie ik Auxerre ook toe in staat." De Franse ploeg speelt met drie spitsen. Net als Ajax. „Eer lijk gezegd had ik liever gezien dat ze er met twee speelden." Net als de rest van Europa. „Dan komt ons systeem het best tot zijn recht. Wij spelen op de helft van de tegenstander. Daar schuilt, juist tegen Auxer re, het grote gevaar." Oude wijn uit één van Frank- rijks beste streken, maar wèl in nieuwe zakken. Om Ajax weer op scherp te krijgen. Mag Verbeek niet liegen Trainer Pim Verbeek, net weggedaan door FC Gronin gen, mag niet liegen. Tot twee, drie keer toe kreeg hij dat zondagavond in Studio Sport van verslaggever Kees Jansma te horen. Het sloeg op een tv-interview, afgenomen op vrijdag middag, waarin Verbeek tijdens een training van FC Groningen had gezegd bij de club door te zullen gaan. terwijl hij op dat moment al een dag wist dat hij moest opkrassen. Hij leidde, zo bleek later, op dringend ver zoek van zijn advocaat toch nog de training van FC Groningen, omdat de onderhandelingen over de af koopsom nog niet waren afgerond. Zondagavond wreven ze bij Studio Sport Verbeek die leugenachtige praat nog even in zijn haar. De trainer lachte wat verlegen en ging vervolgens onge looflijk aan het zeveren: hij had die vrijdag eigenlijk he lemaal niet voor de camera willen verschijnen, hij had dat toch gedaan omdat de verslaggever hem maar één onschuldige vraag zou stellen, maar laat die nou de eu vele moed hebben er nog een tweede, wat minder on schuldige vraag achteraan te gooien en nu was waratje alleen het antwoord op die tweede vraag uitgezonden en eh ja.... Kortom, rechts gedraaide griesmeelpap. Pim Verbeek is géén licht. Dat zal duidelijk zijn. Maar waarom mag die man in hemelsnaam niet liegen? De betaalde voetbalsport hangt van schijnvertoningen aan elkaar. Als je een man als Van Rooyen hoorde dan dacht je toch voortdurend: het is misschien net geen jokkebrok, maar hij heeft wel een geheel eigen opvat ting van de waarheid. Trouwens, je hoeft je voor minne praktijken niet eens te beperken tot het betaald voetbal. In mijn bezit zijn afschriften van de re cente correspondentie tussen de voor zitters van de Afdeling Nijmegen en Rotterdam van de KNVB en de voorzit ter van de landelijke amateursectie, het Tweede-Kamerlid Lansink. Flet be treft een reorganisatie van het ama teurvoetbal, maar dat doet even niet ter zake. Het punt is, hoe gaat het toe in de voetballerij. Welnu, Lansink wordt achtefeenvol- gens beticht van "volksmisleiding", "onfatsoenlijke toespelingen", "mani pulatie", "stroopsmeerderij", "onze delijke voorsteling van zaken en "ge- door jongleer met de waarheid". Zelf blijkt ÜD PAAUW Lansink zijn tegenstanders gaarne "al le hoeken van de zaal te willen laten zien". Leuke taal, leuke jongens. Dan de trainers. Hoe veel dubieuze praatjesmakerij hebben we door de jaren heen niet van ze moeten aan horen? Je oren gingen er zeer van doen. En elk jaar. voor het nieuwe seizoen, beloofden ze elkaar weer hun club aanvallend te zullen laten spelen. Jaja, morgen brengen. De clubs. Van Ajax tot Limburg en van RKC tot Gronin gen werd tot voor kort naar hartelust gefraudeerd in de boekhouding, of wat daar voor doorging. En de spelers? Afgezien van hun abjecte praktijken in het veld, hoe vaak manipuleerden ze de publiciteit niet als het om verlenging van hun contract ging en hoe be donderden ze de kluit niet als het tot een mondelinge behandeling van een strafzaak kwam? List en bedrog ze horen bij het voetbal als een poes bij miauwen. Ik vind het zelfs een zekere charme heb ben, hoor, want ik heb zelf gelukkig ook een heel lelijk karakter. Dus Verbeek, goed lid van de voetbalfamilie, mag best liegen. Het enige dat hij zich moet aantrekken is dat hij zo 'n verdomd klunzige leugenaar was, één die meteen door de mand viel. Lia Wat zou er bij schaatsster Lia van Schie precies tussen de oren te keer gaan? Coach Gemser weet het niet en Lia zelf vermoedelijk ook niet helemaal. Het begon al bij het aantreden van de coach. Hij riep dat er harder moest worden getraind en dat sommige rijdsters (on der wie Lia) "opnieuw moesten leren schaatsen". Lia kreeg die vreselijke boodschap niet door haar strot. Bij de afstandskampioenschappen aan het begin van het seizoen kwam ze bijna niet vooruit. In plaats van het hard uit te knokken met Gemser stap te ze zelf uit de kernploeg om zich weer onder de hoede te stellen van haar voormalige coach lan Wiebe Last. Die zei tenminste niet van die nare dingen als 'je moet opnieuw Ieren schaatsen'. Vervolgens toonde ze zich gepikeerd dat Gemser nooit meer contact met haar op nam. Hij had toch wel een tikkie moeite voor haar kun nen doen? Maar een lijmpoging van de Begeleidings commissie Kernploegen wees ze weer af: "Daar was ik emotioneel niet aan toe". Zo gaat dat bij ons in Holland. Moe word je van zoiets. Hevig teleurgesteld was zè dat Gemser haar bij het NK in Assen, waar ze het op de lange afstanden toch goed deed, geen blik waardig keurde. Zij had hem niet ontlo pen. Een eventuele terugkeer in de kernploeg zal ge paard moeten gaan "met heel veel gepraataldus de rijdster. Maar dat geloof ik niet. Je merkt het aan alles: als Gemser een hand uitsteekt en zou zeggen "|e bent een raar portret, maar kom er nou maar weer bij" dan is het in tien minuten geregeld. Daar wil ik wat onder verwedden. De coach doet dat echter niet, die zegt al leen stijfjes: "Ze is zelf opgestapt en dat is hóér pro bleem". Zo blijft het hommeles. Henk Gemser, een goeie trainer. Voor mannen. Dat heeft-ie aangetoond. Maar ook voor vrouwen? Dat moet nog blijken. SCOREBORD Met doelman Hans van Breukelen voorop trainde de selectie v moeting met IFK Gothenburg. blijft voor eeuwig verongelijkt, PSV blijft voor altijd een praat club. Sommige dingen gaan echter veranderen, bezweert de leiding. Er gaan koppen rollen, de komende maanden, dat is zeker. Ploegsma gaf gisteren toe dat er ontslagen gaan vallen. Al wil de hij dat tijdens het officiële gedeelte van de persconferen tie, die eigenlijk heel gezellig over de Champions-League wedstrijd tegen IFK Gothenburg had moeten gaan, wel even nu anceren. „Ontslag hoef je niet per se aan te vragen voor spe lers die je kwijt wilt. Je moet ontslag aanvragen als je vrij wilt zijn in je onderhandelingen." Als je die spelers dus een ver laagd salaris wilt aanbieden en/of van de hand wilt doen. Ploegsma en Westerhof moe ten scharrelen. Spelers die PSV wil kopen zijn per definitie zeer duur, voetballers die mogen vertrekken, brengen per defini tie (veel) minder op dan ge wenst. In het geval Vanenburg heeft PSV 'het verlies' al geac cepteerd. De 42-voudig interna tional (1 goal, tien jaar geleden tegen Malta) moet weg, tegen elke prijs. Dat hebben Ploegsma en Westerhof al besloten. Op Vanenburg doelt Wester- hóf ook als hem wordt gevraagd of hij rekqping houdt met kapi taalvernietiging bij het maken van de opstelling of het (niet) wisselen van een speler, zoals afgelopen zondag tegen FC Den Bosch. Westerhof: „Natuurlijk houd ik rekening met kapitaal vernietiging als ik bepaalde spe lers wil aanpakken. Maar op de ze manier doorgaan betekent een veel grotere kapitaalvernie tiging. Het groepsproces is nu belangijk. Als dat ten koste gaat van de een of andere speler, mag dat niet meer een beletsel zijn." Vanenburg zelf reageerde gis teren geërgerd op vragen en in sinuaties. Dat was logisch. De dribbelaar hoopt morgen na het duel tegen IFK toch weer op de schouders,genomen te worden. Het is waarschijnlijk ijdele hoop. De tijd van Vanenburg (komende vrijdag 29) is voorbij, althans bij PSV. Dat is een tragi sche vaststelling, gezien zijn voetbalcapaciteiten. PRIJSVRAGEN Knicks 102-76. Orlando Magic - San Antonio Spurs 90- 6-1 7-6 20 124.80, derde p 94. Miami Heat - Minnesota Timberwolves 105-93, Bos ton Celtics - Portland Trail Blazers 122-110, Denver Nuggets - Charlotte Hornets 110-103. Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 124-112. Detroit Pistons Boston Celtics 99-95. Utah Jazz - Charlotte Hornets 107 110. Golden State Warriors - Philadelphia 76-ers 131-118 t enters 3 237 win- SCHAKEN VOETBAL ENGELAND: Chelsea - INTERNATIONAAL TOERNOOI, vijfde ronde: K. (Aze) - Bareiev (Rus) 1-0, Karpov (Rus) - lvantsloe 1/2-1/2, Geltand (WRu) - Anand (Ind) 0 1Kamski Timman (Ned) 1-0, Ljuboievic (Joe) Salov (Rus) a ken, Sprov (Let) - Beliavski (Oek) 0-1. Joesoepov RANGLIJSTEN uuwen: 1 Seie: Sanchez-Vicano (Spa). 5 Sahatm (VSt). 7 Mary Joe Fernandez (VSl). 8 Martinez (Spa)."9~" Novotna (Tsj). 10 Maleeva-Fragmere (Zwi), Nederlandsen 31 Schultz. 56 Rottier. 72. Bollegrat, 75 Oremans Mannen: 1 Courier (VSt) 3572 pnt 2 Sampras (VSt) 3241, 3 Edberg (Zwe) 3021, 4 Becker (Du.) 2701, 5 Chang (VSt) 2326, 6 Korda (Ts|) 2303. 7 I gÜ- k -4«tdl (V_ l> 1802, 51 Siel I Eltmoh 556. 77 Jarryd (Zwe) ^37. 157 f %T WIELRENNEN - Zaïre 0-0. Camero 9. Gelfand, Bareiev. 1 1/2. 14. L|ubojevic 1 en 1 atg Beliavski 3 1/2 punt. 4 Kar- ik 2 1/2, 8 Salov 2 1 atg Joesoepov 2, 13. Ivantsioek Mexico-Stad. Ronde van Mexico. Veertiende etappe: 1 Werner (DuO 92 km in 1 52 31, 2 3 Cabestany (Spa) 4 Speaks (VSt). 5 Ar BASKETBAL 0 02. 6 Popp (Oos) 0 19 7 TENNIS Moreno (Col) 8 38. 9. Chiu 1 9 58. 10 Peii'Cioli

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25