9 Sergej Boebka rijgt de records aaneen Magere oogst regionale jeugdatleten op NK indoor Sport IE ZEI DAT achter4f MAANDAG 22 FEBRUAR11993 kop o'. at? Marko Koers seconde van WK-limiet champaign» De atleet Marko Koers heeft bij studentenwedstrij den in Champaign in de Amerikanase staat Illinois de 800 meter gewonnen in 1.48,57. Koers verbeterde daarmee zijn persoonlijk record; hij zette de beste tijd van dit seizoen op Amerikaanse bo dem neer. Koers aast op de limiet voor de WK indoor (1.47,60). Als hij die kwalificatie-eis haalt, zal hij echter ho.ogstwaarschijnlijk niet door zijn universiteit (Illinois) worden vrijgeven voor het WK in Toronto. In hetzelfde weekeinde vinden de Amerikaanse stu dentenkampioenschappen plaats, waarvoor de 20-jarige Koers nu de grote favoriet is. Barel vierde in indoortriahtlon bordeaux» Rob Barel is tijdens een indoortriathlon in Boredaux als vierde geëindigd. De Australiër Brad Beven was de eerste winnaar in deze nieuwe variant van combinatiesport. Beven, die vorig jaar zegevierde in de wereldbekerstrijd over de klassieke afstanden, legde het zeer korte evenement binnenshuis af in 27 minuten 38,49 seconden. Het ging om 400 meter zwemmen, tien km fietsen en drie km lopen. Afgezien van Beven moest Barel het Britse talent Simon Lessing en de Amerikaan Mark Allen, viervoudig winnaar van Hawaii, la ten voorgaan. De achterstand van de Nederlander op de win naar bedroeg bijna een minuut. Bij de vrouwen zegevierde de Amerikaanse Melissa Mantak. Nederlandse bridgers verrassen scheveningen» Vier sub-toppers uit Zwolle en Hoogeveen hebben gisteren in het Scheveningse Kurhaus zeer verrassend het sterk bezette internationale Forbo-toernooi voor viertallen gewonnen. Harm Everts, Rieks Mulder, Rene Coppens en Geert Jansen gre pen de hoofdprijs. Het winnende kwartet nam in de finale direct al de leiding door de eerste wedstrijd met groot verschil te winnen. Vervolgens liep de gehele internationale elite zich stuk op de koplopers. Nadat de nationale teams van Engeland/België en Zweden waren be dwongen werden de Nederlanders zwaar op de proef gesteld toen beide Amerikaanse teams zich mengden in de strijd om de koppositie. Maar ook zij konden de outsiders niet van de toer- afhouden. Osinga raakt titel floretschermen kwijt arnhem» Slechts een titel floretschermen werd dit weekeinde tij dens de nationale kampioenschappen in Arnhem geprolon geerd. Dat gebeurde bij de mannen, waar Hans Rijsenbrij van Zaal Visser voor de vierde keer het goud opeiste. Bij de vrouwen raakte Pernette Osinga - van huis uit specialiste met het degen - van Zaal Kardolus het kampioenschap kwijt aan routinier Geke Kleefstra van Donar 1881 uit Groningen. De clubtitel bij de man nen wisselde ook van bezitter. Zaal Kardolus uit Zoetermeer nam de kroon over van Zaal Visser uit Amsterdam. Het kam pioenschap bij de vrouwen stond niet op het spel. Wegens te weinig deelnemende ploegen werd de titelstrijd geannuleerd. Kunstrijdster Van Klaveren eerste Groningen Laura van Klaveren is bij de aspiranten C op de re gionale finalewedstrijden kunstrijden in Groningen op de eerste plaats geëindigd. De Leidse komt uit voor KSV Rijnland. den haag wilmar kortleever Maandag, op de voorpagina van Het Parool: „Dennis Bergkamp heeft defini tief voor het Italiaanse Juventus gekozen. De 23-jarige aanvaller van Ajax en het Nederlands elf tal ondertekent vanavond een con tract dat hem voor drie sei zoenen aan de schatrijke club uit Turijn bindt. Daarnaast is er een optie overeengekomen voor nog twee termijnen. Met de transfer van Bergkamp is in to taal ongeveer veertig miljoen gulden gemoeid." Idem: „Namens Juventus waren alge meen-directeur Pelizzola en di recteur technische zaken Giam- paolo Boniperti, een ter, de afgelopen da gen in Nederland om de aankoop van Bergkamp af te wik kelen. Idem: Dennis Bergkamp heeft bij zijn nieuwe werkgever een basis plaats geëist èn toe gezegd gekregen. Hij Krijgt een vrije rol naast spits Gianluca Vialli, een taak die nu nog door Roberto Baggio wordt vervuld. Het Parool op dinsdag, met en binnenpagi- Elke journalist kan er wel eens naast Zitten, ook al hoort deze miskleun in de categorie 18-ka- raats. Dinsdag, op de achterpagina van Het Parool, een adverten tie van de Gouden Gids, n.a-v. 'de primeur': „Ja, dat wordt volgende keer toch even checken bij de P van Persburo's, want anders wordt het op staande voet de A beidsbemiddel i ng (zie A rbe ids bureaus). Ar- Parool-hoofdredacteur Sytze van der Zee in de Volkskrant, in een reactie op de adverten tie: Als je 'm weigert krijg je nog meer ellende. En laten we eerlijk zijn: we zijn natuurlijk afge gaan. Hoewel het pijn doet, moet je dan niet kinderachtig zijn." De Volkskrant op dinsdag: Jonk en Bergkamp voor 35 mil joen naar Inter Milaan. Het Algemeen Dagblad op dinsdag: „De twee transfersommen wor den geschat op ongeveer 40 mil joen gulden. In Italië circuleerde het bericht dat Inter in totaal 75 miljoen gulden kwijt zou zijn. Trouw op dinsdag: „Interzou in totaal 50 miljoen gulden aan de dubbelslagspen- deren voor salarissen, premies, en huisvesting. NRC Handelsblad op dinsdag: Volgens Inter Milan is voor Bergkamp 22 miljoen gulden be taald en voor Jonk 9,5 miljoen. Over de hoogte van hun salaris zijn geen mededelingen gedaan. Het Algemeen Dagblad op woensdag: „La Gazetta dello Sport wijdde liefst zes pagina 's aan de super-deal die in totaal 45 mil joen gulden moet hebben gekost. In clusief het netto-sa laris van 1,8 mil joen per seizoen voor Bergkamp, voor wie Ajax 1-9 miljoen mag ont vangen, en 1 mil joen gulden als net to-salaris voor Jonk, die op 10 miljoen wordt geschat. Nieuwe Revu op woensdag: „Het bedrag dat Inter voor Berg kamp aan Ajax moest betalen lag rond de dertig miljoen gul den, bijna het dubbele van het transferbedrag da t aan vankelijk betaald leek te moeten worden. Om kwart over drie 's nachts werden Ajax en Inter het eens over de transfersom van Jonk: 12.5 miljoen gulden. Dennis Bergkamp, donderdag zelf te gast bij het programma Barend en Van Dorp, in ge sprek met Frits Barend: Barend: „Had jij in je contract een aflopende transfersom? In het eerste jaar moet ik zoveel kosten, in het tweede jaar zo veel?" Bergkamp: „Over contrac ten gaat Rob (Jansen, zijn zaak waarnemer). "Barend: „Maar dat weet je toch zelf ook wel?" Bergkamp: „Ja, ik weet het zelf ook.Barend: „En, zat het er in, die clausule?" Bergkamp: „Dat atletiekmedewerker Twee vierde plaatsen voor atleten van AV Holland was alles wat de regionale jeugdatleten zaterdag uit het vuur sleepten tijdens de eerste dag van de NK indoor in de Haagse Houtrusthallen. Marlies Koster kwam op de 60 meter horden meisjes A slechts vier honderdsten van een seconde tekort, B-junior Bas van Kooperen met de polsstok slechts een decimefer. Zowel Koster als Van Kooperen werden zeer dicht benaderd door an dere atleten uit de Leidse regio. Nienke Eijgen- raam van het Voorschotense Randstad Sport zorgde voor een daverende verrassing door met 9,43 slechts één honderdste achter specialiste Koster te finishen. Beide atletes verbeterdervwel hun clubrecords. Naast Van Kooperen was het Bataaf Remy Ze venhuizen die bij het polsstokhopgspringen over 3,70 zeilde. De betere klassering van de eerste kwam tot stand doordat deze al op 3,30 begon met een geslaagde poging, terwijl Zevenhuizen pas hoger (op 3,50) aanving. VanKooperen kwam verder ook uit op de 60 meter. Na een matige se- rietijd van 7,53 (clubgenoot Casper Ong kwam tot 7,47), liep de AV Hollander in de halve finale een mooie 7,39. In de finale bleek de koek op en fi nishte Van Kooperen in 7.55 als achtste. Bij de meisjes B liep Elsemieke Roksnoer een persoon lijk record op de sprint. Maar ondanks het clubrecord van 8.22 reikte de Bataafse slechts tot de tiende plaats. Naast de voornoemde handjevol atleten vielen alleen 4e prestaties van Bastiaan Heus, Michiel Mooibroek en Edwin Kortekaas op. Heus liep op imponeren de wijze zijn serie 800 meter (1.59,50) en kan de finale met vertrouwen tegemoet zien. Deze oor spronkelijk voor gisteren geplande finale wordt op 28 maart verlopen nu de zondagse wedstrijd werd afgelast vanwege stormschade aan het dak van de indoorhal in Houtrust. Mooibroek mocht zonder voorrondes starten op de 1500 meter en finishte in 4.09,36 eervol als zesde. Kortekaas reik te met een hoogtesprong van 1,90 tot de negende plaats. Het wachten is op de uiterst lucratieve sprong Polsstokhoogspringer Sergej Boebka blijft de onbetwiste hemelbestormer van de internationale atletiek. Hij rijgt de records aaneen. Een week geleden ging de in Berlijn wonende Oekraïner over 6,14 (Liévin), gisteren in Do netsk over 6,15 meter, na zijn derde en laatste aanloop. Het blijft slechts de vraag wanneer hij zijn doel van 6,20 (Toronto?, Stuttgart? of toch liever een lucratiever toer nooi?) haalt. Dat hij het haalt, lijkt zo langzamerhand wel zeker. in Toronto in het bijzonder voor de korte afstanden verdiept. Het lijstje favorieten groeide er ge staag en bijna overal volgens de voorspelling. De tegenwoordig weer aardig sprintende Ben Johnson hoort daar overigens niet bij. De Canadees ziet we gens een spierblessure in het been af van een start voor eigen publiek. Na de deceptie van Barcelona volgden de hoogtepunten el kaar op. De ene keer was de lok roep van pakweg een ton pre mie krachtig genoeg, soms al leen al de vernoeming van een evenement naar de groot meester. Zoals gisteren de strijd om de Boebka Cup in Donetsk. De 29-jarige man van zes meter, plus, ging voor eigen volk over 6,15 meter. Het was zijn 34ste verbetering van het wereldre cord (binnen en buiten) en zoals gebruikelijk met één cen timeter. Was Donetsk nog een one- man-show, de atletiekwedstrij den in Birmingham en Los An geles hebben het inzicht voor de WK Indoor over drie weken Een Amerikaanse naamge noot presenteerde zich zeer na drukkelijk: 400-meterloper Mi chael Johnson. Die liep zijn af stand in Birmingham in 45,14 seconden, de vierde tijd die ooit in de hal werd geklokt en slechts 0,12 boven het wereldre cord van zijn landgenoot Danny Everett. In Birmingham waren behal ve Johnson meer atleten in vorm. Van hoog gehalte was de 60 meter horden. De Brit Colin Jackson won in 7,44, een verbe tering (0,02) van de beste in- doorprestatie tot dusver dit sei zoen. Van dwingende tegen stand had Noureddine Morceli last noch steun. De Algerijnse wereldrecordhouder op de 1500 meter miste met 3.50,70 het be stofte wereldrecord van de Ier Eamonn Coghlan op minder dan een seconde. Bij de zeslandenwedstrijd in Parijs werden enkele grote na men in de schaduw gedrongen door minder bekende groothe den. De Duitse hoogspringster Heike Henkei leed voor de der de keer dit seizoen een neder laag. De Cubaanse Quintero won in Bercy. De Olympisch kampioene kwam niet hoger dan 1,93 meter. De Duitse afvaardiging bleef in het algemeen klassement (vrouwen en mannen) Rusland, Italië, Frankrijk, Cuba en Spanje de baas. De 6000 toeschouwers namen het voor kennisgeving aan. De verrichtingen waren ook te weinig opzienbarend voor groot enthousiasme. Voor de meeste deel nemers aan het Da niël Noteboom- toernooi vormden in het afgelo pen weekeinde zo'n 20 tot 25 uur schaken al een hele beproe ving. De Kroatische groot meester Lalic deed daarachter met even groot gemak een schepje bovenop. Lalic is tijde lijk in Spanje woonachtig en geeft in een stadje dicht tegen de Portugese grens schaakles. Het spelen van buitenlandse toernooien wil hij daar echter niet bij laten inschieten. Zo ook het Noteboom-toernooi niet. Dit evenement en een door vi sum-perikelen verplichte om weg via Valencia, noodzaakten hem vorige week tot een autorit van maar liefst 3000 kilometer. Na een eenzame reis van drie volle dagen arriveerde de avon tuurlijke grootmeester pas aan de vooravond van het toernooi in Leiden. De zes mede-winnaarsen daar door tot 900 gulden gereduceer de eindprijs in het Noteboom- toernooi vormden voor de op merkelijk frisse Lalic vanuit dat oogpunt een toch wat schamele beloning: „Achteraf bezien had ik tegen Nikolic natuurlijk beter voor de volle winst kunnen spe len. Nu kom ik met mijn autorit amper uit de kosten. Het is dat ik in december al toegezegd had te zullen komen en ik voor mijn visum toch even Spanje uit moest, maar anders had ik beter thuis kunnen blijven. Wel was ik aangenaam verrast mijn oude vrienden Nebosja (Nikolic, red) en Ivan (Sokolov, red) hier te treffen, met hen kon ik mooi wat bijpraten. Dus helemaal voor niets was het nou ook weer niet. Met zijn zes ronden is dit toernooi een lastig spelen, maar wie weet kom ik volgend jaar te rug. Ik houd wel van een stukje autorijden, mede omdat ik toch niet lang op een plaats kan stil zitten." en indoorkampioen- I j schap afgelast vanwe- ge het weer. Onwaar schijnlijker kan het bijna niet, maar dat is precies wat er giste ren in de Haagse Houtrust Sport gebeurde op de tweede dag van de Nederlandse indoorkam pioenschappen atletiek voor ju nioren. Bij het betreden van de hal gisterochtend vroeg bleek dat één van de grote glazen pla ten in het dak door de zware storm vyas verschoven en naar beneden was gekomen, uit el kaar gesplinterd op de kunststof sprintbaan en in het zand van de verspringbak. De Haagse brandweer achtte het gevaar dat andere platen ook naar beneden zouden ko men te groot. Onverrichterzake werden de honderden atleten en toeschouwers naar huis ge stuurd met de mededeling dat de finaledag nu gehouden zal worden op 28 maart. Wel levert de meeste atleten en grote problemen op, omdat de seizoenplanning daar natuurlijk totaal niet op afge stemd is. Een ander probleem is de NK indoor voor senioren komend weekeinde. De bedrijfsleiding van Houtrust Sport denkt echter met de verbeterende weersom standigheden vóór die tijd alle ruiten te hebben vervangen. Misschien dat dan meteen ook de maandelijkse lekkages van het gammele Houtrust-dak tot het verleden zullen behoren. Bij Barnet, favoriet voor de titel inde Engelse derde divi sie, zijn alle spelers op de trans- ferlijsl gezet. Dit is gedaan in een uiterste poging aan geld te komen voor de betaling van de salarissen en lopende schulden. Barnet, pas in 1990 toegelaten tot de Football League, kreeg in december een boete van 135.000 gulden wegens finan ciële onregelmatigheden. Manager Barry Fry, die eerst was ontslagen maar later weer de Zoeterwoudse wielerploeg Casba Wonen moeten het nog steeds doen met een racefiets. Ploegleider Jan Zwaan (links) is beter af dan Fernand Warmerdam, Mark Varkevisser, Robin van Kessel, Dennis van der Meiden en Pascal Vergeer. Hij begint het wielerseizoen, dat vol gende maand ook bij de amateurs van start gaat, met twee splinternieuwe volgauto's. foto lolk zuyderduin werd aangesteld, kreeg van clubvoorzitter Stan Flashman opdracht de namen van alle spelers op de transferlijst te zet- „Maar ik moedig geen biedin gen aan. Ik zou het vreselijk vin den de kansen op het kam pioenschap of de promotie weg te geven", aldus Fry. Barnet ging zaterdag gewoon door met winnen. Het werd 2-0 tegen Doncaster Rovers, waardoor de Cardiff City zeven punten bleef. James Storme is boos. De trainer van de Belgische eersteklasser Boom las in het blad 'Voetbal België' een verhaal over zichzelf dat hem griefde; hij eist nu tien miljoen francs (F.550.000) van de uitge- 'Voetbal België' kwam ruim een week geleden voor het eerst op de markt. De uitgever wenste meteen 'te scoren' en hield woord. In een sensationeel ver haal over lames Storme werd onthuld dat Boom op het punt stond de trainer te ontslaan. Met de opvolger, Oscar Schat- zinger, was één en ander al rond gemaakt. In het artikel, onder pseudo niem geschreven door de hoofdredacteur, wordt een wei nig flatteus beeld geschetst van Storme. De coach wordt flam boyant, mediageil en stinkend rijk genoemd. Storme zou afge lopen zomer zelfs persoohlijk de spelerspremies hebben be taald toen Boom via de nacom- petitie promoveerde naar Eerste Klasse en bovendien gratis voor niks bij de club werken. Een anonieme speler vertelt in het verhaal dat de trainingen van Storme een lachertje zijn en dat de coach soms te Iaat is voor de trainingen en soms he lemaal niet komt. 'Eén keer is voorzitter Van der Plancken hem vijf minpten voor het be gin van de training gaan halen in café Bell's, waar hij zat te kaarten'. Bij Boom wordt ook regelmatig geslagen tussen de spelers on derling, zelfs tijdens wedstrij den, aldus het verhaal. Danny Muller, zoon van oud-Ajacied Bennie, wordt genoemd als een van de Boom-spelers met losse handen. Gesuggereerd wordt verder dat Storme financiële be langen zou hebben in twee an dere clubs, Eendracht Aalst en AA Cent. Bij 'Voetbal België' is inmiddels een eis tot rectificatie binnen, alsmede de eis tot schadever goeding van ruim een half mil joen gulden. Road runner, een stripfiguurtje dat in teken film pjes door de woestijn raast, con stant dwars gezeten door een coyote die hem toch nooit kan vangen. De Roadrunner is snel, slim en ongrijpbaar. 'Miep-miep' is ook het geluid dat ze tegenwoordig bij Ajax op de tribuneen masse produceren als Mare Overmars aan de bal is. Dat is so-wie-so leuker dan het roepen van allerlei banaliteiten naar spelers van de tegenpartij en bovendien past het mooi bij 21-jarige coming-man van de Amsterdammers die zich in en kele maanden lijd immens po pulair heeft gemaakt bij de sup porters. Dat specifieke geluid is een ode aan zijn snelheid, zijn slimheid, zijn lef Overhiars is de Roadrunner van De Meer. Dick Advocaat heeft dat klaar blijkelijk nog niet in de gaten. De bondscoach selecteert de jeugdige Epenaar uvlisunar voor Oranje, maar hij stelt hem woensdag tegen Turkije niet op. Dat althans kan worden afgeleid uit het feit dat hij, bij het weg vallen van Willem Kieft, linea recta naar België heeft getelefo neerd om Eric Viscaal op te roe pen. Netab uit in Istanboel mag Viscaal op de flank opereren, met Van Vossen in de spits en Gullit op rechts. De bondscoach houdt niet van experimenteren. Gemist* kans vooi op$n dotl n wel hierom. Overmars is de man in vorm. HQ is btui dito V Zn aal Hl) speelt niet voor niets bij Ajax en Viscaal bij AA Gent. Hoe groot het verschil is tussen een top- team en een provincieclubje be wees Ajax vorig seizoen. Plus, Advocaat zelf luid Viscaal niet eens geselecteerd. Speelt nu pa niekvoetbal door niet gewoon te rug te vallen op iemand die hij wèl in eerste instantie heeft op- op het allerlaatste moment bij te halen en hem vervolgens nog op te stellen ook. Viscaal Ixikte er tegen de Turken 'inigvan Van Vos- en de ege zijn snelheid, zijn lef zijn doortastentheid. De Ty pische kenmerken van een Roadrun ner. Vaneen Miep-miep', zoals Overmars.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23