Blunder MSV blijft in Lisse onbestraft Sport Van Eyk bezorgt Leiden volle winst Trias-speler houdt duel tegen reserves Oegstgeest voor gezien Puntendeling tegen hekkesluiter nog niet fataal voor Fides Pacta DVZ GRASSHOPPERS FELICITEERT QUICK BOYS! kvi 1 Korfbalinterland matte bedoening MAANDAG 22 FEBRUAR11993 21 Basketbalderby pas in laatste seconde beslist De strijd om de hegemonie in de elite B van de eredivisie is voorlopig beslecht in het voordeel van MSV. Lange tijd zag het er naar uit dat Lisse de koppositie weer zou over nemen van de Noordwijkse basketbalsters, maar MSV trok het rechtstreekse duel in de hectische slotfase naar zich toe. In de laatste seconde scoorde Arine Vlieger de winnende bal: 74-72. LISSE GERRtT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Terecht was de overwinning niet. Lisse toonde zich lange tijd de sterkste en stond dan ook voortdurend aan de leiding. Maar voor de zoveelste keer dit seizoen duurde de wedstrijd voor Lisse een minuut te lang. MSV blufte, dwong Lisse tot balverlies, maar ging nog bijna ten onder aan het enthousias me dat ontstond nadat de winst ze eigenlijk niet meer kon ont gaan. Na de score van Vlieger met nog een seconde op de klok mocht ze nog een bonus vrije worp nemen. Coach Rick Driessen besteedde er nog een hele time-out aan voor de vrije worp. De situatie leek duidelijk. Vlieger moest missen en verder niets doen. Gewoon Lisse de re bound laten pakken, omdat een seconde te weinig is om de bal aan de overkant te krijgen en gelijk te maken. Marjolein ter Laak had het tij dens dat minuutje zeker te druk met feestvieren. In al haar slim heid - „in het normale leven heb ik een hoger IQ", zei ze la ter - ging ze wel voor de re bound, met alle gevolgen van dien. De persoonlijke fout die ze maakte, bezorgde Monique Lin- daard de unieke kans om er via de één-om-één-situatie nog een verlenging uit te slepen. Tot op luchting van vooral Ter Laak benutte ze die niet. MSV behoudt dus voorlopig de koppositie in de elite B juist op het moment dat Lisse na een inzinking weer begon te draai en. De overwinning op BCA '60 vorige week gaf het al een beetje aan. Het grootste deel van de wedstrijd van zaterdag gaf Lisse aan dat het eigenlijk een treetje hoger moet staan. De thuis ploeg schoot uit de startblokken en schoot tegen een hoog per centage. Vooral het duo Joke van der Heuvel/ Annelies van der Hulst bezorgde Lisse na acht minuten een 20-11 voor sprong. Een kleine inzinking bracht MSV vijf minuten later langszij: 24-24. Na rust (38-35) was het weer Lisse dat de klok sloeg. Via 46-35 en 56-48 was het verschil vier minuten voor tijd nog tien punten: 65-55. Marloes Driessen ontpopte zich als gangmaker van MSV. Ze scoorde aan de lopende band en was vooral in de slotfase ver antwoordelijk voor de opleving aan Noordwijkse kant. Vanaf de vrije-worplijn (in totaal miste ze maar één van haar dertien po gingen) bracht ze MSV 38 se conden voor tijd voor het eerst weer op gelijke hoogte en op voorsprong: 72-70. Lindaard maakte nog wel gelijk met nog 22 seconden te gaan, maar MSV krqeg de laatste aanval. Renate Sluys speelde hem vervolgens goed uit. Ze wachtte tot het al lerlaatste moment met de pass op Driessen, die vervolgens pe- Arbiter haalt Vriesekoop uit haar spel Bratislava Vijf partijen vormde de opslag van Bettine Vriese koop geen probleem voor de arbiters tijdens de Open Slowaakse titelstrijd in Bratislava. In de finale dacht een Slowaakse umpire er anders over. Hij keurde de eerste en vierde service van de Eu ropese kampioene af. Vriesekoop sloeg direct op tilt. Haar supe rieure totaal-tafeltennis verdween op slag. Geïrriteerd, gestoord in haar concentratie, verloor ze de eindstrijd kansloos van Nico le Struse, de Duitse nummer twee, 17-21 13-21 18-21. Bij de mannen brak Danny Heister internationaal door. De nationale kampioen haalde de laatste vier, waarin hij verloor (20-22 10-21 15-21) van de Tsjechische kampioen Korbel, de latere winnaar in Bratislava. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER De vTOUwen van DVZ/ Grasshoppers zakken steeds dieper weg in het moeras van de elite A in de eredivsie. Zater dagavond verloor de ploeg van Voorburg: 61-38. De mannen van Luba Leiden boekten in Gorinchem een verrassende ze ge op Goba, dat op de tweede plaats staat: 88-82. Grasshoppers is niet in goede doen. Zelfs van de nummer zes van de elite A verloor het. Plaat sing voor de play-offs is nog steeds mogelijk, maar daarvoor moet Grasshoppers wel volgen de week winnen bij Rotterdam Zuid. Tegen Voorburg lukte aan Katwijkse kant niets. Het schot gemiddelde van 27% (15 op 55) was abominabel. Bij rust (34-19) tekende de dreigende nederlaag zich al af. Aan Voorburgse zijde was Annet Keur niet te stoppen. De lange center kwam aan 33 punten. Aan Katwijkse kant kwam alleen Marie-José Allers (net hersteld van een ziekte) in de dubbele cijfers met tien pun ten. Marianne Schuit scoorde er acht en de jarige Simone van Meurs zes. Luba Leiden ging zonder veel hoop naar Gorinchem, maar kwam wel met twee punten te rug. Anthony van Eyk had last van zijn knieën en had daar door de hele week niet getraind. Zijn meespelen was evenwel noodzakelijk. Omdat René Pau- lides bij een stand van 14-0 door zijn enkel ging en uitviel moest Van Eyk aan de bak. Hij groeide uit tot de man van de wedstrijd. Zijn eerste punt kwam uit de vrije worp die hij moest nemen omdat Paulides aan de kant zat. Er zouden er nog veertig volgen. Pas in de 34ste minuut kwam Leiden langszij: 70-70. Een opzettelijke fout met daarop een technische van Goba-coach Ruud Harre wijn bezorgde Leiden de zege De vier vrije worpen op rij wer den benut en Leiden kon door goed te blijven verdedigen de wedstrijd winnend afsluiten. Scores Leiden: Van Eyk 41, Ter Haak 15, Wals 14, Hofstede 10, Ginjaar 8. De mannen van Lisse hebben weer te maken met veel gebles seerden en kwamen in Amster dam dan ook te kort tegen AM VJ: 92-79. De eerste helft was ronduit slecht volgens coach Gerard van der Worp. „Er werd geen inzet getoond en dat heb ik ze in de rust (41 -22) laten we ten", aldus Van der Worp. Lisse ging na de basketwisseling in derdaad beter schieten en re- bounden, maar het verlies was onafwendbaar. De Ussenaren kwamen nog terug tot acht punten. Een steal van Jeroen Koot werd toen door de scheidsrechters beoor.deeld als opzettelijke fout. In plaats van zes punten werd het gat in één keer twaalf en dat was de doodsteek. Scores Lisse: Kamps 17, Van der Akker 15, Koot 15. In de eerste klasse van het rayon West won van de regio ploegen alleen Blitz. In Delft waren de Voorschotenaren te sterk voor Punch: 81-70. Koplo per MSV leed een belangrijk verlies tegen Rotterdam 2, de nummer drie (90-88), maar be houdt wel de eerste plaats. DVZ/ Grasshoppers kon het niet bolwerken tegen Juventus (84-65) net zo min als BV Al- phia tegen Voorburg 2 een kans had: 54-72. Mary van Ruiten (Lisse) ontwijkt Carolien van der Salm (MSV). netreerde en Vlieger vrij zag staan. De center faalde niet en miste de bonus op uitstekende wijze, 't Is dat Ter Laak er an ders over dacht en Lindaard haar zenuwen niet onder con trole hield. Anders had het nog wel anders uit kunnen pakken. FOTO HENK BOUWMAN Scores Lisse: Van der Heuvel 19, Van der Hulst 16, Lindaard 12. MSV: Driessen 29, Van der Salm 14, Vlieger 13. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER De reserves van Pecos/Oegst- geest, uitkomend in de landelij ke eerste divisie, deden afgelo pen zaterdag goede zaken door het sterke Trias op 9-9 te hou den. De sportieve strijd tussen de gastheer uit Twello en promo- LEEUWARDEN ANP Nederlandse en Belgische korf ballers staan elkaar doorgaans in onderlinge duels naar het le ven. De duels zij meestal grim mig, spannend, met een uiterst explosieve lading. De 34ste zaal- interland, zaterdagavond in Leeuwarden, was niet meer dan een mat onderonsje. De twee teams maakten er voor 3000, aanvankelijk opgeto gen Friezen, een verbijsterend slappe vertoning van. Geen en kel onvertogen woord of gebaar, geen emoties, geen spanning. Een regelmatige Nederlandse overwinning was het gevolg: 15- 13. Alsof beide teams de voor de scheidende Nederlandse bondscoach Ben Crum jaarlijk se burentwist niet wilden ver pesten. Crum houdt het na de World Games in juli voor ge zien, na zo'n vijftien jaar de teu gels in handen te hebben ge had. De overwinning was na een kwartier al binnen. Op dat mo ment leidde een fantasieloos spelend Oranje met 4-0. Twee treffers van Ron Steenbergen en van het Deetos-duo Oscar Mul ders en Jacqueline Haksteen brachten de comfortabele stand op het bord. De volgende tien minuten liet de ploeg van Crum, die drie spelers van landskampioen Deetos telde, de ruime voordelige marge voor een deel uit handen glippen. De Belgen kwamen terug tot 6-4, de ruststand. „Een gevolg van ineffectief spel", meende Crum, die vooral het vak met Rob Edelenbos, Steenbergen, de onervaren Jóyce Smits en Mirel- le Fortuin zag verzanden in mooi, maar veel te ver doorge voerd combinatiespel. „Ik heb ze in de rust verteld, dat ze de bal wel veel konden passen maar dat ze ook een keer bij de paal moesten komen. De vrou wen kwamen te weinig in het spel voor." vendus Oegstgeest leverde in een vroeg stadium enige com motie op. Trias-speler Ardjan Leeferink voelde zich in de par tij tegen Wim Gertenaar door de arbiter bestolen. Bij een stand van 16-10 in het voordeel van de Oegstgeestenaar claimde Leeferink, na een snelle service, een let. Deze werd door de leidsman echter niet toegekend. De Belgen bleven in de twee de helft lang bij, door één-te gen-één te spelen. Die tactiek bracht de Nederlandse ploeg vaak in verlegenheid. Het kostte Edelenbos uiteindelijk zijn plaats, na veertig minuten on opvallend te hebben meegelo pen. Het talent van Oost-Arn hem kon na zijn enige geslaag de actie, een strafworp, direct het trainihgspak aantrekken. „Hij was niet scherp genoeg, had te veel franje in zijn spel", was het kribbige commentaar van de bondscoach. Crum koos niet de door het publiek geëiste vervanger, Aegle Frieswijk van het Friese SCO. „Sentimenten tellen niet voor mij." Frieswijk mocht pas zes minuten voor het einde aantreden. Het was het enige moment in de tweede helft, waarvoor het publiek de handen nog op elkaar kreeg. Met een sterk afstandschot, van met name Jerry Aerts, hield België de achterstand lange tijd beperkt tot twee treffers. Pas in de laatste vijf minuten liep Oranje uit naar een voorsprong van vier doelpunten. Bij 15-11, op twee minuten van het einde, was de wedstrijd gespeeld. Twee geslaagde afstandsworpen van de volkomen vrijgelaten Van Bavel brachten de eind stand in de slotminuut op 15- 13. Onder toeziend oog van de komende bondscoach Harry Dassen legde Crum nog eens uit wat er aan het spel van Oranje ontbrak. „De competitie is in de beslissende fase beland. De spe lers van Deetos zijn al negentig weken bezig met korfballen. Ik heb lang op de groep moeten inpraten, dat het zaterdag op nieuw ergens om ging." Crum zelf bewoog zich bij zijn laatste traditionele ontmoe ting met België nog even gedre ven langs de zijlijn. „Maar na vijftien jaar is het goed afstand te nemen van het Nederlands De snel geïrriteerde Achterhoe ker besloot daarop niet meer verder te spelen. Dat is volgens Oegstgeest- speler Paul de Jong koren op de molen voor zijn ploeg. „Inder daad. De reglementen schrijven namelijk voor dat wanneer een speler zijn partij opgeeft, dat beschouwd wordt als niet opge komen. Ik verwacht dan ook dat de uitslag dan 11-7 voor ons wordt. Want Leeferink had twee potten gewonnen en die zou den dan verloren verklaard wor den", aldus De Jong. Bij de Oegstgeestenaren ver tolkte Gertenaar een hoofdrol door drie partijen te winnen. Ron Schipaanboord pakte twee zeges, terwijl De Jong(2x) en Marco van der Meijden een aar dige duit in het zakje deden. De dubbels werden eerlijk ver deeld. Al met al heeft Oegst geest 2 zich na drie ronden (22 punten) stevig in de midden moot genesteld. Dat kan van Trias niet gezegd worden, want de nummer drie van vorig sei zoen heeft pas één wedstrijd ge speeld. LEIDEN BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Ook na het 15-15 gelijkspel te gen RODA kan Fides Pacta blij ven hopen op lijfsbehoud. Het enkele punt dat de beide hekke- sluiters in de eerste klasse F nog scheidt van Celeritas moet met twee duels te gaan geen on neembare barrière zijn. Twee deklasser De Algemene klom door een 15-7 zege op RODA op naar de tweede (promotie- )plaats op één punt van koplo per DKV(IJ) en met één punt voorsprong op Archipel. Tien seconden voor tijd zag Fi des Pacta de zege vervliegen. Luttele seconden daarvoor had Frank Peter de Haas vanaf de stip zijn ploeg op 15-14 gezet en leek het treffen tussen de hek- kesluiters beslist. „Als je onder aan staat, zit alles tegen", rea geerde coach Steven Tims gela ten. „Nu moeten we nog steeds twee wedstrijden winnen om eersteklasser te blijven. Maar we hebben in elk geval nog een punt gehaald. In de eerste twin tig minuten kwamen we met 9- 3 achter en leek het allemaal al afgelopen." Fides Pacta balanceerde in die eerste helft langs de rand van de afgrond. Al snel haakte de Leidse ploeg af en na 5-2 werd de achterstand alleen maar groter. Tot overmaat van ramp liet Henk van der Waals zelfs twee strafworpen onbenut, wat het zelfvertrouwen verder ondermijnde. Niettemin knokte Fides zich nog terug in de wedstrijd. René van der Vooren (2x), Wendy van Hooven en Sander de Haas zorgden voor een acceptabeler 9-6 ruststand. Halverwege de tweede helft kwam Fides Pacta bij 11-11 langszij door treffers van Frank Peter de Haas (2x), Patricia Gottmer, Karin van der Blom en Van der Vooren. Het vervolg van het duel werd be paald door de Leidse ploeg, al bleek ze niet bij machte beslis send weg te lopen. Tot viermaal toe kwam RODA op gelijke hoogte, ook nog in de slotmi nuut: 15-15. Twee personen streden tij dens het duel De Algemene - ADOS om de hoofdrol. Alfred service Beide verzekeren u van de. Lambooy ondersteunde zijn kandidatuur met een imponc rende zevenklapper. Zijn rivaal scheidsrechter De Jong ontpop te zich als een ware ego-tripper, die voortdurend met iedereen, het publiek incluis, aan de praat raakte en de wedstrijd zelf bij vlagen aan zich liet voorbijgaan. Zelfs coach Ruud van Vliet moest het ontgelden, nadat hij notabene zelf zijn ploeg had ge maand geen commentaar te le- In de eerste helft raakte De Algemene duidelijk van slag door het irritante optreden van de man in het zwart, waardoor de tegenstander uit Hoorn ge ruime tijd kon blijven volgen. Na rust (8-5) ging het de titel kandidaat meer voor de wind en kregen de irritaties minder kans. Vijf minuten voor tijd moest Van Vliet echter invaller Ton Bey tegen zichzelf bescher men toen hij na een strafworp voor ADOS zijn misnoegen niet onder stoelen of banken stak. Zijn vervanger Jeroen Wciier- mars bepaalde kort voor tijd de eindstand op 15-7. score' Joke Smits (voorgrond) probeert in de korfbalinterland Nederland - België de bal af te vangen voor de Belgi sche Sonja Roels. team. Ik kan niet altijd op die niet uit dat ik over twee jaar ben gewoon de beste", sloot stoel blijven zitten. Maar ik sluit weer zin heb in deze baan. Ik Crum af, eigenzinnig als hij is. DVZ Grasshoppers feliciteert spelers en beoeleiders van Quick Boys 1 van harte met de uitverkiezing van het elftal tot de Katwi|kse Sportploeg van het Jaar 1992 Net als Quick Boys was het team Dames 1 van DVZ Grasshoppers genomineerd voor die titel Het is geen schande om te verliezen van een prima ploeg als Quick Boys 1 Vandaar onze welgemeende, sportieve felicrtaties' DVZ Grasshoppers verzekert u van top-basketball. DVZ Verzekeringen verzekert u van de ruimste dekking, de laagste premies en een perfecte Jazeker! DVZ verzekert het!

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21