Vurens redt FC Twente Sport Romario vliegt even op en neer naar Rio Druk voor Groningen neemt toe Anderlecht loopt verder uit Manchester United dankt overwinning aan bevlieging Giggs Liverpool staat staat stil bij dood peuter La Coruna bevestigt kandidatuur Jan Wouters speelt hele wedstrijd met Bayern MAANDAG 22 FEBRUAR11993 Gaston Taument tot '96 bij Feyenoord Rotterdam I let uitblijven van een serieuze aanbieding uit het buitenland heeft Gaston Taument afgelopen weekeinde doen besluiten zijn contract met Feyenoord te verlengen tot de zomer van 1996. Vanuit Italië en Engeland (Leeds United) bestond wel degelijk interesse voor de vleugelspits van Feyenoord. „Maar het was voor mij niet concreet genoeg om langer te wachten. Ik wil de rust creëren, een eind maken aan alle speculaties en geruch ten, te meer daar er een heel drukke periode aankomt." aldus Taument, die in gezelschap van zijn zaakwaarnemer Rob Jansen zaterdagmorgen in ijltempo de knopen doorhakte. Dick Buitelaar nieuwe trainer Hoek hoek - Dick Buitelaar is de nieuwe trainer van Hoek. De 51-jarige Brabander volgt Rinus Zegers op die tien dagen geleden opstap te bij de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser. Buitelaar heeft een con tract voor anderhalf jaar getekend. Hij zal zijn werkzaamheden bij Hoek dit seizoen nog combineren met het trainerschap bij de zondag-eersteklasser Rood Wit uit St. Willibrord. Buitelaar was eerder trainer bij NAC, SW en Helmond Sport.Tevens was hij coach van het Nederlands militaire elftal. Maand rust voor Richard Witschge Barcelona Richard Witschge zal waarschijnlijk een maand niet kunnen spelen voor Barcelona. De blessure aan het dijbeen, die hij afgelopen woensdag in het bekerduel met Atletico Madrid opliep, blijkt ernstiger dan verwacht. Na onderzoek in het zie kenhuis is de voormalige Ajacied, de laatste weken op dreef, voorlopig rust voorgeschreven. Het gaat om een blessure aan het rechter been. ADO Den Haag wint oefenduel voorburg ADO Den Haag heeft het afgelopen weekeinde in Voorburg het oefenduel tegen zondag-eersteklasser Wilhelmus met 7-2 gewonnen. Bij rust was de stand 3-0. Voor Den Haag scoorden Van Eijkeren (3), Edmund Vriesde (2), Meijer en Da- EREDIVISIE EERSTE DIVISIE Edwin Vurens (links) scoort, tijdens een hagelbui, zijn eerste competitietreffer voor FC Twente op het voor hem vertrouwde Spangen. foto ioanp Graafschap NEC AZ ADO Den H. ROTTERDAM ANP Edwin Vurens heeft Sparta een miljoen gulden opgele verd en minstens een punt gekost. Gistermiddag was de voormalige Spartaan het verschil tussen zijn oude en nieuwe club, FC Twente. Dankzij een doelpunt van de Stompwijker kort voor tijd bleven de Enschedeërs kans rijk voor plaatsing voor Europees voetbal, 2-3. Ajax nogal lusteloos, was on danks zwak spel door Hoogma en Ten Hag uitgelopen. Kort voor de rust had Van den Berg met zijn eerste doelpunt de spanning alweer teruggebracht. Na de veel besproken straf schop was Sparta ondanks de nummerieke meerderheid te vreden met het punt. „Twente is kwalitatief beter, onze spitsen waren onzichtbaar, 2-2 was heel mooi", sprak trainer Jacobs. Maar in de slotfase kreeg FC Twente de beste kansen. Vurens Vurens redde FC Twente in een man-minder-situatie. In de 70ste minuut werd Ten Hag door scheidsrechter Reygwart uit het veld gestuurd, nadat hij op de doellijn hands zou heb ben gemaakt. Van den Berg be nutte de penalty, 2-2. Sparta werkte daarmee een in de eer ste helft opgelopen achterstand van twee doelpunten weg. FC Twente, na de bekerinspannin gen eerder in de week tegen benutte er daarvan één, na een goede actie van spelmaker Arts aan de linkerkant. Het was zijn eerste competi tie-doelpunt voor de Enschede- se club. Tot jubelende teksten leidde het bij Vurens nog niet. „Door de wijzigingen in het elf tal zijn we nog niet goed inge speeld. Vooral de wisselwerking tussen Arts en Mols loopt nog niet. Door het drukke program ma hebben we echter niet de tijd gehad fatsoenlijk met elkaar te trainen. Ik weet zeker dat het allemaal nog veel beter kan." „Vurens heeft ons gered", sprak de winnende trainer Baan. „Hij was de enige die voorin voor dreiging zorgde. De andere spitsen, Mols en Prince Polley, waren uiterst zwak." Een verklaring had Baan wel. „Woensdag tegen Ajax hebben we ons volledig gegeven. Voor de meeste spelers was de tijd om te herstellen te kort. We hebben vanmiddag geluk ge had." Volgens Baan heeft FC Twen te het geïnvesteerde geld na de tussentijds transfer van De Boer naar Ajax alweer voor een deel terugverdiend. Jacobs koestert het miljoen dat hij van de En- schedese club voor Vurens ont ving voorlopig op de bank. Sparta: Metgod; Veldman. Pronk en Snoei (42. Ze Rodrigues), Sandel, Van Mol, Van den Berg en Doomernik; Den nis de Nooi|er, Comelissen en Bogarde. FC Twente De Koning; Zwijnenberg, Hoogma. Paus en Kamebeek; Vurens, Ten Hag, Arts en Kool, Prince Polley (87. Peeper) en Mols (59. Pahlplatz). Romario is snel op de korte en de lange afstand. Donderdag vloog hij naar Rio, vandaag is hij alweer terug, althans dat hopen ze bij PSV. De Braziliaanse spits kreeg toestemming even op en neer te wippen om zijn vrouw te bezoe ken die in het ziekenhuis van Rio werd opgenomen. Hans Westerhof: „We hebben afge sproken dat hij dinsdag wëer op de training verschijnt. Er kan natuurlijk iets tussenkomen, maar ik ga ervan uit dat hij er De trainer rekent voor de wedstrijd van komend weekein de tegen FC Den Bosch ook op Wim Kieft. „Het is hartstikke sneu voor Willem dat hij moest afhaken bij Oranje, vooral om dat hij ervan kon uitgaan dat hij zou spelen. Maar donderdag op de training bij ons had hij al last van een buikspier. Ik denk wel dat hij er tegen Den Bosch bij Dat geldt niet voor Juul Eller- man. Westerhof: „Ik hoop dat dr. Marti deze week een kijk operatie kan verrichten en meteen tot opereren kan over gaan. In da( geval zijn we hem echter ook zeker nog vier weken langer kwijt." Bij FC Groningen wordt mo menteel meer gepraat dan ge voetbald. De interne problemen tussen directeur Henk Nienhuis en trainer Pim Verbeek zijn vol gens de leiding weliswaar bijge legd. maar de roep om verande ringen blijft. Zeker na de achtste competitienederlaag, gisteren thuis tegen Vitesse, 0-1. Nienhuis viel na de nederlaag in het bekertoernooi tegen FC Den Bosch zijn trainer af. De eindverantwoordelijke miste bezieling, verguisde hij de speelwijze. Intern werd de di recteur daar in de volgende da gen flink op aangesproken. Door de spelersgroep, de raad van commissarissen en Verbeek zelf. De uitkomst van alle gesprek ken volgens een korte bestuurs- verklaring: FC Groningen zit weer op één lijn. Die viel tegen Vitesse echter niet te ontdek ken. Vitesse pakte twee punten zonder ook maar één moment echt indruk te maken. Latuheru zorgde na 26 minuten voor de beslissing, met zijn tweede tref fer van het seizoen. FC Groningen kreeg in het duel niet één uitgespeelde kans, waarna het teleurgestelde pu bliek de laatste week van Ver beek weer aanhaalde en Henk Nienhuis ook liever binnen de kortste tijd uit het Oosterpark ziet vertrekken. Volgens Verbeek was de druk voor de spelers na de bekerne derlaag en het daaropvolgende rumoer de oorzaak van de nieu we deceptie. „De spelers had den het idee een uitwedstrijd af te werken." FC Groningen: Lodewijks; Boek- weg, Olde Riekennk, Veenhof en Gall; Van Duren (81 Hamming), llie (46.Roossien), Wilson en Van Kessel; Meijer en Huizingh Vitesse: Van der Gouw; Van Bremen, Bos, Van den Brom en Vermeulen; Laamers, Cocu en Eijer, Latuheru (90. Roelolsen), LoeHen en Knjgsman (75. Polhuizen). Het lijkt nog slechts een kwestie van tijd voordat Anderlecht kampioen van België is. De Brusselse formatie won dit weekein de \nj probleemloos bij Beveren (1-3) en zag tic achtervolgers punten inleveren. Standard Luik één bij RWDM (0-0), Waregem zelfs twee bij Antwerp (1-3). Het verschil tussen Anderlecht en Standard bedraagt inmid dels vijf punten, Waregem staat zelfs negen punten achter. Bo vendien heeft de lijstaanvoerder nog een wedstrijd minder ge speeld dan de rest. KV Mechelen, dat verloor van Lierse SK (0-1), speelt geen enkele rol meer. Anderlecht speelde tegen de oude club van trainer Jan Bos kamp een goede wedstrijd. Toch kwam Beveren door een doel punt van Boonen in de eerste helft verrassend op voorsprong. Na de hervatting bleek dat de formatie uit Brussel te veel kwali teit had om te verliezen. Nilis, Degryse en Albert zorgden voor de 3-1 Manchester United heeft het aan de jonge vleugelspeler Ryan Giggs te danken, dat een drei gende nederlaag tegen Southampton kon worden afge wend. De Welshman zorgde er alsnog voor dat de Mancunians met 2-1 wonnen en zodoende gelijke tred konden houden met Aston Villa en Norwich City, die met dezelfde cijfers respectieve lijk Everton en Manchester City versloegen. Aston Villa kwam pp een to taal van 56 punten uit dertig wedstrijden, Manchester Uni ted. dat een wedstrijd meer in handen heeft, blijft op twee punten volgen. Norwich heeft vijf punten minder dan Villa, maar nog twee duels te goed. Dertien minuten voor het ein de zette invaller Nicky Banger zijn club Southampton tegen Manchester United, eerder in de week uitgeschakeld in het toETnooi om de FA Cup, op voorsprong. Het antwoord van Giggs. een speler die sterk aan Gcpi ge Best in zijn goede dagen diuH denken, mocht er zijii. In de R2ste minuut tekende hij de gelijkmaker aan na een pass van de Franse internationaal Eric Cantona om een minuut later opnieuw te scoren. Aston Villa moest het tegen Everton zonder drie sleutelspelers doen. Beide teams hadden een Australiër in het doel staan, Mark Bosnich bij Villa en Jason Kearton bij Ever ton in plaats van de geschorste Neville Southall. Na zeventien minuten stond Aston Villa al met 2-0 voor door treffers van Cox en Barrett. Zeven minuten later scoorde Peter Beardsley te gen, waarna er in de stand geen verandering meer kwam. Norwich City legde de basis voor de winst na een half uur toen doelpunten van Mark Ro bins en Lee Power elkaar op volgden. Direct na de hervatting kon alleen Sheron voor Man chester City wat terugdoen. Het betekende pas de derde zege van Norwich in tien wedstrij den. Chelsea heeft sinds november geen wedstrijd meer gewonnen. De club uit Londen daalde in de competitie van de eerste plaats naar de twaalfde positie. Ook werd het in de twee bekertoer nooien uitgeschakeld. De trai nerswissel vorige week - David Webb volgde Ian Portersfield op - bracht geen ommekeer. Gis termiddag verloor Chelsea met 2-0 van Blackburn Rovers sL Liverpool Liverpool-spits Ian Rush herdenkt voor de wedstrijd tegen Ipswich Town de tragisch overleden tweejarige James Bulger. Liverpool is geschokt door de moord op de peuter die is gepleegd door twee tien-jarige stadgenoten. foto%epa CUFERS madrid anp muenchen sid/dpa/anp Bondscoach Dick Advocaat hoeft zich geen zorgen te ma ken om Bayern-middenvelder Jan Wouters. De Utrechter, die twee weken geleden in Berlijn aan de knie werd geopereerd, speelde zaterdag de hele wed strijd tegen Uerdingen mee en won met 2-0. Wouters werd bo vendien niet gedwongen tot het uiterste te gaan. De ontstellend zwakke opponent legde de lijst aanvoerder en recordkampioen uit Zuid-Duitsland nauwelijks iets in de weg. Bij de hervatting van de Duit se competitie, na een winter stop van tien weken, verander de niets. Bayem behield een punt voorsprong op Eintracht Frankfurt en twee op Werder Bremen, terwijl ook Borussia Dortmund geen fout maakte op de duizendste speeldag van de Bundesliga sinds de instelling ervan in 1963. De 13.000 kleumende toe schouwers in het Olympisch stadion verlangden slechts naar het einde.of een kachel. Bayern deed zijn plicht, maar meer ook niet. De aanhang moest het doen met twee treffers van Bru - no Labbadia. één voor en één na rust. Uerdingen, met rouw banden spelend wegens de dood van Michael Klein, trok zich direct na het eerste fluitsig naal terug op eigen helft. Bayern München werd daar door wel tot de aanval verleid, maar niet tot grootste daden ge- inspireerd. De titelkandidaat schrok na een minuut of twintig wakker door een vrije trap van Posch tegen de kruising. De reactie kwam van Labbadia die een voorzet van Ziege niet het hoofd afrondde. Wohlfarth, die de voorkeur genoot boven Ma- zinho. kreeg de kans al voor rust de beslissing te brengen. Hij faalde twee keer. In de tweede helft probeerde Uerdingen soms iets, maar altijd zonder succes. Labbadia had dat in de 66ste minuut wel. Hij stuurde er teveel kijkers vroegtijdig mee naar huis. In totaal lieten slechts 186.000 supporters zich verleiden de broeierige carnavalslokalen te verruilen voor een kille tribune- plek. Aangenaam was het qua temperatuur In het stadion van Borussia Dortmund. Daar kwa men liefst 42.000 belangstellen den opdagen om de rentree van Matthias Sammer in de Bun desliga mee te maken. Veel viel er niet te genieten in de Ruhr- derby. maar de Oostduitser, die bij Inter niet kon aarden, stelde BELGIË: Lommei - Boom 2-0, Charleroi - Club Brugge. 1 -1FC Antwerp - Waregem 3- 1, SK Beveren - Anderlecht 1-3, Club Luik - AA Gent 3-1, KV Mechelen - Lierse 0-1, RWDM - Standard Luik 0-0, Cercle Brugge - Racing Genk 2-2, Lokeren - Ekeren 1 -1 Anderlecht 22-38 Club Brugge 23-27 Overtuigend heeft Deportivo la Coruna dit weekeinde bewezen een serieuze kandidaat voor de Spaanse titel te zijn. De revela tie van het seizoen versloeg op eigen veld met ruime cijfers het laag geplaatste Sociedad, 5-1. Bebeto, eerder in de week nog in actie met de Braziliaanse ploeg tegen Argentinië, maakte het derde doelpunt. Zijn totaal deze competitie kwam daarmee op twintig. Bebeto heeft op de topscorerslijst een voorsprong van vier treffer óp de Bulgaar Stoitsjkov, actief voor Barcelo- Stoitsjkov scoorde niet. In het duel met Burgos (1-0) miste hij in de eerste helft een strafschop en werd hij kort na de rust door coach Cruijff gewisseld. De ve teraan Alesanco verving hem. Barcelona miste de geschorste Koeman en de geblesseerde Witschge. Barcelona won van de hekkesluiter, waar eerder de Nederlandse trainer Vonk werd ontslagen, door een doelpunt van Beguiristain, 1-0. Real Madrid hield het verschil met de verrassende koploper La Coruna op twee punten. De 'Koninklijke' zegevierde in de uitwedstrijd met 3:0 over de nummer zeventien op de rang lijst Albacete. 23-26 23-26 DUITSLAND: Bayern München-Uerdmgen 2-0. l.FC Saarbrucken-Leverkusen 3-1. Dynamo Dresden-Emtracht Frankfurt 0-2, Borussia Dortmund-VfL Bochum 1-0, Borussia Mönchengladbach-Karlsruher SC 3-1, VfB Stuttgart-Hamburger SV 1-1. Vrij dag: Wattenscheid 09-Schalke 04 0-0, l.FC Köln-l.FC Ka.serlautern 0-3, Werder Bremen-.l.FC Nürnberg3-0 Bayern M 18-27 Dortmund 18-23 Frankfurt 18-26 Karlsruhe 18-21 Werder Bremen 18- Leverkusen 18-20 ENGELAND: Aston Villa - Everton 2-1. Li verpool - Ipswich 0-0, Manchester United - Southampton 2-1, Middlesbrough - Not tingham Forest 1-2, Norwich City - Man chester City 2-1, Oldham - Tottenham Hotspur - Leeds I Wimbledon - Sheffield United 2-0, Black burn Rdvers - Chelsea 2-0. Aston Villa 30-56 Blackburn 28-44 GRIEKENLAND: Arts Kalamaria 0-0. Panathinaikos - lonikos 3-0, Xanthi - PAOK 2-3, EdeSsaikos - Doxa 1-1. Lanssa - Apoi- lon 1-2, Iraklis - Panahaiki 1-0, Pierikos - Korinthos 1-0. AEK - 0FI 3-2, Olympiakos - Athinaikos 2-2. 22-51 0FI 22-43 Panathinaikos 22- 51 Olympiakos 22-45 0-0. Falkirk-Motherwell 1-3. Dundee 1-3, St Johnstone-Aberdeen 0-2 Rangers 29-50 Hearts 31-37 SPANJE: Gijon Tenerife 1-2, Atletico Ma- - Cadiz 2-0, Espanol - Oviedo 2-0, Za- ragoza - Rayo Vallecano 2-0, I z'n fans niet teleur. Hij hielp Borussia met een fraaie vrije trap in dg 72ste minuut langs VfL Bochum dat zich kranig, maar alweer vergeefs verweer de. Behalve Bayern en Dortmund wonnen ook de andere topclubs van de eerste competitiehelft: Eintracht Frankfurt en Werder Bremen. Eintracht won in de voormalige DDR met 2-0 van Dynamo Dresden. ScHmitt en Okocha scoorden na rust. Wer der was vrijdag al met succes aan de tweede helft van de competitie begonnen met een zege (3-0) op Nürnberg. 15-1, Burgos - Bar - Real Madrid 0-3, „TURKIJE: Galatasaray - Kaysenspor 4-2. Aydinspor - Trabzonsport 1-1, Altay - Bursaspor 1-3, Ankaragucu - Fenerbahce 0-4, Konyaspor Kocaelispor 1-1, Sariyer - Besiktas 0-1, Gaziantepspor - Genclerbirli- fi 4-0. Bakirkoyspor - Karsiyaka 1-2. enerbahce 20-43 Kocaelispor 20-41 Galatasaray 20-43 Trabzonspor 20-38 Besiktas 20-43 Bursaspor 20-32 FRANKRIJK: Caen - Toulon 2-1. Lille Auxerre 1-0, Marseille - Lens 2-0. Mom pelher - Lyon 0 2. Pans SG - Toulouse 0-0. Sochau* - Nimes 1-1. St Etienne - Le Ha vre 0-0, Strasbourg - Bordeaux 0-1. Vale" ciennes - Metz 0-2. Nantes - AS Monaco 1-

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18