Sport 'Fanatiek, maar het blijft gezellig' Peter van Vossen wil geen bankzitter zijn Nederlands elftal heeft nog zeven finales voor de boeg Paleisrevolutie bij tennisclub Nieuwkoop Richard Krajicek tegen Boris Becker i f ZATERDAG 20 FEBRUAR11993 25 n kaam. plv.-chee rofl onderwater 071-161446 Passie De gelijkenis. Jan en O Merino Jansen. Twee broers met een pas sie voor de atletiek Hersman tweede na eerste dag baselga De wereldtitel allround schaatsen junioren lijkt ook dit jaar weer in Nederlandse handen terecht te komen. Na twee (500 en 3000 meter) van de vier afstanden in het Italiaanse Baselga voert Ids Postma bij de mannen het klassement aan. Hij wordt gevolgd door Martin Hersman. De eni^e bedreiging vormt de Amerikaan Brian Smith. Favoriet Hiroyuki Noake, vorig jaar tweede, is kansloos na een val op de 3000 meter. De drie voor gaande jaren kwam de wereldtitel achtereenvolgens terecht bij Falko Zandstra (tweemaal) en Jeroen Straathof. Wielerploeg Casba over de grenzen leiden Casba Wonen is deze week officieel toegelaten tot de in ternationale Ronde vim Neder-Oostenrijk. De Zoeterwoudse wieierformatie komt van 6 tot 9 mei als enige Nederlandse ama- teurploeg in actie in deze meerdaagse etappewedstrijd, die ook open staat voor profploegen. Voor de Casba-ploeg biedt de bui tenlandse wedstrijd de mogelijkheid de vorm aan te scherpen voor Olympia's Tour door Nederland, die op 21 mei begint. De formatie van ploegleider jan Zwaan neemt later in het seizoen ook deel aan de Ronde van Luik en de Ronde van Wallonië. Piet Buter bij Eindhoven ontslagen eindhoven De eerste divisieclub Eindhoven heeft gisteren trai ner Piet Buter riiet onmiddellijke ingang ontslagen. De coach had nog een contract tot en met volgend seizoen. Aanleiding tot het ontslag is volgens manager Van Loon een uit de hand gelo pen conflict tussen het bestuur en Buter. Het bestuur van de Brabantse ploeg zette tegen de zin van de trainer een aantal spe lers buiten de selectie. Het meningsverschil escaleerde. Daarop werd besloten de oud-trainer van Noordwijk met onmiddellijke ingang op non-actief te stellen. Telstar: twee punten in mindering Zeist Eerste divisieclub Telstar krijgt twee winstpunten in min dering omdat het op 23 januari niet in staat was een volwaardig elftal op de been te brengen voor de uitwedstrijd tegen RBC. Daarnaast legde de tuchtcommissie van de KNVB de club uit Velsen een geldboete op van 10.000 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. Telstar krijgt ook een proeftijd van een jaar. Ronald Koeman drie duels geschorst Barcelona De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond heeft Ronald Koeman een extra schorsing van drie wedstrijden opgelegd. De libero van Barcelona werd gestraft voor de beledi gingen die hij naar het hoofd van arbiter Pajares Paz had geslin gerd na zijn rode kaart in het turbulente competitieduel met At- letico Madrid (1-1). De Nederlander was vanwege zijn uitsluiting eerder al voor één wedstrijd geschorst. MMO-spits Ed Borst verheugt zich op duel met ROAC'79 Opgebloeid Oud-FC Den Haag speler Remco Tor- ken bloeit op bij TOP. De Leidenaar lonkt nog altijd naar de eredivisie. SCOREBORD BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE leiden jeroen koster Er rust kennelijk geen zegen op de wedstrijd ROAC '79 - MMO. Ais de voorspellingen van Erwin Kroll en zijn mannen uitkomen, ligt er morgen sneeqw op het Hertogspark aan de Oud-Ade- selaan in Rijpwetering. De bela den streekderby in de vierde klasse A, nog van belang voor de titel van de eerste periode, zou dan voor de derde keer van het seizoen moeten worden af gelast. Door het slechte weer en het ontbreken van de scheids rechter werd er twee keer eerder geen bal getrapt. Maar als het aan Ed Borst ligt, is driemaal scheepsrecht en gaat de wed strijd morgen gewoon door. De 22-jarige timmerman uit Hoog- made voetbalt al vanaf zijn zes de bij Met Moeite Opgericht (MMO) en is sinds enkele jaren vaste spits in het eerste elftal. Een wedstrijd tussen ROAC en MMO heeft altijd iets speciaals, kun je dat omschrijven? „Het is natuurlijk een derby. Wij spelen altijd fanatiek tegen el kaar, maar op een vriendelijke manier. Het is niet zo dat we gaan schoppen. De beste wint en na afloop gaan we met zijn allen een biertje drinken. Ook al hebben we verloren. De jongens van ROAC hadden de vorige wedstrijd van ons verloren en toch zaten ze tot in de kleine uurtjes nog bij ons in de kanti ne. Dat is te gek, want we ken nen elkaar. Aan het begin van het seizoen heb je al die gevoe lens van: ROAC - MMO dat wordt het. Dat is nog steeds zo, maar ook DOSR draait op het ogenblik goed. Omdat ze bij DOSR bovendien denken dat 'MMO het toch niet redt' en 'boerenkoolvoetbal speelt', richt je je toch ook op hen, zeker nu ze bovenaan staan. Wij kunnen, als we met meer dan vier doel punten verschil van ROAC win nen, zelfs nog periodekampioen worden. Maar daar geloof ik eerlijk gezegd niet in." Speelt MMO dan geen boeren koolvoetbal? „Kom, wat MMO laat zien is al lang geen boerenkoolvoetbal meer. Geen 'lange halen' meer, daar red je het eenvoudigweg niet mee in de vierde klasse. In de resultaten zie het terug, want voor een gepromoveerde club doen we het niet slecht. Die twee uitglijders afgelopen we ken zijn zonde, maar ik denk dat je daar overheen moet stap pen. We speelden heus niet slechter dan daarvoor. We be nutten de kansen niet goed en verloren daardoor. Noem het maar de andere kant van de medaille in de sport." Hoe is de sfeer in de ploeg na die twee verloren wedstrijden? „De sfeer is goed en blijft goed. We kunnen en moeten nog een hoop leren, want ons team is nog erg jong. Er staan zeker een stuk of zeven jongens in van 21. Tactisch kom je dan misschien nog wat te kort, maar dat gaat ongetwijfeld groeien. Ik denk dat we over een jaar of drie een heel goed team hebben, waar mee we best bovenin kunnen meedraaien in de vierde klasse. Dat doen we nu ook al, maar we moeten nog afwachten of we Ed Borst: nazitten tot in de kleine uurtjes. foto ben de bruyn volgend jaar geen terugval krij- supporters die, zoals in het ver gen. Overigens verwacht ik dat leden voor duels tegen ROAC is niet. Als we van onze eigen gebleken, altijd in is voor iets kwaliteiten blijven uitgaan, zie leuks. Kunnen we komend ik de toekomst rooskleurig in." weekeinde nog wat verwachten? MMO heeft een groep trouwe „Ik geloof wel weer dat ze wat Oranje-schutter zoekt andere club Hij kijkt beteuterd voor zich uit. Gekleed in het rood-wit- blauw van het Nederlands elftal, zit Peter van Vossen op de hoteltrap van het sjieke Huis ter Duin. „Zo snel als het goed gaat", prevelt de Zeeuw binnensmonds, „zo snel kan het ook slecht gaan". Hij kijkt naar de grond, recht ineens z'n rug en zegt plompverloren dat-ie weg wil bij Anderlecht 'als er op korte termijn geen oplossing komt. Ik voej er niets voor wekenlang op de bank te gaan zitten. Daar heb ik te veel te verliezen'. noordwük albert geesing gpd-verslaggever Zo snel als hij is in het veld, zo hard loopt Peter van Vossen nu, aan de vooravond van Neder- land-Turkije, van stapel. Net volledig terug van een blessure aan de linker achillespees pas seerde trainer Jan Boskamp hem drie dagen geleden voor de bekerwedstrijd tegen Geel. En mocht hij gisteren op ver zoek van bondscoach Dick Ad vocaat afreizen naar het trai ningskamp van Oranje. „Bos kamp kon mij niet garanderen dat Van Vossen zaterdagavond tegen Beveren speelt. Daarom wilde ik hem graag hebben voor het partijtje tegen Jong Oranje. Dan heeft-ie tenminste een wedstrijd in de benen". Opstan dig als Van Vossen is, heeft hij uit de opstelling van Boskamp maar meteen de conclusie ge trokken dat de trainer van An derlecht 'eeuwige reserve' John Bosman prefereert boven hem, de viervoudige schutter van Oranje. Hij heeft WCS'er Peter Gerards inmiddels al in de arm genomen om voor hem uit te kijken naar een andere club. De eerste zou zich al hebben ge meld, maar welke club dat is, wil de Zeeuw niet zeggen. Advocaat neemt het allemaal met een korreltje zout. „Hij is teleurgesteld, dat kan ik me best voorstellen. Maar zo is nu een maal de voetballerij. Bosman is voor hem in het elftal gekomen en die heeft het goed gedaan. Maar Van Vossen hoeft zich nergens zorgen over te maken, die jongefi kan overal terecht. Hij is alleen wat ongeduldig". Do bondscoach is er absoluut niet bang voor dat de perikelen in het Astridpark woensdag avond op Van Vossen een nega tieve invloed zullen hebben. „Ben je gek. Het is een hele nuchtere jongen, die dit soort zaken heel goed kan scheiden". Toch zit het Van Vossen niet lekker dat Boskamp hem bijna zonder slag of stoot heeft laten afreizen naar het trainingskamp in Noordwijk aan Zee. Dat be wijst volgens hem dat Bosman de voorkeur geniet en dat hij (voorlopig) is veroordeeld tot de rol van bankzitter. „Ik moet al tijd spelen in uitwedstrijden en profiteren van de ruimte die dan ontstaat. Maar tegen Polen heb ik echter bewezen dat ik ook heel goed in de kleine ruimte kan spelen. Maar als ik nu ook al wordt gepasseerd voor een uitwedstrijd houdt al les op. Ik heb geen zin om een afwachtende houding aan te nemen en heb er daarom voor Spuit Hij betreurt het, zegt-ie, 'dat ik te lang heb doorgespeeld met die blessure. Tegen Lokeren en Mechelen heb ik zelfs twee keer met een spuit gespeeld, dat had ik achteraf beter niet kunnen doen. Ik heb nu een aparte schoen waaruit de achterband is weggehaald. Medisch ben ik nu helemaal fit, maar dat kan ik alleen bewijzen in een hele wedstrijd. En niet in het laatste kwartier. Dat is te weinig. De eerste helft van de competitie heb ik goed gespeeld en me vol doende bewezen. Maar dat telt blijkbaar niet meer. Dat vind ik heel teleurstellend Al even merkwaardig vindt hij de handelwijze van het bestuur, die zijn contract tussentijds wil de aanpassen, maar die beslis sing met een paar maanden heeft opgeschort. Achterdochtig als hij ineens is, brengt Van Vossen het een in verband met het ander. „Kort na Kerst heb ik noordwijk» anp Volgens bondscoach Dick Ad vocaat heeft het Nederlands elftal nog zeven finales voor de boeg. Worden die - bijna- alle maal gewonnen, pas dan kan aan de eindronde van .de we reldtitelstrijd in de Verenigde Staten worden begonnen. De opvolger van Rinus Michels denkt daar enkele dagen voor de kwalificatie-wedstrijd tegen Turkije niet te licht over. „Na de zwakke start in de kwalifica tie-poule kunnen we ons niet veel misstappen meer veroorlo ven. Van deze groep zal in de komende duels het maximale worden geëist. Ik heb er ver trouwen in, maar het .zal niet gemakkelijk worden. Van de komende vier duels spelen we er drie thuis. Daarin zal de ba sis moeten worden gelegd." Vergeleken met het vorige duel, Turkije uit, heeft Advo caat twaalf spelers in de selectie gehandhaafd. De Goey, Menzo, Silooy, Koeman, De Boer, Wit-, schge, Wouters, Jonk, Van Vos sen, Numan, Winter en Gullit. Terug van een blessure zijn Bergkamp en Kieft, nieuw Overmars en De Wolf. Afgeval len zijn Meijer, Vanenburg (geen vorm), Rijkaard (gebles seerd) en Viscaal, nog steeds niet fit, evenals Van Bastën. Advocaat verwacht meer van zijn ploeg dan in het laatste du el, medio december vorig jaar. „Ik ben van mening dat we in Turkije met de 3-1 overwinning een uitstekend resultaat heb ben behaald. Het spel echter liet te wensen over. Dat zal woensdag voor eigen publiek beter moeten. Natuurlijk weegt het ontbreken van Rijkaard en Van Basten zwaar, maar ik vind dat deze groep voldoende kwa liteit heeft om dat op te van gen." De bondscoach noemde de huidige samenstelling vrij lo gisch. „Dat Meijer er niet bij is komt omdat Kieft weer fit is. Zijn keuze ligt voor de hand. Hij is fit, speelt goed en heeft een ervaring van veel jaren. Meijer moet zijn selectie voor de vorige wedstrijd zien als een stimulans. De Wolf is de ver vanger van Rijkaard. Het is een kwestie van keuzes. De Koek van Utrecht was ook een moge lijkheid, maar De Wolf heeft meer meegemaakt. Dat gaf de doorslag. En Overmars? Die is gewoon in vorm." Geen schermen Bij stadion De Galgenwaard in Utrecht wordt woensdag geen groot videoscherm geplaatst voor voetballiefhebbers die niet beschikken over een kaartje voor Nederland-Turkije. De po litie van Utrecht heeft in nauw overleg met de KNVB afgezien van het plaatsen van een video scherm om te voorkomen dat Nederlandse en Turkse suppor ters, die niet in het bezit zijn van een kaartje voor de WK- kwalificatie-interland, massaal naar Utrecht komen. „Zo'n voorziening schept al leen maar een precedent", al dus een woordvoerder van de politie in Utrecht. „Woensdag wordt één wedstrijd gespeeld. Dat gebeurt in het stadion. Het gaat niet om twee evenemen ten: één in het stadion en één daarbuiten. We moeten het niet tot structuur verheffen om alternatieven aan te dragen voor supporters die geen kaart jes hebben". De KNVB heeft in het stadion De Galgenwaard een vak gereserveerd waar ruim twaalfhonderd Turkse suppor ters in kunnen. „Dat is vol doende", zegt Rogier van Wijk, veiligheidsfunctionaris van de KNVB. „Toen er nog sprake van was dat Nederland-Turkije in het Feyenoord- stadion zou worden gespeeld, hebben we in eerste aanleg tienduizend plaatsen vrijgehouden voor Turkse supporters. Al snel bleek echter dat de belangstelling vanuit Turkije helemaal niet zo groot was. Eind december wa ren nog geen zeshonderd kaar ten verkocht aan Turken. Daar om snap ik niet dat de Turkse gemeenschap in Nederland, België en Duitsland nu zoveel stampei maakt over het gebrek aan kaartjes. Iedereen, die zich via onze speciale infolijn heeft Dick Advocaat. aangemeld, i§ in het bezit van een kaartje. Wij kunnen moei lijk rekening houden met de Turkse cultuur. In dat land is het heel gebruikelijk pas op de dag van de wedstrijd zelf een kaatije te kopen. Zo werkt dat bij ons nu eenmaal niet". van plan zijn, maar zeker weten doe ik het niet. Ze vertelen het ons ook niet altijd. We spelen uit dus het is aan MMO om weer wat te verzinnen. De laatste keer hadden ze zaterdag avond met kerstsneeuw in heel Rijpwetering 'MMO' op de rui ten gespoten en een spandoek van vijftig meter lang gemaakt. Het belangrijkste vind ik dat het bij MMO en ook bij die jongens van ROAC nog steeds leuk blijft. Als je bijvoorbeeld leest dat de doelpalen zijn doorgezaagd bij Randstad Sport, dat kan ge woon niet. Dan ben je alleen maar aan het vernielen. Daar weten ze ook niet hoe het zit en wie het gedaan hebben. Bij MMO weet het bestuur wie het doen en vaak ook nog wat. Ze verzinnen het in de kantine. Wordt er iets vernield dan is het gelijk over. En terecht." Heb je er nooit aan gedacht naar een andere club dan MMO te gaan?. ,,lk heb eigenlijk nooit weg ge wild. Ik ben in elk geval niet goed genoeg voor een 'grote' voetbalclub zoals Rijnsburgse Boys en ben er dus ook nooit voor gevraagd. Op zaterdag hoef ik niet zo nodig te voetbal len, tenzij MMO een zaterdag- vereniging was geweest. Voet ballen op zondag bevalt me best. Een tweede- of derdeklas ser zie ik niet zitten. Je moet meer trainen en speelt nog niet hoog. Dan blijf ik liever bij mijn eigen club. Als ik me serieus zou willen verbeteren, zou ik bij voorbeeld bij UVS moeten gaan voetballen. Maar ja, dan noem jewel een club." GOLF Price (Aus) 142, 3 Nick Price (Zim). Clif lord (Aus) 143. 5 Andrews (Aus) 144, 6 SCHAATSEN i (Jap) 38,62, 3 Postma 39,05. 22. Bos (Ned) 39,95. 3000 m (VSt) 4.04,60. 3 Postma 4 05.75. 3000 m: 1 Hersman 4.03,73, 2 Smith 1 Postma 79.66.8. 2. i Bos 81.27,1, 16 Noake (Jap) 81 89,6. Vrouwen 1 Schenk (Oui) 41,33, 2 Yang (Chi) 41,45, 3 Kagaba (Jap) 41,83. 4 (Jap) 42.48. 5 Tabata (Jap) TENNIS n gulden, tweede ronde men (Dui) 6-7 6-4 7-6 icek (Ned/5) - Medvedev <Je: Rostagno (VSt) - Haarhuis Vrouwen, 275 000 gulden, tweede ronde: Provis (Aus) - Bollegraf (Ned) 6-2 6-4. nieuwkoop» Bij de tennisvereniging Nieuwkoop heeft op het bestuurlijk vlak een paleisrevolutie plaatsgevonden. Voorzitter Ruud Patoir, af tredend maar herkiesbaar, werd weggestemd door de algemene ledenvergadering. De vergadering koos voor een andere kandidaat, Dick Men- sink. Mensink vergaarde 66 stemmen, Patoir 53. Voor de stem ming hadden de overige bestuursleden reeds te kennen gegeven solidair te zijn met Patoir: ook zij traden af. Vervolgens werd besloten een nieuwe algemene ledenverga dering uit te schrijven, tijdens welke Mensink nieuwe bestuurs leden kan presenteren. Achtergrond van de kandidaatstelling van Mensink was de gang van zaken rond het ontslag van barbe- heerder/groundsman loop Walters. De handelwijze van het be stuur in deze zaak was bij veel leden in het verkeerde keelgat ge schoten. een gesprek gehad met mana ger Verschuren. Ik heb toen ge vraagd om een contract van zes-en-een-half jaar. Begin ja nuari zou ik horen hoe het be stuur daar over dacht, maar pas twee weken geleden kreeg ik te horen dat ze het twee, drie maanden uit wilden stellen". Peter van Vossen denkt er het zijne van. „Zolang er niks gere geld is, ga ik maar op de bank zitten, want Anderlecht is na tuurlijk wel mijn werkgever. Maar dat doe ik geen maan den". stuttgart Het ABN/AMRO-wereldtennis- toemooi van volgende week in Rotterdam krijgt niet de pri meur van een treffen tussen Ri chard Krajicek en Boris Becker. De nummers één van Neder land en Duitsland staan van daag al tegenover elkaar in de halve finales van Stuttgart. Ook in Rotterdam treft Becker overi gens in ieder geval één Neder lander op zijn weg. De loting voor de eerste ronde van het ABN-AMRO-toernooi koppelde de Duitser aan Jan Siemerink. Krajicek kwam in Stuttgart zover door met 6-4 7-6 (7 3) te winnen van Andre Medvejdev. Becker handhaafde zich in ei gen huis door een zege met 7-6 (7-2) 7-5 op Wayne Ferreira. De jonge Zuidafrikaan was zo on verstandig in de twaalfde game van de felbevochten tweede set een bal weg te slaan na een misser. Een strafpunt was het gevolg, waardoor Becker zo maar ineens op matchpoint stond. De andere halve finale gaat tussen Wally Masur en de win naar van Stich/Pioline. Masur behoefde er niets voor te doen. Zijn tegenstander Petr Korda liet wegens griep verstek gaan. Becker en Krajicek, die de ko mende week in Rotterdam als nummer één en vier zijn ge plaatst, hebben in een officieel toernooi nog nooit tegenover elkaar gestaan, zoals trouwens ook Pete Sampras op verhalen van anderen moet afgaan, als de serveerkracht van de 21-jari ge Hagenaar ter sprake komt. Krajiceks doel is zo snel moge- .lijk terug te keren in de top tien, waar hij door de matige presta ties begin dit jaar uitviel. Becker mikt op de top-positie. Krajicek hanteerde in de kri tieke fase van de tweede set het racket bijzonder vastberaden. Nadat bij 3-3 in de tiebreak was gewisseld, maakte hij de vol gende vier punten. Deze derde achtereenvolRendeoverwinning - na Bruguera en Hlasek schroefde zijn verdienste van deze week op tot ruim twee ton. Loting De loting voor de eerste ronde van het twintigste ABN AMRO Wereldtennistoernooi: Becker (Dui/1) - Siemerink (Ned), Carl- sen (Den) - Bergström (Zwe). Eltingh (Ned) - qualifier, Med vedev (t)ek) Novacek Ms|/7i, I>endl (VSt/3) - Kühnen (Dui). Camporese (Ita) - qualifier. De- laitre (Fra) - qualifier. Svensson (Zwe) - Holm (Zwe/6), Volkov (Rus/5) - Schapers (Ned), Wi- bier (Ned) - Wuyts (Bel), Pozzi (Ita) - Olhovksy (Rus). Prpic (Kro) - Krajicek (Ned/4), Ferrei ra (ZAf/8) larryd (Zwe), quali fier - Haarhuis (Ned). Mansdorf (Isr) - Steven (NZe), Roig (Spa) - Ivanisevic (Kro/2). Bedrijfsruimte op Roomburg 125,- /m7 jaar

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25