GOED NIEUWS IS SOMS GEWOON GOED NIEUWS ZATERDAG 20 EtBKUAKI De koningin op officieel staatsbezoek in Nieuw-Zeeland. Journalistieke nieuwsgierigheid leidde tot een reeks Een vertegenwoordiger van de oorspronkelijke vragen aan de Rijksvoorlichtingsdienst. En daarop volgde een bevolking, de Maori's, verwelkomt haar op traditionele gedetailleerd overzicht van de bezittingen, wijze met een neuszoen. U ziet het in de krant. Met als conclusie: Oranjes veel minder rijk dan beweerd. Omdat het koningshuis een belangrijke plaats inneemt in de samenleving. Goed nieuws hoeft niet altijd over vervelende zaken te gaan. Soms is goed nieuws gewoon goed nieuws. Wat u in de krant niet ziet, is sensatiejournalistiek zoals we die uit Engeland kennen. Geen uitgebreide reportages over het liefdes leven van prins Willem Alexander. Geen afgetapte privé- telefoongesprekken Waar het om gaat is journalistieke integriteit. Een belangrijke regel daarbij is dat de privacy van mensen gerespecteerd wordt. Zelfs als ze in een glazen huis wonen. Journalistiek speurwerk brengt zaken aan het licht waarmee niet iedereen blij is. Neem de affaire King- Kong. Tot op de dag van van daag houdt deze spionage- affaire uit de Tweede Wereldoorlog de gemoe deren bezig. Het is een gevoelige zaak omdat prins Bernhard daarin een rol speelde. Maar de krant doet haar werk. Bijt zich extra in de zaak vast als de autoritei ten tegenwerken. Stapt naar de Raad van State en slaagt erin geheime BVD-dossiers in de openbaarheid te krijgen. Goed nieuws betekent immers 'ook dat de waarheid beken'd wordt. Persvrijheid is een verworvenheid die ver- Toch mag die terughoudendheid nooit ten koste gaan van plichtingen schept. de kritische rol die de krant nu eenmaal ook vervult. De media hebben de taak de overheid kritisch te Volgen. En die rol geldt evenzeer ten opzichte van het koningshuis. Zo berichtte deze krant als eerste uitvoerig over de alom vermeende rijkdom van de Oranjes. Indien nodig zorgen we ervoor dat de onderste steen boven komt. En gelukkig is goed nieuws dan soms gewoon Mr. A.Ph. Maandag Redacteur nieuwsdienst Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18