John de Wolf terug in Oranje De Nieuwe Modernen gaalfflM Lammers moet op de kleintjes letten Sport V Bowlers Lugthart dichtbij Leiderdorps seizoenrecord 'Noteboom' opnieuw goed bezet Richard Krajicek nu wel door Excalibur 28 VRIJDAG 19 FEBRUAR11993 LFC klopt Öegstgeest in LD-Cup leiden LFC heeft Öegstgeest gisteravond in de strijd om de LD- Cup op een verrassende 1-0 nederlaag getracteerd. De Boshui- zerkade-club zag Gerard Iepenbrink in de vijfde minuut na rust de enige goal scoren. De wedstrijd tussen beide vierdeklassers ging gelijk op. Ook Öegstgeest kreeg enige scoringsmogelijkhe- den. Namens LFC miste Drikus van der Linden snel na de 1-0 nog een fraaie kans. 'Eagle' goed voor 125.000 gulden Melbourne» Golfer Peter Senior heeft tijdens het Australisch Masters-toernooi in Melbourne een hole-in-one geslagen en daarmee een bonus verdiend van 125.000 gulden. Senior sloeg zijn bijzondere 'eagle' op de 140 meter lange vijftiende hole, waar gemiddeld drie pogingen voor nodig zijn. Demissionair bestuur stapt eerder op zeist» Het demissionaire Bestuur Betaald Voetbal gooit uiterlijk 8 maart het bijltje erbij neer. Dat is bijna twee maanden eerder dan de formatiecommissie lief is. Deze commissie, belast met het samenstellen van een nieuw sectiebestuur, heeft het college- Van Rooijen verzocht tot 1 mei de lopende zaken te behartigen. Het demissionaire sectiebestuur besloot aan die wens evenwel geen gehoor te geven. Deur weer open voor Knol den haag Exact een week nadat bondscoach Frans van Diepen haar had uitgesloten van deelname aan het wereldkampioen schap, zette Joop Atsma de deur voor Monique Knol weer open. De voorzitter van de amateursectie van de KNWU riep Van Die pen dinsdagavond op het m^tje na diens uitspraak 'dat de vrou wen in de nationale selectie niet met Knol willen rijden'. Een miljoen dollar voor negen meter De Amerikaanse verspringer Mike Powell krijgt van zijn sponsor een bedrag van een miljoen dollar (1,8 miljoen gul den) als hij over de negen meter komt. ,,Dat lukt me dit jaar wel", aldus de 29-jarige nummer twee van de Olympische Spe- Eric Flaim niet naar Zoetermeer zoetermeer Eric Flaim zal toch niet deelnemen aan de Cham pions Trophy, komend weekeinde in Zoetermeer. De 25-jarige Amerikaan heeft zich ziek afgemeld. Flaim, wereldkampioen all round in 1988, wil als shorttracker naar de Olympische Spelen. Grasshoppers in halve finale katwijk» De dames van Grasshoppers plaatsten zich gisteravond eenvoudig voor de halve finale van de landelijke bekerstrijd. De Katwijkse basketbalsters klopten Hoofddorp met 100-69. Anja Kuyt was met 24 punten topscorer. Marc Overmars (Ajax) is het enige nieuwe gezicht in de selectie van het Nederlands elftal voor de WK-kwalifica- tiewedstrijd van woensdag tegen Turkije. Feyenoorder John de Wolf keerde terug na een afwezigheid van vijf jaar. De verdediger speelde in 1987 op het eiland Rhodos als invaller van Sjaak Troost zijn eerste en tot nu toe eni ge interland. Oranje won toen met 3-0 van Griekenland dankzij doelpunten van Gillhaus (2x) en Ronald Koeman. termiddag hoorde dat hij door bondscoach Dick Advocaat was opgenomen in de Oranje-selec tie. Omdat hij beschouwd kan worden als vervanger van Frank Rijkaard en Turkije in Hakan en Saffet over twee boomlange spitsen beschikt, is de kans groot dat de Feyenoorder woensdag ook opgesteld zal worden. „Als Advocaat me opstelt, zal ik tonen dat ik het aankan. En wie weet wat er dan van komt. Frank Rijkaard is een uitsteken de voetballer, maar ik vind hem als middenvelder beter dan als voorstopper", aldus De Wolf. John de Wolf heeft de keur gekregen boven de Utrech ter Johan de Koek. Beiden wer den in de wedstrijd Feyenoord FC Utrecht door Advocaat beke ken. Eerder had de bondscoach De Wolf onder de loep geno men in de wedstrijd tegen FC Groningen. Na afloop van dit duel liet hij De Wolf in het voor bijgaan weten dat hij goed had gespeeld en vanaf dat moment hield de Feyenoorder er lichtjes rekening mee, dat hij zou wor den geselecteerd. De Wolf heeft de Turkse spits Hakan in de wedstrijd in Istan bul goed geobserveerd. „Hij is lang en kopsterk, maar nogal statisch en daarom is dat ty pisch een mannetje voor mij." Mare Overmars noemde het 'leuker dan leuk' dat hij geselec teerd is voor Oranje. De eerste jaars Ajacied had gehoopt op een uitverkiezing. „Als het dan Ook Jan Wouters is opgenomen in de zestien man tellende se lectie. Het ligt in de bedoeling dat de van een lichte knie-ope ratie herstelde middenvelder zaterdag voor Bayern München zal spelen. Na afloop wordt be keken of hij in staat is tegen de Turken aan te treden. De met lichte blessures kampende Wim Jonk en Wim Kieft zullen tijdens de vandaag beginnende trai ningsstage in Noordwijk medi sche tests ondergaan. Advocaat kan niet beschikken over Frank Rijkaard. Deze meldde zich onlangs wegens een slepende blessure af bij de bondscoach. Ten opzichte van de vorige wedstrijd, 16 decem ber in Istanbul tegen Turkije (3- 1 voor Nederland), is voorts Eric Viscaal afgevallen. Hij was bij de selectie gehaald voor de gebles seerde Dennis Bergkamp. MW-spits Eric Meijer, die daags voor de wedstrijd naar Turkije afreisde omdat Van Bas ten eveneens wegens een bles sure afviel, is niet opnieuw ge nomineerd. Peter van Vossen viel woensdagavond na een blessureperiode in de tweede helft van de bekerwedstrijd te gen Geel in bij Anderlecht en kreeg het vertrouwen van Advo caat. Van Vossen maakte vier van de zes doelpunten in de drie kwalificatieduels tot nog toe. De 30-jarige John de Wolf was als een kind zo blij toen hij gis Marc Overmars: het enige nieuwe gezicht in de selectie van Oranje, foto»archief ook werkelijk zo is, is dat heel fijn om mee te maken. Wat ik er van verwacht? Ik ga er onbevan gen naartoe en hoop gewoon een paar goede dagen mee te maken". De selectie voor het Neder landse team ziet er als volgt uit: Ed de Goeij (Feyenoord), Stan ley Menzo (Ajax), Rob Witschge, John de Wolf (Feyenoord), Frank de Boer, Wim Jonk, Son ny Silooy, Dennis Bergkamp, Mare Overmars (Ajax), Wim Kieft, Arthur Numan (PSV), Ruud Gullit (AC Milan), Aron Fonnule 1 coureur neemt grote financiële risico's zandvoort cpd In 1988 sneeuwde zijn overwin ning in de '24 uur van Le Mans' onder in de oranje getinte lawi ne aan EK-voetbalreportages. Het bericht, dat Jan Lammers dit jaar gaat deelnemen aan alle zestien races om het wereld kampioenschap in de formule 1, werd enkele dagen geleden naar de achtergrond gedrongen door nog 'heter' nieuws. Er moest ruimte vrijgemaakt wor den voor jubelverhalen over •Falko Zandstra en de geruchten (voor het weekeinde) en de ana lyses (erna) over de toptransfer van Dennis Bergkamp en Wim Jonk. Schaatsers en voetballers (weer) maakten, dat Lammers er andermaal bekaaid vanaf kwam. De Zandvoorter, van 2 juni 1956, heeft het te druk om zich er druk over te maken. Zijn tijd wordt momenteel van 's och tends vroeg tot 's avonds laat opgeslokt door de zoektocht naar sponsors. Lammers had het nieuws wellicht wat kunnen 'sturen' als hij en March een lu dieke perspresentatie hadden georganiseerd. Maar gebrek aan pecunia verhinderde dat. „Zo iets kost duizenden guldens. Ik kan m'n geld momenteel wel beter besteden." 's Lands beste coureur moet op de kleintjes letten. Daarom ook gaat hij de huur van het kantoor van 'Jan Lammers Racing' in Haarlem opzeggen. „Scheelt me 25.000 gulden in het jaar." Om vanaf 14 maart eerste Grand Prix in Zuid-Arika aan de start te kunnen staan met zijn March Ilmore, moet Lam mers betalen. En veel ook. Hoe veel? Dat wil hij niet zeggen. Waarschijnlijk gaat het mini maal om vier miljoen gulden. „Het heeft voor mij geen toege voegde waarde om de lezers met zo'n bedrag te confronte ren. Ze kunnen het toch niet re lateren." Lammers tekende op 19 janu ari al een overeenkomst met ir hij ook de m het vorige De Neder- March; de stal, w< laatste twee races seizoen actief wa lander heeft daar lijk ruchtbaarheid aan wilTen geven, aangezien de financiële situatie rond March zeer ondui delijk en problematisch is. Moeilijkheden March kwam ruim een jaar ge leden in grote moeilijkheden, toen de Japanse eigenaar van het team, dat toen nog Leyton House heette, betrokken raakte bij een beursschandaal. Lam mers: „Die man woont nu op kamertjes." Onder leiding van de Brabander Henny Vollenberg werd geprobeerd de eindjes aan elkaar te knopen. Lammers: „Vollenberg heeft er in het be gin de botte bijl ingezet en 70 personeelsleden ontslagen. Daarna is het een moeilijk sei zoen geworden. Vollenberg was een soort trouble-shooter, die voortdurend langs de rand van het faillisement gleed. Het einde van het seizoen werd gehaald, maar vraag niet hoe. Henny heeft het onmogelijke mogelijk gemaakt." Nadat in november de 'deal' met een grote sponsor niet was doorgegaan, kwam March in ja nuari in handen van een Zwit sers bedrijf. „Maar dat gaat het team waarschijnlijk weer door verkopen. Aan wie weet ik niet. Men zegt aan Arabier. Feit is wel, dat March zich nog steeds in een bijna onmogelijke en dus uiterst moeilijke situatie be vindt. Maar ik twijfel er niet aan, dat ik op 14 maart start in Zuid-Afrika." Lammers moet enkele miljoe nen overmaken om te mogen starten. Marlboro en BFI heb ben al steun toegezegd. De Zandvoorter is nu bezig om het resterende gat te dichten. Hij hoopt daarvoor ongeveer vijf kleinere sponsors te kunnen strikken. Komen die er niet, dan zal hij uit eigen zak moeten bij betalen. lemmers: „Ik ben een enorm risisco aangegaan. Eer lijk gezegd word ik 's nachts wel eens zwetend wakker. Als ik naar bed ga, val ik vaak niet meteen in slaap. Ik ben dan als een centrifuge aan het malen. Maar laat ik niet klagen. Ik heb er voor gekozen om te racen en 'dat brengt onzekerheid met zich mee." Doordat het geld ontbreekt, kan Lammers op dit moment niet testen, zoals bij vele andere stallen wel het geval is. De 'Prosten', 'Patreses' en 'Bergers' trainen en experimenteren de hele winter door. „Ik stap waar schijnlijk op de vrijdag voor de Grand Prix van Zuid-Arika voor het eerst in de wagen. Dan heb ik er vier maanden niet in geze ten. Dat is natuurlijk shit. Maar wat ik vooral vervelend vind, is de teneur van het verhaal. Het lijkt of ikzelf mijn zaakjes slecht voor elkaar heb, alsof ik al een week in dezelfde kleren rond loop en er een zooitje van maak. Dat is beslist niet zo. Men zou eens moeten weten, wat ik er allemaal voor moet dóen. Net als Vollenberg moet ik proberen het onmogelijke mogelijk te maken." Buitenwereld De insiders weten, met dergelij ke achtergrond-informatie, een 25ste startpositie van Lammers wel te waarderen. De buitenwe reld niet. Lammers: „Maar daarom is de buitenwereld ook de buitenwereld. Het rare is, dat ik een contract teken en alle fi nanciële risico's aanga, maar dat ik vervolgens het Neder landse publiek verantwoording moet afleggen. Dat hoef ik hele Jan Lammers: het onmogelijke mogelijk maken. maal niet. Laat men dan alle maal een gulden dokken. Dan heb ik bijna 16 miljoen en kan ik bij McLaren of Williams ach ter het stuur stappen. Lammers kent zijn pappen heimers en landgenoten. „We hebben met z'n allen een kleine landjes-complex. In Zuid-Uto pia of in ons caravannetje aan het Garda-meer zijn we o zo leiden carole massee medewerker Het bowlingtrio Lugthart 1 kwam slechts acht pins te kort om het seizoenrecord van Transavia te evenaren. De bowlers behaalden in Leiderdorp een teamserie van 2358 pins. Hans van Bilderbeek bleef precies één pin onder de achthonderd. Hans l^ndwaart en Frank Bokem bowl den respectievelijk 792 en 767 pins om. Tony Hoeberichts eindigde wel in de achthonderd. Na een regelmatige serie scoorde de bowler van Chemicon een serie van 807. Joop Pol en Hans van Beek zorgden in Zuid-West en Alphen aan den Rijn voor de uitschieters met games van 268. Cor Heemskerk bowlde een se rie van 628, vier pins minder om dan clubgenoot Pol. Jacqueline Bergman was met een totaal van 571 de beste dame in Zuid-West. De clubgenoten van Van Beek, Adri Oskamp, Jan van der Leek en Arie L'Ami bowlden allen een game van 246 pins. Thea den Dekker gooide in de wedstrijden over vier games de hoogste serie met een score van 807. Joost van de Lans behaalde een serie van 637 over drie. Bij bowling Noordwijkerhout zorg de Padjes Pannekoeken voor een kleine stunt door de nummer één in de vroege dinsdagleague te verslaan. BT Ploegmey ging met 8 tegen 0 fen onder tegen de nummer vier. Bowler R. Troost kwam met een game van 252 tot een score van 623. Loek Nederpelt was met 649 nog Winter (Lazio Roma), Ronald Koeman (Barcelona), Jan Wou ters (Bayern München) en Peter van Vossen (Anderlecht). Jong Oranje Bondscoach Rinus Israël heeft voor zijn selectie van Jong Oranje, dat dinsdag 23 februari in Arnhem voor de EK-kwalifi- catie tegen Jong Turkije speelt, geen beroep kunnen doen op Twan Scheepers. De MW-er is geblesseerd. De voor MW uit komende Leidenaar Jeffrey van As is wel geselecteerd. De groep van zestien bestaat uit: Bas Roorda (FC Groningen), Bart Griemink, Jean Paul van Gastel (Willem II), Ferdie Vier- klau (FC Utrecht), Raymond Beerens, Peter Hoekstra, Emest Faber (PSV), Erwin van der Looi (Vitesse), Jeffrey van As (MW), Edgar Davids (Ajax), Marco van Hoogdalem (RKC), Toine Rorije (Go Ahead Eagles), Fabian de Freitas (Volendam), John Mutsaers (RBC), Patrick Dec kers (Fortuna Sittard) en Hans Bond (Volendam). LEIDEN Het Daniël Noteboomschaak- toemooi rekent dit weekeinde op een even massale bezetting als de laatste jaren gebruikelijk is. Aan de vooravond van de 53ste editie van het toernooi hadden zich reeds meer dan tweehonderd spelers aange meld. De verwachting is, dat vanavond in de aula van het Rembrandt Lyceum weer het maximaal haalbare aantal van 250 deelnemers achter de bor den zal plaatsnemen. Het toernooi van het Leidsch Schaakgenootschap is het eer ste dat in ons land in de inmid dels zo populaire weekendvorm werd gegoten. Samen met de geoliede organisatie had dat tot gevolg, dat het evenement in middels voor veel schakers een begrip geworden is. Opmerke lijk genoeg loopt de kwaliteit ditmaal niet parallel aan de kwantiteit. Uitgezonderd enkele buitenlandse zwaargewichten is de deelnamelijst qua toppers en sub-toppers namelijk voorals nog blanco. Mogelijk vrezen de Nederlan ders de reputatie van de buiten landse topspelers die zij onge twijfeld op hun weg zouden vinden: kersvers Oegstgeeste- naar Ivan Sokolov en diens wat minder gerenommeerde, maar wel van de grootmeestertitel voorziene, ex-landgenoot Lalic. Tesamen met de Duitse GM Schmittdiel, Nebosja Nikolic en de Nederlandse Chileense GM Roberto Cifuentes vormen zij de uitgesproken favorieten. Jan Duijvestein zal het evenement vanavond om half acht opeften, waarna de spelers een lange zit over zes ronden tot zondag avond zes uur wacht. De win naar mag als beloning voor de moeite op een (al dan niet ge deelde) beloning van 2500 gul den rekenen. Richard Krajicek heeft voor het eerst dit jaar twee partijen in één toernooi gewonnen. Gis termiddag zegevierde hij in de tweede ronde van het toernooi in Stuttgart over de Zwitser Ja kob Hlasek: 7-5 5-7 6-4. In de kwartfinales speelt de Nederlander tegen de 18-jarige An- drej Medvedev uit de Oekraïne. Krajicek bleef in de vier toernooien, waar hij eerder in het jaar aan deelnam, telkens in de eerste of tweede ronde steken. In Adelaide ver loor de 21-jarige Hagenaar in de tweede ronde van de Amerikaanse studentenkampioen Alex O'Brien, in Sydney bleek Emilio Sanchez al in de openingsronde te sterk, op de Australian Open kreeg Krajicek in de tweede ronde een af straffing van de Amerikaan Todd Witsken en vorige week verloor hij in Milaan in de tweede ronde van Bruguera. Krajicek is met zijn plaats in de kwartfinales al zeker van een prijzenbedrag van 60.525 dol lar (circa 110.000 gulden). Zijn volgende tegen stander Medvedev geldt als een van de grootste talenten van het circuit. Hij steeg vorig jaar van de 226ste naar de 24ste plaats op de wereld- ranglijst. trots op Gullit en Van Basten. Maar thuis kankeren we er op los. Dan moet Gullit uit het Ne derlands elftal. Zo zit de Neder lander, en ik soms ook, nu een maal in elkaar. Maar eerlijk ge zegd geloof ik, dat men mij het nu wel gunt, dat ik slaag. Ik houd van de mensen en ik hoop dat de mensen toch ook een beetje van mij houden." I F.OLUX iets beter. In Noordwijk moesten even eens een aantal favorieten het onderspit delven. Team Breedijk, tweede bij de dubbels, moest met zes tegen twee de overwinning laten aan de nummer vijf Gulle Tjon. Bij de late dinsdagtrio's kreeg Le-Duc met acht tegen nul een pak slaag van Anita Fashion. René Zevenbergen behaalde in Holi day Inn het hoogste totaal. Met een ga me van 258 bowlde hij een serie van 808 pins. 55 MEUBELPROMENADE KATWUK

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 29