'We willen niet afgaan' De 'Interista' hebben weer het hoogste woord KOOPAVOND MENU BOLLEN Sport k Place. Wouters ondergaat laatste test WOENSDAG 17 FEBRUAR11993 FIFA: drie punten voor winnaar Zurich - De Wereld Voetbalfederatie (FIFA) overweegt bij inter land-voetbal drie punten te geven aan de winnende partij. Mo gelijk is dat het systeem, dat in de Engelse competitie al jaren wordt gehanteerd, al bij de wereldtitelstrijd volgend jaar in de Verenigde Staten zal worden ingevoerd. De FIFA wil meer maat regelen ter bevordering van de attractiviteit van het voetbal. Waarschijnlijk wordt tijdens de eindronde in de verlengingen het zogenaamde 'sudden-death' systeem gehanteerd, waarbij degene die het eerste scoort in de verlenging onmiddellijk tot winnaar wordt uitgeroepen. De FIFA gaf maandag de Japanse voetbalbond toestemming dit in de competitie in te voeren. Ook de ingooi lijkt zijn langste tijd te hebben gehad. De vervanging door de intrap zal echter naar alle waarschijnlijkheid pas na de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten plaatsvinden. Bergkamp en Jonk genomineerd GOUDADennis Bergkamp (Ajax), Wim Jonk (Ajax) en Romario (PSV) zijn de drie kandidaten voor de titel beste speler in de Ne derlandse voetbalconmpetitie. Een van de drie wordt op 8 maart in Rosmalen gekozen door de leden van de Vereniging van Con tract Spelers tijdens het jaarlijkse gala. Voor de beste speler in de eerste divisie zijn de Nigeriaan Ba- bangida (VW), Harry van der Laan (ADO Den Haag) en Mutsaers (RBC) kandidaat. Voor beste jonge speler zijn geselec teerd: Edgar Davids (Ajax), Erik Meijer (MVV) en Mare Overmars (Ajax). Voor beste doelman: Hans van Breukelen (PSV), Ed de Goey (Feyenoord) en Stanley Menzo (Ajax). Stage voor roeicoach Gijsman leiden De Leidse roeicoach Harm Jan Gijsman krijgt van het Leo van der Kar-fonds een stage aangeboden. Gisteren kregen in Amsterdam in totaal 31 sporters en 11 coacvhes een stage aan geboden om zich in het buitenland verder te bekwamen in hun sport. Bollenstreek in halve finale bekerstrijd naaldwijk De handbalsters van Bollenstreek hebben zich gister avond in Naaldwijk ten koste van Fides Westlandia geplaatst voor de halve finales van de nationale beker. Westlandia, koplo per van de eerste divisie, maakte het Bollenstreek, dat voor de rest van dit seizoen Nieuw Vennep als thuisbasis heeft, erg las tig. Bollenstreek versloeg de Westlandse ploeg, dat twee A-inter nationals in de gelederen heeft, met slechts één doelpunt ver schil: 16-15. CHEF* AD VAN KAAM. PLV -CHEF* ROB ONDERWATER. 071-161446 LFC speelt morgen tegen Oegstgeest leiden Het duel in het Leidsch Dagblad-toernooi tussen LFC en Oegstgeest wordt morgen reeds gespeeld. Aanvankelijk stond het duel voor zaterdag 27 februari op het programma. De wed strijd begint morgenavond aan de Boshuizerkade om 19.30 uur. LFC zal aanstaande zondag een oefenwedstrijd spelen tegen UVS. Aanvang: 14.00 uur. Hockeyteam besluit met nederlaag Karachi Tot besluit van de hockeytoemee door Pakistan heeft het Nederlands hockeyelftal verloren van Jong Pakistan: 0-1. De wedstrijd werd voor duizend toeschouwers in Karachi gespeeld. Shahbaz jr. werd in de 34ste minuut matchwinner. Het was de laatste wedstrijd in de serie van zes. Oranje speelde twee keer gelijk - een keer tegen de jeugd en een keer tegen de senioren - en verloor vier keer, waarvan twee keer tegen de spelers tot 21 Beeld uit een vroegere editie van de traditionele korfbalwedstrijd tussen Leiden en het Nederlands team. Korfbalcoach 'praat' Leidse selectie voor duel Oranje bij elkaar FOTO •ARCHIEF Vanavond staat Ruud van der Horst ongetwijfeld weer als verliezend coach de pers te woord. De jeugdtrainer van TOP is voor de vierde maal belast met de coaching van het Leidse team dat in de Vijf Meihal de ongelijke strijd aangaat met het Nederlands zaalkorfbalteam. Zijn zon nig humeur zal er niet onder lijden. „We weten van tevo ren dat we verliezen, maar niemand wil echt afgaan voor zo'n volle zaal." m onze korfbalmedewer- Zijn rol in de voorbereiding van het Leidse team is noodge dwongen uiterst bescheiden. Invloed op de selectie heeft hij niet, de samenstelling van de ploeg ontving hij per post van de Leidse Korfbal Federatie. „De ploeg bij elkaar praten is mijn belangrijkste rol", stelt Van der Horst, die alleen zelfstandig de opstelling bepaalt. „Het re sultaat hangt heel sterk van de instelling van de mensen af. Ik houd altijd iedereen voor 'als je echt zo goed was, zou je wel door Crum gekozen zijn'. Als je met z'n allen speelt heb je een kans dat je iets bereikt. Gaan de ego-trippers op de solo-toer dan ga je onherroepelijk af." De tweestrijd Leiden - Neder land biedt in zeker opzicht een indicatie van de kracht van het korfbal in de Leidse regio. In de eerste jaren bestond Leiden 1 louter uit spelers van de toen malige topclubs Fides Pacta en Pemix, die in hoofd- en over gangsklasse acteerden. Al gauw moest er versterking gezocht worden bij regioclubs Fiks en vooral TOP, terwijl vorig jaar Martine van der Water (Fortu- na, ex-Velocitas) en Anne van der Zaag (Blauw Wit, ex-TOP) als gastspeler mochten opdra- Vanavond is de Leidse in breng kleiner dan ooit. Bezorgd over de geringe tegenstand die Leiden de ploeg van bonds coach Crum bood, heeft de Leidse Korfbalfederatie de laatste mogelijkheid tot verster king aangegrepen. Een viertal spelers van de Delftse hoofd klasser Fortuna werd gevraagd om zich in de Leidse kleuren te steken. Wegens het afzeggen van Taco Brouw, vervangen door Heiko Locher, is het Fortu na smaldeel tot drie geredu ceerd. Kanttekeningen Ruud van der Horst zet kantte keningen bij deze gang van za ken. „Ik heb wel eens voorge steld om met twee vaste spel verdelers te spelen en vier wis selende aanvallers, maar de Leidse Korfbalfederatie wil drie complete vakken. Vorig jaar draaide één zo'n vak niet en toen gingen we in de laatste tien minuten met 23-14 de boot in. Eenmaal hebben we wel met vaste spelverdelers gespeeld en kwamen op 18-10, de beste uit slag ooit. Hoe minder je rotzooit met de basisacht, hoe beter het Hij ziet ook positieve kanten aan het inzetten van top-spelers van buiten de regio. ..Ik ver wacht dat er nu meer strijd ge leverd wordt. Het is goed dat de Leidse spelers weer eens met hoofdklassers samenspelen. Al leen had de voorbereiding beter gekund. We hebben steeds ge probeerd om vooraf samen te oefenen, maar het is moeilijk om mensen los te weken. Ieder een heeft verplichtingen bij de eigen club. Daarbij komt dat het tijdstip ongelukkig ligt, zo aan het einde van de competitie. Ik verbaas me er zelfs wel eens over dat de spelers zich nog al tijd beschikbaar stellen. Dat geeft toch aan dat spelen tegen het Nederlands team aan spreekt, ook al weet je van tevo ren dat je klop krijgt." Programma: 19.30 uur Leiden 2 - Nederlands juniorenteam; 21.00 uur Leiden - Nederland MILAAN GPD „Dennis Bergkamp kan voor In- ter net zo veel betekenen als Maradona voor Napoli en Plati- ni voor Juventus", luidt een van de stellingen die via de Italiaan se media zijn geponeerd. „Berg kamp is als speler net zo ondefi nieerbaar en verrassend als Baggio", aldus een andere om schrijving voor de nieuwe ster speler van Inter. „Bergkamp en Jonk schenken Inter de basis voor een nieuwe toekomst. Ik hoop dat ze mijn club weer aan de glorie van weleer helpen", meent Mister Inter, Sandro Mazzola. In Milaan is na het uitlekken van het transfemieuws de der by-koorts weer aangewakkerd. Gistermorgen konden de kiosk houders de sportkranten nau welijks meer aanslepen, zoveel vraag was er naar. Iedereen wil alles weten over de twee nieuwe sterren van Inter. In de kroegen wordt weer als vanouds gedis cussieerd door beide suppor- tersgroepen en opeens hebben de interista, de fans van Inter, zowaar het hoogste woord. Inter draait Juventus een loer en dat kan zelfs de Milan-aan- hang wel waarderen. Uit het kamp van de rivaal klinkt ap plaus voor de keuze. „Deze aan kopen getuigen van een goede smaak van de Inter-leiding. De stad Milaan mag zich verheu gen op een Hollandse derby. Dat is toch prachtig, aldus vice- voorzitter Galliani van de met de harde hand regerende kam pioen. Wereldtop Op Milanello, het trainings kamp van AC, wordt ook en thousiast gereageerd op de ver sterkte concurrentie. „Het is goed voor het voetbal, wanneer dergelijke klassespelërs in Italië komen spelen. Bergkamp be hoort echt tot de wereldtop, maar ook van Jonk mag veel worden verwacht", meent trai ner Fabio Capello. Nu de champagne-glazen leeg zijn gedronken, blijkt dat Inter meer dan een jaar achter Deze week in La Place Leiden: Varkensfiletreepjes in champig nonroomsaus met gebakken aardappeltjes, een frisse tomaten salade en een chocolademousse dessert. Slechts 9.95 Geldig t/m zaterdag 20 lebmori 1993 "^R^TAURANT Op de 4e etage V&D, UW WARENHUIS V» Bergkamp aan zat. Op 9 februa ri van het vorige jaar verschool Inter-manager Boschi zich in het beton van het Olympisch Stadion om Bergkamp te scou ten bij het bekerduel Ajax-PSV. Hij schreef bij deze gelegenheid twee namen van andere spelers op om nader te bestuderen: Jonk en Vanenburg. Met de laatste bereikte hij al in april een principe-akkoord, dat later werd ontbonden omdat PSV veel meer vroeg dan Inter wilde betalen. Jonk en Bergkamp ble ven op verzoek van de nieuwe trainer Bagnoli bovenaan op het verlanglijstje staan. „We hebben een jaar in alle stilte deze trans actie voorbereid. Dat de pers er nooit weet van had is misschien nog knapper dan de afronding van de zaak", liet voorzitter Pel legrini gisteren weten. In Italië (en niet alleen daar) vragen insiders zich af hoe Inter beide transfers kan financieren. De helft van het benodigde ka pitaal (rond de 40 miljoen gul den) komt uit de opbrengsten van de verkopen van vier Duitse spelers. Over de andere helft gaan de wildste geruchten, om dat Pellegrini regelmatig liet weten niet nog dieper in zijn buidel te willen tasten. De vraag is in hoeverre Ber lusconi's tv-concem Fininvest achter de transactie zit. Inter heeft zich onlangs voor een reeks oefenwedstrijden ver plicht aan het tv-station Italia 1. Dit levert de club een slordige vijftien miljoen gulden op. De Inter-fans zijn voorlopig te ver heugd om na te denken over de gevolgen die den dergelijke fi nanciering kan hebben. „Des noods spelen Inter en Milan een paar keer vriendschappelijk te gen elkaar, bij voorbeeld in Am-, sterdam. Dat levert daar toch ook een vol stadion op", grapte een medewerker van Berlusconi gisteren. Misschien is het een idee voor de organisatoren van het Amsterdam - toernooi. Jan Wouters: morgen uitsluitsel. Jan Wouters zal kort voordat bondscoach Dick Advocaat morgenmiddag de selectie van het Nederlands Elftal voor de interland tegen Turkije bekend maakt, nog een medische test ondergaan. De middenvelder heeft reële hoop volgende week woensdag voor Oranje te kun nen spelen. Wouters werd ruim twee we ken geleden geopereerd aan de knie. Hij was geblesseerd ge raakt tijdens een trainingskamp op de Canarische Eilanden, met zijn club Bayem München. De ingreep was beperkt, het herstel verliep voorspoedig. Ruud Gullit en Aron Winter zullen de voorbereiding van het Nederlands elftal op de WK-in- terland tegen Turkije van de eerste dag af kunnen meema ken. Omdat de Italiaanse com petitie in het komend weekend stilstaat in verband met de kwa lificatiewedstrijd die de 'Azzurri' op woensdag 24 februari tegen Portugal spelen, kunnen Gullit en Winter zich vrijdag al in Noordwijk melden. Van Basten en Rijkaard zijn beiden gebles seerd. Ronald Koeman speelt zondag met Barcelona in Bur gos, zodat de libero zich pas maandag in Noordwijk bij de Oranje-selectie kan voegen. Het is dubieus of Wim Jonk zich bij de selectie zal kunnen voegen. De Ajacied tobt met een achillespeesblessure, waar door hij vanavond niet in actie kan komen in de bekerwedstrijd tegen FC Twente. De selectie van Dick Advocaat oefent zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion tegen Jong Oranje. De training van maan dag vindt waarschijnlijk plaats in het stadion Galgenwaard in Utrecht, waar Oranje volgende week woensdag moet aantre den. Omdat de grasmat van het Utrechtse stadion niet al te best is, wil de bondscoach daar min stens een keer trainen. CruijfT Volgens Paul Boels bestaat er geen enkele onduidelijkheid over de overeenkomt van de KNVB met Johan CruijfT over diens optreden als coach van het Nederlands elftal ten tijde van het wereldkampieonschap voetbal in de Verenigde Staten. Boels, verantwoordelijk voor technische zaken in het demis sionaire sectiebestuur betaald voetbal, reageert daarmee op een uitspraak van Jacques Ruts. De voorzitter van de informatie commissie die een nieuw sec tiebestuur aanstelt, zei vorige week zaterdag dat er nieuwe af spraken moeten worden ge maakt met CruijfT. Boels: „De basisafspraken met Cruijff over zijn functione ren zijn gemaakt. Ook is er overeenstemming over zijn sa laris. Dat hebben we in augus tus van het vorig jaar na de oe fenwedstrijd Feyenoord-Bar celona besproken." Johan Cruijff heeft de laatste weken geen woorden vuil willen maken aan zijn optreden als coach van het Nederlands elftal tijdens de eindronde van het VVK in 1994. „l^aten ze zich eerst maar eens plaatsen", aldus de trainer van Barcelona. „Daarna zien we wel verder." OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Bij Rijnsburgse Boys weten ze het nog niet, maar Hennie Koet heeft zijn laatste wed strijd voorde zaterdageerste klasser gespeeld. Na de decep tie bij Quick Boys kondigde de Leidse voetballer alweer zijn afscheid aan. Het feit dat hij zaterdag op de reservebank moest beginnen, vormde aan leiding voor Koet om voor de tweede keer binnen één sei zoen te breken met Rijnsburg se Boys. Kurver heeft van Koet 'nog niets gehoord'en verwacht hem deze week 'gewoon'op de training, maar de voetballer is vastbesloten: „Rijnsburgse Boys is voor mij een gesloten boek. Precies twee weken duurde de hereniging tussen de Rijns burg en Koet. In de voetballerij is natuurlijk niets onmogelijk, maar de kwestie Koet is op z'n zachtst "gezegd opmerkelijk. De klemmende vraag: wie is de schuldige van verwijdering nummer twee? De partijen wijzen met de beschuldigende vinger naar elkaar. Eerst maar even voor de duidelijkheid een beknopte weergave van de spraakmakende gebeurtenis sen. In oktober vorig jaar be landt Koet op een zijspoor omdat hij, tegen de regels, op vrijdagavond met Bax heeft gezaalvoetbald. De Leidenaar laat zich daarop niet meer zien in Rijnsburg. In januari onder nemen Arie Kurver en elftalbe geleider een lijmpoging. In fe bruari keert Koet terug in cfe selectie van Rijnsburg. Hij speelt de wedstrijd tegen Vi tesse Delft mee, maar blijft te gen Quick Boys buiten de ba sis omdat hij weer had gezon digd in de zaal. Koet evenwel bestrijdt dat hij heeft gezondigd, want: Voor mij bestonden er geen regels. Bij die gesprekken in ja nuari hebben we het nooit over regels gehad. Ik heb gezegd: jul lie weten m'n standpunt. Het ging twee wedstrijden op vrij dagavond. Kurver heeft gezegd dat er voor die knelpunten een oplossing zou worden gezocht. En dan maken zeer nu opeens weer problemen over. Als ik dat van te voren had geweten, was ik er nooit aan begonnen. De lezing van Arie Kurver luidt duidelijk anders: „Zegt Koet dat er geen regels voor hem golden Zal ik je eens een weergave van het gesprek geven, in januari in Holiday Inn? Om tien uur hadden we afgesproken en om drie minu ten over tien vraag ik hem of-ie weer terug wil komen bij Rijns burg. Toen vroeg hij of er nog restricties ten aanzien van het zaalvoetbal bestonden. Ik ver telde 'm toen dat dezelfde re gels golden. Dus niet op vrij dag. Hij zei dat er met Bax nog een partijtje op vrijdag ergens in mei gespeeld moest worden. Ik heb m toegezegd dat we daar tegen die tijd wel uit zou den komen. Daarna stelde hij het puntje financiën aan de or de en ben ik, om kwart over tien, weggegaan en heeft Cla- van de zaak verder afgehan deld Koet vroeg vervolgens bedenk tijd en belde drie weken later tenig. Hij wilde weer terugko men. Alles weer koek en ei. Tot afgelopen vrijdagmiddag. Kur ver had, ingeseind door Wim Hooymans, lucht gekregen van het voornemen van Koet om met Bax bij AV Jan III in Alkmaar te gaan zaalvoetbal len. Kurver: „Koet zei toen dat-ie naar Alk maar zou gaan, maar dat hij nog niet wist dat hij zou mee doen. Ze wisten niet of Bax ge noeg mensen had. Moest-ie meedoen, dan zou hij zorgen dat hij niet op het wedstrijd for mulier terecht zou komen. Ik ben toen heel ver gegaan en heb gezegd dat-ie dat in het ui terste geval maar moest doen. Wat niet weet. wat niet deert dus. Maar Koet speelde in Alk maar en verscheen ook nog eens op het wedstrijdformu lier. Daarop trad alarmfase één in Rijnsburg in werking. Kur ver „Ik besloot direct om Koet niet op te stellen. Had ik dat ge daan, dan was ik Wim Hooy mans en Ron de Jager (die dus niet bij Bax hadden meege daan, red.) kwijt geweest. Ik gun Koet die centen van het zaalvoetbal best en diep in mijn hart had-ie mogen spe len. Maar ik heb bij Rijnsburg met andere belangen te maken. En laat ik er verder maar over ophouden. Ik heb genoeg over de situatie bij Rijnsburgte ver tellen, maar ik kan m'n me ning niet geven." Eerst was het met de strontkar op zon dagmorgen door het dorp van de vijand, daarna met een grasmaaier de club naam 'graveren'op het veld. toen het ontvreemden van de middenstip en dan nu het doorzagen van de doelpalen. Supporters gaan ver. soms lè ver met hun liefdesverklarin gen. Het laatste incident, de omgezaagde doelpalen bij het Voorschptense Randstad Sport, is er eentje van het du bieuze soort. SVLV-secretaris Ruud Moesman: „Ik moest lachen toen ik het in eerste instantie hoorde. Maar later vond ik het helemaal niet leuk. Als die derby tegen Rand stad Sport nu echt had geleefd, had ik me er nog wel iets bij voor kunnen stellen. Maar die wedstrijd spreekt niet meer aan." De dader ligt nog steeds op het kerkhof. De eigenaar van de omgezaagde doelpalen, de gemeente Voorschoten, is in middels naar de politie ge stapt, maar opzichter Buis heeft weinig hoop dat de on verlaten zich melden. Want niemand gelooft dat de daders in kringen van SVI.V (die let ters waren immers op de gras mat gekalkt) gezocht moeten worden. Secretaris Moesman: „We hebben dan ook geen on derzoek gestart. De dader is volgens ons iemand die niets met beide clubs heeft te ma ken. Anders gezegd: de gemeente draait op voor een kostenpost van ongeveer 4000 gulden. Buis onderzoekt of de verzeke ring het bedrag dekt. maar die kans acht de ambtenaar vrij klein. Buis: „Daar zijn we lekker mee. met dit soort grappenIk heb toch al hed wat ran gevallen mm gamaakt. Tot aan omgezaagde bomen aan toe. Maar dit, nee." Het doel kost ruim 2500 gul den, de rest van het bedrag is Voorschoten kwijt aan ar beidsloon. Dat lijkt veel, maar het is nu eenmaal een heidens karwei om een nieuw doel te plaatsen. Randstad-trainer Cor Pennenburg: „Ik heb dan ook hartelijk moe ten lachen om de uitspraak van Jelle Raap van SVLV, dat zij op zondag eventjes dertig man hadden kunnen regelen om een ander doel te plaatsen. Diegoser kan niet eens een pen vast houden, laat staan een schop." Vanuit SVLV kringen werd overigens geoppperd dat Pen nenburg zelf verantwoordelijk is voor de daad. Hij kampt im mers met een rits geblesseer den. Pennenburg: Ik heb geblesseerdenii ider- daad. Dat de wedstrijd niet doorging, kwam me niet slecht uit. Maar ik had heus wel wil len voetballen Wie je et in zo n beladen wedstrijd ook inzet, hij loopt hel gras au de mal. De Voorschotense derby wordt nu, ijs en weder dienende, ko mende zondag gespeeld. Een ideetje: stel een potige nacht waker aan, die eventuele rad draaiers van Adegeest weg houdt. Een aardig karweitje voor Cor Pennenburg, dachten wij zo.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25