9 B Indoor Leiden moet blijvertje worden DIOK stuurloos tegen Castricum Sport El ZEI DAT ACHTERAF MAANDAG 15 FEBRUAR11993 f. -CHEF ROB ONDERWATER. 0 CASTRICUM PETER K RUCBYMEDEWERKER Aartsrivaal Castricum bezorg de DIOK gisteren de eerste ne derlaag van het seizoen. Na het geblesseerd uitvallen van spelverdeler Mare Michelsen bogen de Noordhollanders een 0-6 ruststand om in een verdiende 16-6 overwinning. Gottfried Bos tekende via twee penalties voor de zes Leidse punten. Het tweede team, de Athletics, kwam niet in actie. De Bassets moest de heker wedstrijd tegen REL uit Etten Leur door gebrek aan man kracht opgeven. Gottfried Bos sprak na af loop van de teleurstellende ne derlaag vooral over de frusta- tie. „De laatste vier jaar was Castricum onze directe con current voor de landstitel, maar vooral een Angstgegner. De ploeg is echter dit jaar dui delijk teruggevallen, tenvijl wij opnieuw ongeslagen boven aan staan, ioch spelen we heel gefrusteerd tegen die jon gens. Tegen Castricum zit het bij ons tussen de oren. Het is frustatie, vooral frustatie." DIOK-voorzitter Tieme Bos viel zijn penaltykicker bij. „Ik kan mij niet heugen, dat we uit Castricum met een over winning thuiskwamen. Van daag speelden we niet goed, maar Castricum heeft volko men verdiend gewonnen." Aderlating De eerste tien minuten waren voor Castricum, dat vanouds gemotiveerd van start ging. DIOK ving het aanvangsoffen- sief bekwaam op en contro leerde de gehele eerste helft de wedstrijd. Via twee penalties, beide van Gottfried Bos, werd een op het oog veilige 0-6 rust stand bereikt. Kort voor de pauze verliet een murw gelo pen Mare Michelsen met rug klachten het veld, een aderla ting. die in de tweede helft tot desastreuze gevolgen leidde. DIOK miste daarmee een der de speler, die een sleutelposi tie in het team inneemt. Rob bert Broers zai immers met knieklachten dit seizoen niet meer voor de Leidenaars aan treden, terwijl Willem Hane- kom voor zaken in het buiten land verbleef. „In de tweede helft speelden we fantasie loos", licht Marcel van Loon nader toe. „Onze voorwaart- sen waren fel genoeg. Yves Kummer, die normaal ook goed de lijnen kan uitzetten, kreeg problemen met zijn lin kerschouder. Kortom het team werd vleugellam." Het dit jaar voor de titel vrij wel uitgeschakelde Castricum rook zijn kans. Een overwin» ning op aartsrivaal DIOK, waarmee tevens de spanning in de play-offs zou worden te ruggebracht, zou in één klap het seizoen weer goed maken. Peter Marcker groeide uit tot de man van de wedstrijd, ter wijl broer André de Noordhol landse produktie voor zijn re kening nam. Via een penalty en een try, na precies aanspe len van Bernd Verhofstadt, werd de 0-6 achterstand om gebogen in een 8-6 voor sprong. Een tweede benutte penalty bracht de 11-6 stand t>p hel scorebord. Norbert Ver hofstadt zorgde kort voor het eindsignaal van scheidsrechter Van der Aa voor de eindstand. Geen paniek Toch bleef voor DIOK de scha de beperkt, want ook de Haag- sche verloor met 7-20 van AAC. De marge met de directe belager bleef daarmee op twee punten gehandhaafd. „Geen paniek", was dan ook de me ning van DIOK-coach Dick Al- tink. „Ongeslagen kampioen worden is mooi, maar weer stand is eveneens goed. Vooral voor de motivatie. De vijfde landstitel op rij blijft het be langrijkste doel voor dit sei zoen. Zon stunt is in Neder land nog niet vertoond." r Richard Krajicek in Panora- Van kunst heb ik geen eer- stand. Ik investeer liever in de Banque de Krajicek. Idem: „Het is moeilijk een tussenweg te vinden. Ik mag niet zeggen dat werklozen het makkelijk hebben in Nederland. Maar reizend over de hele wereld zie ik met eigen ogen dat ze geen klagen hebben." Idem: Autorijden lost mijn zorgen op. Ik hoef niet per se hard te rijden. 160 is ook een goeie snelheid. lorge des Santes, Braziliaans toparbiter, in het Algemeen Dagblad: „Ik ben homosexueel Op het veld zal niemand iets aan mij werken. Spelers hoeven niet bang te zijn dat ik ze aanraak of zo. Maar ik krijg wel een kick van het feit dat ik 22 mannen tegelijk de baas kan zijn. Ab Krook, bonds coach der schaat sers, in Nieuwe Re- „Ik denk dat er bij mannen verhou- dingsgeu'ijs meer zijn die bereid zijn om zich aan snot te rijden. Vrouwen komen niet zo gek vaak met slijm op het ge zicht over de finish. Wielrenner Gert Jan Theunisse in NRC Handelsblad: „In Nederland heb je de echte armoede niet meer. Maar in Den Bosch rijd je ook door straatjes waar je voor geen prijs zou wil- Volendam-tralner Fritz Kor- bach in Voetbal International: „Het heeft me altijd hogelijk ver baasd dat mensen als Ton I larmsen en Renze de Vries in de publiciteit te kijk zijn gezet en veroordeeld voor iets waar ze zelf niet beter van zijn gewor den. Als de één of andere debiel, wal ik laatst in de krant las, met babysex bezig is en met grote ge neren doorzijn huis rondloopt, nemen ze die maar voor dertig dagen in hechtenis. Dan denk ik: lik i Akrides 2, over geen enkele olie bas- hoger ni- Oscar Kales de reden speler van h ketbalteam veau kiest, in het AD: We zijn het allemaal beu voor de eer en glorie van bestuursle den te spelen en te luisteren nat coaches, die ons opzadelen met loopoefeningen en allerlei tacti sche vormen. We doen het nu op onze manier, ledereen speelt weer met plezier. Vroeger ston den we al te klagen als een fles water niet klaar stond bij de ti- me-out. Nu valt niemand meer wat te verwijten, want we doen alles zelf." De door Cruijff bekritiseerde scheidsrechter Manuel Diaz Vega, na afloop van Real Ma drid-Barcelona, In VI: Hij (Johan Cruijff) moet zijn grote mond houden, want als hij tegen Real Madrid speelt pist hij altijd in zijn broek van angst. Hij verloor die wedstrijd door zijn manier van spelen, niet ik. Kort voorde wedstrijd hoort ie dere ploeg een officiële lijst met de opstellingen reserves in te le veren bij de scheidsrechter. Op dat moment had hij nog vijf open plaatsen. Dat bewijst dat Cruijff twijfelt. René van der Gijp in de Haagsche Courant: „Ik magAjax graag zien voetballen. Het speelt het beste voet bal van Nederland, maar mijn club is het niet. DieAjacie- den zijn mijn ty petjes niet. Ze irrite ren me als ik ze zie spelen. Geef mij maar die gasten van Feyenoora. Die kop- De Wolf en Taument staan mij tien keer meer aan dan die van Ajax. Idem: „Als je het mij vraagt zou ik toch liever onder Westerhof willen trainen dan onder Van Gaal. Als je dag-in dag-uit met iemand moet werken, die denkt dat hij het allemaal heeft uitgevonden en dat zegt met een gezicht alsof de bal voor zijn tijd nog vierkant was. dan zakt mijn broek af. Hans Westerhof in de Haag sche Courant: „Ik kan nooit iemand imiteren omdat ik nooit iemand heb meegemaakt. Heracles-spits Folkert Velten in Barend Van Dorp: „Boswachter zou ook een ideaal beroep voor mij zijn. Maar ja, ik heb er nooit voor gestudeerd. Johan Cruijff, woensdagavond in Studio Sport: „Ik heb jarenlang het leven van een zwerver geleden. petjes i Nationale springruiters komen graag naar Groenoordhallen Het had niet veel gescheeld of Indoor Leiden was ge- ruisloós van de agenda af gevoerd. Door een uiterste krachtinspanning van de Nederlandse Federatie voor Springruiters (NFS) werd in vijf weken het na tionaal springconcours uit de grond gestampt. Voor het tweede opeenvolgende jaar waren de Groenoord hallen het decor van de na tionale winterkampioen schappen. Veel bloed, zweet en tranen waren er aan vooraf gegaan. LEIDEN GUS VAN OOSTEN Gezien de moeilijke omstandig heden was toernooi-organisator Landman, tevens bestuurslid van de NFS, gistermiddag een tevreden mens. „Ik ben uiterst content. Als je weet dat de voor bereidingen op dit evenement pas een maand geleden op gang kwamen, dan mag je blij zijn dat Indoor Leiden toch nog is gered. Het liep allemaal op rol- lertjes." Landman, die al jaren in dienst is van Champion Am- hem, deed met succes een be roep op de groep sponsors die de paardensport een warm hart toedraagt. „De nood was hoog, daardoor zijn de nevenactivitei ten verwaarloosd. In de toe komst moeten regionale spon sors en regionaal publiek de ba- Indoor Leiden." Tussen de bedrijven door demonstreerde wereldkampioen IJsbrand Chardon tijdens Indoor Leiden de kunst van h Plannen Met nevenactiviteiten doelt Landman op het stimuleren van de publieke belangstelling, want die bleef in de afgelopen drie dagen achter bij die van voor gaande jaren. „Het was kort dag. Veel mensen waren niet op de hoogte van dit evenement, bovendien was concurrentie van het WK-schaatsen groot. Ook de mist was een spelbreker. Maar voor volgend jaar gaan we direct aan de slag. Er zal gauw zekerheid bestaan over de vol gende editie van Indoor Lei den", stelt Landman vast. „Dan kunnen we de plannen die op de plank liggen nader uitwer ken." Daarbij denkt Landman aan publicitaire ondersteuning, kin- der- en ouderendagen en het integreren van basiswedstrijden om de regio Leiden bij het eve nement te betrekken. Basiswed strijden, waarin wordt gespron gen op de hoogten tussen 1.00 en 1.20 meter, vormen een soort toelatingsexamen voor de nationale en internationale ru brieken vanaf 1.30 meter. Hier door zal Indoor Leiden meer toegankelijk worden voor regio nale miters, die het nu moesten stellen met manegewedstrijden op uitnodiging. Niet alleen de NFS hecht veel waarde aan continuïteit van In- door Leiden. Ook de miters ko men graag naar de Groenoord hallen. Zij zien het springcon cours in Leiden als een ideale voorbereiding op het voorjaar, maar ook als een graadmeter. Piet Raymakers, de miter die in Barcelona met Ratina Z goud en zilver won, benadrukte gisteren het belang van Indoor Leiden. „De locatie en het tijdstip zijn perfect. Omdat het nationale winterkampioenschappen zijn, is het wedstrijdelement ook van belang. De miters weten gelijk hoe ze er met hun paarden voorstaan." Raymakers sprong niet in Lei den, maar was als bestuurslid van de NFS en als bedrijfsleider van stoeterij Zangersheide wel aanwezig. Zijn top-paarden staan nu op stal in het Belgische Lar/aken, maar in Leiden bege leidde hij de miter Arnold Boe- rekamps, die eveneens in dienst is bij Melchior en springt met enkele paarden-in-opleiding. Spoedig zal Raymakers weer deelnemen aan concoursen waarbij de wereldbekerwedstrij den op de eerste plaats komen. De ruiter uit het Brabantse As ten won reeds twee wedstrijden, in Helsinki en Amsterdam: goed voor twee fonkelnieuwe Volvo's. Opvallend omdat hij in het na jaar zijn topmerrie Ratina Z voor twee miljoen gulden ver kocht aan de 74-jarige Duitser Axel Moksel, die het dier ter be schikking stelde aan Olympisch kampioen Ludger Beerbaum. De deal is vrij gecompliceerd. Over vijf jaar keert het dier temg naar Lanaken, waar het voor de fok gebmikt zal worden. Het eerste veulen, nu al onbetaal baar, is voor Moksel. De hengst mag de Duitser zelf aanwijzen. Tekenend voor het huidige niveau van de paardensport in Nederland is dat de topmiters (Lansink, Tops, Raymakers) niet afhankelijk zijn van een paard. Zo rijgt Raymakers met Rinne- tou Z, een halfzusje van Ratina Z, de succes aaneen. Maar ook Lansink (Egano en Libero H) en Een bewogen dag was het gisteren voor Kat- wijker Arnold Schip per. In Epe, waar hij deelnam aan het NK Veldloop voor vete ranen, parkeerde hij zijn nieuwe auto op pakweg 150 meter van de start, vol in het zicht op het parkeerterrein. „Ik zeg nog te gen mijn passagiers, ik zet hem achtereen dure auto, dan stelen ze die eerst." Verbazing en schrik toen na de wedstrijd (Schipper werd eervol 28ste in zijn categorie) de snelle jongens toch hadden gekozen voor de Opel Kadett l,6i. „De anderen waren alvast naar de auto ge gaan omdat ik de rit van Zand- stra op het WK schaatsen nog wilde afkijken. Ik dacht eerst dat ze een grapje hadden uitge haald. Ik zoeken, maar ik had natuurlijk zelf de sleutels." Op het politiebureau kon men de Katwijker weinig soelaas bie den. Naar huis dus maar, geluk kig was een aantal clubgenoten bereid geweest te wachten. Thuis bij één van hen was het tijd om na te praten, toen om half negen de telefoon ging. „Gevonden!" Het duo dieven was in Apeldoorn in de auto aangehouden. De Apeldoornse politie bleek zeer tevreden met de vangst van de twee profes sionele dieven, voor wie ook een stevig stuurslot geen belet sel was gebleken. „Nu maar ho pen dat alles er nog in zit, ook mijn gloednieuwe bril van elf honderd gulden, mijn geld en mijn rijbewijs." Het Vikingschip in Ham ar kan nog niet tippen aan het Thi- alf-stadion in Heerenveen. Qua snelheid van de schaatsers noch qua verstand van zaken bij het publiek. Krook constateerde zaterdag dat de Noren het succes van hun skiërs bij het WK in Japan ook graag van de schaatsers wil len zien. Johann-Olav Koss werd tweede, de plaatselijke fa voriet Adne Söndraal op de 1500 meter gediskwalificeerd toen hij Ritsma hinderde. „De mensen zijn hier niet aar dig", zei de Nederlandse coach zaterdag. „Ik word uitgejoeld, hier en daar zie je een opgesto ken middelvinger. In Heeren veen juicht iedereen voor ieder een." Gisteren werd Veldkamp bij zijn net mislukte aanval op het wereldrecord wel luid toege juicht en kampioen Zandstra werd als sterkste erkend. „Het wordt al beter", zei Krook met een knipoog naar de Olympi sche Winterspelen van 1994. jöm Sollie, ijsmees ter in het Vi kingschip in Hamar, heeft zaterdag openlijk zijn ex cuses aangeboden voor de povere kwaliteit van de ijsvloer. De tevoren aangekondigde we reldrecords bleven ver buiten bereik van de deelnemers aan het WK omdat de baan oneffen heden vertoonde. Sollie: „Ik moet toegeven dat het ijs niet perfect is." De win nende tijden op de 500 meter (Song 37,68) en 5000 meter (Zandstra 6.43,86) dienden als bevestiging. „We hebben ons vergist in de invloed van 13.000 toeschouwers", aldus Sollie. Voor zondag beloofde de plaat selijke technicus beterschap. „We hebben tijd nodig om te le ren. Bij de eerste toernooien in de ook overdekte schaatshallen in Heerenveen en Calgary zul len ook best fouten zijn ge maakt." Van IOC-voorzitter Samaranch mag strandvolleybalal tijdens de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta voorkomen Een man In de mist. Hij juicht, want er is gescoord. Of hij het doelpunt heeft gezien, is twijfelachtig. De persoon in kwestie, FC Lisse-doelman Paul Veenboer, zal het een zorg zijn. Zijn ploeg won van Katwijk. En dat kun je later nog nalezen. foto henk bouwman op het programma. De Span jaard zei dat tijdens de finale van de World Series op het zand van Rio de Janeiro. Samaranch was in Brazilië op uitnodiging van voorzitter Acos- ta van de FIVB, die strandvol- leybal zo snel mogelijk aan de Olympische status wil helpen. Voor 15.000 toeschouwers, on der wie eveneens de voorzitters Havelange van de FIFA en Pay ne van het organisatiecomité in Atlanta, zei Samaranch: „Stand volleybal is een milieu-vriende- lijke sport. Na het evenement blijft geen enkele installatie ach ter. Het is bovendien een mo dem spel, dat erg wordt gewaar deerd door de jeugd. Ik ben niet tegen opneming in het pro gramma van 1996. De beslissing ligt bij het organisatiecomité van Atlanta." FIFA-voorzitter Havelange zei bij dezelfde gelegenheid een voorstander te zijn van de in voering van een Olympische toernooi vrouwenvoetbal in 1996. Op de ere- en eerste divisiewedstrijden in het betaalde voetbal kwamen dit weekeinde in totaal 81.368 toeschouwers af. De vraag is echter hoeveel mensen daadwerkelijk voetbal hebben gezien. Door de zware mist zaten duizenden voetbal liefhebbers, vooral zaterdag avond, voor joker op de tribune. Een aantal scheidsrechters was zo slim hun partijtjes vroeg ge noeg te schrappen. Anderen lie ten, tot grote teleurstelling zo bleek later, wel spelen. Moet de KNVB hier niet ingrijpen? Simon Kistemaker, trainer van de Graafschap: „Na afloop van NAC-De Graafschap kwam ik in de perskamer en daar hoorde ik tot mijn grote verrassing dat wij met 1-0 hadden verloren! Ik heb niets gezien van die wedstrijd. Het is een blamage voor het voetbal dat deze wedstrijd is ge speeld." Ronald Spelbosi trainer van NAC: „Ik heb weinig te klagen, NAC is twee punten rijker. Maar het publiek is natuurlijk de gro te verliezer geworden. Dat heeft werkelijk niets van deze wed strijd gezien." Jan Huijbregts, secretaris van de KNVB: „Een scheidsrechter heeft alleen met de bepalingen van de FIFA te maken en die luiden dat hij vanaf de midden stip de contouren van beide doelen moet kunnen zien. Is dat het geval, dan móet hij laten spelen." en Tops (Top Gun en Abbeville hebben meer ijzers in het vuur Een niet onbelangrijke voor waarde is dat de ruiters, naasi goede paarden, ook dooreen fi nancieel en zakelijk sterke com pagnon in de rug worden ge dekt. Lansink steunt op bonds coach Hans Hom, Tops op de Mexicaanse paardenliefhebbei Alfonse Romo en Raymakers 0[ Melchior. Fakkel Dat is een situatie waar de Leid se junior John Fakkel maar al te graag naar toe wil. Hij is in hei rijke bezit van enkele goede paarden, gefinancierd door zijr vader. Momenteel traint Fakke (17) in Brabant bij Bert Rom[ en hoopt over tien jaar de top te halen. Volgens Raymakers is hi een belofte: „Ik ken hem hee goed, hij is gewoon een fijn< vent, heeft veel belangstellinf voor de sport. Tijdens grotf concoursen kijkt hij altijd achtei de schermen, leergierig als hi is. Als ruiter is hij bekwaam maar moet alleen nog ervarin; op doen. Zo'n jongen hebber we nodig voor later." Nu rijdt Fakkel nog me eigen paarden - bij de juniorei eindigde hij met Double Fut gisteren op een enigszins te leurstellende derde plaats maar of daar een topper bij zit is nog de vraag. Een toppaarc wordt een ruiter eigenlijk gund, weet Fakkel. Privé is da niet op te brengen, daar i weldoener voor nodig. Momen teel is hij afhankelijk var vader en van sponsor Intervet „De grote sponsor komt late misschien wel. Ik moet me bewijzen. Ik heb er alles over, mijn school heb ik latei schieten." Met de goedkeuring vat vader, John Fakkel sr. „Als hi het wil, dan mag hij van mij. II heb alleen gezegd dat hij op zijn achttiende het middenstandsdi ploma moet halen. Dan heef hij wat achter de hand." (Zie voor uitslagen scorebord pagina) A vital Selingergaat emigreren. De steunpilaar van het zilveren Nederlands volleybal - team van de Olympische Spelen men zijn vader als volleybal- trainer voor het grote geld in Ja pan, maarAvital leeft momen teel bijna van de bedelstaf. De fanatieke spelverdeler onder vond dat olympisch zilver in Ne' derland geen droog brood ople vertSelinger wachtte in tegen stelling veel van zijn olympische] teamgenoten vergeefs op een rij-1 ke buitenlandse vereniging. Bo vendien ontzegde bondscoach Pang hem de toegang tot het Ne derlands team, waardoor Selin ger behalve zijn lust en zijn Ie ven ook nog eens de broodnodi ge faciliteiten misloopt. Wrang dat juist de man die als geen ander Oranje over het dodi punt kon heenhelpen als eerste de laan uit moet. Met zijn 33 jaar is Avital Selinger weliswaarj de jongste niet meer, maar leef tijd zegt urein ig bij sporters die gezegend zijn met zo'n instelling als Itij. Dat blijkt uit het doel van zijn reis naar Japan. Selin ger wil daar zijn lichaam in top conditie houden en zich nog ver\ der verdiepen in topvolleybal. Dat denkt hij nergens beter te kunnen doen dan in de buurt van zijn vader: toptrainer Arie Selinger. Dat hij daarvoor zijn huidige vereniging Capelle mid denin het seizoen in de steek moet laten, deert Avital Selinger niet. In Capelle hebben ze trou wens alle begrip voor de ver gaande stap van de spelverdeler, die het verblijf bij de Nederland se eredivisieclub louter als tus senstation beschouwde. Selinger had er 'de beleving' terugge bracht, vandaar. Dat ze inderdaad een goede heb ben aan de door Pang afgesch re ven international bewijst het volgende. Selinger keert in maart voor één week terug naar Nederland. Nu al heeft hij uitge zocht dat hij dan met Capelle. waarvan hij lid blijft, liefst twee wedstrijden kan spelen. De be- roepsernst van de ware liefheb ber. Daar zou Pang op zijn minst nota van moeten nemen. Of bevalt de achternaam van de zoon van vader Arie Selinger hem soms niet? TIM BROUWER DE KONINl

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 26