DAC overklast Leython Polar Bears laat zich in slaap sussen door De Zijl Oegstgeest buit voordeel niet uit Sport Vluggertje voor LUSV Sassenheim via Alkemade hogerop Zwemploeg De Zijl/LGB stevig op zesde plaats Vrouwen Ter Leede te nonchalant tegen DSVP MAANDAG 15 FEBRUAR11993 ROB ONDERWATER. 0 LEIDEN «GERRENES VOLLEYBALMEDEWERKER LUSV heeft waarschijnlijk zijn beste wedstrijd van het seizoen gespeeld. De Leidse promotie- klasser ontdeed zich binnen een uur van Zovoc 2 (15-4, 15-4, 15-2). Hoewel de pass nog wel beter kon, was de aanval ongrijpbaar van LUSV. Met name Mels Ho- gendoorn en Wilco Saab sloe gen de ballen hard het veld in. Coach Goosen was tevreden, omdat de opdrachten nu eens stipt waren uitgevoerd. Als de Leidse studenten in de 'winning mood' blijven, zijn zij moeilijk van de titel af te houden. RW had voor het duel Inter Amicos zijn ploeg omgegooid. Nu stonden Arjen de Mare en Keryl Poelman - beiden 17 jaar - op mid en dat pakte goed uit. Nadat Inter Amicos de eerste set had gewonnen, was het tweemaal de beurt aan RW. In de vierde set liep het even niet, maar de vijfde ging weer naar de Rijnsburgers (15-11, 11-15, 13-15, 15-11,9-15). Bij de vrouwen verloor Leython 2 de aansluiting door een 3-2 nederlaag tegen hekkesluiter Ri- va 3. Hard werken leverde setwinst op (15-9), maar met dezelfde cijfers kwam Riva ge lijk. Na verlies van de derde set (16-17) vond Leython in de vierde zijn draai door de veel scorende Boukje Wiebes (15-1). De vijfde set won Riva met 15-10. Gemini 2 redde het zonder Lin da Gommans niet tegen num mer drie Delta 2: 1-3 (11-15, 13-15, 15-6, 10-15). Na 10-10 in de eerste set ging Gemini aan eigen fouten ten onder. In de tweede set ging het mis bij 13-9. In de derde set kwam Gemini goed terug, maar een beetje mat spelend ging de vierde weer verloren. Koploper Be Fair was veel te sterk voor DAC (3-0), terwijl VCS zich een beetje verkeek op de kracht van Kalinko en twee kostbare punten verspeelde (2-3). Ridderveld speelde veel beter dan de vorige keer en kreeg als beloning een punt van Jupiter (3-2). In Oudewater won Ridderveld de eerste set (16-14), waarna alle reserve-speelsters werden ingezet (0-15). De der de set begon met 6-4) en 9-4, maar op 10-10 maakte Jupiter domme fouten en won Ridder veld: 15-11De laatste twee wa ren weer voor Jupiter (15-3, 15-12). Robert-Jan Boonstra van DAC (rechts) probeert het blok van Leython (Bert Jan Janszen en Martijn van Rijn) te verschalken. foto bendebruyn Leython heeft tegen DAC de gevestigde orde niet kunnen verstoren. De Leiderdorpse degradatiekandidaat leed in eigen hal een regelmatige 3-1 nederlaag tegen de Alp- hense runner-up. Bij de vrouwen deed Leython het beter. Ook na het duel tegen Riva 2 (3-1) is de ploeg in de twee de helft van de competitie nog steeds ongeslagen. LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Leython - DAC 1-3 (12-15, 6-15,15-11,2-15) Leython miste behalve Robert Maassen (enkel in het gips) ook nog Paul-Jacques Verhoeven (griep), waardoor de selectie uit slechts zeven man bestond. Toch bleef het in de eerste set nog aardig bij. DAC toonde zich wel flexibeler en degradeerde Leython vaak tot een brokkelig geheel, wat vooral in de tweede set tot uitdrukking kwam. Ley thon was teruggevallen op een 2-4 systeem, maar de set-ups kwamen meestal niet helemaal aan, waardoor de aanval niet tot scoren kwam. Bij DAC hakten Rudolf Haitsma en Robert-Jan Boonstra met veel overtuiging de ballen erin. In de derde pe riode leek er* over het spel van de Alphenaren een zekere mat heid te vallen. Leython nam een 8-2 voorsprong, maar leek op 8-10 weer kansloos. Ineens ech ter sloeg de vlam in de pan en mede door het nu wat enthou siaste publiek werd DAC een set afgetroggeld. Wie gedacht had dat er nu een felle strijd zou los barsten, kwam bedrogen uit. DAC leek herboren. De aanval was ongrijpbaar en Leython kon alleen maar toezien hoe vernie tigend DAC uithaalde. Vrevok - NOVO 3-0 (15-2, 15-7, 15-13) NOVO speelde een ronduit de sastreuze wedstrijd in Nieuwe- gein en stond binnen het uur weer onder de (koude) douche. Eigenlijk was er alleen in de derde set enig spel, in de eerste twee sets werd NOVO finaal weggeserveerd. De pass was abominabel en aanvallend kon den de Noordwijkers geen vuist maken. De nederlaag wps welis- gezien de tweede plaats van Vrevok verwacht, maar de manier waarop viel vies tegen. Wik/OVM - Gemini/K 3-2 (13-15, 17-16, 10-15, 15-11, 15-10) Bij Gemini ontbraken twee spe lers (Ronald van Besuyen en Ni co Klein), waardoor er weer een andere samenstelling in het veld verscheen. Coach Jung- schlager: „Dat is het verhaal van dit seizoen." In de eerste set kwam Gemini al snel op een schier onoverbrugbare 12-2 achterstand te staan. Daarna kwam Gemini goed terug. In de slotfase bleef het net aan de goede kant van de score. De volgende set kwam Gemini niet verder dan 16-15, al had Gemini eigenlijk moeten winnen. Maar daar was het spel af en toe te paniekerig en rommelig voor. Ook dat is de trend van dit sei zoen. Daarna oefende Gemini wel een goede service-druk uit en werd de stand teruggebracht tot 2-2. In de beslissende vijfde set kwam Gemini er niet meer aan te pas. Vrouwen Gemini - Delta 0-3 (6-15, 7-15,2-15) Coach Bernard van de Pols was niet tevreden over het spel van zijn pupillen, want tegen mid denmoter Delta leed zijn ploeg een dikke nederlaag. Delta had een betere aanval en legde met zijn service een grote druk op de Voorschotense vrouwen. De twee weken rust begroet hij daarom met gejuich. Leython - Riva 2 3-1 (15-8, 6-15,15-9,15-12) Leython zet de zegereeks nog steeds voort. Ditmaal werd het op de vijfde plaats staande Riva verslagen. Na een nerveuze start stond het snel achter met 0-5 en 5-8. Na twee time-outs keerde het tij en begon de aan val te draaien en werd de sets alsnog gepakt. In de tweede set kreeg Leython nauwelijks vat op het spel, maar in de volgende set ging het weer gelijk op. Via 3-3, 5-5 en 9-9 werd door goed serveren van Yvonne Klein- -Rauweler en Joke Sprietsma en een sluitend blok die set bin nengehaald. In de vierde set bleef Leython in de eindfase overeind en een een spannend slot bleek Leython over de sterkste zenuwen te beschikken. LEIDEN DIRK K WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB heeft de waterpolo- competitie een stuk leuker ge maakt. Titelkandidaat Polar Be- ars moest zaterdag met een 9-8 nederlaag naar huis. LZ 1886 verloor in Eindhoven met 7-4 van PSV. AZC klopte Rotterdam gisteren met 17-11. De Zijl/LGB zorgde, na de ze ge in de derby tegen LZ 1886, voor een verrassing van for maat. Het Edese Polar Bears, onlangs nog doorgedrongen tot de halve finale van de strijd om de Europa Cup voor landskam pioenen, werd verslagen. Een stralende Rob Schouten: „We hebben de geest te pakken, de resultaten zijn nogal wisselval lig, maar deze overwinning staat. We hebben overigens te gen de andere topploegen thuis ook geen slechte resultaten be haald. Juist tegen de staartploe- gen laten we het wel eens afwe ten. Uit tegen Polar Bears verlo ren we overigens pas in het laatste part." In het begin leek er voor de Beren niets aan de hand. In de eerste periode waren de Edena ren trefzekerder. De 3-1 voor sprong suste de landskampioen echter in slaap. Al in het tweede speldeel was De Zijl weer terug. Met 5-4 kwamen de Leidenaars voor het eerst aan aan de lei ding. De Zijl rook zijn kans. De n-mindersituatie liep bijna perfect. Uit veertien numerieke meerderheden scoorde Polar Bears maar twee keer. De Zijl zelf scoorde vier uit negen. In de derde periode was het alles De Zijl wat de klok sloeg. De supporters konden hun ogen niet geloven. De Leidse verdediging was oppermachtig. Omdat ook de voorwaartsen hun werk naar behoren deden, begon de laatste periode met een 8-5 stand in Leids voordeel. In de laatste zeven minuten speelde Polar Bears een zware press. De Zijl werd steeds verder naar achteren gedrukt. Aan aan vallen kwam het bijna niet meer toe. De Beren kwamen terug tot 8-7. De Zijl/LGB kraakte. Mark van Belkum bracht zijn ploeg in veilige haven. Na in de laatste periode twee keer een man meer gemist te hebben hield de jongste telg uit de beroemde polofamilie de derde keer het hoofd koel. Met 9-7 zat de wed strijd op slot. Polar Bears kwam nog wel tot 9-8, maar verder liet De Zijl het niet komen. Schou ten: „We zijn vooruit gegaan ten opzichte van vorig jaar. Dat kwam er nu eindelijk uit. Wat mij vooral aanspreekt is de veerkracht die we opgebracht hebben. Na de 3-1 achterstand kwamen we goed terug. Dat is wel eens anders geweest. Geen gemekker gewoon De zesde plaats blijft i verschiet." Periodestanden: 1-3, 5-4, 8-5, 9-8. Doelpunten: Mark van Belkum (3x). Marco Kerk vliet (2x). Pascal Bontje (2x), An ton Heiden en Rob Dubbelde- LZ 1886 verloor in Eindhoven met 7-4 van PSV. De mannen van coach Hans Parrel waren net iets minder dan de tegen stander. De Leidse voorwaart sen misten nogal wat kansen. Verdedigend waren er ondanks twee midvoorgoals tegen min der problemen. Hierdoor bleef LZ de gehele wedstrijd in de buurt van de Eindhovenaren. Nooit kon PSV echter worden bedreigd. Periodestanden: 1-0, 3-1, 5-2, 7-4. Doelpunten LZ: Niels Zuidweg (2x), Bas Willem- sen en Frans van der Brink. AZC won moeiteloos van hek kesluiter Rotterdam. Alleen in de eerste periode boden de Ro- terdammers serieuze tegen stand. Ze namen zelfs brutaal een 4-1 voorsprong. AZC was echter op tijd bij de les en nog voor het verstrijken van de eer ste periode was het weer 5-4. Onder aanvoering van de tref zekere John Janssen en Kimmo Thomas werd de eindstand be paald op 17-11Periodestanden: 5-4, 11-6, 13-8, 17-11. Doelpun ten AZC: Janssen (5x), Kimmo Thomas (4x), Bart Thomas (2x), Joeri Stoffels (2x), Remco Piel- stroom (2x), Joost Jochemse, Bob Brebde. LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Vivax heeft tegen promotiekan didaat De Ham een dikke ne- geleden. De Oegstgees- i misten de zieke topsco rer Arjan Laurence node: 13-2. Frits Welling: „In de beginfase misten we wat kansen en De Ham niet. Dan staat het al snel 4-0 en is de wedstrijd over. Aan vallend waren we onmachtig." Doelpunten Vivax: Hans Trijs burg en Serge Dietz. Katwijk kon het in Delft tegen DZV niet redden. Na met 1-0 te hebben voorgestaan nam DZV het initiatief en kwam het al na de eerste periode op 4-1. Het gehandicapte Katwijk, Kjelt Boonstoppel en Ronald Heem- rood ontbraken, miste nogal wat kansen. Mede daardoor konden de Zeekanters niet meer aanklampen: 14-6. Doel punten: Arco Guyt (2x), Hans Schaap, Alex en Mare Sieval en Leendert de Jong. WZK blijft aan de leiding in de tweede klasse. De moeilijke uitwedstrijd tegen Barracuda werd met 9-7 tot een goed ein de gebracht. De ploeg van coach Paul Belt had het niet ge makkelijk. Het gat werd gesla gen in de derde periode toen WZK uitliep naar 8-5. In de laatste periode kwam de over winning niet meèr in gevaar. Topscorers: Ronald de Vette (2x), Eduard Friezer (2x). Koudekerk haalde in de der de klasse tegen DAW geen pun ten. De ploeg van Mark Kimpel, die de laatste weken behoorlijke resultaten neerzette, begon met zes spelers aan de wedstrijd, omdat een aantal spelers we gens de mist niet op tijd het zwembad in Alkmaar bereikte. Toch wilde Kimpel de nederlaag daar niet aan ophangen. Doel punten: Peter Bergsma (3x) en Bram Griffioen (3x). De streekderby Alkemade - Sassenheim was eigenlijk geen krachtmeting. Alkemade, toch al in de onderste regionen ver zeild geraakt, miste vier spelers (wintersport). Halverwege had Sassenheim, dat zich zo langza merhand tot de titelkandidaten mag rekenen, al een 11-2 voor sprong. Via 14-2 werd het 17-4. Goals Alkemade: A. de Jeu en D. de Jeu, topscorers Sassenheim: Patrick Geurds (4x), René de Bruin (3x) en Rob Burgmeijer (3x). Bij de vrouwen verloor De Zijl/LGB opnieuw. Ditmaal was Merwede met 13-6 te sterk. Het eersteklassersschap hangt voor De Zijl aan een zijde draadje. LZ 1886 versloeg streekge noot Alkemade met 10-1. De Leidse vrouwen blijven hierdoor aan de leiding van de tweede klasse. Alkemade moet alle zei len bijzetten om zich in de tweede klasse te handhaven. Topscorer LZ: Yvonne Flippo (5x); Alkemade: Volwater. LEIDEN» RON HOOCENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Pecos/Oegstgeest had in de vierde ronde van de eredivisie tegen Harkstede voor een ver rassing kunnen zorgen. Maar de Groningse ploeg onder leiding van coach Anne Vlieg, van wie speelster Gerdie Keen tijdens het duel wegens een griepaan val moest afhaken, sleepte er een royale 7-3 zege uit. Het Leidse Scylla dolf een klasse la ger op bedenkelijke wijze het onderspit tegen FVT. Harkstede is met 29 uit 4 al min of meer zeker van een plaats in de kampioenspoule, maar Oegstgeest (16-4) moet dat nog altijd afdwingen. In de strijd met de Groningers had de équipe van Joly Sojinu echter goede kansen om meer uit het vuur te slepen dan een 7-3 ver lies. Immers, nadat Oegstgeest op een 2-0 achterstand was ge zet, maakte Keen kenbaar niet meer te kunnen spelen. Een snel rekensommetje leerde dat de stand daardoor 2-2 was. Maar die weelde was niet aan Oegstgeest besteed. Want de Oegstgeestenaren kwamen ver der niet meer dan een fraaie ze ge van Rob Turk tegen Jan Tam- menga. Kansloos was Oegstgeest, be houdens beide in drie games verloren dubbels, allerminst. Vooral op tafel twee. waar Friso Reitsma in een aantrekkelijke* partij op het nippertje (24-22 in de derde game) verloor van Un do Greve, lagen er kansen. Ook voor Ted van der Berg te^n de- zelfde Greve. Maar die wees de benjamin van de Oegstgeester ploeg met 21-18 in de derde ga me op zijn tekortkomingen. Omdat Herman van der Broek op de eerste tafel in Tammenga en Gert Kobes te sterke tegen standers trof, en ook Turk-(in de laatste partij bij een stand van 3-6) niet meer in staat bleek om tegen de klasse van Kobes op te boksen, was de nederlaag een feit. Scylla sloeg evenals vorige week tegen Veldhoven de plank volledig mis. Ditmaal moest de Leidse ploeg koploper FVT ruim laten voorgaan: 16-2. Lars Wit tebrood: „Het is te hopen dat we snel beseffen dat het zo niet langer kan. Het komt uiteraard ook vanwege de tc geringe trai- ningsarbcid", aldus de Leidse HTS-student. In het duel met FVT, met ex-Scylla speler Mar tin van Rijn in de gelederen, kregen slechts Patrick van Meverden en Martin Groene- wold grip op het spel van vete raan Ron van der Aa. De mannen van Rijnsoever wonnen thuis met 6-4 van het Bossche Never Despair. Die be langrijke overwinning had wel licht hoger kunnen uitvallen als Marco Cecchi en Gert-Jan van Duin wat scherper hadden ge speeld. Beiden bleven op één zege steken. De drie overwin ningen van Johan van Meurs en het gewonnen dubbel compen seerden dat ruimschoots. Docos ging op bezoek bij Combi'67 in Krommenie (5-5). Voor de Morsclub noteerde Edward Hulst drie zeges. Michel van der Kooy en Armin Ramic wonnen beiden eenmaal. gen gleed Treffers in eigen zaal fors onderuit tegen ZTTC (3-7). De ploeg uit Roelofarendsveen draait na drie ronden leuk mee in de derde divisie. Hans van der Zwet won twee partijen en RobThijsen één. De Oegstgeester vrouwen stelden thuis tegen Vitesse'35 teleur. Met 6-4 winnen tegen het incomplete Hengelose team zet geen zoden aan de dijk als het gaat om promotie naar de eerste divisie. Mariska de Haas, Iris Sjaardema en Karin van der Heiden verloren allen een en kelspel. Het dubbel was een prooi voor de bezoeksters. Lars Wittebrood en Patrick van Meverden van Scylla slaagden er niet in het dubbelspel tegen FVT te v foto loek zuyderduin In de vijfde ronde van de A-competitie behaalde de Zijl- /LGB met 5237.7 de zesde plaats. Hierdoor is De Zijl ook in de totaaltelling op de zesde plaats terecht gekomen. LZ 1886 behaalde met 5263.7 pun ten de zevende plaats, waardoor het naar de tiende positie klom. Tevens was deze wedstrijd de laatste gelegenheid om limieten te halen voor de nationale win terkampioenschappen. De Zijl had de 4xl00m wisselslag esta fette voor mannen vooraf ge programmeerd. De mannen slaagden in hun opzet om met twee ploegen de limiet te halen. Wandy Kater won bij de vrou wen alle nummers. Op de 100m rugslag deed zij dat met de li- miettijd 1.07.1, op de 100m vlinderslag was 1.06.8 daarvoor ruet te langzaam. De 27.7 op de 50m vrije slag betekende een nieuw persoonlijk record. Jorien Kleywegt was de sterkste bij de meisjes onder 15 jaar op de 200m rugslag (2.28.4). Ook op de 400m wisselslag meisjes on der 17 jaar zette zij met 5.19.3 de snelste tijd neer. Alexandra Onderwater werd derde met 5.32.6. Micha Prins won de 400m vrije slag met de limiettijd 4.25.3. Op datzelfde nummer zwom Milan Verhoop op de 200m vrije slag als tussenaf stand een limiet met 2.19.4. Hij haalde ook nog de limiet bin nen met 2.37.7 op de 200m wis selslag. Robin Sprinkhuizen won in zijn categorie de 100m vrije slag in 53.1 en de 400m wisselslag in 4.42.8. Op de 200m vlinderslag mannen werd hij met 2.10.0 tweede achter Ches ter Marsman (2.07.6). Marcel de Natris haalde bij de mannen nog vrij onverwacht de limiet met 2.11.7 op de 200m wissel slag. Chester Marsman volgde in 2.12.0. De Columbiaan uit Voorhout bleef gisteren in districtsklasse 1 in Oegstgeest Noordwijkerhout met 3783,8 punten voor. Lande lijk gezien bezet Columbiaan de veertiende plaats. De Voorhou- ters pakten zes eerste plaatsen, Noordwijkerhout zelfs zeven. snel af en ging met een 3-1 zege naar huis terug. Tot ver in de eerste helft hield Quick Boys stand. Het kwam door een doel punt van Corinne Varkevisser zelfs op gelijke hoogte. Na rust trok Monster toch aan het lang ste eind. In de zondag eerste klasse be trok Docos zowel de tegenstan der als de scheidsrechter in zijn actie tegen racisme: iedereen trad met zowel een witte als een zwarte veter aan. Tegenstander KFC kreeg met ruime cijfers klop: 5-0. Bij Docos was vooral Cindy Vrisekoop op dreef. Sa men met Esther Versantvoort en Marga van Kins scoorde zij de doelpunten. UVS kwam tot een verdienstelijk gelijkspel (2- 2) tegen het sterke Donk. Twee treffers van Joyce van Oostenrijk brachten UVS tot tweemaal toe aan de leiding, maar op de val reep moesten de Leidse ploeg toch de gelijkmaker toestaan. Sleutels nam tegen Celeritas re vanche voor de thuis geleden nederlaag: 3-0. Na rust had Sleutels al snel succes toen een corner van Natasja Krutz in het doel draaide. Natasja Sasburg volgde met een treffer, waarna Mariëlle Bavelaar Celeritas de genadestoot toediende. UDO haalde door een 2-1 zege op Ca- bauw belangrijke winstpunten binnen. SJC stak vlak voor tijd met een doelpunt van Debbie van der Zalm SJZ met 1-0 de loef af. Alleman ia was in de tweede klasse met 5-0 te sterk voor LFC Doelpuntenmaaksters Ellen Koren, Ciska van Egmond, Lin da van Veen, Angela Hoog- eboom en Marielle van de Meer kregen van LFC meer tegen stand dan de uitslag doet ver moeden. Nieuwkoop had geen problemen met Foreholte (3-0) door twee treffers van Miranda van Rijnbeek en één van jeugd- speelster Shirly Bos. Iduna moest met 2-1 buigen voor het sterke Juventas. De tegenwind kwam voor Ter Leede uit een onverwachte hoek. Nummer twee van onder en DSVP snoepte de koploper een puntje af (2-2). Het ongeïnspireerde Ter Leede kwam halverwege de eer ste helft op voorsprong door een doelpunt van Nathalie Gee- ris. Janet van Baarle bracht DS VP uit een counter op gelijke hoogte. Nog voor rust rondde Margriet van Linbeek een solo doeltreffend af. In de tweede helft ging Ter Leede te noncha lant met de kansen om en de gelijkmaker was dan ook een lo gisch gevolg. In de eerste klasse kwam Kat wijk ongelukkig opo achter stand door een bal die vlak voor de keeper opsprong. Het fel ja gende Katwijk moest lang wachten op de gelijkmaker. In de slotfase tikte Heidi Verduin uit een vrije trap van Angela Verdoes, die de keeper losliet, koelbloedig in: 1-1. In de tweede klaêse overklaste Ter Leede 2 dit keer 's-Graven- zande met 9-4. Drie treffers van Ilonka Brouwer, twee van Bian- ca van Loon en van Anja Ginho- ven hielden Ter Leede aan de goede kant van de score. Natha lie Kras droeg haar steentje bij toen 's-Gravenzande dreigde in te lopen (4-2). Alphen was Lei den met 3-0 de baas. Heieen van Wijk en Martine Harkes wa ren weer goed op dreef. Met Van Wijk als aangever en Har kes als afronder verzorgden zij de gehele score. Lugdunum poetste het blazoen op door van nummer voorlaatst op de rang lijst KMD een punt af te snoe pen. Lange tijd had de Leidse ploeg zelfs uitzicht op de volle winst, nadat Maria Tegelaar een voorzet van Jacqueline de Kier had afgerond. Tien minuten voor tijd moest de verdediging van Lugdunum echter buigen: 1-1. Monster was Quick Boys te

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22