'Het wordt nog een heet voorjaar' ARC heeft genoeg aan één bevlieging Zicht op titel wordt mistig RCL en Leiden raken op drift Sport Aad Koren blijft toch bij ARC MAANDAG 15 FEBRUAR11993 Lisse: periodekampioenschap na zege op Katwijk en uitzicht op titel Voor FC Lisse kan het seizoen na zaterdag niet meer stuk. Voor het eerst in vier jaar van Katwijk winnen (2-1) en ook nog eens voor een unicum in de geschiedenis van de Fusieclub zorgen door een periodetitel te pakken; m'n liefje wat wil je nog meer? Hoewel, dat weten ze duvels goed, daar op sportpark Ter Specke. De doelstellingen voor dit seizoen (meedraaien in de sub-top, misschien een periodetitel) mogen dan zijn bereikt, dat is geen en kele reden om niet voor nog meer te gaan. Een kam pioenschap misschien? Het is een hoofdprijs die na het boeiende schimmenspel tegen Katwijk voor trainer Ruud Brö- ring en zijn mannen in ieder ge val binnen bereik is gekomen. Leek de titel in de eerste klasse A tot voor kort nog te hoog ge grepen voor de FC, nu behoort de ploeg wel degelijk tot de kan didaten. Vier winstpartijen op rij brachten Lisse op de ranglijst op twee punten van koplopers Quick Boys en Katwijk en een punt voor op Excelsior Maas sluis, dat een duel minder speelde. „Nu moet je wel aan een kampioenschap gaan den ken," verstopte Bröring zich na afloop niet. „We zullen er voor gaan, het wordt nog een heet voorjaar," beloofde de Noord - wijkse coach zijn gehoor. „Maar dat neemt niet weg dat ons sei zoen nu al geslaagd is. Of we kampioen worden of niet." Het 'lelijke eendje van vroeger' kan zich inmiddels inderdaad meten met de amateurtop van Nederland, zo diende ook Kat wijk zaterdag te ervaren. De koploper kwam naar Lisse om goede zaken te doen. Met enig geluk zou die tweede periodeti tel nog binnen bereik kunnen komen en in ieder geval kon er een concurrent voor de titel de finitief naar het tweede plan worden verwezen. „We wilden voor de winst gaan, alleen zat dat er in de praktijk niet in," liet Katwijk-trainer Arie Lagendijk later weten. Zijn ploeg was daarvoor niet voldoende balvast geweest, had het te weinig in een doordachte opbouw en te snel in de diepte gezocht om FC Lisse echt onder druk te kunnen zetten. Op die ene periode in de eer ste helft na. In die fase naar de rust toe, liep het even wel lekker met de oranjehemden. Werd de Lissese defensie aan alle kanten voorbij gelopen en kwamen er ook kansen. De onzeker begon nen doelman Paul Veenboer hield in die fase Leen van der Marei en Pim Langeveld echter van treffers af. Het waren niet de enige kan sen die zaterdag op het mistige Ter Specke werden gerealiseerd. Doelrijpe mogelijkheden liepen als een rode draad door het hele duel heen. Het was echter wel de enige periode dat een van beide teams serieus de over hand had. Omdat de sterke De Haan en Mare de Bruine namens Lisse en Marco de Ridder en (vooral) Hans Zwaan voor Katwijk in het eerste deel toch niet onaardige mogelijkheden hadden laten liggen, was het aan Ralph Pol man om in de vijfde minuut na rust de openingstreffer voor zijn rekening te nemen. Na de inge studeerde hoekschop van Edward van der Putten viel de bal voor de voeten van de als immer in dat soort situaties op gerukte centrale verdediger. LEIDEN» RON HOOGENDAM VOETBALMEDEWERKER Zevenklappers in de derde klasse! RCL en Leiden hielden danig huis tegen respactieve- lijk Die Haghe en DVO'32. Voor de Leiderdorpers lonkt het behoud terwijl Leiden uit zicht heeft op de derde perio detitel. RCL - Die Haghe 7-0 (1-0). 5. Grootendorst 1-0, 56 Barendse 2-0. 63. Grootendorst (pen) 3-0, 70 Barendse 4-0, 72. Dijkman 5-0, 85 Erwin Nieuwenhuizen 6-0, 89 Dijk man 7-0. Scheidsrechter Karremans. Toeschouwers: 200. RCL verbaasde afgelopen za terdag vriend en vijand door met een veredeld tweede team (zeven invallers!) Die Haghe met maar liefst 7-0 terug te wijzen. Saillant detail in deze wedstrijd was het feit dat maar liefst vier van de zeven inval lers het net van de tegenstan der lieten bollen. Het Leider- dorpse vlaggeschip weet zich ondanks de fraaie zege nog al tijd in een benarde positie, maar met de positieve inbreng van de nieuwe kapiteins, de broers Wally en Ferry van Ha ver, voor de onlangs aan de dijk gezette trainer Jan Kroese, gloort er hoop aan de Leider- dorpse horizon. Met een mixture van spelers uit de jeugd en het tweede waaide er zaterdag weer een frisse wind door de Bloemerd. Die Haghe ondervond dat aan den lijve. Tot de rust hadden de Hagenaars de stevige pot aardig onder controle, maar keken wel al vroeg tegen een 1-0 achterstand aan. Na de rust werd de snelle jacht op de gelijkmaker de Haagse ploeg fataal. Wel diende RCL-goalie Wim Nobbe een hard schot uit z'n doel te ranselen. Het was niet meer dan een plaagstoot, want het was RCL dat het spel- beeld bepaalde. Naarmate de de wedstrijd vorderde werd het voor de Haagse bezoekers, vooral voor doelman Andre Pronk, letterlijk en figuurlijk te mistig voor de ogen: 7-0. DVO'32 - Leiden 0-7 (0-2). 23 Hij- man 0-129. Lentz 0-2. 57 Lentz 0-3. 60 Van der Kraan 0-4, 67 Bink 0-5, 73. Bink 0-6, 77 Bink 0-7 Scheids rechter Van der Berg Toeschouwers 50. Rood: Van Duin (DVO'32). Ook mistig was het in Vlaar- dingen, maar dan alleen in fi guurlijke zin voor de met de- gradatiezorgen geplaagde thuisclub. Geen moment hoef de trainer Peter Ciere op het puntje van zijn stoel te zitten. Want Leiden, met uitblinker Richard van der Kraan, domi neerde de gehele wedstrijd. Nadat in het begin nog een aantal ideale kansen werden verprutst sloeg Hijman met een frommelgoal toe. Toen Lentz nummer twee produ ceerde kon Ciere pas echt van zijn sigaartje genieten (Ciere: „Ik had eindelijk eens een rus tige middag in de dugout"). Na de pauze zette Leiden, behoudens de eerste tien mi nuten, de toon. Uit een van de vloeiende aanvallen over rechts legde Paul Kerkhof het leer voor de voeten van Rob Lentz. De weer herstelde Lentz pegelde de bal snoeihard in de kruising. Deze treffer bleek uiteindelijk de mooiste uit de wedstrijd. Vervolgens bekroonde Van der Kraan zijn goede wedstrijd met een solo: 4-0. De allang gelopen koers kreeg nog een aardig vervolg, want invaller Rob Bink bewees met een loepzuivere hattrick zijn trefzekerheid. Marco de Ridder maakt zich breed c wijkse dienst. Doelverdediger Teun van Duy- venbode was volslagen kans loos. Katwijk, dat daarna ver geefs trachtte Lisse op de eigen helft vast te zetten, werd halver wege dat tweede part nog ver der op achterstand gezet. Jelle Visser had al een hele beste mo gelijkheid onbenut gelaten, toen De Haan in balbezit kwam. De Haan ontdeed zich van bewaker Henk Langemaat (op zich al een prestatie), zag Van Duyvenbode zoals dat hoort zo'n vijf meter voor zijn doel staan en liet van twintig meter een schitterende lob los: 2-0. Ondanks dit juweeltje was de spanning al weer snel in de wedstrijd terug. Een overtreding op de Ridder leverde Katwijic een vrije trap rand strafschop gebied op. Pim Langeveld nam, Met dat doelpunt sloop on middellijk de onrust in de Lisser ploeg. Maar Katwijk profiteerde niet. Zelfs de door scheidsrech ter Veltrop ruim bemeten bles suretijd bleek dit keer aan de Katwijkers niet besteed. FC Lisse - Katwijk 2-1 (Q-O). 50 Polman 1-0,68. De Haan 2-0, 72 Lan- Visser, De Haan, De Bruine Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Pouw, Langemaat, De Kroon; Lange veld, Van der Marei (Mieras), Van der Plas, Collé, Zwaan, De Ridder Noordwijk sluipt omhoog DELFT» Noordwijk heeft zich met een nuttige overwinning op Vitesse Delft opgewerkt in de eerste klasse A. Zaterdag had de ploeg van trainer John Eelman het in Delft al leen in de slotfase moeilijk: Vitesse, dat moest berusten in een 2-1 nederlaag, moet Noordwijk nu naast zich dulden op de ranglijst. Bei de ploegen hebban veertien punten, maar de Delftena ren hebben nog twee in- haalduels tegoed. Noordwijk, dat het moest stellen zonder de zieke Ge rard van Roon, liep gemak kelijk weg van Vitesse. Rocky Pitti zette het elftal van Eelman aan het eind van de eerste helft op voor sprong: 0-1. Na de pauze verdubbelde Hein van Heek de voorsprong met een kopbal (0-2). - Vitesse leek uitgeteld. Het toog nog wel ten aanval, maar kon in de deken van mist weinig uitrichten. Een kwartier voor tijd zorgde voor de thuisclub een vrije trap echter voor enige op schudding. Allereerst kreeg Rick van Dijk een gele kaart omdat het Noordwijk- muurtje op onvoldoende afstand stond. Vervolgens verkeek doel man Arjan van Heusden zich zo op de vrije trap van voorstopper Martin de Graaf, dat de bal via de bin nenkant van de paal in het doel caramboleerde. Met Timo Gerlof en René van Hensbergen als inval lers voor Geert-Jan Balcker en Hein van Heek bereikte Noordwijk zonder verdere averij de veilige haven. De kust is met nog negen wedstrijden te gaan nog lang niet veilig. Maar dat geldt inmiddels ook voor Vitesse, dat nog elf duels mag bewijzen dat het in de eerste klasse thuishoort. Vitesse Delft - Noordwijk 1-2 (0- 1). 41. 0-1 Pitti, 65. Van Heek 0-2, 71 De Graat 1-2. Scheidsrechter Habrink. Toeschouwers 500. Geel Varl Dijk (Noordwijk) Noordwijk: Van Heusden; Smit, Van Staveren, Zethof, Van Kins; Van Dijk, Stolk, Smits; Bakker (Gerlof), Pitti, Van Heek (Van Hensbergen) Fabuleuze lob van Boer geeft Racing lucht Pieter Kruik (Ter Leede) wordt op de huid gezeten door twee spelers van De Jodan Boys. Peter Scheltus (rechts) staat klaar om assistentie te verle nen. FOTO HENK BOUWMAN Ter Leede verliest topper tegen Jodan Boys SASSENHEIM TIM BROUWER DE KONING Ter Leede raakt het zicht op de titel in de derde klasse A een beetje kwijt. Onder mistige om standigheden verloren de Sas- senheimers zaterdag op eigen terrein de topper tegen Jodan Boys met 1-0. Daardoor ver drongen de Gouwenaars Ter Leede van de kop van de rang lijst. Wel blijven de Sassenhei- mers, die één wedstrijd minder speelden, de ploeg met de min ste verliespunten. „We hadden alle spanning uit de competitie kunnen halen", jammerde Wim van Harskamp na afloop van het teleurstellen de vier-puntenduel. De trainer van Ter Leede had met zijn spe lers reikhalzend uitgezien naar de confrontatie met Jodan Boys. „Maar we hebben de eerste helft helemaal niets laten zien. Daarom is dit verlies terecht. Al moet ik het nog wel even ver werken." De analyse van Van Hars kamp was even bondig als juist. Jodan Boys hoefde niet eens groots te voetballen om volledig revanche te nemen voor de ver loren thuiswedstrijd. Koel coun terend koos Ard Keus één van de vele mogelijkheden die de gasten kregen om doelman Cas per Vaes te passeren (0-1). Op slag van rust was Ter Leede al een geslagen ploeg. Versnelling Weliswaar hanteerden de Sas- senheimers na de pauze een hogere versnelling, maar het grootste gevaar ging nog steeds ,uit van de leep counterende te genstander. Bij een inzet van Marco Verbree en door de in breng van de nauwelijks fitte in valler Gert van Beelen moest de Goudse doelman Edwin de Frankrijker even op zijn hoede zijn. Maar aan de andere kant stond zijn collega Vaes regelma tig doodsangsten uit als hij weer een Jodan Boy uit de mist voor zijn doel zag opdoemen. Naar mate de tijd verstreek, kwamen de gasten dichter bij een tweede treffer. Spits Remco Blok maak te het in de slotfase het allerb- ontst. Hij hielp een droomkans om zeep door de bal op de paal te mikken en mocht van trainer Willem Berckenkamp meteen gaan douchen. Tussen de Goudse counters door toonde Ter Leede niet meer dan zijn goede wil. Spits Eric Grosman kreeg geen meter ruimte van de uit de kluiten ge wassen verdedigers van Jodan Boys. Zijn medespelers kwamen evenmin verder dan het force ren van een respectabel aantal hoekschoppen, die niets ople verden. Het is voor Ter Leede zaak om deze kater snel te ver werken. De volgende wedstrijd tegen Spirit kan de titel van de tweede periode opleveren. En de koppositie, zij het met een minieme voorsprong op De Jodan Boys. Het verloren vier puntenduel hoeft niet rampza lig te zijn. „Misschien is het zelfs beter zo", zei Van Harskamp in zijn speurtocht naar eeh lichtpuntje in de mist. „Door deze neder laag staan we weer met beide benen op de grond. Alles is weer mogelijk. Ter Leede kan blijk baar niet zonder die spanning." Ter Leede - De Jodan Boys 0-1 (0-1) 41. Keus 0-1. Scheidsrechter Vis. Toe schouwers 600 Geel: Crooy (Ter Leede), Chris de Jong (De Jodan Boys) Ter Leede: Vaes, Boer (Westerbeek), Désar, Keuning, Natzijl, Verbree, Kruik, Crooy (Van Beelen); Vonk, Grosman, Scheltus NICK VERWOERD De samensteller van het pro grammablad, dat zaterdag bij het duel tussen ARC en Rozen burg werd verstrekt, wenste het publiek veel kijkgenot toe. Het kwam er niet van. De dichte mist maakte het kijken tot een inspannende en vermoeiende bezigheid en van hetgeen er nog te zien was, viel weinig te genieten. Op één moment na. Halverwege de eerste helft klop te Johan Boer de Rozenburgse goalie Perry Hoogstad met een fobuleuzelob: 1-0. En daar bleef het bij. De for matie van Aad Koren, zonder het geschorste drietal Key/Dijk- man/Hoogendoom en de wer kende Van der Plas, had zo doende aan één bevlieging van de net van wintersport terugge keerde Boer genoeg om een kostbare overwinning binnen te halen. Door de derde seizoen zege passeerden de roodzwar ten Rozenburg op de ranglijst en kwamen zij op gelijke hoogte met Rijnsburgse Boys. Onder dit trio bevinden zich nog altijd Hoek en Serooskerke. ARC heeft dus weer wat lucht, maar van opluchting kan nog geen sprake zijn. De onderlinge verschillen blijven gering en het spel dat de Racing tegen Rozen burg op de mat legde bood wei nig reden tot optimisme. „We hebben keihard gewerkt en ge concentreerd verdedigd," som de Aad Koren na afloop de plus punten in het Alphense spel op. En daarmee hield het eigenlijk op. Aanvallend kon de thuisclub geen potten breken. De spitsen Robin Leunissen en Ed Laros moesten het voort durend afleggen tegen hun op ponenten en de aansluiting vanuit het middenveld liet veel te wensen over. Bovendien wer den veel ballen bij de tegenpar tij ingeleverd. Rozenburg bleek evenmin in staat offensief van zich te doen spreken. De equipe van de vertrekkende Jan Rab was weliswaar met aanvallende bedoelingen naar Zegersloot ge komen, maar de roodgelen slaagden er niet in met hun ver zorgd ogende acties gevaar te stichten. Dat had uiteraard ook te ma ken met het degelijke verweer van ARC, dat veel mensen ach terin hield en in doelman Rem co Tuinenburg opnieuw een be trouwbare sluitpost kende. Veel werk kreeg de keeper overigens niet. Dat gold ook voor zijn col lega Perry Hoogstad. De eerste keer dat de Rozenburgse poort wachter in beeld kwam was hal verwege de eerste helft. Op dat moment gaf hij echter niet thuis. Johan Boer, wellicht geïn spireerd door de fantastische lob waarmee Aston Villa-spits Dean Saunders het vorige week einde scoorde, zag vanaf een meter of dertig Hoogstad me ters voor zijn doel staan en be sloot de opstuitende bal ineens op de pantoffel te nemen. Over de vergeefs graaiende doelman heen verdween de bal in de bo venhoek: 1-0. Een goal om in te lijsten. De treffer paste totaal niet in het wedstrijdbeeld, maar geen ARC'er die daar mee zat. Rozen burg, dat voor Boers hoogstand je ook al een veldoverwicht had, bleef na het openingsdoelpunt het initiatief behouden. Verder dan een kansje voor Hecker kwamen de bezoekers niet. Hij stuitte op Tuinenburg. De Alp henaren moesten het bij hun tegenstoten voornamelijk van Boer hebben. Tweemaal kwam hij in kansrijke positie. Hij stuit te een keer op Hoogstad en miste in een volgende perspec tief biedende situatie het over zicht. In plaats van af te spelen naar de volledig vrijstaande Laros liep hij zich vast. Na de pauze veranderde er weinig, al kwamen er nu toch wat mogelijkheden voor de Rab-brigade. Tuinenburg werd zelfs tot tweemaal toe geklopt, rhaar Walter van der Weiden en Jan Wouters assisteerden met het hoofd hun keeper op de doellijn bij inzetten van Patrick Bekker en invaller John Quak. Bij een volley van de opgerukte linksachter Evert van de Beek redde Tuinenburg zelf op su blieme wijze. Vlak erna liet Bek ker nog een riante kopkans on benut. ARC stelde er in de twee de helft één goede mogelijkheid tegenover. Ditmaal miste Boer Achteraf nam men hem dat in het Alphense kamp niet kwalijk. ARC - Rozenburg 1-0 (1-0). 23 Boer 1-0 Scheidsrechter Breugem Toe- 450. Geel Bloemheuvei Bonelaas, Bloemheuvei, Van Meggelen, Boer, Vermeer, Laros, Leunissen (Vertooi)) Trainer Aad Koren blijft bij ARC. De ex-UVS'er, die zijn contract als coach van de A-selectie van de Racing niet wilde verlengen, neemt volgend seizoen de B-se lectie onder zijn hoede. Hij volgt daarmee zijn huidige as sistent Chris Hoogewey op, die bij Excelsior Maassluis als twee de trainer aan de slag gaat. Naast de B-selectie gaat Koren zich ook ontfermen over de D-jeugd. Koren was van '87 tot '90 hoofdtrainer van de AR- C-jeugd. Rinus Zegers, trainer van za terdag-eersteklasser Hoek, is onder de druk van de sponsor- groep van de Zecuws-Vlaamse club bezweken. Naar aanleiding van kritiek van de sponsors in de Zeeuwse media op zijn func tioneren, trok Zegers, die vorig jaar a|f opvolger van Kees Kist met Hoek kampioen werd in de tweede klasse, vrijdagavond zijn conclusies en leverde hij zijn contract in. Zaterdag in de der by tegen Serooskerke nam as sistent Jaap Goossen de hon neurs waar. Op zeer korte ter mijn wil het bestuur van Hoek een nieuwe trainer aanstellen.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21