Uitglijder Alphense Boys komt hard aan Foreholte thuis in tweede klasse UVS mist winst in tweede helft Docos afgebluft door UDWS: 5-1 Knap dronken en goed gek Sport Lugdunum Iaat punt liggen bij Nieuwkoop: 1-1 Roodenburg rukt op naar derde positie MAANDAG 15 FEBRUAR11993 19 voorschoten moet toch wel behoorlijk dronken en goed gek zijn om bij een paar graden onder nul het holst van de nacht op het erste veld van Randstad Sport rond te gaan lopen. Kennelijk en een paar 'mensen' afge lopen nacht zo ver heen en 'per ngeluk' hadden zij ook nog ens een paar ijzerzaagjes en en blikje kalk bij zich. Na een tijdje zwoegen verlieten zij het mistige veld weer. Het veld had die periode een kleine ge daanteverwisseling ondergaan: de palen van het doel aan de zuidzijde van het terrein waren vakkundig doorgezaagd en ver der stond ter hoogte van de middenlijn in koeieletters 'S.V.L.V.' gekalkt. Resultaat van dit uurtje han denarbeid was dat de voor gis termiddag geplande derby tus sen Randstad Sport en SVLV geen doorgang kon vinden. Bij de thuisclub had men de KNVB nog aangeboden de wedstrijd op het tweede veld te laten plaatsvinden, maar de regels verbieden een KNVB-wedstrijd op een terrein zonder omhei ning. Het bestuur van Randstad Sport dacht er niet over om een ander doel te plaatsen. SVLV vond dat jammer. Vol gens woordvoerder Jelle Raap had men in zo'n geval bij SVLV desnoods dertig man opge trommeld om het veld op tijd weer in orde te krijgen. Raap onderschat volgens Randstad Sport echter de omvang en duur van zo'n klus. Bij deze vereniging was pas nog een doel op het tweede veld inge- graven. Dat leverde twee enor me gaten van twee bij twee bij twee op, vanwege de enorme blokken beton aan iedere paal, die omvallen moeten tegen gaan. Bestonden op dat punt bij SVLV dus nog enige twijfels, de besturen van beide clubs ston den wel als een man achter de veroordeling van de stupide daad. Op enige clementie be hoeven de daders, als deze worden gevat en tot een van beide clubs behoren, niet te re kenen. Dit soort misselijke trucs schijnen tegenwoordig toch volop in de mode te zijn. Mid denstippen worden gejat, gras matten worden met de maai- machine behandeld: het einde lijkt voorlopig nog niet in zicht. Randstad Sport trainer Cor Pennenburg inspecteert de schade. Vandalen maakten de derby tussen Randstad en SVLV onmogelijk. „De wedstrijd Aalsmeer - Holland is gëeindigd in 3-2", meldde de Heemskerkse speaker na afloop van ADO'20 - Alphense Boys. Paul Bahlmann, de oefenmeester van de Alphenaren kon net als zijn pupillen een vocale uitbar sting in de catacomben maar net onderdrukken. „We hadden een enorme slag kunnen slaan. Dit had onze dag moeten zijn." Het was bepaald niet de dag van de Alp hense formatie. Alphense Boys verloor de subtopper te gen ADO'20 met 2-1 en stapte na afloop met slechts ne gen veldspelers het veld af. heemskerk mark bakker voetbalmedewerker De Alphenaren blijven door dit resultaat op vier punten afstand van koploper Holland. Op de tweede plaats hebben de rood- witten nu gezelschap gekregen van de equipe uit Heemskerk. Tevens ging door de nederlaag tegen ADO'20 de tweede perio- detitel aan de Alphense neus voorbij. „De nederlaag van Hol land is het enige positieve punt van vandaag", aldus Bahlmann. „Nu is het gat tussen ons en de koploper in ieder geval niet gro ter geworden. De volgende wedstrijd is in Utrecht tegen Holland. Dan kunnen wij alsnog de spanning in de competitie terugbrengen." Het zal Bahlmann de nodige moeite kosten om in Utrecht een acceptabel team op de been te brengen. Marcel de Jong en Pieter van Zoest zijn ook tegen Holland nog niet speelgerech tigd en Marco Parinussa en Ro bert van der Laan zullen even eens geschorst zijn. Parinussa liep gisteren opnieuw tegen geel op, terwijl Van der Laan twaalf minuten voor tijd de rode kaart (na twee keer geel) voorgehou den kreeg. Naast de vier ge schorsten zal Frank Bakker de komende tijd op het appèl ont breken. De begaafde midden velder, die begon op de bank, verdraaide gisteren opnieuw zijn knie. Minder langdurig lijkt de blessure van Stanley Macnack. In Heemskerk werd Bakker, de regisseur op het middenveld, node gemist bij de Alphenaren. De dieptepasses die gisteren voornamelijk door Koos van Zoest en Parinussa werden ge geven kwamen nu vaak niet bij de spitsen aan of waren te on zuiver om direct voor gevaar te zorgen. In de eerste helft kwam het meeste gevaar van Alphense zijde van de linkerkant waar Pe ter Gerse en Marcel van Dijk een aantal keren door de defen sie van ADO'20 combineerden. ADO'20 kon voor rust ook niet imponeren. Alleen Richard van Son verscheen een keer vrij voor de goed optredende Johan Garrelfs. Na de hervatting was Alphense Boys de kluts kwijt. De Bahl- mann-equipe was niet bij machte om de voortdurend door de thuisclub ingebrachte bal weg te werken. Al na drie minuten was het raak. Een door Sander Keesman breed gekopte bal werd door de door Helmond Sport begeerde Van Son met de punt van de schoen achter Garrelfs geduwd: 1 -0. De Alphe naren zakten na de achterstand nog verder weg. Het was dertien minuten lang alleen aan doel man Garrelfs te danken dat de Heemskerkse produktie bleef steken bij een treffer. In de 61e minuut moest de sluitpost ech ter opnieuw capituleren. Na een voorzet vanaf rechts werd de bal door Peter Wijker tegen de tou wen gekopt: 2-0. De thuisclub verzuimde na de 2-0 en het wegsturen van Van der Laan en het uitvallen van Bakker het ne gental uit Alphen op een blame rende nederlaag te tracteren. Sander Beuk scoorde voor de gasten noig wel een keer. De Alphense spits wurmde zich langs drie Heemskerkers en knalde de bal via de lat achter sluitpost Nico Adrichem: 2-1. Meer mogelijkheden creëerde de Alphense formatie niet. We hebben allemaal onze dag wel eens niet. ADO'20 - Alphense Boys 2-1 (0-0) 48 Van Son 1-0, 61 Wi|ker 2-0. 85 Beuk 2-1 Geel: Pannussa (Alphense Boys), Van Heel (ADO 20) Rood (2 keer geel) Van der Laan (Alphense Boys) Scheidsrechter Brandjes Toeschou wers 700 Alphense Boys: Garrelfs Van Dijk Van Zoest, Feldman. Macnack (Jager), Gerse (Bakker), Pannussa, Van der Laan. Crawford. Beuk, De Jong voorhout erik van dop voetbalmedewerker We worden het lachertje van dc tweede klasse. Dat spookbeeld moet aan het begin van dit sei zoen in menig Voorhouts hartje hebben geleefd. Ondanks de tweede promotie op rij hadden zich immers geen grote verster kingen aan de poort van Fore holte gemeld. De selectie was iets breder geworden, maar het basiselftal bleef staan. Dat deze mannen na een gewenningspe riode toch goed mee kunnen bleek gisteren. RKAVV, dat tot afgelopen weekeinde nog kam pioensaspiraties koesterde, werd overtuigend geklopt: 3-1 De vooruitgang die Foreholte dit seizoen heeft geboekt, is enorm. In de heenronde was RKAW nog oppermachtig. De mannen van Mart de Groot kwamen er toen met een 1-0 nederlaag genadig vanaf, terwijl er nu nauwelijks krachtsverschil te merken was. De fysiek zeer sterke Leidschendammers heer sten slechts in het eerste kwar tier van de wedstrijd. Nadat de Voorhoutse verdediging met de uit het tweede teruggekeerde verdediger Gert-Jan van Rijn (die wegens zijn lengte was ver kozen boven Harry Werkman) de organisatie echter op poten had, was de thuisclub via de counter de gevaarlijkste ploeg. Dit leidde in de eerste helft tot twee wonderschone treffers. Eerst joeg Stan UI jee het leder van 25 meter strak in de krui sing en even later veroverde Ni co van Rijn de schoonheidsprijs door een perfecte dieptepass van Uljee met een lob in het doel Te werken. Toch was de 2-0 ruststand verre van geruststel lend voor de aanhang van Fore holte. De stand op de ranglijst impliceerde immers dat RKAW toch wel iets in haar mars moest hebben. Dat bleek tegen te vallen. De bezoekers kregen wel enkele le vensgrote kansen (Rob van Pruyssen knalde de bal bijvoor beeld üit een vrije trap op de paal) en scoorden ook een keer. Pieter van Reisen doelpuntte eenvoudig nadat een door Fore- holte-doelman Ralph van der Hulst weggeschoten terugspeel bal via een Voorhouter voor zijn voeten sprong, maar de gasthe ren waren zeker net zo dicht bij een treffer. Het publiek moest echter tot de laatste minuut in spanning op de verlossende treffer van Foreholte wachten: een droge schuiver van Oscar Ligtvoet die door de ingevallen Werkman was bediend. Misschien was het niet de beste wedstrijd van RKAW dit seizoen, want de inzet was ma tig en de spelers hadden niet veel voor elkaar over. maar toch. De Leidschendammers blijven een subtopper in de tweede klasse en met veel inzet blijkt Foreholte daar meer dan voldoende tegen opgewassen te zijn, zelfs zonder Ton Arroyo (vakantie). Pascal Roffelsen (ge schorst) en Theo van Kampen (gebroken teen). Het is wellicht wat overdreven om te stellen dat het lelijke eendje in de tweede klasse een zwaan is ge worden. maar een volwassen eend is Foreholte zeker gewor den. Voor spookbeelden in Voorhoutse harten is in ieder geval geen reden meer. Foreholte - RKAVV 3-1 (2-0). 28 Uiiee 1-0, 38 Nico van Ri|n 2-0, 56 Van Rei sen 2-1. 89 Ugfvoet 3-1 Scheidsrech- ter Oostertaken Toeschouwers 300 Geen kaarten Foreholte: Van der Hulst. Deutekom. Gert-Jan van Rijn Verhart, Hooymans Ligtvoet. Arroyo. Luynenburg. Nico van Rijn. Uljee. Van Leeuwen (Werkman) Medailles voor gewichtheffers De la Rie en Van der Berg Arjan de la Rie en Willem van der Berg van sportschool De Spar taan uit Leiden hebben gisteren op het NK gewichtheffen in Veld hoven goed gepresteerd. In de klasse tot 99 kilo. veroverde De la Rie een zilveren, en Van der Berg een bronzen medaille. De la Rie vestigde met 160 kilo. een nieuw Nederlands record stoten. Hij trok 127,5 kilo. omhoog. Van de Berg stootte 115 kilo. en trok 135 kilo. Joop Piket secretaris KNSB De Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) beschikt weer over een bestuur. Tijdens de bondsvergadering keerde zater dag een gedeelte van het demissionaire bestuur terug. Op de voorjaarsvergadering van de KNSB moeten nog wel een voor zitter en penningmeester worden gekozen. Tot de voorjaarver gadering hanteert secretaris Goldschmeding de voorzittersha- Bestuurslid Van der Waal neemt voorlopig de functie van pen ningmeester waar. De secretariële Werkzaamheden verricht be stuurslid loop Piket uit Leiderdorp. voetbalmedewerker Lugdunum liet in de derdeklasse een punt liggen bij Nieuwkoop (1-1). Blauw Zwart moest zijn meerdere erkennen in WSB, dat met de 1-0 overwinning contact houdt met de kopgroep. SIC maakte geen fout en zette GSVaan de kant met 1-3. Nieuwkoop - Lugdunum 1-1 (1-1). 19 Kwakkenbos 1-0, 34 De Vos 1-1 Scheidsrechter Govers Toe schouwers 175 Gele kaarten Van der Voorn (Nieuw koop). Van Koert (Nieuwkoop) Een terugspeelbal op Lugdunum-keeper Marcel IJzendoorn was de aanleiding voor het Nieuwkoopse doelpunt, want de Leidse goalie schoot de bal in de voeten van Paul Kwakkenbos. die de kans op de 1-0 niet aan zich voorbij liet gaan. Tien minuten voor de rust schijnt de gelijkmaker door Harm de Vos gemaakt te zijn. maar de situatie was zo onoverzichtelijk dat meer Lug<Junum-spe- lers het laatste tikje hadden kunnen geven. In de tweede helft was Nieuwkoop de ster kere ploeg, mede door het nerveuze spel van de Leidenaars. „Het liep niet", aldus trainer Ferry Nijhuis. Het mindere spel kan voor een deel verklaard worden door het ontbreken van drie basis-spelers. Marco van der Broek zit nog steeds zijn schorsing uit, terwijl Richard Onstenk en Ton de Rooy één wedstrijd aan de broek kregen naar aanleiding van de rode kaarten in de wed strijd tegen Blauw Zwart. Wel kreeg Lugdunum de beste kansen, maar deze wa ren niet aan Barry van Eijk en Harm de Vos besteed. WSB - Blauw Zwart 1-0 (0-0). 75 Paul Warmerdam 1-0 Scheidsrechter Zuidwijk Toeschouwers 500 Gele kaarten Marcel l'Ami. Lagerberg. Van Hemert (allen Blauw Zwart) WSB kwam sterk uit de startblokken, maar zag dat niet tot uitdrukking komen in doel punten. Daarna zakten de Noordwijkerhou- ters dusdanig af dat Blauw Zwart het initia tief kon oppakken. Rick Remmerswaal scoorde voor de Wassenaarders, maar het doelpunt vond geen doorgang; scheidsrech ter Zuidwijk had duwen geconstateerd. In de rust hield WSB-trainer Paul van der Zwaan zijn spelers voor dat als de duels ge wonnen werden, de winst te pakken was. En de spelers lieten het gelijk van hun trai ner zien. Paul Warmerdam promoveerde een knappe voorzet van de teruggekeerde Robèr Marijnen tot een treffer. Het Noord- wijkerhoutse collectief had de punten ver diend. GSV - SJC 1-3 (1-0). 20 Bouwmeester 1-0. 53 Smit 1-1.58 Yenerl-2 85 Steenbergen 1-3 Scheidsrech ter Vooren Toeschouwers 100 Gele kaarten Hage- man (GSV). Smit (SJQ). Hazenoot (SJC) „We mogen ons nooit op achterstand laten zetten door GSV", zei SIC-trainer Ben van Leeuwen, maar toch ging zijn ploeg met een 1 -0 achterstand de rust in. De schuld vraag deed enkele woorden tussen de trai ner en enige spelers ontstaan. Maar het deed niets af aan het feit dat SJC het aan zijn stand verplicht was om GSV te ver slaan. Dat deed de ploeg ook, want de Noordwijkers stelden orde op zaken door binnen een kwartier op een 1 -2 voorsprong te komen. Toen brak er iets bij de gasthe ren, waardoor SJC niet echt meer in gevaar kwam. Dat was ook te danken aan Ronald van Abswoude, die opgeklommen vanuit het 14-de elftal gisteren als voorstopper van de Noordwijkse hoofdmacht een sterke par tij afleverde. uantal spelers heeft goed gedaan )i voetbal laten i Fielemon. die 1 mooi voetbal egatieve gevul - Het hekelen van de instelling Roodenburg, dat gisteren met 0-2 bij Velo Eerst simpel spelen en pias als het goed gaat mo zien. Dal was destijds het advies van trainer Eek toen moest toezien hoe enkele sjiclers eerst aa dachten en de strijd achterwege lieten, met alle i gen van dien. De raad van dc oefenmeester werd goed opgepikt en dat was te merken aan de resultaten. Aan de zes wedstrijden die op de kritiek volgden, hield Roodenburg elf winstpunten Het moest gisteren echter wel de Wateringse gastheren lie danken, want /jj waren in de eerste helft zo aardig om Rooden burg kansen te bieden door achterin te schutteren. Het was d»- Noordploeg aan te rekenen dat het niet meer afstand nam van Velo. dat nog blij mocht zijn dat het na een kwartier sj>el geert 0 5 stond. Marcel van der Burg. Peter Pret en Patrick kamperveen troffen alleen voor de keeper geen doel, waardoor bij mst 'slechts' een 2-0 voorsprong op het bord stond. Na de pauze kregen dc gasten te maken met een aanvallend Velo, dat echter geen gaatic vond in de verdediging van Rooden burg. Paul Pikaar was als laatste man de sterkste schakel daarin. Roodenburg bezet nu de dejde plaats op de ranglijst en dat maakte fcclco Fielemon tot een tevreden man. De oefenmeester is ook niet meer bang dat zijn ploeg het nu laat zitten. „Voor el ke linie "heb ik iemand achter de hand van een hoog niveau, het houdt de spelers scherp." Veto Roodenburg 0-2 (0-2) 4 GottmerO-1 42 HetderO-2 Schwdfcrerhter Van Zwel Toeschouwers 500 Gele kaarton Buto (Veto) Van de* Burg (Roodenburg) leiden lars ulrich voetbalmedewerker Docos-goalie Paul Goulmy zal waarschijnlijk geen al te beste nachtrust hebben gehad na de 5-1 nederlaag bij UDWS. De oorzaken hiervoor liggen niet alleen op fysiek gebied -een op gelopen heupblessure noopte trainer Hans Tisseur Goulmy voortijdig naar de kant te halen- maar ook op het geestelijke. Twee UDWS-treffers mocht de Leidenaar zich aanrekenen. UDWS pakte Docos pas aan als de gasten de middenlijn pas seerden, terwijl de mannen van trainer Ton Kamphues met counters gevaar probeerden te stichten. En dan komt een snel gekregen voorsprong -Goulmy liet de bal na een schot van Ri chard van Polanen simpel door natuurlijk goed uit. Niet dat de thuisclub veel grote kansen kreeg, maar het was wel zo dat Docos zich geen raad wist met deze speelwijze. Er ging dan ook veel mis bij mannen van Hans Tisseur. Toch kwam Do cos al snel in de tweede helft op gelijke hoogte -Ron Sinteur ging daarbij niet vrijuit- door dc 15- de treffer van Dennis Stuifzand. De gasten leken moed te putten uit deze gelijkmaker, maar na dat UDWS twee minuten na de 1-1 een tweede treffer produ ceerde knakte er iets definitief. Met een 2-1-achterstand kan het alle kanten op, met 3-1 kan dat ook nog, maar met 4-1 is een wedstrijd beslist. En aan die vierde was Paul Goulmy juist volledig schuldig. Scheidsrech ter De Heer gaf UDWS een indi recte vrije trap, die door invaller Wim de Roo rechtstreeks op het doel werd geschoten. Goulmy raakte de bal, die daarna het net bolde: 4-1. Bij zijn duik raakte de doelman ook nog gebles seerd. Het was niet zijn dag. Dat gold echter voor heel Do cos, dat zich te makkelijk liet af bluffen door UDWS en op geen enkele wijze aannemelijk maak te waarom het bijna de tweede periodetitel had gepakt. UDWS speelde ook de pannen niet van het dak, maar overtuigde de toeschouwers wel dat degrada tie omzeild kan worden. Met veel strijd en met alle neuzen in dezelfde richting valt er nog veel te juichen aan de Boshuizerka- de. En niet voor de gasten. Dat laatste is ook te danken aan keeper Ron Sinteur, die gisteren niet zijn beste dag had, maar toch vlak voor tijd een straf schop van Hans van Marwijk stopte. Zijn derde in drie wed strijden. De aanwezigheid van Sinteur geeft UDWS dan ook een extra waarde. Toch was het allerminst zeker dat de Leide naar het UDWS-doel zou verde digen. Hij heeft namelijk al vier gele kaarten ontvangen. Het be richt van de KNVB over een schorsing laat echter op zich wachten. Die onzekerheid is het Ronald Jansen heeft zojuist de derde treffer van UDWS in het duel met Docos gescoord. Ronald Mink (rechts) juicht mee. foto hink bouwman enige wat Sinteurs nachtrust zou kunnen verstoren. UDWS - Docos 5-1 (1-0). 10 Van Pola nen 1-0, 53. Stuifzand 1-1, 55. Wim de Roo 2-1, 63. Jansen 3-1, 71. Wim de Roo 4-1, 74. Mink 5-1. Scheidsrechter: De Heer. Toeschouwers 100 Gele kaarten Van Polanen (UDWS), Robert Dros (UDWS). UDWS: Sinteur; Robert Dros. Ben de Roo (De Roode). Loek Dros, Robert de Roo, Van Breugel, Lancel, Harteveld. Mink. Van Polanen (Wim de Roo), Jan- Docos: Goulmy (Wim Versteegen); Verhaar, Herman van Marwijk, Leo van UVS heeft de punten gisteren met HRC gedeeld: 1-1. Het recht kreeg daarmee zijn be loop. Voor rust toonde de ploeg uit Den Helder zich de betere, in de tweede helft was de Leidse eersteklasser heer en meester. Het was aan doelman Mok- veld te danken dat UVS voor rust niet tegen een grotere ach terstand dan 1-0 aanliep. Nadat Errol Vogelland na een kwartier voor 1-0 had gezorgd, moest het ergste voor de Leidse ploeg wor den gevreesd. Maar uit de veel heid van kansen kon HRC niet haar keus bepalen. In de tweede helft ontworstel de UVS zich aan de druk van de thuisploeg. Onder aanvoering van uitblinker Gerry Jansen gaf UVS de toon aan. De beloning kwam al snel. De naar voren opgerukte Edwin Robbers rond de een vloeiend lopende aanval over rechts af. UVS rook meer en opende verbeten de jacht op de win nende treffer. Walter de Kievit, die zijn bewaker Anders een Gerry Jansen: uitblinker. foto MCMEF zeer moeilijke middag bezorg de, was er een paar maal dicht bij. maar doelman Piet Wever was een onneembaar obstakel. HRC - UVS 1-1 (1-0) 15 Vogelland 1-0 62 Robbers 1-1 Scheidsrechter Kooq Geel Kuiper (HRC) UVS: Mok veld Gallen Van Dam, Rob bers. Devilee Roest Jansen Toisma Van Tol, De Kievd. Van der Heijden

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19