'We hebben stom gespeeld' Barcelona: drie keer rood en puntverlies Sport UHHH Voorbereiding zonder 'buitenlanders' Nieuw sectiebestuur zonder clubmensen Milan kan het ook zonder Nederlanders WK-kwalificatie voor Elfde nederlaag Liverpool B^ëWjnazeker MAANDAG 15 FEBRUAR11993 Feyenoord lief voor Dordrecht'90 DordrechtFeyenoord heeft gisteren aan de Dordtse Krommen dijk verzuimd al zijn aanvallers op de nationale topscorerslijst te zetten. De uitwedstrijd tegen het armoedige Dordrecht'90 werd slechts met 5-1 gewonnen. Omdat het gemakkelijk 15-1 had kunnen zijn. had coach Van Hanegem na afloop een gezicht als een oorwurm. Hij maakte zich zorgen in verband met de ko mende Europese bekerwedstrijden tegen Spartak Moskou (2 en 17 maart). Zijn drie ter beschikking staande midvoors - Van hoen, Kiprich, Obiku - ontberen topvorm. Tegen de nummer laatst van de eredivisie werd de productie verzorgd door Witsch- ge, De Wolf. Taument, Scholten en Fraser. Slechts één van de vijf (Taument) behoorde tot de voorste lijn. Publiek eist vertrek Nol de Ruiter den haag ADO Den Haag verloor thuis van nummer laatst Her acles: 0-1door een doelpunt van Mol. En dat viel niet goed in het Zuiderpark. Voor de Almeloërs, die pas negen punten had den. was het pas de derde zege van het seizoen, de eerste buiten Twente. De onrustige aanhang van Den Haag, dat de laatste we ken matig presteert, eiste het vertrek van trainer Nol de Ruiter, die zijn spelers de laatste weken, ook in de publiciteit, heeft aan gepakt. FC Utrecht bezig aan vrije val utrecht» FC Utrecht is bezig aan een vrije val. De nummer twee van rond de winterstop leed tegen Willem II zijn tweede achter eenvolgende 0-1 thuisnederlaag op eigen veld. FC Utrecht haal de slechts twee punten uit de laatste vijf wedstrijden. In die pe riode scoorde de huidige nummer zes bovendien slechts één- friaal. Het weinig creatieve en aanvallend onmachtige elftal van trainer Ab Fafié wacht al ruim vierhonderd competitie-minuten óp een doelpunt. Ook tegen Willem II kon Utrecht niet overtui gen. De voorspelbaar spelende formatie van Fafié was kansloos tegen de Brabantse club, die frank en vrij op de aanval gokte. De beloning voor de open en technisch verzorgde strijdwijze van Willem II kwam pas tien minuten voor tijd. Mohammed Sylla, een van de vier aanvallers van Willem II, strafte een fout van Utrecht aanvoerde De Koek af. Geen trefers in subtopper enschede FC Twente en Vitesse blijven elkaar beloeren in de strijd om Europees voetbal. Het onderlinge duel leverde gisteren in Enschede geen treffers op. Ondanks een numerieke meerder heid gedurende ruim een kwart van de wedstrijd kon de thuis club het evenwicht op het scorebord niet doorbreken: 0-0. Ach teraf kon Vitesse zelfs wijzen op de beste mogelijkheden. La- tuheru kwam in de tweede helft tot tweemaal toe in een droom- positie, maar faalde beide keren hopeloos. In het laatste geval zelfs voor een leeg doel. eindhoven «gpd Een stofzuiger krijgt geen ap plaus. En al helemaal geen pu- bliekswissel. Een stofzuiger hóórt ook geen applaus te krij gen. Hij moet gaten trekken, het vuile werk opknappen voor de vedetten. Gewoon draven. Eindhoven huilde gisteren van vreugde door Edward Linskens, loopjongen. Niet Romario, rebel uit Rio, niet Dennis Bergkamp, miljoenenman uit Amsterdam, maar een simpele onderbetaal de knecht bepaalde het gezicht van de topper PSV-Ajax (2-1). En dat was veelzeggend. Edward Linskens was in Eind hoven de uitkomst van een merkwaardige optelsom. Een toevalstreffer. Voor de topper brak trainer Hans Westerhof zich, in opperste nood, het hoofd over elf namen. Linskens of Kalusha. Nóg zwaarder ver dedigen of toch een beetje aan vallen? Bij Ajax leunde Louis van Gaal, de favoriet, lekker achterover. Westerhof, wist hij, zou voor Kalusha kiezen. Hans Westerhof koos voor de verde diger. En won. Linskens kreeg zelfs een pu- bliekswissel, een unicum voor een kruimeldief. Zelfs in de on gewone rol van aangever, afma ker en matchwinner verloo chende de Brabander zijn af komst niet. Hij had natuurlijk aan de zijlijn kunnen blijven wachten om zich massaal te la ten huldigen. Loopjongen Lins kens rende echter in de armen van invaller-doelman Wim de Ron, een soortgenoot. „Wij zijn bij PSV eigenlijk vergelijkbaar", noemde de Brabander dat be scheiden. „Goed voor noodga- vallen." Hij had een taak mee gekregen - Jonk voor de voeten lopen en aanvallend tussen Jonk en Blind in kruipen - en kweet zich daar voorbeeldig van. Nee, PSV's stofzuiger ging niet uit zijn dak bij dit wonder van Eindhoven. Hij vond het gewoon 'fijn'. PSV staat weer drie punten 'los'. De wonderen zijn de we reld nog niet uit. Het porselei nen gezicht van manager Kees Ploegsma barstte open; van vreugde en verbazing. Hij kwam weer handen tekort en dat was een tijd geleden. De kleedkamer van de tegenpartij bleef dicht. Ajax was verslagen, letterlijk en figuurlijk. Danny Blind, later: „Die Linskens, pfff. Die heeft volgens mij vier longen." Den nis Bergkamp, veel later: „Zo wordt Ajax dus nóóit kam pioen." De topschutter zelf ze ker niet; het was zijn laatste PSV-Ajax. „Maar wel een met een katerig gevoel. Als je dit soort wedstrijden al niet wint. Zoiets mag helemaal nooit ge beuren. De manier waarop de gelijkmaker valt, zo slordig in de dekking, ik maakte me daar echt kwaad over." ERE DIVISIE V PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 0 TOPSCORERS PSV Ajat 2-1 (1-1), 23 Bergkam at r Ende. Toeschou- Van den Brom ;cu, Faber. Van Aerle (PSV), Menzc Dordrecht "90 - Feyenoord 1-5 (0-1). 16. EERSTE DIVISIF WiRrhop 0-1 07 Op Wolf 0.7 R? Ta,,. LLf\J I L L/IVUIC Vitschge 0-1, 47. De Wolf 0-2, 52. Tau- nent 0-3. 66. Barendse 1-3. 83. Scholten 1-4, 85. Fraser 1-5. Scheidsrechter: Reyg- vart. Toeschouwers: 8.176. Gele kaart: larendse, Sion en Atmodikoro (Dordrecht Utrecht - Willem II 0-1 (0-0). 79. Sylla 'an Ede; Vierklau, Wijnands Louis van Gaal, geflankeerd door Gerard van der Lem en Bobby Haarms, ziet de bui al hangen. foto anp Wim Jonk mopperde het minst, terwijl de Volendammer het meest te beklagen was. Hij was immers de directe tegen stander van Edward Linskens. „Die jongen", stelde de Volen dammer simpel vast, „heeft het gewoon goed gedaan. Wij heb ben gewoon stom gespeeld." Wedstrijd verloren, kampioen schap verspeeld? Blind: „We zijn steeds in het voorjaar dich terbij gekomen." Maar telkens weer werd PSV kampioen. Berg kamp: „Je moet er toch in blij ven geloven." NAC - De Graafschap 1-0 (1-0). 15. Gest (NAC), Redeker (De Graa V 3-2 (1-2). 7. Tammer r Net en Bijl; Oosterhuis Sparta - FC Den Bosch 2-0 (1-0). 30. I Rode kaart: 75. Petrovic (Den Bosch). Go Ahead Eagles - MW 1-2 (1-0). 3. I - 50. Meijer 1-1, 79. f' Eagles), Van As en Reijner Uilenberg. Toeschouwer kaart: Sijahillatua (RKC). FC Twente - Vitesse 0-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 6.200 Rode kaart: 64. Straal (Vitesse, 2x geel). Gele Graafschap, 2x get schap). 0, 21. Derix 1-1, 42. Graef 1-2," 76. kaart: Tammer, De Jong (Heerenveen). Telstar - TOP 1-2 (0-0). 58. Hasselbalnk 1-0. 73. Torken 1-1, 87. Torken 1-2. Excelsior - RBC 1-2 (1-1). 24. Magie 1-1, 75, Roovers 1-2. Mol 0-1. Scheidsrechter: Blomm AZ - Veendam 0-0. Scheidsrechter: Kloeg. Toeschouwers: 2.438. Gele kaart: Alberts Emmen - Eindhoven 2-1 (0-1). 18. Winkel molen 0-1. 61. Grummel 1-1, 75. De Jon ge 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Sterk. 3.000. Gele k, (Volendam), Rijpma, Uhlenbeek, Abma e Djurovski (Cambuur). 20 15 2 3 32 49 - 16 Jonge (Emmen), Goudmijn en Prommayon 5 28 40 - 24 5 27 53 - 35 21 12 2 7 26 20 12 5 3 29 20 10 6 4 26 21 8 5 8 21 29-36 Herack 21 7 6 8 20 19-21 20 5 8 7 18 22 - 33 DeGra; 4 2 14 10 17 - 49 2 6 13 10 16 - 48 6 24 34 - 22 8 20 31 - 42 9 20 28 - 33 6 9 20 29 - 35 23 5 8 10 18 35 - 1 1 9 22 - Pe selectie van het Nederlands voetbalelftal begint de voorbe reiding op de interland tegen Turkije vrijdag in Noordwijk zonder de in het buitenland uitkomende internationals. Ook bij de uitwedstrijd tegen Turkije, eind vorig jaar, koos bondscoach Advocaat voor een dergelijke preparatie. Hij ging eerst enkele dagen in afzonde ring met de in de Nederlandse competitie uitkomende spe lers. Het thuisduel met Turkije wordt woensdag 24 februari in Utrecht gespeeld. Advocaat maakt de selectie pas donderdag, een dag voor de spelers zich in Noordwijk moeten verzamelen, bekend. De bondscoach koos voor het late tijdstip omdat veel inter nationals woensdag nog in ac tie komen. Rijkaard en Van Basten ont breken in elk geval, Wouters zeer waarschijnlijk. Ook Van Vossen is niet geheel fit. Hij ontbrak de laatste competitie wedstrijd bij Anderlecht we gens een blessure aan de achil lespees. De informatiecommissie gaat de boer op om een nieuw sectiebestuur bijeen te scharrelen. De clubs uit het betaalde voet bal, zaterdag in vergadering bijeen in Zeist, verleenden de commissie daarvoor het mandaat. Bij monde van woordvoerder Jac ques Ruts (PSV) spraken de 'formateurs' de hoop uit hun kabinet 1 mei te kunnen pre senteren. „En indien mogelijk natuurlijk eerder." Het demissionaire college-Van Rooijen is gevraagd tot uiterlijk 1 mei de lopende za ken te behartigen. In het nieuwe bestuur Betaald Voetbal zullen, net als in het vorige, geen clubgebonden personen worden op genomen. Het merendeel van de clubs was daar tegen. Ruts vertelde dat de formatiecommissie, verder bestaande uit Theo Aalbers (FC Utrecht), Gaston Sporre (FC Zwolle), Jan Vlaminckx (VW) en WCS-man Karei Jan sen, eerst op zoek gaat naar een voorzitter. „Om samen met de nieuwe praeses een nieuw college te gaan bouwen." Volgens Ruts wordt dat een hele klus. „Met de be perking dat in het nieuwe sectiebestuur geen clubgebonden personen mogen zit ten, hebben we het ons niet eenvoudig ge maakt. Maar we zullen het zo pragmatisch mogelijk aanpakken." De opvolger van Martin van Rooijen moet, zo lichtte Ruts alvast een tipje van de sluier op, 'enige affiniteit' hebben met het betaalde voetbal. Namen van kandidaat-be stuursleden wilde hij niet noemen. Ruts wilde evenmin ingaan op de vraag of enkele leden van de groep-Van Rooyen in het nieuwe sectiebestuur zullen terugkeren. In de wandelgangen circuleren de namen van Eric Vilé, Jan Masman (ook kandidaat om Jo van Marle als bondsvoorzitter op te volgen) en Jaap Bontenbal. Met hierbij de aantekening dat zowel de FBO (werkgevers organisatie) als de WCS (spelersvakbond) in Vilé de ideale voorzitter van het nieuwe bestuur Betaald Voetbal zien. Vilé heeft al te kennen gegeven de voor malige WD-minister Pieter Winsemius als rechterhand te willen meenemen. Verder staat ook Gerard Bouwer, voormalig be stuurslid van ondermeer DS'79, als secreta ris toegevoegd aan de informatiecommissie én niet-clubgebonden, hoog genoteerd om in het nieuwe sectiebestuur te worden op genomen. 'BUITENLANDS VOETBAL Rönald Koeman is zaterdag in het duel FC Barcelona- Atletico Madrid (1-1) uit het veld gestuurd. De inter national was een van de vier spelers, drie van Bar celona, die rood kreeg van scheidsrechter Pajares Paz, die vólgens de Spaanse pérs de wedstrijd in een 'veldslag' had laten ontaar den. barcelona anp Door de gelijke spelen van kop loper Dcportivo La Coruna bij Osasuna (1-1) en Real Madrid op eigen veld tegen Sporting Gijon van de Nederlandse coach Jacobs (0-0) bleef de situ atie aan de kop van de ranglijst onveranderd. La Coruna heeft twee punten meer dan Real en een marge van vier'punten met Barcelona, dat een wedstrijd minder speelde. Koeman, die in de twaalfde minuut uit een strafschop Bar celona (zonder de met bronchi tis kampende Hristo Stojtskov) op voorsprong had gebracht, was de laatste van hel kwartel boosdoeners. Zijn ploeggenoot Bakero opende de rij in de 68ste minuut nadat hij voor de twee de- keer geel had gezien. Amor hield hem gezelschap, omdat hij in de ogen van de arbiter al te heftig had geprotesteerd te gen de uitsluiting van Bakero. Tien minuten eerder maakte de Mexicaan Garcia de gelijkmaker uil een strafschop, veroorzaakt door Koeman. In de slotfase miste Richard- Witschge een prachtige kans op de overwin ning. Doelman Zubizarreta van Barcelona speelde zijn 250ste wedstrijd. Vier minuten voor.tijd was Vi zcaino van Atletico, voor het eerst onder leiding van coach Pastoriza, aan de beurt voor een rode kaart. Koeman verdween in de voorlaatste minuut van het veld. Een overtreding tegen Tomas vond geen genade bij de scheidsrechter, die onder poli tiebegeleiding het stadion van Nou Camp verliet. „Ik weet niet of de rode kaart terecht was, wél geloof ik dat Tomas eerder rood verdiende dan ik." Johan Cruijff, die de laatste weken herhaaldelijk het optre den van de Spaanse scheids rechters heeft gehekeld, rea geerde cynisch op de zoveelste aanvaring met het arbiters korps: „Dit was wel het ergste wat ik ooit heb gezien. Ik ben in de kleedkamer meteen op de kalender gaan kijken, want ik had het idee dat we in de jaren zeventig zitten. Toen floot ook iedere scheidsrechter tegen Bar celona." Jose Bebeto miste voor de tweede achtereenvolgende keer een strafschop voor La Coruna. Doelman Santamaria keerde in de 39ste minuut het slap inge schoten schot van de Braziliaan. Coach Guus Hiddink van Valen cia keerde met een gelijkspel (2- 2) uit het Sevilla van Maradon terug. Valencia bleef vierde met zes punten minder dan La Co runa. Het was een memorabel weekeinde voor het traditioneel laag geklasseerde Cadiz. De club won voor het eerst sinds 24 mei van het vorig jaar een wed strijd op eigen veld. Espanol verloor met 0-1. De trefzekerheid van aanvaller Papin en de koelbloedigheid van doelman Rossi hebben het ongeslagen record van AC Milan in stand gehouden. De lijstaanvoerder speelde gisteren gelijk bij Atalanta, 1-1. Gevolgen had het puntverlies niet voor AC Milan, alweer 55 achtereenvolgende competitie duels zonder nederlaag. Ook de nummer twee van de ranglijst, Inter, verspeelde een punt. Dat gebeurde tegen Napoli, 0-0. Ju- ventus klom naar de gedeelde vierde plaats. In Turijn werd Genoa verslagen door een doel punt van invaller Ravanelli. Ju- ventus achterhaalde daardoor Lazio Roma, dat tegen Cagliari (1-2) te tweede thuisnederlaag leed. Atalanta, derde, heeft op ei gen veld een nog betere staat van dienst dan AC Milan. De ploeg haalde dit seizoen thuis achttien punten uit tien duels. AC Milan speelde voor de eerste keer sinds twee en halfjaar zon der een Nederlander. Rijkaard, Van Basten en Gullit waren geen van allen fit. De eerste helft was fel en ge lijk opgaand. De sensationele dingen gebeurde pas na de rust. In de 72ste minuut kreeg Ata lanta een strafschop, omdat Ba- resi een overtreding beging te gen Ganz. Rambaudi stuitte van elf meter op Rossi. Tegen Fog- gia, twee weken eerder, stopte de doelman eveneens een straf schop. Papin opende de score vier minuten voor het einde, maar nauwelijks een minuut la ter zorgde Ganz voor de gelijk maker. Tim Sherwood (I) en Kevin Sheedy (respectievelijk spelend v in plaats van de bal. londen Reuter ten voor de beslissing. treffers van leaeue-toDscorer Aston Villa heeft Saterdag ge profiteerd van het beperkte pro gramma in de Engelse Premier League. De club uit Birming ham won het competitieduel te gen Chelsea met 1-0 en werd lijstaanvoerder. Aston Villa heeft twee punten voorsprong op Manchester United. Liverpool verloor voor de elfde keer dit seizoen. Nu was Southampton te sterk (2-1). In Engeland werden zaterdag slechts drie competitieduels af gewerkt. Aston Villa werkte zich weer naar de koppositie door op het terflein van Chelsea een minieme overwinning af te dwingen. Middenvelder Ray Houghton zorgde na 22 minu ten voor de beslissing, Liverpool verliet Voor de elfde keer dit seizoen het veld zonder punten. Southampton nam na 24 minuten een voorsprong door Maddison. Hutchinson zorgde na een uur voor de ge lijkmaker. Een kwartier voor het einde tekende Banger voor 2-1 In het toernooi om de FA Cup deed zich gisteren een verras sing voor. Manchester United werd uitgeschakeld in de vijfde ronde door Sheffield United: 1- 2. Die stand was al bij rust be reikt. De favoriet kwam na een half uur nog wel op voorsprong dankzij Giggs, maar Hoyland en Hodges draaiden al snel de rol len volledig om. Het in de competitie tegen vallende Arsenal had aan twee treffers van league-topscorer Ian Wright voldoende om de hekkesluiter van de hoogste di visie, Nottingham Forest, van zich af te schudden. Bij de laatste acht zitten naast Arsenal ook Ipswich, Derby County, Manchester City, Blackburn, Sheffield Wednesday, Sheffield United en Tottenham. Blackburn had een zware middag tegen het een klasse la ger spelende Newcastle. Spits Roy Wegerle besliste het duel in de voorlaatste minuut. Ipswich raasde langs eerste klasser Grimsby: 4-0. De Bulgaar Guentchev scoorde drie keer de de Premier League. De vierde tref fer kwam -van veteraan John Wark. NICOSIA ANP/Reuter Het Belgisch elftal moet de ko mende maanden enorm gaan stuntelen, wil het de trip naar de eindronde van het wereld kampioenschap in Verenigde Staten mislopen. In en tegen Cyprus werd zaterdag de maxi male score in groep vier van de kwalificatieronde behouden. De ploeg van Paul van Himst zege vierde met 3-0 en leidt groep vier met twaalf punten uit zes wedstrijden. Het duel in Nicosia was bin nen vijf minuten beslist. Mid denvelder Enzo Scifo scoorde twee keer. In.de tweede minuut stond de voor Torino uitkomen de technicus in het strafschop gebied volledig vrij, drie minu ten later kpalde hij de bal na een afgeslagen hoekschop di rect achter doelman Onièiforou. Na èen half uur durfde Cy prus wat meer initiatief te to nen. Het leverde een goede mo gelijkheid voor Papavassiliou op. Doelman Preud'homme had alle moeite de inzet te ke ren. Na ruim een uur raakte Christofi de kruising. In plaats van tegen te scoren, moest Cy prus daarna nog een derde tref fer incasseren. Kort voor het einde bepaalde verdediger de tweehonderdste overwinning voor België op 3-0. Een eenvou dige zege, die bondscoach Van Himst na de moeizame thuisze ge van 1 -0 niet had verwacht. CIJFERS il Madrid - Gijon 0-0, Osasuna - La Co runa 1-1, Cadiz - Espanol 1-0, Oviedo - Za- ragoza 4-1, Celta - Logrones 2-0, Real So- Barcelona 21-30 Sevill - Napoli 0-0, Juventus - Genoa 1-0, Lazio Roma - Cagliari 1-2, Parma - Torino 2-2, Pescara - Brescia 2-0, Sampdoria - Udine- se 2-0. AC Milan 20-35 Lazio Roma 20-23 Inter 20-26 Juventus 20-23 'Atalanta 20-24 Sampdoria 20-23 ENGELAND, FA Cup: Manchester City - Barn Wédnesday - Southend 2-Ó, Sheffield Uni ted - Manchester United 2-1, Tottenham - Wimbledon 3-1. COMPETITIE: Chelsea - Aston Villa 0-1, Leeds - Oldham 2-0, Southampton - Liver- nited 28-51 Coventry 28-42 ich 27-48 Blackburn 27-41 PORTUGAL: Sporting L 0. Guimaraes - 8elenf Tirsense3-1, Boavista- Vicente - Maritimo 2-0, Chaves - Pacos Ferreira 1-2, Beira Mar - Estoril 3-0, Faren- se - Espinho4-l, Benfica - Famalicao 1-0 Porto 21-35 Boavista TURKIJE: Bursaspor - Ankaragucu 1-1, Trabzonspor - Altay 1-0, Karsiyaka - Kayse- risporO-1, Genclerbirligi - Bakirkoyspor 1- 0, Kocaelispor - Sariyer 1-3, Fenerbahce - Konyaspor 5-2, Aydinspor - Galatasaray 1- 3, Besiktas - Gaziantepspor 2-0. Fenerbahce 19-40 Trabzonspor 19-37 Galatasaray 19-40 Bursaspor 19-37 Besiki 19-40 Ankaragucu 19-27 Ipswich Town loot Arsenal LONDEN» ANP De loting voor de kwartfina les (op 6 maart) van het toer nooi om de Engelse FA Cup had het volgende resultaat: Derby County - Sheffield Wednesday, Manchester City - Tottenham Hotspur, Ips wich Town - Arsenal, Black burn Rovers - Sheffield Uni ted.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18