Sport Quick Boys zet Rijnsburg in de hoek: 7-1 Linskens held in bizarre topper De man van Hamar m MAANDAG 15 FEBRUARI 1993 TTl ROB ONDERWATER. 071 -1 FC Lisse /t FC Lisse doet het Z I boven verwachting goed. De club boekte een verrassende 2-1 zege op koploper Katwijk en haal de daarmee de tweede periodetitel binnen. Tempo q Tempo moet zijn Z D promotiefeestje nog zeker twee weken uitstel len. KZ Leiden wenste niet mee te werken en won in dp Vijf Meihal met 12-10 Inbraak in pas geopend jeugdhonk leiden Een week na de feestelijke opening van het jeugdhonk van Eoreholte door de bij Foreholte begonnen professionele doelmannen Edwin van der Sar (Ajax) en Rob van Dijk (Feye- noord) is er al ingebroken. Vrijdagnacht werden enkele ruiten ingegooid, waarna de magnetron en de inhoud van de koelkast werden meegenomen. Al met al een schade van zo'n vijftien honderd gulden. Foreholte zal dit verlies zelf moeten dragen, aangezien talrijke eerdere inbraken in het clubhuis een verzeke ring onmogelijk maakten. Pennenburg blijft bij Randstad voorschoten Cor Pennenburg heeft gisteravond zijn contract bij Randstad Sport met nog één jaar verlengd. Pennenburg wil daarna definitief stoppen als oefenmeester. De Leidse trainer begint het volgend seizoen aan zijn zesde seizoen bij de Voor- schotense vierdeklasser. Voorheen was hij vier jaar actief bij Kic kers'69 en had voor zijn overgang naar Randstad een periode van twee seizoenen zonder club. Onduidelijkheid over Cruijff bij WK ZEisr. Het staat nog allerminst vast dat Johan Cruijff bij het Ne derlands elftal de scepter zwaait tijdens het WK volgend jaar in Amerika. Mits Oranje zich plaatst voor het eindtoernöoi. Na een expeditie naar Barcelona vertelden Martin van Rooijen en Paul Boels van het demissionaire sectiebestuur trots mondeling tot overeenstemming te zijn gekomen met JC Superstar. De infor matiecommissie, belast met de samenstelling van een nieuw sectiebestuur, plaatste zaterdag evenwel vraagtekens bij het 'he renakkoord'. Woordvoerder Jacques Ruts: „Het is ons niet bekend dat er een afspraak is met Cruijff. Die zaak hoort trouwens bij de lopende zaken, die het demissionaire sectiebestuur moet afhandelen." Cruijff wilde de afgelopen week geen mededelingen over de 'af faire' doen. „Laat het Nederlands elftal zich eerst maar eens kwalificeren," was het enige dat hij kwijt wilde. T-shirt brengt 6000 gulden op lillehammer Een anonieme gever bood 25.500 Noorse kronen (circa 6000 gulden) voor een T-shirt van de Olympische Winter spelen in Lillehammer. Een record op de dagelijkse veiling in het Noorse stadje die duizend dagen voor de opening op 12 februari 1994 startte. Elke dag worden er nieuwe shirts geveild. Bedrukt met de datum en de mededeling hoeveel dagen er nog resteren voor de opening. Het 'recordshirt' was waardevoller dan dat van 500 dagen voor het uur U. Toen werd 21.000 kronen betaald. De inkomsten gaan deels naar de organisatie, deels naar goede doe len. Zoals hulp aan de kinderen van het oorlogsgeweld in Saraje vo, waar in 1984 de Olympische Winterspelen plaats vonden. Roda JC wil Huub Stevens kerkrade. Huub Stevens heeft vandaag een tweede gesprek met Roda JC. De in nood geraakte club uit Kerkrade wil Stevens be noemen tot technisch directeur en het duo Adri Koster-Ad Ver- sluys degraderen tot assistenten. De huidige trainer van het tweede elftal van PSV heeft wel oren naar ae baan bij Roda. katwijk rob onderwater Wéér 7-1. Quick Boys wordt na mens Arie Kurver en consorten hartelijk bedankt. Leek de trai ner met het dolende Rijnsburg- se Boys uit het dal geklauterd en dan ontrolt zich zaterdagmid dag een ware catastrofe op Nieuw Zuid. En dat was wel het laatste wat Kurver verwachtte. De immer optimistische trainer hoopte op een (weer opgeka lefaterde) ploeg, die het debla- cle van Middelmors eerder dit seizoen wilde uitwissen. Daar kwam het allemaal niet van. Het enige wat de scheidende oefen- meester in de schoot kreeg ge worpen was een ontluisterende nederlaag en een hoop ellende. Quick Boys-trainer Hans van der Zee: „Rijnsburg was van daag een zelfmoordcomman do." Aangeslagen De cijfers illustreerden het dui delijk. Quick Boys heeft zijn zaakjes na een mindere periode weer op orde en Rijnsburgse Boys hangt weer als los zand aan elkaar. Arie Kurver maakte na afloop van de afstraffing een zichtbaar aangeslagen indruk. De trainer voelde zich beroerd. Niet zozeer door de nederlaag, maar door de handelwijze van zijn spelers. „Ik ben als mens beschadigd," toonde hij zich ontdaan. En weer vormde Hen- nie Koet het niet bepaald stra lende middelpunt. Het clubbestuur, de sponsors en de trainer zelf maakten in de afgelopen weken de weg weer vrij voor het enfant terrible uit Leiden. Alle partijen beloofden beterschap, maar na twee we ken is de relatie weer bekoeld. Koet speelde, tegen de gemaak te afspraken in, vrijdagavond in de zaal en werd door Kurver daarom zaterdag uit de basis gehouden. En de trainer legde daarmee weer een bommetje onder Middelmors. Kurver zelf verwacht dat de boel spoedig Fred Bodaan gaat door d ontploft: „Wie de lont aansteekt weet ik niet, maar dat het gaat gebeuren is voor mij duidelijk." De trainer kondigde zaterdag na de wedstrijd maatregelen aan. Kurver: „Maar het manco is dat elke maatregel weer vier of vijf andere problemen tot ge volg heeft. Zo blijf je hier aan de gang. Ik weet echt niet uit welke hoek de wind nu weer gaat waaien." Het is klip en klaar dat Rijnsburgse Boys het seizoen zonder Koet zal moeten afma ken. De 'verloren zoon' verliet Nieuw Zuid zaterdag foeterend r Quick Boys dat Gert ^andewiel inmiddels met 5-1 leidt. FOTO LOEK ZUYDERDUIN en kondigde naderhand in de kleedkamer aan „nooit meer voor Rijnsburgse Boys te zullen spelen." Voor Huug Aandewiel is het duidelijk: „Die zien we niet meer terug." De problemen met Koet rechtvaardigen de vraag of Rijnsburg er wel juist aan heeft gedaan om de afvalligen in ere te herstellen. Voor de winter stop was Kurver nog apetrots op de jonge garde, die bij de w Katwijk nog een punt wegsleep te. Mooi was het veldspel alle maal niet, maar de werklust en het elan had in elk geval een verfrissende uitwerking. De elf die zich zaterdag in het geel zwart hulden bakten er, op de eerste twintig minuten na, hele maal niets van. Uiteraard was het opgeleefde Quick Boys daar verantwoordelijk voor, maar de ploeg werd dan oog geen stro breed in de weg gelegd op weg naar het succes. Huug Aandewiel weet waar het aan schort bij Rijnsburg: „Het is geen team, er is geen sfeer en het rommelt te veel. Ik kan het allemaal niet meer vol gen. Dan is het Koet wel, dan weer niet, daar wordt niemand wijzer van. Als je een voetballer als Koet terughaalt moet je dat zaalvoetbal op de koop toene men. Laat 'm anders lekker thuiszitten. Dat ik nu nog speel, doe ik voor de club, maar ple zier heb ik niet." Het verhaal over de 26ste uit gave van de klassieker is snel verteld. Na een krap half uurtje had Quick Boys de strijd reeds beslist. Na de openingstreffer van Martin Steenvoorden (daar voor had Tom van der Niet Wim llooymans van 0-1 afge houden) viel er een last af van de door vormverlies en gebrek aan trefzekerheid geplaagde ploeg. Edwin Otte. weer hei steld na een peesontsteking, ging de Katwijkse ploeg voor in de strijd. Dat werd trouwens tijd ook, want de middenvelder, die zelf 2-0 maakte, reikte dit sei zoen zelden tot grote hoogten De Otte van zaterdag vond weer als vanouds de openingen en was bovendien niet te beroerd om verdedigend werk op te knappen. Aan de 4-0 ruststand (Van der Kleij en Kanbier scoorden ook) viel niets af te dingen. Was Quick Boys in de tweede helft op dezelfde voet verder gegaan dan had de Rijnsburgse neder laag in de dubbele cijfers gelo pen. De Katwijkers deinsden echter terug van een aantal geelzwarte intimidatie-pogin gen (Bodaan was rijp voor rood) en geloofden het na treffers van De Louw (4-1) en Gert Aande wiel (5-1) verder wel. Invaller Leen van der Plas bracht de mistige duinpan in de slotfase met twee doelpunten weer tot leven. Arie Kurver. die tot overmaat van ramp invaller-doelman Ri ny Blankenspoor geblesseerd zag uitvallen, was op dat mo ment allang rood aangelopen van woede. Quick Boys - Rijnsburgse Boys 7-1 (4-0). 10 Steenvoorden 1-0. 18 Ofte 2-0 25 Van der Klei) 3-0 44 Kanbier 4-0. 72 De Louw 4-1.73 Gert Aande wiel 5-1, 80 Leen van der Plas 6-1 89 Leen van der Plas 7-1 Scheidsrechter De Wit Toeschouwers 4000 Geel Heemskerk. Bodaan en Huug Aande wiel (Rijnsburgse Boys). Heennga (Quick Boys) Quick Boys: Aandewiel Hoogervorst. Hans v Dijk spoor. Vaarlies (Carli), Aandewie.' Bodaan, Heemskerk, Van Duyn (Koetl Marcel de Jager, Hooymans. Vonk. De Louw. Ron de Jager Falko Zandstra ontpopte zich het afgelopen weekeinde als de held van Flamar. De Europese kampioen overwon in het splinternieuwe ijsstadion niet alleen zijn rivaal Johan Koss, maar ook het chauvinistische Noorse publiek en bovendien nog een tweetal kwaaltjes. De nuchtere Fries kroonde zich in het Viking schip, waar het ijs niet al te best was, als de ware wereldkampioen. De beste op alle fronten. FOTO AN Wedstrijden tussen Ajax en PSV zijn altijd boei end, vaak zeer goed, meestal een tikje bizar. De editie van gisteren in het volle Philips-stadion was ongetwijfeld de meest bizarre in de ge schiedenis. Ook qua score: 2-1 voor de kam pioen. eindhoven henri van der steen gpd-verslaggever De zaak stond op z'n kop, gis termiddag in Eindhoven. Drie kwartier lang werd PSV volledig weggespeeld door Ajax, echter zonder schade op te lopen: 1-1 bij rust. Meteen na de hervat ting werd de thuisploeg geredu ceerd tot tien man, toen Jan Heintze van het veld moest met twee maal geel. Tegen tien te genstanders kreeg Ajax het ver volgens niet voor elkaar te win nen, voor de vierde keer al dit seizoen. Sterker: de Amster dammers stapten uiteindelijk zelfs met lege handen de bus in. Anders dan verwacht en ge wend, was niet Romario de Souza Faria de man die de boei ende, harde en sfeervolle topper beslist. De held van de dag, ma ker van beide PSV-goals, heette Edward Linskens. 'Bizar' zou Romario zeggen. De spits roept immers al jaren dat Linskens alleen maar hard kan lopen en ook niet meer moet doen dan dat. Twee keer deed Linskens gisteren toch iets meer: scoren. Romario was de eerste om hem om de nek te vliegen. Oprisping Romario kon blij zijn met de oprispingen van zijn collega. Pal voor rust had de Braziliaan zijn ploeg op voorsprong moeten brengen, toen hij een strafschop mocht trappen, nadat Linskens door Menzo nogal dom tegen het gras was gewerkt. Romario gaf de Amsterdamse keeper de kans zijn fout goed te maken. Menzo reageerde prima op de schuiver van de kleine spits. Het was dp tweede achtereenvol gende keer dat Romario vanaf elf meter faalde. Anders dan vorige keer (PSV- Fevenoord. 1-1) kostte het PSV nu geen punt. Dat had de kam- De man van de wed strijd, Edward Lins kens, kan rekenen op veel bijval van zijn PSV-ploeggenoten. Dat zal voorlopig nog wel zo blijven. pioen te danken aan de mentale kracht (Westerhof had het over 'een heilige wil') waarmee na de uitsluiting van Heintze werd ge speeld, maar ook door het geluk dat Ajax de ene na de andere kans miste. Een derde factor was het zwakke spel van de gas ten na de rust. Het leek alsof de ploeg een metamorfose had ondergaan. In de eerste helft was er bijna een divisie verschil: Ajax voetbalde, PSV schopte. De meer dan vin nige aanpak van de thuisclub werd bestraft met gele kaarten voor Heintze, Popescu en Fa- ber. Reden voor Louis van Gaal in de rust een rode kaart te voorspellen. „Ik heb geprobeerd ze te waarschuwen voor euforie na die eerste helft en ik heb ze voorspeld dat er een rode kaart zou vallen bij PSV. Ik heb erbij verteld dat ze dan vooral taak bewust moesten blijven voet ballen. Misschien had ik dat. PSV onderhandelt over Ingesson PSV heeft de onderhandelingen met lohn Cordier over de aan koop van Klas Ingesson geopend. De voormalige voorzitter van KV Mechelen heeft dit bevestigd. Volgens Cordier, die de eigendomsrechten heeft, is nog geen definitieve overeenstemming bereikt over de transfer van de Zweedse middenvelder. Bovendien heeft KV Mechelen. waar In gesson speelt, het voorkeursrecht als de club evenveel wil beta len als PSV. De kans daarop is overigens uiterst gering. Hoewel ook enkele andere buitenlandse clubs (Atletico Madrid, Notting ham Forest) interesse hebben in de Zweed, gaat de voo/keur van Ingesson uit naar PSV. achteraf gezien, toch wat scher per moeten vertellen." De conclusie had achterwege kunnen blijven als 'Vrouwe For- tuna', 'het Toeval' en 'de Duvel' zich niet met de wedstrijd had den bemoeid. De 1-1 bij rust (Bergkamp met een wereldgoal. waarbij de lob weer eens dienst deed en Linskens, koppend, in dezelfde minuut) was al niet fair. ondanks de strafschop voor PSV. Na rust kon Ajax de draad echter niet oppakken en leek de ploeg zelfs meer last te hebben van het rood voor Heintze dan PSV. Kansen kwamen er niette min weer volop voor de Amster dammers. Vooral De Boer pro beerde het, maar Wim de Ron bokste en tikte elke bal uit zijn doel. Het beslissende tikje werd aan de andere kant van het veld uitgedeeld, verrassend genoeg door Gerald Vanenburg. Voor rust had de dribbelaar voorna melijk medelijden opgeroepen. In de tweede helft speelde Va nenburg twee keer een pikante hoofdrol. Eerst door in liet eigen strafschopgebied de bal met een sliding van de voet van de doorgebroken Vink te tikken, la ter door Linskens met een per fect balletje yoor Menzo te zet ten. Dat moment, vijf minuten voor tijd. besliste het duel 2 I Hans Westerhof besloot nog tot twee wissels. Romario en Linskens kwamen achter elkaar van het veld. bij de laatste be trof het een applauswissel. Voor beiden echter kwam het volk van de banken. Het publiek klapte de handen stuk voor een werker en een speler met prach tige, beslissende acties. Roma rio was dit keer de werker. Petersen (66 Petlervson) Ronald de Boer en Overman,

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17