Basisscholen in Alphen fuseren 'Koe kopen is het leukste van het vak' Rijn- en Veenstreek Weer dak boven hoofd Autokraker betrapt Grandioos carnaval Open dag in Rijnoord Afscheid en feest MAANDAG 15 FEBRUAR11993 GERT VISSER. 071-1 Flinke buit bij inbraak alphen aan den run» Bij een inbraak in de nacht van vrijdag op zaterdag in een woning aan de Sandenburg in AJphen is een en veloppe met 7000 gulden gestolen. Tevens werden diverse siera den ontvreemd. De daders kwamen de woning aan de achterzij de binnen. Cosmetica gestolen alphen aan den run Bij een transportberijf aan de Handelsweg in Alphen is vrijdag voor 7000 gulden aan cosmeticaprodukten meegenomen. Ook werd een fax-apparaat meegenomen. Het is nog onbekend hoe de daders zijn binnengekomen, mogelijk hebben zij zich laten insluiten. Alphenaar breekt been alphen aan den run Een 82-jarige Alphenaar heeft vrijdagmid dag een gecompliceerde beenbreuk opgelopen bij een aanrij ding op de Castellumstraat in zijn woonplaats. De man stak het zebrapad over en werd daarbij aangereden door een 17-jarige bromfietser uit Alphen. Volgens een woordvoerder van de politie dacht de jongen de voetganger nog te kunnen passeren. Dat bleek niet het geval. Het slachtoffer is naar het Rijnoordzieken- huis in zijn woonplaats overgebracht. Stevige drinkers alphen aan deN run Een 28-jarige Gouwenaar had vannacht zo veel alcohol gedronken dat hij op de Ziendeweg tussen Alphen en Aarlanderveen achter het stuur van zijn personenauto in slaap viel. Ook zijn passagier had zoveel aan Bacchus geofferd dat ook hij zijn ogen niet kon open houden. De politie werd van nacht rond drie uur gewaarschuwd door een vrachtwagenchauf feur die de aüto, waarvan de motor nog draaide, niet kon passe ren. Tegen de Gouwenaar is procesverbaal opgemaakt. Zijn rij bewijs werd in beslag genomen. Annie Obdam uit Oude Wete ring heeft weer een dak boven het hoofd. Vanaf begin oktober logeerde zij tijdelijk met haar twee kinderen bij vrienden en bekenden in Alkemade. Zij heeft een huis gekregen aan de Burgemeester Vosterstaat in VRIJE TIJD Rugpijn In Het Anker aan de Chopinlaan in Hazerswoude-Rijndijk wordt donderdag 18 februari een in formatie-avond over rugpijn ge houden. Vanaf acht uur spreken fysio- en manueeltherapeuten over de behandelmethoden. Postzegels De ruilvereniging Alkemade houdt op vrijdag 19 februari een postzegelveiling in de Alke burcht aan de Noordhoek in Roelofarendsveen. Niet alleen postzegels, maar ook munten en sigarenbandjes vallen onder de veilinghamer. De veiling be gint om 20 uur. Badminton In de Landvliethal aan de Sport- Oude Wetering. De vrouw zorgde vorig jaar voor nogal wat commotie toen ze op straat kwam te staan na een scheiding. Ze kon niet snel nieuwe woonruimte krijgen en zwierf door de gemeente. Uit eindelijk vond ze een zomer huisje maar ook daar moest ze al weer gauw uit. arklaan in I lazerswoude- Dorp oudt De Schutsc zaterdag 20 februari een badmlntontoer nooi. Wie wil meedoen kan zich aanmelden hij Ronald van Vliet (01728-97.13) of Dcbora Bak huijzen, (01727-M275). Kamerkoor Het Amstelveensde kamerkoor "Cappela Canzona' geeft op zondag 21 februari een concert in de Remonstrantse kerk aan de Kerkstraat in Oude Wetering. Onder leiding van lourens Stuifbergen brengt het koor zes tiende eeuwse chansons en werken van Siant-Saëns en Di Lasso ten gehore. De dirigent speelt ook verschillende orgel werken. De toegang kost 7,50 gulden. Aanvang: 15 uur. Voortbestaan Timotheusschool verzekerd De Alphense protestants-christelijke basisscholen Da Costa en Timotheus fuseren het komend schooljaar. Met de fusie is het voortbestaan van de Timotheusschool, die te weinig leerlingen heeft, verzekerd. alphen aan den run wilfred simons De Timotheusschool heeft 150 leerlingen en wordt daardoor met sluiting bedreigd (in Alp hen moeten basisscholen mini maal 155 leerlingen hebben). De Da Costaschool heeft echter 351 leerlingen en de verwach ting is dat de school de komen de jaren zelfs boven de vierhon derd uitkomt. Als de twee scho len fuseren, worden de leerlin gen bij elkaar opgeteld. De Ti motheusschool kan dan als de pendance blijven bestaan. Volgens R. Kollen, directeur van de Vereniging voor Protes tants Christelijk Schoolonder wijs, is er vooral sprake van een 'papieren fusie': de gebouwen blijven in gebruik en er blijven klassen voor alle leeftijdsgroe pen in beide scholen. Door de fusie hebben beide scholen straks alleen één bestuur. Waar schijnlijk behoudt de 'nieuwe' school ook de oude namen. „We willen een correcte spreiding van het aantal chiste- lijke scholen in Alphen en we willen een 'mix': er moeten zo wel grotere als kleinere basis scholen in Alphen blijven", zegt Kollen: „Wij komen zo tege moet aan ouders die hun kinde ren het liefst naar een kleine school willen sturen. Ouders die menen dat hun kinderen in een grotere school tot hun recht ko men, houden die keuze ook." Ook de andere protestants- christelijke en de openbare olen in Alphen moeten gaan aenwerken. Alphen telt nu rtien protestants-christelijke isscholen. Met ingang van schooljaar 1996 moet dat er drie of vier worden. De beste oplossing is volgens Kollen dat kleine scholen steeds samen gaan met grotere scholen, waar door ze als dependance onge stoord kunnen blijven voortbe staan. Het rooms-katholiek onder wijs in Alphen heeft al zes grote scholen en bevindt zich dus niet in de gevarenzone. Bij het openbaar onderwijs in Alphen vallen echter wel enkele fusies te verwachten. Waarschijnlijk blijven er uiteindelijk in Alphen zes openbare basisscholen over (van de elf nu). B en W doen er alles aan om ervoor te zorgen dat de Zwammerdamse Konin gin Julianaschool zelfstandig blijft bestaan, zelfs als de school onder de opheffingsnorm komt. Negen bestuurders met slok te veel op alkemade/leiderdorp/zoeterwoude» Bij een alcoholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben negen bestuurders een proces-verbaal gekregen, omdat zij met te veel alcohol op een voertuig bestuurden. Van een van hen werd de auto in beslag genomen omdat hij zijn rijbewijs niet bij zich had. De controles werden uitgevoerd op diverse plaatsen in Alkemade, Leiderdorp en Zoeterwoude. Tijdens de controles werden 471 bestuurders aangehouden en gecontroleerd. Half uur in ijskoude sloot woubrugge» Een 42-jarige Alphense vrouw heeft gisteren een half uur bekneld gezeten in een personenauto die in een sloot langs de Provinciale Weg tussen Ter Aar en Woubrugge terecht was gekomen. De vrouw kwam met haar voorwiel in de berm te recht en verloor vervolgens de macht over het stuur. De auto sloeg over de kop en kwam in de sloot terecht. Het slachtoffer werd door de vrijwillige brandweer van Woubrugge uit haar ne telige positie bevrijd. Haar echtgenoot kon zelf de auto verlaten. De vrouw is met onderkoelingsverschijnselen naar het Rijnoord- ziekenhuis overgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een levensmiddelenwinkel aan de Hoofdstraat in Alphen is vo rige week vrijdagmiddag een koffer met 15.000 gulden gesto len. In de koffer, die in de kan toorruimte stond, zaten ook di verse papieren. Alphen roept burgers te hulp alphen aan den run» Burgers die hun deskundigheid gratis ten dienste van Alphen aan den Rijn willen stellen, kun nen terecht bij de nog op te zet ten maatschappelijke talenten- bank. Alphen aan den Rijn deed in het verleden bij het vervaardi gen van beleidsplannen gere geld een beroep op deskundige burgers. Jaarlijks werden daarbij zo n twintig personen ingescha keld. Alphen wil nu een bestand aanleggen van mensen die te hulp kunnen worden geroepen. Het gaat om personen die grote ervaring en kennis heb ben van een specifiek onder werp of over een bepaalde orga- alphen aan den run Een inwoner van Alphen heeft gistermiddag een autokraker op heterdaad betrapt bij een in braak in zijn personenauto. De man was aan het werk in een bedrijf aan de Ondernemings weg en zag de autokraker bezig met zijn werk. Hij snelde naar buiten en sleepte de dief uit de auto. Er ontstond een vechtpar tij waarbij flnke klappen vielen. De autokraker wist zich los te rukken en maakte zich uit de voeten. alphen aan den run Het Alphense Rijnoord Ziekenhuis stelt op zaterdag 27 februari de nieuwbouw open voor bezichtiging. Het ziekenhuis is met 1400 vierkante meier uitgebreid om plaats te maken voor de afdelingen eerste hulp en de poliklinieken voor interne geneeskunde, chirur gie. gynaecologie en dermatologie. Ook heeft het Rijnoord moder ne operatiekamers gekregen. De nieuwbouw van het Rijnoord is tussen 14.00 en 16.00 uur te bezichtigen. roelofarendsveen De snoeptent was erg in trek, zaterdagmiddag tijdens het kindercarnaval in de veilinghallen in Roelofarendsveen. Zo'n 600 kinderen vermaakten zich er met de kermisattracties. De veilinghallen vormden het hele weekeinde het decor van een feestende massa. Vader Abraham, Corrie Konings, Kleintje Pils en anderen wisten de stemming er goed in te brengen. De samenstellers van het programma waren tevreden over het verloop. Incidenten zoals vorig jaar toen Gerard Joling iemand uit het publiek sloeg, bleven uit. „Het was een grandioos feest", aldus Niek Straathof na afloop. De opkomst was wel iets lager dan vorig jaar. „Maar dat komt waarschijnlijk door de mist en het schaatsen op televisie", veronderstelde hij. foto ben de bruyn ter aar Ze zijn tegelijkertijd gekomen, hech te vrienden geworden en gaan nu tegelijker tijd weer weg. De twee brandweerlieden B. Voortman (links) en H. van Zaal (rechts) na men zaterdag tijdens een receptie in het Teraarse gemeentehuis afscheid van het brandweerkorps. Met het bereiken van de 55-jarige leeftijd moet Van Zaal het korps verlaten. Voortman is nog niet zo oud, maar vindt nu ook dat zijn tijd is aangebroken om afscheid te nemen. Niet alleen werd zaterdag het afscheid van de twee gevierd. Tegelijkertijd werd herdacht dat de twee, samen met commandant M. Blok (midden op de foto) al 25 jaar bij de brandweer zaten. Alle drie kregen zij zaterdag uit handen van burgemeester P. Verhoef een onderscheiding van de Nederlandse Vereni ging van Brandweercommandanten. Hoewel Blok binnenkort al 58 jaar wordt, keert hij het korps nog niet de mg toe. „Ik heb nog geen opvolger", zegt hij. „Ik heb wel ie mand op het oog, maar die moet eerst zijn studie afmaken." Intussen is Blok hard op zoek naar mensen die de opengevallen plekken willen opvullen. „Maar dat valt niet mee", verzucht hij. „We zijn nu nog maar met 20. Ik mag er 26 heb ben." foto ben de bruyn Koudekerkse slagerij Van Veen viert eeuwfeest koudekerk aan den run kees van kuilenburg Vader Van Veen kon het niet begrijpen: een slager die kip ging verkopen. „Je bent toch geen poelier", hield hij zijn zoon Floor voor. „Een slager hield zich met vlees bezig. Ver der geen flauwekul, zoals kip, •salades en dergelijke. Maar als wij niet op die trends hadden ingespeeld, hadden we 100 jaar slagerij Van Veen waarschijnlijk niet volgemaakt", merkt de Koudekerkerop. Dat is nu dus wel het geval. Dit jaar is het een eeuw geleden dat grootvader Floor in de Hoogcwaard voor zichzelf be gon. In een eenvoudige ruimte. „Hoe opa destijds is begonnen, daar hebben wij geen idee van. Wat wij wel hebben gehoord is dat hij hard moest werken en weinig verdiehde. De mensen hadden het 'Nederlands arm', vooral in de winter. Dus onze grootvader, die weduwnaar was, verdiende ook nauwelijks wat voor zijn gezin met zes kinde ren. Op zondag kregen de kin deren een doorgebroken babbe laar bij de koffie", weet Floor uit verhalen van vroeger. „De meeste Koudekerkers werkte^ bij de pannenfabrie- ken. Die verdienden alleen maar geld in de zomer. Dan werd ook de slager afbetaald, dus opa moest dik een half jaar op zijn geld wachten. En dan moet je niet aan vlees denken, er werd alleen maar spek gege- Stichter Floor van Veen van de 'slagersdynastie' was een boerenzoon uit Woubrugge die rond 1890 naar Koudekerk ver huisde. De winkel ging in 1933 over in handen van zoon Jaap. de vader van Floor en Wim. De koeien werden door de Van Veen's zelf ingekocht bij de boeren. „Dan liepen wij 's nachts om drie uur met twee of drie koeien door de Hoog- ewaard", lacht Floor. „Een vee rijder was te duur en overdag had je er geen tijd voor." Volgens de twee is koeien ko pen een van de leukste kanten van het vak. maar ook zat er een risico aan. ,,0p de markt moest je op je tellen passen, want vooral jonge slagers werden uit geprobeerd. En als je een slech te koe koopt, dan kost dat veel geld. Dan moest je schatten hoeveel vlees er naar jouw idee aanzat en dan maar loven en bieden. Vader liep soms bij twee centen verschil per kilo weg. Daarna naar huis en de beesten slachten. Dat klinkt misschien raar, maar dat was het mooiste van ons vak. Jam mer dat ik daar mee moest stoppen. De eisen en regels voor zelfslachtende slagers wer den zo hoog dat dat geen haal bare kaart meer was", merkt Floor van Veen op. Beide broers hebben ook nog meegemaakt dat de slager langs de deuren gingen. „De mensen kwamen niet naar de winkel, zelfs de naaste buren niet. Op maandag ging je 'horen', aan het eind van de week bezorgen en zaterdagmiddag geld halen. Na drie uur. want dan kwam pa van zijn werk en was er geld." „Vader heeft er nachten wak ker van gelegen toen wij beslo ten om niet meer langs de deu ren te gaan. Hij was ervan over tuigd dat dat veel klanten zou kosten. Klanten die hij allemaal bij naam en toenaam kende. Als hij hoorde dat er iemand uit •Leiden, Lisse of waar dan ook naar Koudekerk verhuisde, ging hij ze persoonlijk opzoeken en vragen of hij vlees mocht leve ren. Dat moest ook wel want de concurrentie was groot." Floor en Wim hebben in het begin van de jaren zestig de vlag van hun vader overgenomen. Wim kreeg de wijk aan de Rijn dijk in Hazerswoude en opende een slagerij aan de Da Costasin- gel en Floor verhuisde van de Hoogewaard naar het winkel centrum Middenwaard. Daar kregen beide te maken met de concurrentie van de super markten,. „Dat kost klanten, maar door kwaliteit, service en speciale produkten lukt het ons om overeind te blijven." Of de familie een volgend ju bileum haalt is nog onduidelijk. De zoons van beide broeft* voe len er weinig voor om in de voetsporen van hun vader te treden. „Wij hadden die keus niet. Ik heb liever een zoon die het bij wijze van spreken naar zijn zin heeft als lorreboer, dan iemand die chagrijnig een sla gerij runt", aldus Floor. Floor (rechts) en Wim van Veen: „Om drie uur 's nachts liepen we door de Hoogewaard in Koudekerk met drie koeien. Vader had geen geld om een veewagen te bestellen." foto |f/vof bruyn

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 11