GOED NIEUWS IS SOMS LICHT ONTVLAMBAAR 'h ZATERDAG 13 FEBRUARI 1993 Eén kolkend stadion. Dol-enthousiaste supporters die als één man achter hun club staan. Het beeld is universeel. Overal ter wereld staan sportevenementen garant voor taferelen die overladen zijn met emoties. Vreugde en verdriet, hoop en wanhoop, winst en verlies. Op het veld, buiten het veld. De sportpagina's van de krant weerspiegelen die emoties. Op een manier die de lezer het gevoel geven dat-ie er zelfbij was. Bij de zinderende finale waarin Oranje de Europese voetbaltitel 'veroverde Bij die fantastische pres tatie van Ellen van Langen die goed was voor Olympisch goud op de 800 meter. Of bij de topper op Nieuw Zuid tussen Quick Boys en Katwijk. In die zin is goed sportnieuws dan ook licht ontvlambaar. Maar goed sportnieuws is meer. Op de sportpagina's leest u ook verklarende, beschouwende en analyserende artikelen. Achtergrondverhalen en rubrieken. Sport vraagt immers ook om een nuchtere blik. Om een visie die betrokkenheid combineert met objectieve verslaggeving. En dat alles op een zo breed mogelijk vlak. Dus niet alleen aandacht voor internationale en nationale wedstrijden en evenementen, maar ook voor de sportieve prestaties op regio naal niveau. En behalve de wedstrijdreportages en -analyses ook berichten over het randgebeuren. De macht van het geld, het toenemend geweld op de velden, dopinggebruik en racisme. Stuk voor stuk zaken waar we de ogen niet voor mogen en willen sluiten. Goede sportjournalistiek laat dan ook het hele beeld zien. Overal ter wereld drommen mensen samen om getuige te zijn van sportieve topprestaties. Overal ter wereld zijn mensen zelf actief bezig met sportbeoefening. De krant is erbij Bij de marathon van Leiden, het landskampioenschap van Quick Boys, de Europa Cup finale van Ajax en bij mondiale evenementen zoals de Olympische Spelen en het WK-voetbal. En de krant maakt de lezer deelgenoot van dat unieke en universele: de emotie, het gevoel. Licht ontvlambaar. Zoals alleen een krant dat kan. Dagelijks. A.H. van Kaam Chefsportredactie Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 24