Sport Vriesekoop eist favorietenrol op 'De bond speelde een vies spelletje' Zaalvoetballers van Bax laten een steekje vallen Programma UVS volledig omgegooid ZATERDAG 13 FEBRUAR11993 23 CHEF AD VAN KAAM. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -161446 ALKMAAR I In de strijd om de tweede plaats hebben de zaalvoetballers van Bax gisteravond in Alkmaar een steekje laten vallen. Tegen Jan III kwamen de Voorhouters niet verder dan een 3-3 gelijkspel. Bax miste gisteravond drie ge waardeerde krachten. Ron de Jager, Wim Hooymans en Rick van Dijk waren afwezig. Van de drie concurrenten van Bax voor de tweede plaats, ach ter het los geslagen Ceverbo, wonnen Brezan en Martin Cen- I trum, en verloor FV Snoekie. Brezan staat nu één punt achter op Bax gevolgd door FV Snoekie (op twee punten) en Martin Romario speelt toch tegen Ajax eindhoven» Romario zal morgenmiddag in de topper PSV-Ajax meespelen. Na de hele week afwezig te zijn geweest met een uit de hand gelopen verkoudheid, trainde de Braziliaan alsof hij niet ziek was geweest. Westerhof:,,Van die hamstring-blessure heeft hij ook geen last meer." Andere opzet KNVB-bekertoernooi Groningen Als de clubs uit het betaalde voetbal vandaag een voorstel daartoe van de informatie-commissie overnemen, on dergaat het KNVB-bekertoernooi een ingrijpende wijziging. In dat geval zullen met ingang van het volgende seizoen voor aan vang van de competitie de voorronden worden afgewerkt. De clubs (13 uit de eredivisie, 18 uit dé gerste divisie en 14 uit het amateurvoetbal) zullen daarbij regionaal worden ingedeeld in negen poules. De top-vijf van de eredivisie wordt vrijgesteld voor de voorronden. Nederlaag handbalsters Bollenstreek roermond De handbalsters van Bollenstreek hebben gister avond in Roermond een kansloze nederlaag geleden tegen het sterke Swift. Hoewel de nederlaag niet een verrassing was, viel de score onverwacht hoog uit. Swift won met 29-16, na een rust stand van 14-9. Gerrie van Jaarsveld was met negen treffers de topscoorster bij Bollenstreek. In de eerste helft kon Bollenstreek de Roermondse vrouwen nog bijbenen. Maar na de rust liep Swift steeds verder uit. Vooral in de laatste drie minuten - Swift scoorde toen vier keer - vlogen de ballen, veelal via een break-out, de reservekeepster Monique van deR Poel om de oren. Van der Poel, zij stopte één zeven meter worp, speelde noodgedwongen haar eerste volledige wedstrijd bij afwezigheid van de andere twee doelvrouwen. Eén van hen is de geblesseerde Geraldine van Dijk die volgende week een kijko peratie zal ondergaan. March zet Lammers op rijderslijst zandvoortJan Lammers is gisteren door het March-team defi nitief bij de FISA (Internationale Autosport Federatie) als rijder aangemeld voor het formule 1-seizoen. Voor de Nederlander be gint de cyclus van zestien wedstrijden op 14 maart met de Grote Prijs van Zuid-Afrika. Lammers vormt in 1993 een team met de Fransman Jean-Marc Gounon. Witt krijgt amateurstatus terug hamar Katarina Witt mag in 1994 meedoen aan de Olympische Winterspelen in Lillehammer. De Internationale Schaatsunie (ISU) heeft dat gisteren in Hamar besloten. Ondanks haar com merciële activiteiten werd de tweevoudige winnares van het Olympische goud weer als amateur erkend. De 27-jarige Witt nam in de afgelopen jaren deel aan schaatsshows. Edberg en Ivanisevic niet in Stuttgart stuttgart Stefan Edberg en Goran Ivanisevic hebben zich giste ren schriftelijk afgemeld voor het met 2,25 miljoen dollar gedo teerde tennistoernooi in Stuttgart van volgende week. De als eerste geplaatste Zweed gaf een rugblessure als reden op. De Kroaat Ivanisevic liep kort voor de Australian Open een ver moeidheidsbreuk in de voet op. Gymnaste Kostina verongelukt moskou De Russische wereld- en Europees kampioene rytmi- sche gymnastiek Oksana Kostina (21) is donderdagavond bij een verkeersongeluk in Moskou om het leven gekomen. Edoeard Zenovka, de Olympische bronzen-medaillewinnaar op de mo derne vijfkamp bij wie zij in de auto zat, raakte ernstig gewond. Winst en verlies golfer Van der Velde tenerife Winst en verlies voor profgolfer Chris van der Velde op Tenerife. De Nederlander raakte gisteren bij het internationale toernooi zijn caddy en bijna zeven honderd gulden kwijt, maar na de tweede dag prijkt zijn naam wel op de tweede plaats. Van der Velde vond een Engelse toeriste bereid zijn tas te dragen. 'Stratenplan' Leidse marathon leiden Het parcours van de derde marathon van Leiden is bekend. In ver gelijking met vorig jaar valt op dat de stadsmarathon op 6 juni Zoe- terwoude weer aandoet. Verder loopt het parcours door Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten. Het 'stratenplan' van de 42.195 meter lange wedstrijd luidt: Gooimeerlaan (start), Willem de Zwijgerlaan, Zi|lbrug, Engelendaal (Leiderdorp), Simon Smitweg, Hoogmadeseweg, Acacialaan, Van der Valk Boumanweg, Spaniaardsbrug (Leiden), Lage Rijndi|k, Su- matrastraat, Surinamestraat, Kooilaan. Willem de Zwijgerlaan, Oegstgeesterweg, Laan van Oud-Poel geest (Oegstgeest), Abtspoelweg, Pres, Kennedylaan, J H, Oortbrug. Arthur van Schendelpad, Marga Mincopad, Morsebellaan, Haaswijklaan, Haarlemmerstraatweg, Dorpsstraat, Rhi|ngeesterstraatweg, Endegeesterstraatweg, Wassenaarseweg(Leiden), Ma* Planckweg, Einsteinweg, Verbeektunnel, Tr ambaan, Van Ravelingenstraat. Cruquiuslaan, Vierlmghlaan, Leeghwaterstraat, Lage Morsweg, Dam- laan, Damtunnel, Diamantlaan, Smaragdlaan, Hoge Morsweg, Haagse Schouwbrug, Stevenshofd- reel, spoortunnel, Vlnkweg(Voorschoten), Leidseweg (Leiden), Voorschoterweg, Lammenschansbrug, Santhorstweg, Ambachtsherenweg, Veldzichtstraat, Dr Bouwdi|kstraat. Dorpsstraat. Noordbuurtse- laan, Piesmanlaan. Stationsplein, Morssingel, Morspoortbrug, Morspoort, iste Binnenvestgracht Rembrandtbrug, Weddesteeg, Woordeinde, Noordeindeplein. Witte Singel. Zoeterwoudse Singel. Utrechtsebrug, Utrechtseveer, ZJ|lsingel, Herensingel, Oude Herengracht, Grote Havenbrug. Haven- plein, Haarlemmerstraat. Lange Mare, Korte Mare, Lammermarkt, Molenwed, Schuttersveld, Schip- Centrum (op drie punten). Bax trof in sporthal De Meent een gelijkwaardig Jan III. Waar de Voorhouters in de eerste helft het initiatief hadden, do mineerde de thuisploeg de tweede helft. Patrick Scheurwa ter bracht Bax tot driemaal toe aan de leiding. Mulder (2x) en Buis zorgden voor Jan III steeds voor de gelijkmaker. Scheurwater, wiens naam evenals die van Hennie Koet op het wedstrijdformulier was te rug te vinden, ontkent de Voor- houtse produktie verzorgd te hebben. Hij zei gisteravond dat hij met zijn vriendin op de tri bune naar de verrichtingen van zijn ploeggenoten had gekeken. Kunstzwemmen <jrDe jeugd loopt 3 warm voor kunst- zwemmen. Dit weekeinde in Alphen aan den Rijn de nationale titelstrijd voor ju- UDWS Wil Sanders heeft 2 het boek voetbal niet dichtgeslagen. De oud-voorzitter zegt na ver loop van tijd weer terug te keren bij UDWS UVS gaat nog steeds gebukt onder de gevolgen van de affai re Zwarte Schapen. Sinds de te rugkeer van de aanvankelijk uit de competitie genomen Am sterdamse eersteklasser heerst verwarring over het afwerken van de resterende duels. Zo kreeg de Leidse eersteklasser pas gisteren te horen dat het programma in de eerste klasse A van West 1 voor morgen als nog volledig is omgegooid. In tegenstelling tot eerdere be richten speelt UVS een uitwed strijd tegen HRC. Het duel in Den Helder begint morgen om 14.30 uur. De rest van het pro gramma luidt: Vitesse '22 - Rood-Wit A, UW - Zeeburgia, Blauw Wit - Zwarte Schapen, NFC - OSV, Hilversum - Elink- wijk. De eerder aangekondigde thuiswedstrijd van UVS tegen Hilversum wordt later afge werkt. De Geer Boudewijn de Geer wordt de nieuwe trainer van Blauw Zwart. Hij volgt bij de Wasse- naarse club Roel den Hartog op die aan het einde van het sei zoen vertrekt. De Geer is mo menteel oefenmeester van het Haagse HBS. De 374-jarige ex- prof van FC Den Haag, Haar lem, De Graafschap en het Noorse Lilleström is geen on bekende in deze regio. Hij be gon destijds zijn trainersloop baan bij ASC in Oegstgeest. Daama had hij Delfia, RCH en ADO onder zijn hoede. Met HBS draait De Geer momenteel in de top van de derde klasse Roodenburg verlengde het contract met zijn trainers Eelco Fielemon en Marco van Alphen voor opnieuw een seizoen. Het duo houdt zich be/jg met de A- selectie, waarbij Fielemon zich vooral richt op het eerste team en Van Alphen zich concen treert op het tweede waarin hij zelf ook nog speelt. SCOREBORD VOETBAL WeijmO-l. 9. Buimer 11, 32 Monul- Vegt 2-2, 58 Konterman 3 HANDBAL 18. Swift - Bollenstreek 29-16. PSV - VZV 20-13, SEV-OSC 19-13. Even was er die angst, die zelfde angst van een jaar eerder. Toen had Bettine Vriesekoop, blakend van zelfvertrouwen, zichzelf ook als de grote kansheb ster voor de Top Twaalf in geschat, maar ging het prompt in de eerste de beste partij fout. Tu Yong liet haar alle hoeken zien en dat schrikbeeld doemde weer even op, toen Jasna Fazlic uit de as leek te her rijzen. Maar Vriesekoop hervond in Kopenhagen tijdig het zelfvertrouwen en begon met twee klinkende overwinningen. Dat kon Mirjam Hooman haar niet nazeggen, want die liet zich in de ouverture door Nemes wegtikken. kopenhagen gpd De balans van het eerste dagje Top Twaalf: Vriesekoop staat met één been in de kruisfinales, Mirjam Kloppenburg kon ter nauwernood een debacle voor komen. Tegen Nemes speelde ze monotoon en tegen Guer- gueltsjeva leek ze in dezelfde fout te vervallen na een spran kelende opening. Ze kwam 2-0 voor, stond op 20-20 in de der de game en kon de klus vervol gens niet klaren. Hooman ging langs de afgrond, tot ze in de vijfde game op 8-13 meer sprei ding in haar spel bracht. Een paar tellen later stond ze zo waar met 18-14 voor om toch nog even te verslappen. Maar ze besliste het pleit met 21-18, het geen een opgeluchte kreet aan privé-coach Frits Kantebeen HOCKEY OEFENWEDSTRIJD F 3). 11 Drent (sc), 26. Veei Shahbaz jr. 2-3, 46 Junaid 3-3. 57 Shahbaz |r 4-3 Scheidsrechters Go- rissen (Ned) en Bhagdadi (Pak). Toeschou- PAARDESPORT Romp/Estorante 0-34,20, 2 Geessmk'E- Vleuten/Olympic Baltazar /Caprice 0-38,85, 2 Maarse/Ol^rhpic Rot Bettine Vriesekoop, in actie tijdens de Top-12, steekt momenteel goed in haar vel. ontlokte. „Ik zat 'm niet eens meer te knijpen, ik zat me al voor te bereiden op mijn opera tie van aanstaande dinsdag", zei de Leidenaar, die aan zijn knie moet worden geholpen. „Mirjam speelde zo slecht, dat ik alle hoop al had laten varen." Hooman kon dat slechts be amen. ,;Ik wilde te veel force ren", vertelde ze. „Maar die ene zege geeft me toch weer ver trouwen. Er rest me nu niets an ders dan vandaag met het mes op tafel te spelen. De vorm is er wel degelijk en ik geef me nog lang niet over." Vriesekoop kon met twee overwinningen op zak ffreeduit lachen om de benauwende mo menten die ze zelf doormaakte. „Ik kreeg ineens weer de zenu wen", haalde ze de inzinking te gen Fazlic terug. Met 12 en 11 had ze de lusteloze Servische in de eerste games gemangeld, maar Vriesekoop dacht iets te makkelijk over het vervolg. „In feite suste Fazlic me in slaép, ik vergat te vechten." Fazlic mocht tenslotte een ga me pakken en daar bleef het bij. Vriesekoop denderde over haar heen in de stijl van een win- Selinger en Boudrie te oud voor Oranje leeuwarden gpd Avital Selinger reageert met in gehouden woede. „Ik ben te trots om te schoppen en niet het type om te smijten met modder. Ik weet dat ik niets heb misdaan en altijd eerlijk heb ge zegd, wat ik dacht. Ik kan mij zelf niets verwijten. Daarom knaagt er binnenin mij iets. Een gevoel dat mij groot onrecht Evenals Ron Boudrie heeft Avital Selinger niet meer een simpel briefje van de Neder landse Volleybal Bond ontvan gen, waarin kort maar krachtig werd meegedeeld dat hij niet tot de achttien uitverkoren spe lers behoort, die door de bond zijn opgegeven voor de wed strijden in de World Volleybal League. De twee enige spelers die de volleybalbond nog tot 7 september als werknemers in dienst had, zijn achteloos terzij de geschoven. „We zijn uit beeld verdwenen, even geruis-* loos als de honderdduizenden in Argentinië ten tijde van de rechtse dictatuur", zegt Selin ger. Avita Selinger speelde na zijn naturalisatie tot Nederlander in 1985, in totaal 387 wedstrijden voor het Nederlands team. Ron Boudrie een paar handjesvol meer: 419. Het duo hoorde tot het Nederlands team, dat in au gustus zilver behaalde tijdens de Olympische Spelen in Bar celona. Selinger: „Al tijden hoorden we niets meer. Er is een spelletje met ons gespeeld, een heel vies spelletje." Bondscoach Wuqiang Pang, uiteindelijk verantwoordelijk voor het samenstellen van de lijst met spelers voor de WVL, heeft Boudrie en Selinger niet meer geselecteerd op grond van hun leeftijd. „Het is niet logisch om te veronderstellen dat zij er in 1996 in Atlanta nog bij kun nen zijn. Selinger is dan 37 jaar, Boudrie een jaartje jonger", zegt Pang. Langzaam maar zeker is bij Selinger het beeld ontstaan dat de bond het ietwat dissidente duo op een slinkse wijze heeft geloosd. „Wij zijn het niet met het beleid van de bond eens, maar de jongens die nu in Italië spelen wel? Vraag het ze maar, het antwoord is unaniem: nee." „Ron en ik waren bereid onze ervaringen met de nieuwe, jon ge spelers te delen. Ron heeft een fantastische aanbieding van een club laten lopen, omdat hij het idealisme tot op de dag van vandaag heeft behouden. Wij wilden werken aan een team. daille zou gaan strijden, maar die kans is ons ontnomen." „Wij mochten niet meer spe len, want stel dat we goed wa ren,, zo goed dat we wel geselec teerd moesten worden. Dat zou betekenen dat het arbeidsbu reau er niet mee ingestemd zou hebben, dat ons contract per 7 september ontbonden moest wordeq. Het is toch krankzin nig. Als werknemer van de bond, wilde ik graag deelnemen aan de trainingen van het natio nale team op woensdag, maar dat mocht niet," Hoe de toekomst voor Selin- Avital Selinger (9) maakt geen deel meer uit van de nationale volleybal selectie. FOTO ARCHIEF gramma voor het nationaal team. eigenlijk toch niets te doen hadden. Nu het Neder lands team afgelopen is, wordt ook het spelen voor Alcom een ander verhaal. Tenminste: ko mend seizoen. Wat ik ga doen? Slapen en er over nadenken. Ik kan spelen, ik kan trainen, ik kan beide. Ik kan nog heel goed spelen. Sterker nog: ik voel me nog de beste. ger er uit ziet, weet hij niet. Ton Friedrichs van de Bond voor Werknemers in de Sport, assis teert Selinger en Boudrie bij de juridische afwikkeling van het op 7 september officieel1 aflo pende contract. „Daarna begint het pas", zegt Selinger. „Ron en ik spelen nu bij Alcom Capelle. We zijn voor die club gaan spe len uit enthousiasme, omdat we bij hel ontbreken van een pro- Rob Grabert keert terug in de selectie van de nationale voileybalploeg voor de World League. Van de acht tien spelers die zijn doorge geven aan de wereldbond FIVB, spelen negen in het buitenland. Van de Olympi sche ploeg ontbreken naast Selinger en Boudrie ook Teffer en Posthuma. De laatste had al vorig jaar be dankt. De Limburger Grabert werd in de zomer van 1990 na een conflict verwijderd uit de selectie, net als Zoodsma en Blangé, en was vóór de Spelen de enige van de „Italo's" die niet terug keerde. Bondscoach Pang acht zijn aanwezigheid noodzakelijk. Grabert, spe ler van Schio in de Italiaan se Serie A, is een van de beste passers in de wereld. Pang: „De pass was ons grote probleem." De selectie van achttien spelers voor de World Lea gue bestaat uit de volgende spelers: Zwerver (Treviso), Blangé (Parma), Zoodsma (Montichiari), Grabert (Schio), Held (Reggio Emi lia), Klok cn Van der Meu- len (Napoli), Benne (Cata nia), Van der Horst (Da chau), Bijl, Mulder, Bas van de Goor en Schuil (Dynamo Apeldoorn), De Reus, Kailola en Cristina fVCG Geldrop), Van Ree (ZVH Ze venhuizen) en Van der Brink (Zwolle). SCHAKEN ZESDE RONDE KNSB-COMPETITIE i: MEMO Purmerend 3-5; Bloemendaal - ZSC/Saende 41/2- J 11-32,5 ZSC/Saenc 7-23,5 VHS 2 TAFELTENNIS FOTO EPA Kopenhagen Russische verdedigster beet zich volledig vast in Vriesekoop, die in alle games een ruime voor sprong (twee keer 16-9 en een maal 19-18) liet glippen. Maar de manier waarop de 31-jarige op beslissende momenten durft te spelen, maakt haar tot de grote favoriete in Kopenhagen. Want ze steekt momenteel goed in haar vel en juist in cruciale fases kan ze daardoor tot grote hoogte groeien. Grabert terug in selectie Fazlic (Joe) 21-12 21-11 19-21 21-12, Badescu (Roe) - Timina (Rus) 21-14 21 i 21-15 21 19 a Svensson 1-2. 3 Badescu 2-2. 4 Fai- - Goercoeltsieva 25-23 21-11 20- 22 17-21 21-18. Nemes Batorf. 16-21 22-20 19-21 21-15 21-18, Ciosu - Mane Groep A, eerste speelronde: RossjUkiLlDui) Ding Yi(Oos) 21-17 20-2ri8-2l71 18 21-17. Saive (Bel) - Chen Xinhua (G8r> 21-15 21 19 2119, Persson (Zwo) Ap- pelgren (Zwe) 21 -14 17-21 21 9 13-21 21-12, tweede speelronde: Persson Chen Xinhua 22-20 21-12 22-20, Rosskopt Appelgren 21-12 21-16 20-22 21 10, Saive DingYi 20-22 21 13 16-21 22-20 21-17 Stand: 1Saive, Persson, Rosskopt 2-4, 4 Appelgren, Ding Yi, Chen Xinhua 2- 0 Groep B, eerste speelronde: Primorac (Kro) - Grubba (Pol) 11-21 21 17 21-6 21-11, Waldner (Zwe) Karlsson (Zwe) 22-20 21 18 21-19. Gatien (Fra) Prean (GBr) 21 '19 25 23 21-14 tweede speelronde. Waldner Prean 21-17 21 17 10-21 10- 21 21 19 Kanssnn Grubba 19 22 24 21-12 21 18. Gatien - Primorac 21 19 22-20 211? Stand: 1 Gatien. Waldner 2-4, 3. Prrmorac. Karlsson 2 2, 5 Grubba. Prean 2-0 TENNIS CHICAGO Vrouwen, 600.000 gulden, tweede ronde: Mary Joe Fernandez (VSt/3) Grossman (VSl) 6 4 6 2. Garrison (VSt/5) - Reinach (ZAt) 6-0 6-1. Shnver (VSl'8) Keiler (VSt) 6 2 6-1 Kwartfinale: Seles (Joe/1Schuit/ (Ned/7) 4 fe 7 6 6-4 MEMPHIS Mannen, 1.3 miljoen gulden, derde ronde: Martin (VSt) Eltmgh (Ned) 6 3 6-3. Courier (VSt) Steven (NZe/15) 6 4 6 7 6. Chang (VSt/2) Reneberg (VSt) 6 2 6 4. Agassi (VSt/3) Adams (VSt) 6 7 6 4 6-0. Stark (VSt) Woodtorde (Aus'10) 4 6 6-4 6 4. Randall (VSt) Oncins (Bra'l 3) 5-7 6-3 6 2 MILAAN Mannen, 1,45 miljoen gulden, tweede ronde: Stich (Dut/8) - Volkov (Rus) 6-2 3 6 7 6 Kwarttin t (Ts|) O 6 2 1-6 6 2. Becker (Dut) WIELRENNEN 3 25 00. 2 Abdoesiapi ZAALVOETBAL DIVISIE JBS-FV Snoekie 3 2. I Martin Centrum 3 4. Ceverbo Jan lil Ba. 3 3. Bro/an Scagha 15-15 Scagha66 15- 6

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23