Centrum Ter Aar Hoveniers schenken Dukdalf tuin wordt opgeknapt Schoonmaak kost zeven ton minder „Dl mocht met de dokter meerijden Verkerk verhuist naar Bovenland Rijn- en Veenstreek Ter Aar uitgebreid op tv -1® WOENSDAG 10 FEBRUAR11993 Het dorpscentrum van Ter Aar krijgt een opknapbeurt. Er komen nieuwe winkels bij en tussen de winkels en het Lindeplein legt de gemeente een wandelpromenade aan met sierbestrating. werken en financiën gister avond mee dat hij dit vorige week met de betrokkenen is overeengekomen. De nieuwbouw van winkels op het rommelige open stukje grond tussen de bibliotheek en de schuur van timmerman Vuyk begint nog dit jaar. P. Hooger- vorst gaat direct naast de biblio theek een grote doe-het-zelf- zaak bouwen. Op de huidige plek van Hoogervorst, aan de Westkanaalweg, komen par keerplaatsen. Naast Hooger vorst wil Hans van der Berg een verzekeringskantoor openen. Tussen Van der Berg en de schuur van Vuyk wil de nu nog aan de Essenlaan gevestigde groenteboer Vaneman een nieuwe en grotere zaak begin nen, inclusief slagerij. Burgemeester P. Verhoef deelde de commissies openbare Het geheel moet een verfraai ing van het Teraarse dorpscen trum betekenen. Verhoef zei dan ook dat hij veel waarde hecht aan het uiterlijk van de winkelpanden. Zelf zorgt de ge meente voor de sierbestrating. Tussen de winkels en het Linde plein moet een wandelprome nade komen. Hoewel de commissieleden positief staan tegenover de face lift, spraken zij toch ook hun bezorgdheid uit over de ver keersafwikkeling in de omge ving van het Lindeplein. „Het is daar nu al een heksenketel", zo Gereedschap uit auto gestolen alphen aan den run» Uit een auto die geparkeerd stond aan de Geerestein in Alphen is gisternacht voor enkele duizenden gul dens aan gereedschap gestolen. De buit van de inbrekers be stond onder meer uit een afkortmachine (voor plinten), band slijpmachine, klopboor, twee schroefmachines, vier accu's en leren tas met klein gereedschap. Verder wordt vermist een rijbewijs en een giropas. Alphenaar(86) breekt arm alphen aan den rijn Een 86-jarige Alphenaar heeft gistermiddag bij een ongeluk zijn onderarm gebroken. De man fietste langs de Prins Bernhardlaan in de richting van de rotonde. Bij de Van Nesstraat verleende een afslaande automobilist geen voorrang waardoor de fietser met kracht moest remmen. Hierdoor sloeg de man over de kop en kwam ongelukkig-ten val. De man is naar ziekenhuis Rijnoord gebracht. Dagopvang Molukse ouderen alphen aan den run» Het verzorgingstehuis Rijnzate is gisteren begonnen met de dagopvang voor Molukse ouderen. Er hebben zich zeven ouderen aangemeld voor de dagopvang, elke dinsdag in het Alphense verzorgingstehuis. Er is plaats voor tien mensen. Voorlopig is het een 2-jarig experiment. Rijnzate is het eerste huis in Nederland met dagopvang voor Molukse ouderen. Burgemeester krijgt sluitzegels De christelijke scholengemeenschap Bospark in Alphen heeft een eigen sluitzegel, waardoor post van de school direct herken baar is. De zes verschillende zegels zijn ontworpen en gemaakt door leerlingen van klas 2. Het eerste vel sluitzegels wordt maan dag 15 februari uitgereikt aan burgemeester M. Paats. leimuiden marieta kroft Het schoonmaken van het ter rein bij de Beukenlaan in Lei- muiden heeft zeven ton minder gekost dan verwacht. Het voor malige kwekerij gebied, waarop nu huizen worden gebouwd, bleek minder ernstig met pak's, pesticiden, lood, zink en-olie te zijn vervuild dan was aangeno men. Daardoor hoefde er min der grond te worden afgegra ven. De hele saneringsoperatie nam slechts een half jaar in be slag, terwijl op een jaar was ge rekend. Dat betekende een enorme besparing van de ar beidskosten. B en W stellen voor om van die zeven ton nu 250.000 gulden te gebruiken voor het saneren van andere terreinen in de gemeen te. De provincie heeft in Ja- cobswoude enkele locaties op het oog die ook onder handen moeten worden genomen. Aan die kosten moet Jacobswoude 5 gulden per inwoner en 10 pro cent van de totale kosten bijdra gen. De overige 450.000 gulden wordt gebruikt voor het herbe- straten van een nieuwbouwwijk in Woubrugge en een in Hoog- made. Het collegevoorstel wordt volgende week voorge legd aan de diverse commissies. Op de plek waar de kwekerij van Van Wieringen heeft ge staan, wordt binnenkort begon nen met de bouw van 28 wo ningen. Voor het bouwrijp ma ken van het terrein, inclusief de sanering, had de gemeente 3,2 miljoen gulden opzij gelegd. Van dat bedrag zou 1,5 miljoen door de sanering worden opge slokt. De schoonmaak heeft bij na de helft minder gekost dan was verwacht. „Maar het had ook drie of vier ton kunnen te genvallen", merkt burgemeester W. van Beek op. Burgemeester Verhoef kon gis teren zijn geluk niet op. Niet al leen heeft hij als burgemeester nog net mee mogen maken dat het industriegebied Bovenland mag worden uitgebreid, nu komt zijn gemeente ook nog op televisie. Op 13 maart, wanneer de jaarlijkse loop 'De 20 van Alphen' wordt gehouden, wor den uitgebreide televisie-opna mes gemaakt. In de voorgaande jaren kwam de atletiekwedstrijd meestal slechts een paar minu ten in beeld, nu heeft Verhoef gehoord dat het programma wel drie kwartier duurt. De helft van die tijd wordt ingeruimd voor Ter Aar. Verhoef is toegezegd dat zijn paradepaardjes het gemeente huis, de Teraarse fietspaden en het industriegebied Bovenland heeft CDA-raadslid W. Soede ervaren. „En dat wordt dan al leen maar erger." Verhoef denkt dat de toena me van het verkeer wel meevalt. Hij sluit niet uit dat het nabijge legen kruispunt van de Aar- damsweg en de Essenlaan wordt voorzien van verkeers lichten en/of dat de wegen om en nabij het Lindeplein eenrich- tingswegen worden. Overigens heeft hij donder dag eep gesprek met de PTT over het afstaan van een stukje eigen terrein bij het postkan toor. Daardoor zou de toegang naar de parkeerplaats op het Lindeplein aanzienlijk kunnen verbeteren. De verkeersafwikkeling in de wijk komt nog een keer in een raadsvergadering ter sprake, be loofde wethouder P. van Rijn de commissieleden. Verhoef denkt dat de boifw van de winkels al voor de zomer kan beginnen. Hij verwacht geen tegenwind van de ge meenteraad en de provincie. Cursus omgaan met geld alphen aan den run Proletariërs aller landen, hoedt u voor de verleidingen van de commercie. Besteedt uw geld op een doordachte manier en houdt uw uitga ven in de gaten. Dat is de boodschap die de afdeling sociale zaken van de ge meente Alphen heeft voor mensen die aan het eind van de maand geld tekort komen. Sociale zaken start op dins dag 2 maart een cursus 'om gaan met geld', waarin ge leerd wordt uitgaven af te stemmen op inkomsten. De cursus beslaat vijf dinsdag- avondep. Opgeven bij de af deling sociale zaken, telefoon 01720-81385. Ruim twintig hoveniers uit Alp hen waren de afgelopen dagen druk bezig bij de nieuwe pan den van gezinsvervangend te huis Dukdalf in Kerk en Zanen. Zij legden daar gratis tuinen aan. „Onze tuinen zijn hartstik ke mooi, het kan gewoon niet beter," zegt Linda Lolkes de Beer, belast met de dagelijkse leiding in Dukdalf. Dukdalf is verhuisd van de Ju- lianastraat naar de Zuiderkeer kring. De nieuwbouw en ver huizing kostten zo veel geld. dat er niets meer overbleef voor de aanleg van tuinen rond de nieu we woningen. Linda Lolkes de Beer besloot toen alle Alphense hoveniers een brief te schrijven waarin ze de situatie uit de doeken deed. Hovenier Piet Janssen reageer de als eerste. Hij belde naar Dukdalf om te informeren wat er precies van de hoveniers werd verwacht. Na dit gesprek nam hij contact op met Roel Vonk en samen besloten zij overleg te gaan voeren met alle hoveniers. Pieter maakte schetsontwer pen voor de nieuw aan te leg gen tuinen bij Dukdalf en het werk wérd uitgevoerd door ze ven hovenierbedrijven, een be stratingsleverancier en een kwe ker van vaste planten. Elk van deze bedrijven leverde een man of drie zodat er ruim twintig mensen betrokken waren bij de aanleg van de tuin. Het werk werd in twee dagen uitgevoerd. Bij het ontwerp is rekening gehouden ftiet de bewoners van het complex. „Onze bewoners zitten niet in badpak achter een grote haag. Zij willen lekker in het zonnetje aan een tafel zit ten, een kopje koffie erbij en kij ken naar het verkeer, de bussen en de spelende kinderen aan de overkant", zegt Linda. Dus zijn er gezellige terrasjes gemaakt, afgescheiden door planten, met aan de voorkant lage struikjes zodat het uitzicht vrij blijft. De hoveniers hebben overi gens beloofd tot 1999 ook de tuinen te onderhouden. Reden genoeg voor een feestje op woensdag 17 februari. Om twee uur zijn alle hoveniers uitgeno digd bij Dukdalf. Ook wethou der Van As en alle bewoners zijn dan aanwezig. Samen zullen zij Annie Hoogenboom veertig jaar bij EHBO-De Kaag 95 ter aar. in beeld zullen komen. „Een verkapte promotiefilm over Ter Aar, dank zij ons", zo dacht de organisatie van de wedstrijd er over. „Daar mag wel een bijdra ge van de gemeente tegenover staan." Verhoef, die deze kans niet graag aan zijn neus voorbij ziet gaan, stelde de commissie leden gisteravond dan ook voor om de loop met 750 gulden te sponsoren. Het geld kan wel uit het potje 'Bovenland' worden Dit voorstel leverde behalve veel hilariteit ook een verbijster de reactie op van E. van der Laan (WD): „Dat is een van de belachelijkste voorstellen die ik ooit heb gehoord. Ik ben tegen. Ik weet niet hoe ik deze uitgave aan mijn kiezers moet verant woorden." De raad heeft op 25 februari het laatste woord. oude wetering Zelf had Annie Hoogenboom- De Jeu haar jubileum heel rustig willen laten passeren. Veertig jaar bij-de EHBO is in haar ogen niet zo heel bijzonder. „Als je lid blijft loopt het vanzelf op. Niet iets om bij stil te staan." Dat de club door haar jubileum weer eens in de belangstelling komt te staan gaf uiteindelijk de deurslag. „Dat kan nooit kwaad. Er zijn nog steeds mensen voor dit werk nodig. Een ongeluk thuis of op het werk is zo ge beurd. Het is altijd handig als er dan een EHBO'er in de buurt De 61-jarige Oudeweteringse was vorige maand al 40 jaar aan de EHBO-afdeling Kaag verbon den. Maar naar goed gebruik worden de 'feestvarkens' op de jaarvergadering in februari ge huldigd. Hoogenboom werd in 1950 min of meer gedwongen door de toenmalige dokter Van der Bijl uit Oude Wetering om de EHBO-cursus te volgen. „In die tijd was ik welpenleidster bij de padvinderij op het dorp. Als je met die kinderen op kamp wilt moet je eerst maar eens wat aan EHBO doen, vondé de dokter. Dus ik op cursus", vertelt Annie Hoogenboom. Destijds was zij een van de eerste vrouwen die de cursus in de jeugdherberg De Trekschuit op het Kaageiland volgde. „Alle mannen moesten op de fiets van Oude Wetering naar de Kaag en ik mocht als enige met de dokter meerijden. Die man nen waren volgens Van der Bijl tenslotte het sterke geslacht en konden gemakkelijker fietsen dan ik. Ook al hagelde en sneeuwde het", lacht zij. Overi gens is De Kaag al jaren als oefenplaats uit beeld, maar de afdeling draagt nog steeds de naam van het eiland omdat dokter Van der Bijl indertijd de club daar heeft opgericht. Huiswerk Hoogenboom herinnert zich Van der Bijl als een zeer strenge docent. „Veel huiswerk en een week later werden wij als schoolkinderen overhoord. Zo ging dat in die tijd. Hij bepaalde ook wie er naar wedstrijden gin gen. En waagde het niet om te Disco-marathon in Koudekerk De stichting Trouble Tree in Koudekerk houdt zaterdag 13 februari in De Ridderhof een disco-marathon. De disco be gint 's middags om drie uur en duurt tot 's nachts drie uur. Het programma is opgedeeld in drie onderdelen. Vanaf die uur tot half zes is de jeugd tot tien jaar aan de beurt, gevolgd door de jongens en meisjes van 10 tot en met 14 jaar. Die groep kan zich uitleven tot half elf. Vanaf tien uur is iedereen vanaf 15 jaar welkom in de zaal aan deKerklaan. De jeugd tot 16 jaar betaalt 2.50 toegang en de overige be zoekers betalen tien gulden. In de voorverkoop is het kaartje vier gulden goedkoper. Tot 23.00 uur is de disco alcoho-vrij. Muzikale medewerking verleent discotheek F'ying Angel Gevaarlijk middel in gestolen auto Vanaf de Sterkenburg in Alphen is vannacht een witte Mitsubitsi Galant, gestolen. In de wagen lag een onbekende hoeveelheid diergeneesmiddelen. Een daar van. het middel Finadyne. kan bij inwendig gebruik schadelijk zijn. In de auto lagen eveneens een rijbewijs en een kenteken bewijs. Te snel gereden Bij snelheidscontroles door de rijkspolitie zijn gisteren 70 weg gebruikers betrapt en ook be keurd. De controles werden ge houden op de Vronkenlaan en Achthovenerweg in Leiderdorp, de Alkemadelaan en Langeweg in Roelofarendsveen en de Pro vinciale Weg ter hoogte van ga rage Keessen in Woubrugge. De hoogste snelheid werd gemeten en gezamenlijke actie van Alphen- op de Achthovenerweg in Lei foto ben de bruyn derdorp. Een automobilist reed daar 102 kilometer. Op de ge- toe kijken hoe dan, met enig ce- controleerde wegen geldt een remonieel, de laatste boom maximum-snelheid van 50 kilo- wordt geplant. meter per uur. ter a marieta kroft Annie Hoogenboom: „Elke week werd het huiswerk overhoord. Het leek wel e fanatiek was het onder dokter Van der Bijl." De omwonenden van de Hoek se Aarkade in Ter Aar worden verlost van de verkeersoverlast. Het distributiecentrum van Ver kerk kan sluiten, nu het Teraar se industriegebied Bovenland wordt uitgebreid met een op pervlakte van bijna zeven hec tare. Verkerk bouwt een nieuwe loods op het terrein, dat grenst aan de Ringdijk. Over de uitbreiding van het in dustriegebied is jaren onder handeld. De kogel is nu door de kerk. De provincie heeft giste ren voor de uitbreiding van Bo venland en de plannen van Ver kerk goedkeuring gegeven. Verkerk, dat keukens, sanitair, hobby-artikelen en dergelijke verkoopt, veroorzaakt aan de Hoekse Aarkade nogal wat over last, vooral door het verkeer. Op het industrieterrein, gren zend aan de Ringdijk, verrijst nu binnenkort een nieuwe loods van 80 bij 100 meter. Vanuit dit pand worden de 17 winkels van Verkerk bevoorraad, evenals bouwmarktsector. Het huidige pand van Verkerk wordt volgens burgemeester P. Verhoef waar schijnlijk verkocht aan de buur man van Verkerk, de frisdran- kenfabriek All in Drinks. De burgemeester maakte dit gisteravond bekend tijdens een vergadering van de commissies openbare werken en financiën. Jarenlang heeft Verhoef ge probeerd om het land van de agrariër J. Houdijk aan te kopen voor de uitbreiding van het in dustrieterrein. Het overleg leid de zelfs tot een groot conflict tussen Houdijk. die in ruil voor de verkoop van zijn grond een bouwvergunning wilde voor een huis en Verhoef die per se het industriegebied wilde uitbrei den. In november kreeg de bur gemeester zijn zin: het koop contract met de agrariër werd getekend. Verhoef, die de hele operatie leidde, heeft vervolgens 1.5 hei tare doorverkocht aan Hans Verkerk BV. Geru Gips, het autobedrijf Benton en het be drijf Eldik. Verhoef was zo blij met het fi at van de provincie dat hij on middellijk nadat hij dat vernam, zorgde voor gebak bij de koffie van de ambtenaren die zich met de kwestie hebben beziggehou den. Vooral de verhuizing van Verkerk is belangrijk. „We heb ben hier toch te maken met een bedrijf dat 200 mensen op de loonlijst heeft staan, waarvan 150 uit de regio Ter Aar", aldus de burgemeester. Elk jaar mag de gemeente één hectare bestemmen voor indus trie. Welke bedrijven zich nog meer vestigen is nog niet be kend. Het mogen alleen bedrij ven uit Ter Aar. Nieuwvecn. Nieuwkoop of Jacobswoude zijn. zeggen dat je geen tijd had. Dat was gewoon ondenkbaar. Van der Bijl was de baas en stond duidelijk boven ons. Dat is nu wel anders. De artsen zijn ge wone jongens en daar ga je ook heel normaal mee om." De oefenstof van destijds is in de loop der jaren wel achter haald. „Neem alleen maar de behandeling als iemand bewus teloos uit het water wordt ge haald. Vroeger stond je een beetje met zijn of haar handen te zwaaien in plaats van de hui dige mond-op-mond-beade- ming. Je leert nog steeds het spalken vdn breuken, maar de ambulance staat nu binnen de kortste keren voor je neus en neemt het slachtoffer over." De Oudeweteringse steekt ook veel tijd in het opleiden van leerlingen van de hoogste groep uit het basisonderwijs. In de loop der jaren heeft zij kinderen van De Wegwijzer en De Scha kel in Oude Wetering veel bijge bracht. „Daar geniet ik van. Vooral van de sfeer op de scho len. Dat had ik graag als kind willen meemaken. De jeugd van vandaag is zo heerlijk vrij. Ze vragen van alles." De jubilaris heeft geen idee hoe lang zij doorgaat met het EHBO-werk. „Ik doe het met plezier. Tijdens de oefenavon den en de herhalingscursussen wordt wat afgelachen. Boven dien weten de mensen in de buurt niet beter dan dat zij bij mij terecht kunnen voor eerste hulp. Dus moet ik nog maar even doorgaan." Legpenning oude wetering De jaarvergadering van de EHBO-afdeling Kaag had voor jubilaris Annie Hoog enboom enkelë verrassin gen in petto, zoals bloeme tjes en geschenken. Van het hoofdbestuur van de lande lijke EHBO kreeg zij gister avond in het Rode Kruisge- bouw aan de Kerkstraat in Oude Wetering voor haar jarenlange activiteiten de dr. C.B. Tilanus-legpenning. Volksbelang plaatst HR-ketels HAZERSWOUDE. Woningbouwvereniging Volks belang gaat de komende maanden in enkele honderden woningen de cv-ketels vervan gen door hoog-rendementke- tels. De nieuwe ketels leveren een energiebesparing van en kele honderden kubieke me ters gas per jaar. Tegenover de verlaging van de gasrekening, staat voor de huurders wel een verhoging van de huur. Het vervangen betekent voor bijna alle bewo ners een besparing op de woonlasten. De nieuwe ketels zijn uitgevoerd als combi-ke tels. Dat betekent dat de gei sers uit de huurhuizen verwij derd kunnen worden I)c huurverhoging blijft hierdoor beperkt tot ongeveer zeven gulden per maand. Volgens de woningbouwver eniging zitten er nog meer voordelen aan het plaatsen van combi-ketels. Zo levert de combi-ketel meer warm water dan een geiser en blijft de lucht in huis schoner. De ketel voert zijn verbrandingsgassen af naar buiten, terwijl bij een Rewone Reiser de Rassen in nuis blijven.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17