Bollenstreek deelt met Vlug en Lenig Tempo kan nu niet meer stuk TOP speelt het 'dom' Grasshoppers onderuit Leiden legt het af op conditie Sport Wereldrecord 'zieke' Sievinen Martine Griekspoor sterk op NK MAANDAG 8 FEBRUAR11993 chef ad van kaam. plv -chef rob onderwater. 0 De Algemene aast ook op promotie leiden» michel v korfbalmedewerker Tempo is nog slechts twee pun ten verwijderd van promotie. De Alphense club won zelf met 13-11 van naaste achtervolger Quick, terwijl de andere concur rent DKC onverwachts bij Kwiek onderuit ging. De Alge mene heeft eveneens nog kan sen op promotie, maar mag na de 16-14 nederlaag tegen mede koploper DKV(IJ) nu geen pun ten meer verspelen. In een nieuwe opstelling zette Pernix tegen Woudenberg een streep achter een reeks teleur stellende resultaten: 17-18. Coach Janko Breedveld had Eri ca de Rooij en Helene Zuur mond omgewisseld om de schotkracht meer over beide vakken te verdelen. Dat bleek vooral in de openingsfase ren dabel (1-5 en 4-7). Zijn selectie verzuimde echter de vele kan sen naar behoren af te ronden, zodat de thuisclub toch weer in de buurt kwam (7-9 rust). Tot 16-17 bleef het verschil miniem, maar de zesde treffer van Jeroen Wayenberg maakte een einde aan de spanning. Passend Zowel De Danaïden als KVR hebben in deze competitie niet meer te winnen of te verliezen, zodat hun duel met 11-11 een passende uitslag kreeg. De ploeg van Ruud Schreuder had in de eerste helft het beste van het spel en dicteerde door goals van Paul Hüsken (3), Heiko Lo- cher (2), Sandra Kalthoiff en Ri chard Dikken ook het scorever loop. Na rust (8-5) kon de twee de aanval de lange, ruim opge zette aanvallen niet meer afron den. Paul Hüsken zorgde nog eenmaal voor een voorsprong, maar in de slotminuut had KVR ook daarop nog een antwoord. Fiks speelde bij Nieuwerkerk slechts één helft naar vermo gen. De eersteklasser ontbeerde aanvankelijk alle bezieling en schotkracht en raakte vlak voor rust van 4-1 liefst 9-2 achter. Het zegt voldoende dat enkel Theo Vreeken en invaller Henny Piket in de eerste helft scoorden en wel vanaf de strafworpstip. Tanja Huizing, Vreeken (2) en Piket gaven de spelverbetering met 10-7 in de score aan, maar het herstel zette zich toch niet meer door: 12-10 verlies. Duur Voor De Algemene was de 16- 14 nederlaag tegen DKV (IJ) een dure tegenslag in de race om promotie. De Leidenaars verlo ren na 9-9 (rust) even de aan sluiting met 12-8, maar kwa men vervolgens sterk terug. Alf red Lainbooy (3) en Remco Molloy (2) brachten hun club immers met 12-13 aan de lei ding. De eerstgenoemde zag op deze stand een afstandschot net uit de mand tollen, waarna het prompt 13-13 werd en vervol gens zelfs 15-13. Dat bleek be slissend, want alleen Alfred Lambooy was in het slotkwar- tier nog succesvol. Onverslaanbaar Tempo blijkt in eigen omgeving onverslaanbaar, zoals ook naas te concurrent Quick ondervond: 13-11. Martijn Hooijer (2), Joke Boot, Ronald Drieduite en Jim Vos zorgden in het eerste kwar tier voor 5-2, maar deze voor sprong kon niet uitgebouwd worden (6-4 rust). De Alphena- ren werden behoorlijk verde digd en gaven aan het begin van de tweede helft zelf net teveel ruimte (7-7). Coach Nico Os kam besloot op 8-7 Marjan Wielinga in te zetten voor Anne- marie Vonk om de tweede aan val weer op gang te brengen. De invalster had prompt succes (9- 7) en hoewel Quick nog enige malen tot op één punt terug kwam, liet de koploper zich nu niet meer achterhalen. De komende tegenstander van Tempo KZ Leiden won af getekend met 20-13 van Hoog vliet. De Leidse aanval kon in alle rust aanleggen en Aldo Spadon (2), Sabine Marquenie, Eddy Dubbeldeman en Martin Verhorik profiteerden dankbaar. De voorsprong groeide zo van 7-5 tot 13-6 en de strijd was daarmee vroegtijdig beslecht. Alle basisspelers, inclusief inval ler Chris van Schie, droegen minstens één treffer bij. Trefzeker De verdediging van Crescendo liet tegen ALO in vijfendertig minuten slechts één treffer door om in de slotminuten toch nog tweemaal gepasseerd te wor den: 10-10. De acht van Lies- beth Kok was na een aarzelend begin (0-3 en 3-6) steeds beter in de wedstrijd gekomen. Anita Alberts, Wijnand en Henk Al berts zorgden na rust (7-7) dan ook voor een 10-7 voorsprong door lange aanvallen trefzeker af te sluiten. „Dit is meer dan een tegen valler, ik schaam me diep", be kende Wim van Poelgeest van Velocitas na het 15-16 verlies tegen Vriendenschaar (B). De coach van de Leiderdorpse zag zijn ploeg een voorsprong van vier punten (10-6 en 11-7) ver spelen. De hekkesluiter van 3L ging na 15-13 alsnog met beide punten aan de haal. Arjen Bak-' ker en Ron Goudsmit waren voor de fatale slotfase nog goed voor vijf en vier goals. Bollenstreek heeft in de eredivisie een punt laten liggen tegen Vlug en enig. In Amstelveen werd het 16-16 na een 8-6 ruststand. De grieperige Gerrie van Jaarsveld, door gaans goed voor acht of negen treffers, kwam ditmaal niet verder dan drie. De productie werd overgenomen door Nicoleta Boriceanu, die vijf keer raak schoot. leiden frank bontepunt zou in de slotfase van de handbalmedewerker competitie nog best eens zwaar kunnen gaan tellen. De doelpunten van Olympia '72 kwamen van Nicole Don- ners (3), Elly van Leeuwen (3), Conny van der Werf (3), Hennie Wissink (1), Tieske van Duinen (1) en Diana van Rooden (1). Het gemis aan voldoende wis selspeelsters brak Bollenstreek op. De 12-8 voorsprong na rust kon niet worden vastgehouden. Vlug en Lenig kwam terug en had bij de stand 14-16 zelfs de beste kansen op een overwin ning. Mede dankzij Nicoleta Bo riceanu, die haar veelzijdigheid demonstreerde, en een onver moeibare Ellen Warmerdam kon Bollenstreek toch een punt redden. Voor Bollenstreek scoorden Nicoleta Boriceanu (5), Ellen Warmerdam (3), Irma Vernooy (3), Gerie van Jaarsveld (3), In- grid Besseling (1) en Marlyn Pe- rik(l). Olympia '72 had in de eerste divisie tegen Loreal twee pun ten moeten pakken ondanks het vertoonde slechte spel. Het werd 13-13 na een ruststand van 5-9. In de laatste tien se conden van de wedstrijd perste Loreal een 'alles of niets' offen sief uit en besloot dat offensief met een afstandschot. Dat schot had op zijn minst moeten wor den geblokt en of niet gelost mogen worden. Maar Olympia '72 stak niet in een beste vorm en waande zich bovendien al zeker van de winst. Het ene Geen verweer In de tweede divisie kon HVS geen verweer vinden tegen lijst aanvoerder en favoriet voor het kampioenschap DWS. Binnen tien minuten stond de Schie- damse ploeg al op 7-1. Voor HVS werd het toen een hopelo ze zaak. Na rust 9-2 kwam HVS beter voor de dag maar DWS bleef domineren met een sterke defensie en snelle break-outs: 23-9. De HVS-productie kwam voor rekening van Irma van der Bosch (4), Eugenie van Gijlswijk (2). Hanneke Martens (1). Anita Hoogeveen (1) en Lenie van der Bosch (1). In de derde divisie verloor Fo- reholte met 9-13 van HEC. Hal verwege was het 5-8. De arbitra ge lag regelmatig onderling overhoop en dat had vooral ef fect op de jonge ploeg van Fore- holte. Het geroutineerde HEC maakte daarvan in de tweede helft dankbaar gebruik. Scores Foreholte: Esther van de Nieuwendijk 4, Kim Geer- lings 2, Anja van der Ploeg 1, Linda Rotteveel 1 en Nicolette van Kesteren 1. Vertekend beeld De mannen van Saturnus zijn hun koppositie in de tweede di visie kwijt. In Schiedam won het in de voorbije weken verrassend sterk spelende DWS met 22-17. De winst geeft een vertekend beeld van de krachtsverhou ding. In zoverre, dat beide ploe gen weinig voor elkaar onderde den. DWS benutte de kansen echter beter. Rob Otten vertolk te bij Saturnus in het doel weer een glansrol. Hij stopte vier strafworpen. Saturnus had langszij kunnen komen in de tweede helft (rust: 13-10). toen de achterstand werd verkleind tot twee treffers: 19-17. Zoals gezegd liet het schieten te wen- De treffers van Saturnus: Hans Blansjaar 4. Winfried van Boheemen 4, Andre van Es 3, Dan Olsen 3. Dirk Klok 2 en Jan Tielemans 1. Rijnstreek boekte in de derde divisie een zeer kostbare winst op UVG: 17-18. De Alphense winst kwam vooral tot stand door het sterke defensieve werk dat gedragen werd door een goede onderlinge samenwer king. Halverwege was het 10-9. De goals van Rijnstreek werden gemaakt door: Wim Reijn 6, Ge rard Reijn 4, Bouke Witte 4, Coen Olders 3 en Sjaak van der Vlies 1. korfb&medewerker De overlevingskansen van TOP in de overgangsklasse zijn dit weekeinde aanzienlijk kleiner geworden. Vijf seconden voor tijd verspeelden de Sassen- heimse korfballers beide punten (17-18) aan Oranje Zwart, ter wijl zeven minuten daarvoor nog een 17-13 voorsprong ge koesterd werd. Tot overmaat van ramp won de concurrentie, zodat TOP met nog drie duels te gaan tegen een achterstand van drie punten aankijkt. Ontgoocheld zochten de meesten TOP-pers de kleedka mers op, terwijl coach Theo Korporaal zijn teleurstelling af reageerde bij arbiter Verheul. De man in het zwart had met zijn vreemde beslissingen ieder een tegen zich ingenomen, maar als er al sprake geweest was van diefstal dan hadden de Sassenheimers ramen en deu ren wel wagenwijd open laten staan. „Dom, heel dom ge speeld", realiseerde ook Gerco Langelaan zich later, „zoiets mag helemaal niet gebeuren. Ruim voor tijd hadden we het kunnen en moeten afmaken." Tweemaal had TOP de kans gehad het duel, dat voor rust (9- 10) gelijk opging, te beslssen. Halverwege de tweede helft kwam TOP door twee treffers van Aad Wiegerink en een straf- worp van Langelaan op 15-12. Terwijl vijf minuten lang een Sassenheimse treffer in de lucht hing scoorde Oranje Zwart. TOP liep na vakwisseling wel weg naar 17-13 door treffers van Ron van der Willik en Aad Wiege rink, maar ook deze marge bleek onvoldoende. Onverstoor baar kwam Oranje Zwart in de laatste zeven minuten terug te rug om vijf seconden voor het laatste fluitsignaal ook de win nende 17-18 te scoren. „Er werd veel te vlug gescho ten", aldus Korporaal, „en bo vendien op de verkeerde mo menten. De ballen vielen ook niet echt lekker, maar dat ge beurt altijd als in het verdom hoekje zit. En dat doelpunt van Chantal (van Duin: 18-15, BvG), waarom dat werd afgekeurd is me een raadsel. Op het moment dat je denkt de wedstrijd ge wonnen te hebben, sluipt er angst in de ploeg. Om gek van te worden. Het is te hopen dat ODO verliest van Sparta, want anders wordt het draadje wel erg dun." IJdele hoop, zo bleek later: ODO (M) won en staat nu met SSS en Oranje Zwart op ne gen punten, drie meer dan TOP. parus »anp/rtr Jani Sievinen heeft een bewonderenswaardig herstelvermogen. Gistermorgen klaagde de Finse zwemmer bij de wereldbekerwedstrijden in Parijs nog dat hij zich niet lekker voelde. Slechts uren later verbeterde hij zijn twee we ken oude wereldrecord (kortebaan) op de 200 meter wisselslag. De achttienjarige Sievinen tikte aan na 1.56,62, 0,22 seconde eerder dan vorige maand in Helsinki. Het was het tweede hoogtepunt van het eve nement in de Franse hoofdstad. Eerder had de zeventienjarige Nieuwzeelander Danyon Loa der, in Barcelona winnaar van het zilver, de mondiale toptijd op de 200 meter vlinderslag aangescherpt tot 1.54,58. De Fransman Franck Esposito zwom in hetzelfde 25-meterbad een jaar geleden 1.54,67. Hij blijft daarmee wel Eu ropees recordhouder. Sievinen, de aanvoerder van een heel goede Finse lichting die trainingskennis heeft inge kocht in Rusland en de Baltische republieken, had zaterdag ook al de 100 en 400 wissel ge wonnen. Dat er een wereldrecord in zat op de 200 meter verbaasde hem hogelijk. „Ik voelde me een beetje ziek en ben na de series een paar uur in bed gekropen. Deze tijd had ik niet ver wacht, hooguit iets in de buurt van de 1.58", zei Sievinen. Hij kondigde aan later deze week. bij het World Cup-gala in Malmö, een aanval te zullen doen op het kortebaanrecord op de 400 meter wisselslag. Sievinen vertelde ook nog dat het wereldre cord van Loader en diens aanwezigheid in de baan naast hem op de 200 wissel hem hadden geinspireerd. „Danyon is momenteel de beste vlinderslagzwemmer ter wereld, denk ik", zei Sievinen bewonderend. „Bovendien zie ik het graag dat de jonge generatie de oude helden van hun voetstuk stoot." Even daarvoor had de Nieuwzeelander ook al de 100 vlinder op zijn naam gebracht in 52,78, bijna een seconde rap per dan de Fransman Bruno Gutzeit. zonder de erkende toppers, maakte se bondscoach René Dekker op afstand duide lijk dat veel werk zal moeten worden verzet om bij het EK in Sheffield deze zomer mee te kun nen dingen naar de medailles. leiden gerrit-j» basketbalmedewerker In de elite A-poule v&n de eredi visie bij de wouwen is DVZ/ Grasshoppers de derde plaats kwijtgeraakt. In het onderlinge duel in en tegen tegen Gronin gen gingen de Katwijksen on deruit: 57-44. MSV bevestigde de goede vorm in de elite B te gen BCA '60 (43-63 winst) en nam en passant de zesde plaats over van Lisse. Lisse heeft de neerwaartse spiraal nog niet doorbroken en blijft sukkelen. In Amsterdam werd tegen de nummer laatst voor de derde maal op rij verloren (73-63), waardoor de ploeg uit de bol lenstreek afzakte naar de zeven de plek. Grasshoppers is zo langza merhand bezig de grote kans om de play-offs te halen uit handen te geven. De riante voorsprong op de concurrenten Groningen en Rotterdam Zuid is verdwenen. Groningen heeft Grasshoppers achterhaald en staat gelijk met een duel minder gespeeld, terwijl Rotterdam Zuid nog maar twee punten achterstand heeft. Tegen Groningen liet Grasshoppers zich andermaal niet van zijn sterkste kant zien. Aanvallend zit het de ploeg niet mee, getuige de schamele veer tien puntjes van de Katwijksen in de eerste helft. Na de rust (25-14) liet Grasshoppers zich van een betere kant zien, maar het verlies bleek toch onaf wendbaar. Scores Grasshoppers: Schuit 12, Allers 12, Kuyt 11 MSV blijft het voor de wind gaan. Het lastige BCA '60, waar van al een keer verloren werd bleek zaterdag geert partij. „We kregen minder tegenstand dan verwacht", vond ook coach Rick Driessen. „En wij speelden erg goed. Nog beter dan vorige week zelfs. Dan is het prettig op de bank zitten." In deze vorm is MSV zonder twijfel de sterkste ploeg in de elite B. De Noordwijksen start ten opnieuw snel en zetten de opponent al woeg op een ach terstand. Bij rust (22-29) was daar nog niet zo veel van te merken, maar in de tweede helft gaf MSV de Apeldoornsen een lesje. MSV overklaste BCA in eigen huis met goed team- spel en kon teweden naar huis terugkeren. Scores MSV: Vlieger 14, Driessen 14, Sluys 11. Lisse kan de vorm maar niet hervinden. Tegen Canadians werd dat andermaal duidelijk. Zelfs tegen een gehandicapte Amsterdamse ploeg, die vier spelers zag vertrekken, kon Lis se niet voor twee punten zor gen. Lisse speelde meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstan der. Bij rust was er nog een lich te voorsprong (28-29), maar in een zwakke slotfase ging het mis. Van 48-44 liep Canadians doornaar 59-48. Scores Lisse: Van der Heuvel 13, Van der Bosch 9. Martine Griekspoor heeft bij de Nederlandse tenniskampioenschappen voor de jeugd (in door) een knappe prestatie geleverd door als vierde te eindigen. Het 12-jarige talent van Nieuw Vennep bereikte steeds via zware drie setters de halve finale waarin ze verloor van Marjolein van Dongen. In de wedstrijd om 'brons' had ze te weinig kracht over om nog op het podium te belanden. Bij de jongens tot en met 12 jaar kwam Tor ben van der Voorn (De Boekhorst) goed voor de dag. In de derde ronde verloor hij op het nippertje van Freddie Hemmes. Oswald Mat- theussen (Unicum) verloor in de eerste ronde. Woubruggenaar Rick Schalkers, spelend voor TEAN, werkte zich door de kwalificaties heen en wist in het hoofdtoernooi zijn eerste potje ook te winnen-Jolanda Mens drong als eerste jaars in de categorie tot en met 16 jaar door tot de kwartfinales. Yvette Basting (eerste ge plaatst) versloeg haar. Martijn van de Berg werd in de tweede ronde uitgeschakeld. Veertien punten van Maarten Wals leiden gerrit-ji basketbalmedewerker Blessureleed en vakanties zorg den ervoor dat Luba Leiden za terdag met slechts vijf kernspe lers afreisde naar Zevenaar voor de ontmoeting met Basketiers. Het bleek te weinig om te win nen: 86-74. Peter ter Haak en Peter van de Wetering hadden hun vakan tie deze week gepland, zodat Tiemen Winkel gedwongen was twee spelers uit het tweede mee te nemen om nog voor enige bankbezetting te zorgen. Ar- mand Goddijn en Jeroen Ver- wey kregen de ondankbare taak om vooral zitvlees te kweken te gen de nummer laatst van de promotiedivisie. Goddijn speel de nog wel enkele minuten, Verwey kwam er niet aan te pas. Leiden kon de tegenstander in de eerste helft nog wel bij houden, maar moest het nadien op conditie afleggen. De basis bleek te smal en vooral te klein. Het lange Basketiers, dat op de laatste plaats staat in de promo tiedivisie. heerste in de re bound. Na rust (42-42) was het alleen nog bij 47-47 gelijk. Daar na was de pijp leeg en contro leerde de Zevenaarse ploeg de wedstrijd. Scores Leiden: Ginjaar 23, Van Eyk 22. Wals 14. Zonder Terry van der Akker, Jeroen Koot en Jörgen Gouds waard begon Lisse aan de onge lijke strijd tegen Dunckers. On danks het verlies tegen de kop loper in de eerste divisie A (74- plM'K heeft o 54) en het drietal geblesseerden waren er toch nog enkele licht- puntjes te zien vond coach Ge rard van der Worp. Zo maakte junior Harold van der Stoep zijn rentree na een blessureperiode in de hoofd macht en liet Nanno van Santen zich gelden in het gevecht on der de borden. Het doel van Lis se was om het tempo uit de wedstrijd te halen, maar daar kwam weinig van terecht. Dunckers pakte een snelle 10-0 voorsprong en bleef daar ver volgens op zitten. Pas na rust (40-28) liep de Hilvereumse P verder uit. „Dunckers eft op elke positie meer kilo's en centimeters staan", verklaar de Van der Worp. Scores IJsse: Van Santen 16, Ruygrok 12, Van der Stoep 10 In de eerste klasse van het rayon west haalde koploper MSV genadeloos uit tegen streekgenoot Blitz. De Voor schotenaren kwamen er niet aan te pas al bleek dat vooral in de tweede helft. MSV boekte de grootste overwinning van het seizoen: 133-76. BV Alphia had in Maasluis geen kind aan Deca Eagles. On danks een matige eerste helft gingen de Alphenaren er met de winst vandoor 545-65. DVZ/ Grasshoppers zag coach I^ce Strong nu twee technische fouten naar de tri bune vertrekken en verloor zo het uitzicht op de zege. In Dordrecht won Rowic met 87- 74.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23