Leython legt zich neer bij degradatie Zijl troeft onhandig LZ af Oegstgeest in Geleen op dreef LUSV lonkt naar kampioenschap Vivax rekent zich te vroeg reeds rijk Sport Wisselend succes bij Speedo-zwemwedstrijden MAANDAG 8 FEBRUAR11993 Ook Donki Sjot is te sterk In de volleybalkompetitie behaalden alleen de mannen van DAC en Gemini/K de volle winst. Leython had moe ten winnen van Donki Sjot, maar verzuimde door te drukken. Bij de vrouwen een benauwde winst van Ley thon op VTC Woerden (3-2). LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER DAC - Krimpen 3-0 (15-11,15-13,15-10). DAC was beter dan Krimpen, dat op een gedeelde tiende plaats met Ley thon staat. Het duidelijke krachtsverschil resulteerde in een simpele zege, die veel gro ter had kunnen uitvallen, als DAC niet zo veel fout geser veerd had. Daardoor kon Krim pen nog lang bijlijven. DAC kon ondanks een wat mindere pass toch zijn midaanval blijven be dienen, terwijl Krimpen meestal te eenvoudig aanviel. NOVO - Shot 1-3 (7-15,15-13,1-15,14-16). Bij NOVO wisselden Rik Dobbinga en coach Pieter Keuning van plaats, omdat de eerste gebles seerd was. NOVO verprutste de eerste set, omdat er teveel fou tief geserveerd werd, maar de ploeg herstelde zich uitstekend in de volgende set. Ferry van Ruiten kwam op de plek van Frank de Vette en nu was de strijd veel meer gelijkopgaand. NOVO kreeg als opdracht mee sneller te spelen en dat werd goed opgepikt en Keuning scoorde aan de buitenkant Geen spelvreugde Leython - Donki Sjot 1-3 (15-10,11-15,6-15,13-15). Het lijkt erop dat Leython zich heeft neergelegd bij weer een degra datie. Anders is niet te verkla ren, dét sommige spelers zon der spelvreugde bezig zijn, al dus coach Rob Mudde. Toch wordt er op de training uitste kend gewerkt, maar in de wed strijd, komt dat er niet uit. Ley thon begon prima; Martin Mor- sink blokte veel af en Rob van Dalen scoorde veel. De volgen de tvVee sets gingen vooral ver loren door de slechte passing en het mindere spelverdelen. Ook de jeugdige Martijn van Rijn kon het spel niet maken. In de vierde set zag er het lang naar uit, dat Leython punten ging pakken, maar na 13-13 kon Rik Uiterwijk de set niet uitmaken. Dat was jammer, want de te genstander wankelde. VCS - Vodomca 0-3. VCS had een nederlaag tegen de num mer vier ingecalculeerd, maar desondanks speelde de ploeg Tafeltennissers herstellen zich LEIDEN RON HOOGENPAM TAFELTENNISMEDEWERKER Op de derde speeldag van de eredivisie heeft Pecos/Oegst- geest bewezen een serieuze kandidaat te zijn voor een plaats in de play-offs om het kampioenschap. In het verre Geleen werd het enigszins ge handicapte Kluis met 8-2 de oren gewassen^ Het Leidse Scyl- la liet in de tweede ronde van eerste divisie een behoorlijke steek vallen: 15-13 verlies bij Veldhoven. In dezelfde klasse deden de reserves van Oegst geest het thuis tegen het sterke FVT veel beter: 9-9. Oegstgeest heeft het moraal met een 8-2 zege tegen Kluis stevig opgevijzeld. En dat was nodig. Vorige week werden de Voscuylbewoners tegen het su perieure De Veluwe immers met de neus op de feiten ge drukt (9-1 verlies). Maar na za terdag blijft de ambitieuze ploeg in de race voor een plek bij de eerste vier. Concurrentie voor de play-offs zal Oegstgeest krijgen van OKI, de ploeg van Bet tine Vrieskoop, en wellicht Odion, de nummer vier van de herfstcompetitie. In Kluis trof Oegstgeest als altijd een lastige ploeg. Nu walste de equipe van joly Sojinu er evenwei pro bleemloos overeen. Toch waakt de trainer voor zelfoverschat ting, die zich wel eens meester maakt van de ploeg. In Geleen bleven Rob Turk en Herman van der Broek in het eerste paar, behoudens het verloren dubbel, Houben en Frunt ruim de baas. Op tafel twee kwam de talent volle Ted van der Berg ook on geschonden uit de strijd. Friso Reitsma moest aanvankelijk in Van Gurp zijn meerdere erken nen, maar Kluis-invaller Klerckx ging er in als een echte Lim burgsevlaai. Roemloos De mannen van Scylla gingen in Veldhoven roemloos ten on der. Het 15-3 verlies in de twee de ronde tegen de overigens sterke Brabantse ploeg geeft stof tot nadenken. Het frivole optre den in de eerste divisie kan voor het Leidse team wel eens een lelijk staartje krijgen. Tenzij de ploeg zich op tijd weet te reha biliteren. Tegen de Brabanders scoorde slechts Lars Wittebrood met 2 winstpartijen een vol doende, Patick van Meverdcn bleef met één winstpotje onder de maat. De nul van Jeroen Koudstaal is bedenkelijk, niet Leython-aanvaller Bert Jan Janzen probeert tegenstander Co van Leeuwen (3) op het verkeerde been te zetten. een uitstekende partij, die met enig geluk zelfs nog een punt had opgeleverd. Gemini/K - Riva/R 3-0 (15-7,15-4,15-2). Tegen het drie plaatsen lager staande Riva schoot Gemin geweldig uit zijn slof. In een klein uurtje haalde de thuisploeg verpletterend uit. Door goed serveren hield de Voorschotense formatie de te genstander van begin af onder druk en het solide blok van lepe Roosjen en Kees de Ridder zorgde voor de rest. Vrouwen Riva/R - Gemini/K 3-0 (15-12,15-5,15-6). Gemini heeft zich al neergelegd bij de gradatie. De ploeg miste vier speelsters, maar toch speelden de bezoekers in de eerste set heel redelijk. Riva was in elk op zicht een maatje te groot en de kansjes die de ploeg weggaf, werden door Gemini lang niet allemaal benut. De eerste set was redelijk spannend gezien het scoreverloop van 4-4 naar 10-4. Gemini kwam tot 13-12 terug maar verder kwam de ploeg niet. die van de voor Groenewold in gevallen Gerko Kanbier. Goed werk De reserves van Oegstgeest vochten tegert FVT een meer dan gelijkwaardig duel uit, dat uiteindelijk in remise eindigde. Er had voor de tweede keus echter meer in gezeten, ware het niet dat de uit vorm zijnde Paul de Jong met een zege aan de magere kant bleef. Ron Schi- paanboord en Marco van der Meijden vingen dat keurig op met ieder drie overwinningen. De voor Wim Gertenaar inge vallen Joop van der Borg (39) deed goed werk door van gene ratiegenoot Ron van der Aa te winnen. Beide dubbels werden keurig verdeeld. Meerdere In de eerste divisie groep 1 moest Avanti met 11-7 zijn meerdere erkennen in TCS. De ploeg uit Steenberegen staat na twee ronden op een eerste plaats, hetgeen overigens na twee ronden weinig betekent. Michael van der Haar en Ronald Vijverberg vochten zich keurig naar drie zeges, terwijl Robert de Groot een keer won. Edwin Vente moest zijn lankmoedige optreden bekopen met een nul. „Het was een slechte pot wat mij betreft. Ik had niet echt het goede ritme te pakken, maar in de return moet ik er zeker een paar meer winnen", aldus De Groot. De mannen van Rijnsoever kenden in het uit de eerste divi sie gedegradeerde Nedlin een te sterk team. Op het 7-3 verlies valt dan ook niets af te dingen. Immers bij de Brabanders wa ren Distelbloem en Van Kem pen te sterk. Het trio Johan van Meurs, Marco Cecchi en Gert- lan van Duin wonnen slechts van Swinkels. Voortreffelijk De Treffers uit Roelofarends- veen deed voortreffelijk werk door het op bezoek zijn Alk maar '71 met 9-1 te verpulve ren. Alleen Hans van der Zwet liet een veer. Robert Thijssen en invaller Jos van der Veer won nen alles. In Huizen grepen de vrouwen van Oegstgeest 7-3 winst, maar de gelijknamige club verdiend niet echt het predikaat sterk. Dat verdiend wel Mariska de Haas(3x). Iris Sjaardema smaak te twee keer het zoet van een zege en Miranda Karsdorp een maal. FOTO Loek Zuyderdum Mark van Belkum (2) in duel met Jan Langerhorst. Zijl bleef rivaal LZ een neuslengte voor. LEIDEN» GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklas stevent LUSV onverwacht op het kam pioenschap af te stevenen. Hin dernis Inter Amicos moeiteloos met 15-3, 17-15 en 15-11 geno men. Wilco Saab was niet af te stoppen, hij kende een honderd procent score. RW had zich aardig omhoog en uit de gevarenzone kunnen werken, als de ploeg gewonnen had van SVC. Dat lukte dus niet. Thuis verloren de Rijnsburgers met 1-3. Bij de vrouwen hielden DAC en Jupiter elkaar drie sets heel aardig in evenwicht; alleen in de derde set werd DAC wegge speeld. Het verschil in lengte was doorslaggevend. Daardoor duurde het te lang voordat DAC, dat ook teveel persoonlij ke fouten maakte, de verdedi ging van Jupiter kon verschal ken. Jupiter won via 16-14 (na 8-14), 13-15,4-15 en 12-15 met 1-3. Ook de andere Alphense ploeg Ridderveld redde het niet en ging in, wat coach Pieter Bijl de slechtste wedstrijd van het seizoen noemde, kansloos ten onder. Zijn ploeg zat geen mo ment in de wedstrijd tegen een vrijuit en enthousiast spelend Kalinko (3-15,8-15,11-15). Vier punten is het schamele bezit. Riva 3 verloor heel dik van Gemini 2. Omdat Gemini 2 in de eerste set veel fout serveerde, ging het tot 11-11 gelijkop. Daarna vond Gemini het welle tjes en de ploeg liep in een ruk door naar de winst. Daarna luk te alles en kon Gemini 2 de zege veilig stellen. VCS haalde heel snel de eerste twee sets binnen met 4-15 en 7-15 omdat de pass bij Leython 2 slecht was verzorgd. De beruchte inzinking in de derde set bij VCS bracht Leython weer terug in de strijd met 15-11, maar na een wissel in de vierde set liep het voor VCS weer op rolletjes. De ploeg nam snel een voorsprong, die niet meer uit handen werd ge geven (9-15). Leython - Woerden 3-2 (8-15,15-3,12-15,15-11,15-7). Tegen het onderaanstaande Woerden speelde Leython te nerveus. In de eerste en derde set leverde dat verlies op, maar in de overige sets stelde de Leidse ploeg in een rommelige wedstrijd de zege veilig te stel len. In Leiden werd met wisse lend succes de zesde ronde van de Speedo-jaargangs- wedstrijden gehouden, terwijl in Leiderdorp en Zoetermeer de limieten voor de Neder landse winterkampioen- schappen op het spel ston den. Sven Meyers (Zijl/LGB) zal zich met 1.05.9 op de 100m vrije slag en met 5.06.9 op de 400m vrije slag zich zeker plaatsen voor de finales bij de jongens uit 1981. Dat geldt ook voor Michael van Schaik (LZ 1886) bij de jongens van 1983 en jonger op de 100m schoolslag (1.36.6) en op de 50m vlinderslag (36.7). Op de 100m schoolslag mag clubge noot Robert Chaudron hem vergezellen (1.37.6). Nouki Klein (LZ 1886) zal zich met 40.4 wel plaatsen op de 50m vlinderslag. Op de 100m schoolslag werd zij met 1.43.0 derde achter Kim vd Berg (Noordwijkerhout), die met 1.42.7 tweede werd. Mark Drenth (LZ 1886) werd twee de op de 50m vlinderslag met 45.1, net voor zijn clubgenoot Robert Chaudron (45.4). De 100m rugslag meisjes 1982 werd met 1.28.9 gewonnen door Joyce Overvliet (Kat wijk), voor Sandra Bader (Noordwijkerhout: 1.29.9) en Nelleke Beekman (Zijl/LGB: 1.30.7). Op de 200m wissel slag werd Sandra eerste (3.10.0) gevolgd door Joyce met 3.14.9. Leonie Chaudron (LZ 1886) werd derde met 3.15.0. Bij de jongens uit 1982 werd Jan Passchier (Noord wijkerhout) eerste op de 100m rugslag (1.28.2) gevolgd door Paul Beij (LZ 1886) met 1.29.9. Op de 200m wisselslag was Paul eveneens de sterk ste (3.16.6 om 3.25.5). In Leiderdorp behaalde een vrouwenploeg van de Zijl- /LGB met 8.56.7 een limiet op de 4x200m vrije slag. Op de 4xl00m vrije slag werd de limiet gehaald met twee mannenploegen. Chester Marsman zwom op de 100m rugslag een inschrijflimiet met 1.00.1. Datzelfde deed Wandy Kater (Zijl/LGB) op de 100m wisselslag (1.08.1). Op de limietwedstrijden in Zoe termeer behaalde Robbert Kleywegt zijn eerste limiet met 1.04.9 op de 100m rug slag bij de jongens van 1977. Micha Prins behaalde bij de jongens 1978 zijn zesde li- t met 5.03.6 op de 400m LZ '86 heeft zaterdagavond een kans voor open doel laten lig gen om stadgenoot Zijl/LGB eindelijk weer eens beentje te lichten. De ploeg van Hans Par rel miste de betere kansen, ter wijl de volgelingen van Rob Schouten een stuk secuurder te werk gingen. Hoewel beide par tijen in de meer spannende dan fraaie wedstrijd niet konden im poneren, eindigde de botsing derhalve in een verdiende 7-9 zege voor de Kooi-bewoners. Het 5-Meibad was weer eens ouderwets volgestroomd met waterpololiefhebbers, waarvan de meesten op een stuntje van de thuisploeg hoopten. LZ wilde daar ook best wel gehoor aan geven, trok fel van leer, maar verzuimde om de kansen af te maken. Aan de andere kant de monstreerde de door bonds coach Trumbic geinviteerde Niels Joor dat kunstje wel te be heersen en zette Zijl pardoes op 0-2. De Parrel-brigade is dan weliswaar minder talentvol dan z'n Leidse rivaal, over veer kracht beschikt de ploeg wel. Dat bleek toen er ondanks het missen van vijf overtalsitua- ties direct op de Zijl-uitval werd gereageerd: 3-2. Middels een persoonlijke ver dediging moest Zijl te veel fou ten maken om LZ te beteu gelen. Reden voor Schouten, welllicht geinspireerd door de LZ-onmacht bij een man meer, om zijn formatie in de derde periode maar een ruimte-de fensie te laten hanteren. Een slimme zet. „Er is toen bijzon der schaperig door ons ge speeld. Terwijl iedereen weet wat er dan gedaan moet wor den, nam niemand het initiatief om te schieten. Er werd toch weer op de midvoor gespeeld. Tja", kon Parrel zijn ploeg even niet volgen. En die raakte prompt het spoor bijster van Zijl. Dat rea geerde door in de derde periode naar 4-7 weg te zwemmen. Nou ja, zwemmen. De doorgaans goede LZ-keeper Arjo Bunnik liet zich in het eindsignaal ook nog verrassen door een afstand projectiel van Pascal Bontje. Bij na een beginnersfout, hoewel je het op Europees niveau ook ziet. LZ werkte zichzelf dus in de nesten. Onder aanvoering van een gedreven Frans Langerhorst probeerde de ploeg nog wel te rug te vechten (6-7, 7-8), maar het laatste woord was namens Zijl aan Ron Ligtvoet, die de 7-9' verwezenlijkte. En daar viel wei nig op af te dingen. Parrel: „Ik heb tijdens de wedstrijd het ge voel gehad dat we konden win nen. Maar we zijn onhandig en toch ook onzeker geweest. Vooral technisch vielen we door de mand. Net als in het vorige duel eigenlijk. Toen verloren we op dezelfde manier." Terwijl LZ zijn (minieme) kans om de eerste zes te halen nu volledig verspeeld heeft, blijft Zijl, zoals gewenst, nog volop meetellen voor een plek in de kampioenspoule. „Maar daarmee blijven wij ook aan on ze doelstelling voldoen. Het is voor ons zaak om niet te degra deren. En dat moet toch wel lukkenacht Parrel LZ nog steeds hoofdklasse-waardig. LZ '86 - Zijl/LGB: 7-9. (2-2, 1-2, 1-3, 3- 2). Arbiters: Van Galen/E Janssen van der Laak Toeschouwers 250. Scores LZ '86: Frans Langerhorst 3. Jan Langerhorst 2. Frans van de Brink 2. Scores Zijl/LGB: Niels Joor 5, Mark van Belkum 1Pascal Bontje 1Marco Kerkvliet 1Ron Ligtvoet 1 Voor AZC rest er na de 10-8 ne derlaag bij AZPC nog slechts een stuntje in de play-offs. De titel is uit zicht, wellicht dat een beslissende rol in de verdeling van de hoofdprijs de Alphense ploeg nog kan inspireren. Met Remco Pielstroom en Joost Jo- chemse weer in de gelederen hield AZC de strijd net als een week eerder tegen Polar Bears aardig vol. Maar via de periode standen (3-4, 2-1, 1-2 en 4-1) moest AZC zich lijdzaam in zijn lot schikken. Het breekpunt viel in de beginfase van de vierde periode toen AZC drie treffers op rij moest incasseren. Scores AZC: Remco Piel stroom 4, Johan Böhm 1, Kim- mo Thomas 1, Joeri Stoffels 1, Björn Boom 1 LEIDEN WIM SIERA WATERPOLOMEDEWERKER Eersteklasser Vivax speelde een merkwaardige wedstrijd te gen ZCE Énschede. Na aanvan kelijk een minieme voorsprong (3-2) te hebben genoten trok ZCE in de derde periode het ini tiatief naar zich toe. Vivax dat zich nog steeds beijvert om een plaatsje bij de eerste zes te be werkstelligen, rustte echter niet op zijn lauweren. Nog voor het verstrijken van de derde periode stonden beide partijen weer op gelijke hoogte (7-7). De Oegst- geester ploeg rekende zich twintig seconden voor tijd rijk toen men de 8-7 op het score bord bracht. De ultieme poging van ZCE om de gelijkmaker te forceren had acht seconden voor tijd echter succes: 8-8. Doelpuntenmakers Vivax: Aarjan Laurense 4, Eric Melein 2, Dick van de Bosch 1, Serge Dietz 1 Debutant Katwijk zit in de hoek waar de klappen vallen. Week in week uit komen de Katwijkers met verzorgd spel op de proppen. Veel punten levert dat niet op, want men verkeert nog steeds in de onderste regio nen van de eerste klasse. Het was dan ook pure noodzaak dat DWK met. een nederlaag naar huis werd gestuurd. De Barne velders sleepten echter een punt weg (10-10) uit Katwijk. En dat moet aangekomen zijn bij de thuisploeg, die het beste van het spel had, maar in de slotfase in defensief opzicht de nodige steekjes lieten vallen. Voor Katwijk scoorden Ro nald Heemrood (4), Martin Jon ker (2), Cees van Duyn (1). Alex Sieval (1), Arco Gujrt (1) en Kjelt Boonstoppel (1). Op papier was het duel WZK- Donk een topper. De praktijk wees anders uit. Met veel machtsvertoon walste de ploeg van Paul Belt over de Goudse formatie heen. Eindstand 13-5. Doelman Cees Keetelaars zette de trend toen hij al snel in de tweede periode een strafworp keerde. Nadien was het alleen maar WZK, met Mare Half- mouw en Hugo Bregman voor op, dat de klok sloeg. In die pe riode liep men uit naar een 8-2 voorsprong. Scores WZK: Mare Halfmouw 5x, Hugo Bregman 4x, Eduard de Vrieze, Evert Bregman, Johan Lagerberg en Sander Groenen dijk ieder lx. Derdeklasser Sassenheim be haalde een nipte 5-4 overwin ning op DWT uit Haarlem en behield daarmee zijn toppositie. Raymond Kerkvliet scoorde 4x. koudekerk is aan de beteren de hand. Voor de tweede ach tereenvolgende maal werd een zege geboekt. Ditmaal werd VZV met 12-8 verslagen. Peter Bergsma was met zes treffers topscorer. Alkemade kreeg met 17-8 op de broek van KZC. Voor Alke made doelpuntte Don de Jeu 4x. De vrouwen van De Zijl hiel den lang stand tegen PSV maar konden het in de laatste periode niet meer bolwerken. Eindstand 12-6. Het vrouwenteam van LZ be hield de eerste plaats in de tweede klasse door het lastige HPC uit Heemstede te verslaan. De 3-1 overwinning had ruimer uit kunnen vallen als men betér van de overtalsitaties had ge profiteerd. Yvonne Flippo, Na- tascha Raaphorst en Monick van l.eeuwen scoorden voor LZ.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22