Alphense Boys waarschuwt Holland Reurings krijgt op Noord geen revanche Docos op schot SJC-coach wil liever mooi voetbal dan titel Lugdunum heeft smaak te pakken Sport UVS-jeugd herstelt zich met zege Feyenoord wil Van der Gaag aantrekken Foreholte blij met puntje MAANDAG 8 FEBRUAR11993 1PIV CHEF ROB ONDERVW Gehavende ploeg wint en loopt punt in op koploper Nu de confrontaties met de toppers ADO '20 en Holland op de rol staan, neemt de spanning bij Alphense Boys toe. Na de 2-0 zege op AFC '34 - de derde op rij - vraagt iedereen zich in het Alphense kamp af hoe hoog het pla fond van de tweedejaars hoofdklasser reikt. Het 'gat' met koploper Holland - gisteren 1-1 tegen ADO '20 - werd met een punt gedicht. Maar er rest nog een achterstand van vier punten. Hoewel zijn ploeg de komende weken beslist niet op volle sterkte kan aantreden, gaan trainer Paul Bahlmann c.s. wel degelijk op jacht naar de titel. sultaat neer te zetten. Ons spel was dus minder oogstrelend, maar we hebben AFC '34 toch nauwelijks een kans gegeven." Zwaarder In de uitbeurt in Alkmaar had Alphense Boys het eerder dit seizoen zwaarder (1-1) te verdu ren. Maar AFC '34. dat door blessures van de leidende pion nen Jack Kemper en Gerro San ders - die na de rust invielen in een poging nog wat te repare ren aan de opgelopen averij - niet in staat bleek voldoende te genwicht te bieden, liet het nu afweten. De 'zaalvoetballers' van trainer Dick de Boer kon den met een gezonde portie in zet geen potten breken. Het zat de Alkmaarders ook niet mee. In de elfde minuut liet doelman Werner Biskarter een ongevaarlijke schuiver van de debuterende rechtsachter Den nis Jager van de borst stuiten, waarna René de Jong zeer attent reageerde: 1-0. Twaalf minuten later kwam Alphense Boys even simpel op 2-0 toen dezelfde De Jong voorbereidend werk van Jimmy Crawfurd eveneens op waarde wist te schatten. In feite kreeg de Alphense „Over een periodetitel, die we volgende week kunnen pakken, praat niemand. Integendeel. We mikken op het kampioenschap. Holland moet voor ons nog te achterhalen zijn. We willen alles gewoon nog winnen. Wellicht dat we onderweg een tussentitel meepakken", verwoordde Bahl mann het danig gegroeide opti misme van de rood-witten. Met een veredeld reserveteam versloeg Alphense Boys gisteren in feite heel simpel AFC '34. Marcel de Jong, Pieter van Zoes en Marco Parinussa warei sent door schorsingen en Frank Bakker en Mark Feldmann ren geblesseerd. Bovendien ble ken Sander Beuk, Marcel var Dijk en Peter Gerse allermins fit voor het treffen met de Alk maarders. De noodzakelijke omzettingen en aanpassingen hadden wel tot gevolg dat het spel van de Alphenaren weinig indruk maakte, maar met hard, zeer hard werken werd het ge brek aan creativiteit gecompen seerd. Bahlmann: „Iedereen be sefte boven zichzelf te moeten uilstijgen om hier een goed re- LEIDEN LARS ULRICH Het verrassend binnenhalen van de tweede periodetitel heeft Lugdunum goed gedaan. Giste ren moest GSV dat ondervin den, want met een 5-0 nderlaag konden de gasten weer terug naar Gouda. Trainer Ferry Nijhuis had zijn opstelling noodgedwongen moeten veranderen, aangezien Marco van der Broek vier wed strijden aan de kant moet blij ven vanwege- een schorsing. Omdat de oefenmeester dacht dat GSV met twee spitsen het strijdtoneel zou betreden had hij Richard Onstenk op de va cante linksback-plaats gepos teerd. Zodoende zou deze aan valler van origine zich op het •middenveld kunnen doen gel den, omdat de twee spitsen ge dekt zouden worden door Ton de Rooy en Hans van As. Maar de werkelijkheid was anders, de Goudse gasten hadden drie idee val. René de Jong voegde gisteren weer twee treffers a der hier laten gaan. ploeg de zege op die manier in de schoot geworpen. Maar met deze ruggesteun bleef de thuis ploeg zijn opponent daarna wel in alle opzichten de baas. Hoe wel AFC '34 na rust nog pro beerde orde op zaken te stellen lukte dat niet meer. De formatie van De Boer was niet bij machte de Alphense defensie - met aan het hoofd een zeer kiene doel man Johan Garrelfs - te veront rusten. In een fase dat Alphense Boys via Jimmy Crawfurd en René de Jong een definitieve bres leek te zullen slaan, ging bovendien Peter Buis nog eens in de fout door de doorgebro ken Peter Gerse te tackelen. Rood en einde verhaal. De toe gekende vrije trap leverde Alp hense Boys overigens niets meer op. Bahlmann: „Toch geeft deze zege weer meer ver trouwen. We zijn niet gewend om met een gehavende selectie te spelen. Het gaat al een paar weken goed. Bovendien heeft er niemand gefaald." Wordt ver- Alphense Boys - AFC '34: 2-0 (0-011 Rene de Jong 1 -0, 23 Rene de Jong 2- 0 Arbiter Zeilmaker Toeschouwers 700 Rood Peter Buis (AFC 34) Geel Rob Kuiper (AFC '34) Alphense Boys:Garrelfs Jager Macnack, Koos van Zoest. Van Di|k; Roodenburg verslaat Oliveo: 1-0 LEIDEN MARK BAKKER VOETBALMEDEWERKER Roodenburg is aan een opval lende opmars bezig. Uit de laatste vijf wedstrijden haalde de Leidse formatie maar liefst negen punten. Gisteren werd Oliveo aan de zegekar van de Leidenaars gebonden. De.rode lantaarndrager uit Pijnacker werd met 1-0 verslagen. Op Sportpark Noord liep Jan Reurings, de oefenmeester van Oliveo, een aantal oude beken den tegen het lij*f. Vorig seizoen was Reurings vrijwillig opge stapt als trainer van Rooden burg. Het verschil in beleving tussen trainer en spelersgroep was daar de voornaamste oor zaak voor. Dc vroegtijdige be ëindiging van zijn dienstver band vormde voor de Delfte naar geen extra prikkel om te gen zijn oude vereniging te stunten. „De punten zijn op dit moment belangrijker. Wanneer we veilig in de middenmoot hadden gestaan, had het anders gelegen. Dan had ik hier inder daad erg graag willen winnen." Reurings heeft van Oliveo een keurig voetballende formatie gemaakt. De equipe uit Pijnac ker was Roodenburg op de meeste fronten de baas. De gas ten verzuimden echter het over wicht in een goed resultaat om te zetten. Trainer Reurings ver woordde de onmacht van Pijn acker na afloop zeer treffend. „In het voetbal draait het nog altijd om het ene en het andere netje. Het ene netje mag hele maal niet bollen, de andere moet juist wel bollen." Pret Gisteren bolde het net achter Oliveo-keeper Hans Stolk één keer. Patrick Kamperveen werd tijdens een solo door het straf schopgebied door bewaker Ro bert Toussaint aan zijn shirtje gegrepen. De toegekende pe nalty werd door Rob Pret be heerst in de bovenhoek ge knald. Vlak voor rust was de voorsprong een opsteker voor de Leidse formatie. Na een aar dig eerste kwartier was Rooden burg weggezakt naar een be denkelijk niveau. De van een blessure teruggekeerde Maurice Barends kreeg steeds minder greep op de behendige en vaak naar binnen snijdende Oliveo- vleugelspits Jos Ammerlaan. Pa trick de Ruiter en Jos van Meurs doken eveneens een aantal ke ren gevaarlijk voor sluitpost Marcel Vink op. In de tweede helft zakte Roodenburg nog verder weg. Kamperveen, die voor de her vatting als enige spits gevaar voor het doel van Oliveo sticht te, kreeg de tweede drie kwar tier gezelschap van lijfwacht. Toussaint mocht na zijn kostbare fout de kleedka mer van trainer Reurings niet meer verlaten. Met het uitscha kelen van Kamperveen had Oli veo de aanvalskracht van de Fi- elemon-brigade volledig lam gelegd. Oliveo (Onze Leuze Is Vooruit En Winnen) bleef com binerend de weg naar het doel zoeken. Roodenburg zag geen andere uitweg dan een veredeld handbalspelletje rondom het ei genstrafschopgebied. „We moesten wel", verdedig de trainer Eelco Fielemon zich na afloop. „Oliveo speelde een spelletje waarbij ze er steeds kort en fel opzaten. Dat ligt ons helemaal niet. Het draaide van middag dan ook veel minder dan verleden week tegen Gouda. Het grote pluspunt van vandaag is dat we op inzet en karakter twee punten gepakt hebben. Als we deze lijn vast kunnen houden, kunnen wij nog voor een aardige verrassing gaan zorgen." Roodenburg - Oliveo 1-0 (0-0) 45. Rob Pret 1-0 Scheidsrechter Ver- bahac. Toeschouwers 300 Geel: De Ruiter, Toussaint. Haket (Oliveo), Hel der. Buyn (Roodenburg) Roodenburg:Vink, Barends (Ten Brin- ke), Rob Pret, Ouwerkerk. Van der Lin den; Gottmer, Peter Prei, Buyn, Kam perveen, Van der Burg, Helder. Ondanks het niet goed uitko men van de tactische ideeën kreeg Ferry Nijhuis al snel een glimlach op zijn gezicht. Qf lie ver gezegd, al binnen de mi nuut. Een lange bal van achte ren van Cees van Tongeren zet te Henk van Berkel alleen voor GSV-keeper Wilco van Berkel. De Lugdunum-spits bleef koel en bracht de stand op 1-0. Negen minuten later lag de tweede bal in het Goudse net. Henk van Berkel gaf goed de bal op Harm de Vos, die met een kopbal de GSV-goalie kansloos liet. Lugdunum zat op rozen, maar buitte het overwicht niet voldoende uit omdat het door de snelle voorsprong slordig el kaar de bal toeschoof. Maar de gasten profiteerden niet. Sterker nog, ze kregen slechts spora disch een schot op het Lugdunum-doel. Prins Halverwege de eerste helft be sliste Michel Prins de strijd. Hij was het laatste station in een mooie aanval. Hans van As stoomde van achteruit op. legde breed op Ton de Rooy. die op zijn beurt met een schitterend hakballetje Michel Prins in stel ling bracht. In tweede instantie was de goed op dreef zijnde lin kerspits succesvol met afron den: 3-0. Na rust kwam de thuisclub niet echt uit de verdediging, maar de Kikkers waren in te genstelling tot GSV wel gevaar lijk. Het was dan ook niet vreemd dat Lugdunum de voor sprong verder uitbouwde. Het was alleen wachten tol een kwartier voor het einde. Maar toen was het wel binnen vijf mi nuten tweemaal raak. Eerst ging Harm de Vos alleen op doelman Wilco van Berkel af. Deze hield De Vos onreglementair tegen, maar de meegelopen Henk van Berkel hoefde dusdanig weinig moeite te doen voor de 4-0 dal scheidsrechter Jutte geen straf schop gaf en geen kaart trok. Harm de Vos kreeg in de 32ste minuut wel zijn tweede treffer. Niet alleen de U-idse veldspe- lers onderscheidden zich. ook doelman Marcel IJzendoorn liet zien zijn mannetje te staan. Vier minuten voor het einde stopte hij een strafschop. Wat een pe riodetitel allemaal niet kan doen. Lugdunum - GSV 5-0 (3-0). 1 Van Berkel 1-0. 10 De Vos 2-0. 22 Michel Pnns 3-0. 73 Van Berkel 4-0. 78 De Vos 5-0 Scheidsrechter Jutte Toe- NOORD WUK ERIK V VOETBALMEDEWERKER De landelijke jeugd van UVS heeft de nare smaak van de ne derlaag tegen ADO met een klinkende 1-4 zege op Elinkwijk weggespoeld. In de tweede divi sie A snoepte Quick Boys een puntje af bij Spijkenisse maar blijft Roodenburg diep in mi neur. De ploeg van Jan Zoete melk verloor met 4-1 Elinkwijk - UVS 1-4 (1-0) De botsing tussen de twee 'ech te' amateurploegen uit de eerste divisie A is beslecht in het voor deel van UVS. Het eerste doel punt was evenwel voorbehou den aan de thuisclub die, door dat de bal na een vrije trap van richting was veranderd, wel wat gelukkig de leding nam. Daar bleef het evenwel bij want UVS stroopte de mouwen op, on danks dat Marco Akerboom en Barry Dubbeldeman in verband met blessures waren afgehaakt. Teun Parrel kopte de gelijkma ker binnen waarna een combi natie tussen Mohammed Bougrine en Michel Roest door de laatste doeltreffend werd af gemaakt. Jack Honsbeek en Mark Eijkens maakten tenslotte aan alle onzekerheid een einde. Spijkenisse - Quick Boys 1-1 (1-0) De Katwijkers hadden het niet makkelijk in Spijkenisse. Lange tijd koesterde de gastheer een kostbare voorsprong die in de tweede helft teniet werd ge daan. Een vlammende kopstoot van Nico Guyt leverde Quick Boys een belangrijk punt op. DWS - Roodenburg 4-1 (0-1) Na de schitterende vrije trap van Richard Eldik leek Rooden burg tot twintig minuten voor tijd op rozen te zitten. Omdat Spijkenisse toch gelijkmaakte, ging het aanvallen. Een zware nederlaag was het gevolg. VOETBALMEDEWERKER „Ik zie liever dat we aantrekke lijk voetbal spelen en dan maar geen kampioen worden, dan dat we kampioen worden met slecht voetbal", was de markan te opmerking van Ben van Leeuwen na afloop van de 2-0 zege tegen UDWS. Of het doel de middelen inderdaad niet heiligt, valt in de beslissende fa se van de competitie te bezien. Voorlopig hoeft de trainer van SJC echter nog geen keuze te maken. De Leidenaars, die gis teren toch geen slechte wed strijd speelden en zeker in de derde klasse thuis horen, waren namelijk een makkelijke prooi. Toch was de mededeling van Van Leeuwen karakteristiek voor de koersverandering die is ingezet. Na de winterstop was het tot nu toe armoe troef in Noordwijk en dat kon de be leidsbepaler na de nederlaag te gen Lugdunum van vorige week niet langer aanzien. Er moesten extra aanvallende impulsen ko men en die werden gevonden in Kamil Yener. De kleine spits was de vervanger van de tot nu toe vast in de basis staande Arie Koeman. Het aanvallende concept leid de inderdaad tot een aantrekke lijke wedstrijd. Van Leeuwen repte dan ook over een tacti sche overwinning en was in zijn nopjes, vooral met het spel dat werd vertoond in de eerste helft. Hij had gelijk, maar alleen om dat de bezoekers meewerkten. UDWS was immers ook verant woordelijk voor de open speel wijze, door de koploper niet drie pure spitsen tegemoet te treden. Aan kwaliteit ontbreekt het de ploeg van Ton Kamp- hues echter om een titelkandi daat als SJC te verontrusten. Kamphues telde dan ook niet meer dan een paar halve kans jes voor UDWS, terwijl de gast heren alleen al in de eerste vijf minuten vier dotten van kansen kregen. Sinteur Ron Sinteur was echter weer eens de grote man en hield via een gestopte strafschop en en kele andere goede reddingen de schade beperkt. Slechts op een kopbal van Ed Hubert na een voorzet van Yener en een iden tieke situatie waarin Michael Steenbergen en Piet Hazenoot de rol van inkopper en aangever vervulden moest hij het ant woord schuldig blijven. Boven dien liep hij nog een gele kaart op bij het veroorzaken van de penalty. Zijn derde prent, dus dat betekent een schorsing. Wellicht een dure voor UDWS, want het degradatiegevaar komt steeds dichterbij en dan zijn er varen krachten uitermate be langrijk. Kamphues ziet het na de twee opeenvolgende zware nederla gen dan ook somber in voor de promovendus. Zo niet Ben van Leeuwen, hij gelooft wel in het behoud van de fusieclub. En zelfs als het niet lukt, wat dan nog: een laffe overwinning is toch veel vervelender dan de gradatie. SJC - UDWS 2-0 (1-0). 28 Hubert 1-0. 84 Steenbergen 2-0 Scheidsrechter Ratsma Toeschouwers 350 Geel Sinteur, Jansen. Robert de Roo (allen UDWS) SJC Van der Meer. Van Rooyen, Van Kesteren. De Haas (Abswoude), Pe- schier. Hazenoot. Smit, Hubert. Yener. Steenbergen, Martens UDWS Sinteur Ben de Roo, Loek Dros. Alberga (Robert de Roo). Van BreugeL Mandril Hadeveid (Lancel). Robert Dros. Mink. Wim de Roo. Jan- LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Bij Docos-Olympia was het een doelpuntenfestijn. Met 5-3 was de Leidse ploeg de sterkste. WSB ging bij Soccer Boys ten onder (1-2), terwijl Blauw Zwart* met 1-0 Nieuwkoop versloeg. Docos - Olympia 5-3 (2-1). 12 Dirkse 1-0. 20 Hans van Marwi|k 2-0, 35 De Jong 2-160 Cor van der Krogt 3-161 De Ridder 4-166 Niekerk 4-2. 78 Kol- denhof 5-2, 84 De Jong 5-3 Scheids- Mank Toeschouwers 300 Ge- Van Boheemen (Docos) Docos kwam net als de afgelo pen wedstrijden sterk uit de startblokken. De Leidenaars zetten Olympia onder druk en scoorden. Acht minuten na het doelpunt van Paul Dirkse zette Hans van Marwijk uit een straf schop de ploeg van trainer Hans Tisseur op een 2-0 voorsprong. Dat Olympia tot 2-1 kwam was een dompertje, maar de Leide- naren lieten in de tweede helft zien dat Docos de enige ploeg was die recht had op de twee punten. Via Cor van der Krogt en Johan de Ridder werd de score naar 4-1 opgevoerd. Als laatste van Docos-zijde scoorde Richard Koldenhof. die zijn in valbeurt opsierde met een tref- fer. Olympia stelde daar wel twee doelpunten tegenover, maar die waren meer het resul taat van laconiek Leids verdedi gen dan van uitgespeelde kan- I 2-1 Scheidsrechter Govers. Toe- „Deze nederlaag komt keihard aan", aldus WSB-tralner Paul van der Zwaan, „het vorige week gewonnen terrein is nu weer verloren gegaan." Hij had het over achterstand op de bo venste vier ploegen van de ranglijst, die gisteren alle tot winst kwamen. En dat deed WSB niet. Ook de Noordwijker- houters weten dat een achter stand tegen Soccer Boys grote gevolgen heeft. Gisteren bleek dat weer. WSB vocht tegen de 1-0 achterstand en kreeg de 2-0 achter de oren. Dat Marco Zandvliet met een 'streep' de marge halveerde deed er niet meer toe. de nederlaag was on afwendbaar. Blauw Zwart - Nieuwkoop 1-0 (0-0). 62 Remmerswaal 1-0 Scheidsrechter Genets Toeschouwers 200 Geel Lo pes (Blauw Zwart). De Vries (Nieuw koop) Blauw Zwart had het niet mak kelijk tegen Nieuwkoop. Het lag, volgens trainer Roel den Hartog. vooral aan Blauw Zwart zelf dat de zege met veel moeite veilig tot stand kwam. De opge legde kansen waren namelijk niet aan de Wassenaarders be steed. Een half uur voor hel ein de kwam dan toch eindelijk de winnende treffer van de voet van Rick Remmerswaal. Wel meende Den Hartog twee straf schoppen gezien te hebben. Scheidsrechter Gerrets legde echter tweemaal de bal niet op de stip, ondanks het feit dat de bal door een Nieuwkoopse hand beroerd was. „Je krijgt schijnbaar alleen een strafschop als je de hal langer dan drie se conden klem hebt." ROTTERDAM CPD Feyenoord wil Mitchel van der Gaag kopen van PSV. De Rotter dammers zien in de centrum verdediger van de landskam pioen, die afgelopen zaterdag avond in Leeuwarden zijn tree vierde op de vaderlandse voetbalvelden, een ideale opvol ger van John Metgod. i Mitchel van der Gaag loopt deze zomer af en dank zij een clausule in zijn ver bintenis hoeft de voormalig Olympisch international slechts 350.000 gulden te kosten. De interesse van Feyenoord voor Van der Gaag is niet nieuw. Vorig jaar was de toen door PSV aan Sparta verhuurde Eindhovenaar al in beeld bij Wim Jansen. Feyenoords tech- nisch-directeur vroeg de spits toen nergens zijn handtekening te zetten voordat hij een ge sprek zou hebben gehad in de Kuip. Een zware knie-blessure gooide vervolgens roet in het eten. Tijdens de kwalificatie-in terland Australië-Nederland voor de Olympische Spelen in Barcelona scheurde de kruis band van zijn rechterknie af. liep hij een ingescheurde me niscus op en moest hij bij terug keer uit Sydney direct worden geopereerd. PSV rekent er vooralsnog op dat de verdediger zijn verbinte nis in Eindhoven met drie sei zoenen zal verlengen. De lands kampioen beweert ook een op tie op Van der Gaag te hebben. Maar de voetballer zelf wil de zekerheid hebben dat hij vol gend seizoen niet op de bank terecht komt. Door de aanwezigheid van Gica Popescu en Adri van Tig- gelen, die net zijn contract heeft verlengd, kan Van der Gaag in Eindhoven niet de garantie krij gen van een basisplaats. LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Foreholte was gisteren voor een punt naar Schiedam afgereisd en ging ook weg met een punt (0-0). Er was dus sprake van een geslaagde missie, hoewel er meer in het vat zat voor de man nen van trainer Mart de Groot. De Voorhouters speelden direct en kregen ook de beste kansen. De afwerking liet echter te Nico van Rijn en Rob van Duyn waren diegene die niet ge lukkig waren met hun inzetten. Foreholte had echter ook het geluk dat Hermes in de slotfase niet tot scoren kwam. Naast de Schiedamse missers, liet Foreholte-keeper Ralph van der Hulst een bal door zijn handen gaan. Hij zag het leder tot zijn op luchting naast het doel gaan. Ondanks de gemiste kansen was Foreholte niet ongelukkig met het gelijkspel. Het behaalde punt kan de Voorhoutse ploeg in de strijd tegen degradatie goed gebruiken. Het blijft voor Fo reholte punten sprokkelen, want ook een deel van de concur rentie behaalde nuttige punten. Herme* DVS - Foreholte 0-0 (0-0). Scheidsrechter Valk Toeschouwers 200 Geel Baard (Hermes DVS) Ui|ee (Foreholte)

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19