PSV blijft kwakkelen Van 't Schip uit de gratie Geen excuses voor Barcelona Sport Feyenoord en FC Utrecht sturen aan op 'logische' deling Auxerre zakt nog verder weg in poel van ellende Celtic uit Schotse beker United dankt Eric Cantona Drie keer rood in Luik MAANDAG 8 FEBRUAR11993 Sparta gaat investeren Amsterdam Sparta wil het geld dat het van FC Twente heeft ont vangen voor aanvaller Edwin Vurens zo snel mogelijk investeren in een nieuwe speler. Trainer Jacobs zal vandaag met het be stuur vergaderen over wie, wat en waar. „Het is voor de eerste keer dat we over zoveel geld beschikken", zei Jacobs, na de ver loren wedstrijd van zondag tegen Ajax. „Dat heb ik allemaal aan collega Van Gaal te danken." Van Gaal kocht vorige week De Boer van FC Twente, waarna de Enschedese club zich met veel geld op Spangen meldde. Namen wilde Jacobs nog niet noemen. In de wandelgangen circuleerde die van Feyenoorder Kipricn. „We kunnen veel doen", zei Jacobs, „maar we zullen zeker niet overhaasten. Dat is nooit verstandig." ADO deelt punten met Haarlem haarlem ADO Den Haag moest gistermiddag een punt in Haar lem achterlaten, na een hard duel voor 1500 toeschouwers. Van Eijkeren zette ADO tot twee maal toe op een voorsprong, maar Keur en Van Galen trokken de stand weer récht (2-2). ADO staat nu vierde in de eerste divisie, een punt achter NAC, dat 2-2 -speelde tegen RBC. Goossens debuteert in selectie België brussel Bondscoach Paul van Himst heeft één debutant in de selectie van België, dat volgende week zaterdag de kwalifificatie- wedstrijd voor de wereldtitelstrijd voetbal tegen Cyprus speelt. Dat is aanvaller Michael Goossens van Standard Luik. De selec tie ziet er alsvolgt uit: doel: Preud'homme, Bodart, verdediging: Albert, Borkelmans, Genaux, Medved, Grün, Smidts, midden veld: Boffin, Degryse, Scifo, Staelens, Van der Eist, aanval: Czer- niatynski, Goossens, Nilis. Groningen en Twente in evenwicht Groningen FC Groningen en FC Twente hebben ruim 13.000 toeschouwers in het Oosterpark-stadion een attraktieve en pitti ge wedstrijd aangeboden. Door de aanvalslustige houding van beide clubs waren de kansen talrijk. Met de slagvaardigheid was het echter droevig gesteld. Het gelijke spel (1-1) stemde niette min overeen met de krachtsverhoudingen. Twente-trainer Baan was ook content met het spel van zijn nieuwelingen Mols (ex- Cambuur) en Vurens (ex-Sparta), die acteerden voor de naar Ajax vertrokken Ronald de Boer en de geblesseerde Prince Pol- ley. Van het duo maakte de balvaardige en technisch sterke Mols de beste indruk. Al na vier minuten scoorde hij voor zijn nieuwe Werkgever. Ondanks winst bij Cambuur PSV voert de eredivisie nog altijd aan. De vraag is alleen: hoe lang nog? Het spel van de Eindhovenaren, het hele seizoen al een deelnemer van de Champions League on waardig, is de laatste weken niet meer om aan te zien. leeuwarden gpd De 1-0 overwinning waarmee de Brabanders zaterdagavond uit Leeuwarden slopen, doet aan die constatering niets af. Cambuur, toch waarlijk geen hoogvlieger, had tegen de wan kelmoedige Brabanders ten minste een gelijkspel verdiend. Maar de Friezen, bij'wie Milko Djurovski onopvallend debu teerde, lieten de kans liggen PSV nog dieper in de put te drukken. De landskampioen mocht ook scheidsrechter Houben dankbaar zijn dat het Leeuwar den schadevrij verliet. De te to lerant leidende inwoner van het Limburgse Maria Hoop Echt verzuimde Cambuur na krap een uur een penalty toe te ken nen. Arthur Numan trok Marcel Keizer in het strafschopgebied onderuit, maar Houben zag de overtreding door de vingers. Hij had kennelijk te doen met de ploeg van trainer Hans Wester hof, want hij liet ook tot drie maal toe genade voor recht gel den in situaties die rijp waren voor een gele kaart. Adrie van Tiggelen, Gica Popescu en Ar thur Numan kunnen hem daar voor een bloemetje sturen. Vooral Van Tiggelen, die na ruim een minuut Djurovski van achteren onderuit schoffelde, mocht van geluk spreken. Het zou zijn zesde gele kaart zijn ge weest en dat had betekend dat hij de 'kraker' tegen Ajax zon dag vanaf de tribune had mo gen bekijken. Nu mist PSV in de botsing met de Amsterdamse ri vaal waarschijnlijk alleen Erwin Koeman. Berry van Aerle, die zich onvoldoende fit voelde om tegen Cambuur te kunnen op draven, verwacht tegen Ajax weer inzetbaar te zijn. Ook Hans van Breukelen, uitgescha keld met een vingerblessure, hoopt dan zijn rentree te ma ken. Jan Heintze keert vandaag na een disciplinaire straf in de selectie van PSV terug. Of de geblesseerde Romario zondag zijn kunstjes mag ko men showen, moet worden af gewacht. Hoe PSV van Ajax denkt te winnen voor het geval Romario toch verstek zal moe ten laten gaan, maakte de landskampioen in Leeuwarden niet duidelijk. Het speelde, met Ajax-coach Louis van Gaal als aandachtige toeschouwer op de tribune, zonder zelfvertrouwen, toonde een onthutsend gebrek aan creativiteit en de voetbal lers wekten bijna stuk voor stuk de indruk alsof de duvel hen voortdurend op de hielen zat; zo gehaast waren hun acties. Al leen doelman De Ron, Kalusha en Van Tiggelen haalden een behoorlijk niveau. Kieft scoorde de winnende treffer, daarna liet EREDIVISIE -chef rob onderwater. c EERSTE DIVISIE Ajax - Sparta 6-0 (4-0). 12. Frank de Boer 1-0, 35 Bergkamp 2-0, 38. Bergkamp 3- 0, 45. Vink 4-0, 70. Vink 5-0. 84 Ronald de Boer 6-0 Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 19.444. Gele kaart: Pronk (Sparta). Silooy (Ajax). FC Groningen - FC Twente 1-1 (1-1). 4 Mols 0-1. 43. Gall 1-1. Scheidsrechter: (FC Groningen). Gaasbeek. Van Halst (bei- (NEC). Haarlem - ADO Den Haag 2-2 (0-1). 17 Van Eijkeren 0-1. 67. Keur 1-1, 77. Van Eijkeren 1-2, 83. Van Galen 2-2. Scheids- - NEC 0-1 (O-O). 50 0-1.26 De Freitas 0-2. 30 2800. Gele kaart: Brands, Maas (RKC), Pastoor, Smeets(Volendam). Vitesse - Roda JC 6-1 (2-0). 18. Van Bremen 1-0, 20. Loeffen 2-0, 61 Latuhe- ru 3-0, 63 Van den Brom 4-0, 66. Hofste de 4-1. 79 Van den Brom 5-1. 84. Van den Brom 6-1 Scheidsrechter Jol. Toe- Cambuur - PSV 0-1 (0-1) 33 Kieft 0-1. (PSV). MW - Dordrecht'90 1-0 (1-0). 38. Lanckohr 1-0. Scheidsrechter. Uilenberg. RBC - NAC 2-2 (1-1). 26 Uitman 1-0. 32. Lammers 1-1, 72 Mutsaers 2-1. 80. Van Hooijdonk 2-2. Scheid ond Sport - Telstar 4-1 (1-0). 39. Tai- 1-0, 51. Weijers 2-0, 56. Van der n 2-1, 78. Taihuttu 3-1, 89. Wegers 1-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 1200. Gele k TOP - Heerenveen 1-1 (0-1). 13 Tam Cambuur volop kansen op de gelijkmaker liggen. Cambuur: Grim; Rijpma, Elzinga, Spork en Abma; Keizer, De Gier, Sink- graven en Dantuma (80. Bruin); Djur ovski (70. Roembiak) en Crüden. PSV: De Ron; Beerens, Popescu, Van Tiggelen en Linskens (86. Van der Gaag); Vanenburg, Klomp en Numan; Ellerman (65. Hoekstra). Kieft en Ka lusha. 20 8 6 6 22 31 - 9 18 34 - 41 9 17 28 - 42 PROGRAMMA S - A|ax, FC Twente - Willen FC Groningen, GA Eagles-I ""^Sparta - FC Den Bosch. PSV - A|ax, Volendam Twente-Vitesse 1. Bergkamp (A|ax) 16 2. Meijer (MW), De 8oer (FC Twente/Ajax) 12 4 Kiprich (Feyenoord). Van den Brom (Vitesse) 11 6 Romano (PSV). Pettersson (Ajax) 10 8 Kieft (PSV). Hotstede (Roda JC). Mols (Cam- bour'FC Twente) 9 11 Visser (MW), Ellerman (PSV) 8. EERSTE DIVISIE rotterdam gpd „Wie in voetballand alles weet mag twee weken zwemmen in het geldpakhuis van Dagobert Duck", schreef de redacteur van het programmablad in De Kuip. Een zure reactie in de richting van de zogenaamde voetbal - kenners, die het vorige week ge waagd hadden te schrijven dat Feyenoord (na de 0-1 winst te gen Fortuna op vrijdag) maar voor 'even' koploper zou zijn en die geen rekening hadden ge houden met de stunt van RKC tegen PSV (0-3). Was de prijs uitgeloofd aan de goede voorspellers van de uit slag bij Feyenoord-FC Utrecht dan was het dringen geworden op weg naar Duckstad. De 0-0 die na negentig minuten op het scorebord prijkte, was voor een beetje voetbalkenner niet zo moeilijk te raden. De feiten. FC Utrecht-trainer Ab Fafié, met zijn ploeg tegen onverwachte knock outs opge lopen bij MW en FC Den Bosch, wilde niet verliezen. Ze ker niet in de stad waar zijn wieg stond. En voor Feyenoord- trainer Willem van Hanegem gold hetzelfde. Tien minuten voor tijd ruilde hij de ene spits (Van Loen) in tegen de andere (Obiku). Een verdediger inwis selen voor een extra aanvaller en zo op zoek gaan naar de winnende treffer, dat had 'De Kromme' niet overwogen. „Wij lopen en lopen. We zijn uit- FC Utrecht slaat toe in de laatste minuten, dat nooit". Van Hanegem wilde niet verliezen. Zeker niet tegen de club uit de stad waar hij op groeide. Twee keer werden de Utrech ters gevaarlijk, beide maien via Pieter Bijl. Eerst na wegglijden van John de Wolf en de tweede maal na een weggestompte bal van Ed de Goey. Een onmogelij ke hoek en Henk Fraser op de doellijn voorkwamen dat het als een sluipmoordenaar voetbal lende FC Utrecht op voorsprong kwam. Verder dan twee moge lijkheden kwam ook Feyenoord niet. Blinker schoot tegen zijn voortreffelijke bewaker Ferdi Vierklau op en John van Loen richtte met het hoofd te hoog. RKC is een week na de opmerkelijk stunt tegen PSV weer een ge wone eredivisjeploeg. Volendam, een andere bedwinger van de landskampioen, maakte gistermiddag een einde aan de euforie, die in Waalwijk acht dagen heeft geduurd. Door de nederlaag van 2-3 kan RKC Europees voetbal vergeten. In Volendam wordt met enig optimisme omhoog gekeken. Trainer Frits Korbach had echter gelijk dat het op basis van de wedstrijd in Waalwijk niet helemaal terecht is. Volendam speelde voor de pauze tegen RKC heel behoorlijk, nam vlot een voorsprong (3-0), maar raakte in de tweede helft behoorlijk in de problemen. BUITENLANDS VOETBAL Sinds Auxerre vemam dat Ajax in de kwartfinales van het UE- FA-bekertoernooi tegenstander wordt, is de club in de Franse competitie danig van slag. Op de 24ste speeldag kwam daarin geen verandering. De ploeg van oud-Ajacied Verlaat verloor za terdagavond opnieuw. Nu was Saint-Etienne te sterk, al kreeg dat pas zes minuten voor tijd gestalte door een treffer van Luhovy. Auxerre is daardoor nog slechts aanvoerder van de mid denmoot. De kopgroep dikte iets in door de gelijke spelen van Monaco, Paris St. Germain, Nantes en Bordeaux. Marseille barcelona gpd Deze keer viel er voor Cruijff geen excuus te bedenken voor het puntverlies dat Barcelona gisteren thuis tegen Tenerife leed. Dus ook niet het slecht fluiten van een scheidsrechter, zoals vorige week bij de 2-1 ne derlaag tegen Real Madrid: „Ik ben zeer ontevreden over ons spel. We lieten de bal niet snel genoeg circuleren en de kansen werden niet afgemaakt. Meer wil ik er niet over zeggen". Tenerife werd bij het betre den van het Camp Nou-stadion nog wel luid toegejuicht vanwe ge de overwinning op Real Ma drid, het afgelopen seizoen op de laatste competitiedag. Door deze overwinning werd niet Re al maar Barcelona kampioen. En hoewelCruijff voor de wed strijd had gewaarschuwd, dat Tenerife niet naar Barcelona zou komen om applaus in ont vangst te nemen, leek niets in Celtic heeft de kwartfinales van de Schotse FA Cup niet gehaald. De ploeg van coach Liam Brady struikelde zaterdag over Falkirk: 0-2. Rivaal Rangers won met dezelfde cijfers van Ayr. Falkirk, degrada tiekandidaat in de eredivsie, nam tegen Celtic vlak voor de rust de leiding door Duffy, 1-0. Na de pauze drong Celtic sterk aan, maar het miste de mooiste kansen. Acht minuten voor het einde stelde May de zege van Falkirk veilig. Voor Rangers maakte McCoist bij eerste divisieclub Ayr zijn 39e doelpunt van het seizoen. Na de pau ze verdubbelde Cordon de stand. profiteerde van dit puntverlies van de concurrentie door Nï- mes met alleszeggende cijfers op z'n plaats op de ranglijst (laatste) te wijzen: 6-1. De Duitser Voller en Sauzee scoorden ieder twee keer. De andere treffers kwamen op naam van Pabois en Dobrovol- ski. Kachloul had de bezoekers even hoop gegeven door het eerste doelpunt van Voller te beantwoorden. Nantes kwam voor eigen pu bliek niet verder dan 0-0 tegen Toulon. Monaco boekte hetzelf de resultaat bij Montpellier. Bordeaux, dat vrijdag al speel de, was even schotloos tegen Lens. Paris SG liet een punt aan Valenciennes dat door de Ar gentijn Burruchaga (strafschop) op voorsprong kwam. De Libe riaanse spits Weah, wie anders, maakte vlak voor het rustsignaal gelijk. Behalve Marseille, dat nu nog één punt achterstand heeft op Monaco, ging ook ook Sochaux doeltreffend te werk. Lional Prat maakte tegen Le Ha vre alle drie doelpunten. Roux en Tiehi (strafschop) deden iets terug namens de bezoekers. het veld erop te wijzen dat zijn elftal zijn woorden serieus wilde nemen. Sterker nog, Tenerife had slechts één kans nodig in de eerste helft om een voor sprong te nemen via de kale Ar gentijn Dertycia. Na de rust trok Barcelona met Koeman, Laudrup en Sto- ichkov massaal ten aanval, maar verder dan een doelpunt van verdediger Pablo kwam het niet. Dat betekent dat Barcelona nu vier vier punten achter is ge raakt op de verrassende lijst aanvoerder Deportivo de la Co- runa. Barcelona moet ook Real Madrid in verliespunten naast zich dulden. Want Deportivo won zaterdag opnieuw, deze keer met 2-0 thuis van een kansloos Sevilla ondanks de aanwezigheid van Maradona terwijl Real Madrid de moeilijke uitwedstrijd tegen het onder- aanstaande Burgos met 2-1 wist door twee doelpun- i Martin Vazquez. Hoogstandje van Eric Cantona bij Manchester United. De Fransmarvscoorde zaterdag het winnende doelpunt voor zijn ploeg. foto epa Eric Cantona heeft Manchester United weer aan kop gebracht van de Premier League. De Franse international was ver antwoordelijk voor de zwaarbe vochten zege op Sheffield Uni ted, 2-1. Aston Villa bleef op ge lijke hoogte door de 2-0 op Ips wich. Het was zaterdag exact 35 jaar geleden dat acht jonge spelers van Manchester United de dood vonden bij de vliegramp bij München. Cantona was toen nog niet verwekt, maar hij voel de de sfeer zaterdag op Old Trafford intuïtief aan. De thuis club draaide niet lekker, kwam na zeven minuten met 0-1 ach ter door Carr en vocht meer te gen zichzelf dan tegen Sheffield, over veertien dagen opnieuw de tegenstander in de kwartfinales van de FA Cup. Diep in de tweede helft nam Cantona zijn ploeg op sleep touw. Hij gaf de pass waaruit McClair in de 65ste minuut ge- lijk maakte en schoot elf minu ten voor het einde de winnende treffer achter doelman Kelly, 2- 1. Het was zijn vijfde doelpunt voor United. De 36.156 toe schouwers gaven de Fransman een staande ovatie. Aston Villa, dat woensdag in de FA Cup door strafschoppen werd uitgeschakeld door Wim bledon, kwam tegen Ipswich nooit in gevaar. Onder toeziend oog van de befaamde violist Ni- gel Kennedy vaste supporter bij Villa nam de thuisploeg binnen twaalf minuten afstand. In de 33e minuut kopte York met een snoekduik 1-0 in, op slag van rust volleerde Saunders de bal van 35 meter achter doel man Baker. Het was zijn zeven tiende doelpunt dit seizoen. Door de overwinningen pas seerden beide ploegen het niet spelende Norwich op de rang lijst. BRUSSEL. ANP Anderlecht heeft zaterdag zijn zestiende overwinning in de Bel gische eerste divisie behaald. De ploeg van Boskamp versloeg FC Luik met 3-0 door twee doelpunten van Degryse en een van Bos man, de vervanger voor de aan de hiel geblesseerde Van Vossen. Standard Luik bleef op vier punten door de zege op Lommei (3- 1). In het harde duel vielen drie rode kaarten. AA Gent en KV Mechelen hielden elkaar in evenwicht (1-1). Na de wedstrijd kondigde Viscaal zijn vertrek aan bij AA Gent. Club Brugge won met 1-0 van FC Antwerp. In de nacht voor de wdstrijd waren de doelpalen in het Olympia-stadion zwart geschilderd. Rode kaart voor ex-Ajacied John van 't Schip lijkt zijn eigen glazen in te gooien bij Genoa. Het ziet er naar uit dat de voor malige rechtsbuiten van Ajax zijn langste tijd in de havenstad al weer achter de rug heeft. Zelfs een transfer op korte termijn wordt in de wandelgangen niet meer uitgesloten. Gisteren kreeg Van 't Schip een herkansing van trainer Gigi Maifredi, maar hij liet zich na herhaaldelijke aanmerkingen op de leiding uit het veld sturen. Daarmee is het einde aan de verhouding Maifredi-Van 't Schip in zicht. De trainer, die het roer in oktober overnam, heeft een reputatie om vreem delingen in de Serie A buiten spel te zetten. Bij Bologna werk te hij in twee jaar zes buitenlan ders (o.a. De Mol en Zamorano) weg en ook bij Juventus was hij snel uitgekeken op de Duitser Hassler. Bij Genoa moeten de Brazi liaan Branco en Van 't Schip het ontgelden. Beide ervaren spe lers hebben samen met de ge louterde doelman Tacconi een abonnement op de reserve bank. Vorige week leek daar verandering in te komen, toen de twee gepasseerde vreemde lingen als invaller hun bijdrage leverden aan de geslaagde in haalrace tegen Fiorentina. Gis- CUFERS ITALIË: Atalanta - Juventus 2-1, Cagliari - 2-0, AS Roma - Genoa 3-0, Sampi Ancona 3-1, Torino - Brescia 1-0, L' brough - 3-1, Queens Park Rangers - Manchester Ci ty 1-1, Sheffield Wednesday - Everton 3-1. Wimbledon - Leeds 1-0, Tottenham - Southampton 4-2. Norwich 26-48 Blackburn 27-41 SCHOTLAND: Motherwell - Airdrieonians Celtic 28-35 St Johnstone 29-26 teren ging het echter mis. Van 't Schip viel na de pauze in bij een 1,-0-voorsprong voor Roma. Hij liet twee mogelijkheden om ge lijk te maken onbenut. Nadat Hassler met een fraai doelpunt tegenover Maifredi had bewezen dat hij tot de beste spelers ter wereld mag worden gerekend, sloegen bij Van 't Schip de stoppen door. Hij moest na een woordenwisseling met het arbitraje trio het veld verlaten. Roma duwde via Car- nevale Genoa nog dieper in de put. De club die vorig seizoen met Ajax duelleerde om een fi naleplaats in de UEFA Cup ver keert in urgent degradatiege- Aaron Winter ontpopt zich met de week tot animator van Lazio. Gisteren stond de oud- Ajacied weer aan de b^sis van een nieuw succes. De Romeinse club Zegevierde met 2-0 bij Fio rentina en staat nu derde. Top scorer Signori (zijn achttiende) en Fuser zorgden na de pauze voor de treffers. De Florentijnse club die met de Kerst nog op de tweede plaats stond, ondergaat een vrije val. Uit de laatste zes wedstrijden behaalde de club slechts twee punten. Atalanta drukte Juventus op de pijnlijke feiten van dit seizoen. In het duel om de derde plaats ging de topclub weer eens onderuit: 2- 1. BELGIE: Andehecht - FC Luik 3-0, Racing Genk - SK Beveren 0-2, Standard Luik - Lommei 3-1, Lierse SK - Lokeren 3-0, AA Gent - KV Mechelen 1-1, Waregem - Cercle Brugge 4-2, Boom - Charleroi 2-0, Ekeren - RWDM 3-0, Club Brugge - FC Antwerp 1-0. Anderlecht 21-36 Club Brugge 22-26 FRANKRIJK: Caen - Metz 0-1, Lille - Tou louse 2-2, Marseille - Nimes 6-1, Montpel lier - Monaco 0-0. Nantes - Toulon 0-0, Sochaux - Le Havre 3-2. St Etienne - Auxerre 1-0. Strasbourg - Lyon 2-1. Valen- a.nl-l.B Monaco 24-34 Nantes 24-32 Marseille 24-33 Bordeaux 24-30 Paris SG 24-32 Auxerre 24-27 - Olympiakos 2-1, Doxa - Iraklis 1-1, Korlnthos - 0FI 0-1, PA0K - Larissa 1-1, Panathmaikos - Xanthi 2-0, Panahaiki - AEK 0-0. Panathinai. 21-48 OFI 21-43 AEK 21-48 Iraklis 21-38 Olympiakos 21-44 PA0K 21-31 SPANJE: La Coruna - Sevilla 2-0, Atletico 1-1, Albacete - Osasuna 0-0, Gijon - Real Sociedad 2-4, Barcelona - Tenerife 1-1, Burgos-Real Madrid 1-2. La Coruna 21-33 Valencia 21-27 TURKIJE: Fenerbahce - Sanyer 4-2. Anka- ragucu - Trabzonspor 5-2. Gaziantep - Ko- caelispor 0-2. Galatasaray - Karsiyaka 4-1. Besiktas - Bakirkoyspor 6-3. Kaysenspdr - genclerbirhgi 1-0. Konyaspor - Bursaspor 1-1. Altay - Aydmspor 0-0 Kocaehspor 18-40 Besiktas 18-37 Fenerbahce 18-37 Trabzonspor 18-34 Galatasaray 18-37 Bursaspor 18-28 PORTUGAL: Maritimo - Beira Mar 1-0, Pa- cos Ferreira - FC Porto 1-2, Belenenses - Chaves 1-0, Tirsense - Boavista 1 -1Estoril s 1-0. Espmho - Gil Vicente 1-0.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18